Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) sz.zs. válasza sz.zs. (#447) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Pacific pár terméke kapható Bp,-en az Üllői úton, de érdemes előtte rákérdezni a pörkölési dátumokra.
[link]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#452) TA68 válasza MADcat (#438) üzenetére


TA68
senior tag

Én senkit sem akarok meggyőzni, pusztán elmondtam a véleményem.
Itt a kapszulás kávé valamiféle környezetszennyező patás ördögnek lett kikiáltva.

(#453) MADcat válasza TA68 (#452) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Annyira nem tartom ördögtől valónak. De tényleg van másabb, jobb módszer. :K

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#454) Ance válasza TA68 (#452) üzenetére


Ance
őstag

Innen is ki kell szorítani, ennyi a lényeg, aztán jöhetnek az eladható cuccok....

(#455) MADcat válasza Ance (#454) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Miért is? Nyugodtan lehet ajánlani. Ketten szemetelésnek gondoljuk, vagyis hárman. Elfér itt nyugodtan attól. Tényleg muszáj ezt?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#456) Ance válasza MADcat (#455) üzenetére


Ance
őstag

Pontosan. Én is kérdezhetném. Tényleg muszály ezt itt is? De hagyjuk is abba, mindenki másban hisz, ahogy írtad korábban.

(#457) MADcat válasza Ance (#456) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Nem értem mivel tapostam meg a lelkivilágodat, de legyen ahogy akarod. :K

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#458) TA68 válasza Ance (#454) üzenetére


TA68
senior tag

Ez itt hamarosan kávé topik 2 lesz, már vannak jelek. Én a magam részéről el is engedem ezt a témát.

[ Szerkesztve ]

(#459) peestike


peestike
senior tag

omnia silket többször ittunk már kotyogóban, most a munkahelyen szemes van egy delonghi caffe corso-hoz. asszonynak tetszett a kotyogós, nekem annyira nem, de lement. az automata viszont olyat főz belőle, hogy rettenet rossz, fura mellékíze van. nem gondoltam volna, hogy ilyen különbség lesz automata vs kotyogó között. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#460) MADcat válasza peestike (#459) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Nem szokták hozzá a keserű főzethet? Más kávéból finomat főz az automata?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#461) peestike válasza MADcat (#460) üzenetére


peestike
senior tag

én inkább a keserű kávékat szeretem, az asszony inkább arabikás, nekem az arabika savanykás, gyümölcsös vonala nem tetszik. az automatából jött már klasszik bravos is, ez simán kuka, a piros segafredo intermezzoval nem volt különösebb bajom. őrölt is volt már rajta próbálva, az sem volt rossz. aldis szemes kávék, összes kuka rajta. beállításokkal játszani kell, hogy kinek mi. biztosan kellene egy hozzáértő, hogy milyen kávéhoz mi lenne ideális, mivel szerintem ezekből a kávékból kotyogóval is kihozom ezt a szintet. azért nem vennék, hogy leváltsam a kotyogót. szerintem, ami van itthon nespresso lattissima+ sokkal jobb a kapszulákkal. ;]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#462) MADcat válasza peestike (#461) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Az automatás topikban elég sokat írnak a beállításokról. Nekem is a darálón kellett állítani meg a hőfokon. De nekem már rangokkal finobbat főz mint a mezei kotyogós. :K

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#463) Ance válasza TA68 (#458) üzenetére


Ance
őstag

A pénz nagy úr. :)

(#464) peestike válasza MADcat (#462) üzenetére


peestike
senior tag

Nem is tudtam, hogy van automata topik. :DD
Na, majd lehet egyszer benézek és rákérdezek.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#465) MADcat válasza peestike (#464) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

[link] Erre tessék. :K

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#466) dugesz77 válasza peestike (#461) üzenetére


dugesz77
őstag

Az automata a rosszból persze rosszat főz nincs mese. Szegény piros segafredo micsoda nívója volt a 90-es években (biztos változtattak is rajta) jelenleg ihatatlan sár ízű förmedvény , bravost csak munkahelyen kóstolva ugyan az. Aldis Lidl olcsóbb 2000 Forint körüli cuccai sem jók talán a Bellarom gold iható. Olcsóbbaknál nálam az Auchan 100% arabika kezdi el megütni az napi szinten ihatót. Leginkább kisebb pörkölőktől veszem a kávét bele. AVX gold-al (MM szoktam venni)betyár jó olyan crema van,hogy simán megáll rajta a kocka cukor a Brasil Santos is nagyon jó. Pellini Espresso is jó de például a kotyogósban jól szereplő Tchibo Espresso Sicilia már nem az igazi ahogy az összes onmia sem. Megérdemlik ezek a gépek (pláne a használójuk) a kicsit jobb kávékat 3000-5000 forint/kilós áron tényleg sok mindent meg lehet kóstolni .

(#467) Mr.Csizmás válasza Ance (#463) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

amilyen drága a kapszula, tényleg az.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#468) #49155328 válasza Mr.Csizmás (#467) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ráadásul 5,5 gramm a töltet! Vicc!
18 gramm alatt nincs kávé! ;]

(#469) peestike válasza MADcat (#465) üzenetére


peestike
senior tag

Köszönöm! Már így keresni sem kell.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#470) nyikszi válasza sz.zs. (#451) üzenetére


nyikszi
őstag

Ma vettem egy Pacific terméket ott, 3 hetes sincs a pörkölés :) Én nem hűtöm, csak beletöltöm a gépbe és kb. 1,5 hónap alatt fogy el.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#471) #49155328 válasza nyikszi (#470) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ennyi idő alatt igen csak kipurcannak a végére.
Tégy belátásod szerint, de én biztos lefagyasztanám 250 grammonként és így adagolnám.

(#472) sz.zs. válasza nyikszi (#470) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Melyiket vetted? Hogy ízlik?
FPSTunker: azért fagyasztani nem feltétlenül kell, de tény hogy a tartályban levegőztetni vétek.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#473) nyikszi válasza Mr.Csizmás (#426) üzenetére


nyikszi
őstag

Zöld szemes kávé. Soha nem ittam, nem tudom az árát, azt se tudom mire jó :D

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#474) nyikszi válasza sz.zs. (#472) üzenetére


nyikszi
őstag

Már régebben írtam, a Pin Up-ot vettem. Az egyik teszten 2. lett és tényleg furcsa most is, így elsőre, mert megint csak túl pörkölteket ittunk mostanában :) Egyébként a Piazza és a Ház kávéja is finom a Pacific-tól. A kávégépbolt itt van nem messze tőlünk és nem drágább, mintha a Pacifictől vennénk.

Pont bent volt egy hölgy érdeklődő, sajnos az elejéről lemaradtam, már csak azt hallottam az eladótól, hogy a Philips és Delonghi gépek addig jók, amíg be nem mondják az unalmast, utána már nyelik a pénzt. Nekünk Delonghi van, azért remélem 3-4 évet még kibír :) Sajna a Jura gépek nagyon szélesek, úgyhogy nem tudom mit veszünk, ha ez elromlik és nem éri meg a javítása.

Amúgy az Alzán most van valami kód a Philips kávégépekre és megnéztem egy 5330-as gépet, 128000-re jön ki, még a Philips 40%-kal se jön ki jobb árra.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#475) 8 válasza nyikszi (#473) üzenetére


8
senior tag

Pörkölni.
Vagy ha összetöröd akkor teának kiváló, furcsa az íze, de mindenfelé olvasni, hogy milyen jó élettani hatásai vannak

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#476) nyikszi válasza 8 (#475) üzenetére


nyikszi
őstag

El ne menjek Etiópiába? :D Szántok, vetek, aratok, pörkölök, oszt talán akkor kávéhoz jutok :D Én biztos nem fogok ilyenekkel foglalkozni, ez már nem inkább a másik kávé topikba való ;]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#477) oszy válasza nyikszi (#476) üzenetére


oszy
veterán

:DD

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#478) nyikszi


nyikszi
őstag

Ma voltam a csömöri Auchanban és épp Tchibo kóstolás volt. Ha jól rémlik ezt adták: [link]

100% arabica, de nekem nagyon nem ízlett :( Nem tudom, de nem az én világom valahogy. Mondjuk furcsa volt, hogy a nő azt mondta új csomagolású. Lehet ez ugyanaz, mint 30 éve :F De érdekes módon amiből adott (vagy ami ki volt rakva), meg ami a szóró lapon volt más-más volt a csomagolása :DDD Szóval nekem pl. a keverék Kimbo kávé jobban ízlik, mint ez a 100% arabica Tchibo. hiába, kávé és kávé között is van különbség.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#479) sz.zs. válasza nyikszi (#478) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Lehet a “keverék” minőségi kávékból van, a Tchibo meg marad Tchibo...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#480) anadroid válasza nyikszi (#478) üzenetére


anadroid
senior tag

Próbáld meg a Tchibo Barista Caffe Crema nevűt, attól nem fogod a falat kaparni (meg az a gyomorfaladat). A Milano kicsit kaparósabb, a Sicilia meg már kerítésszaggatóra van pörkölve.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#481) nyikszi válasza anadroid (#480) üzenetére


nyikszi
őstag

Majd ha adnak valahol kóstolót, mert én nem adok pénzt ezért :N

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#482) #49155328 válasza nyikszi (#478) üzenetére


#49155328
törölt tag

Szénné égetett fosh, bár anyám ezt issza ezer éve + szarvasi kombó. :N
A barista ég és föld azt ihatod bátran.
Viszont ha nem akarsz mellényúlni akkor Lavazza Oro.

(#483) nyikszi válasza #49155328 (#482) üzenetére


nyikszi
őstag

Lavazza Oro-t már ittam, az is eléggé túlpörkölt számomra. Nézem a képét, nem, Lavazza Rossa amit kipróbáltam már. egyébként nem volt rossz, itt ajánlották. Akkor majd teszek jövőre egy próbát az Oro-val is.

Ma voltunk a Skanzenben és ittam egy kávét, hááát... erre mentünk máshova, az éttermen keresztül és hátulról látom a gépet, hogy Nescafé a felirat. Aha, szóval ilyen sz@r ez és ezt ittam vagy 4 éven keresztül? :D Akkor inkább már a tegnapi Tchibo :DDD

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#484) Mr.Csizmás válasza nyikszi (#483) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

virágföld kotyogósba rajongóknak: Lavazza Creme gusto classico, egy fosbála szarvasiban is tök iható eredményt ad. (persze a 3,5 bar miatt le kell tömködni rendesen)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#485) vitaro


vitaro
senior tag

Azta, milyen jó kis topikokat lehet itt találni! :) Mentem is el kedvencek közé, aztán ráérő időmben átolvasom az eddigieket. Már úgyis bőven itt az ideje, hogy váltsak a jelenlegi no-name kotyogósról.

Steam: vitaro, Battle.net: vitaro#21950, Origin/Uplay/Epic: BehindTheRabbit

(#486) ghost364 válasza Mr.Csizmás (#484) üzenetére


ghost364
senior tag

Ilyet ittam én is kotyiban, tényleg nem rossz.
Most vettem egy Gaggia Viva Stylet, abba milyen kávé lenne ajánlható? Vettem egy csomag Omnia Espressot, kíváncsi leszek az milyen lesz (Gaggia Classicot használtam régebben, azzal eléggé ízlett). Illetve meg kell dícsérnem a készüléket, mert mivel egyelőre nincs darálóm, őrölt kávét kell vegyek, de ezzel is elég jól megbírkózik (ha jól vettem észr evan egy nyomásszabályozó szelep a karban). A Classicnál elég sokat lehetett játszani az örlemény finomságával, pl. a szimpla és a dupla szűkítőhöz is teljesen más kellett.

(#488) raziel01


raziel01
veterán

[link] KRUPS KP110831 Nescafé Dolce Gusto Oblo fekete
Kapszulásban egyébként kuponozva 10k-ért megérheti?
Van valakinek ezzel tapasztalata?

(#489) Mr.Csizmás válasza ghost364 (#486) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

konkrét javaslatom nincs, csak aktuel tipp: most ezt kezdtük melóban a szarvasiba, hát ezerszer ez mint a sárga virágföld. asszem 650 huf/250g áron adják.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#490) peestike válasza Mr.Csizmás (#489) üzenetére


peestike
senior tag

Ez szerintem is jó. Van még belőle 2 másik változat, na azok már nem ízlettek, pedig az egyik brazil. Ez az indiai ár/értékben klassz.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#491) Lackki


Lackki
senior tag

tudtok esetleg [erre] olcsóbb vagy igazából itthoni forrást?

Privátot hamarabb észreveszem

(#492) #49155328 válasza Lackki (#491) üzenetére


#49155328
törölt tag

Vegyél egy őrlőt azt meg dobd ki, jobban jársz szerintem.
Jelentősen más lesz a kávé, nekem is ilyen szettem volt annó. Annyi a hátránya, hogy bolti téglát már nem tudsz használni.

[ Szerkesztve ]

(#493) Mr.Csizmás válasza peestike (#490) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

kár hogy nincs belőle szemes :(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#494) Lackki válasza #49155328 (#492) üzenetére


Lackki
senior tag

van egy krups őrlöm évek óta, teszi a dolgát.

Privátot hamarabb észreveszem

(#495) peestike válasza Mr.Csizmás (#493) üzenetére


peestike
senior tag

Hát igen, lehetne akár az is belőle.
Alin most vettem egy hario őrlőt, ami van az kukaérett. Remélem megjön rendben, sikerült belefutni ebbe az új csoda pickpack pontos postázásukba úgy néz ki. :(((

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#496) #49155328 válasza Lackki (#494) üzenetére


#49155328
törölt tag

Akkor minek a nyomásfokozó? :F

(#497) Lackki


Lackki
senior tag

mert eltört benne :D

Privátot hamarabb észreveszem

(#498) #49155328 válasza Lackki (#497) üzenetére


#49155328
törölt tag

(#499) Lackki válasza #49155328 (#498) üzenetére


Lackki
senior tag

na ilyet kerestem! super
köszönöm

Privátot hamarabb észreveszem

(#500) grizlisandor válasza Lackki (#497) üzenetére


grizlisandor
addikt

Elvileg a Gaggia géped = Saeco Poemia átmatricázva(katt).
Phórumtársnál(katt) volt hozzá hagyományos portafilter.
Vagy lehet csinálni belőle bottomless(katt) portafiltert is.
Már csak egy 53 mm tamperre lesz szükséged, és a meglévő őrlőd segítségével javíthatod az otthoni kávét. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.