Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) #49155328 válasza waxos (#1648) üzenetére


#49155328
törölt tag

Több hő kell neki, nekem nem savanyú bár én presszó géppel gyártom a nedűt belőle.

Polarstar fás földes?
Neb*ssz az milyen íz már? ;]

[ Szerkesztve ]

(#1652) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Ha már kotyogós a téma:

Mennyi őrleményt szoktatok tenni a kosárba?
Van itthon egy brikka 2 személyes.
Víz az fix, ugye szelepig.

Azonban a őrlemény már nem egyértelmű.
Úgy olvastam, hogy tele kellene tenni, de nem púposan és nem szabad "megtömni".

Nos, ha én tele teszem, akkor valamiért "túl erős" kávét kapok...

Ami bevált az a 10gr, amivel abszolút nincs tele a kosár, bő félig...

Itt azt írják, hogy a "kávé / víz aránya - 200g kávé / 1 liter víz". Vízből 1 deci fér bele kb, akkor valóban 20gramm kávét kellene beletennem?
Az úgy nagyon erősnek tűnik nekem, az valóban a "normális" kávé? :)

[ Szerkesztve ]

(#1653) nyisziati válasza kory24 (#1652) üzenetére


nyisziati
veterán

Én 4 személyesben félig rakom a kosarat, mert tele tényleg erős.

A vizet meg szelep fölé töltöm. Tapasztalatom szerint így jobban kijön a "lényeg". Ugyanis forráspontot elérve nemcsak a szelepnél jön ki egy kis gőz, de fölfelé is tágul, előnedvesítve az őrleményt.
Így amikor a teljes gőz megindul fölfelé, már egy előnedvesített őrleményből oldja ki a nedűt.

(#1654) Polarstar válasza #49155328 (#1651) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Megkeresem neked.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1655) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Addig is, míg megvan, ezzel nagyon meg voltam elégedve:

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1656) waxos válasza kory24 (#1652) üzenetére


waxos
csendes tag

Szerintem minden szűrőkosárnak megvan az optimális töltősúlya, amivel a legjobb ízű lesz az ital, és ez egészen biztosan nem a félig töltött kosarat jelenti. Ez kotyogónál is így van, talán a vízmennyiséggel lehet ott még egy kicsit játszani. Ha neked túl aromás és intenzív az elkészített ital, akkor érdemesebb a kész italt egy kis forró vizzel felönteni (americano), mert így ha jól sikerült az ital, akkor annak ízjegyeit is megőrzöd valamennyire. A másik lehetőség, hogy megpróbálsz egy másik kávékészítési eljárást pl filterezel. Egyébként mit takar a "túl erős"? Túl sok benne a koffein vagy az íze túl aromás, testes és intenzív? (Utóbbit szokta a többség egyből a nagy adag koffeinhez kapcsolni gondolatban, de nem feltétlen van ilyen direkt összefüggés a kettő közt)

(#1657) oszy válasza #49155328 (#1646) üzenetére


oszy
veterán

Hol szoktad venni annyiért?

Egyébként most a Sparban (talán 17-éig) Supershop kártyával 3.990 Ft/kg

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1658) Polarstar válasza oszy (#1657) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Hunyadi téren a kínyai bótba. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1659) #49155328 válasza Polarstar (#1658) üzenetére


#49155328
törölt tag

Fehérváron a kínai bótba. :D

(#1660) Polarstar válasza #49155328 (#1659) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nagyon bírom a k kincsiket.. Egy időben nem lehetett kapni rendes Jacobs Krönungot, csak valami pancsot. De náluk volt belpiacos hazai német. :D Rohadnának meg... :D Rá is szakadtunk rendesen.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1661) Gibo válasza #49155328 (#1646) üzenetére


Gibo
senior tag

Ez nagyon finom, de Ausztriában alig lehet kapni...(már ott ahol én vásárolok) :O Mostanában mondjuk rákattantunk a Helmut Sachersra, de odáig a lila/rózsaszín Lavazzát vettük, az nagyon bejött...meg persze némi Julius Meinl-t meg ami épp szembe jött akciósan.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#1662) konzumpro válasza #49155328 (#1659) üzenetére


konzumpro
senior tag

Hol az van?

(#1663) #49155328 válasza konzumpro (#1662) üzenetére


#49155328
törölt tag

Merx áruház.

Polarstar ezek beszerzik ami még nincs is.
Bármit is. :D

[ Szerkesztve ]

(#1664) konzumpro válasza #49155328 (#1663) üzenetére


konzumpro
senior tag

Jé. Aki merx az nyerx. Köszönöm!

(#1665) #49155328 válasza konzumpro (#1664) üzenetére


#49155328
törölt tag

Csak nem Fehérváron laksz?
A Királyok városában. ;)

(#1666) konzumpro válasza #49155328 (#1665) üzenetére


konzumpro
senior tag

Hát még szép hogy! :D

(#1667) nyisziati válasza #49155328 (#1665) üzenetére


nyisziati
veterán

Két hónapja jártunk arra, nagyon jó kis lacikonyhás van a piacon. Sehol máshol nem állt sor, de ott igen.

[ Szerkesztve ]

(#1668) #49155328 válasza nyisziati (#1667) üzenetére


#49155328
törölt tag

Melyik piacon ?

De, szerintem a ruhás piac lehetett.
Ott a legjobb a kaja.
Tarja, csülök, kolbász, hekk. hmmm
Meg szoktam tömni a belemet ha arra járok. :D

Remélem hamarosan újra nyitnak.

[ Szerkesztve ]

(#1669) nyisziati válasza #49155328 (#1668) üzenetére


nyisziati
veterán

Azaz. Én bekolbászoltam, kollégám a csülökből tolt le egy tisztességes adagot. Meg se bírta enni mind.
Utána jött a 2 liter kóla... :DDD

(#1670) Narxis


Narxis
nagyúr

Van itt valakinek Bialetti Brikka-ja ami 2 vagy 4 személyes? Arra lennék kíváncsi, hogy mennyi kávét főz le?

2 személyesnél árukeresőn termékleírásnál ezt írja:

Főzet maximális mennyisége összesen 80 ml (betöltött víz mennyisége 100 ml). Optimális mennyiség 80 ml betöltött víz, amiből összesen 70 ml főzetet készít.

Évekkel ezelőtt vettem egy 4 személyest mert azt írták neten, hogy a 2 személyes igazából 1 személynek való, akkor még bromi soknak találtam azt amit lefőz. Aztán lett eszpresszó gépem aminek van olyan gombja, hogy dupla eszpresszó ami majdnem 1 deci, lehet közben ennyit főz le a 4 személyes Bialetti is és azóta meg hozzászoktam ehhez a mennyiséghez. Szóval ha kb. 1 decit főz le akkor előkeresném kamra mélyéről mert most is családtag vett sárga szemes tchibot és komolyan mondom hányinger íze van. Gondoltam előkeresem a Brikka-t és magamnak azzal főzőm ha 1 deci körül főz le és kávét is könnyebb cserélgetni őrölttel.

Thanos was right.

(#1671) konzumpro válasza Narxis (#1670) üzenetére


konzumpro
senior tag

Az eszpresszó gép kb. 10 grammból főz le egy decit. A négyes Brikkába mennyi kávét raknál?

(#1672) Narxis válasza konzumpro (#1671) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen sajnos hozzászólás megírása után jutott eszembe, hogy nem csak a víz mennyiségével volt gond hanem, hogy 2-3 kanál őrölt kávét elnyelt. El kéne valahogy cserélnem egy 2 személyesre. Ezzel a 4 személyessel kb. 3-szor ha főztem... jó kis tanulópénz. :(

Thanos was right.

(#1673) konzumpro válasza Narxis (#1672) üzenetére


konzumpro
senior tag

Próbálj americanot főzni, presszóra forró víz.Nem a kávépogácsán át folyik a víz ilyenkor, így sokkal tisztább az eredmény.

(#1674) konzumpro válasza Narxis (#1672) üzenetére


konzumpro
senior tag

Ja és ha tud őröltből főzni az automata, csak egy kézi őrlő kell, nagyon presszóképes se muszáj mert az automaták nyomásfokozósak, szóval kotyogós őrleménnyel mennek. És akkor lehet saját kávét inni ha épp be van sárgacsibózva is.

(#1675) Narxis válasza konzumpro (#1674) üzenetére


Narxis
nagyúr

Tud őröltből főzni az automata, majd kipróbálom.

Thanos was right.

(#1676) kory24 válasza Narxis (#1670) üzenetére


kory24
őstag

Szia!

Nekem 2-es brikka van.
Annó lemértem 100-110ml víz megy bele és ennyi is fő le.

Én 100ml szoktam beletölteni és 10gramm kávét teszek a kosárba (férne több is, de nekem ennyivel jött be ízre, így jó háromnegyedig van kosár)

(#1677) Polarstar válasza Narxis (#1672) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Így van! A Brikka nem hoz ki sokat, de az eredmény nem finomra örölt kávénál azonos csomagolásból is ég és föld!
Valóban nem lesz hatalmas mennyiség.
Ahogy említette Konzumpro - szàmodra a Brikkától az két felé öntött kávé amerikai presszo verzió lesz a jó megoldás.
Az americano a (vödörhöz szokott amcsik) espresszója. Egy kapucsinós csészébe az espersszó adag + ugyan annyi víz, de ez ez izlés szerinti.
A víz bármilyen hőfokú lehet egyéni izlés szerint. :R

Szóval a Brikka jó a háznál! :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1678) iatti válasza Polarstar (#1677) üzenetére


iatti
aktív tag

én bialetti mini expressel kezdtem.annál is észre lehetett venni a különbséget egy jobb minőségű kávéval.talán pacific coffee meg kapuziner volt benne próbálva.nem használtam sokáig,egy fél év múlva léptem feljebb.de ezek a masinák azért csak kotyeszok. messze van a presszókávétól a kinyert cuc ;) amit meg a gc-vel csinálok,abban meg "megáll" a kanál. persze a vödrös kávés erre meg azt mondaná,ez meg már kv "sürítmény",ez már méreg :DD

(#1679) Narxis válasza Polarstar (#1677) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én nem értem most, de lehet mert nem fejtettem ki. Régóta gondolkodom, hogy csökkentett koffeintartalmú kávét igyak, de most a sárga tchibo megadta a lökést és eszembe jutott, hogy van 1 Brikkam de abba túl sok kávé kell és túl sokat főz le mert 4 személyes. Vennék egy adag csökkentett koffein douwe egbertset és íz alapján vagy csak azt iszom vagy délután 1-et iszok, reggel meg automata. Nem akarok semmit méricskélni meg önteni, a lehető legegyszerűbben akarom megoldani. Mivel más megoldás nem maradt így vagy jó lesz az automatás őrölt kávé vagy veszek 2 személyes Brikkát. A csökkentett koffeintartalmú kávé megoldaná azt a problémám is ha esetleg 5-6 óra körül még kávéznék egyet, ritka eset de néha van ilyen.

Kösz kory24, az a mennyiség pont jó lenne nekem. :R

Thanos was right.

(#1680) bbuffy válasza konzumpro (#1671) üzenetére


bbuffy
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#1681) Gibo válasza Narxis (#1679) üzenetére


Gibo
senior tag

Nekem a HAG jött be a csökkentett koffein tartalmúak közül. Őrölve vettük, és a Szarvasi Brill-ben (SZV-623) elég jó íze volt.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#1682) Sumptuous válasza Gibo (#1681) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Kicsit túllőtték az eredeti árát ennek a bialettinek a médiás srácok, nem? ;] #BBkotyogós

(A mellette lévő se kutya.. 54k helyett 10..)

(#1683) Polarstar válasza Sumptuous (#1682) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Icipicit elkerekedett a szemem most így reggel! De sebaj! Lesz erre is kicióccó hitelke! :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1684) oszy válasza Sumptuous (#1682) üzenetére


oszy
veterán

De az a leírás is róluk...
Feke és csak kávé-t főz. És aki kávét akar inni? :DDD
A mellette lévő pedig csak kávéfőz! :C

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1685) Polarstar válasza oszy (#1684) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ki is mondta, hogy van aki kávét főz...
De én kávét készítek? :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1686) waxos


waxos
csendes tag

Marco barátunk most műanyag szeleppel csinál krémgyárat a Bialettiből [link] . A múltkor meg jól megpumpálta szegényt :Y .

(#1687) konzumpro válasza waxos (#1686) üzenetére


konzumpro
senior tag

Alakul, lehetne kicsit könnyebben kivehető és akkor már csak az lenne a kérdés miből lehet kinyomtatni. PLA? POM? Rozsdamentes acél?

(#1688) waxos válasza konzumpro (#1687) üzenetére


waxos
csendes tag

A kommentjei alapján még mókolt is vele valamit pluszban. Hát azért azt nem tudom, hogy én be mernék-e rakni egy műanyag pöcköt egy rendszeresen felhevülő kotyogóba.

(#1689) Polarstar válasza waxos (#1686) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez valami cigis izé?? Gondolom a nagysága miatt kipöccinthető fentről és cserélhető. Semmi szelepes izé. Ez csak valami szűkítő lehet.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1690) konzumpro válasza Polarstar (#1689) üzenetére


konzumpro
senior tag

Szelepes. A kommentekben van aliexpresszes beszerzési forrás, hát nem tudom. Rugót kell benne cserélni mert gyárilag kevés, azt írja Marco.

(#1691) waxos válasza Polarstar (#1689) üzenetére


waxos
csendes tag

Nem cigis, "plastic check valve plug-in control spring for 10-32mm aquarium garden irrigation water meter anti-drip valve" a leírásban a megnevezése. Ez az: [link] Bár igazából nem vágom sem a cigis, sem ezt a témát :U

[ Szerkesztve ]

(#1692) nyisziati válasza waxos (#1688) üzenetére


nyisziati
veterán

Nahát ez az. Kb. 120 fokos gőz megcsapja ezt a gagyikínai műanyagot alulról, ez olvadozni fog.
A crema mellé kapsz egy kis poliuretán ízesítést is bele. :DDD

(#1693) Polarstar


Polarstar
nagyúr

A kézmeleg víz és a forró vegyi matéria között van pár lépés.. Én nemet mondok erre a kétséges megvalósításra. :R
Ne vegyünk magunkhoz karcinogén dolgokat. Van az öngyilkosságnak gyorsabb módja is. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1694) konzumpro válasza Polarstar (#1693) üzenetére


konzumpro
senior tag

Viszont van az automatákban is rugós boroszilikát golyós fajta, valami bronz vagy acél csavaros kupakkal be lehetne építeni kotyogósba. Csak menetet kell vágni az alu felmenő csőbe hozzá. Háát... Nyugdíjas kamikáze pilóták hétvégi elfoglaltsága lehetne.

(#1695) Polarstar válasza konzumpro (#1694) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez bizony a 10ezer dolláros kérdés! :D
Meg lehetne csinálni!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1696) maross


maross
veterán

Valakinek van tapasztalata super-automata presszogepekkel? Konkretan az erdekelne, hogy egy 100ezres es egy 200ezres philips gep kozott van-e barmi erdemi kulonbseg kave szempontjabo, vagy pont ugyanaz a kóla** fog kifolyni mindkettobol? (még konkretabban philips ep3550 vs 5345) Koszi :)

**sznobkvtopikbol :)

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1697) nyisziati válasza maross (#1696) üzenetére


nyisziati
veterán

Philips-szel kapcsolatban nincs, de mással kapcsolatban van. Egynek céges szinten karbantartója is voltam.
Ugyanaz (vagy hasonló) gagyikínai bele van mindnek, úgyhogy ízre ne várj csodát. Szerintem nincs különbség.

(#1698) #49155328 válasza maross (#1696) üzenetére


#49155328
törölt tag

Saeco a bele az összesnek, egy kutya.
Jurat kell venni!

(#1699) maross válasza nyisziati (#1697) üzenetére


maross
veterán

Koszi, ereztem hogy ilyesmi lesz. Kozben turtam egy kicsit en is a tejhabosito-valtason (nincs hossu cso amibe beragad a tej), es a +2 fele kaven kivul nem sok kulonbseg van. Pontosan 7.2kg mindketto, ugy erzem nem sikerult komolyabb thermoblockot beletenni a valtaskor.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1700) konzumpro válasza #49155328 (#1698) üzenetére


konzumpro
senior tag

Csak Jurával nem fogsz lattéhoz megfelelő tejhabot készíteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.