Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4551) Somatom válasza HoTaZo (#4549) üzenetére


Somatom
veterán

Én az alap ökölszabályok szerint járnék el.
Okozhat ez problémát nekem a vezénylőmnél? Sztem nem, mert a kollégám is felnőtt ember, tudnia kell, hogy mit kockáztat, és hogy az ő kockázata az ő felelőssége. Ezzel nekem miért kéne törődnöm? Megkért, nekem belefért, elvittem, ennyi. Szóval, ha nem fontos időpontra kell hazaérnem, akkor én biztos, hogy megvárnám. Nem biztos, hogy valaha is kapok ezért viszonzást, de a gesztust megtettem.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4552) HoTaZo válasza KAMELOT (#4550) üzenetére


HoTaZo
őstag

Hát ezaz, ő nem akarja, hogy akár a vezénylő is tudjon róla.
Ha nem varom be, genyó vagyok, ha igen és a főnökök nem így akarják, esetleg nem tud visszajutni, akkor meg (talán) náluk húzom ki a gyufát.

Somatom: Végülis, ez is igaz. Csak a magam kényelme hajt. Hétfőn kezdek újra, nincs határidőm. A visszaútja már a saját gondja.

Sőt, lehet hogy a vezénylőm már számított erre es ezért mondta, hogy csak délután érek be.

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#4553) KAMELOT válasza HoTaZo (#4552) üzenetére


KAMELOT
titán

Inkább megértőnek kéne lenni és segíteni a sofőrt, hogy hazajusson majd vissza, hogy tudjon menni útra.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4554) HoTaZo válasza KAMELOT (#4553) üzenetére


HoTaZo
őstag

Igen.
De, ahogy kiveszem a szavaiból már tele a bakancsa velük. Néhány hónapja van nyugdíjig és facsarják. Engem eddig babusgattak ezek szerint. :D Gondolom még szeretnének pár bőrt lehúzni rólam. Egy darabig megy, de azért nekem is megvan a magam természete. Na meg ültem a másik oldalon is. Igaz, akkor meg a főnökök cseszegettek, hogy túl sofőr párti vagyok.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#4555) dlaj válasza HoTaZo (#4554) üzenetére


dlaj
őstag

Ezek szerint nem főnök párti vagy. :)

[ Szerkesztve ]

(#4556) HoTaZo válasza dlaj (#4555) üzenetére


HoTaZo
őstag

Halkan súgóm meg, hogy az előző főnökömet szájba vertem, úgy szűnt meg az a munkahelyem.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#4557) KAMELOT válasza HoTaZo (#4554) üzenetére


KAMELOT
titán

Aztán csodálkoznak, miért nincs sofőr! Nemrég hannoverben voltunk az egyik sofőrért, mert operálták a lábát. Főnökömmel mentünk érte. 1000-1000 oda-vissza. Ha valaki haza szeretne jönni, akkor megoldjuk.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4558) HoTaZo válasza KAMELOT (#4557) üzenetére


HoTaZo
őstag

Még szokniuk kell a helyzetet, pénzt is kell adniuk és ráadásul igényeink is vannak. Nem könnyű nekik... ;]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#4559) Somatom válasza HoTaZo (#4558) üzenetére


Somatom
veterán

Valahol olvastam egy szakértő véleményét, aki azt írta, hogy ezt a melót egy betanított majom is tudná csinálni. Nem értem, hogy akkor miért van mégis sofőrhiány. Túl drága a banán?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4560) zsid válasza Somatom (#4559) üzenetére


zsid
senior tag

Hát ez nagyon aljas volt, de tetszik :DDD

<tRucKdriFteR>

(#4561) HoTaZo válasza Somatom (#4559) üzenetére


HoTaZo
őstag

:C

Ezt lopom. :DDD

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#4562) KAMELOT válasza Somatom (#4559) üzenetére


KAMELOT
titán

Tudod miért van sofőr hiány?

1. sokan félnek a kamiontól, mármint vezetni
2. mindenki otthon akar a saját ágyában aludni

Röviden ennyi!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4563) Somatom válasza zsid (#4560) üzenetére


Somatom
veterán

De, most komolyan. Az utóbbi időben egy csomóan vándoroltak be Európába. A többségük képzettsége kb. egy betanított majom szintje. Itteni gyökereik nincsenek. Tehát, a szakértő véleménye alapján potenciálisan alkalmasak lennének a feladatra. Elég régóta itt vannak, ennyi idő alatt egy majom is betanult volna. Mégsem látom, hogy általuk enyhülne a sofőrhiány. Vajon miért?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4564) KAMELOT válasza Somatom (#4563) üzenetére


KAMELOT
titán

Azokra a bevándorolt emberekre gondolsz akiknek még iskolájuk sincs és nem akarnak dolgozni? Majmot legalább betanítod, de ezeket sajnos nem. Nincs semmilyük aztán ide jönnek élősködni és főleg hamis papírokkal. Azért ilyen hasonlatok hagyjunk ki!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4565) Somatom válasza KAMELOT (#4564) üzenetére


Somatom
veterán

Szóval szerinted ez durvább, mint az, hogy ezt a melót egy betanított majom is tudná csinálni? Akkor most hogy is van ez? Mégsem alkalmas rá bárki?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4566) dlaj válasza KAMELOT (#4564) üzenetére


dlaj
őstag

Somatom a szakértő múltkori válaszára célzott!

(#4567) KAMELOT válasza Somatom (#4565) üzenetére


KAMELOT
titán

Mint írtam...emberek többsége szeret otthona környékén dolgozni. Ezért sem megy el bárki sofőrnek.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4568) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Már azt hittem, mindenki elhagyta a szakmát. :DDD

Kérdés, mert nem tudom eldönteni atvertek-e a schpunzok: Ha a 'Hofban kifizeted a 10€-s parkoló díjat, a tusolás nincs benne az árban?
Vagy helytől függ, hogy legombol-e rólad még 4€-t, 6 percnyi tusoló vízért?
Amúgy jó hely lenne. A8-as Kirchheim unter Teck(gps: sz:É48.64431°, h:K942985°), ezt csak azért írom le, mert megoldható ingyenesen is. Mivel nincs beléptető kapu, nincs jegy, csak egy shell pénztáros, nincs aki ellenőrizze, mikor jöttél. Tanulva a káromon másnak legyen már jó.
A tusoló zseton, amit bedobsz egy automatába és hat percig jön csak a víz, az külön felbosszantot. Kapkodtam is, pedig a sörényemet hosszasan szeretem öblíteni.

Amúgy gurulnak a szekerek? :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#4569) KAMELOT válasza HoTaZo (#4568) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha a jegyen rajta van a tusolás akkor benne van.

Enyém gurul a legjobban. Összerakták a szervizben a kamionomat, elmentek próbaútra kb. 30km-t aztán besütötték a motort. Elment a hajtókarcsapágy. Úgyhogy most megint várhatok kitudja mennyi mire a MAN-om elkészül.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4570) HoTaZo válasza KAMELOT (#4569) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nincs jegy, blok van "Gesamtbetrag" meg "Parkgebuehren" szövegek. Mindegy, csak aranytalannak tartom az olasz ingyenes vagy 2€-ssal szemben.

Finom mutatvány. Akkor most szabi vagy másnak a gépen vagy?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#4571) KAMELOT válasza HoTaZo (#4570) üzenetére


KAMELOT
titán

Most 3 hete otthon vagyok. Jövő héten megyek 1 kanyart egyik kamionon utána meg a másik kamionon 1 hetet. Meglátjuk remélem 2-3 hét rendbe rakják.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4572) Somatom válasza HoTaZo (#4568) üzenetére


Somatom
veterán

A HOF -okban nem szokott időkorlátos lenni a zuhany (bár, találkoztam már olyannal is), viszont nincs benne a parkolási díjban.
Gyakran járok arra, mert azon az utcán, amiről balra befordultál a HOF -ba, kb. 100m -rel feljebb van egy IDS kút, ami nekünk elsődleges tankolóhelyünk. De, a HOF -ban még sosem aludtam. Egyszer faxoltattam oda egy Lieferschein -t, akkor töltöttem ott egy 30 perces szünetet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4573) zsid válasza KAMELOT (#4569) üzenetére


zsid
senior tag

Mennyi volt már abban az autóban, hogy főtengelycsapágyas lett bazz?
Tavaly nekem is volt egy 3 hetes pihim, amikor megszalagkorlátozták a kocsimat, bár én megmondom őszintén élveztem :D

<tRucKdriFteR>

(#4574) HoTaZo válasza KAMELOT (#4571) üzenetére


HoTaZo
őstag

S nálatok, hogy oldják meg anyagilag az ilyen 3 hét kényszer pihit? Nem sok a kiesés?
A múlt hetem nekem küzdelem volt, táskából, szatyorból élni. Két hét után, főleg két külön autó után, biztos hogy morcos lennék. :(((

Somatom: Ez az időzítő engem is meglepett. Persze, ne csurgassa feleslegesen az ember, de mi van, ha mégse végez? Mert a tusolóban lévő csap nem működik, akkor jöjjön ki és a kintinél öblítse a zacsit? Szerintem hülyeség. Meg drága. Így az ott lévő KFC-be be se néztem reggeli ügyben.
Most se mentem volna oda, csak annyira el voltam csúszva a hétfő du. 3-kori kezdéssel, hogy esélytelen volt értelmes helyen megállnom. De ma már rendeződött, 3 óra vezetés a lerakóhoz és pihi.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#4575) KAMELOT válasza zsid (#4573) üzenetére


KAMELOT
titán

715 000km volt benne, de mondom a szervizeseknél történt ez a műsor!

(#4574) HoTaZo: Nekem nem gond voltam már párszor így, hogy szatyorból kellett kivenni a dolgokat.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4576) Somatom válasza KAMELOT (#4575) üzenetére


Somatom
veterán

Lehet máshogy is? A szótár szerint létezik olyan értelmes szó, hogy "ruhásszekrény", de nekem nem rémlik, hogy mi lehet az. :) Táskából mosásba, mosásból táskába. Nem ez a normális?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4577) KAMELOT válasza Somatom (#4576) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem szoktam ruhát mosni. Általában 1 hónapra viszek ruhát és amikor hazajövök akkor itthon kimosom. Nekem ilyenekre nincs időm, hogy vásárolgatni, mosni meg főzni.

Szerk: Igen, te más helyzetben vagy. Neked a kabin az otthonod. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4578) Somatom válasza KAMELOT (#4577) üzenetére


Somatom
veterán

Öööö... én az otthoni állapotról írtam. :) Nekem otthon sincs ruhásszekrényem. Sőt! Még az otthon hollétét sem tudnám egyértelműen meghatározni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4579) HoTaZo válasza Somatom (#4576) üzenetére


HoTaZo
őstag

Hát, hogyne! Minden a maga helyén, a megfelelő rekeszben.
Persze ti ahogy mindig cseréltek kéthetente így ez nehéz lenne.
Nem is tudom hogyan csinálod a sok sok kütyüddel!
Én még a ruhákat is kiveszem mert sok feketét hordok így összekeverném őket.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#4580) dlaj válasza KAMELOT (#4577) üzenetére


dlaj
őstag

Én a mosást úgy oldom meg, ahogy te is. 40 pólóval, alsógatyával és zoknival indulok. Majd otthon.
Főzni van időm, ha akarok. Most éppen tojásrántotta sül a kínai rizsfőző edényben.
Bevásárlásra is szakítanék időt, ha meg tudnám oldani a megállást. És ez az egyik legnagyobb problémám. Átlagosan egy héten egyszer jutok el boltba. Autópályán felesleges is keresni. Bundáson szinte lehetetlen a megállás Aldi, Lidl és társai mellett. Pedig minden le és felrakó mellett keresem a google navival a boltokat, de ezzel a nagy szarral egy kisebb városban örülök, ha el tudok fordulni, nem hogy még parkolót találjak egy boltnál.
Most éppen kifogyott a kéztörlő papírom, a savanyúságom, és tegnapi bagettemmel is agyonverhetnék már valakit. Mindegy is, jó lesz a rántotta magában. :)

(#4581) HoTaZo válasza dlaj (#4580) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nekem most szerencsém volt. A lerakóm hagyta, hogy a rámpa előtt maradjak reggel 6-ig, és az utca másik oldalán van a Penny. Át is mentem, ahogy lerakodtam. Bevásároltam kekszekből, azt felejtettem el otthonról hozni.

Szerintem olcsóbban vásároltam, mint otthon. 3 x 0,99€ XL-es kekszek.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#4582) dlaj válasza HoTaZo (#4581) üzenetére


dlaj
őstag

Hát igen. Ilyenből van nekem jó esetben kettő héten egy. A többi egy kis keresés, és személyautó parkolóban megállás után jön össze.
Az árakkal nekem sincs bajom. Ez miatt egy kiflit sem hoznék hazulról!

(#4583) HoTaZo válasza dlaj (#4582) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nem szoktam keresni. Ha van bolt, akkor benezek. Mondjuk multkor Olaszo.-ban 2x2km-t gyalogoltam, azt hittem, hogy egy nagy áruház lesz ott, közben meg egy kis közért volt. Látva a felvágottas pultot megjött az ihletem egy kis olasz felvágottas (salame Milano), sajtos, cibattás, sörös vacsihoz. [kép]

Még azt is felejtetni tudta velem, hogy milyen rossz volt a visszagyaloglás egy pakk vizet cipelve az út peremén reménykedve, hogy nem ütnek el.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#4584) #27070592 válasza dlaj (#4580) üzenetére


#27070592
törölt tag

"Autópályán felesleges is keresni"

Ne baszd meg már.. ha staulandból indulunk ki, és egy alap igo naviból, bármelyik pálya melletti kis lófütty faluban találhatsz boltot. Az aldi lidl lefedettség elég jó, és ha nem is a bolt mellett közvetlenül de lehet találni parkolót is. Tíz perc sétát simán megér h az ember friss kenyeret, zöldséget, joghurtot vagy bármit egyen. Én legalább is simán lemegyek a pálya melletti random helyekre, ahol lidl-t jelez a navi, általában ha gewerbeparkban van bolt akkor már nyerő vagy.

A száraz francia bagettet pedig ne dobd el. Ha összegyűjtesz egy adagot, nagyszerűen felhasználható kerítéslécnek.

Bocs, épp körtepálinkát főzök.. :))

(#4585) Somatom válasza HoTaZo (#4579) üzenetére


Somatom
veterán

Pici kütyüim vannak. A járműveim, és a szerszámaim kivételével az egész életem elfér pár utazótáskában. Nem szeretem a helyhez kötött dolgokat. Ezért van pl. lakókocsim. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4586) HoTaZo válasza #27070592 (#4584) üzenetére


HoTaZo
őstag

"Stauland" :))
Ezt megjegyzem.

Gps hátralévő idő jelzésére ráteszek 1órát/100km és meg is van, mikor érek oda.
Ma beleszaladtam egy háromsávos, előzni szabad, majd belső sávot szembeforgalomhoz átvitt stauba. Előttem lévő kamion becuppant egy helyre, én meg ott ragadtam a belsőben, mögöttem autók. Kamionok, mint a beton beállva. Hát mentem, vagy 50 kamion mellett, akkor jött csak az előzni tilos tábla, de még szélesség tiltás se volt. Anyázás, minden bizonnyal. Táblától 10 kamionnyira pont nekem való lyuk a sorban. Pár perc után megindultunk s még mindig nem értem, mitől állt a sor.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#4587) HoTaZo válasza Somatom (#4585) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ez megérne néhány pofa sört. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#4588) KAMELOT válasza HoTaZo (#4586) üzenetére


KAMELOT
titán

Németország az stauland. :)
Németben senki idáig még nem jött rá, miért áll a sor amikor semmi sincs.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4589) dlaj válasza #27070592 (#4584) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi a tippet!
Igazad van, 10 perc sétát megér a bevásárlás, pláne, ha az ember egy héten egyszer jut hozzá.
Jut eszembe, Indolstadtban az Audinál rövid pályafutásom alatt már kétszer jártam, de ez alatt 3x elmentem az Aldiba (45 órás pihenőben). Az út oda-vissza alkalmanként több mint egy óra. Szóval nem vagyok lusta, csak legyen időm.
Igazából azért írtam, hogy felesleges pályán keresni (mert ugye ott nincs is :) ), mert kétszer megpróbáltam letérni, ami sikerült is, csak a bolt közelébe nem jutottam. Most, hogy írtál, rá is jöttem, hogy miért. Ugyanis én a Google maps-on kerestem meg a boltokat, illetve hozzá az útvonalat. Így nem csoda, ha fennakadtam a súlykorlátozásokon. Legközelebb akkor majd nézem a iGO javaslatokat.

És a stauland! Én tájékozott vagyok, ugyanis már a kamionos pályafutásom előtt hallottam, hogy ez NO gúnyneve.
Vagy itt olvastam, vagy szentlászló valamelyik videójában hallhattam.
Mondtam is múltkor az egyik francia felrakon az embernek, aki megmondta melyik biztonságos (-nak vélt) parkolóban állják meg, hogy; "vielleicht, deutschland stauland!" Csak mosolygott, bár a filájt-ot szerintem nem is értette.

(#4590) KAMELOT


KAMELOT
titán

Most mutatták a híradóban, hogy a szotyisok is támogatják az önjáró kamionokat. :) Sőt most tesztelték az M7-esen. :)
Van itt pár kérdésem:
1. Ki fog fel- és lerakodni?
2. Neki is van munkaideje és ugyan úgy be kell tartani a vezetést?
3. Zsaru majd ellenőrzni őt? Kit fog ellenőrizni?
4. Ki fog tankolni?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4591) SPF


SPF
senior tag

Sziasztok!

Telefon kihangosításra kinek mi jött be hosszútávon?

(#4592) Somatom válasza SPF (#4591) üzenetére


Somatom
veterán

Aux in.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4593) dlaj válasza SPF (#4591) üzenetére


dlaj
őstag

A Volvoban nagyon jó a bluetooth kapcsolat a telefonnal. Kiváló a hangminőség, a zene a telefonon keresztül meg úgy szól mint a dizsiben!

KAMELOT, Nem tudom, ezt olvastad-e, de közúti fuvarozásban még a hozzá értő szerint sem fog megjelenni. Legalábbis nem mostanában.

(#4594) KAMELOT válasza dlaj (#4593) üzenetére


KAMELOT
titán

Pont erre akartam rávilágítani. Ezek nagyon forgalomban egy jó ideig tuti nem lesznek.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4595) #27070592 válasza dlaj (#4589) üzenetére


#27070592
törölt tag

Én sem mondtam hogy lusta vagy.
Lusta én vagyok. :)

Az igo elég jó adatbázist használ, rengeteg boltot céget ismer, gyakran keresgélek benne.

(#4596) HoTaZo válasza KAMELOT (#4588) üzenetére


HoTaZo
őstag

Hát azt tapasztaltam ezen a héten, újra.
Viszont éjszaka tök jó. Heilbronnbol 19:40-kor szabadulva tepertem végig + egy órás pihi és hajnali 01:40-kor léptem át Subennél. Nappal ez nem is tudom, hany óra plusz.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#4597) KAMELOT válasza HoTaZo (#4596) üzenetére


KAMELOT
titán

Nappal számolhatsz 1-2 órát. Nappal nem közlekedem sehol, csak max franciában lerakó felrakónál.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4598) Somatom válasza HoTaZo (#4596) üzenetére


Somatom
veterán

Én minden nap ezekben a stauzónákban megyek. Nagy élmény. Főleg, amikor a staukon buknak el a 11 -es pihenőim.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4599) HoTaZo válasza KAMELOT (#4597) üzenetére


HoTaZo
őstag

Legalább. Csak lestem, hogy az útfelújításoknál is tol a német, daráltatja a 80-at. Biztos ment haza.
Szerencsés vagy!

Somatom: Nem irigyellek. Az olaszok, azok valahogy megoldják, hogy ne álljon be mint a beton.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#4600) KAMELOT válasza HoTaZo (#4599) üzenetére


KAMELOT
titán

Úgy mindig kiad mindent, sőt sokszor nemcsak hogy 11-es hanem 12-13-14 órás pihenőim is megvannak és mégis gyorsabban haladok mint mások. Legjobban portugál vagy spanyol kamion mögött szeretek menni azok nyomják a pedált rendesen. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.