Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) iatti válasza Dorian (#9999) üzenetére


iatti
aktív tag

tökmag+mák+kendermag a nyerő, perzse hidegen sajtolva. én már a tengeri sóban se bízok :DD

(#10002) danbenzin válasza gergo5991 (#9990) üzenetére


danbenzin
csendes tag

beleférsz az Emíliával, ha jól emlékszem a Metroban beszerezhető még jobb áron.

(#10003) krono. válasza Anubris (#9997) üzenetére


krono.
tag

Nekem nincs vele gondom, minden nap iszom, de amúgy alapvetően elég stabil a gyomrom ilyen tekintetben. :DDD

A Sweet7-höz kivárni a 3-4 hetet meg túl türelmetlen voltam, én most a hét elején megbontottam, nekem baromira bejön, szerintem nem fogsz csalódni! A Brazil után az ígért szilvás ízjegy elég jól kijön.

(#10004) vodrosjozsi válasza Mr.Csizmás (#10000) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Komolyan csak 3-4000ft egy kg kávé itt? Az nagyon baráti

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#10005) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Eddig a Tchibo Milano aromazáró kupakkal volt, most már nem és jóval drágább is...
Nagyszerű. :U

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#10006) Polarstar válasza Mr.Csizmás (#10000) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ezt csak a tízezer miatt csináltad, vald be! :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10007) Mr.Csizmás válasza Polarstar (#10006) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

á, telóról nem is látom a hsz. számokat reszponzívban szerintem :DD de ennek örömére gyorsan ittam egy lengyel frisset (28-án kaptam kézhez, 0918 perkelés) :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10008) tKb. válasza #31639808 (#9960) üzenetére


tKb.
tag

Szia!

Köszönöm a választ, de lenne egy pár kérdésem, mert teljesen fogalmatlannak érzem magam. Amit mi kaptunk a géphez, az egy vízszűrő (BES008) és tisztító tabletta. Most olvasgatva láttam, hogy van vízkőoldó is, de ezt nem kaptunk.

Vízkőoldó lenne akkor a Puly Baby, amivel átkéne mosatni, igaz?

Ez az Oscaros vízlágyító párna a szűrő helyett van vagy ez csak így lágyítja a vizet, aztán kész? Ez akkor is kell ha deszt. vizet használunk?

Mi is nyitott karral és IMS kosárral használjuk, de a felső szűrő az az eredeti. Azt is érdemes lenne akkor kicserélni? Mi a jelentősége?

Köszönöm!

(#10009) iatti válasza Polarstar (#10006) üzenetére


iatti
aktív tag

persze, véletlen volt :DD

(#10010) mekker válasza vodrosjozsi (#10005) üzenetére


mekker
őstag

Most akciós a Tchibo Exclusive Eco Familyben, 4k körül van per kiló. Mintha Milanóz is láttam volna akciózva, vagy ott, vagy Tecsó

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#10011) vodrosjozsi válasza mekker (#10010) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Tecsóba láttam én is, 5.400ft, új csomagolásban.
Kezdjem én is ezt a zacskózást?
Vettem egy krups automatát, egész jót főz, a tartálya szépen zár, de ugye csak 25 dkg fér bele. De ha most veszek ilyen aromazáró nélküli zacskót, akkor 1 hét alatt el is veszti az aromát. Viszont én a mélyhűtőben csirkét tárolok, nem kávét :DDD meggebedek b+

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#10012) RetepNyaraB válasza vodrosjozsi (#10011) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az automata 25 dekás tartályába ne is tégy fagyasztott babot, mert másnapra érezhetően rosszabb lesz, aztán hopp, megdöglend. Fagyasztottat csak adagonként jó felhasználni. Viszont pl. avx árul 250g-os szelepes zacsit, de biztos máshol is kapni. Egyszer veszel párat, amíg a simítózár bírja, működni fog. Másik, hazai megoldás a befőttes üvegbe áttöltés, nagyon csurig, fedőt rá és be a szekrénybe.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10013) vodrosjozsi válasza RetepNyaraB (#10012) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

A simítózárasból van egy pár ikeás, akkor azt fogom használni mert a spájzban már nincs hely a befőttes üvegnek..
Ez a szelepes zacskó egész jónak tűnik az avx-nél.

Viszont más kérdés: hogyan tudom elérni az automatán, hogy a legjobb eredményt érjem el? Azt vettem észre, hogy második főzésre ugyanúgy melegebb, tehát elvileg az első főzés langyos cucc, ezt inkább nem szoktam meginni. Azzal viszont nem tudok mit kezdeni, hogy 30 ml kávé nagyon gyorsan jön le.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#10014) RetepNyaraB válasza vodrosjozsi (#10013) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ehhez pl. @konzumpro jobban ért nálam. De minden automatán lehet azért variálni. Alap a jó bab, azt nem lehet megúszni, és automatán meg gyakorlatilag az egyetlen, általad befolyásolható változó. Rossz alapanyagnál mosóbenzinnel eteted a ferrarit - hogy egy kollegát idézzek a fejhallgatós csoportból.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10015) iatti válasza RetepNyaraB (#10014) üzenetére


iatti
aktív tag

nálam porosodik a sarokban a sennheiser hd600 meg a gradó ra1. hogy elmúlt ez a hifizés nálam :))

(#10016) mekker válasza vodrosjozsi (#10011) üzenetére


mekker
őstag

Szerintem az az ár rendben van, nekik is nőnek a költségeik.
Az eredeti csomagolásban tárolok, fagyóban, minél kevesebb bolygatással. Kint van egy dzsemes üvegcse, a kupak alatt kis extra celofánnal. Abba kb 60-80g fér, szóval heti 1-2x újra kell tölteni. Ez a gyorszáras zacskó nehézkes nekem. De nem tudom, szerintem mire a kiló végére érsz, már többet számít az, hogy ráunsz az ízére, mint maga a minőségromlás.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#10017) vodrosjozsi válasza mekker (#10016) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Rá lehet unni az ízére? Ennek most nincs is íze basszus :DDD
Bár most az erős kávé gombot lenyomva és 25 ml-re állítva a mennyiséget egész jót ittam este 8kor :))

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#10018) sz_abika


sz_abika
addikt

Sziasztok,

Philips automata kvgépben a gyári Saeco filtert lecseréltem egy occó', Maxxo CC693-re és azóta vállalhatatlanul vizes és ízetlen lett a jó presszó is. Érdemes várakoznom arra, hogy "bekopjon"? Vagy olcsó szűrőnek híg a leve alapon, kuka és vegyek gyárit? Lement rajta az aquaclean program és már vagy 30 kv is, csodát már nem várok, de ezért kár jó kávét vennem, ebbe az Omnia is jó így...

PSN: xszabikax

(#10019) dethroner


dethroner
veterán

Hol tudnék a legolcsóbban venni 41 mm átmérőjű tampert?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#10020) kmarci25 válasza dethroner (#10019) üzenetére


kmarci25
veterán

41? Biztos? Nem 51mm? Az a Delonghi mérete, 41-ről még nem hallottam. De egyébként AliExpress a legolcsóbb, a minőség nem biztos, hogy oké. Picopresso-hoz ezt használom, nem szeretem a maroktampert, de itt fontos volt a kis méret. https://a.aliexpress.com/_mqMD0cG

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#10021) RetepNyaraB válasza dethroner (#10019) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ha szingli kosárhoz kell, ahhoz szükséges lesz még betöltő segéd is. Nem lehet olcsón megúszni, rétegtermék. Persze alin lehet próbálkozni.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10022) dethroner válasza kmarci25 (#10020) üzenetére


dethroner
veterán

Igen, 41mm. Ez egy Dolce Gusto utántöltő kapszulához lenne. Nem az enyém, :N ajándékba megy a gép+kapszulák.
Alit néztem, gyakran annyira jön ki a tamper+szállítás, mintha aranyból lenne. Lehet jobban járnék ha érdeklődnék egy esztergályosnál, mennyiből hozná ki. Vagy esetleg 3D nyomtatás? :U

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#10023) aradebil2 válasza sz_abika (#10018) üzenetére


aradebil2
senior tag

Van automatás topic, ott próbálkozz szerintem

(#10024) Batib


Batib
őstag

Hello!
Lányomék Karácsonyra kávégépet kérnek. Egy Szarvasit váltanának le.
Automatára nincs igény ill. nem is fér a keretbe. Egy Delonghi Dedica lett a kiszemelt.
Az EC685 és az EC885 különbségei érdekelnek. Elsősorban az, hogy a 885-ben valóban van tartozék fém tamper és tejeskancsó? Emellett a szín és a tejhabosító cső még a különbség? Köszi!

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#10025) Mr.Csizmás válasza Batib (#10024) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

talán a burkolat anyaga is, de a 785-re is less rá :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10026) Batib válasza Mr.Csizmás (#10025) üzenetére


Batib
őstag

Oké. Csak most a 885 elég jó áron van az Euronicsban.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#10027) Mr.Csizmás válasza Batib (#10026) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ja, akkor nem vitás. a 685 szokott menni 40-50 körül emlékeim szerint. régi szép idők, amikor a tescoban kiírás nélkül levitték az árát 20-ra :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10028) Anubris válasza Batib (#10026) üzenetére


Anubris
őstag

Szerintem a legnagyobb különbség a kettő között, hogy ezen rendes tejhabosító cső van, míg a EC685-ös elég szar. Én pont ma kísérlem meg szétszedni az egész gépet és rárakni egy Rancilio Silvia gőzcsövet.

Itt van egy jó összehasonlító video.

[ Szerkesztve ]

(#10029) Batib válasza Mr.Csizmás (#10027) üzenetére


Batib
őstag

Én 55-60 alatt nem látok 685-öst.
Anubris: Igen láttam a tejhabosítót, asszem írtam is. Kérdés az, hogy ez a lányoméknak fontos-e.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#10030) kmarci25 válasza Anubris (#10028) üzenetére


kmarci25
veterán

Azon állítólag az is segít, ha leveszed a fém borítást, csak a műanyag/gumi része marad fenn, amit egy gyorskötözővel megerősítesz, hogy a nyomás ne dobja le. Állítólag már így jobb.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#10031) Dorian


Dorian
félisten

AVX EG001 őrlőről a sok pozitív mellett egy kis mínusz-pont:
Az extra nagyszemű kávébab problémás neki, kb. az esetek negyedénél némi fizikai erőszakot kell alkalmazni, hogy a babok bemenjenek a kések közé. Most pl. a Nicaragua Maracaturra Honey-nél.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10032) Anubris válasza kmarci25 (#10030) üzenetére


Anubris
őstag

Igen, csak nekem valahogy sikerült a fekete műanyag borításból letörnöm egy darabot, így mindegy hogy rögzítem repül minden a nyomástól. :DD

(#10033) Mr.Csizmás válasza Batib (#10029) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

:U ez se lett olcsóbb nyár óta. én venném a 885-t gondolkozás nélkül.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10034) tuzpenge válasza Batib (#10026) üzenetére


tuzpenge
őstag

Ennek milyen méretű a karja?

ˣ

(#10035) Batib válasza tuzpenge (#10034) üzenetére


Batib
őstag

Ne haragudj, nem vagyok profi. Milyen méretre gondolsz? Hossz, szűrő átmérő? (51mm)

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#10036) Batib válasza Mr.Csizmás (#10033) üzenetére


Batib
őstag

Itt voltak a lányomék. Neki az kéne, hogy megnyom egy gombt és kész a kávé. Sajna ebből akkor automatát kellene kigazdálkodni. (kapszulás szóba sem jöhet)
Valami nagyon összevont, karácsony, szülinap, egész családnak stb. Most megyek a másik topikba.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#10037) RetepNyaraB válasza Dorian (#10031) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Biztos a garat kissé szűkre van véve a kések körül. Mondjuk az a Nicaragua tényleg extra nagy szemű. Ha amúgy rendben megőrli, akkor ezzel együtt lehet élni, de jó tudni.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10038) ANDROID???


ANDROID???
addikt

AVX szokott tartani tényleg érdemleges black friday-t? :F :U

(#10039) koxx válasza ANDROID??? (#10038) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen szoktak lenni jo akciok

(#10040) ANDROID??? válasza koxx (#10039) üzenetére


ANDROID???
addikt

Semmi sürgős nincs, így akkor válrakozó állás marad. A hivatalos "BF" -kor (Nov. vége felé), vagy már előtte is indítanak akciót?

(#10041) RetepNyaraB válasza ANDROID??? (#10038) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

AVX alapból elég verhetetlen ár/értékben. A régebbi pörköléseket asszem rendszeresen adják olcsóbban, ott csak arra kell figyelni, hogy behajítsd a fagyóba, mielőtt tényleg megöregszik.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10042) Sped válasza Batib (#10026) üzenetére


Sped
aktív tag

Sztem nagyon jó vétel.
Én a 685-öst használom már majdnem 4 éve, napi 3-4 kv átlag, hibátlan, masszív, imádom! Persze érik bennem hogy veszek egy igazán komoly gépet, de ez a Delonghi szeretette meg velem az otthoni kávézást :)

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#10043) ANDROID??? válasza RetepNyaraB (#10041) üzenetére


ANDROID???
addikt

:R

(#10044) Sped


Sped
aktív tag

Eladom a Timemore C3 Chesnut kézi örlőmet, apróba meghirdettem, a K6 óta már nem igazán használom, feleslegessé vált.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#10045) mekker válasza Sped (#10044) üzenetére


mekker
őstag

Nekem egy C2 klónom van. Csak annyit szeretnék kérdezni, hogy ezen fokozatmentesen lehet állítani a finomságot, vagy itt is diszkrét fokozatok vannak?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#10046) Sped válasza mekker (#10045) üzenetére


Sped
aktív tag

Van egy tekerő az alján és jól hallhatóan kattan, ahogy fokozatot váltasz.
Ha erre voltál kíváncsi.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#10047) Alusky


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Ez a három topikból a legkezdőbb, jól emlékszem? Akkor itt lehet ilyenekről beszélni. :DDD

Másfél éve meguntam a kávézást, elraktam a gépet meg a kávét is a szekrénybe. Most lehet elővenném, bár még nem vagyok benne biztos. :DDD

[link] Ilyen gépem van, nem egy komoly cucc, kicsit középre nyomja a vizet és túl gyorsan folyatja, de igazából megteszi.
[link] És ezt szoktam venni hozzá, ez se egy komoly kávé, de nekem ízlett anno. Átöntöttem egy műanyag légmentesen, gumialátéttel záródó edénybe akkor, háromnegyedig van. Ebbe van másfél éve sötét szekrényben, érdemes elővenni és meginni még vagy dobjam már ki?

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#10048) Mylord3


Mylord3
csendes újonc

Ha esetleg valakit érdekel:
Hario, japán márkájú kézi kávédaráló eladó. Brikkához ideális. Én is ahhoz használtam. Ha van rá igény, adok mellé egy 1 kilós, bontatlan csomag olasz Lavazza szemes kávét is.Kipróbálható Zuglóban, illetve átvehető Pesten, vagy akár Csepelen is előre egyeztetett helyen és időben. Ár: 7.990 Ft. Bizonyos szintig képes vagyok az alkura, mert nálam helyet foglal a cucc. :K
(Valamiért ide nem tudok képet tenni, de az fent van a jófogáson.)
Megpróbálom azért feltenni ide a hardver apróba is.
Jó KV-zást! :)

(#10049) kmarci25 válasza Mylord3 (#10048) üzenetére


kmarci25
veterán

Szerintem írd meg a típusát is, mert Harioból is több féle létezik.

Alusky: igazából a vákuumozott előre darált kávék már eleve elég döglöttek, úgyhogy valószínűleg sokat nem ártott neki az, hogy állt. Azért mikor kibontod szagolj bele és ha nagyon nincs illata, csak szaga :DDD, akkor inkább dobd ki. Ha szeretnél egy kicsit továbbmenni, az is egy opció, hogy kispörkölőtől rendelész darált kávét, pl. a Kapucziner jó lehet ilyen célra. Friss lesz, az biztos, illatos és a kávé is finomabb. Aztán ha még inkább mennél tovább, akkor ott már érdemes venni egy őrlőt, de ez már más tészta.
Szerintem próbáld ki a friss, express őröltet.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#10050) aradebil2 válasza Alusky (#10047) üzenetére


aradebil2
senior tag

Ezeknek az Aldis/Lidls kávéknak az a rákfenéje hogy a német piacra készülnek és ezért filterre vannak őrölve (ott az oldalán a filterfozo/frenchpress). Ezért zubog át pár mp alatt a kávé még a nyomasfokozós kosaron is. Próbálj meg olyan kávét keresni amin kotyogo/espresso logo van, ezek finomabbra lesznek őrölve, nagyobb eséllyel lesz belőle kávé. Főleg a kommersz olasz márkáknál fogsz ilyet találni (Lavazza és társai).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.