Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) #89309696 válasza kisza25 (#650) üzenetére


#89309696
törölt tag

Most főztem vele megint, működik rendesen. Lehet csak egyszeri hülyesége volt és rendben lesz sokáig.
Elég nagy tud lenni a minőségi szórása az alacsonyabb kategóriájú termékeknek, itt is ez lehet a gond.

Egyébként azon is gondolkozom, hogy a kapszulás gépeket kéne elhagynom.
Van egy kotyogósom ami nem kotyogós, csak olyan (tehát nem nyomáson főz súllyal lezárva). Meg van egy sima vizet ráfolyat és átfolyik a papírszűrőn. Bár én a kotyogósnak nem vagyok híve, keserűbb a kávé abban vagy valamit rosszul csinálok, elvégre a kapszulások is hasonló elven csinálják. A papírszűrősnek meg nincs elég erős kávé íze, a színe is világosabb.

(#652) kisza25 válasza #89309696 (#651) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A kotyogós nekem is égett ízt ad, a német kávé számomra meg borzalmas

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#653) MADcat válasza kisza25 (#652) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Miért, azok tudnak kávét főzni? :F

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#654) #89309696 válasza MADcat (#653) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ők csak sört tudnak. :D

(#655) kisza25 válasza MADcat (#653) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A papír filteres kávéfőző a tipikus német/osztrák kávé.
Ausztriában dolgoztam 10 évet, meg 35 éve nyaraltatunk, erre a filteres kávéfőzőre van igényük.
Én nem írtam sehol, hogy tudnak kavétfőzni :N
Szerencsére a konyhán volt a kavégép amivel a presszó kávét főzték :DD és abból ihattam a kávét :)
Ez a filteres csoda létezik ám üzemi méretben ks, a reggelihez azzal főzik a kávét a büfére :D
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#656) #89309696 válasza kisza25 (#655) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ja, hogy a ráfolyatós kávéfőzés mint technológia szar. Amit el is hiszek, elvégre egy csomó ízanyag benne marad. Ennél a török vagy arab módszer sokkal jobb, ott kevergetik is.
Viszont normális ízt valószínű csak nyomás alatti elkészítés fog adni, de a kotyogós keserűre főzi. Akkor valami Szarvasi féle kávégépet kéne vennem? [link] Mondjuk működésileg ez is teljes mértékben a kotyogósra alapoz.

(#657) kisza25 válasza #89309696 (#656) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem az sem ízlik amit ez főz, mert alumínium ízt érzek, de legalábbis valami fémes ízt :B

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#658) #89309696 válasza kisza25 (#657) üzenetére


#89309696
törölt tag

Mondanám, hogy közel laksz Pakshoz, de nem. Vagy ha igen akkor én is. :D

(#659) #49155328 válasza #89309696 (#656) üzenetére


#49155328
törölt tag

Talán így sikerül:

Amúgy jó (friss) alapanyag és őrlő nélkül nehéz lesz "jó" kávét készíteni!

https://www.kapucziner.hu/kave-keszites-kotyogos

(#660) kisza25 válasza #49155328 (#659) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:R
#Kotyogós
Az előmelegített víz az fel legyen forralva, vagy mennyire legyen elő melegítve?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#661) #89309696 válasza #49155328 (#659) üzenetére


#89309696
törölt tag

Oh, majd eszerint is kipróbálom. Bár nekem alu van, még régi darab.
A 200g/liter mondjuk jó szám, eszerint az 1 deci kávéhoz 20g kéne, mondjuk én nem akarok erőset akkor 10g, a kapszulában meg van 6g. :D

[ Szerkesztve ]

(#662) kisza25 válasza #89309696 (#661) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A kotyogóval szerintem nem tudsz egy adag kávét főzni, hanem a belemenő kávé mennyiségéhez kell igazítani a víz mennyiségét, ha jól értem, mert nem rakod tele kávéval, megint csak nem azt a végeredményt kapod

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#663) #89309696 válasza kisza25 (#662) üzenetére


#89309696
törölt tag

Az is igaz. Bár láttam már olyan kotyogókat amibe többméretű szűrő van. Olyat is amin egy pici lyuk van, hogy azon átpréselődve nagyobb nyomás legyen, gondolom ez valami espresso utánzat lenne.
Ami most van az a hagyományos 4 személyes még a 90-es évekből, azzal nem is fogok jót főzni sose. Kapni viszont kisebbeket is. Sőt olyat is ami elektromos fűtőbetéttel van alul. Bár annyi erővel vehetek Szarvasi félét is.

(#664) #49155328 válasza kisza25 (#660) üzenetére


#49155328
törölt tag

Forró víz mehet bele nyugodtan, arra figyelj hogy ne égesd meg a kezed.

A kétszemélyes kotyesszal lehet egyszemélyes adagot főzni!
A biztonsági szelepig kell kb. vízzel feltölteni.

Fehér Farkas miért akarsz vágottvizet főzni?
Tegyed bele az előírt mennyiséget és annyit ígyál meg amennyi jólesik!
Többi a feleségnek, stb. vagy a lefolyóba.

[ Szerkesztve ]

(#665) kisza25 válasza #49155328 (#664) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Akkor előkotrom, vettem egy savállót, de nagyon keserű lett amit főzött, de akkor most már tudom az okát, örlő is akad, kipróbálom :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#666) ghost364 válasza #89309696 (#656) üzenetére


ghost364
senior tag

Én a Bialetti Brikkát tudom javasolni, kis pénzért az csinálja a legfinomabb kávét. Viszont sajnos azzal sem lehet egy kávét főzni. Az egyszemélyes sima klasszik kotyogós Bialetti sem rossz egyébként 6000 forintért, csak elő kell forralni a vizet hozzá, különben rendesen égett ízt kapsz. Kevésbé keserű ízű alapanyaggal meglepően finom tud lenni.
Egyébként nem kell annyira félni elvileg a koffeintől, több helyen is láttam már, hogy a feketekávétól nem alakul semmiféle probléma. Persze cukorral meg tejjel más tészta.

(#667) #89309696


#89309696
törölt tag

Fúha. :D Van két csomag kapszulám ami nem tudom milyen gépbe való, csak úgy kaptam. Mivel gépet nem fogok hozzá venni, hát kibontogattam hármat, ez 18g körül van és török módon cukros vízben megizéltam. 60 fok környékén raktam bele a kávét és 95 fokon vettem le, még kavargattam kicsit és bögrébe töltöttem szűrőn át, 3 deci lett. Tudom nem így kell csinálni, de lusta vagyok.
Van kesernyés íze, de nem annyira durva. Viszont érdekes ízében és illatában is érezni édes gyümölcsösséget. Nem volt rossz.

Viszont kinyílt az agyam is, mindent Imax-ben érzékelek. :DD

[ Szerkesztve ]

(#668) spm


spm
tag

Sziasztok!

Használ közületek valaki egyszerre valamilyen komolyabb Nespresso gépet és mellette DeLonghi EC 685 Dedica-t? Szubjektíven mennyivel jobb/más a Dedica?

(#669) #49155328 válasza #89309696 (#667) üzenetére


#49155328
törölt tag

Atyavilág, mind meghalunk! :C

(#670) Mr.Csizmás válasza #49155328 (#669) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

neki már nem kell aludni a karácsonyig :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#671) kisza25 válasza Mr.Csizmás (#670) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:DDD
FPSTunker: mind meghalunk, a többiek meg megsebesülnek :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#672) grizlisandor válasza #89309696 (#667) üzenetére


grizlisandor
addikt

2x előfordult az Imax nálam is kávétól, jó 10 éve, haveréknál főzőtt valami Guatemala őrölt kávéból, meg idén, Jacobs Dolce Gusto Espresso kapszulás kávétól. :D

(#673) Gibo válasza #89309696 (#656) üzenetére


Gibo
senior tag

Nekünk a balatonon van egy ősöreg melitta filteres kávéfőzőnk, és az nagyon finom kv-t csinál...igaz azon kívül jó kávét filteresből még nem ittam soha... :R
A kedvencem benne a Lavazzanak a 250gr-os piros-kék kotyogós őrölt kv-ja.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#674) #49155328


#49155328
törölt tag

Jézuska hozta, szénné pörkölt és folyik belőle az olaj.
Emberi fogyasztásra nem ajánlom!

(#675) grizlisandor válasza #49155328 (#674) üzenetére


grizlisandor
addikt

Omnia ehhez képest smafu. :DDD

(#676) Mr.Csizmás válasza #49155328 (#674) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

Kellene egy tiszteletbeli viragfold dij :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#677) #49155328 válasza grizlisandor (#675) üzenetére


#49155328
törölt tag

Az Omnia legalább negyed áron van, ár-érték arányban rendben van.
Úgy látom a sznoboknak mind1 csak sztárbáksz.

Mr.Csizmás megérdemelné. :C

[ Szerkesztve ]

(#678) nyikszi válasza #49155328 (#674) üzenetére


nyikszi
őstag

Jajj, de jó, hogy nem csábultam el :D Néztem milyet vegyek, mert nem találtam a Sparos prémiumot és nagyon nézegettem ezt.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#679) #49155328 válasza nyikszi (#678) üzenetére


#49155328
törölt tag

Az összeset felejtsd el. Az 5-ös ami közepes pörkölésnek van feltüntetve az is majdnem ilyen sötét és olajos.

(#680) echterion válasza #49155328 (#674) üzenetére


echterion
nagyúr

Ez elég szarul néz ki, mit ne mondjak. Azért kíváncsiságból lefőznék belőle egy adagot.

**********

(#681) Erdei88 válasza #49155328 (#674) üzenetére


Erdei88
veterán

Volt szerencsém hozzá, szerintem is ihatatlan

(#682) #49155328 válasza echterion (#680) üzenetére


#49155328
törölt tag

Odaadom aztán kísérletezz vele. ;)
Nem akarom, hogy össze ganyézza az őrlőmet.

(#683) dugesz77 válasza echterion (#680) üzenetére


dugesz77
őstag

Én is kipróbáltam a múltkor automata gépben éppen akciós volt az auchan-ben.. Hát az első kávé volt ami elakadt a töltőnyílásnál amíg el nem fogyott pálcikával rá kellett segíteni. Ízre amúgy egy kicsit túlpörkölt omnia classic+ étcsokis beütéssel.

(#684) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

sparban 999 ft a starbucks kapszula. felülről közelíti a valós értékét :DDD

szemes SB meg drágult 100 ft-ot megint. :U úgyse veszünk.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#685) echterion válasza dugesz77 (#683) üzenetére


echterion
nagyúr

Jól hangzik...

**********

(#686) oszy válasza Mr.Csizmás (#684) üzenetére


oszy
veterán

Nekem nem jött be a SB (Nespresso) kapszula.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#687) seger


seger
addikt

Sziasztok!
Kérdezni szeretném, használt autómata kávégépet szeretnék. 4 márkát találtam, ami az én pénztárcámhoz megfelel.
Saeco, delonghi, jura, krups.
Mi lenne a sorrend?
Melyik megbízhatóbb?
Köszi

(#688) SyMbioTe válasza seger (#687) üzenetére

Jura-t nagyon tudom ajánlani. Kb. 1 éve vettünk egy használt, felújított gépet, azóta tökéletesen működik, karbantartás el kell vágezni, és nem lesz bajuk.
Akárkit kérdeztem csak pozitívat mondott róluk. nagyon jó minőségű gépek. Nekünk Jura S70 van.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#689) #89309696


#89309696
törölt tag

Ma kipróbáltam, hogy egy kipucolt Martello kapszulába raktam kávét, jól megtömtem, mint állat, a 6g-os kapszulása 7g-ot bele tudtam gyűrni. Kapott az alja ugyanúgy szűrőpapírt ahogy gyárilag is van. Féltem, hogy nem fogja átnyomni rajta, ehhez képest olyan könnyen átfolyt, mintha kapszula nélkül indítottam volna el és a színe is világosbarna lett, íze is gyengébb. Ezek szerint a turpisság a gyári kapszulánál az aljában lévű szűrőpapírban van, az annyira sűrű visszafogja a vizet és úgy alakul ki a nyomás.

(#690) Ance válasza #89309696 (#689) üzenetére


Ance
őstag

Vagy finomabbra van darálva. Egy 2-esre darált kávé tud lassítani rendesen.

(#691) erzol válasza seger (#687) üzenetére


erzol
őstag

Nyár óta használok egy felújított saeco minuto - t (philips hd8762).
Nagyon tetszik, finom kávét készít és nagyon praktikus a kivehető, könnyen takarítható főző egység.

(#692) Ance


Ance
őstag

Új szerzeményem van. Hamarosan írom a tapasztalatokat. Ez az új Nespresso Vertuo rendszerű kapszulás kávéfőzője, amit Magyarországon még nem forgalmaznak. Ami vicces, hogy itt gyártják. :)

Addig pár kép:




Made in Hungary. :D

(#693) oszy válasza Ance (#692) üzenetére


oszy
veterán

Gyűjtő vagy? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#694) Ance válasza oszy (#693) üzenetére


Ance
őstag

Nem. :) Mindhárom gép különböző rendszerű (Illy, Vertuo és alap Nespresso). Inkább érdeklődőnek hívnám magam. :D

(#695) Ance válasza Ance (#692) üzenetére


Ance
őstag

Szóval. Feltehetőleg az új fejlesztés oka, hogy a korábbi védettség elvesztésével a Nespresso kezd kiszorulni a saját kávéfőzője kapszula piacáról. Ez (egyes cikkek szerint) főleg a Jacobs rendkívül agresszív letámadásának köszönhető, akik folyamatosan alacsony áron tartva nyomják a Jacobs és Lor kapszulákat. De ez annyira nem baj, hiszen a nyertesei a vásárlók. Szóval újat kellett kitalálni, amit megint lehet védeni egy ideig. Egyébként azt kell mondjam, hogy ahhoz képest mi volt a cél, azért a fogyasztók javára is szolgál a változás, nem is kicsit.

Maga a technológia abból áll, hogy a kapszulát felülről nyitja csak meg. Körben sok lyukon keresztül nyomja bele a vizet, míg középen egy nagyobb lyukon keresztül megy ki a kávé. Az extrém crema-t feltehetően úgy éri el, hogy bizonyos időközönként 7000 fordulat/perc sebességgel forgatja meg a kapszulát a kávékészítés közben. :)

Minden kapszula alján van egy vonalkód, ami a Tchibo-s gépekhez hasonlóan jelzi a gépnek, hogy milyen kapszula került bele, így tudja mennyi vízzel csinálja a kávét. 5 féle van 40 ml/80ml/150ml/230ml és az extrém 414ml. Ez egyébként átírható a felhasználó által és ha nincs átírva akkor menet közben bármikor megállítható, illetve nyomható többször is egy kapszulára víz. Az USA-ból indult az egész, gondolom ez nekik bejön.

Ami a fogyasztók érdekében történt legjobb lépés, hogy a kávé mennyiségek nőttek, míg az árak nem jelentősen. 3 féle méret van.

Kicsi: 7 gramm kávét tartalmaz
Közepes: kb. 10 gramm kávét tartalmaz
Nagy: kb. 12,5 gramm kávét tartalmaz, a 414 ml-es kapszulája inkább 13,5-öt, mert a mérleg 15-16 gramm között ugrál, az üres kapszula fóliával kb 1,5 gramm a mérlegem szerint.

Az árak úgy alakulnak, hogy a régi legolcsóbb Nespresso kapszula Németországban dobozonként kb. 4€-4.7€, a vertuo-nál a legolcsóbb 4,5€, a legdrágább 7€, a nagy átlag 5-6€.

Kis számolás: ott egy sima kapszula kb. 135 forint, a vertuo 12,5 grammos és 6€ áru kapszulája 200 forint. Ez már csak kicsit több, mint a duplája annak, mintha egy hasonló minőségű szemes kávéból csinálnánk egy jó kávét (7000 ft/kg árral számoltam). Én mindig azt mondom, hogy lehet drágának mondani itthon, de nyugaton egy 0,6 centes kávé ár miatt körberöhögnek, ha valaki drágállja. Ez van. A mi fizetésünk alacsony, a jó kávézókban egy kávé meg 400 forinttól indul.

A kávék finomak és erősek pár kipróbálása után. Mi azért rövidebben isszuk, mint ahogy ő szeretné csinálni, majd átprogramozom.

A crema ilyen:



Amit eddig néztem, hogy a korábbihoz képest nagy előnye, hogy a saját kapszulát nem bántja, csak a fóliát, így már gyártják is [link] . Az első főzés után az eredeti fóliát az ember leveszi és a kapszulát elmosva már használhatja is utángyártásra :D Már rendeltem is, csak még nem érkezett meg. Engem főleg azért érdekel, mert nincs darálóm, karos főzőm, de néha innék különleges kávét, ami nem nespresso.

A gép nagyon cool, mert motor nyitja a kapszulatartót és az is zárja. Szóval menőzni is jó. :D

Egyelőre ennyi. Ha valakit érdekel esetleg még valami, akkor kérdezzen.

(#696) nyikszi válasza Ance (#695) üzenetére


nyikszi
őstag

Csak nem Szarvason gyártják? ;]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#697) koxx válasza Ance (#695) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Elég marketing szagú :) de érdekes megoldás. Az a képen a crema vagy tejhab? mert nekem inkább utóbbinak néz ki.
Azt gondolom, hogy nagyon nem lesz könnyű a Nespressonak meggyőzni az eddigi vásárlóit, hogy vegyenek egy teljesen más rendszerű gépet ami drágább és csak a saját márkással működik. Az emberek többsége pont leszarja, hogy hány gramm kv van az adott kapszulában. Ízlik neki vagy sem, felébreszti vagy nem és egyszerű legyen elkészíteni.

(#698) Mr.Csizmás válasza Ance (#695) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

az utángyártással pont ott van mint egy sima karossal :N imho a kapszulásnak úgy lenne jó működnie, hogy betétdíjért cserélnek újra mondjuk, ergo legyen motiváció visszavinni, mert az hogy húúú begyűjti már hívásra, az krvára nem megoldás hogy kipöfög autón a futár egy zacskóval, hogy ide szórja bele a júzer, PR-shit 9999.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#699) dugesz77 válasza Mr.Csizmás (#698) üzenetére


dugesz77
őstag

Hát igen pont az lenne a kapszulás lényege,hogy ne keljen töltögetni, tamperelni ,ragasztgatni . Arra van bőven jobb alternatíva ennél.

(#700) Ance válasza koxx (#697) üzenetére


Ance
őstag

Sima melegített tejbe lett benyomva a kávé. Ez lehet a félrevezető. Majd nyomok csak kv-t átlátszó pohárba. Szerintem is nehéz lesz rávenni az embereket. Csak az ilyen lükék fogják megvenni, mint én. Külföldön nem hiszem, hogy számít. 79 euro volt a gép és elvileg kapok 40 euro utalványt. Az ott nem pénz és k8dobja a régit (a magyar meg összeszedi és itthon eladja :) ).

Mr. Csizmás: azért arra kíváncsi lennék, hogy a kilós darált kávéd aromaszelepes, alumíniummal bélelt, kívül műanyagburkolatú csomagját melyik kávégyártó gyüjti vissza? A jobb minőségű, amit a munkahelyen iszunk, van vagy 20 deka egy ilyen csomagolás. Szóval ezt talán hagyjuk, vagy meséld el azt hova viszed leadni? :)

Dugesz77: nem is kell töltögetni. Az csak egy plusz lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.