Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) roBEEsz válasza RetepNyaraB (#5999) üzenetére


roBEEsz
csendes tag

Hát.. akkor végre rájöttem, hogy miért folyik a gőzkar.. Én alapvetően -mivel sajna presszóm még kuka..- ezért tejes italokat készítek.. Azzal a technikával, hogy nem várom meg a gőzölő gombjának felvillanását, hanem előbb rányitok.. én nagyon jó eredményt tudok hozni tejkrémbe.. Nem tudom mennyire cseszek ki a géppel, de nem igazán szeretnék megválni a tejes vonaltól sem.. így ha tényleg ennyi árt neki, akkor lehet kell más fajta gépet néznem..

(#6002) kemcso válasza #49155328 (#6000) üzenetére


kemcso
Ármester

+ a kávépogácsa sem fogja meg az aluminiumot (már amennyi kijön belőle), ha ez vkit zavar :)

(#6003) #49155328 válasza kemcso (#6002) üzenetére


#49155328
törölt tag

(#6004) roBEEsz válasza #49155328 (#6003) üzenetére


roBEEsz
csendes tag

Nem állítom, hogy nem raktátok belém a parát egy kicsikét..

(#6005) sz.zs. válasza roBEEsz (#6004) üzenetére


sz.zs.
senior tag

French press!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#6006) viktorhu válasza RetepNyaraB (#5999) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem a szervizben hasonlót mondtak a saeco automatámról is. A tejhab nálunk amúgy sem mindennapos vendég, de kevésbé sötétre pörkölt kávéknál szoktam az előgőzöléses trükköt használni (kiengedni egy kis gőzt, hogy magasabb hőmérsékleten menjen az extrakció). Ez mennyire általános, hogy nem illik a kávégépek gőzölőjét használni?

(#6007) sz.zs. válasza viktorhu (#6006) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nem általános, de a Gaggia alubojlerének biztosan nem tesz jót. Meg ugye egészségi szempontból is fontos, hogy még a kávé pogácsa kiszűri az alumínium 90 százalékát, addig a gőz csapon szabadon távozhat. Automatánál nem tudom hogy miért mondanak ilyet, nem ismerem az automata gépek felépítését.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#6008) viktorhu válasza sz.zs. (#6007) üzenetére


viktorhu
veterán

Köszi! Az egészségi rész kevésbé érdekes nálunk, mert ritkán tejeskávézunk. Ha mégis, az elején víz jön belőle, azt úgyis mindig leengedem, amíg a gőzfejlődés be nem indul. Viszont most pl. olyan kávé van benne, aminél minden kávékészítés előtt leeresztek egy kis gőzt (amit ilyenkor kiöntök), csak az előmelegítést szolgálja. Ez a trükk egyébként karos gépeken is működne, gőzmódra állítva a régi karos gépemen sokkal melegebbre fűtött a kazán, mint kávémódban. Ez alapján mondjuk inkább réznek tűnik, ott az egészségi szempont még izgalmasabb pedig :(

[ Szerkesztve ]

(#6010) sherlock82


sherlock82
senior tag

December vége óta a Nespresso - sok táborát erősítem. Ajándékba kaptam egy vertuo gépet, eddig nagyon tetszik. Arra a heti 3 - 4 adag kávé amit megiszok nagyon jó ez gép.
Nem gondoltam, hogy valaha is lesz ilyen gépem, de nagyon örülök neki.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#6011) Zaji válasza #49155328 (#6003) üzenetére


Zaji
őstag

Ezen azért elgondolkodtam...

(#6012) viktorhu válasza Zaji (#6011) üzenetére


viktorhu
veterán

Érdemes elolvasni az írás alatt az első hozzászólást is.

[ Szerkesztve ]

(#6013) Zaji válasza viktorhu (#6012) üzenetére


Zaji
őstag

Azt is elolvastam, de azért én lecserélem a GC-ben a kazánt. :)

(#6014) roBEEsz válasza Zaji (#6013) üzenetére


roBEEsz
csendes tag

Igen, az első hozzászólás alapvetően elég megnyugtatónak tűnik.. ugyanakkor sajnos a gőzkaron lehetségesen a tejbe kerülő Alu-ról nem igazán esik szó.. Én kicsikét elgondolkodtam a egy rézbojler upgraden, vagy esetleg Silvia cserén.. Egyelőre még úgy sincs PID-elve a Gaggiám se..

(#6015) eastsider válasza Zaji (#6013) üzenetére


eastsider
nagyúr

milyen koltseg kb a kazan csere?
szeretek gozolni, de nem igazan eroltetem en sem... pedig a FW a kedvenc italom

[ Szerkesztve ]

(#6016) viktorhu válasza roBEEsz (#6014) üzenetére


viktorhu
veterán

A réz mennyivel jobb, mint az alumínium? A nagyszüleiméknek régi réz evőeszközkészletük volt. Ha benne maradt a kanál pár órára az ételben, akkor ki kellett dobni az ételt, mert oxidálódott az étel savasságától a felület, látványos zöld réteg jelent meg a kanálon. Rezet legalább annyira nem szeretnék inni, mint alumíniumot.

(#6017) roBEEsz válasza viktorhu (#6016) üzenetére


roBEEsz
csendes tag

Igazat tudok neked adni az a helyzet.. lehet, hogy az sem jobb semmivel.. Rendszeresen karban kell tartani, aztán akkor nem rohad el jó esetben a bojler..

(#6018) Osynho válasza roBEEsz (#6017) üzenetére


Osynho
addikt

Régi Classicot vettem, gyakorlatilag újszerű volt a belseje. :) Szétszedtem a kazánt is, pár kis fehér pötty alakult ki rajta, azokat leszedtem és kész. Szerintem túl van ez lihegve. A réz kazán nincs polcon, úgy kell gyártatni és elég komoly összegbe kerül, én biztos nem állnék neki, hamarabb cserélném a gépet. Tejes italokat nem iszok, de frenchpressel simán lehet habot készíteni.

[ Szerkesztve ]

(#6019) roBEEsz válasza Osynho (#6018) üzenetére


roBEEsz
csendes tag

Lehet ez egy buta kérdés és valamely tényezőt én nem veszek figyelembe.. de a tej hőmérsékletét mivel oldod meg frenchpressnél?

(#6020) sz.zs. válasza roBEEsz (#6019) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Mikrohullámú sütő, gáztűzhely, elektromos főzőlap, estébé :)
[link]

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#6021) sz.zs. válasza Osynho (#6018) üzenetére


sz.zs.
senior tag

És ráadásul jelenleg – egyelőre legalábbis – Fragola nem is tud gyártatni réz bojlert.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#6022) Zaji válasza sz.zs. (#6020) üzenetére


Zaji
őstag

Zseniális a fickó. :)

(#6023) #49155328 válasza roBEEsz (#6019) üzenetére


#49155328
törölt tag

Lábos + Ikeás hőmérő! :B

(#6024) Zaji válasza eastsider (#6015) üzenetére


Zaji
őstag

Ahogy itt már többen írták nem olcsó, mert nincs gyárilag hozzá. Én rajzot már találtam csak réz kell meg egy jó CNC gép. :)
Másik opció az acélkazán.

(#6025) #49155328 válasza viktorhu (#6016) üzenetére


#49155328
törölt tag

A tiszta víz nem kezdi ki a rezet!
Tejet meg satöbbit csak nem öntesz a tartályba.

Bár pár napja pucoltam ki egy Rancilio Silviat, hát kb 3 evőkanálnyi mutra volt a kazán alján, a fűtőszálon meg 2-3 mm vízkő! :W

1 órát főztük citromsavas vízben.

[ Szerkesztve ]

(#6026) Osynho válasza roBEEsz (#6019) üzenetére


Osynho
addikt

Egyébként nálad simán lehet, hogy kihül a kazán, a tejhabosítás közben. Ha jól értem előbb azt csinálod, utána készíted a kávét?

(#6027) #49155328 válasza Osynho (#6026) üzenetére


#49155328
törölt tag

Kihűl a kazán :F :U
Inkább túl forró.

(#6028) Osynho válasza #49155328 (#6027) üzenetére


Osynho
addikt

Jah, mert a gőz nagyobb hőmérsékleten megy? :/ Végülis jogos, az nem fogyasztja el a benne lévő vizet. Abból indultam ki, hogy ha egymás után több kávét készítek, nem hagyva kellő időt a melegedésre, pocsék lesz már a második is.

(#6029) kemcso válasza viktorhu (#6016) üzenetére


kemcso
Ármester

Sokkal :) Legtöbb csaptelep is rézből (réz ötvözetből) van, de csővezetékek is. Nézz utána a réznek illetve az alunak, de röviden az egyiket kevés sav kezdi meg a másikat kb minden, lúg/sav tökmind1.

(#6030) roBEEsz válasza Osynho (#6026) üzenetére


roBEEsz
csendes tag

nem-nem, kávéval kezdek! többieknek köszi a választ a frenchpress kérdésre :)

(#6031) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Sziasztok. Az utóbbi alkalmakkor ,ha kávét készítenék(Gaggia Classic) , egyszerűen a portafilteren àtzubog a víz. Mindent ugyanúgy csináltam,ahogy eddig is,az őrlőt(Graef 702) is àtàllìtottam sokkal magasabb fokozatba,de semmi változás. Valószínűleg az őrlővel történhetett valami? Köszönöm :R

(#6032) koxkids válasza Viiktor1989 (#6031) üzenetére


koxkids
őstag

Mit jelent a magasabb fokozat? Éppen hogy lefelé kell menni fine irányba ha átzubog.

Nem szedted szét tisztítani? Lehet nem jól raktad össze. Ha leveszed a babtartályt, figyeld az örlő részt miközben tekered a két végállás között ha nem mozog fel-le kis mértékben, akkor valami ott nem oké.

(#6033) Osynho válasza Viiktor1989 (#6031) üzenetére


Osynho
addikt

Milyen kávé és mikori pörkölésű?

(#6034) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Ijjjjaaaaaa, meg lesz a baj,felfelé tekertem az őrlőt,nem lefelé.... Uram isten 🤣 Köszi a segítséget. A kávé egyébként Choco Madness,friss pörkölés.

(#6035) sz.zs. válasza Viiktor1989 (#6034) üzenetére


sz.zs.
senior tag

:Y :))

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#6036) vatoloco26


vatoloco26
tag

Sziasztok,

Ki mennyi időt vár bekapcsolás és ez első kávé elkészítése előtt? 10-15 perc? Mennyi idő melegedés? (Gaggia new Baby)

Köszi

(#6037) sz.zs. válasza vatoloco26 (#6036) üzenetére


sz.zs.
senior tag

20 perc kell neki karral együtt.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#6038) vatoloco26 válasza sz.zs. (#6037) üzenetére


vatoloco26
tag

Köszönöm

Akkor karral együtt? kiprobálom

Köszönöm

(#6039) sz.zs. válasza vatoloco26 (#6038) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Persze , karnak és a szűrőnek is melegnek kell lennie. De a kávé ne legyen benne ;)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#6040) sherlock82


sherlock82
senior tag

Január eljsején reggeli 7 óra körüli időpontban a Retro rádión volt egy barista aki a Costa kávénál dolgozott. Valamilyen Iván volt a neve. Több mint egy órás riport volt, de rengeteg mindent elmondott a kávézásról, annak készítéséről.
A műsorvezető nő elmondta hogy ő hogyan készít kotyogósban kávét, ha ehhez képest a vendég minden az ellenkezőjét mondta, hogyan is kellene készíteni. :)

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#6041) RetepNyaraB válasza sherlock82 (#6040) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Kamarás Iván..? ;]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6042) iatti válasza RetepNyaraB (#6041) üzenetére


iatti
aktív tag

Iván a rettenetes? :U

(#6043) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Na megkóstoltam a 11 blendet (25% el salvador, 25% etióp, 50% brazil, június végi pörkölés lehet, legalábbis idén június a lejárat). Nem rossz, enyhébb pörkölés, mint az alza, selymes íz, de egy kicsit olyan semmilyen. Talán egy fokkal jobb az alza féle vaníliával lágyítva, mint ez vagy esetleg a kettő keveréke lenne az igazi. Árban 3x annyiba kerül, mint az alzás, nekem így nem éri meg.

Buliban hasznos! =]

(#6044) RetepNyaraB válasza inf3rno (#6043) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Decemberi pörkölés, normális kispörkölő max 6 hónap lejárati időt ad, de van, aki csak kettőt-hármat.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6045) inf3rno válasza RetepNyaraB (#6044) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Oké, köszi!

Buliban hasznos! =]

(#6046) pető bá'


pető bá'
őstag

Akiknek van ilyen olcsó kínai mérlegük (én aliról rendeltem, de szerintem ez ugyanaz, az enyém csak 0.1g pontos) - elkezdett elmászni a pontossága, tárálás után folyamatosan csökken, 1 perc alatt már 1-1.5 grammal is megszivatott..

Tudom, merül az elem. Korábban onnan vettem észre, hogy elhalványult a háttérvilágítása. Eddig ilyen olcsó eldobálós elemeket vettem bele, de most valami ultralonglife Varta-t vettem direkt, nagyjából 30 napja, mert zabálta őket. De ha ez tényleg ennyit bír minőségi elemekkel is, beruházok valami komolyabb akksis mérlegbe, tölthető AAA-t nem akarok venni mellé..

Nektek milyen tapasztalataitok vannak?

"... and I hope you have a great day!"

(#6047) Osynho válasza pető bá' (#6046) üzenetére


Osynho
addikt

Nem pont ez a típus, de aliexpress-es és ugyanez a bajom, nagyon gyorsan megeszi az elemeket.

(#6048) Dorian válasza pető bá' (#6046) üzenetére


Dorian
félisten

Én egy olcsó 3000 Ft-os mérleggel odáig jutottam (egy idő után össze-vissza mutatott, nem elem gond volt), h dühömben szétvertem.
Vetem egy ilyent: [link] ezzel semmi problémám.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6049) nrbx válasza Dorian (#6048) üzenetére


nrbx
tag

Hello, erre a szurokart is ra lehet tenni?

(#6050) Dorian válasza nrbx (#6049) üzenetére


Dorian
félisten

Én nem szoktam.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.