Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Mr.Csizmás válasza #49155328 (#600) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

sárgacsibó patronozva, 9400 ft/kg, ráadásul csak 5,2g van egy adagban.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#602) #49155328 válasza Mr.Csizmás (#601) üzenetére


#49155328
törölt tag

Akinek ez kell az igya. ;]
De legalább van.

(#603) sz.zs. válasza sz.zs. (#598) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Még 1 kg van.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#604) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

beüzemeltem a csajoknak (irodában, 6-an vagyunk rá) a delonghi ecp31.21-et, jól megtömködtem, lefőztem, szarvasi után a csajok szentté avattak majdnem ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#605) Ance


Ance
őstag

NÉBIH termékteszt a kapszulás kávékról. [link]

Mondjuk a Lidl nespresso kapszula helyezésén kifejezetten meglepődtem, mert nekem egyátalán nem ízlik. Akkor már inkább az erősebb eszpresszó kapszulájuk, mert az nem rossz.

(#606) nyikszi válasza Mr.Csizmás (#604) üzenetére


nyikszi
őstag

"jól megtömködtem"

A csajokat is? :D

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#607) anadroid válasza nyikszi (#606) üzenetére


anadroid
senior tag

Azért volt a majdnem szentté avatás. :))

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#608) nyikszi


nyikszi
őstag

Lavazza Oro. Nem tudom Kínaiak mennyiért adják, de ez egész jó ár.

[Spar Online shop] 3499 Ft/kg

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#609) Mr.Csizmás válasza nyikszi (#608) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ohó, erre rabolunk :C :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#610) nyikszi válasza Mr.Csizmás (#609) üzenetére


nyikszi
őstag

Remélem tényleg jó, mert kettőt is vettem :) A Pacific Pin Up már nem fog kitartani karácsonyig, gondoltam megkóstoljuk ezt, ha bejön, akkor ez lesz a vendégseregnek, ha nem, akkor hagyunk annyi Pin Up-ot hogy elég legyen karácsonyra :)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#611) Mr.Csizmás válasza nyikszi (#610) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

őröltben az oro nagyon jó cucc, remélem szemesben is. (árához képest)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#612) nyikszi válasza Mr.Csizmás (#611) üzenetére


nyikszi
őstag

Melóba menet beugrottam a Shopmark Intersparba és ott is volt, de csak egy db, mielőtt bárki nekilódulna. 2019.08.14-i a csomagolás dátuma, ennek fényében vegye bárki. Szóval Intersparban előfordulhat, voltam még szombaton egy másik sima Sparban, ott nem volt.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#613) kory24 válasza kory24 (#566) üzenetére


kory24
őstag

Ismét kérdeznék :)

Ahogy böngészem webáruházakat Bialetti Brikka kávéfőző után azt vettem észre, hogy ebből 2 fajta van.
Egyik simán Bialetti Brikka néven, másik pedig Bialetti Brikka Elite néven.

Különbséget nemigazán találtam 2 között, csak annyit, higy az Elite régebbi típus??
Illetve a masik Kávé topic összefoglalójában az Elite szerepel.

Van lényeges különbség a 2 között?
Vagy mindegy melyiket veszem?

(#614) jansky1 válasza kory24 (#613) üzenetére


jansky1
senior tag

Egyik kettő a másik meg négyszemélyes, nem?

[ Szerkesztve ]

(#615) kory24 válasza jansky1 (#614) üzenetére


kory24
őstag

Nem

(Kapacitás 2 csésze)

Illetve mind2 általam linkelt nevében is ott a (2)

Persze létezik 4 személyes is, de én 2 személyest akarok venni :)

[ Szerkesztve ]

(#616) Nimda válasza kory24 (#613) üzenetére


Nimda
addikt

Semmi különbség nincs, csak az elnevezése más. Viszont a 2 személyes, 1 személyre való adagot főz, ha a mérőszámig töltjük a vizet. Kicsit több mint a presszó mennyiség, de kevesebb, mint 2 személynek való. Hogy miért van így, nem tudom, de legalább testesebb a kávé
Amúgy érdemes olyat venni, aminek az alsó kosara már olasz gyártmány, (bele van gravírozva) erről a boltban érdemes informálódni. Jobb minőségű és tuti nincs "sorja" vagy illesztési probléma.

[ Szerkesztve ]

(#617) kory24 válasza Nimda (#616) üzenetére


kory24
őstag

Köszönöm.

Igen ezzel a mennyiség dologgal tisztába vagyok.
Van jelenleg is Moka express 2 személyesem, és az általa lefőzött kv pont 1 adag nekem :)

(#618) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

spar premium-ok 549 egységesen. [link]

vettem egy uganda-t, meglátjuk holnap mit tud a melós delonghi karosban.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#619) nyikszi válasza Mr.Csizmás (#618) üzenetére


nyikszi
őstag

Majd számolj be légy szíves, lehet kipróbálom.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#620) Mr.Csizmás válasza nyikszi (#619) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

szarvasiban egy fokkal jobb volt mint a frei-s ízesek. reggel 7.15-kor jelentkezek :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#622) Mr.Csizmás válasza nyikszi (#619) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

finomabbra van őrölve mint ami előtte volt (valami segafredo volt, passz), jó cremát hoz. ízre meg a tipikus selymes arabica, amit egy jobb kávézóban tudsz inni. szerintem megéri ennyiért ezzel tömködni.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#625) Gibo


Gibo
senior tag

Sziasztok!

ma meg holnap Ausztriában a Sparokban -25% kedvezmény van kávékra (kivétel Tschibo és Eduscho), így a piros Julius Meinl (Präsident) 2 db-tól 2,72€ / 0,5 kg, a Lavazza Café Crema Classico 9€/kg :DD

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#628) nyikszi válasza Mr.Csizmás (#622) üzenetére


nyikszi
őstag

Kösz, akkor kipróbálom. Tegnap nézegettem, de végül csak nem vettem :)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#629) Gibo válasza Gibo (#625) üzenetére


Gibo
senior tag

Illerve a Kauf und Spar (Cherry Restposten) üzleteiben van Dallmayr Classic 7€/kg-os áron (már akinek bejön.. illetve még annyi, hogy a siegendorfi üzletben ez május 2.-ai töltésű kv-kat takar)

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#630) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

A topikban tilos hirdetni! Ez nem a Kávé topik, ahol lehet!

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#631) Nimda válasza MADcat (#630) üzenetére


Nimda
addikt

És az én hsz-om miért lett törölve? :U

(#632) koxx válasza Nimda (#631) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A törölt postokra adott választ is törölni szoktuk.

(#633) Nimda válasza koxx (#632) üzenetére


Nimda
addikt

Rendben, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#634) looser válasza kory24 (#613) üzenetére


looser
addikt

Régebben két változat volt forgalomban, az olasz és a román. Tudtommal már csak ez utóbbi kapható, nekem is az van. Amúgy valószínűbb az, hogy egyszerűen két néven szerepel ugyanaz a termék. Tök fura, de ugyanaz az elv, mint a 3000 Ft-os rozsdamentes kínainál, mégis mérföldekkel jobb kávét készít.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#635) kory24 válasza looser (#634) üzenetére


kory24
őstag

Köszönöm, már megvettem.
Enyém is designed italy, de made in roman :)

De elégedett vagyok vele.

(#636) looser válasza kory24 (#635) üzenetére


looser
addikt

Itt szépen összeszedi a különbségeket...hát, jobb lett volna az olasz, dehát ez van :-/

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#637) oszy válasza looser (#634) üzenetére


oszy
veterán

Az anyaghasználat más. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#638) oszy válasza looser (#636) üzenetére


oszy
veterán

Amúgy kint Olaszországban sem lehet szerintetek már "eredetit" kapni?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#639) Ance válasza oszy (#638) üzenetére


Ance
őstag

Lehet ha rákeresel. Olyan áron, mait nem biztos, hogy kifizetsz érte.

Pl. itt egy 2 személyes. Mondjuk pont nem szállít ide. [link]

[ Szerkesztve ]

(#640) oszy válasza Ance (#639) üzenetére


oszy
veterán

Van egy ismerősöm, aki ott él. Ezért kérdeztem. De nagy pénzt nem fogok adni érte! :DDD

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#641) ghost364 válasza Mr.Csizmás (#618) üzenetére


ghost364
senior tag

Vettem én is Viva Styleba, előtte meg az Indiát ittam. Nagyon jó mindkettő, de talán nekem az India jobban bejött. Még selymesebb az íze, kevésbé savas, de talán túl édes. Az Uganda elég keserű, valószínüleg erősebben meg is van pörkölve, összességében karakteresebb íze van, viszont talán kicsit túl savanykás az utóíze.
Ennyi pénzért viszont akárhogy is nézzük, mindkettő ajándék.

(#642) #89309696


#89309696
törölt tag

Hát azon a Nébih kávéteszten a Martello amit épp iszok az utolsó előtti lett. Mondjuk mondtam én is, hogy nincs valami komoly ízük, de olcsó és könnyen beszerezhető az Aldiban, ennyi előnye van.
Sajnos a csokis csak limitált volt, hogy rakják bele. :(((
Azt is vizsgálhatták volna, hogy a műanyag kapszulából hosszú idő vagy a forró víz hatására oldódik-e ki valami.

Egyébként mennyi koffein lehet egy ilyen kommersz kapszulában, mint a Martello? Vagy hány gramm kávét szoktatok beletenni egy adag kávétokba, aki nem kapszulásat iszik?

(#643) looser válasza #89309696 (#642) üzenetére


looser
addikt

A kapszulákban tudomásom szerint 5-7g kávé van. Az espresso standard szimplára 7g egyébként. Az arabica 1.2-1.5%, a robusta 2.5-2.8% körül. Tehát ha egy tipikus keveréket veszünk, ami 70/30 A/R arányú, akkor középértékeket véve kb. 100mg van egy 6g-os kapszulában 😁

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#644) #89309696 válasza looser (#643) üzenetére


#89309696
törölt tag

Olyan sok lenne? Én nem érzem, hogy akkorát ütne.

(#645) looser válasza #89309696 (#644) üzenetére


looser
addikt

Csak alacsony koffeintartalmú arabikával számolva 5g-os kapszula esetén (itt 5-6g-ot ír) 60mg koffein jön ki. Ez az oldal pl. 1,2%-ot ír arabikára és 2,2%-ot robusztára. Tehát 1g esetén 12mg ill. 22mg jön ki. A 100mg inkább tipikus szimpla érték, de azt is bele kell számolni, hogy ezzel tökéletes kioldódást feltételezünk, ami biztosan nem lesz meg, de erre vonatkozó adatot nem találtam. Szerintem a púderszerűre darált, dzsezvában főtt török kávé kioldódása lehet a legtökéletesebb, de ez persze nem biztos, csak tipp :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#646) kisza25 válasza #89309696 (#642) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mióta nincs védőgázos csomagolásban a kapszula szerintem sokkal rosszabb lett

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#647) #49155328 válasza #89309696 (#642) üzenetére


#49155328
törölt tag

18 gramm arabica kávéból készítem az italomat, napi 2x 3x.
Abban a kapszulában 5,5g kávé lehet.
Szerintem ha iszol fél liter kólát abban több a koffein.

(#648) #89309696 válasza #49155328 (#647) üzenetére


#89309696
törölt tag

Igen, nekem is ez a gyanús, hogy akármilyen gépet veszek figyelembe a kávépogácsa sokkal nagyobb amit lefőznek, mint egy kapszulában ami van (ennél a Martellonál, de a kapszulás gépek nagy része eléggé spórol a kávéval). Meg hát érzem is, hogy nem érzem.
80-90 mili víz megy át rajta, de a felénél már kiszőkül és a végére tiszta víz jön. A krém a tetején 2-3mm ami 5 perc múlva el is tűnik.

Nem bánom amúgy, mert nem is akarok sok koffeint bevinni.
Mostanában amúgy már tej nélkül iszom, sokkal finomabb így. Cukor az viszont kell, 3 kocka kell a 2 deci kávéba (amcsi kávé, vízzel hígítva).

(#649) #89309696


#89309696
törölt tag

Hát lehet, hogy nem sokáig lesz meg ez a gép sem... Az első Martello 30 kávé után nem fűtötte fel a vizet, nem is engedett kávét főzni. Gariban kicserélték másik gépre, 15 kávé után megváltozott a hangja és alig akart a víz jönni belőle, eltűnt a nyomás. Gariban megint kicserélték, de ezt egy másik boltban, másik színűre cseréltem, hátha csak egy selejt széria volt.
Ma reggel ez a harmadik gép 40 kávét főzött eddig, kávéfőzés felénél roppant egyet és elállt a víz, nyomta ki a kapszula mellett. Jött rendesen a víz belőle addig, tehát nem dugult el. Leállítottam, kivettem a kapszulát az nem volt megsérülve tehát a gép csinált valamit. Betettem egy másikat, azt lefőzte rendesen, de nem vagyok biztos benne, hogy ez a gép is hosszú életű lesz. Nagyon gyenge eresztés ez az Aldis Martello sajátmárkás cucc, mind a kávék, mint a gépek. Használom amíg bírja, de utána nem veszek többet ezekből. Csak még nem tudom mire cseréljem. Egy Bosch tassimo joy volt előttük, de abba meg drága a kapszula és csak netről lehet rendelni kb.

(#650) kisza25 válasza #89309696 (#649) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Fura első gép megvolt vagy 3 évig, napi 3-4 kávéval számold ki. Aztán mutternek adtam, nert vettem belőle nagyobbat, azt használtam 2-3 évig, majd azt is mutternek adtam és most egy DeLonghi EC 685 Dedica-t használok vagy 3 éve.
Ez sokkal olcsóbban sokkal jobb kávét főz és olyat veszel bele amilyet akarsz.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.