Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) Milka 78 válasza Ditoo0225 (#1938) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem erősebb mint egy 240-es szett,hiába 360-as.Konkrétan a H105-ösösm elkapja simán.
Sikerült kiválasztanod a leghangosabb ventiket és még nem is olyan nagy cucc a teljesítménye+drága.
Akasa Viper/Apache/Piranha olcsóbb halkabb jobb.

Drenadar : Ki kéne próbálni egy másik deszkában azt a procit.Ha ott is forró akkor mehet a gariba,mert a kupak alatt valami nem stimmel.Lehet félre mér,de a neccesebb a hővezető paszta teljes hiánya.Mivel tippelgetni kockázatos én tuti nem használnám így.Ilyen problémán semmilyen hűtő sem fog segíteni.
Ha nincs gari rajta akkor lecsapatnám róla a kupakot és újra pasztáznám.

[ Szerkesztve ]

(#1952) blu79 válasza Drenadar (#1950) üzenetére


blu79
addikt

Szia, ezen nem kell csodálkozni, a kupak alatti paszta rossz, de ha pasztázol ne rakj sok pasztát és úgy próbáld elkenni hogy egy vékony filmréteget képezzen(kártyával szépen el lehet kenni). Ha nagyon tuningolni szeretnéd a procidat, hiába rakod rá a legjobb kompaktot, vagy más hűtőt mert nem lesznek épp ideálisak a hőfokok

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1953) Drenadar válasza Milka 78 (#1951) üzenetére


Drenadar
veterán

jah hát igen nekem az a fajta i5 van amit sokan delidelnek vagy mit csinálnak... de ez a hőfok amúgy sem okés... (persze a prime95 az úgy tudja meghajtani a cput ahogy semmi más az oké)

Van rajta gari még asszem, én nem állnék neki újrapasztázni belül...

(#1952) blu79: igen úgy csináltam :)

[ Szerkesztve ]

(#1954) Landon válasza blu79 (#1942) üzenetére


Landon
őstag

Nem ertem erre a commentre mi szukseg volt. "ugy is annyira tetszik" - nem, nem tetszik annyira a Corsair csak egy jo 5 oras alapos kutatas utan ezt talaltam a legjobbnak. Hidd el nem par tesztet es forumot olvastam el. Semmi bajom a Triton-nal sem. Ha egyontetu velemeny lenne rola, hogy az a legjobb megoldas nem gondolkodnek. De semmi kedvem egy nap arra hazajonni, hogy hutofolyadekban uszik a gep.

Ma meg mind a Tritonnak mind az x61-nek alaposan utana nezek hatha jott ki revizio a bajosabb darabok utan. Szeretek alaposan itana jarni a dolgoknak es minden velemenyt kikerni mielott valamit veszek ezert is probalom itt alaposan korbejarni a kerdest.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1955) blu79 válasza Landon (#1954) üzenetére


blu79
addikt

Ha a corsair melett döntessz írd le milyenek a hőfokok :R

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1956) Milka 78 válasza Landon (#1954) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Tritont tuti nem vennék amíg nem jön új rev.A PH azért elég szűk réteg,ennek ellenére nem egy repedt/eresztős darab volt.Itt a 17.kerületben is van 2db párolgós darab amiből elfogy a folyadék (ráadásul az eggyik simán hozza a Corsair féle traktorhangot),mennek is gariba.A teljesítménye rendben van,de éppen a fentiek miatt nem is ajánljuk itt.
A 110gt-nek CoolIT pumpája van ami hajlamos traktorként funkcionálni,de legalább nem ereszt (egyik. Corsair sem).Talán tényleg a sima 110-es lenne neked a jó,már ha belefér.

(#1957) Landon válasza Milka 78 (#1956) üzenetére


Landon
őstag

Igen a CoolIT gyartmany az ami kicsit meg visszatart... De eddig meg nem olvastam a GT-rol, hogy zajos lenne a pumpa. Koszi az infot, kutakodom meg. :R

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1958) Old FatBoy válasza Landon (#1954) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

"De semmi kedvem egy nap arra hazajonni, hogy hutofolyadekban uszik a gep."
Alaposan körbejártam a témát és nyugodj meg a Triton tartályrepedések nem üzem közben történnek és nem fordulhat elő sűrűbben a fenti aggodalmad mint más rendszernél.
Sok esetben állítólag már így kapják és szállítás közben sérülhetett meg de szerintem akkor repesztik el amikor a színezőfolyadékot betöltik és túl erősen húzzák vissza a kupakot ill a csőcsatlakozást megbontják és érzés nélkül ami belefér alapon húzzák meg a csatlakozást.
Az akril tartály nem szereti ezt és repedések jelenhetnek meg de még így sem szivárog.

Audiophile Troll

(#1959) Snip3r_HUN válasza Old FatBoy (#1958) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Ahol repedés van ott szivárgás is lesz,egy mikrorepedés is elég a szivárgáshoz,igaz abban az esetben csak azt veszed max észre hogy lassan de fogy a tarályból a folyadék,mivel elpárolog.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#1960) Old FatBoy válasza Snip3r_HUN (#1959) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Nem ezen volt a hangsúly.

Audiophile Troll

(#1961) eventus válasza Ditoo0225 (#1938) üzenetére


eventus
veterán

Inkább egy Enermax liqtech 240. Ventiből pedig van dual pack is, az úgy olcsóbb, de elég hozzá a quiet edition is. De színek miatt (ha számít) inkább apache black 120 pwm.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1962) blu79 válasza Old FatBoy (#1958) üzenetére


blu79
addikt

Ezt én is így gondolom. Megbontják , vagy szinezö betöltése esetén, tulhuzzák a kupakot és megreped.

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1963) eventus válasza blu79 (#1962) üzenetére


eventus
veterán

És alapból is ugrik a garancia, ha színezed.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1964) Old FatBoy válasza eventus (#1963) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Igen ez elég érdekes.
De biztos,hogy ugrik?

[ Szerkesztve ]

Audiophile Troll

(#1965) blu79 válasza eventus (#1963) üzenetére


blu79
addikt

Már elvileg nem. Nálam pl nem az első szériás Triton van, hanem az újabb javított változat, és már nincs leragasztva matricával a beöntőnyílás. De ez tény hogyha megbontod vagy színezed érzéssel kell a rászorittásal bánni mert ha nem megrepedhet.

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1966) eventus válasza blu79 (#1965) üzenetére


eventus
veterán

Egy kis teflonszalagot neki :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1967) zolee5016


zolee5016
őstag

sziasztok
Asetek,vagy valamely alsóbb kategóriás(10-15k-s) Seidon alkalmas e GPU hűtésre??

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#1968) Speed® válasza zolee5016 (#1967) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jópáran pakoltak AVC/LCLC filléres szettet 290re is, ami ugye 250+W OCval..és bírta. Ahogy az AC Hybrid is 120x30as radival kezelte ugyanezt..szóval nem lehetetlen küldetés. Aprón találsz is most 15ért utóbbiból amúgy, ha célhardver kell..

(#1969) zolee5016 válasza Speed® (#1968) üzenetére


zolee5016
őstag

:R
2 db- van tervbe......egy 590-re :B
megbontani mennyire szabad/lehet,ezeket? Légtelenítés az létkérdés ,de megoldható???

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#1970) Dr. Gonzο válasza zolee5016 (#1967) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Asetek itt azért előnyösebb, mert találsz hozzá rögzítőket. Pl NZXT Kraken G10

(#1971) Speed® válasza zolee5016 (#1969) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az kezelhető szerintem..bár 2 szett árából talán FC blokkot is találsz, meg hozzá radit/szivattyút/tartályt :U Bonthatóság..minden bontható, de roncsolásmentesen ritkán. Tehát új cső + bilincs az alap hozzá.

(#1972) hszilard666 válasza zolee5016 (#1969) üzenetére


hszilard666
veterán

Szia Uram!
+1 a full cover blokkra, a vrm ek képesek összehányni magukat ha nagyon melegednek, én kinyírtam egy 780Ti-t pedig FC blokk volt rajta. Én csak arra szavaznék vagy a telepakolnám a kártyát sünivel és fújatnám mint atom!
Amúgy hogy teljesít a mostani címekben egy gtx 590 es? :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#1973) bombibmw


bombibmw
veterán

Este kipróbálok egy Enermax Liqmax II 120-at.
Jövök majd egy kis beszámolóval. :)

(#1974) zolee5016 válasza hszilard666 (#1972) üzenetére


zolee5016
őstag

Van blokkom az 590-re.....de már minden mást eladtam mérgembe....vettem egy itt pumpát..mikor ki tudtam próbálni kiderült nem jó...Rendeltem Todytól könyököt..erre más méretet küldött.... ugyhogy ez van...
Nekem az 590 több mint elég...nem AAA-s címekkel tolom igaz,hanem szimulátorozok..Wrc,ETS2 ,STDS, Project Cars,Asetto..3 moncsi FHD V-sync on azt csókolom....... ;)

Itt maradt abba a project...

LINK

.
.

Pedig kiáált ez a kari valami vízért
ezért gondoltam volt 2 kompakttal megoldani a hűtését
.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#1975) Whysperer


Whysperer
addikt

Srácok gyorsan pár szót a Tritonról. Gyári ventik mint mondtátok hangosak. Viszont. Most 2 db Coolink 120p-vel [link] IBT alatt 60 fok .. játék alatt 50 fokos volt a FX 8320-am 4,5 Ghz-n maximum. Játék alatt alig 600-t pörögnek a ventik. Eddig csak megelégedni tudok vele

Macera volt beszerelni ,de az a Zalman z11 hibája volt é snema hütő-é

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1976) _grrr_


_grrr_
csendes tag

Helló!

Tanácsot szeretnék kérni: van egy AMD FX8320 + AMD HD770 alapú rendszerem, ami alapvetően jól muzsikál, de a vga-n lévő léghűtés hajlamos nagyon felhangosodni. Ahogy olvasom a fórumot gpu vízhűtésről viszonylag kevés szó esik, ezért kérdezem, hogy van-e olyan AIO/kompakt vízhűtés, ami egyrészt cpu+gpu hűtésre (tudom van ilyen) és nem csúcs vga-ra való? Vagyis halk (nem a tuning lenne az elsődlege cél, hanem a zajtalan működés) kombó rendszert tudtok ajánlani a fenti párosra, vagy vizes hűtést ne is álmodjak erre a gpu-ra?

Előre is köszönöm a segítő válaszokat.

(#1977) Dr. Gonzο válasza _grrr_ (#1976) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

(#1978) Modst3R


Modst3R
senior tag

Tanácsot szeretnék tőletek kérni!

Adatlapomon lévő konfigomhoz gondolkodom egy predator 360 előrendelésén, szerintetek érdemes (még ha overkill is), mennyire jók a vader ventik? Mit érdemes pimpelni rajta?

Köszönet mindenkinek előre is! :R

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#1979) Speed® válasza Modst3R (#1978) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem érdemes, mert erősen túlárazott. Pimpelés: az árából rendes víz ;p

(#1980) Modst3R válasza Speed® (#1979) üzenetére


Modst3R
senior tag

Kis számolgatás után valóban...rádobok egy 20k-t és abból már nagyon pimp nagyon overkill víz meg is van. ;]

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#1981) Speed® válasza Modst3R (#1980) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kevésbé elszállva az összetevőkkel olcsóbban is..ha csak proci a cél.

(#1982) Modst3R válasza Speed® (#1981) üzenetére


Modst3R
senior tag

Egyelőre csak proci, de most van úgy rá és akk inkább kicsit túl lövőm h később lehesen bővíteni...

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#1983) Speed® válasza Modst3R (#1982) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Épített rendszert szintén könnyebb bővíteni egy VGA blokkal..a Predator mellett a kompaktsága szól, de ez egyúttal hátrány is lehet..tartály nélkül kíváncsi lennék, mit szól adott esetben egy ~250Wos VGA hozzáadásával a hőtáguláshoz pl. :U

(#1984) Modst3R válasza Speed® (#1983) üzenetére


Modst3R
senior tag

Hát van benne vmi. Akkor ink épitett 360. Köszönöm! :R

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#1985) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Megvan a Liqmax II 120.
Jól néz ki, halk a pumpája.
A ventiknek van egy kis motor hangjuk, de nem hangosak.
Sajnos még csak most tudom elkezdeni tesztelni.
Egy Brocken Eco-t váltott és a proci nincs kupakolva.
Sokat nem várok, igazából kupaktalanítás után kellett volna összevetni őket, de nem lesz ez rossz. :)

[ Szerkesztve ]

(#1986) Speed® válasza bombibmw (#1985) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

<5°C javulást várj és nem ér csalódás. Jó borda a Brocken..

(#1987) Televan74 válasza Speed® (#1986) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én is emiatt száműztem a Liqmax II 120S a gépemből.Jó és kis helyen elfér. De én jobban szeretem a léhűtést. A Brocken2 megfelel nekem, hozza majdnem azt a szintet,folyadék nélkül a gépemben.Ettől eltekintve meg voltam elégedve vele,csöndben volt,főleg miután a két ventilátort lecseréltem,a pumpának nálam sem volt hangja.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1988) Speed® válasza Televan74 (#1987) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Brocken2 és hasonló kategóriával szemben ezeknek a kicsi vékony radis megoldásoknak nem sok esélye van..viszont van az a környezet, ahová mégis ajánlottabbak ugye (ITX/SFF). Ha van hely böszme légnek, jóvanaz..nálam is a Mine2 feszít most a procin..mondjuk kicsit bánom a 920v4et :DDD

(#1989) Dr. Gonzο válasza Speed® (#1988) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Én nem bánom! :R
Nagyon jól muzsikál! :K

(#1990) Speed® válasza Dr. Gonzο (#1989) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem ér a földön fekvőbe belerúgni :D

(#1991) Drenadar válasza bombibmw (#1985) üzenetére


Drenadar
veterán

Majd írnál róla pár szót? Én is ebben gondolkodom, de megkaptam már, hogy az én cpu-mon már ez se segítene ;-)

(#1992) _grrr_ válasza Dr. Gonzο (#1977) üzenetére


_grrr_
csendes tag

De ha jól értem, akkor ez egy gpu cooler és nem kapcsolható össze egy cpu hűtővel, mert saját radiátor és pumpa tartozik hozzá, vagy félreértek valamit? :F

(#1993) Dr. Gonzο válasza _grrr_ (#1992) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Olyan kompaktot szeretnél ami egyszerre hűti a GPU-t és a CPU-t is?
Szerintem két külön szettel jobban jársz, ha kompakttal szeretnéd őket hűteni.

[ Szerkesztve ]

(#1994) Modst3R válasza Dr. Gonzο (#1993) üzenetére


Modst3R
senior tag

Elvileg az ek predator 360 pont erre lett kitalálva csak annyiba fog kerülni amennyiért jobban megéri épiteni. És azért az épitettnek a hűtési teljesítménye jobb vmivel. Pár hszel feljebb ugyanerre jutottam... :R

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#1995) Blacki


Blacki
tag

Sziasztok. 14-es ventilátort szeretnék corsair h110-re. Az ajánlott az akasa, de beszerzése kicsit nehézkes itthon. Tudnátok valami alternatívát ajánlani,hogy mik az ajánlott ventilátorok.

Xbox360 gamertag: TrinityBlood05

(#1996) Dr. Gonzο válasza Blacki (#1995) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Nem nehézkes. 5 nap alatt megjött nekem.

(#1997) Modst3R válasza Blacki (#1995) üzenetére


Modst3R
senior tag

Írtam privit...

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#1998) Landon


Landon
őstag

Hmm ha tudtam volna, higy van 240-es EK AIO akkor lehet megvartam volna... Vagy annyira nem ajanlott? Nem sok info van meg rola kint.

Blacki: van itthon is 14-es Akasa. Most vettem 2 Viper-t iponbol. Szogletes vagy a kerek valtozat kell? Gondolom a szogletes. A kerek az 12cm-es furat tavokkal van es csak cpu blokkra jo.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1999) Blacki


Blacki
tag

Köszönöm mindenkinek, akkor rendelek egy adagot. Amúgy is garanciás ügyintézésem van a varázslóéknál. Alphacool eisenberg 240 megy vissza gariba, mert bedöglött a pumpa. 30 napot bírt ki

Xbox360 gamertag: TrinityBlood05

(#2000) bombibmw válasza Speed® (#1986) üzenetére


bombibmw
veterán

Ja, 4-5 fok javulás van, de ez így nem mérvadó.
Kupak nélkül kellett volna megnézni a különbséget.
Mindegy, a Liqmax elég lehet akár 4,8GHz-re is kupak nélkül. :)
A pumpát most leszabályoztam 1500RPM-re, hogy ne menjen maxon, így tényleg nem lehet hallani, csak a ventiket.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.