Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) ghost364


ghost364
senior tag

Melyik lehet a legolcsóbb espresso-képes daráló? Az sem baj, ha kézzel tekerős (kis 8 ezer forintos Bialettit próbáltam már, majdnem elfogadható volt, de nagyon hamar széthullik). Szoktam látni (FB Marketplace, Vatera, stb.) kiszuperált "ipari" darálókat, akár 10 ezer forint körüli áron, ezek mennyire lehetnek jó alternatívák?

(#552) dugesz77 válasza ghost364 (#551) üzenetére


dugesz77
őstag

Hario mini mill kéziben , gépiben valahol a Graef CM 702 környékén. 10-ért használtan biztosan nem kapsz normálisat egy alap használt ajánlható is kb. az Graef árában van.

[ Szerkesztve ]

(#553) ghost364 válasza dugesz77 (#552) üzenetére


ghost364
senior tag

Na, ezt a típust nem ismertem, köszi!

(#554) sz.zs. válasza dugesz77 (#552) üzenetére


sz.zs.
senior tag

A Hario Mini Mill az soha nem volt ( és nem is lesz ) eszpresszóképes :N

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#555) dugesz77 válasza sz.zs. (#554) üzenetére


dugesz77
őstag

Na azért lehet szinte púder finomságúra őrölni a mini mill-el is . Simán meg lehet fojtani vele a Gaggia Classic-ot. Az igaz,hogy a darálék szemcse mérete változó lehet , nem annyira homogén ,mint egy jobb gépin ha már megkopik a tengely de egy 10k-s kézi darálóról beszélünk és nem egy Mazzer-t veszünk alapnak. Az csak úgy mellékesen azt sem tudjuk a kérdezőnek mit jelent a "presszóképes" egy kotyogóhoz keresi vagy egy 100k+ os karos géphez.
Én vagy két hónapig ezt használtam a Gaggia-hoz csak aztán belefáradtam a tekergetésbe és jött a Graef helyette. Megvan a mai napig utazósnak egy két személyes Brikkával egyetemben. De youtube tele van videókkal (példa1,példa2,példa3)igenis lehet vele eszpresszózni csak melós.

(#556) ghost364 válasza dugesz77 (#555) üzenetére


ghost364
senior tag

Gaggia Viva Style-hoz kéne, első körben frissen őrölni, meg szerintem majd a nyomásszabályzót is kiveszem belőle nagy eséllyel, ahhoz meg nem ártana egy rendes őrlő.

(#557) Mikulásbá válasza Sub-S (#549) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szebb,mint vártam.Tényleg jó ránézni is.Még ha műanyag is,de minőségi.

(#558) Erdei88


Erdei88
veterán

Köszönöm szépen, mindenkinek a tanácsot és a linkeket.
Már csak ~25 féle kávét szeretnék megvenni/megkóstolni :D

(#559) Lackki válasza #49155328 (#539) üzenetére


Lackki
senior tag

Budán van a csészényi kávézó, ők is pörkölnek kávét. Őket kóstoltad már?
Voltam már náluk többször és nagyon finom volt a kávéjuk, nem az a szokásos íz mint a legtöbb kávézóban. Viszont csak most látom hogy árulnak külön saját kávét :D

[ Szerkesztve ]

Privátot hamarabb észreveszem

(#560) Gibo válasza Erdei88 (#558) üzenetére


Gibo
senior tag

Szia,

alapvetöen milyen kávé ízlik neked? Szereted amikor pörköltebb az íze? Szereted ha érezhetöen savas vagy inkább lágy a kávé? Legyen érezhetöen erös, vagy inkább lágyabb?

Egy lágyabb keverék például a Julius Meinl Präsident (piros). Csak úgy iszogatós kávénak szerintem tökéletes. (föleg ha ugyanúgy 6-8€ / kg-os áron tudod megvenni mint én...)

Ha már kicsit jobban ki szeretnéd élvezn iaz ízét, de még mindig inkább a lágy vizeken eveznél, akkor ott van pl. a Lavazza Espresso Cremoso illetve café Créma
Ha kicsit gyümölcsösebb ízvilág érdekel ott van a Melitta Bella Cream Selektion des Jahres 2019 .

Ha szereted az erösebben pörkölt kávét (ízvilágra is) akkor szerintem próbáld ki mindenképpen a Dallmayr Espresso d´Oro-t.

De persze nagyon sok finom kávé van, hogy neked mi a favorit ki kell tapasztalni. :D A fentebb említett márkákat úgy válogattam, hogy jelenleg is 16 féle kávé van otthon :DDD

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#561) oszy válasza Gibo (#560) üzenetére


oszy
veterán

A Julius Meinl Präsident-et hol tudod annyiért megvenni? Osztrákia? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#562) Gibo válasza oszy (#561) üzenetére


Gibo
senior tag

igen :)

Sokszor adják 1-et fizetsz 2-öt kapsz akcióban (kb 2 havonta vmelyik üzletláncban, most talán épp a Merkurban-ban akciós, habár lehet hoyg ott most pont az arany színü) és sokszor jön még hozzá -25% kedvezmény az összes kávéra..ezért is van otthon ennyi féle kv, mert olyankor nem bírok ellenállni, és mindig veszek vmi újat is :DD

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#563) xenom0rph válasza Gibo (#560) üzenetére


xenom0rph
őstag

A karácsonyi hazalátogatás során tervezem is kifosztani a helyi illetékes Billát :DDD

halahala

(#564) oszy válasza Gibo (#562) üzenetére


oszy
veterán

Tesóm szokott a Merkurba járni, de most csak jövhéten vagy utána megy. Majd mondom, hogy nézzen be. Melyikben szokott még lenni? :) Bejö a JM kávéja. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#565) Gibo válasza oszy (#564) üzenetére


Gibo
senior tag

Spar/Interspar illetve Billa ritkábban Penny. Megéri még benézni a Lidl-be is, ott idöszakosan vannak különbözö kávék nagyon jó áron. Pl a fent is említett Melittát 8,99€ -ért vettem talán két hónapja.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#566) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Mi a különbség e 2 kávéfőző között?

- Bialetti Moka Express (2)
- Bialetti Brikka (2)

Olyasmit olvastam, hogy a drágább nagyobb nyomás talán és emiatt "krémásabb" kávét főz?
Ha igen, ez mit is jelent pontosan?

Árban ugye majdnem duplája, megéri a felárat?

(#567) dugesz77 válasza kory24 (#566) üzenetére


dugesz77
őstag

A brikka lényege,hogy van egy súlyszelep rajta. Ez egy kicsit megemeli a nyomást. Kicsit cremasabb, ízesebb így a kávé.

(#568) kory24 válasza dugesz77 (#567) üzenetére


kory24
őstag

Tehát akkor érezhető a különbség?
Megérheti a felárat?

Mokka ismerem az már van itthon.

(#569) dugesz77 válasza kory24 (#568) üzenetére


dugesz77
őstag

Az ízeket jobban előhozza az biztos. Viszont sokkal odafigyelősebb. Érzékenyebb a őrleményre a vízmennyiségre.hőmérsékletekre.

(#570) kory24 válasza dugesz77 (#569) üzenetére


kory24
őstag

Őrlőm lesz hamarosan. ([link])

De vízhőmérsékletet és gáz hőmérsékletét nemigazán tudom szabályozni.

Csapból forró víz folyik :D
És gáztűzhelyre szoktam tenni közepes rózsára :)

(#571) Peterhappy válasza xenom0rph (#563) üzenetére


Peterhappy
őstag

El ne felejts ebből betárazni :K [link]

[ Szerkesztve ]

(#572) dugesz77 válasza kory24 (#570) üzenetére


dugesz77
őstag

A titok, hogy hideg vízzel kell felrakni kicsit a jelölt vízmennyiségnél kevesebbel és semennyire nem szabad megtömni. Kisebb gázlángon az oldalát semmikép ne érje a láng. Őrleményből a pocit durvábbat szereti (hario mini mill-nél 8-9 klikk volt a jó állás a teljesen betekerttől).

[ Szerkesztve ]

(#573) Nimda válasza kory24 (#570) üzenetére


Nimda
addikt

Ha esetleg kapni még IMS felsőszűrőt hozzá, érdemes kipróbálni. Finomabb örleményt fogad és testesebb lesz a kávé.

(#574) kory24 válasza dugesz77 (#572) üzenetére


kory24
őstag

Eddig azt olvastam, hogy forró vízzel kell feltenni

"Sokan hideg vizet öntenek a tartályba, mondván: úgyis felforr. Hegedűs László a Paksi Kávé baristája azonban elmondta, hogy a legjobb, ha forrásban lévő vizet öntünk a kotyogóba, mivel így gyorsabban megfő a kávé, ezzel kevesebb időt adunk annak, hogy leégjen, vagyis keserű legyen."

forrás: [link]

Akkor inkább hideg?

(#575) dugesz77 válasza kory24 (#574) üzenetére


dugesz77
őstag

Az égett íz inkább a nem rögtön levett ,gázon hagyott kotyogó íze. De brikkáról szerintem ez eddig a legkomolyabb teszt . Igazándiból könnyű kipróbálni bármelyik módot és egyén függően eldönteni kinek/hogy ízlik jobban.

(#576) Nimda válasza kory24 (#574) üzenetére


Nimda
addikt

Mindenképpen hideg :K valahol volt egy szenzoros teszt (videó), ahol pont ennek a jelentőségét vizsgálták, és nem a melegvíz győzött (számomra biztos).

[ Szerkesztve ]

(#577) Ance válasza kory24 (#574) üzenetére


Ance
őstag

Ha magában iszod, vagy nagyon kevés tejjel, akkor megéri a Brikka. Ha felöntöd hosszú tejjel, vagy tejhabbal iszod, akkor nem fogsz különbséget érezni a Moka és a Brikka között, hiszen a crema nem érvényesül ilyenkor. Ebben az esetben maradnék az eddig használtnál.

Ennyi.

(#578) kory24


kory24
őstag

Köszönöm a sok hazsnos infót! :R

Ance

A kávét cukorral és kávfehérítő porral iszom (tudom ez itt megvetendő, de ha így ízlik persze néha próbáltam már simán de mindig visszatérek).

Ez esetben lehet jelentősége a krémának?

(#579) Ance válasza kory24 (#578) üzenetére


Ance
őstag

Ez esetben egyértelműen igen. :K

(#580) dugesz77 válasza kory24 (#578) üzenetére


dugesz77
őstag

Sohase szégyelld. Ízlésről sohasem vitázunk . Én például a savas ,gyümölcsös kávéknál sokkal jobban szeretem a csokis,mogyorós, nugátos vonalat. Ha éppen nem kapok a kedvenc fajtámból ilyen ízűt, csempészek egy-egy zacskónyi Cafe Frei Római mogyorókávét fél kiló más szemeshez. Hiába mű , meg minden , én szeretem az ízét na nem egy az egyben ,mert úgy kikönyököl nagyon, de az a kis plusz íz nagyon feldob egy egyszerűbb szemes. Variáld, próbálkozz az a lényeg, hogy olyan kávét igyál ami neked ízlik.
A brikka cremája azért nem az a kockacukor megállítós fajta, sajnos hamar összeesik bármit keversz bele.

[ Szerkesztve ]

(#581) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

[link] Gaggia Viva Style 30k

ennyit megérhet, vagy tartsam meg a fentebbi delonghit?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#582) Gibo válasza Peterhappy (#571) üzenetére


Gibo
senior tag

a legfinomabb csoki :C :C

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#583) Gibo


Gibo
senior tag

A Breville márkával van már tapasztalata valakinek? Amazon-on jött szembe a VCF126X01 karos , darálós kávéfözö..megéri? vagy inkább a Sage?

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#584) grizlisandor válasza Mr.Csizmás (#581) üzenetére


grizlisandor
addikt

Fentebb(katt) írtam, hogy elvileg = Saeco Poemia a gép, szerintem a DeLonghi-nák jobb. A kettő közül én Gaggiát(Saeco-t) választanám, mert ha megszünteted a nyomásfokozós kart + őrlővel állítólag jó dolgokat lehet főzni, a későbbiekben lehet még tovább tuningolni.
Vagy ha nem baj, hogy használt, egy felújított Gaggia Baby vagy kicsit többért egy Gaggia Classic(2015 előttit).

(#585) Mr.Csizmás válasza grizlisandor (#584) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

irodába kéne a 3 csajnak meg nekem, szóval marad akkor a delonghi, nem tuningolunk...viszont otthonra valami eccerű gaggiát veszek jövőre, az fix.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#586) grizlisandor válasza Mr.Csizmás (#585) üzenetére


grizlisandor
addikt

Irodába inkább én automatát néznék, vagy kapszulásat vagy POD gépet.

Mindenféle tuning nélkül melyik a jobb, passz. Sajnos DeLonghi ECP 31.21-ról nem találtam értékelhető véleményt a PH-s kávésberkekben, ellenben van pár Gaggia Viva tapasztalat.

(#587) Mr.Csizmás válasza grizlisandor (#586) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

kicsi iroda, napi 2x főzünk, eddig szarvasi volt. ergo egy hc koffeinfüggő fogyasztása van itt összesen.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#588) Mikulásbá válasza Mr.Csizmás (#587) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A Philipsnek voltak most jó akciói,még kuponozni is lehetett-arra kellett volna lecsapni,pl. egy 2224/10-es gépre. :U

(#589) Nimda válasza Mikulásbá (#588) üzenetére


Nimda
addikt

Én próbáltam, szinte lehetetlen volt elkapni egyet, hol a "nepperek" okoskodtak, hol a bankkártyás fizetést utasították el :(

(#590) Mr.Csizmás válasza Mikulásbá (#588) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

árérzékenyek a többiek :( úgy hogy összedobjuk úgy is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#591) Mikulásbá válasza Nimda (#589) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Aki komolyan akart venni,még az elején tudott.Nekem napokig volt a kosaramban,mire eldöntöttem,ennyiért nem hagyom ott(55 ezer)
Aztán persze fogyott is a készlet,meg többen rájöttek,ennyiért szinte kihagyhatatlan.Persze nem volt utána,vadászni kellett rá.Még a komolyabb gépek is elfogytak-persze nepperkedés is lehet a dologban.
A kupon volt a nagy dobás,még leárazás előtt is.A kettő együtt meg nagy BB!

[ Szerkesztve ]

(#592) grizlisandor válasza Mr.Csizmás (#587) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ha egyszerre kávézik a banda, akkor akár nézhettek egy újabb Szarvasit.

Betegeskedik a cégnél az automata Saeco, lefojtja őrleménnyel saját magát. Hoztak ideiglenesen egy Szarvasit és ugyanazzal a kávéval etetve nekem jobban ízlik a kávé. Otthoni technikával készülttel nem összehasonlítható ez sem.

Ha nem, akkor automata vagy kapszulás vagy POD gép, mert ugye ezekkel mindig friss kávét lehet csinálni, mikor inni akar valaki.

(#593) koxx válasza Gibo (#583) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sage=Breville=Catler=Gastroback. Régiónként eltérnek a nevek.

(#594) Gibo válasza koxx (#593) üzenetére


Gibo
senior tag

köszönöm!

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#595) Ance


Ance
őstag

Ha valaki kipróbálná. Van nespresso kapszula 49 forintért is most akcióban. [link]

(#596) #49155328 válasza Mr.Csizmás (#426) üzenetére


#49155328
törölt tag

(#597) xenom0rph


xenom0rph
őstag

[link] coolcoffee.hu
Erről az oldalról infó, tapasztalat van?
Megbízható?

halahala

(#598) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Lenne 2 kg Mocambo Gran Bar kávém amit eladnék. 2019 07 havi pörkölés, még teljesen rendben van. Az ára 5000.- Ft / kg.
Korzó teszt: [link]
Részletek privátban.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#599) oszy válasza dugesz77 (#575) üzenetére


oszy
veterán

Egyetértek! :)

(#595) Ance: Helyesbítenék. Nespresso kompatibilis 49 Ft-tól! ;)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#600) #49155328 válasza oszy (#599) üzenetére


#49155328
törölt tag

40 forinttól!

De ki tudja milyen lé jön ki belőle.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.