Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#952) Ance válasza kisza25 (#950) üzenetére


Ance
őstag

Ha egyedül kávézik valaki, vagy keveset, akkor simán “megdöglik” az a 250 grammos kávé is, amit szemesként megvesz, a kapszulással meg mindig friss kávét iszik.

E mellett a 250 grammos jóval drágábbra jön ki kilóban, mint egy kilós kiszerelés.

A jóval több fajtával is vitatkoznék kicsit, mert a nespresso-nál mondjuk van 20-30 fajta, amit próbálgathatsz. Igaz ezzel bezárult a kör, kivéve ha töltesz kapszulát, mert akkor próbálhatsz mást is.

Egyedül kávézva legfeljebb 2 féle szemest mernék otthon tartani, amik a végén szintén nem lennének túl frissek.

A kapszulás ellen eddig az szólt egyértelműen, hogy környezetszennyezőbb (bár a szemes kávénak is van csomagolása, minél minőségibb annál környezetszennyezőbb), a kapszula fajlagos ára esetleg kicsit drágább, de legfőképp az, hogy 5,5 gramm kávéból nem lehet jó kávét főzni. Mára az utolsót legalább kiküszöbölte a nespresso, a többit nem is fogja.

Ettől függetlenül egyedül, vagy ritkán kávézóknak egyértelműen előnyösebb.

(#953) tboy93 válasza kisza25 (#950) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én is számolgattam, asszony Nespresso gépet akart (40k), én a belépő automata mellett voltam (100k), a 60k diffit mi kevesebb mint fél év alatt behozzuk. Onnantól jelentősen olcsóbb az automata.

(#954) Ance válasza tboy93 (#953) üzenetére


Ance
őstag

Mondjuk aki 40k-t ad egy nespresso-ért annak úgy is kell. Eddig 20k volt a legtöbb a Pixie gépért, egyébként a többi 5-10k-ba fájt a kapszulakedvezménnyel.

(#955) tboy93 válasza Ance (#954) üzenetére


tboy93
nagyúr

Lényegtelen, a 135Ft vs. ~25-40Ft között akkora difi van, hogy nagyon hamar ledolgozza a gép az árkülönbözetet (nálunk).

(#956) kisza25 válasza Ance (#952) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Igen, pont ez miatt kapszuláztam én is évekig, de meguntam, amúgy 2db gépet használtam el. Meg hiába van 6-8-10 fajta, ha abból csak egy ízlik, vagy kettő.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#958) Gibo válasza kisza25 (#946) üzenetére


Gibo
senior tag

Nálunk is külön vannak gyüjtve a pad-ek :)

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#959) peestike válasza Ance (#954) üzenetére


peestike
senior tag

Mi jártunk akkor eddig a legjobban. :D
Asszony 2017-ben a munkahelyen nyert egy ilyet. Garancia miatt elkértük a számlát, akkor 64k HUF volt.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#960) oszy válasza Sumptuous (#933) üzenetére


oszy
veterán

Hogy sikerült a habosítóval ennyiért? :U

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#961) Sumptuous válasza kisza25 (#946) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Vagy töltögeted és olcsóbb (nem sokkal) vagy veszed a kapszulát és kényelmesebb :D Egyszerre sajnos nem megy a kettő. Volt említve az előbb a jacobs kapszula. Abból sikerül néha ilyen akciósat kifogni, 2500/40 darab (mondjuk alap ára se sokkal magasabb...). Én naponta átlagban 2 kávét iszok, nagyon ritka a 3. Szeretem a különlegességeket, ehez a géphez meg szinte minden 2. héten jön ki valami ujdonság. :R

Az ujrahasznosítás meg akinek fontos, az megtalálja a kávégép honlapján, akit meg nem érdekel, az nem a szennyezés miatt nem fog nespressót venni. Mindenre van lehetőség, a kérdés az, hogy él-e vele az ember.

Egyébként nem szeretnék én senkit sem meggyőzni, de nem vagyunk egyformák, lehet valakinek ugyanilyen igényei vannak, mint nekem. Had lásson Ő is valami magának valót az amatőr topicban ;]

@oszy: emagon volt ~féláron. :) [kép] Rosszul emlékeztem, nem 26, hanem 27.. :R

Egyébként most is annyi, 3k-val több, mint amennyiért én vettem. Bár szerintem már nem jár hozzá a 20k-s kupon, így nem olyan jó deal. Mondjuk, ha azt nézed, hogy a nespressónál 20as az ilyen habosító, és 20+ a gép is, annyira így sem rossz. [link]
Szerk: Ha jól látom, nem 20, hanem 15 ezres kupon jár most hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#962) Erdei88 válasza peestike (#959) üzenetére


Erdei88
veterán

Ugyanilyenem volt, én anno 2016-ban 56 ezerért vetten, és ajándékba kaptam 20 ezer értékben kapszulát

(#963) peestike válasza Erdei88 (#962) üzenetére


peestike
senior tag

Tényleg, ehhez is volt az ajándék 20ezer forintos kapszula is. Így/ennyiért még az sem zavar, hogy piros.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#964) Ance válasza Sumptuous (#961) üzenetére


Ance
őstag

Volt nespresso habosítóm, aztán cseréltük egy ilyen indukciósra. [link] Sokkal jobb és kényelmesebb a használata. Van drágábban olyan verzió, amiben pontosan be lehet állítani a hőfokot is. Kb. 6 éve van meg, hibátlanul működik. Nagyon egyszerű takarítani. Szóval aki szeretne tejhabosítót, annak ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#965) kuntics válasza Sumptuous (#933) üzenetére


kuntics
aktív tag

Hasonló okokból választottam én is a kapszulás gépet(igaz majd csak hétfőtől :) ). Nem igazán vagyok kávézós típus, mostanában kezdtem el naponta/kétnaponta meginni egyet. Nekem szerintem bőven elég lesz ez a nespresso,még ha drágábbra is jön ki,mint az őrölt,vagy a szemes. Szerencsére van helyben nespresso üzlet is,így a kapszula leadással, vétellel sem lesz gond. Akár ajánlhatnátok is hozzá valami jó kapszulát,amit érdemes kipróbálni :)

(#966) ServerWorks válasza kuntics (#965) üzenetére


ServerWorks
tag

(#967) Ance válasza ServerWorks (#966) üzenetére


Ance
őstag

Ízlések és pofonok, nekem a Starbucks pont nem jön be. :)

Kuntics: [link] [link]

(#968) oszy válasza kuntics (#965) üzenetére


oszy
veterán

Starbucks kapszulát én többet nem veszek! Részemről sem ajánlott. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#969) kuntics válasza Ance (#967) üzenetére


kuntics
aktív tag

Köszi,ezeket már végigolvastam,de első körben gyári kapszulákat vennék. Vagy ezeket is le lehet adni újrahasznosításra? Győriként még a [kapuczinert lehet megkóstolom].

Starbucks kávét egyszer ittam,nem jött be nagyon. Mondjuk én feketén,vagy kis tejjel iszom,bejön a kesernyés íz.

(#970) oszy válasza kuntics (#969) üzenetére


oszy
veterán

Úgy én is megkóstolnám. Ez ajánlott szemesben is.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#971) ServerWorks válasza Ance (#967) üzenetére


ServerWorks
tag

Pedig ez pont finom, világos pörkölésű arabica - abszolúte azt adja ami kell... floralis jegyek, savas - gyümölcsös

(#972) #49155328 válasza ServerWorks (#971) üzenetére


#49155328
törölt tag

El tudom képzelni milyen jó lehet, ez a kukában landolt! :(
Szarbuksz

(#973) dugesz77 válasza #49155328 (#972) üzenetére


dugesz77
őstag

Valószínűleg mi rontjuk el és ők ezt filteres kávéfőzőbe gondolták esetleg Brew-nak . Annyira olajos, eldugítós, hogy valahogy csak oda tudom elképzelni egészen durvára őrölve. Én is próbáltam automata gépben de
a darálót 10-ből 6-os álláson is eldugította a gépet ,holott 3-ason használom szinte mindennel.

(#974) #49155328 válasza dugesz77 (#973) üzenetére


#49155328
törölt tag

Filterre világos pöri való.
Ez szén, ez a kályhába való!

(#975) Erdei88 válasza #49155328 (#972) üzenetére


Erdei88
veterán

Sajnos én is vettem belőle, szerintem sz@r volt

(#976) Ance válasza kuntics (#969) üzenetére


Ance
őstag

Ha alumínium kapszula az utángyártott, akkor nyugodtan beleteheted a nespresso gyűjtőzsákba (ilyen a Lor, Jacobs, Illy pl.). Megkérdeztem még régebben a nespressonál, ők mondták.

(#977) ServerWorks válasza #49155328 (#972) üzenetére


ServerWorks
tag

Ez kapszulás, és tényleg jó... pedig Starbucksba nem szoktam járni, nem akarom promozni se. Akit érdekel kipróbálja ;)

kuntics: Nespresso és Starbucks is begyűjti az alu kapszulákat, adnak hozzá zsákot is

(#978) sz.zs. válasza #49155328 (#972) üzenetére


sz.zs.
senior tag

:Y B@szki ez nagyon gáz!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#979) Mr.Csizmás válasza sz.zs. (#978) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

a blonde se volt jobb, nyugi :U :(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#980) sz.zs. válasza Mr.Csizmás (#979) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én ezzel jártam hasonlóan, ez is a kukában végezte...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#981) looser válasza sz.zs. (#980) üzenetére


looser
addikt

Azért ennél sötétebb pörik is vannak. Biztosan lett volna ismerősöd, aki örül neki. Mondjuk az igazat megvallva, hosszú ideje foglalkoztat, hogy ugye az elszenesedett élelmiszerek rákkeltőek, ezért vágjuk ki a kenyérből, sütiből, pogiból a fekete részt, vagy ha odakozmál a kaja, azt nyilván senki sem kaparja fel és keveri hozzá a nem kozmás ételhez (pld. egy főzeléknél), hanem leszedi, ami menthető a maradékot pedig beáztatja. Szóval ezért lep meg időnként, amikor ilyen képet látok, de rákeresve ez létező dolog, ezek szerint van, aki így szereti :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#982) ServerWorks válasza sz.zs. (#980) üzenetére


ServerWorks
tag

Elég nagyképű dolog ezt kidobni (már ha tényleg igaz...) Legközelebb add oda olyannak, akinek egy sárga csibora sem futja :U

(#983) #49155328


#49155328
törölt tag

Biztos van őrlője ha már kávéra sem futja. :U

sz.zs. köszi a [link]tippet rendeltem is egyet. :R

[ Szerkesztve ]

(#984) kisza25 válasza #49155328 (#983) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mert megőrölve nem adhatta volna oda mi? :U

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#985) ServerWorks válasza #49155328 (#983) üzenetére


ServerWorks
tag

LoL :W azért nem csak a 200k -s daráló bírja megőrölni, hanem egy pár ezer forintos is. Aki ilyesmit kidob, az feltételezem nemigen foglalkozik szelektív hulladékgyűjtéssel sem :U

(#986) sz.zs. válasza kisza25 (#984) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ilyen olajos kiválású kávét bele sem raknék a darálómba. Mindenhová odatapad, aztán csak szedhetem szét, takaríthatom a darálót.

ServerWorks: nem értem mi köze van egyiknek a másikhoz ?! :F

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#987) peestike válasza sz.zs. (#986) üzenetére


peestike
senior tag

A szelektív kuka dolgot nem nagyon értem én sem.
Viszont ez a logikai levezetés rögtön eszembe jutott. ;]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#988) Mr.Csizmás válasza ServerWorks (#982) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

max ellenségemnek, mert összetrutyizza még a szarvasit is :(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#989) kisza25 válasza sz.zs. (#986) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Értem, ez az olajos kiválás nem lehet tárolási hiba?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#990) sz.zs. válasza kisza25 (#989) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nem, ezt a sötétre pörkölés okozza.

peestike: :DD

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#991) #49155328 válasza peestike (#987) üzenetére


#49155328
törölt tag

Made my day! :C

ServerWorks adakozás és a szelektív hulladék gyűjtés :F
Zavar az erőben :U

[ Szerkesztve ]

(#992) #49155328 válasza Mr.Csizmás (#988) üzenetére


#49155328
törölt tag

Mit finnyáskodsz!? ;]

kisza25 maximum mozsárban, mert ez nem való őrlőbe.
Múltkor a haver hozta fel a Frei dohány kávéját, az is repült a kukába.
Bár a haver kikukázta. ;]

[ Szerkesztve ]

(#993) Mr.Csizmás válasza #49155328 (#992) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

nincs melóban nilfisk lecsapatni az olajfilmet a szarvasiból ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#994) ServerWorks válasza #49155328 (#991) üzenetére


ServerWorks
tag

Gondolom nem szelektív kukába dobtad a csomagolást, a KV-t meg komposztba. Pusztán ennyi, de ha így cselekedtél akkor RESPEKT, max nem értem miért kell ennyire pazarlónak lenni ;)

(#995) Mr.Csizmás válasza #49155328 (#992) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

freit 2:1 arányban kell bekeverni valami szárazzal, akkor felveszi az olajat. nekem bevált, mondjuk mire elfogyott, addigra herotóm lett az ízétől :DDD inkább monin szirup, ha nassolok

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#996) peestike


peestike
senior tag

A héten elfogyott a céges omnia gold crema. Automata gép készíti a kávét, nem volt rossz. Lágy, selymes íz, kicsit csillogó olajos szemek. Előtte classic omnia volt, senkinek sem ízlett, mindenki panaszkodott a savanyú utóízre.
A csomagolást nem tudom ki dobta el, mikor és hová.
Most tchibo milano megy, viszont 2800 huf/kg áron sikerült szerezni Segafredo Selezione Crema-t, kíváncsi vagyok rá, még nem ittam ilyet.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#997) dugesz77 válasza peestike (#996) üzenetére


dugesz77
őstag

A Sicilia Style jobban szeretem a Tchibo-tól most az is 2999/ kiló az Auchanban. Azért kár ,hogy nem tanulják el a többek a tekerős nyitót tőlük (még jó ,hogy lehet nyomtatni belőle sima zacsira is)
Az omniák nagyon kutyák lettek egyedül a Barista vonal fogyasztható számomra mostanában.

[ Szerkesztve ]

(#998) peestike válasza dugesz77 (#997) üzenetére


peestike
senior tag

Az omnia barista még kimaradt, de egy ideje nézegetem, hogy ki kellene próbálni. Az ára eddig visszatartott, olcsóbban is van iható, vagy ennek már nagyon jónak kell lenni ennyiért. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#999) dugesz77 válasza peestike (#998) üzenetére


dugesz77
őstag

Hát mondjuk úgy ,hogy az Omniánál ez a csúcs. Amúgy egy jó közepes szint nálam. Nagyüzemi kávéból a Tchibo Sicilia / Barista Espresso , Omniából meg a piros Barista illetve a Lavazza Oro veszem. Ezek reggeli keléshez /tejeskávénak számomra megfelelőek automata gépből.
De egyik sem ér fel a kis üzemi kávékhoz , mert azokat az ízeket sohasem fogják tudni. Ott vannak a AVX, Kapucziner, kávék azokból is van elé sok féle érdemes végigkóstolni mondjuk negyed kilósból és amelyik tetszik abból vásárolni. De nem ördögtől való a szemes kávék keverése sem én most a Beanies dupla csokisat keverem Tchibo Sicilia-val brutál jó csokis ízt ad mondjuk én az olaszos vonalat kedvelem a lényeg ne legyen savas .

(#1000) peestike válasza dugesz77 (#999) üzenetére


peestike
senior tag

A keverékről jut eszembe, hogy a klasszik omniát az aldis fekete amaroy-jal kevertük, így fogyott el. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.