Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20301) otto14 válasza kzolisajnos (#20300) üzenetére


otto14
senior tag

Az én autóm is 4 akksis, egyszer sikerült eddig lemeríteni, mert megszoktam hogy úgy is kibírja, és nem ellenőriztem a feszültséget. 15 perc alatt eléggé vissza tölti az akkut a motor, annál tovább nem szoktam járatni.

Nekem egy Anker 67W töltőm van, de asszem nem tölti a leptopomat, 100W feletti kellene az adatlap szerint.

Ez is érdekes, hogy amikor bedugom a leptop saját töltőjét az inverterbe, akkor megbolondul a touchpad, és nem érzékel jól.

asd

(#20302) kzolisajnos válasza otto14 (#20301) üzenetére


kzolisajnos
csendes tag

Nekem a Bt egeret nem érzékelte, csak a touchpad működött. Vezetékes egérrel jó volt, pedig a Bt egérnek is usb-s az adó része.
A 4 akksisat le lehet meríteni, elindul, de nem szeretem az akksit ennyire kihasználni
Most épp olyan laptopokat nézek, amiket lehet 45/65 wattal tölteni

(#20303) Qtya123 válasza otto14 (#20299) üzenetére


Qtya123
őstag

Teflont én sem csipázom, lenne is matek ha fel kellene szerelkeznem kamionban főzésre, melegítésre. De ezek szerint vannak kerámiás cuccok.

Agyrák666: hát ja, csak 1 hét alatt meg nem keresel elég pénzt. Szerintem a 2/2 egy elfogadható kompromisszum. Nem tudom mennyire terjed/van igény erre a beosztásra. Igazából a kulcs egy megbízható váltótárs. Kérdés a cégek mennyire fogadják el ezt a formát.

(#20304) chop


chop
őstag

Sziasztok,

le fog jarni a GKI-m, hogy van most az utankepzes? Mennyi ido? Kell vizsgazni?

Koszi.

(#20305) Tüzi válasza chop (#20304) üzenetére

Sulit kerdezz meg, mert folyamatosan varialnak az okosok valamit...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20306) Tüzi válasza otto14 (#20301) üzenetére

Rendes normalis szinuszos tap kell.
Az nem fogja az akksit sem leszivni, a noti sem hulyul meg, stb.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20307) Avicularia válasza chop (#20304) üzenetére


Avicularia
veterán

Engem is érdekel mi a pálya ezzel kapcsolatban. Ahogy néztem nagyon elszaladtak az árak.

(#20308) otto14 válasza Tüzi (#20306) üzenetére


otto14
senior tag

Szinuszosat vettem, meg amazon best seller, aztán nem tökéletes. Figyeltem ám, amikor beszélgettetek az inverterekről :D Nézegettem az IVT invertereit is, csak iszonyat drágák. Majd egyszer, mert nagyon tetszenek. Suliban piros pontot is kaptam volna, ha bevittem volna órára egy olyat.

asd

(#20309) Agyrák666 válasza Qtya123 (#20303) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Dehogynem.
7x 35 ezer: 245
Jo az. 2 het kanari szigetek. ;]

(#20310) chop válasza Avicularia (#20307) üzenetére


chop
őstag

Elegge. Annyiba kerul az ujito, mint nekem 5 eve az alap.

Holnap telefonalgatok.

(#20311) Avicularia válasza chop (#20310) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem még így is nagyon olcsó lenne a svéd árhoz képest. Alap képzés errefelé 860K huf kb. De a felújító is 300+

(#20312) Qtya123 válasza Avicularia (#20311) üzenetére


Qtya123
őstag

Haver most csinálja a c, c+e és d-t. A tervezett végösszeg 800.000 Ft-al nőtt neki időközben a folyamatos emelések miatt...

De ilyen áremelkedések voltak, hogy amikor kezdte az egész jogsit, akkor a GKI 250e körül volt, most meg mire eljutott oda 354e Ft. Sorra jöttek az emelések, még a vizsgadíjak is emelkedtek. Az óradíj szintén. Buszos jogsinál 30.000 Ft körülire emelkedett egy vezetési óra díja.

Ha csak B-vel áll neki valaki, akkor a D-s jogsi 1.5 millió Ft (ha van C, akkor kb 1 milla)..... Nesze neked sofőrhiány, aztán csoda, ha importálni kell a BKK-nál a buszsofőrt.
Áldom az eszem, hogy anno OFA-n keresztül megcsináltam a D-t. Későbbre terveztem, de mondom rápróbálok az OFA-ra. Hát jól tettem, most ennyit nem adnék érte.

[ Szerkesztve ]

(#20313) Avicularia válasza Qtya123 (#20312) üzenetére


Avicularia
veterán

Itt a környező 3 kommünben csinálnak sofőrképzést, 18 embernek, állambácsi fizeti. Fullos jogsi, B,C,E GKI, ADR talán targonca is van benne (majdnem mindenhol követelik, hogy tudjál rakodni)
Olyan 3 millió felett lesz a vége.
Én mikor kérdeztem a munkaügyi hivatalt kb. 10 éve, hogy nem akarják kifizetni az E kategóriát elhajtottak, hogy csináltassam meg saját pénzen.2017-ben 110K huf-ért csináltam meg végül otthon.
Azóta jó pár bevándorlóval találkoztam, főleg afgánokkal, akiknek mindenét az állam fizette.

(#20314) HoTaZo válasza Avicularia (#20313) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nekem is szerencsém volt, pont munkanélkülin voltam, akkor indítottak egy 7 hónapos tanfolyamot. Targoncával kezdtük, mert akinek az se sikerül az ne is menjen tovább, de volt akinek sikerült, de mégis dobták a csoportból, azoknak legalább lehetett targis jogsi. Aztán C (kettőnknek már volt) majd E, aztán GKI, ADR, tartány. Mindez Állam bácsi és megyei finanszírozással, úgy hogy mi is kaptuk a munkanélkülit közben.
Ja, ez Franciaországban volt, '97-ben.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20315) Tüzi válasza Qtya123 (#20312) üzenetére

En nem merem osszeszamolni, hogy amennyiben volt a buszos meg a gki, ugy, hogy morcosan neztem amikor mondtak, "megint emelkedett, ket napja".
Na, akkor emeles nelkul beirattak, ha nagyon puffogtak volna, akkor megemlitettem volna, hogy hello, vezettem osszesen kb 12 orat (ebbol 6ot turistaztam) a 30 helyett, ferjen mar bele ennyi, meg igy is boven pluszos nektek.

Azota sikeresen levizsgaztam abbol a fingfureszelos marhasagbol, meg tavaly December 17.en, most februar 20 van, de kartyam meg mindig nincs...
ROFL

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20316) Tüzi válasza otto14 (#20308) üzenetére

Most veszel egy sima invertert 40-50ert (1.2k kW), vagy egyszer veszel egy jot 120ert.
Szerintem havi 8-9 kereset mellett belefer.

Tudod, van az a mondas, hogy a szegeny ember nem.engedheti meg maganak az olcso cipot.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20317) Uher


Uher
aktív tag

En a vizsga nelkulin voltam (tovabbkepzes), etitanon az elmelet, majd 3x50 perc szimulator. 170k a kombinalt.

(#20318) Avicularia válasza Uher (#20317) üzenetére


Avicularia
veterán

Mennyit kell személyesen jelen lenni? Illetve melyik cég?

(#20319) Uher válasza Avicularia (#20318) üzenetére


Uher
aktív tag

Fel nap (kb. 4ora) ami a szimulatort reszet illeti, az etitan meg nagyjabol 8 ora mire vegzel tesztel egyutt.

(#20320) Qtya123 válasza Uher (#20319) üzenetére


Qtya123
őstag

Én majd össze akarom rántani egybe a C és a D GKI-t, hogy ne külön-külön időpontokban járjanak le.

Jelenleg, ha ezt megtenném és az összevont GKI megújítást választom a vizsga nélküli online opcióval, akkor az 149.900 Ft.
(a vizsgásnak az ára 139.000 Ft)

Itt néztem az árakat: [link]

[ Szerkesztve ]

(#20321) chop válasza Uher (#20317) üzenetére


chop
őstag

Vegul 123-ert talaltam C-re a Federal Trustnal, de ami brutal: az alapkepzes konkretan 397 000 Ft!

Ot eve kb. 130 volt...

(#20322) Uher válasza Qtya123 (#20320) üzenetére


Uher
aktív tag

Ebben az arban benne van a gki kartya dijja is?

(#20323) Qtya123 válasza Uher (#20322) üzenetére


Qtya123
őstag

Szerintem igen, de nem néztem meg teljesen részletességgel.

(#20324) kzolisajnos válasza chop (#20321) üzenetére


kzolisajnos
csendes tag

Tachográf kezelői kártyát ne csináltass, ha a tanfolyam során megpróbálnak lehúzni vele

(#20325) Avicularia válasza kzolisajnos (#20324) üzenetére


Avicularia
veterán

Ja, azt velem is megcsináltatták 5 éve, értelmetlen lehúzás :( :(((

(#20326) Tüzi

Amikor megalltam ma 10.01ben, jobbrol ponyvas, balrol autoszallito.
Ponyvas element, jott egy supernovas, a mobilgarazs helyere beallt egy silos.
Egy ideig a jobbos placc szabad volt, majd jott egy 12 tonnas.
Tudtam aludni 3 orat miutan megettem a spagettimet, es orultem az nVidia jelentesnek, ami hozott a konyhara egy kis szotyipenzt.
Felkeltem a berregesre.
Egyik lekapcsolt, indult egy masik fele berreges.
Most elmentem furdeni, total koma vagyok, hatraneztem, ezt latom.
Korbementem a parkoloban, 3 hutos van.
Osszesen.

Mit csinalok rosszul?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20327) Qtya123 válasza Tüzi (#20326) üzenetére


Qtya123
őstag

"Mit csinalok rosszul?"

Azt, hogy ilyen helyzet kialakulása után nem teszel be füldugót. :DDD

(#20328) kzolisajnos válasza Tüzi (#20326) üzenetére


kzolisajnos
csendes tag

Az univerzum teremtő ereje nem ismeri a tagadást. Azt vonzod be amit gondolsz: ne álljon mellém hűtős.
Helyesen: csendben szeretnék aludni :D

(#20329) Agyrák666


Agyrák666
aktív tag

Milyen kis finnyas.. pedig a huto elringat. Olyan jo, mikor meg remeg is kicsit a fulke. :DDD

(#20330) HoTaZo válasza Tüzi (#20326) üzenetére


HoTaZo
őstag

Hah, "régi" szép emlékek! :D
Eddig 7-ből 2 éjszakát töltöttem/ hét a babakocsiban, többit az itthoni ágyikómban. Hűtős pótoktól távol. ;]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20331) Di Natale válasza stingy2 (#20103) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Ma volt a 3 tesztsor és az esettanulmány. Sikerültek és szerintem ugyanazokat a feladatokat kaptam, mint Te! :)

(#20332) tahepa


tahepa
senior tag

Daf xg ről tud valaki infót adni? Nem megy a 24 voltos csatlakozóm.Igy nem tudok kávét főzni stb. Valszeg biztosíték. De hol van vajon? Es no plane kinnt vagyok németben.

(#20333) Tüzi válasza tahepa (#20332) üzenetére

Gondolom anyosules elott a muszerfalban.
Szerintem a terdednel levo also muanyag mogott.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20334) Zolás válasza Tüzi (#20326) üzenetére


Zolás
addikt

Azt csinálod rosszul, hogy nem szereted a hűtős pótot! :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#20335) tahepa válasza Tüzi (#20333) üzenetére


tahepa
senior tag

Megtaláltam, de a biztik jók. Volt tartalék és azokat is beraktam de továbbra sincs energia. Készen vagyok lelkileg. 😓

(#20336) eshe válasza tahepa (#20335) üzenetére


eshe
tag

A hűtő alatt van a 24v csatlakozója,onnan tudsz szerezni áramot.

(#20337) Qtya123 válasza Zolás (#20334) üzenetére


Qtya123
őstag

Azt szoktam mondani, hogy ott b@sztam el, hogy olyan cégnél kezdtem, ahol hűtős pótok vannak. Innentől ha nem muszáj, nem annyira akarnék ponyvást. Lehet ha azzal kezdek, semmi gondom nincs vele.

Abban a kevés alkalomban is, amit én dolgoztam, nem egyszer volt az, hogy míg én nyugodtan ettem, amíg rakodtak és ajtó nyit-csuk, addig a mellettem lévő a rakodás közben már akrobatázott a spanikkal, ponyvával, lécekkel, meg ömlött róla a víz a 40 fokban a térköves placcon.

Persze ettől még nem azt mondom, hogy minden happy a hűtőssel, de amennyire én megítéltem, az azt sugallja, hogy kényelmesebb.

[ Szerkesztve ]

(#20338) Agyrák666 válasza Qtya123 (#20337) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Kiveve mikor 33 db raklapot kell cserelni ;]

(#20339) niemand90


niemand90
újonc

volt téma a recesszió, kevesebb szarabb fuvarok, jelentem a 3.5 furgon se a legjobb most konkrétan vadászni kell rá a fuvarokat. üzemanyag drága, bérek , szerviz, minden.

(#20340) tahepa


tahepa
senior tag

Közben megoldódott a problema. Telefonos segítség volt így a bizti csere lett a vége. 3ból az egyik szállt el.
Köszönöm mindenkinek a segítséget.

(#20341) Tüzi válasza niemand90 (#20339) üzenetére

Hetvegen vagy 30 roman furgi allt lisszaboni vw-nel.
Erdekes amugy.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20342) Qtya123 válasza niemand90 (#20339) üzenetére


Qtya123
őstag

Igen, még én hoztam fel a recessziós kérdést.

Amúgy pont jól is jött "helyzetfelmérésnek", hogy egyik ismerős nemrég végzett a C+E-vel és ugyanúgy másodállásban beugrósként akar dolgozni, mint én tettem.

5 céghez adta be a jelentkezését, mint 0 km-es csak belföld, csak beugrós igénnyel. Az egyikhez holnap megy próbanapra, Gyöngyösön van a központjuk, azt mondták neki, hogy van ott tesztpályájuk a telepen, ha tudja kezelni a kamiont, akkor dolgozhat náluk.
A másik 4-től sem kategorikusan kijelentett választ kapott, hogy nincs munka.
Volt amelyik azt mondta, hogy főállásra keres sofőrt, és volt amelyik azt mondta, hogy beugróst csak 1 év tapasztalattal vesz fel, 0 km-el nem.
Szóval azért csökkennek a fuvarok, de ezek szerint sofőr kell még.

Másik érdekesség, hogy pár hónapja jött hozzánk dolgozni egy nő, aki előtte egy kamionos cégnél (beta trans ha jól emlékszem) dolgozott, mint irodai beosztott. Engedélyek kiállítása, napidíjak számolása, stb... volt a feladata.
Azt mondta, hogy 2 évvel ezelőtt a belföldes sofőrök 12.000 Ft-ot kaptak napidíjra a bejelentett minimálbér mellé. Azóta emelték már.
Én ezen teljesen ledöbbentem, mert én 2021 szeptemberben kezdtem beugrósként és akkor 22e volt a napidíjam, ami a következő évben 25.000 Ft-ra állt be. Ekkora különbségek tudnak lenni a cégek között?
Ki a tököm dolgozott ott náluk 2022-ben napi 12 e Ft-ért...? Csoda, hogy volt ember az autóikon.

Bár ez is egy érdekes dolog, mert volt egy alkalom, mikor mentem vissza a kamionhoz, a mellettem lévő rámpán álló sofőr elkezdett kérdezni, hogy mióta várok, meg panaszkodni, hogy ő itt áll 7 órája és neki eddig -2.000 Ft a napja. Kérdem, hogy miért? Hát mert 0 Ft-ot keresett ma, mert egy métert nem ment, viszont előbb vett ebédet 2.000 Ft-ért a büfében.
Azt mondja km-ben fizetik. Mondom neki, hogy hát de miért nem megy olyan céghez, ahol napidíj van. Válasz: áhh, mindenhol ez van, máshol se jobb. :F

[ Szerkesztve ]

(#20343) Di Natale válasza Qtya123 (#20342) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Gyöngyös K&V? Oda szeretném GKI után beadni a jelentkezésemet.

(#20344) Qtya123 válasza Di Natale (#20343) üzenetére


Qtya123
őstag

Igen.

(#20345) Freiherr válasza Qtya123 (#20342) üzenetére


Freiherr
őstag

12 ropi plusz minimálbér az kb. annyi mint a napidíjad

XXX

(#20346) Tüzi válasza Freiherr (#20345) üzenetére

Pont ezt akartam irni.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20347) Zolás válasza Qtya123 (#20342) üzenetére


Zolás
addikt

Bejelentett plusz napidij, úgy 12. Legalábbis gondolom hogy 12 per nap amúgy rohadt kevés lenne.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#20348) Qtya123 válasza Freiherr (#20345) üzenetére


Qtya123
őstag

2022-ben nettó 133e Ft volt a minimálbér. Ha azt 22 munkanapra osztom le, az 6.000 Ft, tehát plusz 12e Ft-al is csak napi 18e Ft.

(#20349) Agyrák666 válasza Qtya123 (#20348) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

2022-ben egy komuves segedmunkas lapattamaszto is keresett 25 ezret. ;]

(#20350) Tüzi

Sopronban talalkoztam valami kelethazai ceg 3 soforjevel tavaly osszel, ok 20ert dolgoztak nemzetkoziben.
Mondtam is, hogy megafaszom az...
Kozben latod, beugrosnak 40et adnak helyenkent.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.