Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) shteer válasza Old FatBoy (#1900) üzenetére


shteer
titán

mi előnye lesz a víz alapú hűtőfolyadékhoz képest?

..szerintem jónak tűnik

(#1902) Old FatBoy válasza shteer (#1901) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

1:Elvileg jobb hőközlés
2:nincs algásodás
3:nincs oxidáció
4:eldurran a rendszer és kijut belőle nem okoz zárlatot
5:ha valami keni akkor ez biztos a szivattyút
6:nem mellesleg Whysperer kollégának nem dermed meg még kemény minuszokban sem.
Nagyjából ennyi.

Audiophile Troll

(#1903) _Wasp_ válasza Old FatBoy (#1902) üzenetére


_Wasp_
csendes tag

nem a fizikai értelemben vett "sűrűséget" kérdezték szerintem (ennek túl nagy jelentősége itt nincs), hanem a viszkozitást, tehát valószínűleg a trafóolaj kevésbé híg (folyós) mint a víz, tehát a pumpának nagyobb munkát kell végeznie: potenciálisan fokozott kopás lehet az eredmény.

ha kifolyik, a zárlat lesz a legkisebb bajod, egyébként az fog történni, hogy a dzsuva magába szív egy kis légnedvességet, és máris vezetni fogja az áramot.

a jó hőközlés sem igaz, a víz sokkal jobb hőátadásra képes mint az olaj, nem véletlen, hogy a benzinmotorokban vízhűtést és nem olajhűtést alkalmaznak tipikusan (pedig az olajnak sok előnye van: pl mint említetted magasabb forráspont, alacsonyabb dermedési pont és az oxidáció is kisebb)

a többivel nagyjából egyetértek.

(#1904) Old FatBoy válasza _Wasp_ (#1903) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Igazad van de én akkor is kipróbálom majd.
Ha nem vállik be akkor marad a víz.

Audiophile Troll

(#1905) Osiris


Osiris
őstag

120-as radiátorral milyen kompakt cpu hűtőt érdemes venni?

(#1906) blu79 válasza Osiris (#1905) üzenetére


blu79
addikt

Szia, Lepa/Enarmax Aquachanger, Cooler master seidon 120, Corsair h80i gt

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1907) Speed® válasza Osiris (#1905) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha találsz, 920v4, nekem pozitív volt nagyon a Triton után..alig gyengébb.
Lényeg, ha már 120, ne a virsli edísön legyen (~30mm radi), hanem jobb..

(#1908) Dr. Gonzο válasza Speed® (#1907) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Az most is pozitív! Jól szolgál nagyon!
:R

[ Szerkesztve ]

(#1909) Grózi válasza Speed® (#1907) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én anno 1220-ra váltottam 920-ról és a jóval vastagabb árcetlin kívül 1-2 fok különbséget tapasztaltam csak.Az Antec a 920-t igen eltalálta.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1910) KAMELOT válasza Whysperer (#1893) üzenetére


KAMELOT
titán

Csöveket nem télen szoktuk szerelni és én a helyedben a gépet addig nem használnám és egy meleg szobába tenném!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1911) eventus válasza Whysperer (#1890) üzenetére


eventus
veterán

Kérdés: minek vizhutes, ha ilyen helyen van? Miért van ilyen helyen? Ha ilyen helyen van, akkor az nem pl műhelyben műszer miatti pc? Abba minek viz?

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1912) Grózi válasza eventus (#1911) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Épp akartam írni,hogy oda jobb a lég.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1913) Snip3r_HUN válasza eventus (#1911) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

+1, ráadásul mint írtam, a melegedő alkatrészek (és ezzel együtt a melegedő folyadék) miatt, ott lesz a páralecsapódás a csöveken...

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#1914) Whysperer


Whysperer
addikt

indegy megoldottam... a viszont nem votl AKASA csak COOLINK SWiF2 120P szersztem 4000Ft-ért 2-t.. Nagyon brutálisan tolj aés melette .. maxon sincsne brutál hangja. Jó hütő sz.tem. Prbóáltam egy dolgot.

Easy tune-nal lekapcsoltam. ha nem forog akkor netezésnél/filmezésnél 51 fokos volt a 4,5-n futó 8320. Aztán mikor 51 fokon fent volt. bekapcsoltam nem maxra hanem úgy 50%-ra a 120p-et és nagyon szépen le vitte 43-47 fokra. Bf4-nél 650-es fordulatnál volt 55 fokos a CPU.

Eddig tapasztalatok..

Mivel 3d grafikus vagyok a Digitnél meg otton 3d mdoellezek a 3d nyotmatás maitt így a renderelés is megy ezerrel,de nincs baj vele. Jók első benyomásaim a tirtonról meg a 120p_kről

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1915) blu79 válasza Whysperer (#1914) üzenetére


blu79
addikt

Ha beújitanál egy 4790k ra , na akkor tényleg ezerrel menne a renderrelés ;] , sztem nem hasonlítanád a mostani procidhoz :)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1916) Grózi válasza blu79 (#1915) üzenetére


Grózi
Topikgazda

+1,ég és föld kb.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1917) Whysperer válasza blu79 (#1915) üzenetére


Whysperer
addikt

Nem hasonlítom mert,ha megnézed az adataimat. van egy 8320-am 4,5-n meg van egy 4790k-m is szóval hidd el nekem ,hogy Maya-ba meg Cad-be nagoyn jó mind a kettő. ezek nem egy szálas trágyák mint a játékok 80%-a 8)

FX-nél meg nicns para szintén mert játék közbe szokot tmenni háttéreben a Cura meg a Maya is .. szóval kellemeset a hasznossal 8) bírja szépen. nekem a 7870 OC meg a GTX 760 a gyenge pontom 8)

8320-am is cska azért van meg 1000 Ft-ért váltotam a 8120-ról 8320-ra és ezekre már nem fogok költeni sem a 4790k-m ra 8)

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1918) Landon


Landon
őstag

Üdv urak ismét.

Úgyfest elérkezett az idő amikor le kell cseréljem a SilverArrow mert egyszerűen nem fér el teljesen a RAM-ok miatt. A venti rászorul az egyik RAM modulra és nem szeretném, hogy túlzottan feszüljüön a dolog. Mit tudnátok ajánlani AIO téren? A lényeg a lehető legjobb teljesítmény.

Egy HAF XB Evo-ba megy be a cucc így bármi nem fér be. Referenciaként a Corsair H110 és a Kraken x61 még éppenhogy befér. Pont ezen a kettőn filózom de annyi bajt olvastam a pumpáikról meg egyebekről, hogy félek bármelyikre is meghúzni a ravaszt... Esetleg még beférne a Tt Ultimate 3.0 de már csak kábelkötegelő mókólással, normálisan biztosan nem.

Köszönöm a segítségetek! :R

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1919) Grózi válasza Landon (#1918) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kraken-t én nem vennék a pumpa miatt,H110-ből van a legkevesebb hangos pumpás darab,de nem kizárt.
A házadban egy Enermax/Lepa nem hozná az Arrow szintjét,még cserélt ventivel is 2-4 fokkal elmaradna.
A Triton jobb hűtési teljesítménnyel bír,csak a plexi repedésre kell figyelni.Még alternatíva lehet egy ilyen szerelhető kit is,jóval nagyobb hatásfokkal bír mint a kompaktok: [link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1920) Dr. Gonzο válasza Landon (#1918) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Pont ezektől nem félnék.
Nálam pont ezen okok miatt cserélődött le a szintén SilverArrow SB E. Jelenleg H110 megy. Pumpa hangja csak nyitott háznál, odahajolva hallható.
De vannak másoknak más tapasztalatai is.

(#1921) Speed® válasza Landon (#1918) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Árat nem írtál..25 körül LiqmaxII/LepaAC/240 pl. vállalhatóak i7 OCra is.
280ast is használt valaki XBben, ha jól rémlik, de ott már vannak bajok.
Nagy difi viszont nincs a 240esek között, amik ~30as radit használnak.
Ha komolyabb teljesítményű kell, vastagabb radi kell, eszerint válassz..
Bár a procid esetében nem lesz gond fentiekkel sem, max hangerőben.
Persze a ventiket lehet egyéni igényekhez szabottan utólag is cserélni.
Triton Core ilyen téren jó lehetne még, csak ugye a rizikós plexiblokk..

[ Szerkesztve ]

(#1922) hszilard666 válasza Landon (#1918) üzenetére


hszilard666
veterán

+1 az épített wasserra, a legjobb dolog hűtés terén! :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#1923) Dr. Gonzο válasza Grózi (#1919) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Az általad linkelt víznek a hangjáról van tapasztalata valakinek?

(#1924) Landon


Landon
őstag

Mindenek előtt köszönöm a segítségetek! :R

Ár jelenleg nem tényező. A lényeg a kimagasló teljesítmény.

Grózi: Kraken-t akkor elfelejtem. Ami kicsit zavar az az, hogy átnyálaztam az összes fellelhető Corsair 110i GT vs x61 review-t és abszolút nem konzisztensek a tesztek... kb 50/50 arányban hol az x61-et hol a h110i GT-t hozzák ki jobbnak.

A szerelhető kit-et inkább kivenném az egyenletből noha tudom, hogy ez lenne a No1 megoldás. Szeretek szerelni de életembe nem volt még vízhűtés a kezemben és egy hasonló szerelhető vízhűtést nagyon szeretném először együtt összeszerelni valakivel aki már csinált ilyet. Ilyen simerősöm sajnos nincs. Tudom, hogy nem rocket-science a dolog de látom magamat ahogy a csövek szigetelésénél szivárog a víz. :DDD

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1925) Dr. Gonzο válasza Landon (#1924) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Szerintem ezt a h110i GT ne erőltesd! Inkább a sima H110 a nyerő!
Másrészt én úgy tudom, hogy annak a Krakennek ugyanaz a pumpája mint a H110-nek. Azonos gyártótól matricázták. Szóljon valaki rám, ha tévedek.

(#1926) Landon válasza Dr. Gonzο (#1925) üzenetére


Landon
őstag

Miért mi a gond a H110i GT-vel? A tesztek szerint erősebb mint a sima H110. Annak az upgrade-elt változata. :F

Illetve másik probléma, hogy a sima H110-nek a radija egy 2mm-el vastagabb mint a GT-nek. Még ki fogom mérni pontosan de a VGA-m miatt az már lehet pont nem férne be.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1927) Dr. Gonzο válasza Landon (#1926) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Tudtommal az nem Asetek pumpás.

(#1928) Landon válasza Dr. Gonzο (#1927) üzenetére


Landon
őstag

Az nem inkább egy pozitívum? :B

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1929) Dr. Gonzο válasza Landon (#1928) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Asetek pumpásokkal van kevesebb baj és zaj.

(#1930) Landon válasza Dr. Gonzο (#1929) üzenetére


Landon
őstag

Értem, köszönöm! Bújom a netet folyamatosan de nekem a H110i GT jön ki teljesítménybe jobbnak mint a H110. A pumpáról egyelőre nem sokat találtam de nézem azt is.

Más alternatíva nem nagyon van ha jól látom?

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1931) Dr. Gonzο válasza Landon (#1930) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

A többiek írtak más alternatívát, előnyökkel és hátrányokkal.
Mindenesetre majd számolj be róla mit vettél és milyen tapasztalatod lesz róla.

(#1932) Drenadar


Drenadar
veterán

Hello!
i5 4690K-ra mennyire lehet elég egy 120-as radiátoros mini hűtő? Sajnos a házamban Shinobi Bitfenix sztem nem férne el rendesen ház szétvágás nélkül a dupla méret...

(#1933) Landon válasza Dr. Gonzο (#1931) üzenetére


Landon
őstag

Mindenképp. Szerintem H110i GT lesz belőle. Én arról kevesebb negatívumot olvastam eddig de még kutatok tovább.

Triton-ról túl sok repedést olvastam + teljesítnényben sem éri el a H110i GT-t.

Természetesen bármilyen további véleményt és tanácsot nagyon szívesen fogadok és még egyszer köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1934) Speed® válasza Landon (#1933) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

HAF XB + H110iGT már ott problémás, hogy 280as a radi és 240 fér el hivatalosan az XBben. Kérdezd meg rambustibit, neki mi volt a tapasztalata ilyen téren a 280L Neptonnal, mielőtt bakot lősz esetleg.

(#1935) Speed® válasza Drenadar (#1932) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha moddolnál..egyébként kérdés, mi a cél a 4690Kt tekintve OCban. Ha végletekben gondolkodsz, vastag radival szerelt pushpullos 120ast keress.

(#1936) Drenadar válasza Speed® (#1935) üzenetére


Drenadar
veterán

moddolni nem nagyon szeretnék... és ahogy láttam a felső lemez alatt a gép tetején nem férne el a ventillátor szívó üzemmódban... ezért most nem vennék új gépet :) az alaplap teteje miatt nem fér be, de a mellette lévő helyen talán elfér egy feles radiátor.

most jelenleg intel hűtő van fent, játék alatt 100fokos (armored warfare) húzni most még nem akarom a gépet most még bőven elég mindenre... de a stabil 98-100 foktól meg féltem a cput...

(#1937) Landon válasza Speed® (#1934) üzenetére


Landon
őstag

Koszi! Rakerestem neten es tobb haf xb-be is tettek h110-et. Most megnezem pontosan mik a furat tavok. Remelem nem lesz bajos.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1938) Ditoo0225


Ditoo0225
aktív tag

Sziasztok.

erről a hűtőről tudnátok nekem tapasztalatokat mondani ? Deepcool Captain 360

A ventiket erre cserélném:CORSAIR Air Series SP120

Köszi előre is a válaszokat :)

[ Szerkesztve ]

(#1939) Landon válasza Landon (#1937) üzenetére


Landon
őstag

Na egy jo 3 oras research utan a kovetkezokre talaltam ra: a H110i GT elvileg befer az XB-be es a furatok is jok lesznek ill a haz elejebe a 140mm-es ventik is belemennek.

Maga a H110i GT-t mar valoban nem az Asetek hanem a CoolIt gyartja.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1940) Ditoo0225 válasza Landon (#1939) üzenetére


Ditoo0225
aktív tag

És ez a gyártó csere jó hírnek számít ? Bocsi, nem olvastam az előzményeket :)

(#1941) Landon válasza Ditoo0225 (#1940) üzenetére


Landon
őstag

Nem tudom... Sokan mindket gyartot a kerulendo kategoriaba soroljak. :).Egyebkent van egt H110i GTX is amit nalunk nem kapni de allitolag jobb a pumpaja.... Bar itt inkabb arrol van szo, hogy a Corsair vedi magat az Asetek-kel szembe miota volt az Asetek-CoolIT per. Valoszinuleg ezert is van 2 280-as AIO cooler-uk. A GT-t a CoolIt mig a GTX-et az Asetek gyartja.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1942) blu79 válasza Landon (#1933) üzenetére


blu79
addikt

Szerintem vegyél nyugodtan egy H110GT-t ugyis nagyon tetszik neked. És számoljál be a teljesítményéről. Kíváncsi vagyok, mennyivel veri meg a Tritont. Árban biztos megveri a h110gt a Tritont mert elég drága. De a többi...... :U

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1943) kisza25 válasza Drenadar (#1936) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

alapon 100 fokos? én használtam többször átmenetileg gyári hűtőt, de az i5-3470 3,8Ghz-en sem ment 75fok fölé magas fesszel, és alulfeszelve meg 70fok fölé :F csak nagyon hangos

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1944) Drenadar válasza kisza25 (#1943) üzenetére


Drenadar
veterán

Nem alapból 100 fok, hanem leterhelve. És persze ez sem azonnal hanem egy kis játék után!
CPUID HWmonitorral mérve.
(Eddig amikkel játszottam nem nagyon tudták 100%ra kihajtani a cpu-t)

[ Szerkesztve ]

(#1945) morfondőr válasza Drenadar (#1944) üzenetére


morfondőr
őstag

Azért egy újrapasztázást lehet megpróbálnék! Sok az a 100 fok! Jártam már én is úgy, hogy a nem megfelelő pasztázás miatt extrém hőfokok jöttek és az is csak terhelve, valamennyi idő elteltével jelentkeztek. Újrapasztázás után megszűnt a jelenség. Igaz nálam VGA-nál volt, de ez mindegy, mert az elv ugyanaz. Esetleg egy minőségi paszta (pl. Arctic Cooling MX-4) több fokot is jelenthet és alig kerül többe egy ezresnél.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1946) Drenadar válasza morfondőr (#1945) üzenetére


Drenadar
veterán

nem hiszem hogy a pasztától 10-20 fok számítana...mindenképpen kell valami hűtő, de léghűtőt azért nem annyira szeretnék mert általában macerás feltenni hatalmas és sokszor akadályozza a RAMot... mármint hogy tegyek még bele :D

(#1947) kisza25 válasza Drenadar (#1944) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

azt gondoltam, de húzás nélkül azaz alapon van a processzor és úgy terhelve nekem max 65-70 fok gyárival 3-4 óra bf4 után ami azért 85-95% terheli végig, mondjuk mx4-el (paszta)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1948) morfondőr válasza Drenadar (#1946) üzenetére


morfondőr
őstag

Ha nem jó a pasztázás, és pl. van benne pár apró légbuborék, vagy nem fedi be a teljes felületet, akkor nem jó a hőközlés, és igenis számíthat 10-20 vagy akár több fokot is!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1949) Drenadar válasza morfondőr (#1948) üzenetére


Drenadar
veterán

akkor lehet újrapasztázom :$

(#1950) Drenadar válasza Drenadar (#1949) üzenetére


Drenadar
veterán

újrapasztáztam, rendesen elkentem mert az intel gyári hűtőn lévő paszta volt csak rajta tehát semmi :D

az eredmény p95 alatt max heat 1 perc alatt 100 fok.

Már egyszer volt egy olyan CPUM aminek hibás volt a hőmérője Q9450 nehogy már ez is olyan legyen...
Ne kérdezzétek milyen paszta...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.