Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1752) Lackooo84 válasza dugesz77 (#1749) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Aham, tehát ugyanúgy citromsavat használsz, csak "jobb" áron... ;]

The Truth is out there...

(#1753) Lackooo84 válasza #49155328 (#1751) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ilyen nincs a durgolról? :D

The Truth is out there...

(#1754) oszy válasza #49155328 (#1751) üzenetére


oszy
veterán

Ez citromsav! Maradok az eredetinél és a DM-esnél. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1755) Lackooo84 válasza oszy (#1754) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Szerintem tökéletes a citromsav. :)

The Truth is out there...

(#1756) uffneked


uffneked
aktív tag

Sziasztok!

Megpróbálom itt is, a nagy kávésban szerintem nem értem el az ingerküszöböt... :)

Beleugrottam kicsit a kávézásba, szeretném a segítségeteket kérni őrlő-ügyben.

Elsősorban Aeropress-t használok, emellett néha előkerül a kotyogós. Úton van egy V60 és valszeg az Aeropress-re jön majd egy PuckPuck, hogy legyen valami cold drip is. A presszó azt gondolom, hogy nem érdekel (még).

Mindehhez az AVX-es hőmérős mérlegen kívül van egy Mini Mill-em, még a mokkás időkből. Szeretem, nem idegenkedem a kézitől, de (nyeeeh) nem elég homogén állagra.

Az lenne a terv, hogy rámennék egy elektronyosra. Az alábbiak jöttek képbe:
- Wilfa Svart: Hoffmann bácsitól begyűjtöttem, hogy ez elég jó, ha nem presszóznék(40k)
- Graef CM 702: Ezt itt olvastam, hogy vele lenne érdemes elindulni, tud presszót is, olcsó (34k)
- Melitta Molino: Ez így anyagilag tűnik jónak (~20k), de kicsit túl automata, meg nem teljesen értem, hogy ez most nem kúpos, hanem síktárcsás, és akkor világvége van-e

Vagy van még egy olyan, hogy prémiumabb kézivel operálok:
- AVX-nek van erre az S01B (25k)
- 1Z Presso Q2 (35k)
- 1Z Presso JX (48mm-es kések, 45k)
(Hát igen, C40 nem fér bele.)

Mit ajánlanátok, kifejezetten otthonra, napi átlag 2-4 adag kávéra? Nagyjából ezt a 40k-s határt lőttem be.

Köszönöm!

(#1757) #49155328 válasza uffneked (#1756) üzenetére


#49155328
törölt tag

Graeffel nem lősz mellé.
Nekem az van .

(#1758) konzumpro válasza uffneked (#1756) üzenetére


konzumpro
senior tag

Ha nem kell presszóra váltani dripről akkor elég lehet a Graef, de ha bejön a presszó is akkor jól jöhet egy 1zpresso, ha kettőt veszel valakivel közösen akkor 55k darabja, amúgy meg 60.

(#1759) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ha még valaki nem ébredt fel a kávétól....
Akkor ezt annak ajánlom! Garantáltan csípni fog! :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1760) koxx válasza uffneked (#1756) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Minőségben és konzisztenciában nem játszanak egy ligában. Én egy prémium kézit vennék a helyedben. Napi 2-4 kávé azért kibírható vele.
Pl egy Comandante MK3 gépi megfelelője vhol egy Fio F64-Mazzer Jolly-Niche szintjén mozog.

(#1761) dugesz77 válasza Lackooo84 (#1752) üzenetére


dugesz77
őstag

Ennyi "úrihuncutság" nekem belefér. 6-8 alkalomra elég ennyit nem sajnálok rá és nem kell variálni. Ebben van 5% más anyag is de a fene tudja minek. 4000 ezer forint a gyári lötyi az azért tuti lehúzás.
Citrom savból eddig vagy 5 félét láttam/vettem mindnek teljesen más volt az állaga szinte biztos,hogy nem állandó a bekevert sav erőssége.
Itt fent van a Saeco vízkőoldó adatlapja.

[ Szerkesztve ]

(#1762) Kalandor válasza uffneked (#1756) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én úgy írom a véleményemet, hogy az instant kávétól a kotyogóson át a drága eszpresszógépekig bejártam az ívet, de visszatértem az egyszerű kézi vackokhoz (Cafflano Kompresso, Aeropress, stb ). A puckpuck tényleg jó :)

Ha előrelépnél majd egy karos eszpresszógéphez, jó lesz az a Graef 702. Ha viszont lenne jobb helye a zsének vagy nem akarsz belemerülni, akkor a Graef árának töredékéért egy, a tudásának nagy hányadát birtokló, síktárcsás gépet is vehetsz. Ráadásul egy nagyon pici gép, ami nem is hangos.

(#1763) koxx válasza Kalandor (#1762) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez egy síktárcsás gép? kúposnak tippeltem volna.

(#1764) konzumpro válasza Kalandor (#1762) üzenetére


konzumpro
senior tag

Milyen karos gépet javasolsz, milyet próbáltál és végülis miért tértél vissza az alternatív formákhoz?

(#1765) Kalandor válasza koxx (#1763) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az őrlőmű:

(#1766) uffneked válasza Kalandor (#1762) üzenetére


uffneked
aktív tag

Oké, kaptam is 4 embertől (majdnem) 3 véleményt. Köszönöm! :)
Tegyük össze:

Van 2,5 szavazat a Graef-re.
Igazából elektromosra nagyjából ezt mondjátok, így kiejtettem a Wilfát, és én kiejtettem a DeLonghit is - azt a 34k-t rá tudom szánni, ha kicsit is jobb. Egy komment volt még arra, hogy presszóra esetleg gyengébb, ezt felírtam, bedobom még lentebb. Másik, AVX-et mennyire ajánljátok, eszközökben? Nekem a mérlegük bevált, és most jön ki a AVX CG1 őrlő, 40es késekkel, 30k-ért (júni eleje). Ha a Graef-re mennék, igazából papíron ez "egy kicsit jobb egy kicsit olcsóbban". Oké, nincs márkajelzés, de ha van gari, igazából nem zavar.

Másik vonal pedig a kézi, amit nem engedtem el teljesen koxx miatt sem, meg logikus, hogy adott pénzből manuálba többet kapok. A C40 nem férne bele a keretbe, de vegyünk mondjuk egy 1ZPresso Q2-t 30k körül. Ez presszóra felejtő papíron, a JX meg már drága. Van még a Timemore, de abból a chestnut megint drága, egy slim-et ajánlottak használtan (újént 40k, gondoltam olyan 30k körül meglőhető).

Tehát ha ezt összegzem, akkor a kérdés, hogy Graef/AVX CG1, vagy 1Z Q2/használt Timemore slim. Minőség és konzisztencia számít inkább, mint kényelem.

(#1767) koxx válasza uffneked (#1766) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"Minőség és konzisztencia számít inkább, mint kényelem." szerintem ezzel kiválasztottad.
Lehet nekem is inkább egy Comandante MK3-at kellett volna vennem és elférnék a konyhapulton :)

(#1768) uffneked válasza koxx (#1767) üzenetére


uffneked
aktív tag

Én nem vagyok benne biztos.
A Hariohoz képest mindegyik előrelépés, tehát a váltás egyértelmű. De nem tudom, hogy mondjuk egy 1ZQ2 jobb-e minőségben, mint egy Graef. Tök más kávéház, ilyen teszt nem is nagyon lesz szerintem...

(#1769) konzumpro válasza uffneked (#1766) üzenetére


konzumpro
senior tag

Ha eltérő véleményeket összegezve a közös halmazt hagyod meg, elég gyenge lesz a választék. Érdemes egy kicsivel többet befektetni, megtérül később.
Vagy legalábbis nem adsz ki háromszor, kicsivel kevesebbet, ugyanazért a rosszért.

[ Szerkesztve ]

(#1770) uffneked válasza konzumpro (#1769) üzenetére


uffneked
aktív tag

Ez világos, de muszáj határt szabni. Lehet, hogy mondjuk most 30at engedhetnék meg, de rádobom azt a 10est. Legyen így 40. Mennyi az a kicsivel többet?

50ért vannak elektro:
- Lelit fred
- Obel 902m junior
- Moccamaster KM4

Manual:
- 1ZPresso JX
- Timemore Chestnut

Ezek közül bármelyikre lehet mondani, hogy ég-és-föld a Q2/Graef pároshoz képest?

(#1771) Kalandor válasza konzumpro (#1764) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azért tértem vissza az egyszerűséghez, mert úgy általában mindenben visszatértem az egyszerűséghez.
Egy alap presszógép és daráló is minimum 60 centi konyhapult és nagyon minimum 80.000 ft. És elkoszolódik, elromlik, elkopik. Pénz, idő, macera.
Az Aeropressszel végtelen variáció van, kedv és ízlés szerint lehet vele főzni, nyomásfokozó is van hozzá. Meg amikor a kávéolaj már sok, akkor papírfilterrel könnyebb a kávé.
A Kompressoval némi szüttyögéssel egészen eszpresszóközeli, cremas kávét lehet főzni.

Electrolux EEA110, elsőszériás Gaggia Baby, sima és pidelt Gaggia classic, Catler 8012 volt, utána még egy Jura majd egy Krups darálós.

[ Szerkesztve ]

(#1772) konzumpro válasza uffneked (#1770) üzenetére


konzumpro
senior tag

Amit írtam, 55-ért presszóra is igen jó. Aztán veszel egy flairt és megvan a presszó is. Illene a többi alter módszerhez. Persze ez csak ötlet :D

(#1773) uffneked válasza konzumpro (#1772) üzenetére


uffneked
aktív tag

Ne is mondd! Mióta este leírtam hogy presszó annyira nem, azóta bújom az AVX-en a használt gépeket... :W
Tényleg, használtat érdemes? Ha igen, hol? Egyelőre maradjunk a darálóknál... :U

A JX Pro too much. Még a sima JX-re azt mondom OK (van bemutatódarab 45ért), de akkor meg 50ért van akcióban ez, vagy akció nélkül egy ilyen. Mindkettő nagyobb késekkel, erektronyosban. Vagy nagyon mellélövök ezzel a kés-dologgal?

(#1774) #49155328 válasza uffneked (#1773) üzenetére


#49155328
törölt tag

Mik ezek a kínai hulladékok? ;] :Y :N

(#1775) uffneked válasza #49155328 (#1774) üzenetére


uffneked
aktív tag

Oké. Akkor most remélem ezt az elektromosakra kaptam. ;]

(#1776) koxx válasza uffneked (#1773) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezekkel az a baj, hogy nem nagyon van velük releváns tapasztalat. Azért a kéziőrlőből van néhány embernek a fórumon. Akkor inkább 65k-ért a másik topikból a sage 820-as. Én 2 évig használtam, most adtam el.

(#1777) #49155328 válasza uffneked (#1775) üzenetére


#49155328
törölt tag

Amiket linkeltél, igen arra.
Az első olyan sorjás hogy ihajj. :(

(#1778) uffneked válasza koxx (#1776) üzenetére


uffneked
aktív tag

Oké, megfejtettem. 1Z Presso JX, ha annyira nem izgi a presszó, PRO ha izgi (24vs40 lépésben állítható, próval finomabban belőhető a méret).
Most azt mondom a sima bemutatódarabot elviszem, de alszom rá egyet. Valakinek esetleg nem kell egy PRO pesten, hogy spóroljunk egy ötöst?

(#1779) bbuffy válasza uffneked (#1778) üzenetére


bbuffy
senior tag

Én a pro t vennem, univerzális.
konzumpro akar ilyet asszem, vele tarsulhatsz.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#1780) bbuffy válasza bbuffy (#1779) üzenetére


bbuffy
senior tag

Vagy koxx, mar nem v benne biztos.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#1781) uffneked válasza bbuffy (#1780) üzenetére


uffneked
aktív tag

Szívom a fogamat nagyon, mert felültem a körhintára... Elindultam onnan, hogy kéne valami drip... Későn jön meg a V60 szett, addig legyen egy Aeropress... Akkor szar a MiniMill, legyen valami jó daráló... Ha már veszek jó darálót (pláne a PRO-t, ami presszóképes), legyen már valami presszógépem is... :(((

Ezt pár éve eljátszottam a fotózással is, így lett a DSLR+kitobi packból hirtelen egy millás eszközpark. :W Jó lenne ezt elkerülni. :U

(#1782) konzumpro válasza bbuffy (#1779) üzenetére


konzumpro
senior tag

Bocsi, én már befektettem egy Sage-be.

(#1783) Polarstar válasza uffneked (#1781) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Javaslatom.... Értem az aggályaidat, segítek! :D

Találsz a téma mellett egy zászlót és egy kukajelet....
Nyomj rá a kuka jelre, majd az igen, törlöm a témát...
De ha biztosra akarsz menni, akkor a komplett belépést törlöd.

Vagy a kávéscuccokra költendő pénzt odaadod a kedvesednek, esetleg veszel egy "új kedvest" ezen. :D :R :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1784) iatti válasza uffneked (#1781) üzenetére


iatti
aktív tag

250-ből van egy jó szetted.az negyede a millának.100-as egy jó mazzer daráló+ egy pöckölt gc-130-150. ;)

(#1785) waxos válasza uffneked (#1781) üzenetére


waxos
csendes tag

Szerintem a Graef elég lehet kezdésnek, a másik fórumon is sokan használják presszóra, ráadásul filterre is jónak mondják. Ott az a mondás, hogy elektromosban a Graef és egy használt Mazzer közötti sávban tulajdonképpen nincs semmi amiért érdemes pénzt adni. Gépnél szintén érdemesebb valami használtat nézni (és nem is feltétlen kell csak Gaggia Classicban gondolkozni) , és akkor relatíve pici pénzből lesz egy szetted, amivel eldől, hogy tetszik-e egyáltalán az eszpresszózás, meg ami azzal jár.

(#1786) oszy válasza uffneked (#1781) üzenetére


oszy
veterán

Én a DSRL-t most akarom MILC-re váltani, de... :)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1787) Mr.Csizmás válasza oszy (#1786) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

:DDD minden szaktopic átmegy pénzverdébe előbb-utóbb

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1788) uffneked válasza Polarstar (#1783) üzenetére


uffneked
aktív tag

Igen, jó, ez megvan. Köszi! :D Egyelőre az asszonyt vettem ki az egyeletből. :DDD

@iatti: Lehet, hogy előbb-utóbb elkerülhetetlen lesz, tudom. Egyelőre próbálok ellenállni. :)
@waxos: Hol nézzek használtat? Ott van az AVX fórum, meg tudom hogy jófogáson is vannak dolgok, de (azon kívül, hogy a karosnak tutira van karja) nem igazán vagyok képben azzal hogy mi a betegágy, mit érdemes nézni. Erre van valami "milyen presszógépet kezdőknek" írás, vagy van kifejezetten ajánlott forrás, ahonnan vehetnék valamit?
@oszy: Ha meggondolod, vagy egy elég komplett EF szettem, trédelhetünk. ;)

(#1789) bbuffy válasza Mr.Csizmás (#1787) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ja, kéne egy jó kávé, de rég jártam erre. Hopp egy Niche a pultra. Behúz a tömeg. :DDD

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#1790) hkarcsii válasza konzumpro (#1782) üzenetére


hkarcsii
csendes tag

Melyiket vetted?

(#1791) hkarcsii válasza uffneked (#1788) üzenetére


hkarcsii
csendes tag

Nézd meg kiindulásnak a kávés fórum összefoglalóját. Nem csak a Gaggia létezik, de valszeg ahhoz van a legtöbb összegyűjtött tudás.

(#1792) konzumpro válasza hkarcsii (#1790) üzenetére


konzumpro
senior tag

Barista Pro. Beleépítettek egy kávéfőzőt is az őrlőbe. :D

(#1793) uffneked válasza hkarcsii (#1791) üzenetére


uffneked
aktív tag

Igen, az már megvolt. Most elmerültem a kávéológiában, kávékorzóban. 1 hét múlva jövök... :U :D :D

(#1794) iatti válasza uffneked (#1788) üzenetére


iatti
aktív tag

én mindjárt az elején próbáltam előhúzni a piros hetest.az első lépcsőt kihagyva/graef/ mindjárt a középmezőnyben indítottam,egy mazzer minivel.mégis csak 12kg a picike ;) most is az van meg már kb 2éve. vagy mondják a kézit. biztos jók,de nekem nincs kedvem reggel az ágyból kipattanva 20-30-40s tekergetni.

(#1795) Gibo válasza konzumpro (#1792) üzenetére


Gibo
senior tag

Mennyire jött be? Én a Barista Express-el szemezgetek egy ideje, Mediamarkt-ban egész jól szokták akciózni....

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#1796) waxos válasza uffneked (#1788) üzenetére


waxos
csendes tag

A prohardveres kávé topik tetején van egy összefoglaló, abban találsz segítséget géptípusra. Szerintem érdemes szétnézni az olaszpresszo.hu oldalon is, ott is találkozhatsz olyan géptipusok bemutatásával, amik között aztán érdemes keresgélni. Az előzőek közül néhány még most is felbukkan a 3 fórum valamelyikén vagy a jófogin, esetleg szétnézhetsz az ebay angol, olasz vagy német oldalain is. A legjobban akkor járnál, ha valamelyik fórumozótól tudnál átvenni egyet. A kávéológián pl hírdetnek egy régi Quick Millt, a jófogin Gaggia Evolutiont, de jó lehet kezdésnek egy Saeco Aroma (a billenőkapcsolós változat) vagy egy rézbojleres Jura Rio Vapore/A100 is, picivel többért akár Gaggia Baby. Ezek általában stabil robusztus gépek, csilivili elektronika nélkül, némelyik később tuningolható is. Esetleg megkeresheted sz. zs. fórumtársat is, ő már több gépet is látott közelről, így technikai segítséget, tanácsokat is tud adni. Meg hátha van a G Classicon kívül nála is vmi.

[ Szerkesztve ]

(#1797) konzumpro válasza Gibo (#1795) üzenetére


konzumpro
senior tag

Ez az első gép aminél azt érzem, hogy nem kell küzdeni vele.
Egyforma jó kávékat főznek a tesztek szerint a Barista Pro és a Barista Express, a Pronak az az előnye, hogy abszolút értékeket lehet megadni az őrlőnél, könnyebb a hőfokon állítani, bár középen pont jó, ez kávéfüggő lehet. A matt fekete felület (BTR) jobban ellenáll a fröccsenő víz okozta foltoknak.
Nagyon könnyen tisztán tartható, automata után pihentető hogy ilyen praktikus, a fej és kar egy öblítés. a gőzcső egy törlés. Szűrőpapírral még egyszerűbb a felsőszűrőt tisztán tartani.
Minőségi műanyagok, akril és acél lemez, a tamper viszont lötyög, kell majd egy egyengető maroktamper.
A visszaöblítéseket magának megcsinálja.
Volumetrikus adagolós, de kijelzi hogy éppen hány másodperc alatt sikerült főzni.
A gőzölője gyors, így tudni kell a helyes kezdő pozíciót, hogy ne legyen nagyon buborékos, mert nincs idő keveréssel eltüntetni azokat. Vízszint alatt érdemes kezdeni aztán beengedni a szükséges levegőt.
Összességében egy olyan gép, amit csak használni kell.
12 gramm fér a szimpla kosárba, a duplával még kísérletezni fogok, bár az annyira nem kihívás. :D

(#1798) #49155328 válasza konzumpro (#1797) üzenetére


#49155328
törölt tag

Javíttatni ne keljen majd, mert nem olcsó. :(

(#1799) konzumpro válasza #49155328 (#1798) üzenetére


konzumpro
senior tag

Ha lenne hozzá alkatrész, nem okozna gondot. De nagyon nincs más ami volumetrikus adagolós, presszóképes, pid-es lenne ennyi pénzért.

(#1800) hkarcsii válasza konzumpro (#1792) üzenetére


hkarcsii
csendes tag

Az jó. Nekem csak az örlő van belőle (bcg820). Gondolkodtam rajta én is, de volt itthon egy gaggia baby.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.