Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Mr.Csizmás válasza Ance (#700) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ugyanoda ahova a tejesdobozt, szelektívbe, mivel szinte ugyanazok az összetevői. a hasonlatod meg ott csúszik el, hogy ~100 üres kapszula (10g kávé/db) még mindig több, mint egy üres zacskó + nem tudom melyik műanyag bevonatos, ellenben a kapszulák kompozit cuccok, amiket kb. kézzel kellene szétbontani, de ezt nálam okosabb emberek jobban tudják a nagykávésban.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#703) oszy válasza Ance (#700) üzenetére


oszy
veterán

Én egy videót szívesen látnék róla. :) Üvegpohárban tejhab nélkül. ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#704) Ance válasza oszy (#703) üzenetére


Ance
őstag

ok. vasárnap ha hazaértünk csinálok. :)

(#705) oszy válasza Ance (#704) üzenetére


oszy
veterán

Köszi! :) Lehet mások is szívesen látnák.

Most látom, hogy egy vessző kimaradt.:) "Üvegpohárban, tejhab nélkül"

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#706) #89309696


#89309696
törölt tag

[link]
Érdekes egy kávékészítési mód. :D

(#707) peestike válasza #89309696 (#706) üzenetére


peestike
senior tag

Na, ez tényleg jó. Tetszett a pörkölés, de mikor felengedte a kb. 4 centet vízzel.... :F

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#708) #89309696 válasza peestike (#707) üzenetére


#89309696
törölt tag

Az elég sok lett, meg nekem az se tetszett, hogy a crema egy része a kis pohárban maradt, igazán beleöblíthette volna, ha gusztusos ha nem. Ennyi vízhez két ilyen kávé kéne. Bár engem az elkészítés ideje már felébreszt, meginni sincs értelme. :D

(#709) peestike válasza #89309696 (#708) üzenetére


peestike
senior tag

Nekem van egy ilyen is, elég pöcsölős elkészíteni, kotyogós megfelelő időben. :)
A francia kávéfőző sem váltotta meg a világot nálunk, azt is legyűrte a kotyogós.
Egy kérdés mindenkihez: a pörkölés, darálás, elkészítés után, a vízzel való felöntést követően vajon hány kávésznob ítélte tarkólövésre az inast? ;]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#710) Ance válasza peestike (#709) üzenetére


Ance
őstag

Az a helyes módja, ha hosszú kávét szeretnél. Nem hosszan nyomod át a kávén a vizet, ahogy általában gondolják az emberek, hanem csinálsz egy presszót és felöntöd vízzel. Nincs ebben semmi megvetni való. Van aki a hosszú kávén jobban érzi a kávé ízét. Ha cukrot, vagy tejet tett volna bele, az már más a kávéimádók szerint.

(#711) #49155328 válasza peestike (#709) üzenetére


#49155328
törölt tag

A frissen pörkölt kávét minimum egy hétig pihentetjük, tehát már ott golyót kapott volna. :D

(#712) #89309696 válasza Ance (#710) üzenetére


#89309696
törölt tag

Egyébként igen, ha sok víz van átnyomva a kávén akkor olyan ízek is kijönnek belőle amitől keserű lesz. A teafőzést is sokan elrontják ezzel, meg azzal, hogy elkezdik a kanállal nyomkodni a tealeveleket, teafiltert, hogy jobban ázzon. :N
Az arányok sokak kicsit talán, 40 milit én nem öntök fel 2.5 decire, ennyihez duplakávé lenne ildomos, persze akkor sok a koffein. De hát minél többet alszunk annál rövidebb az életünk. :D

(#713) Ance válasza oszy (#705) üzenetére


Ance
őstag

Itt a videó. :) [link]

(#714) #89309696 válasza Ance (#713) üzenetére


#89309696
törölt tag

Az extrém krémet biztos, hogy a centrifugálással belevert levegővel oldja meg, a kávésznobok nem tudom ezt elfogadnák-e, de ez nem kávésznob topik. :D
Nekem tetszik, főleg a sok kávé. Ezeknek a kapszulás gépeknek a halála a kevés kávé, 6-7g van belerakva csak, mikor egy rendes kávé 10-20g között van. A vonalkódos rendszer is jó, nekem az is tetszik.
Viszont a magyar árérzékeny, a 10db kapszula nem lehet több 800-1000Ft-nál, nem veszik meg. A Bosch gépei is ilyen vonalkódos, 2000Ft/16db csomagban vannak és az értékelések háromnegyede arról szól, hogy a kapszula ára miatt cserélték le. Nekünk is volt, mi is amiatt. Na meg mert csak netről lehetett rendelni.

(#715) I02S3F válasza #89309696 (#712) üzenetére


I02S3F
őstag

"A teafőzést is sokan elrontják ezzel, meg azzal, hogy elkezdik a kanállal nyomkodni a tealeveleket, teafiltert, hogy jobban ázzon." - Munkatársam hülyének néz, de én betartom a dobozra írt áztatási időt, mert annál több idő múlva, ha ki veszem a fekete tea filtert, akkor keserű lesz. Persze a 200ml - 1 filter arányt nem tartom be.

@Ance (710) -"Van aki a hosszú kávén jobban érzi a kávé ízét. " - Pont ezt szeretem a hosszú kávéban! Ezért részesítem előnyben. Időnként cukor nélkül is megiszom, de többnyire cukorral szeretem.
Az eszpresszó meg attól függ! Attól, hogy adott helyen mennyi vizet tesznek bele.

Milyen franchise-oknál ajánlanátok, hogy ott igyak kávét?

[ Szerkesztve ]

(#716) #89309696 válasza I02S3F (#715) üzenetére


#89309696
törölt tag

Teánál is a fő fontosságú alapelv az áztatási idő és a víz hőmérséklete, ahogyan a kávénál is, úgyhogy egyáltalán nem hülyeség a dobozra írt dolgot betartani. Bááááár. Nekem furcsa, hogy a Herbária vagy a Naturland, nem emlékszem pontosan összes gyógynövényes teájára ugyanannyi áztatási idő és hőmérséklet van írva. :D

Én a szabvány angol bögrébe csinálom egy filterrel az 2.2 vagy 2.3 deci, nem emlékszem pontosan. Gárdonyi filteres gyümölcsteát szoktam venni, vacakoltam egy ideig szálas teával gyümölcsből és zöldből/feketéből is, de meguntam.
Munkahelyen a közös teánál meg a literenként egy filter arányt tartom, az sima Pickwick/Lipton gyümölcs és Sir Morton fekete felesben (4 litert főzök általában 2-2 filter).

[ Szerkesztve ]

(#717) I02S3F válasza #89309696 (#716) üzenetére


I02S3F
őstag

Nem találtam tea topicot. Én sem vesződök szálassal, mert jobb, de uncsi mindig bíbelődni vele. Most - munkatársam tanácsára - vettem Twinings English Breakfast-ot. Érezhető a különbség egy Sir Mortonhoz képest, de nekem előbbi is és utóbbi is jó. Inkább változatosan szeretek fogyasztani (különböző márkákat, típusokat). A Lipton fekete tea még a kedvenc. Ha ezeket megunom, akkor gyümölcs tea. A gyógynövényes teák jók, de azokat ritkán fogyasztom. Szeretem még a zöldet.

Kávékból igyekszem nem inni kétszer ugyanazt a típust.

Ezek elkészítésébe nem mennék bele, mert abban nem vagyok túl igényes, gondos.

[ Szerkesztve ]

(#718) Ance válasza #89309696 (#714) üzenetére


Ance
őstag

Nekem is a kávé mennyisége volt a döntő. Még a kapszulások előtt, a karos gépek után volt darálós Jura kávéfőzőnk. Az ha 2 kávét készíttettél vele egyszerre akkor használt kb. 15 gramm kávét hozzá. Sajnos nagyon érzékeny volt a szemes kávéfajtákra, nehéz volt hozzá venni kávét. Itt a kapszulákba biztos csak olyat raknak, amiből jó készül, legfeljebb éppen nem ízlik. :)

Én karos géppel nem tudok kávét főzni, mert túl sok idő nekem. Egyébként nem is olcsó móka.

Ezért tértem át a kapszulákra, de sosem voltam elégedett a kávé mennyiségével, erősségével. Ez úgy néz ki jó lesz. A gép volt 24.000 forint volt akciósan. Várhatóan még kapok belőle vissza 40 eurót is, csak a német nespresso gyorsasága nem hasonlítható a magyarhoz, szóval lassan forognak a kerekek. Ez azért a töredéke a darálós gépnek. Egy kapszula ideszállítva kb. 200-210 forint. Ez nem olcsó valóban, viszont mindenkinek mások a preferenciái, mire költ szívesen. Nekem a kényelem, a gyorsaság és az íz miatt megéri a nespresso-val együtt használva, az Illy kapszulástól meg elköszönünk.

(#719) #89309696 válasza I02S3F (#717) üzenetére


#89309696
törölt tag

[link]
Ahogy látom komoly terheltsége van, évi 50 hozzászólással.

(#720) Gibo


Gibo
senior tag

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#721) Gibo válasza Gibo (#720) üzenetére


Gibo
senior tag

Ma bontottam meg, nagyon kellemes kávé. A csomagoláson sajnos csak annyi van, hogy vegyesen robusta és arabica, az arány nincs feltüntetve, ízre nagyobbrészt inkább arabica és kissebb részt robusta. A pörkölését én közepesnek mondanám, kellemes de nem tolakodó, a babok nem olajosak. Nem savas (a harmadik után sem marja még gyomromat :DDD ), van neki egy enyhén kesernyés utóíze, amit talán a fekete csokiéhoz tudnék hasonlítani annak édessége nélkül. Összességében nagyon kellemes.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#722) Mr.Csizmás válasza Gibo (#721) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ez a bécsi 6€-s kaiser/JM cucc?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#723) Gibo válasza Mr.Csizmás (#722) üzenetére


Gibo
senior tag

Nem, ez nem Julius Meinl. Egy bécsi cég kávéja , bécsi pörköléssel/csomagolással. Nemrég jelentek meg (talán újra) a boltok polcain, ennek örömére bevezetés képpen féláron lehetett kapni (ha jól emlékszem a normál ára 8€/ 500gramm).

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#724) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok! 2-3 eft körül ajánlanátok kávé boltot (250gr körül vásárolnék)? A lényeg, hogy ne a szokványos Spar, Tesco, Auchan-ban elérhető fajtájú legyen. :R

(#725) #49155328 válasza I02S3F (#724) üzenetére


#49155328
törölt tag

Lidl, Aldi, CBA, Metro, stb.
2-3 ezerért csak ez van.
5-6 ezer körül bővül a lehetőség.

(#726) dugesz77 válasza I02S3F (#724) üzenetére


dugesz77
őstag

Nekem sem tiszta teljesen. Kilóját akarod 2-3 ezerért vagy a negyed kilót?
Ha valami extrább kell akkor ott a Kapucziner, AVX Caffe, ,Pacificaffe mellényúlni nem nagyon lehet ezeknél.

[ Szerkesztve ]

(#727) I02S3F válasza #49155328 (#725) üzenetére


I02S3F
őstag

Akkor _egyenlőre_ elnapolom a dolgot és maradok az említettek kínálatánál. Köszönöm!

@(#726) dugesz77 - 250gr-ot gondoltam ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#728) I02S3F válasza I02S3F (#727) üzenetére


I02S3F
őstag

Ahogy néztem az említett weboldalakat, azért találok megfelelő árú kávét. Azt szeretném még kérdezni tőletek, hogy ha sima kotyogóson főzöm a kávét, akkor az nagyon mellényúlás?

Igazából sem sokat költeni, sem sokat foglalkozni vele nem akarok. De, ha van egyszerű és nem túl drága módja a kotyogós főzővel készített kávénál jobbat csinálni, akkor csupa fül vagyok! :R

(#729) kisza25 válasza I02S3F (#728) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A legolcsóbb a kotyogóval, titka, hogy kicsit durvábban kell őrölni, nem kell tömöríteni, csak ütögetésel, forró vizet kell bele rakni, ahogy kotyogni kezd, hideg víz alá a főző alja. Kevésbé pörkölt kávét használni, a kávé és víz mennyiségét is pontosan kimérni.
Bialetti brikka kotyogó ajánlott

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#730) looser válasza I02S3F (#728) üzenetére


looser
addikt

Nem vagyok a téma különösebb szakértője, sőt...de Brikkáztam egy évig és ma is elő-előveszem időnként, kipucolom és lefőzök egy olaszos keveréket (pl. a fentebb ajánlott Kapuczínernek van egy relatív olcsó keveréke Velencei gondolások kedvence), ami szerintem jól működik* presszógéppel és kotyival is. Az előre darált téglákkal nem igazán volt szerencsém (egyszer egy 2 hónapos Segafredo Intermezzo (Sega legalja) ami nagyon bejött, még Szarvasival is elfogadható lett, bár az a legjobb kávéból is pokoli szart főz, szerintem), de kotyihoz az is ajánlható, ahhoz megfelelő a szemcseméret. Viszont ez a remek győri pörkölő kotyogóshoz is megőrli neked a kávét. Szemest nem ajánlanék, gondolom egyelőre őrlőt nem tervezel venni, pedig azzal frissen darálhatnál és a kotyiban készült kávé is új dimenziókat kapna. Szóval az ajánlatom: Kapuczíner Velencei gondolások kedvence kotyogósra őrőlve. Hajrá :R

*= a kifejezés nem saját, de amióta hallottam, valahogy tökre ide passzolónak érzem :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#731) #49155328 válasza I02S3F (#727) üzenetére


#49155328
törölt tag

Na így máshogy néz ki a dolog, ez így akkor 8000-12000/kg.

A 726-osban említettek illetve még http://www.pallyotzcoffee.hu/-tól a Get Up! illetve ChocoMadness ami tuti.

[ Szerkesztve ]

(#732) Mr.Csizmás válasza looser (#730) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

valaki nem rendel a közeljövőben a kapuczínerből? beszállnék, vagy intézném akár. (egy kis gondolást akarok venni csak)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#733) I02S3F válasza looser (#730) üzenetére


I02S3F
őstag

"gondolom egyelőre őrlőt nem tervezel venni" - Nos lehet rossz sorrendet állítok fel, de előbb vennék örlőt 4eft-ért, mint azt a bialetti brikkát. Nem azért, mert ne ismerném el a minőséget, hanem azért, mert árérzékeny vagyok.

Elraktároztam az infókat! Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

(#734) Mr.Csizmás válasza I02S3F (#733) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

4-ért nem kapsz rendes őrlőt szerintem, csak késest, ami kvázi összetöri a kávét.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#735) I02S3F válasza Mr.Csizmás (#734) üzenetére


I02S3F
őstag

Ez esetben milyen örlő lenne ajánlott például?

(#736) Mr.Csizmás válasza I02S3F (#735) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

bármilyen kúpos, aztán lehet szintet lépni a kúp anyagával, állíthatósággal: [link]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#737) grizlisandor válasza I02S3F (#735) üzenetére


grizlisandor
addikt

Graef cm702(katt)[link] ajánlott. Nekem is ez van, annyi hiba van, hogy marad az őrlőben pangó örlemény, és egy kis paskolással, paskolásos ráindítással tudod eltávolítani az őrlőből. Használtan ki lehet fogni garanciális példányt 22k körül.

(#738) dugesz77 válasza grizlisandor (#737) üzenetére


dugesz77
őstag

Graef-hez még talán érdemes megemlíteni, hogy az elején érdemes egy kicsit bíbelődni az alátétekkel az jól belőni (gyárilag adják hozzá a három alátétet direkt ) illetve összerakásnál figyelni az oldalsó kivehető késes kosár visszarakásnál azt szerintem 10-ből kilenc ember rosszul rakja vissza (én is) az elején és utána bárhogy tekeri a szemcseméretet ne fogja tudni finomra állítani.

(#739) grizlisandor válasza dugesz77 (#738) üzenetére


grizlisandor
addikt

Tavaly vettem, és a gyárilag alátételezve tudja a presszó finomságú őrleményt. Persze, fórumon olvasgatva nincs két egyforma presszó állás a CM702 őrlőnél, még azonos alátételezés mellett se.

Tavasszal szétszedem takarítás céljából, biztos valami youtube videó mellett fogom csinálni.

(#740) I02S3F válasza grizlisandor (#737) üzenetére


I02S3F
őstag

Sajnos ezeket nem engedhetem meg magamnak. Szerintem az lesz, hogy néha iszok egy kávét valami minőségi helyen!

(#741) Mr.Csizmás válasza I02S3F (#740) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

hosszútávon jobban megéri. akkor vedd 0%-os cetelemmel, vagy más okos részletre.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#742) I02S3F válasza Mr.Csizmás (#741) üzenetére


I02S3F
őstag

Inkább összegyűjtöm. Lesz pénzem, csak most le vagyok terhelve az egyetem miatt (költségtérítéses levelezős mérnökinfó)

(#743) dugesz77 válasza I02S3F (#742) üzenetére


dugesz77
őstag

Mondjuk ha megfelel a kézi daráló is akkor egy HARIO SKERTON vagy a Mini Mill is ajánlható főleg kotyeszhoz.

(#744) I02S3F válasza dugesz77 (#743) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszönöm! És a többieknek is!

(#745) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

delonghi EC820 mennyire oké? nem árban, műszakilag. [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#746) #49155328 válasza Mr.Csizmás (#745) üzenetére


#49155328
törölt tag

Inkább egy használt Gaggia. ;)

(#747) Mr.Csizmás válasza #49155328 (#746) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

27-ért se? :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#748) #49155328 válasza Mr.Csizmás (#747) üzenetére


#49155328
törölt tag

Te tudod mire van szükséged, annyit megérhet.

(#749) Mr.Csizmás válasza #49155328 (#748) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

hol nézzek gaggiát? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#750) #49155328 válasza Mr.Csizmás (#749) üzenetére


#49155328
törölt tag

Zsolti-nak van mindig felújított, tuningolt stb.
Illetve ebay-en lehet kifogni jó áron.
Persze ehhez kell egy őrlő is + tamper stb.
Jól meggondoltad? ;]

Amúgy most ez a Flair Espresso a sláger.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.