Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1352) ServerWorks válasza Ance (#200) üzenetére


ServerWorks
tag

Érdekelne!!

(#1353) Ance válasza ServerWorks (#1352) üzenetére


Ance
őstag

Megtörtént kicsit később. :)

(#1354) TA68 válasza #72961024 (#1351) üzenetére


TA68
senior tag

A lényeg, hogy te elégedett legyél vele. :)

(#1355) Tetsuo válasza #72961024 (#1341) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A Krups soha nem gyártott igazán jó minőséget, csak akkoriban a lengyelpiaci termékeknél jobb volt, ennyi.
Ma az úgynevezett német megbízhatóság, precizitás stb. is leáldozóban. Egyre rosszabbak a német termékek, márkák.

(#1356) Polarstar válasza Tetsuo (#1355) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Német kávégépet én sem vennék. Max német karórát.
Autót sem. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1357) TA68 válasza Tetsuo (#1355) üzenetére


TA68
senior tag

A Krups már francia tulajdonban van és nagyrészt kínában gyártatják a készülékeiket.

(#1358) Polarstar válasza TA68 (#1357) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Akkor ez a hajó nálam sosem fut a bótba. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1359) Tetsuo válasza TA68 (#1357) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Hát, akkor ennyit a Krupsról. Az ilyen öszvér márkaértékzsonglőr cégeknél (A PH-n különösen a Löwe, Philips, Sharp stb. az ikonikus példák) még az echte kínai is jobb.

[ Szerkesztve ]

(#1360) Polarstar válasza Tetsuo (#1359) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Maradunk az olasznál, vagy a kis fejlesztők maradnak.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1361) Tetsuo válasza Polarstar (#1360) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Az olasz termékek sem valami megbízhatók.

[ Szerkesztve ]

(#1362) Polarstar válasza Tetsuo (#1361) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ilyen alapon marad a vizespohár. Csak el ne romoljon! :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1363) TA68 válasza Tetsuo (#1359) üzenetére


TA68
senior tag

Egyébként is már minden kínai. Már az újszülöttek hátára is az van írva, hogy Made in China. :DDD
(#1362) Polarstar
Én ismerek olyat, aki a vasgolyót is elrontja. :D

[ Szerkesztve ]

(#1364) TA68


TA68
senior tag

Egy mustáros pohár új élete. :)

(#1365) Polarstar válasza TA68 (#1364) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Teljesen korrekt! Ha ki volt mosva.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1366) TA68 válasza Polarstar (#1365) üzenetére


TA68
senior tag

Mustárral nem szeretem a kávét. :D

(#1367) Mr.Csizmás válasza TA68 (#1364) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

Ez melyik boltos mustar? :Y kell!

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1368) TA68 válasza Mr.Csizmás (#1367) üzenetére


TA68
senior tag

Auchanban vettük már jó régen. Ha jól emlékszem, valamilyen dijoni mustár volt benne.

[ Szerkesztve ]

(#1369) #49155328


#49155328
törölt tag

https://coffee66.hu/product/brazil-santos-3/

Tegnap jött meg, április 2-i pörkölésű, étcsokis mandulás ízeket fedeztem fel az italban. Ár arány értékben a boltban kapható kávék meg sem közelítik.

(#1370) iatti válasza #49155328 (#1369) üzenetére


iatti
aktív tag

én is néztem már,de amíg nem fogy el a másik,kb 1hó,addig nem veszek.hány g-ból csinálsz mekkora adagot? gbabyval nyomod? én most egy közepes pörivel megyek,de a kosaramba nem fér több 19g-nál,ebből meg nem jön ki egy olyan dupla,amiben megállna a kanál :DD

(#1371) #49155328 válasza iatti (#1370) üzenetére


#49155328
törölt tag

19 gramm X 2,5 de az eszpresszós pohárba csak 30 gramm megy bele, mert annyira friss. A cappuccinós pohárba kellett csapolni. :D Pihentetni kell még.
Gaggia Baby, gyári dupla szűrő.
Vegyél 25 grammos kosarat. ;]

(#1372) iatti válasza #49155328 (#1371) üzenetére


iatti
aktív tag

létezik olyan? nekem most 20-as ims van a gc-hez. persze előtte sötétebb pöri volt meg 20%robuszta benne, avval elég volt a 18-as ims is. ezért van már tele a hócipőm ezekkel a világos pörikkel. csak nyeli a kosár :DD

(#1373) #49155328 válasza iatti (#1372) üzenetére


#49155328
törölt tag

(#1374) iatti válasza #49155328 (#1373) üzenetére


iatti
aktív tag

ebbe aztán még 2X25 is belemegy. :)

(#1375) TA68


TA68
senior tag

Egyébként ezek milyenek lehetnek? Kóstolta már valaki?

(#1376) #49155328 válasza TA68 (#1375) üzenetére


#49155328
törölt tag

Rendelj és megtudod.
A szemes kávéjuk rendben van.

(#1377) ServerWorks válasza TA68 (#1375) üzenetére


ServerWorks
tag

Ez érdekelne engem is :K

(#1378) oszy válasza #49155328 (#1369) üzenetére


oszy
veterán

Az ára marha jó! Jó lenne nekem is, ha nem lenne postaköltség.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1379) TA68 válasza oszy (#1378) üzenetére


TA68
senior tag

Na igen.

(#1380) #49155328 válasza oszy (#1378) üzenetére


#49155328
törölt tag

10k felett ingyenes illetve foxpost 790.

(#1381) arcsin válasza #49155328 (#1380) üzenetére


arcsin
senior tag

Nekem az a bajom hogy kb 4 utcára lenne a személyes átvételi pontjuk ami sajnos nem üzemel :( Pedig kapszulásat is meg sima szemeset is rendelnék.

(#1382) Sumptuous


Sumptuous
senior tag

Amatőr topic..

Tegnap találtam egy érdekes cikket. Ezen felbuzdulva megvettem ma az osanból a legolcsóbb arabika téglát. Jól megtömködtem, majd kiskanállal tampereltem. Semmi alkalamasabb dolog nincs itthon. Előre is elnézést a képekért :D

Nem is lett annyira rossz. :D Mikre jó a bezártság. ;] Ha minőségibb kávéval próbálkozom, valószínűleg mégjobb eredmény születik. De még így is nagyon pöpec. Persze a kérdés az, hogy minek? Ennyi erővel kotyógósban is főzhettem volna.. tudom. :R

(#1383) konzumpro válasza Sumptuous (#1382) üzenetére


konzumpro
senior tag

Ha van filterpapírod, megpróbálhatnád hogy az alufólia alá raksz, bár ha átszúrja akkor mindegy. Nekem automatán nagyon bevált a filterkorong, most ittam véletlenül egyet anélkül és kiábrándító.

(#1384) ServerWorks


ServerWorks
tag

Innen: https://www.kavetarsasag.hu/kavekapszula-kapszulas-kave? vagy coffee66 rendelt már valaki?

[ Szerkesztve ]

(#1385) Ance válasza ServerWorks (#1384) üzenetére


Ance
őstag

A kávétársaságtól már rendeltem. Nem volt gond.

(#1386) koxx válasza Ance (#1385) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen ők megbízható hely. Tőlük rendeltem a kávégépem és az őrlőm.

(#1387) Nutra válasza Sumptuous (#1382) üzenetére


Nutra
tag

Én az "érdekeset" idézőjelbe tenném. Vagy persze inkább az "újságcikket" vagy az "újságírót"
>>Kapszulás gépet feltehetően azért vesz az ember, mert jelenleg ez az egyetlen szerkezet, amivel egész jól meg lehet közelíteni a nagy presszógépek által főzött minőséget.<< :W

Nem, és nem :D
Nagy presszógép minőséget kis presszógéppel (meg ami vele jár) lehet megközelíteni. A kapszulásnak inkább a stabil minőség és az egyszerű használat a vonzereje. Szerintem. Én viszont nem írok cikkeket, mert nem értek hozzá. Amihez meg nem értek, arról pláne. ;]

(#1388) Sumptuous válasza Nutra (#1387) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Félve linkeltem origós cikket, az tény. De forrás nélkül sem akartam posztolni. :D Kényelmesnek, kényelmes.. de a presszótól tényleg messze áll. De (a "cikk" ""írón"" kívűl) nem is várja ezt el senki egy ilyen olcsó/egyszerű szerkezettől. Bár én bevallom, szeretem amit-ahogyan lehet vele készíteni. Nem mindenkinek kell minden nap presszó minőségű kávé. Vagyis inkább máshogy fogalmazok; Nem mindenki engedheti meg magának. (Nem is feltétlen anyagilag, inkább időre gondolok. Bár az meg most pont nem aktuális érv. :) )

@konzumpro: Nincs otthon fílterpapír, de nem is érzem szükségességét, ugyanis amit így főztem lötty, teljesen zacc-mentes. Egy apró kósza kávéörlemény darab sincs a csészében. Meg is lepődtem, mert mint látható a képen elég nagy lyukakat vág az alufóliára, nem igazán értem, hogyan szűr. Kerestem képet a belsejéről, hogy mifféle szűrőt szereltek oda, de nem találok. Szabad szemmel meg nem nagyon lehet oda benézni. :N

(#1389) Polarstar válasza Nutra (#1387) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Sajnos el kell árulnom neked egy hatalmas titkot. Talán a többieknek sem fog idegenül hatni.
A kapszulás előtt is volt egy univerzális rendszer. A papíros Easy Serving Espresso POD. ESE Pod. [link]
Ebből volt az egy adagos és volt a karos gépekhez a nagy.
Hogy akkor miért kellett a kapszulás franc?
Pofonegyszerű!
Ezek már nem kompatibilisek egymással, így a gyártók szépen kötik a felhasználást a saját márkádhoz.
A papírosak nitrogénben pihennek, azok sem oxidálódnak - míg valaki erre gondolna. Ha már frissesség.
Szóval az egész egy hatalmas vásárlási átvágás. - A papíros az szabvány, bármelyik gépbe jó bármelyik pod.- Nehogymár a "másik gyártó" olcsóbb kávéját vedd! :((

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1390) konzumpro válasza Sumptuous (#1388) üzenetére


konzumpro
senior tag

A papír inkább nyomásfokozóként működik és lassítja a lefolyást, bizonyos mértékig pedig megszűri az apróbb szemcséktől a kávét. Nem szemmel látható szemcsékre gondolok, hanem amitől megmattul a kávé. Lassú átfolyásnál filteres főzésnél egészen áttetsző, tiszta a főzet. Szűrőkorongként is gátolja a keserű ízek megjelenéséért felelős apróbb mikroszkopikus szemcséket, az igazán aprókat ugyan nem, tehát mindenképpen opálos lesz a végeredmény, de koránt sem annyira mint filter nélkül.
Viszont ha átszúrja a főző, akkor nincs értelme belerakni.
A pod ilyen szempontból is jó tényleg, sokkal könnyebben kontrollálható, viszont engem már a pod is korlátoz, jobban szeretem a babból frissen őrölhető kávét.

[ Szerkesztve ]

(#1391) sz.zs. válasza Polarstar (#1389) üzenetére


sz.zs.
senior tag

És mennyivel, de mennyivel finomabb egy E.S.E. pod-ból főzött kávé, mint egy kapszulából! Fényévekkel....

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#1392) dugesz77 válasza sz.zs. (#1391) üzenetére


dugesz77
őstag

Jó pár évig ese pod volt a reggeli löket nálam Gaggia Classic gépen. Reggeli félálomban nem kellett variálni ment bele a pod és simán hozta egy kicsit rosszabbul tamperelt frissen darált kávé szintjét. Végig lehetett kóstolni egy rakat kávét . Kíváncsi lennék azért egy igazi podos gép mondjuk egy LaPiccola mit hozott volna pluszban. Kár,hogy így elengedték tényleg egy kényelmes jó rendszer .

(#1393) Polarstar válasza dugesz77 (#1392) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Francokat engedték el, csak kurva lustàk berendelni a kereskedők. A technika házon belül ott van azoknál akik gyártották. Miért is dobnák ki? Ez a gép egy fél suzuki swift helyet foglal el egy meglévő gyárban. Az input tök ugyanaz!
Presszók ma is kanalas gépet használnak, ha koffeinmentest kell kiszolgálni este pl. Kibontom, lefőzöm, felszolgálom. Pont! :R

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1394) sz.zs. válasza dugesz77 (#1392) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Azt elfelejtettem írni, hogy természetesen igazi podos gépen készítve. Ami a LaPiccola-n tök finom, az a GC-n pod-os szűrővel kb. mosogatólé...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#1395) Tetsuo válasza sz.zs. (#1394) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Most ilyeneket akkor lehet vásárolni, vagy nem?
Az ESE pod még létező alternatíva, vagy haáznkban felejtős? (Mik az aktuális gépek?)

(#1396) sz.zs. válasza Tetsuo (#1395) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Lehet hát. Nem tudom, hogy linkelhetek-e ide? Nézd meg pl. a Lollocaffé oldalát.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#1397) Tetsuo válasza sz.zs. (#1396) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Miért ne linkelhetnél? :F
Magyar boltnak jobban örülnék...

[ Szerkesztve ]

(#1398) Nutra válasza Polarstar (#1389) üzenetére


Nutra
tag

Akkor cserébe elárulom, hogy nem vagyok kapszulásfogyasztó :N
Kíváncsiságból olvastam el a cikket és egyszerűen nem bírtam magamban tartani, hogy ilyen blődséget valaki leír egy ismert (...) oldalon. :Y
ESE podot nem próbáltam, de most már inkább maradok a frissen őrölt kávénál (az meg kedv, kávé és hangulatfüggő, hogy presszógép, aeropress, Hario vagy Brikka)
Természetesen ezzel egyáltalán nem lenézve sem a pod, sem a kapszulás kávét - csak nem én vagyok a célközönség, másban jó, mint ami nekem szempont. :D

(#1399) sz.zs. válasza Tetsuo (#1397) üzenetére


sz.zs.
senior tag

lollo.hu [link] Ez miért nem magyar? :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#1400) Tetsuo válasza sz.zs. (#1399) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Köszi, ehelyett nekem csupa olasz linket dobott a Duck Duck Go. ;-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.