Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) Mr.Csizmás válasza robag93 (#8999) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

cserélném egy kúpos (malmos) őrlőre a késest :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9002) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Sziasztok!

Most szedtem ki az őrlőből a Frei csoki-málna maradékot. Tényleg lehet baja a gépnek tőle? 60-70g mehetett át rajta.

Igen, ilyen kis dolgon rendesen beparáztam. :DDD Két napja jött meg a gép, "visszaeső" koffeinista vagyok, anno Gaggia New Baby 06 + Hario Skerton Pro kombóm volt 2019 végéig, aztán volt egy "baleset" a kávéfőzővel ami után most a hetekben újítottam fel. A Hario-t régebben eladtam, most jött a helyére egy Catler 8011.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#9003) RetepNyaraB válasza tDr1v3r (#9002) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Baja nem lesz, csak fél évig málnaszörpöt iszol utána, akármit csinálsz.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#9004) body007 válasza DrDobos (#8994) üzenetére


body007
addikt

Biztos jó, de én még spárba nem láttam fél évnél fiatalabb (közel vagy teljesen döglött...) kv-t

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#9005) DrDobos válasza body007 (#9004) üzenetére


DrDobos
őstag

Igen.. nem emlekszem pontosan, de talan 2022.08. volt az orles datuma.. :U

Samsung Galaxy A55 5G

(#9006) tDr1v3r válasza RetepNyaraB (#9003) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Fantasztikus... :DDD :W

Jól van, Tchibo-val kijáratom belőle aztán veszek megint a szokásos helyekről. (Kapuciner, AVX, Beanlight)

Néztem hogy lett pár új pörkölő manufaktúra az évek alatt, melyikek az ajánlottak most?

Illetve rendeltem WDT-t és másik tampert. Előbbi új lesz nekem, régen ilyen nem volt...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#9007) Polarstar válasza ServerWorks (#8998) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Akkor te hozzám képest heavy user vagy. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#9008) Space marine


Space marine
aktív tag

Sziasztok! Kezdő vagyok, annak is aljából.. :D
Az elképzelésemet leírom és Ti elmondjátok miért rossz és maradok valami alsókategóriás szutyoknál.. :O :DDD
Elképzelés: este lefözök 2adag kv-t, termosz, másnap bent cégnél elkortyol.. mindezt kevés koffeintartalommal
Kérdések: ezalatt a kb 12-16óra alatt illetve ujramelegités során mennyire romlik a minőségi beltartalom?
elképzelés 2.0: ha a fenti elképzelés nem járja, van-e olyan minőségi 3in1 amiben rendes kv-t kapok vagy az összes mokate szint..
Elöre is köszönöm! :R

(#9009) Mr.Csizmás válasza Space marine (#9008) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

mondjuk ez elég érdekes eset, hogy nem tudsz kávézni melóban :F űrhajós vagy?

sztem: szerintem kihűlés, vagy termoszban sacc/kb. pár óra után már romlik az élvezeti értéke.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9010) cSuwwi válasza Space marine (#9008) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Tedd azt mint a brit "tudósok"
Próbáld ki, és számolj be az eredményeidről, legalább majd tudjuk érdemes-e foglalkoznunk vele. :DDD

(#9011) ServerWorks válasza Polarstar (#9007) üzenetére


ServerWorks
tag

Na vettem Rossmannban akciós Lavazza Crema e Gusto (250g őrölt) kávét… kiváncsi leszek. Erre rá volt írva h Arabica és Robusta blend - a másik az valami szar, tiszta robusta (il mattino) :))
A pörkölés dátuma: 2023.02.16 - tehát nem lehet régi :F

Holnap kipróbálom ;)

(#9012) body007 válasza Mr.Csizmás (#9009) üzenetére


body007
addikt

Kv-t főzni nem tud, nem kávézni :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#9013) tDr1v3r válasza ServerWorks (#9011) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szemesben nem rossz, ha frissebb pörkölésű. Nekem az előre darált nem jött be, barátnőmnek ízlett.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#9014) Space marine válasza Mr.Csizmás (#9009) üzenetére


Space marine
aktív tag

egy közös szarvasira hasonlító cucc van, inkább kihagyom, hogy keverjem a kv-kat.. na meg a dallmayr vagymi automata ami koffein szempontjából nekem elég, csak gondoltam ha lehet így is szintet lépni akkor csinálnám :B
az kimaradt, hogy a termoszból újra melegíteném, nem hidegen gondoltam :D

(#9015) Space marine válasza cSuwwi (#9010) üzenetére


Space marine
aktív tag

:D :D

esetleg ötlet milyen és honnan vehető őrölt kv? :R a milyen a gyenge koffein-re utalna..
vagy ha tudsz/tudtok olyan weboldalt ami informatív és nem veszek el az adatokban :R

(#9016) kmarci25 válasza Space marine (#9014) üzenetére


kmarci25
veterán

A helyedben vennék egy Aeropresst meg egy jó kézi őrlőt és ehhez valami jobbfajta szemes kávét (pörkölőtől). Ehhez a szetthez igazából csak egy vízforraló kell, ami kb minden munkahelyen megtalálható. Oké, hogy be kell ruházni, de egy új világ nyílik. Én is így kezdtem.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#9017) Space marine válasza kmarci25 (#9016) üzenetére


Space marine
aktív tag

ennyit nem biztos, hogy bele akarok ölni.. egyszerűsítés jelszóval indulnék :D

(#9018) tDr1v3r válasza Space marine (#9008) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Reggel nem tudod lefőzni, muszáj este?

Sokat fog romlani az a baj, melegítéssel főleg.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#9019) aradebil2 válasza Space marine (#9017) üzenetére


aradebil2
senior tag

Ha nem akarsz bele annyit ölni,akkor inkább vegyél vmi korrektebb darált kávét és főzd le a szarvasin. Egyébként minek a termosz ha úgyis újramelegítenéd?

(#9020) Space marine válasza tDr1v3r (#9018) üzenetére


Space marine
aktív tag

hajnal 4kor kelek.. valahogy nem szeretnék még ezzel is foglalkozni :U

akkor elfelejtem és nézek valami több ezer ft-os 3in1-t, más lehetőség akkor nincs..

(#9021) DrDobos válasza Space marine (#9020) üzenetére


DrDobos
őstag

És egy kapszulás gép? Az nem sok idő reggelente

Samsung Galaxy A55 5G

(#9022) RetepNyaraB válasza Space marine (#9020) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

3in1 formából én még nem láttam bármilyen szinten vállalhatót. Ott azon rugózunk, hogy a knorr, vagy a maggi instant zacskós zöldségleves jobb-e langyos csapvízzel felöntve, vagy akkor már az aldis olcsóbb 200 forinttal és az a tuti :U

Ha van bent szarvasi, végy bele olyan kv-t amit kedvelsz és nincs is gond...

A témához: ha filtert főzöl este, az lesz legkevésbé kecskeszaros vitriol másnapra.
De az nem presszó: át kell állni más ízélményre.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#9023) icm válasza RetepNyaraB (#9022) üzenetére


icm
tag

Kezdő / amatőr környezetben és a 3in1 viszonylat említés miatt szerintem a presszó és filter pár óra utáni legdöglése nem szempont.
Bármit is akar az ember be kell ruházni. melegítettem én is újra kávét, ittam kapszulásat, 3in1, kotyogós... és innen jött a lejtmenet. Bolti őrölt, döglött, macskavizelet szagú kávéból olyat főzött, hogy meglepődtem (helyes technikával). Az utána következőket pedig hagyjuk :D

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#9024) tDr1v3r válasza Space marine (#9020) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Én 3:45-kor ha délelőttös vagyok. :D Megértem ha nem fér bele. Nálam a rutin úgy néz ki hogy bekapcsolom a főzőt amikor bemegyek zuhanyozni, mire végzek már meleg is annyira hogy használható legyen. Darálás-tamper meg pikk-pakk megvan hozzá. Így takarítással együtt 5p alatt megvan az egész. De tényleg megértem ha neked nem jó, mindenki máshogy működik, más rutinok etc.

Van másik lehetőség is, pl. automata géppel reggel készíteni, barátnőm így szokta, pár perc alatt bekapcsol, termosz be a fej alá aztán folyik is. De ez plusz beruházás.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#9025) Space marine válasza tDr1v3r (#9024) üzenetére


Space marine
aktív tag

a fentiek alapján lehet, hogy "otomata" lesz és ahogy írtad.. állandóan 4kor kelek :D , erőm, időm és kedvem sincs örölni, stb.. hétvége más tészta, ott lehet egy kialakult rutin..

(#9026) RetepNyaraB válasza icm (#9023) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

De azért egy termoszos presszó 8 óra állás után újramikrózva elég zoral tud lenni :Y
Filter szerintem erre nem annyira kényes már alapból (nyilván aromákról ne társalogjunk).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#9027) koxx válasza Space marine (#9020) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mizudashi kofi lesz a te barátod, nem kell melegíteni max azt a tejet amivel felöntöd.

(#9028) Space marine válasza koxx (#9027) üzenetére


Space marine
aktív tag

hmm.. tetszik a leírás :C :R

(#9029) tDr1v3r válasza Space marine (#9025) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Automatával nem jársz rosszul. :) Használtan vannak jó gépek elérhetőbb árban, lehet bele jó alapanyagot nyomni amivel konstans iható kávét főz.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#9030) RetepNyaraB válasza koxx (#9027) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Milyen jó eszed van, nemhiába vagy te moderátorr! ;]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#9031) Space marine válasza tDr1v3r (#9029) üzenetére


Space marine
aktív tag

már csak fel kell vennem a kapcsolatot pár céggel, toljanak pár ötletet.. mondjuk ez a japo hidegkávé is tetszik :C

(#9032) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Sziasztok !
Jelenleg egy Brikkát nyúzok , illetve filteres kávé-t iszok . Szeretnék egy szinttel feljebb lépni és venni egy karos gépet . Ki mit ajánlana ami már ár érték arányban megfelelő espressot főz ?

El. Psy. Congroo.

(#9033) RetepNyaraB válasza adamkaa777 (#9032) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Kérdés mi az ár és mi az érték :U
Delonghi Dedica, mondjuk, mint alap.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#9034) bacsaba


bacsaba
csendes tag

Sziasztok!Egy kis segítséget szeretnék kérni, akarok venni egy új karos eszpresszó gépet, mennyire számít itt a gépeknél az előáztatás funkció, mert amit kinéztem az a sagem valamelyik gépe, amelyik tudja az előáztatást, vagy a gaggia classic 2018. Gaggia mellett szól a nagyobb mult viszont nincs előáztatás, ezért kérdezem. Köszi a válaszokat!

(#9035) adamkaa777 válasza RetepNyaraB (#9033) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Első körön olyan 50-60 ezer körül nézegetek. Ami első körön szimpi az a Flair espresso-k

El. Psy. Congroo.

(#9036) kmarci25 válasza adamkaa777 (#9035) üzenetére


kmarci25
veterán

Akkor Dedica. Az van (talán még) ilyen árkategóriában. Vagy Stilosa. Nézegess a youtube-on (Tom's coffee corner) vannak videói mind a két gépről.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#9037) aradebil2 válasza kmarci25 (#9036) üzenetére


aradebil2
senior tag

Ha a kolléga Flairt nézeget akkor a karost az angol értelmében érti (lever). Az viszont már elég hardcore cucc szóval irány a HC topic!

(#9038) RetepNyaraB válasza adamkaa777 (#9035) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Oh! Meglepetés! Vegyél flairt, az sok szempontból végállomás, ha szeretsz vele pepecselni. Hozzá egy kingrinder K6 őrlő, pl.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#9039) goom válasza adamkaa777 (#9035) üzenetére


goom
senior tag

Én tegnap kaptam kézhez a (használtan) vásárolt "új" kávégépemet (21 éves! :)), ma reggel fel is avattam. Így eladóvá vált a négy hónapos Blitzwolf CMM2 gépem: hátha érdekel? Ha igen, keress meg pü, légy szíves. Vannak elég jó utólagos cuccaim is hozzá (hekkelt naked kar IMS szűrővel és magasítóval, fanyelű fém tamper...).

Kb. egy hónapja beszereztem egy Dedica-t. Nekem komoly csalódás volt: előrelépést reméltem ehhez képest, nem is kicsit... és nem lett. Semekkora előrelépést nem hozott.

(#9040) aradebil2 válasza goom (#9039) üzenetére


aradebil2
senior tag

A Blitzwolfhoz képest volt csalódás?

(#9041) iatti válasza goom (#9039) üzenetére


iatti
aktív tag

a 21-es szám alapján gadzsa klasszikra tippelek. ;) az enyém még csak 19.

(#9042) goom válasza aradebil2 (#9040) üzenetére


goom
senior tag

aradebil2: Igen. Semmivel nem jobb, sőt... Azzal, hogy nincs manuális lehetőség, még kevesebb is. Kijelző sincs, mint a kínain (ami igazából egy szlovén Gorenje másolata). Nekem a kivitelezés, anyagminőség terén sem szimpatikusabb.
Pár teszt után visszatértem a Blitzwolfhoz.

iatti: nem, egy PID-elt ECM Botticelli 2, dozó fórumtárstól. Itt hirdette az Aprón. Lenyűgöző gép... elképesztően finom kávét húztam rajta ma reggel...

(#9043) kmarci25 válasza aradebil2 (#9037) üzenetére


kmarci25
veterán

50-60 ezer? Oké, ha nem kell őrlő. Ha az is, akkor kevés a keret.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#9044) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Azt a friss Segát úgy elkapkodták az Aldiban, hogy semmi sincs belőle! Utánpótlás nem lesz? Nem tudják.
Lidlben ellenben április közepi gyártású Lavazzát vettem...

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#9045) robag93


robag93
tag

Nem mertem a nagy topicban megkérdezni, lehet óriási szentségtörés :D Nézegettem, hogy ha vennék kúpos darálót, espresso gépet nagyjából ott lennék mintha vennék egy ilyen automatát. Ez mennyire szentségtörés? Hobbim már van sok, de szeretem a finom kávét, cappuccinot, lattét.

(#9046) kmarci25 válasza robag93 (#9045) üzenetére


kmarci25
veterán

Szentségtörésről szerintem szó sincs, egész egyszerűen annyi, hogy egy automata géppel kevesebb lehetőséged van variálni a végeredménnyel. Az őrlést illetően pl 3-4 beállítási lehetőség van, és ital típusonként is egy mennyiségi lehetőség. Ez vagy illeszkedik a kávéhoz, amit beletettél vagy nem.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#9047) robag93 válasza kmarci25 (#9046) üzenetére


robag93
tag

Kezdőként hogyan tudom megállapítani, hogy jó-e?

Azon kívül, hogy ízlik. Nekem a rommá égett kotyogós is ízlik :D

[ Szerkesztve ]

(#9048) RetepNyaraB válasza robag93 (#9047) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Akkor meg is találtad a számításod :K

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#9049) iatti válasza robag93 (#9047) üzenetére


iatti
aktív tag

vigyázz, mert ezekben a topikokban bevisznek a málnásba ;) halgass az ízlelőbimbóidra, a többi nem számít :DD

(#9050) tDr1v3r válasza robag93 (#9045) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Semennyire sem szentségtörés, maximum ott. :) Asszonyom szüleinek van valami ilyesmi Philips (régebbi széria vszeg), igazából tud főzni és... ennyi. A tartály miatt sztem gyorsan tud tejhabos cuccokat csinálni, ez előnyös, én gőzkarral csak szerencsétlenkedek a Gaggiámmal. :O :D

Én amit látok adatlap alapján az az hogy 15 baros nyomása van, sejtem hogy az őrlő nem állítható nagyon finomra de... ennyi. Kapuciner, AVX, Pall&Yotz kávék tömhetőek bele hogy finom jöjjön ki kiss állítgatás után, igaz espressot biztos nem csinálnék vele a fentebb írt két limitáció miatt (meg amúgy se szoktam azt) de napi kávéra simán jól használható ha nem raksz bele "kényes" kávét.

Neked kell eldönteni hogy kell-e új hobbi igazából. Szerintem nem vészes annyira a kávékészítés külön eszközökkel, sokminden nem kell hozzá plusz, én igaz "visszatérő" vagyok most de sosem volt a gépen, darálón, tamperen és knock boxon kívül más régen sem, sosem játszottam a hőfokkal se, nekem ez a része annyira nem érdekes. Most szerzek be azért mást is (puck screen hogy ne kelljen törölgetni a vízterítőt minden kávé után, WDT tool mert állítólag elég ASMR élmény rögmentesíteni az őrleményt vele, illetve bottomless kart mert elég menőn néz ki), de csak kényelmi és szórakozási céllal. Tovább nem is akarok lépni, max más hobbi miatt (külön controllert akarok a gépbe majd egyszer, mert jó szórakozás megcsinálni).

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.