Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) koxx válasza nyisziati (#1896) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Aztán megy a hőbörgés amikor egy jobb szemes kv ára 3000ft/250gramm. :U De a kapszulába rakott döglött kv 20ezeré az jó. (sőt a nespresso inkább 25)

(#1902) #49155328 válasza nyisziati (#1896) üzenetére


#49155328
törölt tag

Az egyszerűséget fizeted meg, nem fog mindenki kvgépet meg őrlőt venni.
Az öcsémnek is felajánlottam egy Babyt meg egy őrlőt, azt mondta ő nem szarakodik ennyit egy kv-ért.
Jó a Nespresso. Ennyi.

(#1903) konzumpro


konzumpro
senior tag

Megjött a Tchibo Espresso Milano Style a németektől, május közepi pörkölés, másfél évig jó szerintük. Most még csak átfutott a gépen, nincs belőve az őrlésfinomság, de cappuccinonak jó volt. Olyan mint a Starbucksban a sötét pörkölés, oreganora emlékeztető fás ízekkel, de nem annyira keserű mint a piros Omnia Barista. Most már megint van két zacskó foskávém, jó lesz bejáratni vele az őrlőt.

[ Szerkesztve ]

(#1904) nyisziati válasza #49155328 (#1902) üzenetére


nyisziati
veterán

Nem tudom. Ittam már ilyen kapszulás kávét, nem győzött meg.
Akkor lehetne akár instant kávé is.

(#1901) koxx: +1

(#1905) konzumpro válasza konzumpro (#1903) üzenetére


konzumpro
senior tag

Ez csak automatába vagy kotyogósba jó, totál döglött, nem lehet belőni normális presszó lefolyásra, 3-ason már ciceregnek a kések, de crema alig, keserű mint a dög.
Úgy látszik van a friss pörkölésű kávé amiből lehet presszót főzni, meg a többi kávé ami boltban kapható döglött, automatába, nyomásfokozós technológiákhoz, ja meg szarvasiba, kotyogósba.
Ez most fárasztó, bár nem a gép hibája, virágföldből nem lehet jó kávét főzni.

(#1906) maross válasza nyisziati (#1904) üzenetére


maross
veterán

Kapszulasat iszom hetente egy-kettot a valtozatossag kedveert (dolce gusto) Nemreg vettem egy instantot a karantenmenoseg dalgonahoz (bellarom gold, allitolag ihato). Katasztrofa az ize, eg es fold még a kapszulashoz kepest is. Iszom is mindjart egyet, legalabb egy honapja nem mertem ujrakostolni :D. For the record: 8g egy kapszula, 80ft-ert szinte mindig megkapod, turelmesebbek 65 korul is. Ez 8-10ezer/kg, nem 20. Kenyelmi felár, ahogy mondták.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1907) Ance válasza maross (#1906) üzenetére


Ance
őstag

Mondjuk a dolce gusto 8 grammos kapszulájában nem csak őrölt kávé van a hiresztelések szerint....for the record. :D

Azért én is beszállok a licitbe. Az új nespresso kapszulásban 12,5 gramm kávé van, így ott 250 gramm csak 4.000 forintra jön ki. Haladunk a korral. :)

[ Szerkesztve ]

(#1908) konzumpro válasza Ance (#1907) üzenetére


konzumpro
senior tag

Igen, némelyikben van instant is.

(#1909) Ance válasza konzumpro (#1908) üzenetére


Ance
őstag

Akkor jól emlékeztem.

(#1910) koxx válasza #49155328 (#1902) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Napi 2 v 3 kofit iszom, 18,5 vagy 22,5g-ból húzom a shotokat. Számoljuk ki, hogy ez mennyi kapszula is lenne :) Ha a géppark megvan akkor már olcsóbban kijönnek a még viszonylag drágának számító kávék is. De nyilván ezt te is tudod.

(#1911) #49155328 válasza koxx (#1910) üzenetére


#49155328
törölt tag

Most ezt miért nekem írod?
Nálunk napi 6-8 dupla a Gaggiából, az autómatából 4-6 latte vagy kapu.

Aki Nespressozik annak hiába hittérítesz úgysem érti meg.

[ Szerkesztve ]

(#1912) konzumpro válasza oszy (#56) üzenetére


konzumpro
senior tag

Ó csak most találtam meg ezt a hozzászólást, szóval automatával jó ez a kávé? Ki fogom próbálni 18 grammból, eddig csak 10g-os szimplát próbáltam, de a szimpla bonyolult műfaj.

(#1913) TA68 válasza nyisziati (#1904) üzenetére


TA68
senior tag

Egyszerűbben fogalmazva igénytelen szart iszom jó drágán. Nekem már semmi ambícióm a kávéfőzéssel vuduzni. Inkább kiülök a teraszra, hallgatom a madárcsicsergést és kortyolgatom kapszulás kávémat.....

(#1914) oszy válasza konzumpro (#1912) üzenetére


oszy
veterán

Annyiban módosult, hogy azóta 2200-ám lett és inkább kapucsínónak finom. :) De én pl. nem adok ki 6-7000 Ft-ot egy kiló kávéért, kivéve a nespresso kapszuláért többet! ;] :DD

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1915) konzumpro válasza oszy (#1914) üzenetére


konzumpro
senior tag

Igen, most nekem is ilyen elvi bajaim vannak, viszont ha tudok olcsón zöldet szerezni (kb. lehetetlen), akkor megéri tíz kilókat levermelni mert tényleg évekig eláll, a friss pörkölés meg házilag fazékban is besza-behu, minden boltit lever, és akkor már érdemes egy kis házi pörkölőgépet is bevállalni.

(#1916) Ance válasza koxx (#1910) üzenetére


Ance
őstag

Mondjuk induljunk onnan, hogy napi 2-3 22,5 grammos kávéhoz fiatalnak, vagy merésznek kell lenni. Esetleg még egy kórosan alacsony vérnyomás segíthet, de a hosszú távú hatásokról senki nem tud pozitív/negatív véleményt egyértelműen. Azért ritka ez a fogyasztási szokás.

Én 2, max 3 nespressoval elvagyok naponta az új fajtából, ami 12,5 gramm, max. 14 és 200 forint darabja. Biztos van akinek ez is “szar”, de szerintem nem rossz. A régi kis 4,5 grammos kapszulát megeszi reggelire, az egyértelmű.

Régesrég én is őröltem, meg főztem. Persze annak nem éri el a minőségét, de nagyban kárpótol, hogy váltogathatom az ízeket, pörkölést. Az mindig hiányzott.

[ Szerkesztve ]

(#1917) koxx válasza Ance (#1916) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Semmi extra nincs ebben, ismerek baristákat akik napi 8-10 espressot betolnak.
Én is próbálom tartani inkább a napi 2x18,5g-t, de ezek rövidre húzott kávék így a koffeintartalom is kisebb.
12,5 grammos már jól hangzik, a 4,5-es semmit nem ér sztem.

(#1918) bbuffy válasza konzumpro (#1915) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nem lehetetlen. Tudok jo nemet oldalt, csak meg kell venni legalabb tiz kilót.
sidamo pl 9,50.

[link]

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#1919) konzumpro válasza bbuffy (#1918) üzenetére


konzumpro
senior tag

Magyarországra úgy tűnik nem szállítanak, de azért köszi, tényleg jó áron van. Lehet, hogy meg tudnám oldani.

(#1920) bbuffy válasza konzumpro (#1919) üzenetére


bbuffy
senior tag

Meg lehet veluk beszelni, nekem sikerult.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#1921) Ance válasza koxx (#1917) üzenetére


Ance
őstag

A 4,5-öst most úgy oldom meg a munkahelyen (mert ott még a régi van), hogy kettőt nyomok egybe, csak úgy mondjuk már eredeti nespresso-ból inkább lemegyek a kávézóba a közelben. :D

Az újnak egy hibája van. Alapvetően hosszú, nagy crema-val rendelkező kávékra van tervezve, az espresso kapszula csak 7 grammos. Persze leállíthatod 40 ml-nél is a nagy kapszulát, de a technikai megoldása miatt biztos nem azt kapja az ember, mint ha karosban lefőzne 12,5 gramm kávét. Úgy gondolom 80 ml és felette azért már nagyjából hasonló. Szerencsére mi hosszúkávésak vagyunk.


A Lor-nak van még egy érdekes megoldása. Saját nespresso gép, ami fogadja a nespresso kapszulákat és a saját 10 gramm kávét tartalmazó XXL kapszuláikat. Egyelőre a franciáknál láttam, és elég, hogy a másik is külföldről jön, kettőt azért nem finanszíroznék. Majd egyszer. Viszont ezt egyszerűbb kipróbálni, mert a kávégép 80 euro, azaz nem drága és ha nem veszel bele XXL-t, akkor megy a simával:

(#1922) oszy válasza konzumpro (#1919) üzenetére


oszy
veterán

Meg kell velük beszélni és ha több embernek kell, akkor még a posta is jó árra jöhet ki :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1923) nyisziati válasza TA68 (#1913) üzenetére


nyisziati
veterán

Azt azért nem mondom, hogy igénytelen, meg sz**.
Csak a kilóárát sokallom a minőségbez képest.
Egyébként instantból is van szerintem egész jó (Jacobs Coronat Gold).

(#1924) TA68 válasza nyisziati (#1923) üzenetére


TA68
senior tag

Az tény, hogy nem olcsó, viszont naponta két kávénál, amennyit én szoktam inni, még vállalható.

(#1925) TA68 válasza Ance (#1921) üzenetére


TA68
senior tag

Ilyen XXL kapszulás gépet a Nespresso is csinálhatott volna.

(#1926) Ance válasza TA68 (#1925) üzenetére


Ance
őstag

Szerintem nekik már nem éri meg semmilyen nagyobb befektetés az eredeti nespresso kapszulákba és a gépekbe. Mióta elvesztették a pereket és bárki csinálhat nespresso kapszulát, azóta inkább továbbléptek és levédették az új technológiát. Azt most pár évig megint egyedül árulhatják, kivéve az utántöltést.

(#1927) konzumpro


konzumpro
senior tag

Bolti kávékból újabb próba, Omnia Barista Cremoso, a sárga feliratos. Egész jó, friss pörkölésekhez képest 3 fokozattal lejjebb ugyan, de szép lefolyás, 90 fokon malátás-barna sörös keser, nem rossz aromák, de semmi izgalmas vagy friss, csak fás, halott mogyorós, tompa komódlehellet, avarban mocorgó bogarak, posztótalpú sakkgyalogok forgácsai a számban.

(#1928) TA68 válasza Ance (#1926) üzenetére


TA68
senior tag

Hát igen. A kapszulás rendszer óriási találmány volt, nem szívesen osztoznak rajta másokkal. (főleg a profiton :)) Biztos vagyok benne, hogy valahol a fiók mélyén már lapul egy terv, amivel a Vertuo utáni életre is készülnek.

(#1927) konzumpro
A nagymama kredence beütés kimaradt....ja nem, az a sárgacsibó. :D
Korán van, foszlótalpú sakkgyalogokat olvastam.

(#1929) konzumpro válasza TA68 (#1928) üzenetére


konzumpro
senior tag

Az a piros, a sufnis-kredences. 🐵

(#1930) TA68


TA68
senior tag

Még jó, hogy klubtagoknak van 15% kedvezmény. :DDD

(#1931) Polarstar válasza TA68 (#1930) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Úgy is akartam már egy pálcikatartót 149 millióért. Most! :DDD

Sosem tudom eldönteni, hogy ilyen esetekben, hogy ez kurva vicces akar lenni, vagy csak simán szánalmasan lusták. :(

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1932) TA68 válasza Polarstar (#1931) üzenetére


TA68
senior tag

Szerintem csapjunk le rá, ameddig el nem kapkodják. Remélem a 2 forintot lefelé fogják kerekíteni. :DDD

Valaki nagyon bevette a leszarom tablettát, mert még most is ezek az árak vannak kint.

(#1933) SyMbioTe válasza TA68 (#1930) üzenetére

Vajon kiküldenék? :DDD

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#1934) konzumpro válasza oszy (#141) üzenetére


konzumpro
senior tag

Az Omnia Barista Editions Brasil milyen a Cremoso-hoz képest? Emlékszel-e még rá? :D Azt olvasom, világosabb pörkölés, ez a Cremoso végülis nem rossz, minden nélkül iható presszó és alig keserű, ami azért nagy valami nálam!

(#1935) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Van egy eladó Hario Skerton Pro kézi kávédarálóm. Kb. 2 hónapja vettem, kotyogóssal (Brikka), v60-al, Chemex-el teljesen jól működik, de nagyobb szemcseméretnél (french press / cold brew vonalon) már túl inkonzisztens, ezért cserélem. Ez a Pro verzió, szóval alapból stabilabb a mechanizmus és egyszerűbb a szemcseméret állítás, mint a réginél.

(#1936) koxx válasza Cathfaern (#1935) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mit veszel helyette, Kinu, Comandante?

(#1937) Cathfaern válasza koxx (#1936) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szeretnék Comandante-t, de egyszerűen nem tudok / akarok annyi pénzt rászánni. Timemore C2 a kiválasztott, jelenleg ár / érték arányban verhetetlen, csak 3-4 hét mire megjön.

(#1938) koxx válasza Cathfaern (#1937) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Megértelek :) 1Z őrlők esetleg?

(#1939) Cathfaern válasza koxx (#1938) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A Q árban talán még elfogadható lenne, viszont annak pont picit kisebb a kapacitása, mint ahogy nekem kényelmes lenne. Aminek meg nagyobb, az árban közelebb áll a Comandante-hoz :) Illetve ha jól értem 1Z-nél inkább az espresso finomságú irányon van a hangsúly, nekem meg inkább a másik véglet lenne fontos. Ha lenne pénzem olyan espresso gépre amit megvennék otthonra, akkor lenne pénzem high-end elektromos őrlőre is :D

(#1940) uffneked válasza Cathfaern (#1939) üzenetére


uffneked
aktív tag

Fuss egy kört szerintem a JX szérián, elég jókat írnak róla pl itt.
És nem azért a 2 forintért, de ha esetleg beneveznél egy próra (vagy valaki más), akkor szívesen társulnék a rendelésre (2db rendelése esetén -5k huf).

(#1941) bbuffy válasza koxx (#1938) üzenetére


bbuffy
senior tag

huuu abból a K plus :) bitang darab. Fenem rá a fogam :)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#1942) konzumpro


konzumpro
senior tag

Merész voltam, az őrlőt visszaraktam gyári állapotba és lementem 3-ig Omniákkal, cappuccinora. Egész jók lettek, talán mert fullon maradt a hőfok tévedésből (96 fok). Úgy látszik ez igényli a hőt.
Akkor mondom megkóstolom a keserű Tchibot is latténak. Fele csészébe, másik fele kis üvegpohárba, a csészébe cappuccino lett, az üvegpohár meg maradt simán presszó. Félig jártam a cappuccinonál amikor mondom megkóstolom a presszót is, ha keserű majd iszok még rá cappuccinot. Nem volt keserű, sőt érezni a savait, eddig túl durva volt az őrlemény és alacsony a hőfok. Meglepő mert nem egy világos pörkölés. Nem találok rá magyarázatot, a keserű íz ezek szerint jelezhet alulkivonatolást is. Eddig azt hittem csak savanyú, fanyar lesz, de automatánál is az segített ha előtte gőzöltem. Hát ennyi a sztori most.

(#1943) Libra07


Libra07
csendes tag

Sziasztok! A korábbi munkahelyemen Nespresso Pro "párnácskás" kávéfőző volt. Nemrég kaptam egy csomót egy ismerősömtől, aki nem tudta, hogy már nem ott dolgozom. Itthon pedig "kupakos" Nespresso gép van. Úgyhogy nem nagyon tudom használni. Ha valakinek szüksége lenne rá, eladnám jó áron őket. 140 darab van összesen:
Espresso Leggero: 105db (világoszöld)
Espresso Forte: 35db (kicsit sötétebb, mohazöld)

(#1944) Libra07


Libra07
csendes tag

Így néznek ki a Nespresso Pro párnácskák:

(#1945) koxx válasza Libra07 (#1944) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez sima pod, nem pro. (Nincs is sztem olyan, hogy pro)

(#1946) Libra07 válasza koxx (#1945) üzenetére


Libra07
csendes tag

Igen. lehet, hogy igazad lesz. Abból gondoltam, hogy ez a neve, mert a Nespresso oldalán csak a "kupakos" van fent és ezeket a https://nespresso-pro.hu oldalon találtuk meg. És ott mindenhol azt írja a termékekhez, hogy "Nespresso Pro".

(#1947) bbuffy válasza Libra07 (#1946) üzenetére


bbuffy
senior tag

Az maga a brand, gondolom a gépek miatt inkább.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#1948) konzumpro


konzumpro
senior tag

Ma került zöld Omnia Barista Style Brasilia is a kínpadra, egészen apró szemű, nem túl világos pörkölés, ez is rendben van a szokásos őrlésfinomsággal, magas hőfokon főzve. Először etiópnak néztem, de úgy néz ki a brazil szemek is ilyen kicsik.

(#1949) Ance válasza bbuffy (#1947) üzenetére


Ance
őstag

Nespresso Professional asszem a neve. Cégeknek, vendéglátóipari egységeknek forgalmaz. Magánszemélynek nem is ad el. Ez a kávégépeiken is látszik. [link]

(#1950) Libra07


Libra07
csendes tag

Köszi mindenkinek! Közben el is keltek a kávé pod-ok. Elvileg holnap veszik át. Ha mégsem, akkor esetleg írok, hogy még megvannak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.