Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Ance válasza #49155328 (#750) üzenetére


Ance
őstag

Jó nagy fostaliga lehet az a Flair. Szerintem alap, hogy legyen rajta egy nyomásmérő, ha normál kávét akarsz csinálni. Ez valami olcsósított, másolt valami lehet, ami csak a gyártójának éri meg.

(#752) #49155328 válasza Ance (#751) üzenetére


#49155328
törölt tag

Próbáltad már vagy csak a szád jár ? :U

(#753) Ance válasza #49155328 (#752) üzenetére


Ance
őstag

Mi van? Te árulod? (Ha már a stílusodra is reagálok)

Azért vicces, hogy pont neked nem tűnik fel, hogy az ilyen karokon szokott nyomásmérő is lenni, mert az fontos, hogy milyen nyomással megy át a víz a kávén. Ha nem fontos szerinted, nyomhatja egy 10 éves gyerek is a maga erejével, meg egy 200 kilós izompacsirta, ahogy bírja és nem lesz különbség, akkor asszem nem vitázok és nincs több kérdésem....

(#754) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Ugye még mindig a sárga Tchibo plusz Szarvasi kávéfőző felett egy szintel akarok kávézni topikban járok? :B

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#755) Mr.Csizmás válasza MADcat (#754) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

persze, csak a gyúrósok maguknak gyúrják a kávét :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#756) #89309696 válasza MADcat (#754) üzenetére


#89309696
törölt tag

Pontosan ez a kérdés merült fel bennem.
A topik azért indult, hogy az ember ennél jobbat igyon [link] + [link] , de hasonló vagy minimálisan több pénzből. Pont.

[ Szerkesztve ]

(#757) #89309696 válasza Ance (#751) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ez az alapverzió, a fapad. Lehet venni bele nyomásmérős préselő bizbaszt is, egy hete linkeltem. Gondolom jó pár tízessel többért. Ez a készülék sem az itteni topikra van méretezve az igaz.

(#758) Mr.Csizmás válasza #89309696 (#757) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ez jó az influencereknek. a kollégáim meg is vernének, ha hétfő reggel ezzel kezdeneném bűvölni a 4 kávét.

apropó, Segafredo Intermezzo 2990/kg @ Spar, 1 és 0,5 egyaránt - utóbbi drágább szokott lenni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#759) #89309696 válasza Mr.Csizmás (#758) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ez chilles cucc, otthon délután melóból hazaérve eljátszadozik vele az ember. Nem való a reggeli rohanás előtt, meg a többszemélyes kávék elkészítésére. Az ára miatt nem topik on, mert amúgy lehetne. Keresni kell egy 10 rugóba kerüli koppintást róla aztán kezdődhet a móka.
De mi itt azzal játszunk, hogy a lefőzött műanyag kapszulába hogyan tegyünk bele másfajta kávét 80Ft-ból. Egy 60 ezres félig divat, karos presszópréselő az egyértelműen a másik topik kategóriája. Ennél jobban már nem is lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#760) Ance válasza MADcat (#754) üzenetére


Ance
őstag

Ja. Bár a Macska kezdi kinőni a topikot. Mindjárt ráveti magát egy Gaggia-ra. :D

Csak nehogy úgy járjon, mint a kicsmacska a viccben, akit elvisz a nagymacska .... oda. :)

(#761) peestike válasza Mr.Csizmás (#758) üzenetére


peestike
senior tag

+ milano és sicilia is annyi/kg. a milano automata gépben jó volt, sicilia már nagyon kokszosra van pörkölve. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#762) #49155328 válasza Ance (#753) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ez az alap verzió, ezt lehet még upgradelni akár nyomásprofilozást is tudsz vele csinálni.
Viszont ez már nem ide tartozik.
Érdekesség képen linkeltem csak be nem azért hogy Macskesz ilyet vegyen.
Amúgy az alap verzióval is jókat lehet húzni.
Persze te már próbáltad így van véleményed , igaz? ;]

(#763) looser válasza Ance (#760) üzenetére


looser
addikt

Azért az sem akkora nagy dolog ám. Az én első eszpresszó szettem (direkt nem rakom idézőjelek közé, mert nagy szám volt és megmutatta az utat és még most is pihen a kamrában) egy DeLonghi EC155 volt, akkoriban az olcsók közt jónak mondták. Ehhez jött a megfelelő szemcseméret miatt egy kis kézi Hario Mini. Ez utóbbi japán létére sajnos eléggé elcseszett konstrukció; nemrég valaki linkelte és meglepődve láttam, hogy új, dizájnosabb és valószínűleg használhatóbb kütyüvé alakították a japánok. Na de a lényeg, a gép használtan 15e volt, az őrlő 10e és ezzel tök jól elvoltam. Igazából engem a nagyobb mennyiség lefőzése és a nyitott szűrőtartó kezdett el vonzani, azt nem gondoltam volna, hogy sokkal jobb kávét fogok lefőzni a Gaggia-val. Ezt használtan vettem a Jófogáson 45-ért, emellé került egy Iberital Challenge (legolcsóbb fokozatmentes őrlő) szintén használtan 25-ért. Ez a jelenlegi eszpresszó szettem. A készüléktuning (PID, rézcsővel körbetekert bojler, 10 bar-ra visszafogott nyomás ~30e), nyitott szűrőkar, egyéb ilyen-olyan szűrőket már nem számolom hozzá, ezek később adódtak hozzá. Az egészből csak azt akarom kihozni, hogy én, aki imádta az automatás kávét és simán vett akciós 3in1-et vagy instant kávét (ezeket a mai napig megiszom, nincs vele bajom, nem fikázom, mindent a helyén kell kezelni), szóval még én a bot érzékeimmel is éreztem a különbséget. Nyilván ez olyasmi lehet, mint pl. egy bornál, hogy az 1000 Ft-os jónak tartott és a 10000 Ft-os kiválónak tartott bornál nem tízszeres a szorzó a "jóságban". De határozottan jobbak az ízek a Gaggiával és az első szett is határozottan jobb volt a kotyogósnál (sőt) vagy a kikeverős kávéknál. Nem veszek drágább (10e+/kg) kávét, 5e alatt nekem megfelelnek. Decemberben a LIDL leakciózta egy elég kései lejáratú Bellarom bordó zacsis 1,2kg-os kávéját, ami addig 2000 Ft volt, utána pedig 1000 Ft (!), na az best buy volt, elképesztően jó olaszos keverék. 7g-os kávéra leszámítva 6 Ft-ra jön ki ebből egy eszpresszó...

Jó kávézást mindenkinek :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#764) Ance válasza #49155328 (#762) üzenetére


Ance
őstag

1. Nem, ezt nem próbáltam. Nyomásmérőst igen, mert az egyik nagyon ráérő barátomnak volt egy ideig.Egyébként finom kávét főzött, de még a nyomásmérővel is nehéz volt “irányítani” a nyomás erősségét.

2. Nem válaszoltál, de akkor hallgatás beleegyezés, hogy fontos a nyomás mértéke egy kávé elkészítésénél.

3. Innentől kezdve nem értem, hogy pont te, aki magát kávészerető és értő embernek tartod, hogyan tehetsz be ide egy ilyen egyébként aránytalanul drága, és még a megfelelő működéshez nem felszerelt gépet ide? Nem lenne lelkiismeretfurdalásod, ha valaki kezdőként, mert nem tudja, hogy ez így nem jó, megvenné, csak mert te ajánlottad? Kb. olyan, mintha futómű nélküli autót ajánlanál az autós fórumban.

4. Mindegy. Részemről befejeztem. Természetesen nyugodtan ledorongolhatsz valami viszontválaszban, hogy mennyire nincs igazam...

[ Szerkesztve ]

(#765) #49155328 válasza Ance (#764) üzenetére


#49155328
törölt tag

Nem feltétel a nyomásmérő óra, mivel a manuál karos gépek nem háklisak úgy a nyomásra, mint a pumpás gépek. Egy pumpást ha elindítasz az átküldi a kávén a vizet max 15 barral szó nélkül és öntheted ki a lefolyóba, mert tuti nem ízlik. A karosnál meg te szabályzod a nyomást ha gyorsan folyik nem nyomod annyira és iható lesz a végeredmény.
Ilyen egyszerű.

(#766) Mr.Csizmás válasza Ance (#760) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

áh, csak azért mert melóhelyen rendes karosból isszuk a shotot, úgyhogy itthon is elkéne hogy jobban belepofázhassak a dolgok lefolyásába :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#767) Ance válasza Mr.Csizmás (#766) üzenetére


Ance
őstag

Megbánod hidd el. :)

Csak akkor vágj bele, ha van napi fölös fél órád és jó szívgyógyszered az idegre, mikor lefolyik a halom pénzen beszerzett cuccon az első mosogatólé. :D

Persze később jobb lesz. Kicsit még pénz meg tapasztalás kell bele és akkor már csak a napi fél óra tökörészés marad a tényleg finom kávé előtt.

(#768) #49155328 válasza Ance (#767) üzenetére


#49155328
törölt tag

Miért kellene tökörészni fél órát?
Kettő perc kb. amíg elkészítem az eszpresszót.
+ míg bemelegszik a kvgép, de azt miért számolnám bele :F

(#769) Ance válasza #49155328 (#768) üzenetére


Ance
őstag

Biztos már más a divat, de régen nekem sok időbe telt. Főleg reggel, mert én kávéval kezdek, addig nem tudok mást kezdeni magammal. A mostani helyzet, hogy bekapcsolom a gépet, fél perc alatt meleg, beteszem a kapszulát, kinyomom a kávét.

Régen. Felkelek, összeszedem magam a kávéfőzésre, bekapcsolom közbe a gépet, hogy meleg legyen, előveszem a hűtőből a kávébabot. Megvárom, hogy kicsit megmelegedjen, ledarálom, ellenőrzöm, hogy már szobahőmérsékletű-e (én úgy tanultam, ne legyen hidegebb, mert az nem jó). Betöltöm, lefőzöm. Hát ez nekem 20 perc biztos volt anno reggelente, de inkább 30.

(#770) #49155328 válasza Ance (#769) üzenetére


#49155328
törölt tag

Még jó hogy feltalálták már az időzítő kapcsolót!
Mire felébredünk már üzemkész a gép.

Persze ha te az egyszerűségre vágysz akkor neked tökéletes a kapszulás gép.

(#771) Ance válasza #49155328 (#770) üzenetére


Ance
őstag

Pontosan. Meg egy jó kávéra, hiba nélkül. :)

(#772) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok!

Az őrölt kávét most egy hermetikusan lezárható műanyag edényben tárolom. Figyelek rá, hogy csak a kiszedéséig legyen nyitva a fedele. Van ennél jobb mód a tárolására? Egyenlőre nem szeretnék örlőt venni.

(#773) kisza25 válasza I02S3F (#772) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Fagyasztó, kisebb adagokban, vákumolva, szemesen és kiveszed akkor frissen örlöd

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#774) #49155328 válasza I02S3F (#772) üzenetére


#49155328
törölt tag

Tök mindegy mit csinálsz az őrlés után 3 perccel megdöglik a kávé! ;]

Kisza25 őrölt kávéról van szó, őrlőt nem szeretne.

[ Szerkesztve ]

(#775) kisza25 válasza #49155328 (#774) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Akkor kiegészíteném, hogy őrőlt kávéra nincs :P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#776) I02S3F


I02S3F
őstag

Köszönöm a válaszokat! :R

(#777) grizlisandor válasza I02S3F (#772) üzenetére


grizlisandor
addikt

Annál többet nem tudsz tenni, talán azt, hogy 250 gr csomagokat bontasz és tartasz az edényben. Nem tudom, hogy a mennyit számít az eltelt idő az őrölt bolti kávénál, megpróbálhatod frisebb kávékkal, ha jól emlékszem lejárati dátum -2 év a csomagolás dátuma.

(#769) Ance:
Én nem szoktam várni, megy bele az őrlőbe és finom a végeredmény.
Másik topikban szó volt róla, hogy egy kávégeek(talán James Hoffmann) a fagyasztott pörkölt szemeket újramelegítette és utána őrölte és főzte le, jobb (tds-ű) kávét kapott talán.

(#778) Gibo


Gibo
senior tag

Lidl-ben mától a Segafredo Café Crema (mindhárom féle) szemes kávé 2999/kg.

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#779) mobal válasza looser (#763) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Pont egy ilyen kérdéssel jöttem ide, hogy az normális, hogy a DeLonghi EC155 gépbe töltött, Hario Skerton-nal nagyon finomara darált kávén a gép nem képes áttolni a vizet? Egyszerűen elhalkul és nem történik semmi, én pedig kikapcsolom mielőtt megsemmisül.

Kicsit szemcsésebben jön a kávé rendesen.

Mit rontottam el? :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#780) Ance válasza mobal (#779) üzenetére


Ance
őstag

Kérdésedben benne van a válasz. Túl finomra daráltad. Megoldás: durvábbra darálod. Természetesen van ilyen. Mivel régebbi a gép, lehet, hogy már nem tud 15 bar nyomást sem.

(#781) peestike válasza mobal (#779) üzenetére


peestike
senior tag

Múltkor a starbucks kávéval jártunk így munkahelyen. Nagy kínlódás volt a gépnek egyet elkészíteni. Másodiknál nagyobb szemcsemérettel már szépen csinálta.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#782) looser válasza mobal (#779) üzenetére


looser
addikt

Szia, igen, ahogy írták, egyetlen fokozattal gyere visszább az őrlőn. Egy idő után már fárasztó volt percekig tekerni egy dupláért, akkor vettem az Iberitalt. A fokozatmentesség elég jó dolog (főképp egy ilyen olcsó, de megfelelő őrlőn), de a fokozatosokkal sem hiszem, hogy gond lenne, sőt. A Hario mini/skerton szerintem idővel felőrli az ember idegrendszerét is és megkönnyebbülés lesz egy elektromos őrlő :-)
Vagy, jut eszembe, esztergályos ismerős készített hozzá egy bitfejet, onnan meg csavarbehajtóval őröltem, az mérföldekkel kényelmesebb volt, plusz nem is cseszte szét a tengelyt. A réginél sajnos volt ilyen probléma is.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#783) mobal válasza peestike (#781) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Starbucks kávéval próbáltam. Nagyobb szemcsemérettel jó.

Kezdő kávésként még egy kérdés, akkor nincs egységes szemcse méret ha jól értem hanem kávéfőzője válogatja?

Köszi a válaszokat! :)

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#784) ServerWorks válasza mobal (#783) üzenetére


ServerWorks
tag

Nespresso kompatibilis Starbucks kapszulákról vélemény?

(#785) Ance válasza ServerWorks (#784) üzenetére


Ance
őstag

Rosszak. Szerintem. De nem is lehet összehasonlítani egy kb. 200-260 mg koffeint tartalmazó strarbucks kávét egy 70 mg koffeint tartalmazó kapszulás kávéval.

[ Szerkesztve ]

(#786) #49155328 válasza mobal (#783) üzenetére


#49155328
törölt tag

A Delongidba tök mindegy mert nyomásfokozó van benne, hogy jó legyen a bolti tégla is bele.

Amelyik gépben ez nincs ott a kávé pogácsa határozza meg a nyomást.
Persze ha túl finom akkor befullad.

[ Szerkesztve ]

(#787) ServerWorks válasza Ance (#785) üzenetére


ServerWorks
tag

komolyan annyi koffein van egy SB kapszulában? :F :U

(#788) peestike válasza ServerWorks (#784) üzenetére


peestike
senior tag

Ha jól emlékszem, a columbiat próbáltuk nespressoban, nem volt rossz. Viszont a szemes is iható volt nekünk.

mobal:
FPSTunker tett fel korábban képet az egyik szemes starbucks-ról, de ugyanilyen olajos volt a nem ennyire pörkölt is. :)
Medium roast volt úgy emlékszem.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#789) #49155328 válasza ServerWorks (#787) üzenetére


#49155328
törölt tag

Hogyan lenne annyi?! :W

(#790) ServerWorks válasza #49155328 (#789) üzenetére


ServerWorks
tag

Nem én írtam az értéket ... kérdeztem

(#791) Ance válasza #49155328 (#789) üzenetére


Ance
őstag

Szerintem annyi lehet kb. Ennyi van a sima nespresso kapszulákban:

Mielőtt a starbucks-ba kötnél bele:

[ Szerkesztve ]

(#792) koxx válasza Ance (#791) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Na az teljesen kizart, hogy egy 5grammos kapszulaban 125mg koffein legyen. Sztem meg a 60 is necces.

(#793) I02S3F válasza Ance (#791) üzenetére


I02S3F
őstag

A nespresso értékei kiábrándítóak. Persze én egyszerre csak egy fél adaggal iszom, de úgy meg már baromi drága. Bár munkahelyen csak ez van.

(#794) #49155328 válasza Ance (#791) üzenetére


#49155328
törölt tag

Starbucks kapszulárol volt szó! :W :C

Amúgy arabica kávék kb 1.5%, robusta kávék kb 3%-os koffein tartalommal bírnak.
Lehet osztani, szorozni.

ServerWorks nem neked szántam. :) sry!

[ Szerkesztve ]

(#795) Ance válasza koxx (#792) üzenetére


Ance
őstag

Én nem hinném, hogy feltennék pár honlapjukra ha hazugság lenne. Itt nézd meg. Ki kell nyitni az összetevőket [link]

De legyen egyszerű matematikai számítás. Egy robusta kávé 2,4-2,7 % koffeint tartalmaz [link] 5,5 gramm (mert annyi egy kapszula, nem 5) az 5500 mg, ami akkor 132-148 mg koffeint jelent.

FPSTunker: egyre gondoltunk. Osztottam, szoroztam. Persze nem matematikus vagyok, lehet benne nagy hiba, ami romba dönti az elméletet és kikiálthatjuk a nespresso-t hazugnak. A starbucks.os problémád nem értem. Abban nem 5,5 gramm kv van? Nekem úgy tűnik annyi.

[ Szerkesztve ]

(#796) koxx válasza Ance (#795) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

5-6 gramm között változik a töltősúly, másrészt csak a töredékében van robusta kávé. Akkor a reggelente 22grammból lefőzött kávémtól kb be kéne repülnöm a melóhelyre.

(#797) grizlisandor válasza Ance (#791) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nespresso még azt mondom oké.
De ezek a Starbucks elég durva és hihetelen számok. :U

(#798) dugesz77 válasza Ance (#795) üzenetére


dugesz77
őstag

Szerintem a matek a kioldódás mértékén csúszik meg. 100% koffein még a legjobb technikával sem tud kioldódni.

[ Szerkesztve ]

(#799) mobal válasza peestike (#788) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Igen, ledaráltam és olajos volt, "ragadt". Szintén medium roast kávém van itthon.

Akkor összeségében amíg nem lesz egy normális főzőm szinte mind1 a kávé darlátsága. (Addig lehet tolom a french press-t ;] )

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#800) Ance válasza dugesz77 (#798) üzenetére


Ance
őstag

Ebben biztos igazad van.

Koxx: Biztos azért, amit dugesz77 írt. Ha egy jó hosszú kávét csinálnál belőle, akkor lehet, hogy berepülnél. Ha meg azt csinálsz, akkor lehet, hogy hozzászoktál. Elvégre van olyan, akinek reggel két rövid után áll meg a kézremegése. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.