Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) waxos válasza konzumpro (#1590) üzenetére


waxos
csendes tag

Hosszúkávés ristretto :DD Pár hete még én is kacérkodtam vele, de végül az 1 személyes Moka Express lett a befutó. Szimpatikus volt ez is, de kiváncsi voltam egy (elvileg made in Italy) Bialetti kotyogóra így a Moka Expressre szavaztam.

(#1602) konzumpro válasza waxos (#1601) üzenetére


konzumpro
senior tag

Cappuccinonak gyengécske, koffeintartalma viszont... Nem tudom, lehet hogy nem fogok meginni belőle naponta négyet. :U
Ez román, mint a Brikka, mindegy csak kínai ne legyen! ;)
A menete kicsit kásás volt de már bekopott és egy kis szilikonzsír is került rá, így már nem akadozik, nem szorul, de majd még kopik, nekem bevált.
Neked mennyi kávé fér bele a Moka 1-es tölcsérébe? Mokinába kb. 6g az optimális, vízből meg 50ml, biztonsági szelep középvonaláig.

(#1603) waxos válasza konzumpro (#1602) üzenetére


waxos
csendes tag

Töredelmesen bevallom, ahogy korábban a Brikkánál sem, úgy a kotyesznél sem mértem a szűrőbe kerülő kávé mennyiségét. Egy kis kocogtatás, majd a felesleg lehúzása, ennyi volt a rutin. De holnap reggel (ha nem felejtem el a rohanásban) akkor lemérem és megírom. Vízből nem szoktam a szelepig tölteni, általában egy fél centivel alatta szokott lenni, így jön le egy bő eszpresszónyi mennyiség. Amúgy a kidolgozási minősége ennek sem 100 százalékos (akárcsak a román Brikkámnál), némi sorja előfordul a menetnél, mégis flottul egymásba csavarodik az alsó és felső része, nem kell próbálgatni, mint a korábbi noname kotyesszal. Van egy kis műszerszerű érzete.

(#1604) nyisziati


nyisziati
veterán

Mostanában többször vettem kolumbiai arabica-t innen.
Kotyogósban csinálom, nagyon kellemes az aromája bármelyik boltihoz képest.
4.080,- kilója.

Kérdésem az lenne, hogy ti szoktátok-e turbózni az ízét a kávénak?
Pl. őrölt mogyoróval, kakaóval, mazsolával, fűszerekkel stb.

(#1605) Polarstar válasza nyisziati (#1604) üzenetére


Polarstar
nagyúr

ISTEN MENTS!!!!!!!!! :Y :Y

Csak eredetiben! :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1606) oszy válasza nyisziati (#1604) üzenetére


oszy
veterán

Egy időben használtam pekándiós szirupot. Egy késő délutáni gyengébb kávénál nem volt rossz. A reggelinél elhagytam. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1607) nyisziati válasza oszy (#1606) üzenetére


nyisziati
veterán

Kösz a tippet. :)
Rákerestem, de sajna szirup nincs sehol, max. a dió, zacskóban. Akkor majd hozzáőrlöm a kávéhoz.

(#1605) Polarstar : persze értem, sokan csak a natúrt szeretik.
Én inkább kísérletezős vagyok, Cafe Frei-t is veszek időnként. Tavaly találtam dohánylevélben érlelt kávét a kínálatukban, az egyáltalán nem volt tolakodó, de különleges aromát kölcsönzött a kávénak, teljesen kompatibilis volt vele.
De persze nem akarom erőltetni. :R

(#1608) maross válasza nyisziati (#1604) üzenetére


maross
veterán

Fahej, neha kurkumaszoras. Szirupbol sokat vegigprobaltam, sima mogyoro jott be a legjobban. Vadabb izek kedveloinek az eper is erdekes lehet (lassan itt a nyar, az eperfagyis kave is remek). Izesitett tejjel valo kiserletezgetesek soran a mizo(?) kokusz-pisztacias tejjel jott be a legjobban. Tudom, az ilyenek mind a kavepokolba kerulnek, ez van :DDD.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1609) Polarstar válasza nyisziati (#1607) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Frei az más! Oda eleve azért jár az ember, hogy ne koszold össze a dolgaidat otthon és ténylegesen jól megkonstruált ízeket kapj.
Nekem is nagy kedvencem a dohány kávé. Régen lehet, hogy ez valóban dohányleveles érlelés volt, most már aromás a kiegészítés. Annyira nem bánom, hogy nikotin mentes a dolog. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1610) oszy válasza nyisziati (#1607) üzenetére


oszy
veterán

Ne haragudj! Rosszat írtam!
Makadámdió :K

(#1608) maross: Müller tej pisztácia - kókusz

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1611) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ha már annyira mixelgetni akartok, akkor lassan itt a nyár (még kettőt kell aludni! :DDD ) és jöhetnek a hidegebb, hideg kivonatolt kávék, a koktélok!
Hagyjuk a p.csába a tejet. :DDD
Mehet mellé kékszőlő lé, istenkirály a gránátalma, a ribizli, meggy és málna is.
Fogod a kávét, majd beleöntesz egy kis gyümölcslevet. Vagy sokat. :D
Az élet császárai tehetnek bele jeget is, de csak keverve, nem felrázva! :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1612) konzumpro válasza waxos (#1603) üzenetére


konzumpro
senior tag

Olasz kávéval jól működik, eddig az volt a bajom a kotyogósokkal - a Brikkával is - hogy az illatok, aromák benne maradtak a főzőben, vagy úgy a főzés körüli térben, a főzetben meg inkább csak az ízek. Itt meg most először, érzem a főzetben ami az őrléskor tetszik egy kávéban, szóval jó kis kóstoló eszköz.

(#1613) nyisziati válasza maross (#1608) üzenetére


nyisziati
veterán

Jaja, a fahéjas bécsi kávé... Ezen az ízesített tejen már gondolkodtam, csak az a baj, hogyha nem jön be, akkor dobhatom ki... :))
A kurkuma durván hangzik, azt tyúkhúslevesbe szoktam.
Kávéba még szerecsendiót, vagy őrölt szegfűszeget, szegfűborsot időnként.

(#1609) Polarstar : nem magára a Frei kávézóra gondoltam, hanem lehet kapni az Auchan-ban 12,5 dekás Frei kávékat, amiket otthon te főzöl le.
Szóval csak aroma, azt mondod? Kár. Megkóstolnám a valódit.

(#1610) oszy : á, így már okés, megtaláltam, köszi.

(#1614) nyisziati válasza Polarstar (#1611) üzenetére


nyisziati
veterán

Tavaly csináltam fagyasztott kávéból jégkását, nagyon jó lett.

(#1615) Polarstar válasza nyisziati (#1613) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Fahéj igen markáns és elnyomja a kávé aromáit. Szó sem lehet róla.
Ha kis nyugira vágyom, akkor a valódi vanília jó indok egy kis kényeztetésre. (Az nem uralkodik rajta speciel.)
A kurkumát nem értem. Szerintem nem való bele... (oké, hogy szép sárga, de a levesbe eredetileg sáfrány kell. :D )
Mint ahogy a kardamom sem a penészes török kávéba. :DDD De már bocs, pont azért tették bele, hogy elnyomja a szar ízt. Igyák csak ők boldogan, megérdemlik! Mehet a romlott húsos dönner mellé. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1616) #49155328 válasza nyisziati (#1613) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ne haragudj de a tyúkhúslevesbe mi a bánatnak teszel kurkumát ??? :W

Meg frei dohánykávé. :F :C
Aromásított szar!

Tudsz élni! ;]

[ Szerkesztve ]

(#1617) nyisziati válasza Polarstar (#1615) üzenetére


nyisziati
veterán

Vaníliát néha szoktam (kisüvegcsés (4-5 g) változatot, valami 600 ezer Ft kilója).
Az kellemesen lágyít az ízen.

(#1616) FPSTunker : színe miatt. Igazi aranysárga lesz tőle.
Frei kávéval nekem nincs bajom, csak annyi, hogy az élményhez képest nagyon drága, így ritkán veszek.

(#1618) arcsin válasza nyisziati (#1617) üzenetére


arcsin
senior tag

Én már fél éve áztatok vaníliarudakat jobb minőségű lengyel vodkába. Sütibe, vanília esszenciaként gondoltam az elsődleges felhasználási területet, de kávéba is lehetne? Elvileg 1 évig kell áztatni, de van aki szerint csak 1 hónapig...

(#1619) fonok87


fonok87
aktív tag

A Frei dohánykávé szvsz egész biztos valami ipari aroma :DDD
Kóstoltam, egyébként ízlett. Csak nem fogyott túl gyorsan, és ez a dohány(ra hasonlító) aroma íze egyre durvábban dominánssá vált benne, ahogy a zacskóban érlelődött. Az első adag még emlékeim szerint nem hagyott szagot maga után a kávéfőzőben, de amikor utoljára főztem belőle, még a kettővel utána főzött normális kávéba is jutott belőle. Na akkor dobtuk ki... :)

Truss me, I'm an engineer.

(#1620) #49155328 válasza nyisziati (#1617) üzenetére


#49155328
törölt tag

Nálunk igazi aranysárga a húsleves.
Igaz kapargálós fajtából van.
De metróban kapható tyúkból is jó volt, szép színe van.
Szerintem a szakáccsal van a baj nem a tyúkkal! ;)
Anyósom sem tud arany színű levest készíteni.
Szerencsére a lánya nem tőle tanult. :D

A Frei kávéval nem az a baj hogy drága.
Az a baj a szemetet adja arany árban. :N

(#1621) Fred23 válasza konzumpro (#1612) üzenetére


Fred23
nagyúr

Brikkával nekem az a bajom, hogy alu, és az indukciós főzőlapok nem szeretik. Automata gép is van, de a kotyogósakat jobban kedvelem.

Tudja esetleg valaki, mi a legjobb acél kotyogós?

(#1622) maross válasza #49155328 (#1620) üzenetére


maross
veterán

Én szeretem a mindenféle hangzatos ízű kávékat, de 2 próba után feladtam a frei szemes kávék vásárlását (brandy, málna). Kávét nem tudom megállapítani milyen minőségű, de borzasztóan műaroma íz hatja át az egészet. Aki finomat akar kóstolni, nekem messze-messze ez volt a legjobb élmény eddig (igaz meg kell fizetni) kolumbiai szüreti gyümölcskávé.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1623) Sumptuous válasza Fred23 (#1621) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Van direkt indukciósra való [link]

Én is ilyet akarok most. A kapszulást jól kiegészítené.

@FPSTunker: Van már valami a Hauser géppel? :R

(#1624) nyisziati válasza Fred23 (#1621) üzenetére


nyisziati
veterán

A régi. :)
Nekem van egy a '80-as évekből, és teljesen más az íze, mintha egy újban készítem.

(#1618) NakonXipan : szerintem ezt csak úgy tudod meg, ha kipróbálod. ;)
Sokat nem szabad beletenni, egy eszpresszóba egy fél késhegynyi.
Bár én egy négyszemélyes kotyogóssal ha főzök, abba megy egy késhegynyi, picit talán több.

(#1620) FPSTunker : nem gondolnám, hogy probléma lenne velem, mint szakáccsal, eddig gyakorló háziasszonyok kivétel nélkül dicsérték a főztömet (és nem érdekből). A húslevesem is príma, egyedül a színre kell rásegíteni. Errefelé nincs kapirgálós tyúk, és a boltokban sem találtam jót.

Egyébként édesanyám elmondta, hogy már az ő gyerekkorában vidéken (Battonya) is rásegítettek a színre egy kis dinsztelt sárgarépával.

(#1625) Fred23 válasza Sumptuous (#1623) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi, nem is tudtam, hogy van belőle indukciósra is!

nyisziati: Nekem is van egy nagyon régi, ami viszont valamiért szörnyű kávét csinál. Tippre valami lerakódás a falán; évekig állt, kitisztítani meg most már nehéz. :(

(#1626) #49155328 válasza Sumptuous (#1623) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ezt kérdeztem én is tegnap az Euronicstól. :(

maross az már jó fajta kávé! ;)

Ha még gyümölcsössebbre vágysz akkor még filterrel próbálkozz.

[ Szerkesztve ]

(#1627) sz.zs. válasza Fred23 (#1621) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nekem egy Top Moka Murhano [link] van, nagyon jó kávét csinál szerintem a maga nemében. Tavaly vettem a Roastopustól , sajnos most nincs nekik.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#1628) Fred23 válasza sz.zs. (#1627) üzenetére


Fred23
nagyúr

A Bialetti ismerős, ez meg nem, viszont olyan nyomáskapcsolós szelep, ami a Brikkában van, asszem sehol sincs másutt (Moka sem kapta meg), vagyis nagyobb minőségbeli eltérések talán nincsenek is a különféle hagyományos, acél kotyogósok között. :U

A Bialetti Brikka a legjobb kotyogós a szelepe miatt, de az alu, és indukciós lapra nem jó. Az összes többi acél kotyogós - a Bialetti Moka is- viszont nyomásszelep nélküli, ha jól tudom. Vagyis kábé egyforma minőséget hozhatnak.

[ Szerkesztve ]

(#1629) Polarstar válasza Fred23 (#1621) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Van indukciósra való Brikka! :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1630) konzumpro válasza Fred23 (#1621) üzenetére


konzumpro
senior tag

Van Bialetti Musa ami rozsdamentes és 1 csészés de az nem indul indukcióson mert pici. Amit aureeel írt az jó, tutira.
A Brikka súlyszelepes ugyan, de nekem nem hiányzik. Jó lenne egy olyan rugós nyomásfokozó egy Mokába mint ami az automatákban van. Egy rugó, meg egy boroszilikát golyó vagy kerámia tuskó.

https://www.youtube.com/watch?v=lXvGnqAA52U

Ilyen megoldás kéne csak gyári, szerintem nem merik bevállalni, mert ujjnyi vastag kávézsírral eltömődve felrobbanna mind.

(#1631) Polarstar válasza konzumpro (#1630) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Látványos meg klassz, de a meghibásodás lehetősége lényegesen nagyobb, mint a sima és igen egyszerű eredeti Brikka megvalósítás.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1632) Fred23 válasza Polarstar (#1629) üzenetére


Fred23
nagyúr

Akkor az a nyerő!

konzumpro: A nyomást mindenképpen fokozni kéne. Esetleg ha valakinek szakmájába vág, vagy kedvet érez egy drága barkácsolásra, csinálhat egy saját kávéfőzőt. Én már gondoltam rá, de szerintem nem jönne ki 100k-ból se az építés. :((

(#1633) Polarstar válasza Fred23 (#1632) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem biztos! Meg lehetne próbálni, hogy megrendeljük a Szarvasi Vas és Fémművektől tervek alapján. A lámpagyár becsődölt, de a kávés részleg megy! Gépek vannak, tudnak dolgozni. Piac meg felvenné....
De létező gépet is át lehetne alakítani forgácsolással pl. Ebben az esetben a meglévő darabokat meg kell maratni és abba illeszteni az újdonságodat. Itt más sok szuperfinom lehetőséged van, hiszen a piac nemzetközi és igen érdeklődnek!
Ha elkezded, betársulok! :D (nem viccelek!)

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1634) Fred23 válasza Polarstar (#1633) üzenetére


Fred23
nagyúr

Tuti nem kezdem el, se szerszámok, se elegendő hozzáértés. Ha meg valamikor mégis, a végeredmény tippre nem lesz a szemnek kedves látvány (csak működjön mentalitás).

De ha valaki csinálna egy nagynyomású kotyogós kávéfőzőt, vevő lennék egy darabra!

[ Szerkesztve ]

(#1635) waxos válasza konzumpro (#1612) üzenetére


waxos
csendes tag

Mivel a Mokát alapvetően az asszony használja (nálam alapvetően a karos gép megy itthon) , így megkérdeztem, hogy milyennek találja a korábbi noname kínaival összehasonlítva (a Brikkát nem szereti használni a "robbanás" miatt). Azt mondta, hogy ennek "átlátszósabb" volt az itala, amikor öntötte csészébe, viszont a kávéital nem volt vizes, megvolt a kellő sűrűsége. Tegnap reggel találtam még itthon egy kisebb mennyiségű P&Y Etiópot, ami egy duplához már kevés lett volna a karos gépnél, így a kézivel gyorsan megőröltem, aztán előmelegített vízzel feltettem a legkisebb lángra a tűzhelyen, majd mikor zubogni kezdett már öntöttem is a csészébe. Az illata nagyon finom volt, úgyhogy megkóstoltam én is. Nekem meglepő volt, de a Moka Expressel is érezhető volt az etióp kávék természetes édessége. A maga nemében kifejezetten finom volt, persze kontrollpróba hiányában azt nem tudom megmondani, hogy ez mennyire volt köszönhető a jó minőségű kávénak vagy éppen a kotyesznak. Egyébként pár hete azért mondtam le a Mokináról (pedig nagyon tetszett, mert nálam alapelv, hogy minél kisebb a kotyogó annál jobb) a Moka Express javára, mert nem tudtam, hogy ennyire kevés vízzel és kávéval tud-e értékelhető minőséget hozni. Ugye a jó magyar vendéglátós helyeken is sokszor azért rossz a kávé, mert nem kerül kellő mennyiségű őrlemény a szűrőbe. Örülök, ha nálad bevált, lehet majd később én is beszerzek egyet.

(#1636) Polarstar válasza Fred23 (#1634) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Mond el, vagy rajzold le mit szeretnél. Minden mást meg lehet oldani.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1637) Fred23 válasza Polarstar (#1636) üzenetére


Fred23
nagyúr

Semmi extra, jogilag viszont akár problémás is lehet, ha valaki el akarná adni: módosítani kicsit a Brikkát úgy, hogy nagyobb nyomást tudjon.

Szerintem majd ha végre vidékre / kisvárosba költözhetek, és lesz egy kis saját műhelyem, összehozom magamnak szép lassan. Hobbinak pont jó a kávéfőző építés. Nem eladásra, és csak egy példányt. Egy erősebb Brikkát. :)

(#1638) Polarstar válasza Fred23 (#1637) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nyomásfokozós játszóruci... :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1639) konzumpro válasza Polarstar (#1638) üzenetére


konzumpro
senior tag

Jogos. Nem játék.

(#1640) konzumpro válasza waxos (#1635) üzenetére


konzumpro
senior tag

Köszönöm szépen a beszámolót! Szeretném én is majd kipróbálni az 1-es Mokát, de erősségre ez a kis Mokina is bevált, sőt, mintha kicsit túltoltam volna a koffeinadagom, kicsit lebegős, hullámzós érzés, mintha egész nap úsztam volna... :DD

Most épp könnyesre röhögtem magam a sznob kávés topik legeslegelső wasser kávés hozzászólásain. :D Pont így vagyok én is, de jó lenne kialudni. :P

[ Szerkesztve ]

(#1641) nyisziati válasza konzumpro (#1640) üzenetére


nyisziati
veterán

Sznob kávés topik... :DDD
Hát igen, ezért hanyagolom azt az oldalt, kicsit túltolták.
Mindenesetre néha ránézek, várom a kommentet, amikor bejelenti valaki, hogy ő csak felszívott egy csíkot, és most milyen jó... :DDD

(#1642) Polarstar válasza konzumpro (#1640) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Jééééé, tényleg! Voltam annak a tocsiknak is tagja, de nem nagyon bírtam a 20ezres kilós kávékkal a birkózást. Nem akarom túllicitálni magam velük.
Itt nálam évek óta beütött a lagom.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1643) #49155328 válasza Polarstar (#1642) üzenetére


#49155328
törölt tag

Jó az 8-12 ezer/kg-nak is! ;] ;)

(#1644) waxos válasza konzumpro (#1640) üzenetére


waxos
csendes tag

Ma reggel 8,2g őrlemény került a Moka Express kosarába (megtöltve lemértem a kosarat). Lehet fért volna még 1-2 tizedgramm, de így is jó volt. Ez már nem az etióp volt, úgyhogy más kávénál lehet még pici eltérés. A vizet nem mértem, a teljes reprodukálhatósághoz nyilván azt is kellene. Persze vannak hype-hullámok is a másik fórumon (aminél aztán mindenki eldöntheti akar-e egyáltalán felkapaszkodni rá, és ha nem, sztem abból sincs probléma), de saját tapasztalatból mondon, hogy van ott sok segítőkész fórumtag is.

(#1645) waxos válasza #49155328 (#1643) üzenetére


waxos
csendes tag

A barna Lavazza (talán a Crema e Aroma) meg kb. még ennek is csak a fele. ;] És teljesen vállalható.

(#1646) #49155328 válasza waxos (#1645) üzenetére


#49155328
törölt tag

3600/kg én ezt szoktam venni. ;)

https://kavearuhaz.hu/wp-content/uploads/2019/06/lavazza_qualita_oro_2019.jpg

(#1647) konzumpro válasza waxos (#1644) üzenetére


konzumpro
senior tag

Köszi! Akkor a Mokina egy elég erős félcsészét tud, 5g tényleg lazán belefér de belefér majdnem 7, sőt az olasz módszerrel (még nem próbáltam) még több is. (Amikor a végén megpúpozzák a közepét és úgy tekerik össze. Mivel a szűrő kissé homorú, még belefér oda pár gramm. Kéne egy olyan tamper ami homorú, vagy magával a szűrővel formázni a kávékupacot, hogy utána ne szóródjon szét a gumin az őrlemény. Vagy bevállalni a tévedés lehetőségét és összetekerni.)

Ott is pampogok néha, de nem vesznek komolyan egy amatőr automatás/kottyos/brikkást. De nem nagyon értem ott az irányt, most épp a PID-ek tized celsius tökölései után a forróvízzel felöntött kemping karos a menő. ¯\_(ツ)_/¯

(#1648) waxos válasza #49155328 (#1646) üzenetére


waxos
csendes tag

Ezt még akkor kóstoltam, amikor napi szinten kotyogóztam. Hát a kotyesszal a túlzott savanyúsága miatt nem volt kedvenc...Az ajánlott barna Lavazzát meg csak presszónak fogyasztom. Müllerben, Metroban elérhető, általában elég friss. Talán olyan 2-300 ft-al volt drágább az Oro-nál, klasszik olasz csokis vonal. Amúgy igen, ez ilyen műfaj, vagyis kifogható olcsóbb finom kávé is (a másik fórumon az egyik Aldist dobták be), de azért a drágábból nagyobb eséllyel kapsz finomat a csészédbe. Nyilván ehhez egy bizonyos szintű eszközpark jól jön, de pl az említett P&Y Etióp a kotyesszal is finom volt. Más kérdés, hogy X összegnél többet én sem vagyok hajlandó kiadni kávéért. Pár éve a Kávéológián még mentek ilyen tippek kávébeszerzésre, ott akkor az olasz vonalból előfordultak gazdaságosabb javaslatok is. Egyik-másik lehet most is elérhető.

(#1649) Polarstar válasza #49155328 (#1646) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nekem a lila volt.. nemrég be is raktam..

Egy valamit nem találok a Lavitól: Azt a fás-főldes ízű barnát... Terra vagy mi a neve..
Se dobozos őrült, se szemes nincs.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1650) Erdei88 válasza #49155328 (#1646) üzenetére


Erdei88
veterán

+1, mi is nagyon szeretjük. Igaz mi automatába tesszük :(

;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.