Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Mr.Csizmás válasza Gibo (#850) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

lehet ittam jobbat, de egy hét után nincs kivetnivalóm vele, kommerszkedni jó.

amúgy 88-96, kávétól és ízléstől függ. de ez inkább a nagytopicban szokott téma lenni :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#852) #49155328 válasza Mr.Csizmás (#851) üzenetére


#49155328
törölt tag

Régen mi is azt ittunk a feleségemmel.
Szarvasit jól megtömtük, cukorral, tejjel megkináltuk azt indulhatott a nap. :))

(#853) kisza25 válasza Gibo (#850) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én a legalacsonyabb fokozaton használom a kávéfőzőt (vízhőfok), mert nekem így kevésbé kesernyés a végeredménye

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#854) konzumpro válasza kisza25 (#853) üzenetére


konzumpro
senior tag

Nekem úgy fanyar. Nálam pont középen jó (Philips EP3510/00). Majd mérek egyet, hogy ez a kilépő víznél hőfokban mennyi.

(#855) sz.zs. válasza peestike (#849) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Az enyém pl. a Mr. Csizmásnak összerakott Gaggia Baby-vel készült próbafőzet volt. A daráló árát inkább nem írnám itt le :))

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#856) #49155328 válasza sz.zs. (#855) üzenetére


#49155328
törölt tag

Niche?

(#857) kisza25 válasza konzumpro (#854) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem egy olcsóbb gépem van:
delonghi ec680
Ahogy nézem van rá hack :P yt!

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#858) #49155328 válasza sz.zs. (#855) üzenetére


#49155328
törölt tag

Remélem naked kart is adsz neki had gyakoroljon. ;]

(#859) sz.zs. válasza #49155328 (#858) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nincs eladó naked karom most sajnos. :N
Igen, Niche...

Ezt viszont most készítettem a melóhelyemen szintén egy Gaggia Baby-vel, az őrlő pedig egy Graef CM81.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#860) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

akkor most már itt is pidtamperadagrafagyasztottgrammraporciózottcsakababygaggiaminimumm100ezreskülönörlőnakedkaropariszűrő?
nincs köztes út, mindenképpen téríteni kell?

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#861) peestike válasza sz.zs. (#859) üzenetére


peestike
senior tag

A digitális biszbasz micsoda a gép oldalán?

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#862) sz.zs. válasza csabulaxi (#860) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én ugyan senkit nem térítek... egyébként hasonlóan nagyon jó kávékat készítek a 14e Ft-ért vásárolt nyomásfokozós Saeco Aromával is!
[link]

peestike: pid ( hőmérséklet szabályozó )

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#863) kisza25 válasza sz.zs. (#859) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Amelyik karnál a szűrő látszik, az szét van vágva? Meg ami az általam linkelt videóban van?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#864) Gibo válasza konzumpro (#854) üzenetére


Gibo
senior tag

ok, köszönöm. Nekünk most egy Krups EA81xx van, ezen is három fokozatban állítható a hömérséklet...egyszer végig kellene próbálni mindet.

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#865) #49155328 válasza kisza25 (#863) üzenetére


#49155328
törölt tag

Igen, le szoktuk flexelni. ;]

Naked karnak hívják, ez ilyen gyárilag.
Hivhatnánk oktató karnak is, mert ha nem megfelelő az őrlemény vagy nem megfelelő a tamperolás akkor spriccel minden felé!
Meg egyből a pohárba kerül az ital, nem érintkezik a fémmel. Nem befolyásolja az ízét.

[ Szerkesztve ]

(#866) #49155328 válasza csabulaxi (#860) üzenetére


#49155328
törölt tag

Mi itt a térítés? Szerintem nem is volt ebben a topikban.

(#867) Sumptuous válasza #49155328 (#865) üzenetére


Sumptuous
senior tag

A szűrő nem fém? ;] Vagy az nem számít bele? Ha már amatőr topik.. :R

Jobban kívántam, minthogy fotózgassam, de míg nem volt ilyen egyszerű itthon ~capucsinót csinálni, nem ittam ennyit. :P

(#868) sz.zs. válasza kisza25 (#863) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Úgy nézem, hogy az általad linkelt videóban az egy utólagosan és igényesen átalakított (levágott) kar, az enyém gyári. De nincs jelentősége.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#869) kisza25 válasza #49155328 (#865) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

És ilyet hol lehet kapni, mert sima kart találtam hozzá, de ilyet nem :B
Amúgy tényleg úgy néz ki mintha vágva lenne :B

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#870) kisza25 válasza sz.zs. (#868) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Amúgy ezek szabvány karok? Annak a szűrőnek ami benne van annak van valami neve, mert az enyém az nyomás fokozós gyárilag, gondolom már azzal előrébb lennék, ha más szűrőt raknék bele, vagy rosszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#871) Erdei88 válasza csabulaxi (#860) üzenetére


Erdei88
veterán

Én automatát használok, az ér? :D

(#872) MADcat válasza Erdei88 (#871) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Én is. Nyugi. :DDD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#873) Erdei88 válasza MADcat (#872) üzenetére


Erdei88
veterán

Te megcsippelted a pidet? :D

(#874) sz.zs. válasza kisza25 (#870) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nem szabvány karok és gyárit leginkább csak az “iparibb” gépekhez árulnak .
Viszont az én kis Saeco Aromám úgy csinálja a legjobb kávét, hogy friss kávé eszpresszó finomságúra darálva, de(!) nyomásfokozós karral. Sima és naked karral nem olyan jó a kávé.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#875) tboy93 válasza MADcat (#872) üzenetére


tboy93
nagyúr

En is :)) Kenyelem mindenek felett.

(#876) #49155328


#49155328
törölt tag

Ma cementet szállítottam és a tüzépen megkináltak kávéval.
Szarvasi + sárga csibó volt terítéken de rohadt jól esett mivel még nem volt időm kávézni a mai nap.
Igaz az aljáról a zaccot kilöttyintettem.

(#877) kisza25 válasza sz.zs. (#874) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igazából én elégedett vagyok a kapott kávéval, de a másik topikban finoman szólva lesz@rozták mikor vettem. Azt gondoltam, hogy ilyen karral jobb a végeredmény. Én balga belinkeltem, hogy 35eFt-ért szórják a TESO-ban az 50eFt gépet, ez volt 2016-ban, azóta is szolgál és változatlan minőségben főz.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#878) MADcat válasza Erdei88 (#873) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Persze. És csak evo benzint rakok bele. :DD

Tboy93 kényelem. 3000 forint alatt kávét nem teszek bele, főként itteni ajánlás alapján. Nincs szükségem napi 2-3 alkalommal kávéházi élményre. Ha ilyenem van, meg van hova ülök be miatta.
Viszont, annyira lettem már "sznob", hogy cégnél alkalmazott és istenített szarvasi és sárga tchibo kombót nem bírom meginni.
Inkább french press. Vagy viszek be. :K

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#879) Erdei88 válasza kisza25 (#877) üzenetére


Erdei88
veterán

Ez kis pénz, kis kávé topikja. Szívesen látunk. :D

(#880) MADcat válasza Erdei88 (#879) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Ittam én nagy pénzből is szar kávét. :DDD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#881) peestike


peestike
senior tag

A szép képek után az én kombóm:

Van amikor az őrlőt kihagyjuk és csak az őrölt kávé megy közvetlen a dobozból.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#882) sz.zs. válasza peestike (#881) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nincs ezzel sem semmi baj szerintem. Ha elutazom, néha én is csak egy kotyogóst viszek magammal és előre ledarálom itthon a kávét hozzá. Viszont a kotyogósból lefőtt kávét csak hűtő hidegen, kevés tejjel szeretem.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#883) sz.zs. válasza kisza25 (#877) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nem biztos ám, hogy a produktuma miatt szározták le ezt a gépet. Egyszerűen a sok műanyag alkatrész és a beleépített fölösleges elektronika miatt nem feltétlenül megbízható, Leginkább annyi évre tervezik őket amennyi rá a garancia, nagy általánosságban utána el is romlanak. Nekem is volt régen hasonló kaliberű gépem, szerettem, de mai fejjel – főleg így ~ két év kávégép felújítás után – már azt mondom, hogy sokkal inkább megéri megvenni 10 - 15 - 20 000 Ft-ért egy hasonló tudású, régi használt - esetleg aki szereti őket - retro gépet, mert gyakorlatilag elnyűhetetlen alkatrészekből vannak, de igazából nincs is ami elromoljon bennük.
Mostanában kíváncsiságból vettem is pár ilyen gépet kintről, gyakorlatilag majd mindegyik ugyanarra a belsőre épül, mint a Saeco Aroma. Ha lesz időm majd szépen lassan felújítgatom őket…

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#884) Ance


Ance
őstag

Mindenkinek, aki esetleg szégyelli magát, bemutatom az én négyes fogatomat. :D Ezzel simán becsúszom az utolsó helyre a másik topikban, szóval innentől lehet linkelni a szarvasit is. :) Egyetlen mentségem, hogy kicsit próbáltam a másik oldalt is, de “öreg” koromra meguntam. Inkább az az élvezet, hogy az 5 éves lányom főz nekem egy kávét nagy boldogan bármelyikkel. Meg az egy napon belül többféle keverék, amihez éppen kedvem van. :K

(#885) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

van egy Gaggia Baby félretéve nekem, de nem tudom átvenni sajnos hirtelen jött okokból. :(
Új alkatrészekkel felújított gép, akit érdekel, átirányítanám a géphez.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#886) peestike


peestike
senior tag

Jó látni még egy kotyogóst. :)
Egyébként bialetti kotyogós vonallal valaki képben van? Melyik olasz/román gyártmány?
Ami nekem megmaradt olvasások során az az, hogy olasznál a made in italy kívül nem festett, hanem bele van ütve az aluba. Szűrőnél szintén ugyanez.
A kollégának is festve van, ahogy látszik is, de nekem a szűrőbe viszont benne van a made in italy felirat.
Elképzelhető, hogy a szűrő olasz, az öntvény román?

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#887) #72806656


#72806656
törölt tag

Nekunk ez a geppark. Szeretjuk. :)

(#888) konzumpro válasza peestike (#886) üzenetére


konzumpro
senior tag

Egyszer valaki írta, hogy ami olasz, az olasz. Nem vacakolnak darabokkal.

(#889) Ance válasza peestike (#886) üzenetére


Ance
őstag

Én úgy tudom ez a Moka olasz, sőt, minden Moka. A dobozán is az volt. A Brikka gyártása került át Romániába tudtommal. Ott viszont egyszerű a különbségtétel.

(#890) kisza25 válasza sz.zs. (#883) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

3 éve napi minimum 3 kávét főzök vele és alkatrész is van hozzá, de eromlik veszek egy kotyogót

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#891) sz.zs. válasza Ance (#889) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Így van!

kisza25: a kivételek mindig erősítik a szabályt :K

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#892) kisza25 válasza sz.zs. (#891) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk ennyi alkatrész van hozzá

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#893) dugesz77 válasza peestike (#886) üzenetére


dugesz77
őstag

Az olasz brikkánál még volt üveg a tetején a luknál sőt tudtommal a legrégebbi ős daraboknál még lyuk sem volt hanem az egész tető zárt fémből volt. Az olasznak tuti rozsdamentes volt a kosara és a pereme alatt is volt gumi tömítés. Költséghatékonyság :W

[ Szerkesztve ]

(#894) looser


looser
addikt

Brikkával egy bajom van, az előnedv :-) Pár csepp kijut és szépen ráég belülről a felső részre, erre jön rá a kész kávé, aminek az ízét persze rombolja az égett zaccíz. Erre nem tudom, van-e megoldás, más problémám nem volt vele.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#895) konzumpro válasza looser (#894) üzenetére


konzumpro
senior tag

Hát, ha nem kell hab a tetejére, előforralt vízzel, megemelt súlyszeleppel nagyon jót főz a Brikka égett íz nélkül. Csak akkor már lehetne Moka is.

(#896) peestike


peestike
senior tag

Köszönöm a felvilágosítást! Egyébként ok, kávét lefőzi, de minőségével nem vagyok megelégedve. Öntvényben lyukak, sorja, gomb forog, meghúzni nem lehet, max csavarcsere... Szóval kissé csalódás volt. Előtte egy Forever Miss Moka Prestige volt, esküszöm jobb volt a minősége.
Utóbbiból 3 db 3 személyeshez és és egy 6 személyeshez volt közöm, minőségre mindegyik szebb volt, mint a bialetti, vagy csak abból fogtam ki egy meo-n éppen átcsúszottat.
Ja, ugyanabból az őrleményből a bialetti egy hangyakukinyival adott jobbat, vagy csak a placebo. :D

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#897) Gibo


Gibo
senior tag

Nálunk ez van a cégnél:

Szinte az összes paddel ami Nespresso-tól van, ha minden igaz:

Csak az espresso forte hiányzik, azt megitták a kollégák már :D
Ha vkit érdekel, hoyg melyik milyen szívesen írok róla...Ha minden igaz nemsokára vesz a fönökség egy automata kvfözöt , mert nem rossz a nespresso, de azért egy automata gép jó kv-val finomabb kávét föz.

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#898) domerator válasza #49155328 (#876) üzenetére


domerator
veterán

Ugye... en mondtam hogy jo az a sarga tchibo. ;]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#899) Mr.Csizmás válasza domerator (#898) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

lehet átmegyek nosztalgiázni a villamos kocsiszínbe ;] aprót dobálós kartondoboz mellette :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#900) Peterhappy válasza Mr.Csizmás (#899) üzenetére


Peterhappy
őstag

Mi is így nyomtuk anno a call centerben :K
Meg volt a varázsa annak a rendszernek. Sokkal jobban meg is becsültük a gépet, és általában a kávét, mint a mostani helyemen.. :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.