Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #49155328 válasza Ance (#100) üzenetére


#49155328
törölt tag

Mivel te vágod mi a téma.
De ha valaki vesz egy la Piccolat az ajánlásodra és elkezdi senseo párnával etetni, lehet vakarni fogja a fejét. :D

(#102) salapp válasza DrBubo77 (#96) üzenetére


salapp
addikt

Miután a fél éves Saeco Xsmall belseje úszott az őrleménytől, elegem lett.
Azóta egy Senseo-t használok. Eredeti strong és extra strong espresso párnákkal is egész jó lungohoz és tejes kávéitalokhoz, de én kicsit upgrade-eltem. Egyrészt a párnákhoz egy espresso filtertartóval.
Illetve szemes kávé+kézi őrlő (kerámia őrlőművel)+tölthető kapszula.
Így mindig friss, az őrlemény kellően egységes, a kávé gazdag, az egyes pörkölések karaktere kijön, mellékízektől mentes, hőfoka jó, a zaccpogácsa szép tömör. A gép faék egyszerűségű, takarítani gyerekjáték. Ja, annyi, hogy csinálok az őrleménnyel két másodperc előáztatást és utána csapolok.
Volt érettségi büfé, ahova bevittem és a tanárok között a nespresso gép mellett is ez lett a sláger igen hamar. Hiába, a frissen őrölt kávéval nem lehet versenyezni.

Valami ilyesmi, szerintem sokaknak megfelelne a kávé, ami kikerül belőle, nagy felfordulás nélkül.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#103) DrBubo77 válasza salapp (#102) üzenetére


DrBubo77
addikt

Szerintem nekünk egy ilyen is megfelelne. A túl erős kávét már nem szeretjük. Nem is csinálna nagy koszt.

Tudom, ezzel már ebben a topikban is kívülálló vagyok. :(

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#104) Ance válasza #49155328 (#101) üzenetére


Ance
őstag

Igazad van!

(#105) salapp válasza DrBubo77 (#103) üzenetére


salapp
addikt

Pár hete a tesco-ban 14ezerért volt ilyen gép, szerintem annyit megér. (Én is akciósan vettem, 17ért). Az emagon most látom, hogy a fehér ingyenes szállítással 18ezer alatt van, érdemes egy próbát tenni.
Amúgy meg mondasz valamit, ebben a kis országban mindenki olyan kva nagy autodidakta barista :)

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#106) Mosqu!to válasza #49155328 (#90) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Valahogy számítottam rá, hogy ez lesz a válasz, de épp ezért említettem, hogy a sima nespresso és Jacobs kapszulákkal elfogadható minőséget kapok. A Pellini nem csak a karossal szemben volt csalódás, hanem en bloc szar volt.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#107) jansky1


jansky1
senior tag

Nálunk szerintem elfogy 1 kg kávé az automata kávéfőzőben egy hónap alatt. Ketten isszuk, hétköznaponként 1 max 2/fő, hétvégén meg fix 2 adag/fő naponta. Legerősebb fokozatra van állítva a főző, nem tudom hány gramm őrlemény készül így.

(#108) Mr.Csizmás válasza jansky1 (#107) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

az olyan 12-14 g lehet a nagykönyv szerint. (mondjuk ha valahogy le tudnám mérni, hogy mennyi a pogácsa nettóban víz nélkül... :U )

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#109) #49155328 válasza Mr.Csizmás (#108) üzenetére


#49155328
törölt tag

Megvárod míg kiszárad?

#DrBubo mivel kávét fogyasztasz itt a helyed.
Ez nem a vodoo topik, mint a másik.

[ Szerkesztve ]

(#110) jansky1 válasza Mr.Csizmás (#108) üzenetére


jansky1
senior tag

Nem nagyon vagyunk egyébként megelégedve a kávéfőzővel. Ez egy DELONGHI ESAM 3000 MAGNIFICA. Nem elég meleg amit főz, ráadásul szépen mellédarálgat. A kávé finom viszont, ezért nem cseréltük le.

Mellédarálásra van valakinek tippje, mit lehetne csinálni?

(#111) Mr.Csizmás válasza jansky1 (#110) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

nekem is ez van, 2-3 havonta ki kell takarítgatni, meg a melegítőegységet is átmosni-áztatni. (ofc vízkőmentesítést is csinálni, amikor kéri)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#112) anadroid válasza Mr.Csizmás (#111) üzenetére


anadroid
senior tag

Inkább 1-2 hetente.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#113) Mr.Csizmás válasza anadroid (#112) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

mármint melyiket? vagy csak nekem van szerencsém vele, hogy nem kell takarítgatni olyan sűrűn? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#114) grizlisandor válasza Mr.Csizmás (#108) üzenetére


grizlisandor
addikt

Gépfüggő menyi kávéval dolgozik. Szerintem sok lesz az, kolléga automata kávéfőzőket újít fel és árulja, szervizeli őket. Mesélt storykat, 6-8 g kávéből dolgoznak ezek a gépek általában. Azt mondta, hogy nem tud annyi 6 g-s gépet szerezni, mint amennyit a környékbeli kocsmák megvennének. :DDD 100 forintért a 6 g kávén átnyomott melegvíznél vajon milyen haszonkulcs van? ;]

Más:
DolceGusto gépbe való kapszulákat honnan érdemes venni?

(#115) Mr.Csizmás válasza grizlisandor (#114) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ofc sárgacsíbóval gondolom :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#116) #49155328 válasza Mr.Csizmás (#115) üzenetére


#49155328
törölt tag

Wiener extrával. :DDD

(#117) anadroid válasza Mr.Csizmás (#113) üzenetére


anadroid
senior tag

ESAM 04.110

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#118) Lehiñito


Lehiñito
senior tag

Sziasztok.
Novemberben Bf-kor szeretnék venni egy új automata kávéfőzőt
100-150k ársávban.
Philips vagy Delonghi az ajánlottabb?
A Philipsnél látom, hogy ott kerámia örlőkést használnak.
Mennyivel előnyösebb a kerámia, mint a fém?

[ Szerkesztve ]

(#119) Mr.Csizmás válasza Lehiñito (#118) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

Kemenyebb.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#120) oszy válasza Lehiñito (#118) üzenetére


oszy
veterán

Miért nem most egy felújított Saeco? ;) 6 hónap garanciát is adnak rá sok helyen. Vagy Jura! ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#121) Lehiñito válasza oszy (#120) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Mindig is tartottam a használt termékektől.
Tudom, hogy ez a philips a legalja, de ha hozzá tudnék jutni 60-70k magasságában, akkor mennyire érné meg? [link]
Max napi 4 adagot készítenénk vele.

(#122) oszy válasza Lehiñito (#121) üzenetére


oszy
veterán

Ha jó helyről veszed, akkor szerintem nem kell tartani. De várd meg a BF-et (ha nem sürgős a vásárlás), hátha akad valami alkalmi vétel ;) Bár én nem fűzök hozzá sok reményt.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#123) Lehiñito válasza oszy (#122) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Mindenképp meg akarom várni a bf-et.
Hát ez az, hogy itt szegeden nem tudom, hogy ki az ajánlott használt kávégép terén.

(#124) nyikszi válasza Mr.Csizmás (#113) üzenetére


nyikszi
őstag

Nem is értem én se ezt a mellé darálást :( Hova darál mellé? Én csak akkor szoktam takarítani ha kéri a vízkőmentesítést. Jól beáztatom az őrlőt akkor és kitakarítom A-Z-ig mindenét. Amúgy meg csak kívülről szoktam. A kávé őrlési finomsága meg nálunk középre van állítva és kb. 2 havonta veszünk 1 kg-os kávét. Bár volt, hogy sikerült olyan kávét venni, amit inkább hígítva ittunk és pont jött hozzánk egy kávé fan, aztán egyből meg is jegyezte, hogy vízízű :D Upsz :)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#125) Ance


Ance
őstag

Nespresso tulajoknak: mától a Penny-ben a Jacobs 20 db-os doboz 1.300, azaz 65 forint egy kapszula.

(#126) jansky1 válasza nyikszi (#124) üzenetére


jansky1
senior tag

Majd csinálok képet a mellédarálás eredményéről. Központi egység mellé nyomja valahogy a gép aljába.

(#127) anadroid válasza nyikszi (#124) üzenetére


anadroid
senior tag

A mellédarálás valószínűleg akkor jön elő, hogy ha a zaccpogácsa nem tud leesni a zacctartóba, hanem annak a középső elválasztóján támaszkodva fent marad. Ekkor a takarító kar visszasöpör némi zaccot, amire rászóródva a következő őrleményből oldalra is jut. Ez szépen felgyűlik a kávéfőző aljában és a főzőegység melletti kis vájatban (jobb oldalt). A következő lehetőség: megtörténik a darálás, és utána nem indul meg a víz, hanem a kar lesöpri a friss kávét.

Az elválasztó középre helyezése konstrukciós baromság, 1 centivel oldalabbra téve, vagy ha alacsonyabb lenne, már nem jelentene stabil támaszt a zaccpogácsának.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#128) nyikszi válasza anadroid (#127) üzenetére


nyikszi
őstag

Nekem nem középen van az elválasztó, pontosabban nincs is.

jansky1 OK.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#129) jansky1 válasza anadroid (#127) üzenetére


jansky1
senior tag

Ez lehet a baj, akkor a zacctartót kéne gyakrabban ürítgetni, nem megvárni, hogy a gép jelezze hibának.

(#130) anadroid válasza jansky1 (#129) üzenetére


anadroid
senior tag

2 kávé lefőzése után is jelentkezett már...

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#131) jansky1 válasza anadroid (#130) üzenetére


jansky1
senior tag

Bocsi, neked ment a válasz, de magamnak szántam, kvázi hangosan gondolkodtam. Szóval nekem kéne gyakrabban ürítgetni a zacctárlót.

(#132) TA68 válasza Ance (#125) üzenetére


TA68
senior tag

Az nem rossz. Nekem a Jacobs Ristretto eléggé bejön, bár az is igaz, hogy Nespresso kapszulái a legjobbak.

Végre egy topik, ami nem arról szól, hogy telihold fényében féllábon állva, cibetmacska kakiját a hónunk alatt szorongatva kell darálni a kávét. :D

(#133) Ance válasza TA68 (#132) üzenetére


Ance
őstag

Igazad van, csak több, mint kétszeres áruk van. Én arra jöttem rá egyébként, hogy sokkal jobban ízlik az eredeti nespresso, ha váltogatom más gyártók kapszuláival. Ha csak azt iszom, akkor nem annyira átütő az élmény.

A rosszmájú megjegyzésedre csak annyi, hogy ezt addig mondod, amíg nem próbáltál a nespresso gépeddel a hónod alatt, rét közepén, 15 fokban, 70%-os páratartalom mellett, újholdkor lenyomni egy Voluto-t. :D Majd rájössz a különbségre.

(#134) TA68 válasza Ance (#133) üzenetére


TA68
senior tag

Nem olcsó, de a cigaretta sem az, ha valaki elszív napi egy dobozzal. :)
"Én arra jöttem rá egyébként, hogy sokkal jobban ízlik az eredeti nespresso, ha váltogatom más gyártók kapszuláival."
Ezt már én is tapasztaltam. :K

"A rosszmájú megjegyzésedre csak annyi, hogy ezt addig mondod, amíg nem próbáltál a nespresso gépeddel a hónod alatt, rét közepén, 15 fokban, 70%-os páratartalom mellett, újholdkor lenyomni egy Voluto-t. :D Majd rájössz a különbségre."
Na ezt ki is fogom próbálni, csak várom, hogy összejöjjön a 15 fok, 70% páratartalom. :D

(#135) oszy válasza Ance (#133) üzenetére


oszy
veterán

Amúgy is az Volluto!

;]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#136) TA68


TA68
senior tag

Helló srácok!
Hány kávét szoktatok naponta inni és mik a kedvencek?

(#137) 8


8
senior tag

Szerintetek a Tchibo Family vagy az új Family Espresso a jobb?
A kettő közül melyiket választanátok? (tudom, egyik sem nagy szám)

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#138) nyikszi válasza TA68 (#136) üzenetére


nyikszi
őstag

Én két-három kávét iszok. Delonghi automata kávégépünk van. Váltogatom a kávékat, de mindig visszatérek a Pacific Pin Up kávéhoz. Amiket itt írtak sokat kipróbáltam már, de ez ízlik a legjobban nekem. Egy kissé furcsa volt először a nagy robusta vonal után, de utána meg azok lesznek furcsák.Ittam a Lidl-ben kapható hordós kávéból kétfélét, Omniákat kipróbáltam, amikre már rá merik írni a kávéfajta arányokat, Illy, Pellini, Aro, Lavazza stb...

Sok ismerősnek mondom, hogy vegyenek ilyen gépet, mert összehasonlíthatatlanul finomabb kávét lehet inni ezek által, de még senkit nem sikerült megtérítenem :(

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#139) TA68


TA68
senior tag

Én is kettő, ritkán három kávét iszok naponta. Először én is darálós kávéfőzőt akartam venni, de egy nespresso gép lett belőle. :) A hátrányai (drágább a kapszula) mellett megvan az az előnye, hogy hangulatomnak megfelelő kávét tudok bármikor inni. A sok robuszta kávé után először nekem is furcsa volt az arabika íze és illata. Nem tudom másképp fogalmazni, kicsit mocsár szerűnek tűnt. Egy pár kávé után ez teljesen eltűnt és előjöttek a csodálatos ízek.
(#137) alpenwetter
Teljesen mindegy. Szerintem alig van valamilyen íz béli különbség a kettő között

(#140) nyikszi


nyikszi
őstag

Finom kávé 1+1 akció: https://mol.hu/hu/autozzon-velunk/aktualis-akciok/7151-kave-vilagnapja/

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#141) oszy válasza nyikszi (#140) üzenetére


oszy
veterán

Így már talán megéri, mert alapból nagyon drága náluk a kávé.

Ha elfogy a Milano style, kipróbálom a Omnia Barista Editions Brasil-t. Most kaptam.
Múltkor volt az Omnia Barista Editions Cremoso, az tetszett. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#142) Lackki


Lackki
senior tag

tchibo akcióval is kitörölhetjük, ha csak nem 20k felett rendelünk ... :(

Privátot hamarabb észreveszem

(#143) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

Spar poharas: beszallitot valtottak? Mert mas a pohar formaja, es szerintem az ize is. (nem vagyok otthon, muszaj volt beszerezni az eletfenntarto dozist)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#144) TA68


TA68
senior tag

Én itthon ünnepeltem a kávé világnapját. :)

(#145) #49155328 válasza TA68 (#144) üzenetére


#49155328
törölt tag

Szintén.


(#146) oszy


oszy
veterán

Ti láttátok valami igazán jó kávé akciót a mai napra?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#147) TA68


TA68
senior tag

(#145) FPSTunker
Nagyon guszta. Milyen kávé?

[ Szerkesztve ]

(#148) #49155328 válasza TA68 (#147) üzenetére


#49155328
törölt tag

Rioba Platinum 100% arabica. Ár/érték arányban ez a legjobb számomra.

(#149) oszy


oszy
veterán

Lemértem mennyi kávét darál a Saeco szuperautomata gépem. 12 gramm. Ez nem sok? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#150) #49155328 válasza oszy (#149) üzenetére


#49155328
törölt tag

Áhh, 18 gramm alatt nincs kávé! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.