Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119835) Gery0505


Gery0505
tag

Sziasztok!
Nagyjából elkészült a Rocket R58 felújítása, már csak két dolgot kellene rendbetenni benne, az OPV szelepet nem tudom milyen nyomásra kell beállítani, illetve az E61 fej tömítéseit kellene még felújítani.

A gépet atomjaira szétszereltem, és az összes réz alkatrészt megtisztítottam. Muszáj volt megcsinálni, mert retkes és vízköves volt a belseje. A meleg víz csőben szőrt! és koszt találtam. Ebből nem iszunk, a víznek egyébként is vízkő szaga volt. A Whole Latte Love-s srácok videójában mondja is a technikus, hogy a forró víz csőben, illetve a perlatornál lévő dzsuva jó indikátora a gépben lévő állapotoknak.

E61 head maintenance

A bojlerek belseje fekete volt az oxidtól. Az OPV szelepben kék trutymó, vagy vízkő volt. 20%-os ecettel szépen kiáztattam, majd mosogatószeres vízzel elmosogattam az összes réz alkatrészt. Az E61 fej is tiszta, mert azt meg kimostam kávézsír oldóval, Terso Clean-nel. A következő lépés az E61 fej tömítéseit kell még rendbehozni, és az OPV-t beállítani, bár még nem tudom milyen értékre.
Mutatok néhány képet is a felújításról:
Még az ecetezés előtt:

Áznak az alkatrészek:


Csövek készen:

Bojlerek készen:



Gép összeszerelve, megy a próbaüzem, sehol nem ereszt:


Újra hadrendben a masina:

"Failure is always an option." Adam Savage

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.