Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20201) KAMELOT válasza Tüzi (#20200) üzenetére


KAMELOT
titán

Már a kiadáskor én ezt mondtam. Akikkel beszéltem, az mind "anyázza"
Nem tudnak rendesen tolatni, mert ki kell nézni az ablakon + jó drága, aztán ha bexarik nézhetsz a semmibe. :DDD
Tükörben a valóságot látod fordítva az meg egy tv. Értem én ez alatt a valóságérzetet.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20202) HoTaZo válasza KAMELOT (#20197) üzenetére


HoTaZo
őstag

Kénytelen leszek. Amúgy nem olyan kicsi, állva a közép részen, nem ütöm be a fejemet a plafonba.
Még nem vezettem.
Amúgy 2013-as, s a születésnapon állították forgalomba.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20203) KAMELOT válasza HoTaZo (#20202) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja akkor már tudom milyennel mész. Olyannal mentem én is.
Abban még a 440 motor olyan volt, mintha 500-al mentél volna.
Majd tegyél be képet a fülkéről.
Jó lesz vezetni dugóban. :DDD
Km mennyi benne?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20204) Avicularia válasza Tüzi (#20200) üzenetére


Avicularia
veterán

Pont ezt éreztem én is amikor vezettem egy Mercit, raktam is be képeket ide róla. A mérnökök feltalálták megint a langyos vizet, csak aki használná a mindennapokban azt felejtették el megkérdezni, hogy mi a véleményük a használhatóságáról. :( :(((

(#20205) Tüzi válasza Avicularia (#20204) üzenetére

De a BT a mai napig nem mukodik mukodik rendesen, a tempomat a palya kozepen 40re fekezi a szerelvenyt, es a toltesvezerles is hagy kivannivalot maga utan.
De kameras faszsag az kell.
Annyira elonye van, hogy a rendor nappal hatulrol erkezve nem lat be, es van idom eltenni a telefont.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20206) KAMELOT válasza Tüzi (#20205) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem kell telefonozni vezetés közben :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20207) Freiherr válasza KAMELOT (#20206) üzenetére


Freiherr
őstag

Hogyne kéne ;]
Örülök, hogy a DAF- on kívül a többi gyártó nem állt bele ebbe a kamerás faszságba.

XXX

(#20208) KAMELOT válasza Freiherr (#20207) üzenetére


KAMELOT
titán

Man, Daf, Merci, Iveco kamera is van
Scania,Volvo itt nincs.
Én a kezembe akkor veszem a mobilt, ha leparkoltam.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20209) Freiherr válasza KAMELOT (#20208) üzenetére


Freiherr
őstag

De azok ritkák, mint a fehér holló szerencsére.
Én teloval navigálok, rádió, Spoty, Viber a céggel, azért van, hogy kihasználjam.

XXX

(#20210) KAMELOT válasza Freiherr (#20209) üzenetére


KAMELOT
titán

Van tartó a mobilta. Nem kell kézben tartani :)

Osztrák KP trans sok magyar van. Ott vannak kamerás Mancik. Szidják is rendesen :D

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20211) Tüzi válasza Freiherr (#20207) üzenetére

Man is csinalja mar, daf utan a merci volt a masodik.
Amugy:
[link]
:DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20212) HoTaZo válasza KAMELOT (#20203) üzenetére


HoTaZo
őstag

[kép] [kép] [kép]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20213) kzolisajnos válasza Tüzi (#20211) üzenetére


kzolisajnos
csendes tag

Tudnék egy munkát annak aki ezt így gyártásba engedte: 3 műszakban csatlakoztassa a bt-t fel és le, fel és le amíg nyugdíjba nem megy.

Az új super motoros Scania is csoda. Fél év alatt háromszor voltam 3 órás frissítésen, mert nem mindig óhajtja betenni sebességbe. A legutóbbi frissítés óta nem számolja a fogyasztást, pedig amúgy egész pontos.
Egy jó van benne, appból, otthonról időzithetem az állófűtést, 2-3 próbálkozásra :)

HoTaZo: legalább a környezetvédelem jegyében ki van használva a gép életciklusa

(#20214) KAMELOT válasza HoTaZo (#20212) üzenetére


KAMELOT
titán

Ilyennel kezdtem. Legalább rendben van belül a fülke.
440 a tied?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20215) Tüzi válasza HoTaZo (#20212) üzenetére

Dolgoztam ilyennel, 3 tengelyessel, 1.2m volt benne. Napizos, jo volt, retarder allat benne :)
Aztan 400ezres nyergessel is nemzetkoziben, azota van hideglelesem ettol a fulketol.
Napizni jo.
Masra nem.
Kilog a huto?
Ahogy sokat latott, azota elhunyt nemet kollegahaverom mondta:
Ez felkesz termeket eloallito gyar, es az is marad...

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20216) KAMELOT válasza Tüzi (#20215) üzenetére


KAMELOT
titán

Retardér az fog, mint a xar az tuti. :)
Ilyennel jártam Vágselye - Bordeaux -Liptovsky Mikulás kört.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20217) HoTaZo válasza kzolisajnos (#20213) üzenetére


HoTaZo
őstag

Az biztos! :))

KAMELOT : Most már, hogy kitakarítottam. Eléggé elkeserített a látvány, amikor először beültem. TGL 12.250, ha ez mond valamit.

Tüzi : Hát, bízom benne, hogy minden 2. éjszakát otthon tölthetem!

Ma volt az első fuvarom, ½óra a felrakóra, 2½ óra várakozás, 1½ óra rakodás, ½ óra haza. Indulás hétfő hajnalban.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20218) KAMELOT válasza HoTaZo (#20217) üzenetére


KAMELOT
titán

Atya ég ez ilyen totál kis kabinos :U
Ilyenbe még véletlenül sem ülnék. Elférsz benne?
Ez most neked nyerges vagy tandem?

Szépen kitakarítottad.

Ilyet elfogadnék amcsiban. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20219) Freiherr válasza KAMELOT (#20218) üzenetére


Freiherr
őstag

Nyerges 250 pacival? :U
A Rábás idők elmúltak 30 éve . Ez sima szóló hosszú platós cucc 12 tonna.

XXX

(#20220) HoTaZo válasza KAMELOT (#20218) üzenetére


HoTaZo
őstag

Elérni, elférek benne, mert nem viszek sok cuccot magammal.
Ahogy Freiherr kolléga mondja, hosszú platós 12t-ás.

A lég cinkesebb, hogy a tacho szerb nyelven volt, telefonos segítség kellett, hogy magyar nyelvű legyen. Nem tudtam, hogy automatikusan nyelvet vált, ha betesznek egy más nemzetiségű kártyát. :Y

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20221) KAMELOT válasza HoTaZo (#20220) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja. Automatikusan vált nyelvet!
Az akkor jó legalább kis kocsival mész :)
.
Freiherr: Pedig van olyan. 1 tengelyes kisebb pótot húznak.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20222) HoTaZo válasza KAMELOT (#20221) üzenetére


HoTaZo
őstag

A nyelv váltásról abszolút nem volt fogalmam. Ott görcsöltem, míg a kollégám nem mondta, hogy tegyem be a kártyát. :DDD
Igen, ez babakocsis játék. :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20223) KAMELOT válasza HoTaZo (#20222) üzenetére


KAMELOT
titán

Ott helyben kell mászkálni? Mekkora távokat mész?
Pénz mennyi / hónap?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20224) Avicularia válasza HoTaZo (#20220) üzenetére


Avicularia
veterán

Automatikusan olyan nyelvet ad be ha beteszed a kártyádat, amilyen a kiállítás illetősége. Nekem svéd a tachográfkártyám és mindig svédül indulnak a tachók amibe beteszem. De ha átállítom magyarra akkor az adott tgk megjegyzi, onnantól nekem magyar nyelven van.

(#20225) HoTaZo válasza KAMELOT (#20223) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nem, Maklár -Ljubjana viszonylat, esetenként határ közeli olasz felrakó. Ígéret szerint, 2k€.

Avicularia : Én, teljesen abban a tudatban voltam, hogy a menüben lehet nyelvet átállítani, de szerb nyelvről nem akart menni a művelet. :DDD

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20226) Avicularia válasza HoTaZo (#20225) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem csodálom :D Nekem akkor kellett ezzel először küzdenem, mikor egy román után ültem be a fülkébe és románul próbált kommunikálni velem a tachográf :D

(#20227) Tüzi válasza HoTaZo (#20225) üzenetére

Mondjuk ez a resze tok korrekten hangzik

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20228) HoTaZo válasza Tüzi (#20227) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ezért is, de főleg, hogy hétvégén biztos, de akár hétközben is otthon tudok lenni.
Aztán jön az ígéretek betartása...

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20229) Tüzi válasza HoTaZo (#20228) üzenetére

:)) Ha meg sem probalja az ember...
Remelem sikeresen ossze klappol minden :K

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20230) HoTaZo válasza Tüzi (#20229) üzenetére


HoTaZo
őstag

Hát, ez az! Ha megnyílik egy ajtó, s van ok az ajtón túlra nézésre, akkor be kell menni! Legfeljebb vissza jövünk. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20231) KAMELOT válasza HoTaZo (#20225) üzenetére


KAMELOT
titán

Azért kell majd tekerni, mert nincs közel, főleg, hogy előzni sem lehet. Mennyit megy a babakocsi? 85-90?
Tank mekkora benne?
Fogyasztás?
Az pont olyan táv, hogy minden másnap otthon.
Ha úgy jön ki, hogy szombaton délelőtt/ délután érkezel?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20232) HoTaZo válasza KAMELOT (#20231) üzenetére


HoTaZo
őstag

GPS szerint 7 óra vezetés háztól lerakóig.
Ilyen adatokat még ne kérdezz tőlem, mentem vele 54km-t eddig, nem pályán.
Terv szerint megjárható nem két teljes vezetésből a felrakás, haza, lerakó, felrakó, le+ felrakó, haza.
De, hadd lássam meg, hogy miként alakul a hét, utána már adatokat is tudok mondani.
Kíváncsi vagyok én is.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20233) HoTaZo válasza KAMELOT (#20231) üzenetére


HoTaZo
őstag

2ème édition .
Tehát, tegnap 04:15 start, lerakón ~13 óra körül (~ -mert a pontos lerakó pontot nem kaptam meg, csak cég nevet és címet, de a Google egy helyet ad, míg van nekik 6-7 bejáratuk, attól függően, hogy melyik részlegre akarsz menni. Mindegy, tesztnek veszem, boldogultam :D ), felrakó ponton (ugyanaz a cég) mondták, hogy ott fognak rakni, ahol lerakodtam, de csak ma reggel, mert ők 14 órakor zárnak. Pihi reggelig, 1. felrakó kész 8:30 körül, átállás 2. felrakóhoz, ott várakozás papírokra. Indulás 11:30. Találkozás, eszmecsere kollégával, így csak 21 órára értem haza. Lerakó holnap délután valamikor... Csütörtökön kamionstop Szlovéniában (kalkuláljatok vele ti is, ha érint!), így még nem tudom, hogy mi lesz a heti folytatás.

Adatok:
Tempomat feltol 92-ig (GPS szerint van az 93 is).
2x150l-es tank van alatta.
21,7-ig lement nyugis 87-ezéssel. 89-90+ -nál (mert siettem haza - nagykanizsai Honeywell -nél futottunk össze a kollégával - 4:18 alatt értem házig) felment 22literre is.

"Ha úgy jön ki, hogy szombaton..." Az majd kiderül akkor.
A többiek Délvidékiek, én vagyok egyedül a brigádban erről a vidékről. Más rendszerben leszek én, mint ők. Nekem előfordulhat, hogy bejelentkezek és hazamegyek, majd ha szólnak, s az idők engedik, akkor visszamegyek. Míg a kollégák jobb híján punnyadnak, nyűglődnek az autójukban.

Amúgy a szombat-vasárnap szabad, (elméletben)...

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20234) Qtya123 válasza HoTaZo (#20233) üzenetére


Qtya123
őstag

Szia! Nem bonyhádi cég?

Pécs környékéről származom és úgy rémlik Bonyhád közelében szoktam látni ezeket a piros Generalos autókat állni egy telephelyen. Nyerges is van bőven, ha jól emlékszem.

Amúgy sok szerencsét, kipróbálod, kiforrja magát és meglátod, hogy milyen.
Olvastam, hogy azért választottad, hogy többet legyél otthon. Mikor ez a döntés jött, a 2/2 munkarendben nem gondolkodtál? Vagy az kiesik, mert kevesebb a pénz?

[ Szerkesztve ]

(#20235) HoTaZo válasza Qtya123 (#20234) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nem, szegedi. Az autót vette a Generaltól, Anaszand a nevük.
Köszönöm!
Nem gondolkodtam kimondottan váltásban, jól elvoltam a másik cégnél. Csak a párommal való együttlét volt kevés. A helyi patikus unokájának a férje a tulaj. A patikus adta a tel.számot, hogy a srác keres sofőrt. Mondom magamnak, hogy szegedi cég... Mit kezdjünk egymással? Aztán felhívtam, hogy miről lenne szó, hiszen megígértem, hogy felhívom. Ő meg mondta, hogy erre a relációra keres itteni embert. Összenéztünk a párommal és mondtam neki, hogy átbeszéljük. Később belementünk részletekbe, azok sem voltak eltántorítóak, így belevágtunk.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20236) Freiherr válasza HoTaZo (#20235) üzenetére


Freiherr
őstag

Majd figyelek a BOSCH- nál, hátha összefutunk.

XXX

(#20237) HoTaZo válasza Freiherr (#20236) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ok. A babakocsit már megismered. :D

Ma este 6-ra odamentem (ebben maradtunk az irányítómmal), azt az infót kaptam, hogy az egyik tétel mai, a másik holnapi leszedesű, mint ahogy a visszarakodásaim egyike mai, a másik holnapi. Ezt nem tudom, hogy miként gondolták ki, de a vége az lett, hogy a bentiek tervezése alapján minden holnap lesz leszedve és felrakva.
Telefonon nem értem el az irányítót, elküldtem neki az infót. Nem reagált (futott, mint kiderült), másik kollégám, aki szintén befutott közben is mondta, hogy akkor menjek haza.
Holnap kiderül, hogy milyen gondot jelent a +50km oda-vissza...

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20238) Tüzi

Eddig nem ereztem kesztetest arra, hogy fizikai kontaktusba keruljek barkivel is miota ezt a fuvarozos dolgot uzom, de ma kozel kerultem hozza.
Utalom amikor egy faszari fenyeget :(
Aszongya' a kiskancso, hogy megkotberez (!) szaaaz eurora amiert kedden 8 helyett 8.45re ertem az egyik ceghez. Fenyegetoooozik!
:DDD
Ahol amugy az egy szem rakodohelyen eppen allt egy kamion amit pakoltak, de ez persze nem szamit neki.
Oke.
Tegnap delutan kapok egy felrako es egy lerako cimet.
Semmi mast. Mikorra menjek, mit viszek, mennyit, stb.
Ledumaltam a nemettel ma reggel (mert este 6kor bezart a ceg es 7re ertem oda), kedvemert telefonalt kettot, kiderult mit viszek, de meg nincs kesz, 2-3 orat varjak.
11 utan lett felrakva, 22 tonnaval Koln mellol erjek le cseh tranzittal, Chomutov-Pecs vonalon utobbi ala, hetfon reggel hatra, de ne kessek, mert kulonben megall a gyar, es kotber.
Este 9kor talalj parkolot cseheknel :DD Megalltam Chemnitz mellett a kedvenc nyugis parkolomban, ott rohadjal meg ahol ulsz eppen...
Fel eve helyette dolgozom, mert se ref.szamot nem kuld, se semmit nem csinal, aberralt idoket szamol, stb.
Erre pattog itt nekem meg fenyegetozik :D
Ezt a honapot kihuzom, marciusban rapihenek, hagyom ulni a dolgot, addig kideritem ki ez a gyoker, aprilisban bolondot uzok belole. Hatha magahoz ter.
Mindennek van hatara, a turelmemnek is.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20239) Zolás válasza Tüzi (#20238) üzenetére


Zolás
addikt

Nekem a suttyó cégekből van elegem. Legújabb az osztrák és német aldi. Áru fajta szerint sorrendben kéri az árut. Ha viszel hatfélét, egyik fajta elöl, utána a másik. Ha összekeveredik, mert ugye nem sorba szokták felhányni az árut, akkor kiabálni kezd! Hogy ez mi, hát a meggyes csoki után van két kókuszos, és megint egy meggyes, és hogy képzelem! Baszki, nem itt dolgozom rohadtmód nem érdekel az árud fajtája! Legközelebb valamelyik kiabálni kezd, kimegyek a picsába, és oldja meg! Van elég stressz az úton a sok vezetésre képtelen gyökérrel, nem kell ezt még extrázni.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#20240) Tüzi válasza Zolás (#20239) üzenetére

Az osszes olyan boltos ceg pepita... Pennyztem ugye, ott a boltosok halal korrektek voltak, senkire egy szavam nem lehet, de amit a nagyraktarban muveltek...
Ott volt eletem eddigi elso, es azota is utolso (bizony, nem kamu!) uvoltozese egy arukiadoval.

Nem tudom a nemetnek mi a fax baja van a csokikkal, meg azt sem miert csinalja amit/ahogy csinal :( sajnos itt is egyre tobb a turelmetlen, ideges, begyoposodott nemet. Ugye most nem megy ugy a szeker, aztan amikor valami nix gut, azt ezek nehezen viselik :)

Bar nekem az elmult fel evbol miota csak nemetet hordok, bajom senkivel nem volt. Uton persze, anyazok en is, dehat ebbol is latszik, hogy odafigyelunk a kozlekedesre, kulonben nyugodtak lennenk :D
Ezen a heten is ket kulon helyen jott a "deine Deutsch is sehr gut, und klar" tipusu szoveget kaptam.
Nem tudom a korulotted levok miert hulyek :(

Az en kis fergem egy magyar gartneres fuvarszervezo faxtarisznya, de megkapja azt amit el szeretne kerulni...
Pedig a fentiekbol lathato, hogy tenyleg nyugodt, bekes, pacifista vagyok.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20241) Zolás válasza Tüzi (#20240) üzenetére


Zolás
addikt

Nagyraktár ez is mind, nem hordok boltba árut. Már arra is lusták, hogy átvegyék az árut, ha nincs mind a hat meggyes vagy akármilyen sz@rja egymás után sorba. Degenerált idióta mind.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#20242) Freiherr válasza Tüzi (#20238) üzenetére


Freiherr
őstag

Lehet én nem értek valamit, de Ha holnap tudsz menni, akkor simán ott vagy hétfőn 6-ra. Akkor mit fenyegetőzik? :F

XXX

(#20243) kzolisajnos válasza Tüzi (#20240) üzenetére


kzolisajnos
csendes tag

Nem úgy volt, hogy még kihúzod a hónapot és vége? Biztos megvan rá az okod de elég régóta kínlódsz velük, megéri szivatni magad? A fuvarszervezők nagy része le sem sz*r, telefonál kettőt és kész, te meg emesztheted magad a fülkében, ne legyenek illúzióink. Ő otthon alszik végül, meg logatja a tökét a jakizziban, ha akarja.

(#20244) Tüzi válasza kzolisajnos (#20243) üzenetére

Hat, akkor ez velem rabaszott most, valahogy megtalalom :) Ha pedig jol gondolom, akkor orulhet, ha csak egyedul beszelek majd vele.
Februar vegeig vagyok, ezt meg kertek tolem, igazabol raerek. Jol emlekszel, januarrol volt szo, de akkor nem lenne meg a 9 honapnyi pot berles, a sraccal meg nem akarok kibaszni.
Birka turelmem van, de hamar pattan a hur egy hatar utan.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20245) Tüzi válasza Freiherr (#20242) üzenetére

Meg fogom kerdezni tole.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20246) HoTaZo válasza Tüzi (#20244) üzenetére


HoTaZo
őstag

Van két francia kifejezés (pisser sur les godasses, chier dans les bottes), amit kicsit fazonírozva átvettem, s így szól: Az még előfordulhat, hogy véletlenül lehugyozzák a csukámat, de azt, hogy beleszarjanak a csizmámba, azt nem fogom hagyni!
Márpedig a "barátod" ez utóbbira gyúr.
Arra viszont számíts, hogy egy 8 napon belül gyógyuló sérülés, másokat megbotránkoztató tett (garázdaság), netán leköpés (becsületsértés), már halmozott bűncselekmény, így jó eséllyel egy év próbára bocsátás is lehet belőle. Tapasztalat...

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20247) Tüzi válasza HoTaZo (#20246) üzenetére

;)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20248) Tüzi

Elindultam ma ejjel haromkor Pecs melle, Szigetvarra.
Vegig eso, leerek, szemben a ceg. Nezem a keresztezodesben, hogy hol lehetne bemenni, mondom biztos a foutrol. Hat nem. Szart sem latok, eso, fel hat, korom sotet.
Oke, mondom megfordulok. Epp kitettem jobbra az indexet, talan villant egyet, latom oszlop, es nem ut, hanem ilyen utkezdemeny.
Oke, sebaj, balra index, alig kezdtem tekerni a kormanyt, fekcsikorgas, sarga ezereves renault furgon elsiklik mellettem, fu utan megallt a szantofoldon.
Elkerulte a tuzcsapot, es a kandellabert is, de az arkot is.
Kiszallok, srac is, ket csajjal.
Ki a hibas, nyilvan en, gondolkodni nem kell, kamion barmikor barhol elozheto, nyilvan, 70es tablanal is, 70 meteres feknyommal.
Mannheimbol jottek egy seggel, mentek Pecsre.
Rendor, kisfaszom, 6 pont, 13 ezer.
Sracot kirancigaltam, lokharito egy patent minusz, meg a klimahuto also lamellasora elferdult, de ennyi.
Oke.
7kor diadalittasan, eletem elso sajat hibas balesete utan befuzve az autot a picsanyi bejaraton, begurulok ceghez, forduljak erre, arra.
Haaat, ez az aru nem ide jott, hanem szembe, igen, az is 12es hazszam.
Oke.
Nagynehezen kitolok, elfordulok, ut, es a bejarat kozott 30-40 centi kulonbseg. Terepen jaro auto, ukran vegrehajto...
Bemegyek, kiponyvazok, "ez nem volt annyira surgos"

Vaaarjal, ez meg csak a kezdet...

Leszedik, osszerakom a szekeret, persze eso esik, en meg vidam vagyok.
Felrako, onnan 70 kavics kb, Kaposvar mellett, Orci.
Minden utca 3.5-es.
Mindegy, bemegyek, ott a ceg, megallok, zarva.
" nem ott kell bemenni, hanem a mellette levo uton".
Foldout, felazva... Bejutok valahogyan, merlegeljek, mert nem tudjak, hogy a bigbagbe mennyit toltottek, milyen nehezek, de 22 tonna lesz, 20 raklapon.
Na bazdmeg, igy szamoljal tengelsulyt.
Bekuldenek a bokaig ero sarba, ponyvazz ki, kosd le
Hatam megint kakukk, szoltam, hogy jovo hetre nekem ne keressenek semmit, eleg volt, leszarom az egeszet.
Elmegyek merlegre, 39.5 az auto.
Akkor ez nem 22 tonna, hanem 24+, de a hatso rakonca kozel fele ures, szoval kb 1-1.5t a huzon a plusz.
Ponyva ki, spani le, kivesz, atrak, spani vissza, nagyjabol jo lesz.

Vaaaarjal, lesz ez jobb is.
Delutan fel ketto, 1re kellett volna Nyiradra ernem.
Szerintuk.
Elindulok, telefon a vevonek, Sumeg mellett van, negyed negyre ott vagyok.
Jovok az uton a telep fele, beszelek a csajjal, hogy hol kell.bemenni pontosan, megvan, index balra, lassitok, TUKOR (vagy mi a faszom ez a fos), oke, kanyarodok ra a felazott foldutra, ember majdnem belemjon, mert nekiallt elozni.
Hat bazdmeg...
Ut olyan szeles, hogy bekanyarodaskor a pot eleje fat tort, a ponyva bal oldala meg vegig lett karcolva a sarkon allo akacfa miatt, ami azert van ott, mert nem vagjak ki.
Anyadat azt.
En meg nem ferek be.
Leszarom, bejott.

Na itt jon a jo resz.

Ez egy bocitelep.
Ez meg bocitap.
De csak a fonokasszony magyar, a tobbi indiai... Traktoron... Nagy Claason. Villaval.
Mi baj lehet, ugye?
Mi van meg a bocitelepen?
Na?
Igen! Szar. Sok szar. Alljal bele a kamionnal, ponyvazz ki, iranyitsam az indiaiakat, kozben hordjuk fel a szart a potra.
Varjal, a java most jon.
2 ora alatt sikerult leszedni a cuccot, nem tort ossze semmi.
Zsir.
Amikor jottem be, a csaj mondta, hogy majd tolatni kell.
Kifele.
Mondom mi van?
:W
Aha.
Csak kozben a suly lejott a potrol.
A huzo elkapart, nem megy fel.
Fel orat probaltam, kozben elkezdett sotetedni, keritettem lapatot, haromnegyed orat szart lapatoltam a az utrol, hogy hatha felmegy.
Jobbra hatra, rukiben, sotetben, kameraval...
Nem ment.
Este hatkor zartam a napot, irtam, hogy hatra nem erek nyiradra, talan 9re.
De lehet kipakolok, es elmegyek haza inkabb.
Most itt alszom a bocik mellett, auto alatt folyik a szar meg a hugy, cipom tiszta szar es hugy, gatyamon is van belole, es "lepakolni azert sikerult?"

Ja.
Sikerult.

Annyi oromom van, hogy soha nem ereztem szagokat, meg semmit az orrommal.
Ha ereznek, akkor mar munkanelkulin lennek holnaptol.

Nem gondoltam volna tavaly nyaron, hogy megutaltatjak velem a kamionozast.
De sikerult nekik.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20249) Zolás válasza Tüzi (#20248) üzenetére


Zolás
addikt

Neked aztán van türelmed rendesen. Volt már hogy a szántóföldön kellett rakodni, és a barom hegyre fel megállít, feldob egy félig törött görbe békát a platóra, és mondja, hogy a bigbag zsákos krumplit ráteszi egy raklapra, azt a platóra, én meg békázzam be! Miután rájöttem hogy komolyan gondolja, közöltem vele, hogy nem az én dolgom, ott vannak a jól fizetett emberei a földeken, majd ők felrángatják emelkedőn az árut. Kb négy munkás kellett hozzá, hiába próbáltam meg kiszintezni a pótot. Laza két óra alatt sikerült is megrakniuk. Közben hívott az irányítás, hogy nem vagyok segítőkész, meg minden. Azóta se küldtek ilyen munkára.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#20250) Di Natale válasza Tüzi (#20248) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Nagyon rossz volt ezt végig olvasni... :( Pénteken a GKI órán az oktató elkezdett sztorizgatni és kifejtette miért nem kamionozik többé. Az ilyen farmokra miért nem traktorokkal szállítanak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.