Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Grózi válasza blu79 (#1249) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azért a csepegő folyadéknak is van hangja(plexi repedés)... :DDD

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1252) blu79 válasza Grózi (#1251) üzenetére


blu79
addikt

Kercs :DDD

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1253) SkullHead


SkullHead
csendes tag

Sziasztok! Milyen kompakt vízhűtést ajánlanátok egy Core i5 2320 hűtésére? H80i? H100i? Enermax?

(#1254) eventus válasza SkullHead (#1253) üzenetére


eventus
veterán

Enermax Liqmax II 120/ 240, amelyik szimpatikusabb, elfér. Olvass vissza, elégedettek vele.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1255) slloyd


slloyd
senior tag

Na vègülis csak megmaradt a Cooler master Nepton 240m nàlam.
Mint kèsöbb ràjöttem user error volt a zörely :B

Ìme ilyen lett a remekmű:

A hűtő ventiket 6v-on hasznàlom (szeretem a csendet) De mèg 45 Fok felett nem jàrt jàtèkok alatt :)
prime 95 el biztosan meg lehetne izzasztani de èn nem prime ozok hanem jàtszom ;)

[ Szerkesztve ]

(#1256) DiszNóÓl válasza Speed® (#1233) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Nem veszik vissza, mert fizikai sérült...

HATER

(#1257) Grózi válasza slloyd (#1255) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Fejtsd ki mi volt az az User error!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1258) slloyd válasza Grózi (#1257) üzenetére


slloyd
senior tag

Csak annyi,hogy a pumpàt totàl maxon tekertettem.
Most kb a hàrom negyedère hùztam a skàlàt a biosban ìgy eltűnt a kerregő hang is...
Rpm ben sajnos nem nèztem mennyi volt ès most mennyi :(

(#1259) Grózi válasza slloyd (#1258) üzenetére


Grózi
Topikgazda

És full-n miért is kellene kerregnie? :F

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1260) slloyd válasza Grózi (#1259) üzenetére


slloyd
senior tag

Passz....
5 èv garis szòval nem filòztam rajta..
Most ìgy nekem tökèletes hogy most csenben van ès mèg jòl is hűt.
:))

[ Szerkesztve ]

(#1261) blu79 válasza DiszNóÓl (#1256) üzenetére


blu79
addikt

Ooo ez rossz hír :(

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1262) Speed® válasza DiszNóÓl (#1256) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Gyönyörű..meg kéne próbálni a gyártónak írni, mi a véleményük erről..? Esetleg hozzátéve, hogy ha nem prezentálnak megoldást, sajnos kénytelen leszel terjeszteni az igét, hátha megszűntetik a forgalmazását ;]

(#1263) DiszNóÓl válasza Speed® (#1262) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Gondoltam erre az opcióra is. Majd holnap írok nekik, és mellékelek képeket is.

HATER

(#1264) Milka 78 válasza slloyd (#1255) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Végre egy másik full compakt ház,nagyon csecse :K

(#1265) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Kérlek segítsetek 1-2 infóval. Halk gyári( készre szerelt ) vizet keresek. Mennyire gáz ezeket használtan megvenni? Ajánlásokat szívesen fogadok, igaz rupótlanként nagyon meg kell néznem mennyi az ára :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#1266) Grózi válasza bitpork (#1265) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mennyi a kereted?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1267) bitpork válasza Grózi (#1266) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Annak a fele :DDD Nem tudom. Sajnos inkább nem eszek ha hiányzik 5k :B Most kaptam hirtelen egy h80i ajánlatot 20k alatt. Sajnos nemtom hogy mennyire jó egy W3565 hüttéséhen ?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#1268) Grózi válasza bitpork (#1267) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én felejteném,méretéből adódóan(240 kéne azért) és a márka miatt is.20K alatt kapsz aprón Lepa vagy Enermax 240-s kompaktot is,azzal jobban jársz+ azok még mind garisak is.Csak sűrűn kell figyelni,mert talán 2 óra alatt kelt el a Lepa-m 18K-ért aprón.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1269) Speed® válasza bitpork (#1265) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha kellően olcsón veszed, kevésbé fáj, ha probléma van vele ;p
Ami a procit illeti, kb. bármelyik elbírja, kérdés persze a hang..

(#1270) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Tehát nem elég a szimpla radi hanem a 2 ventis javasolt? Dell T3500 a gép, nem vagyok benne biztos hogy más elfér benne.
Nézegettem az új árakat is. Ha kicsit visszafogom magam egy nagyobb belefér, csak a ház a kérdéses.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#1271) Grózi válasza bitpork (#1270) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát abba a házba egy 240-s radit belerakni nem egyszerű...
Kisebb méretben Antec 920-m volt még az Fx-s korszakban,nagyon szerettem azt is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1272) bitpork válasza Grózi (#1271) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Amit elfelejtettem mondani: Ez a Dell egy passzív hüttésű konfig gyárilag. Ebből kifolyólag van benne 2 nagyobb házventi és slussz: nincs sem több csatlakozó se bikfang. Minden slotom teli van hddvel, így nincs helyen fizikai szabályzásra :(
Ez most a hüttő rajta :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#1273) Grózi válasza bitpork (#1272) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Molex-ről is hajthatod a ventiket(akkor nem tudod szabályozni,csak ellenállással) vagy egy külön vezérlőről.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1274) Alki87


Alki87
csendes tag

Sziasztok.
Tanácsot szeretnék kérni a régi gép konfigomat a közeljövőben cserélem egy msi z97 gaming 5 lapra és i7 4790k procit kap. A jelenlegi házam szeretném megtartani 80%ig ragaszkodom a kis édeshez, mert nagy szerelem volt annó. Ház Ugye 2008-ban még nem volt előtérben a vizezés, szóval a ház maga felsőtápos és csak a hátulján van egy 14cm-es venti hely szóval single radiátor jöhet számításba. Vagy éppenséggel a tetejét kivághatom hogy arra pakoljam rá a nagyobb radiátort, ugye a bal oldalam az fixen egy nagy venti. a jobb oldala a gépnek meg a hűs téglafalat élvezi. Azért se szívesen válnék meg tőle, mert egy amd phenom II 965 black trónol még benne 3,4ről 4re húzva gyári hűtőbordával és ventivel maxra terhelve 55 fok főlé nem melegszik.
Első nekifutásra Intel TS13X és NZXT Kraken x41 lenne a kiszemelt. A linkeken feltüntetett boltból rendelek még más alkatrészt is szóval igazából elsőkörben az ő kínálatukból válogatnék, de természetesen nyitott vagyok más boltra is. Tehát a kérdés a fent említett két vízhűtés megbírkózik e a procival, vagy feleslegesen akarok ennyit kiadni egy single radis rendszerért?
ui.: Nem tervezem húzni a procit, de ha az szóba fog kerülni akkor már valószínű egyedi építésről lesz szó víz terén.

(#1275) blu79 válasza Alki87 (#1274) üzenetére


blu79
addikt

- szia, ha nem húzod a procit akkor biztos megbirkoznak vele , én h80i vel hűtöttem 4.8Ghz-en, de lecseréltem egy Tritonra ami jobbnak bizonyult, igaz a procim már delidelt :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1276) OceanStorm


OceanStorm
tag

Lehet nem ez a megfelelő topik, de úgy néz ki hogy kb egy hét után elszállt a gépem. Ám a legfőbb gond hogy nem is tudom hol kezdjem a hibakeresést. Netezés közben leállt az egész mintha áramszünet lett volna, de áramszünet nem volt. A ventilátorok (ház, táp, vga) mentek tovább, ám a Triton nem ad életjelet, nincs kerintgetés, se nem világít. Persze amennyiben a hűtő szart volna be és túlmelegedett volna a cpu egy pár perc pihi után be kéne bootoljon a rendszer ám se kép se hang, csak a ventik mennek.

[ Szerkesztve ]

(#1277) Speed® válasza OceanStorm (#1276) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Táp/alaplap, sok minden lehet..Triton molexen vagy a lapra kötve?

(#1278) OceanStorm válasza Speed® (#1277) üzenetére


OceanStorm
tag

Minden a lapra van kötve. Amúgy húzva nem volt még semmi.

(#1279) Speed® válasza OceanStorm (#1278) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha rádugod molexre a pumpát, kiderül, az is megadta-e magát. Feltéve persze, ha a tápod leadja a 12Vot rendesen..nem ártana kimérni. Tippre lap KO.

(#1280) OceanStorm válasza Speed® (#1279) üzenetére


OceanStorm
tag

Ugyan molexre nem kötöttem át de mivel a ventik is a lapra vannak kötve és azok működnek, rákötöttem a pumpát egy üres csatlakozóra a lap azon részén ahol a ventik is csatlakoztatva vannak. A pumpa elindult.

(#1281) OceanStorm válasza Speed® (#1279) üzenetére


OceanStorm
tag

További fejlemény, hogy egyelőre még a régi tápom volt rákötve a gépre, ám kiszedtem a dobozából az újat és rákötöttem a rendszert de változatlan a helyzet. Így a táp is kilőve mint hiba.

(#1282) Speed® válasza OceanStorm (#1281) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mivel a régi tápod típusa ismeretlen számomra (ahogy az egész gép is, mivel üres a vonatkozó rész az adatlapodon..), további találgatásba nem bocsátkoznék..a lapot látom esélyesnek az eddigiek alapján.

(#1283) OceanStorm válasza Speed® (#1282) üzenetére


OceanStorm
tag

Kiraktam a cuccokat az adatlapra.

(#1284) Speed® válasza OceanStorm (#1283) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Sokkal előrébb nem jutottunk, 750es Chieftec gondolom az új, de abból is van sok fajta..pontos típust írj. Régi táp milyen volt? Ha a pumpa alatt elszállt a csati a lapon, lehet vitt mást is magával a környéken..utána kell járni.

(#1285) OceanStorm válasza Speed® (#1284) üzenetére


OceanStorm
tag

A régi is egy Chieftec volt csak 650 -es. CHIEFTEC CFT-650-14CS, CWT beles.
Az új az CHIEFTEC GPM-750C és ez is CWT beles.

[ Szerkesztve ]

(#1286) Speed® válasza OceanStorm (#1285) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Akkor az is lehet , hogy nem díjazta a /18A 12V ágain a 290et a régi :U
Bár ettől függetlenül úgy néz ki, a lap pumpatápért felelős csatija is qka.
Szedd ki a VGAt, CMOS reset, 1 RAMmodul, ha nem indul, lap lesz :S

(#1287) Sblat77


Sblat77
csendes tag

Kb 3 hónap múlva esedékessé válik számomra egy új gép, tuning is lenne, de eddig csak léghűtéssel operáltam, így vízhűtés terén lenne pár kérdésem:

1, Mennyivel macerásabb vízhűtést felrakni, üzemben tartani, mint egy léghűtést?
2, http://ipon.hu/webshop/product/corsair_hydro_series_h55/295912 -->Rossz választás lenne? Ha hasonló árkategória körül van jobb akkor nyugodtan tanácsolhattok.

A háznak a táp helye alul van így a venti elhelyezés nem gond.

(#1288) OceanStorm válasza Speed® (#1286) üzenetére


OceanStorm
tag

A 290 az már több hónapja megvan, az előző konfigban egy i5 760 mellett ami 4 GHz-ig volt húzva működött probléma nélkül, a jelenlegi proci alap órajelen van és kisebb a TDP -je így nem gondolom hogy ez lenne a probléma forrása. De még ha el is szált volna a 650 -es ez nem egy alsó kategóriás noname táp hogy csak úgy magával vigyen bármit is. Amire még gyanakszom hogy mi van ha túl erősen húztam rá a hűtőt a lapra és az túlságosan meghajlott, sajnos a kezem eléggé érzéketlen ilyen téren.

(#1289) Speed® válasza Sblat77 (#1287) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ennyi pénzért ez felejtős, féláron még elmenne kb. Egy jó lég halkan elveri..
Ha csak single radinak van hely, akkor abból valami vastagabb kell, pl ilyen.

OceanStorm
A Triton rögzítőkerettel nem igazán tudnád eltökíteni a lapot..elég masszív..
Egy elszálló táp, esetleg rövidzárba menő alaplapi csati sok hibalehetőség.
Szedd szét ízekre a rendszert és nézd át tüzetesen a venticsati környékét.
Aztán IGPvel lehet pár próbakört futni 1-1 RAMmal ide-oda pakolgatva, stb.

[ Szerkesztve ]

(#1290) Sblat77 válasza Speed® (#1289) üzenetére


Sblat77
csendes tag

Egy Ilyennel szemeztem háznak.

(#1291) Speed® válasza Sblat77 (#1290) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ebben felül ott van a 240es radinak a hely, felesleges 120assal spórolni, ha már légnél többre vágysz..25 körül ilyeneket is kaphatsz ugye.

(#1292) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

(A kép illusztráció)

5cm-es távolság a ház tetejétől elég a ventiknek?

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#1293) Laci2277


Laci2277
senior tag

Egy Noctua NH-D14-et megéri valamelyik kompakt vízhűtőre cserélni? A cél természetesen a kisebb helyigény, de ha hozna 5-10 fokot az lenne az igazi. :K Vagy ilyen még nem létezik? :F

[ Szerkesztve ]

(#1294) Speed® válasza Laci2277 (#1293) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Létezik, de duálradis kivitel kell, ami helyigény terén nem nagy előrelépés..single kivitelben a szintje hozható viszont, házból kitolt meleggel, kompakt méretben, a proci környékét ~szabadon hagyva..szóval akár jobbnak is titulálhatjuk emiatt.

ericdrawen74

Elég, de ha a radit teszed ~1 centire és szívó állásban a ventiket rá, nyersz 4 centit ;p

[ Szerkesztve ]

(#1295) Grózi válasza Speed® (#1294) üzenetére


Grózi
Topikgazda

És bukik 5 fokot! ;]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1296) Speed® válasza Grózi (#1295) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azzal a radival tippre semmit. Cérnametélt, lazán átszellőzik úgy is.

(#1297) Maotun válasza Speed® (#1296) üzenetére


Maotun
őstag

Üdv tisztelettel :R
socket AM3 foglalat compakt viz pumpa felfogatása szempontjából megegyezik az AM3+ -al?
[erre gondolok]
se itt se a gyártói oldalon nem nevesíti az AM3+ csak AM3-at :U

(#1298) Grózi válasza Speed® (#1296) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Teszteltem kompakton is,a legtöbb ventivel 3-5 fokkal rosszabb a hatásfok! :K
Maotun Tudtommal igen.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1299) Speed® válasza Maotun (#1297) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tudomásom szerint az AMx foglalatok kompatibilisek, ennyi a difi, fülek távolsága rögzítőfuratok stimmelnek, csak az új nem keretes. Itt van pár kép is..jó rá.

(#1300) Maotun válasza Speed® (#1299) üzenetére


Maotun
őstag

köszi a képeket!
bár ez a képen a GT én meg a GTX -el szemezek de gondolom ugyan így megoldották...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.