Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) peestike válasza Mr.Csizmás (#50) üzenetére


peestike
senior tag

Nekik az ízlik, meglepő módon... Ha gyorsan iszom nekem is lemegy egyébként, mint a savanyú házipálesz. :)
Itt laptop van, így bill adott, de egér szigorúan kínai rendelés, rapoo. :D

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#52) windlord válasza peestike (#51) üzenetére


windlord
őstag

Tehat, ha kotyogos akkor bialetti. Ha kapszulas, akkor nespersso.

A kotyogosba mi a maximus kave, ami javallott es meg nem tulzas mert ertelmetlen?

(#53) peestike válasza windlord (#52) üzenetére


peestike
senior tag

Kotyogósból volt még Forever Miss Moka Prestige is. (3 személyes több is, anyóséknál most is ilyen megy, nekem szülőknél 6 személyes van)
Szerintem ez nem rossz, de hangyakukinyival mintha ugyanabból a kávéból a bialetti jobbat főzött volna. Bár lehet placebo volt csak. :DDD
Kávéra végképp nem mondanék semmit, mert ízlés kérdése nagyon szerintem. Nálunk az asszonynak kell bele nagyon az arabica, mert neki a robusta túl keserű. Én meg úgy vagyok vele, mint a sörrel, legyen a kávé keserű. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#54) raziel01


raziel01
veterán

Engem amivel ki lehet kergetni a világból azok ezek az üveges instant kávék:

[link]

Anyám (65 éves) ezt veszi állandóan. Hiába mondom neki, hogy sokkal jobb és olcsóbb lenne ha akár csak egy sárga Tchibot venne a kotyogóshoz. Rettenet íze van ezeknek.

(#55) Šolaire válasza raziel01 (#54) üzenetére


Šolaire
veterán

Elvileg az van ráírva hogy tisztán csak kávét tartalmaz. Még mindig jobb mint pl ez : [link] :DDD
Jó az avatárod.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#56) oszy válasza jansky1 (#18) üzenetére


oszy
veterán

Nekem pedig egy Saeco Intelia Evo OneTouchCappuccino van. Tejhabot nem a "kancsóval" csinálom, hanem Tchibo-s tejhabosítóval. :D Az eszpresszótól elszoktam. :)

Ami nekem nagyon ízlik, az a Lavazza Qualitá Rossa. Igaz ez nem 100% arabica (40% arabica 60% robusta).
Az utóbbi időben a Tchibo Espresso Milano Style-t szoktunk inni. Ez 100% Arabica és az Ázsia centerben jó áron van. ;)
De ami még tetszett mostanában, az az Omnia Barista Editions Cremoso. Ebből a másik kettőt nem ittam még.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#57) echterion válasza Lehiñito (#48) üzenetére


echterion
nagyúr

Elégedett vagyok vele. Karbantartani egyszerű, tisztítása még inkább. Minden szépen le van írva magyarul, rajzolva, szóval elrontani sem lehet. A kv finom, de ez alapanyagfüggő is, van 5-6 féle darálási fokozat, nem egy pohárban kell a tejet habosítani, henm csak felszippantja a dobozból a tejet, ami extra kényelmessé teszi a cappuccino készítést. Van egy extra erős fokozata, akkor tényleg más íze lesz a kv-nak, ez is tetszik.

**********

(#58) oszy válasza Lehiñito (#48) üzenetére


oszy
veterán

Én mindenképp egy régebbi típust ajánlok. Azok még Made in Italy. :) Ráadásul még pénz is maradna a zsebedben, amiből sok kg kávét tudsz venni! ;) Sok olyan van, amihez 6 hónap garancia is van. De ezeket nem igazán kell szervizelni, ha rendszeresen karbantartod!! :R

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#59) wwhy


wwhy
veterán

Csak az Illy az igazi :)
Szóval Philips poddal kezdtem, Dolce Gusto, Nespresso, Bialetti mokka stb. megvolt, de a Francist vagy Mitacát nem übereli egyik sem. Szigorúan eszpresszó.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#60) domerator válasza wwhy (#59) üzenetére


domerator
veterán

Jo is az az Illy.. :K Nem tudom hogy van-e belőle kapszulás, de ha van és műanyag, azt nem merem betenni a nespressoba, mert egyszer beleszorult. Csak alu kapszulát használok.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#61) wwhy válasza domerator (#60) üzenetére


wwhy
veterán

Tudtommal csak - sajnos - saját gép és saját kapszula kombó van. Nem utolsósorban az Illy kapszulákban 7 - 7,8 gr kávé van

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#62) Ance válasza domerator (#60) üzenetére


Ance
őstag

Van saját kapszulása az Illy-nek. Keress az Illy Iperespresso-ra. Csak saját kapszula van, kb. 160 forint/darab, 7 gramm van egy kapszulában és előáztatásos technológiával dolgozik. A legjobb kapszulás kávét ez főzi. Szerintem.

Ami előnye, hogy a kialakításából fakadóan, mivel felülről kapja a vizet, lényegében úgy működik, mint egy karos főző, talán ez az egyetlen, amivel utántöltős kapszulából jó kávét lehet főzni. Mi ezt használjuk bele és így ki tudunk próbálni érdekesebb szemes kávékat is. Persze próbálkozni kell, de 3-3,5-ösre darált kávéval szinte mindig jó az eredmény.

Akinek kedve van hozzá, Németországból eléggé jó áron lehet beszerezni kiállított gépeket. Nekem is onnan van.

[ Szerkesztve ]

(#63) Aethel


Aethel
aktív tag

Melóhelyen van egy kis Krups Dolce Gusto rendszerű gép, de a jobb kapszulák bele elég sokba kerülnek.
Van valami bevált tölthetős fémkapszula ehhez a rendszerhez? Ali-n és a többi kínai oldalon elég sok fajta van, egész nagy árkülönbséggel. Mindenképpen fémet szeretnék

(#64) DrBubo77 válasza Aethel (#63) üzenetére


DrBubo77
addikt

Az ilyen hogy működik? Az üres kapszulába beleteszed az akármilyen kávét?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#65) Aethel válasza DrBubo77 (#64) üzenetére


Aethel
aktív tag

Igen, valahogy így :)
Például
Két részből is jól hangzik, az egyik hogy tehetsz bele jó kávét viszonylag olcsón, illetve kevés műanyag szemetet termelsz.
A kérdés az hogy valóban működnek-e, vagy van-e bevált vagy éppen kerülendő típus ezekből.

(#66) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Most nézegettem a Dolce Gusto Piccolót. Ez nem automatán adagolja a vizet? Nekem kell kikapcsolni, amikor elégnek gondolom?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#67) oszy válasza DrBubo77 (#66) üzenetére


oszy
veterán

Nem.
Igen.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#68) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

Nemetorszagban 4 nap alatt ittam egy jo kavet. Mostmar alkukepes vagyok sargacsibo kapszulasra is :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#69) peestike válasza Mr.Csizmás (#68) üzenetére


peestike
senior tag

Anno az angol munkám során 8 hónap alatt egyet sem sikerült inni. Volt valami intant xar, aztán csak lestek, hogy 1 deci vízbe belenyomtam négyet, hogy valami közelítő értéket kapjak. :D
Aztán kivittem egy kotyogóst, meg 25 dekás téglákat...

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#70) wwhy válasza Aethel (#63) üzenetére


wwhy
veterán

Nekem volt többféle műanyag, fém nem, de meg sem közelítették a kapszulák eredményét, pedig rendes kávét vettem. Állítólag azért, mert nem tudja annyi ideig nyomás alatt tartani a kávét, mint a kapszula, azaz a nagy nyomás miatt hamarabb átmegy rajta a víz.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#71) DrBubo77 válasza DrBubo77 (#24) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ez a hűségakció tényleg olyan Sparosra sikerült. Az akció kezdete után kicsivel már alig van termék.

Pont az Interspar főpénztáránál volt dolgom, amikor egy fiatalember érdeklődött a kisebbik Dolce Gusto kávéfőző iránt. Mondták neki, hogy nincs. Pénteken kaptak tíz (10!) darabot, de az már elfogyott. Javasolták neki, hogy nézzen szét a kisebb Sparokban. Erre kiderült, hogy azokban már nézte és sehol nem kapott.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#72) Lehiñito válasza echterion (#57) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Köszi szepen a tapasztalat megosztást. Én ia jobban preferálom a philips vagy saeco vonalat, mint a de longhit, már csak a kerámia örlőkés miatt is. Szerintem megvárom mostmár a novemberi fekete pénteket, ha csak nem találok valami nagyon jó dealt addig.

#58 oszy: ezen is gondolkoztam már, de mitevő legyek ha kiadok 60-70 ezret et használtra és 1év múlva meghibásodik? Nem szivesen költenék ilyenkor még rá plusz 20-30ezret, hogy újra használható legyen.

[ Szerkesztve ]

(#73) oszy válasza Lehiñito (#72) üzenetére


oszy
veterán

A családban mindegyik jól működik! Használtan lettek véve. :) Rendszeresen karbantartom. Persze vannak olyan részek, amihez nem nyúlok. Sőt, a fodrászatban lévő gép elhanyagoltnak mondható, és gond nélkül üzemel. 30.000Ft volt. Ez más kategória, de árához képest már jó ideje üzemel. :)

Persze nem rábeszélni akarlak! ;)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#74) Lehiñito válasza oszy (#73) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Nem rábeszélésnek veszem. Köszi neked is a tapasztalatodat.
Esetleg tudnál típust mondani, hogy keresgéljek milyen lehetőségeim lennének itt a közelemben? Ha vennék használtat, akkor jó lenne ha találnék Szeged vonzáskörzetében.

(#75) echterion válasza Lehiñito (#72) üzenetére


echterion
nagyúr

Szívesen. Én is megvárnám a helyedben, ha nem sürgős. Év végén sokkal olcsóbban lehet ezeket a cuccokat beszerezni.

**********

(#76) BigBear


BigBear
senior tag

Az a baj, hogy a mostani Philips által átvett Saeco vonulat nagyságrenddel rosszabb, mint volt. Hja, fogyasztói társadalom.
Sokkal inkább egy garanciális régebbi használt gép, mint egy új Philips. Tudom, hogy sokan fáznak a használttól, de nem biztos, hogy rosszabb. Most már jó pár éve használt gépeket használunk. Persze úgy kezdődött, hogy napi 2-3 kávéhoz kell gép, aztán ott tartunk, hogy havonta megiszunk alaphangon 2-3 kiló szemes kávét... Volt Krups, Melitta, Saeco, most éppen egy Jura F50. Mindegyik teljesen jól működött, működik. Amiben rosszabb lehet a használt, hogy maga a gép test, a műanyagok elfáradnak, nem úgy illeszkednek. Épp pár napja törtem le a Jura kávébetöltő fedelének az egyik műanyag pöckét, mikor hevesebben nyitottam fel. Újnál nem biztos, hogy eltört volna. Meg maga a gép rezonál, mikor a szivattyú dolgozik. De én együtt tudok ezzel élni. Ilyen vagy hasonló gépet újonnan nem tudnék venni sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#77) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Ismerős kapszulás gépet akar. Nespresso vagy az Aldis martello. Én Nespressot javasoltam. Aldist ismeri valaki?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#78) peestike válasza MADcat (#77) üzenetére


peestike
senior tag

Nekünk volt aldis, dolce gusto, most nespresso van. Én a nespressot mondanám. Kapszula annyiért már van, mint az aldis, választék, íz meg sokkal több. Gép karbantartás kb ugyanaz.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#79) Ance válasza MADcat (#77) üzenetére


Ance
őstag

Nespresso. Az Aldisnál van amikor nagyon lecsökken a választható kapszulák száma, mert nincs éppen az alapokon kívül más ajánlat.

(#80) MADcat válasza Ance (#79) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Ok. Tolmácsolom. :R

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#81) oszy válasza MADcat (#77) üzenetére


oszy
veterán

+1 a Nespresso-ra. Nővérem használ Martello-t, de közel sincs olyan finom, mint a Nespresso. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#82) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

Inkább ide írnék első körben, a "nagy" kávés topikot még kicsit overkillnek érzem az igényekhez képest. Kávéfőzőt keresnék egy egyszerű Szarvasi gép utódjaként. Sok elvárás nincs, lényeg, hogy darált kávét bele lehessen rakni és relatív normális minőségű kávét tudjon főzni belőle. További szempont, hogy viszonylag könnyen lehessen tisztítani, karbantartani is (a mostaninak pl. a tartálya eléggé elvízkövesedett a hosszú évek során). Nem saját részre lesz, emiatt csak új, itthon kapható típusok jöhetnének szóba. Mit lenne érdemes venni? :R

[ Szerkesztve ]

(#83) jansky1 válasza BigBlackDog (#82) üzenetére


jansky1
senior tag

Pedig ez a téma jól körül van járva a másik topicban. Ha darátból főzől, akkor Brikka.

(#84) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

napi kávéhekk: 1-1 arányban Frei café-s mogyorós kávé és genovese (x-press) összekeverve, darálósba töltve. kis tejjel isteni :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#85) GSP


GSP
aktív tag

Valaki tudja, hogy a tasakos Jacobs intense, illetve Nescafe strong hány mg koffeint tartalmaz? Google nem segített. :(
Előre is köszönöm.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#86) 8 válasza BigBlackDog (#82) üzenetére


8
senior tag

Melitta Easy filteres, nagyon jó filterkávét főz, Müllerben most ~5000Ft akcióban
Sokkal egyszerűbb tisztítani és karbantartani is, és sosem főz keserű vagy égett kávét mint a szarvasiak.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#87) oszy válasza 8 (#86) üzenetére


oszy
veterán

De az nem csak egy híg löttyöt főz? Vagy ez is kávé és vízmennyiség függő?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#88) Ance válasza GSP (#85) üzenetére


Ance
őstag

A Nescafe Strong-ot tudom, hogy a 17,5 grammos tasak 11%-a nescafet tartalmaz,, tehát 1,92 gramm kávé van benne. 2 gramm nescafeban 64 mg koffein van, tehát ebben kb. 60 mg. Ha jól számoltam.

Összehasonlításként pl. a nespresso kapszulák közül a Kazaar a legerősebb a kb. 120 mg koffein tartalmával, majd az Envivo (99 gm) és az India (105 mg). A nagy átlag 60-70 közötti, a lungo-k 80 körüliek.

Aki erős kávét akar inni, annak ott a Nespresso Vertu a kapszulánként akár 190-200 mg-os kávéival. :)

(#89) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

A pozitív beszámolók mellett álljon itt egy negatív is:
Otthon Nespresso Pixie kávéfőzőm van, szeretem a gyári kapszulák többségét, a Jacobs kapszulák szintén jók, a L'OR nekem nem az esetem, a Lavazza-ról csak hallottam, hogy gyárt jó kompatibiliset, de még nem kóstoltam.

Azonban nemrég valaki bedobta, hogy Pellini kapszulák kaphatóak a kávétársaságnál. Egyik kedvenc szemes kávém a Pellini, ismerősömék karos gépén brutál jókat lehet inni. Azonban a kapszulás Pellini TOP 100% arabica akkora csalódás, hogy hihetetlen. Íztelen-szagtalan-jellegtelen, az ilyen 50-60 Forintos lóhugy szintet hozza. Mindez 160ft/kapszula áron még rablás is. Kerüljétek messziről.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#90) #49155328 válasza Mosqu!to (#89) üzenetére


#49155328
törölt tag

Kapszulásból soha nem fogsz olyat inni, mint karosból! :N

(#91) Mr.Csizmás válasza #49155328 (#90) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

automata darálósból napi 2-3 adag, kb egy hónap alatt megy el 250g, kb. mostanra megtérült a február eleji vásárlás :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#92) #49155328 válasza Mr.Csizmás (#91) üzenetére


#49155328
törölt tag

Bazz, egy hónap 250g ?
Mi a feleségemmel 4-6 duplát nyomatunk otthon.
Ez 4-6x18 gramm.
Közel 3kg kávé / hónap. :D

(#93) oszy válasza #49155328 (#92) üzenetére


oszy
veterán

Milyen kávét iszol és milyen gépből?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#94) Mr.Csizmás válasza #49155328 (#92) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

lehet tévedek, mert legutóbb nagyobb kiszerelést vettem :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#95) #49155328 válasza oszy (#93) üzenetére


#49155328
törölt tag

Egy Gaggia Baby-m van graef 702-es őrlővel.
Változatos a paletta lényeg hogy arabica legyen.
PY Choco Madness de jó a metrós arabica is 2300ft/ kilós áron.

Mr.Csizmás valószínű mert kb 7 grammból főz az automata gép.
Persze lehet állogatni de ha nagyon leveszed a mennyiséget akkor csak mosogatólé jön belőle.
Bár valaki azt szereti. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#96) DrBubo77


DrBubo77
addikt

A feleségemmel beszéltük ezt a kávéfőző dolgot és felmerült a párnás készülék is. Nyáron voltunk esküvőn és ott egy Senseo-val volt megoldva a kávéfőzés. Mind a kettőnknek ízlett. Ezeknél a környezetterhelés sem akkora, mint a kapszulásoknál.
Másnak mi a tapasztalata ezekkel?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#97) Ance válasza DrBubo77 (#96) üzenetére


Ance
őstag

Egy jó pod-os gép nem a senseonál kezdődik, hanem itt [link]. Ezt sem az ára miatt linkeltem, mert biztos olcsóbban megkapható.

(#98) echterion válasza Mr.Csizmás (#94) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem hiszem, mert mi is ennyit iszunk naponta, és nálunk is ez a jellemző fogyás. Spar-os zöld kávét szoktunk venni, kb. 2-3 havonta (fél kilós asszem), néha beújítva egy-egy Frei kávéval.

**********

(#99) #49155328 válasza Ance (#97) üzenetére


#49155328
törölt tag

Amit linkeltél az E.S.E. podos amit a kolléga az meg sima podos.
Az Ese 9 baros a Philips 1 baros nyomassal dolgozik.
Valaki a vágott vizet szereti annak jó a Philips.
Aki espressora vágyik egyszerűen annak tökéletes az ese podos gépek.

(#100) Ance válasza #49155328 (#99) üzenetére


Ance
őstag

Kb. én is ezt írtam, de köszi a részletes kifejtést! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.