Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) mobal válasza #49155328 (#974) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ma én is kidobtam a maradékot... front van :D (nekem is hasonló volt, medium roast - de még az íze sem jött be).

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1002) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Mivel karácsonyra kaptuk a családból, meg is kell innunk. 3 különféle fajta Starbuksot.
Ez az első.
Philips automata, hosszú kv.
Nem olajos, tényleg világos pörkölés.
Nem rossz.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#1003) oszy válasza peestike (#987) üzenetére


oszy
veterán

Hofi! :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1004) Ance válasza oszy (#1003) üzenetére


Ance
őstag

Ez bizonyos életkor alatt már nem egyértelmű sajnos. :((

(#1005) ServerWorks


ServerWorks
tag

Próbálta már valaki?

(#1006) korcsillio


korcsillio
őstag

Üdv.
Simens s40 első "komolyabb" gépnek jó lesz?

(#1007) Ance válasza ServerWorks (#1005) üzenetére


Ance
őstag

Igen. Nekem gyenge és erőtlen volt mindegyik.

(#1008) #49155328 válasza ServerWorks (#1005) üzenetére


#49155328
törölt tag

A zaccot komposztálod, remélem! :U

(#1009) oszy válasza ServerWorks (#1005) üzenetére


oszy
veterán

Én még nem. Hol lehet ilyet kapni?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1010) ServerWorks válasza korcsillio (#1006) üzenetére


ServerWorks
tag

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

FPSTunker: Ha nem a kérdéshez válaszolsz, akkor tedd offba. Ha még nem kóstoltad, nem ismered akkor felesleges volt ide böfögnöd... :U
Egyébként a kapszulákat természetesen leadom újrahasznosításra.

oszy: Auchan - 1800Ft volt a 20db -os csomag

[ Szerkesztve ]

(#1011) #49155328 válasza ServerWorks (#1010) üzenetére


#49155328
törölt tag

Rakás sz@r, mit kóstoljak rajta ? :D

(#1012) sz.zs. válasza ServerWorks (#1005) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Mindjárt gondoltam, hogy aki kérdőre vont engem, hogy vajon szelektíven dobtam-e ki a szemétbe a számomra szénnépörkölt kávét és csomagolását, illetve hogy miért kellett pazarlóan kidobnom, az a leginkább a pazarló és a legjobban szemetet gyártó kávékészítési módszert alkalmazza. Még ha újra is hasznosítják, a gyártó és az Újrahasznosító folyamat is biztos hogy szennyezi a környezetet.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#1013) korcsillio válasza ServerWorks (#1010) üzenetére


korcsillio
őstag

[link] Ilyen :K

(#1014) TA68


TA68
senior tag

Megkóstoltam a Nespresso két új kávéját. Szerintem nagyon finom, erős és karakteres kávék.

(#1015) TA68


TA68
senior tag

Hagyjuk már ezt az álszent környezetvédős dumát.

(#1016) Erdei88 válasza TA68 (#1015) üzenetére


Erdei88
veterán

2017 óta szelektíven gyűjtöttem a kapszulákat

(#1017) Ance válasza TA68 (#1014) üzenetére


Ance
őstag

És még olcsóbb is, mint az eddigiek, mert csak 125 forint/kapszula. Megy ez még lejjebb is :)

(#1018) Gibo válasza TA68 (#1014) üzenetére


Gibo
senior tag

Nálunk ezek az újak :)

India (narancs) / Guatemala (kék) / Peru organic (zöld - bio) / Brazil (citrom)

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#1019) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Elromlott az őrlőm. (olcsó kínai volt, ezért legközelebb tuti valami jobb minőségibb/drágábbat veszek, de sajna nem most....)

Ezért gondoltam rendelek a kapucziner.hu oldalról kávét és nem szemest, hanem azt választanám, hogy kotyogóshoz őrőlve.

Ezzel kapcsolatban lehet vajon tudni, hogy ezek a csomagok előre le vannak már őrölve, vagy esetleg frissen rendeléskor őrlik le és adják postára? :)

(#1020) Mákosmalac válasza kory24 (#1019) üzenetére


Mákosmalac
csendes tag

Szia.:-)
Frissen őrölve küldik. Üdüléskor mindig azt kérek a kotyeszhez, ajándékként is azt viszek. Légmentesen lezárva nem nagy minőségromlást érzek a két hét alatt. :R

(#1021) TA68


TA68
senior tag

Ha valakit érdekel a téma, és szívesen olvasna az italok (kávé) centrifugálással történő előállításáról.
Nespresso Vertuo szabadalmak.

[1] [2] [3]

(#1022) Ance válasza TA68 (#1021) üzenetére


Ance
őstag

Egyébként most 1 hónap használat után azt kell mondanom, hogy tényleg szuper találmány. Aki eddig ivott belőle, mind azt mondta, hogy nagyon finom kávét főz.

A vonalkódnak is van értelme, mert nem csak a forgást, hanem azt is meghatározza, hogy milyen gyorsan nyomja át a vizet a kávén. Pl. egy dupla eszpresszónál sokkal lassabb, mint egy hosszúkávénál. Van egy olyan tippem, hogy még a hőmérséklet is különbözhet, mert van ahol gyorsabban, van ahol lassabban indul el a folyamat, ami gondolom a megfelelő hőfok miatt van.

(#1023) TA68 válasza Ance (#1022) üzenetére


TA68
senior tag

Bár még nem ittam Vertuo-val készített kávét, de sok jót hallottam róla. Már régóta szemezgetek vele. Lehet, hogy lassan én is beruházok egyre.

Igen, a hőmérsékletet is szabályozza az adott kapszulának megfelelően, amit szintén a vonalkód tartalmaz. Nagyon kifinomult szerkezet.

[ Szerkesztve ]

(#1024) Ance válasza TA68 (#1023) üzenetére


Ance
őstag

Most van egy nagyon jó állapotú bontott gép az amazonon. De újonnan sem drága náluk. A nagy víztartályosat ajánlom. [link]

(#1025) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Vettem egy Cafflano Kompressot (kézi eszpresszó készítő) és használható!
Crema nem nagyon van, de tényleg a legihatóbb, legeszpresszósabb, legillatosabb "eszpresszó", amit gép nélkül lehet készíteni.

Sokáig szemeztem az AeroPress Fellow Prismo-val, de az áztatja a kávét. A Delter Coffee Press eggyel jobb, mert az áztatás szabályozható, de nyomást igazán nem képez és papírfilteres.

[ Szerkesztve ]

(#1026) TA68 válasza Ance (#1024) üzenetére


TA68
senior tag

:R
Sajnos csak tavasszal lesz aktuális a vásárlás.

(#1027) ServerWorks válasza ServerWorks (#1005) üzenetére


ServerWorks
tag

Kipróbáltam... ízre nem rossz, kissé "híg" viszont van egy olyan probléma, amit csak ennél tapasztaltam, és nem tudom mi lehet az oka. Talán túl finomra van őrölve?

A gép ha eszpresszó készítést indítok, jó ha kiad egy ristrettto mennyiséget nagy nehezen ... alig jön, csöpög stb :U többet nem veszek ilyet, sajnálom. Lehet szemesben jók, de kapszulásnak nem ajánlom. :(

(#1028) #49155328 válasza ServerWorks (#1027) üzenetére


#49155328
törölt tag

Szemesben is szar. ;)

(#1029) TA68 válasza ServerWorks (#1027) üzenetére


TA68
senior tag

Rossz minőségű a kapszula zárása, egy csomó víz a használtkapszula-tárolóba folyik. Kár is vele kínozni a főzőt.

(#1030) TA68 válasza TA68 (#1029) üzenetére


TA68
senior tag

Közben találtam videót róla. [link]

(#1031) egykori


egykori
őstag

Üdv!

Érdeklődöm, hogy az automata kávégépek a tapasztalatok szerint hány évig bírják napi 4-6 adag készítése mellett. Nekünk van egy Saeco Pico Baristo gépünk, ami már 3 és fél éve megy, de gondolom, ha beüt valamilyen krakk, az akkor hirtelen történik meg. Igaz, igyekszünk tisztán és karban tartani, de semmi sem tart örökké...
Gondolom, itt az amatőr szekcióban nem szentségtörés az automata készülék említése. :B

(#1032) TA68 válasza egykori (#1031) üzenetére


TA68
senior tag

Szia!
Szerintem itt kérdezd meg.

(#1033) Gibo válasza egykori (#1031) üzenetére


Gibo
senior tag

Szüleimnél a Krups EA8108-as már 2015 óta kifogástalanul üzemel. Évente kétszer kenem a gyűrűket illetve kétévente cserélem. Napi 4-8 kávét csinálnak átlagosan. Tavaly én is vettem egyet :DDD

A részletesség kedvéért: gyári vízszűrővel és szűrt vízzel használjuk.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#1034) oszy válasza egykori (#1031) üzenetére


oszy
veterán

Ha karban tartod, akkor jó helye van. ;]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1035) egykori válasza TA68 (#1032) üzenetére


egykori
őstag

Köszönöm, eddig nem is tudta erről a topikról. :R

(#1036) egykori válasza Gibo (#1033) üzenetére


egykori
őstag

Az az igazság, hogy most nézem, lehagytam, amiért érdeklődtem. Ugyanis, ha váltani kellene másik kávéfőzőre, akkor szívem szerint maradnék továbbra is az automatánál. Viszont itt olvasgatva, látom, hogy egyre nagyobb a kapszulás gépeknek, kávéknak a sikere. A kényelem szempontjából nem sokat gondolkodnék, de szerintem a kapszulák egy kissé irreális áron kaphatók. Valaki itt a fórumban számításokat mutatott be, ami összességében azt mutatja - és én is erre hajlok -, hogy hosszabb távon nem túl nagy az a differencia.
Tehát, nem tudom, érdemes-e maradni az automatánál vagy irány a kapszulás rendszer?

Végül is a szüleid példája azt erősíti, hogy lehet még idő a gondolkodásra. Az igaz, hogy mi is kizárólag vízlágyítós szűrt vizet használunk (ezt használjuk tea főzéshez, vasalóba, gőzfelmosóba), de gyári szűrő csak egy évig volt benne, azóta nélküle megy a kávéfőzés. A rendszeres tisztításra, karbantartásra, kenésre odafigyelek, kétszer gumigyűrűket is cseréltem. 8 ciklus után a vízkőoldó program is lemegy.

(#1037) oszy válasza egykori (#1036) üzenetére


oszy
veterán

Nekem van automata és kapszulás is. Végleg biztos nem cserélném le az automatát kapszulásra!! Nem csak a kapszula ára miatt.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1038) egykori válasza oszy (#1037) üzenetére


egykori
őstag

Gondolom azért, mert kisebb lehet a szabadság az ízek és a kávé erősség terén. Azt hiszem, döntés előtt ezt is bele kell kalkulálnom.
Én nagyon régóta keverem a kávékat, mert szinte mindegyiknél érzek valamilyen érdekes ízkaraktert, de ha keverve vannak, akkor egyértelműen harmonikusabbá válik a kávé íze számomra.

(#1039) Gibo válasza egykori (#1038) üzenetére


Gibo
senior tag

èn sem váltanék kapszulásra...ami érdekelne illetve esetleg késöbb bfigyelhet az egy jobb fajta karos kávéfözö, de szerintem az automata akkor is megmarad :)

Ha ápolod ezek azért sokáig gépek..Amennyire én tapasztaltam leginkább azon egysíkú felhasználóknál hal meg a technika, akik nem foglalkoznak semennyire a karbantartással.

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#1040) arcsin


arcsin
senior tag

Akit érdekel, megkérdeztem a Roastopust, jövőhét második felében újra elérhetőek lesznek a kapszulás kávéik a webshopban.

(#1041) nyikszi


nyikszi
őstag

Tescoban a Lavazza Qualità Oro 3899 pénz. 2019.11.12-i (vagy 12.11 :F ) készítéssel, lejárat 2021.

[link]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#1042) ServerWorks


ServerWorks
tag

Nagyon csendes a topic... kérdés: PELLINI kapszulák milyenek? Illetve az Illy (Nespresso)

(#1043) Ance válasza ServerWorks (#1042) üzenetére


Ance
őstag

Az Illy nagyon jó. A legerősebb, fekete. A Pellini nekem nem ízlett.

(#1044) oszy válasza nyikszi (#1041) üzenetére


oszy
veterán

Ez finom? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1045) nyikszi válasza oszy (#1044) üzenetére


nyikszi
őstag

Nem rossz egyáltalán, itt ajánlották. A múltkor a Sparban 3500-ért sikerült venni. Egy kicsit furcsa volt elsőre a dohányos illata, de egész finom aztán :)

FPSTunker ajánlása: [link]

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#1046) oszy válasza nyikszi (#1045) üzenetére


oszy
veterán

Elmegyek ma megnézem, hogy van-e a helyi tescoban. :)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1047) #49155328 válasza oszy (#1046) üzenetére


#49155328
törölt tag

Kínainál olcsóbb kb 3500ft.

(#1048) oszy válasza oszy (#1046) üzenetére


oszy
veterán

Persze nálunk nem olcsóbb! Így ha egyszer eljutok az Ázsia centerbe, ott veszek. :) A lejárati dátumot kell figyelni vagy... ? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1049) #49155328 válasza oszy (#1048) üzenetére


#49155328
törölt tag

Van rajta csomagolási dátum, inkább azt nézd.

(#1050) Sumptuous


Sumptuous
senior tag

Nagy itt a csend :(

(Nem megy a telefonnak a fókusz a dupla fal miatt :D Lehet kéne neki is egy kv. )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.