Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20101) Di Natale


Di Natale
aktív tag

A héten elkezdtem a GKI tanfolyamot. Piszok sok anyag... Még az a szerencse, hogy a C+E tanultakkal sok az átfedés. Esettanulmányra hogyan lehet készülni?

(#20102) kesenyi válasza Di Natale (#20101) üzenetére


kesenyi
tag

Nem vészes, jó sokszor át kell olvasni, aztán megragad. Ha megtanulod és megérted a GKI tananyagait, akkor csak alkalmazni kell az esettanulmánynál.

(#20103) stingy2 válasza Di Natale (#20101) üzenetére


stingy2
senior tag

A héten voltam elméleten. A 2 képlet, ami fontos: reakcióidő alatt megtett út (v/10)x3, fékút (v/10)^2. Nekünk pl. az volt, hogy mennyi a reakcióidő alatt megtett út 20km/h-nál, és mennyivel nő, ha a sebesség 60km/h?
Lesz vmi. munkaidővel kapcsolatos: pl. x órát vezettél y idő alatt, mennyit vezethetsz még a legközelebbi heti pihenő előtt?
Amit még magolj be, az okmányok: én vasat vittem Garmisch-Partenkirchen-be, milyen okmányokat kérhet a rendőr: a, gk.vezető, jármű, áru okmányait kell felsorolni.
Szokott lenni vmi tankolós/átlagfogyasztásos számolós kérdés, nekem most nem volt.
Ezek 15 pontosak, és kb. olyan, mint BÜ-n a légfék, álmodból riadva is vágni kell.
Ha ezek a típuskérdések mennek, az mindjárt 45pont a 60-ból.
Itt vannak még esettanulmány kérdések, és e-titánban is.
Amire még emlékszem: alagútban dugóba kerül, mit tesz? Hogyan vezet autópályán sík terepen hosszú távon? Hogyan kell a rakományt rögzíteni? Milyen rakományrögzítő eszközöket ismer? lánc, kötél, spanifer stb...
3x40 kérdésnél meg nyomkodd az e-titán próbatesztjeit, ugyanazok a kérdések lesznek.

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#20104) stingy2 válasza stingy2 (#20103) üzenetére


stingy2
senior tag

Eszembe jutott még 3 kérdés: miért alkalmazzák az egységrakomány képzést? Gördülési ellenállást befolyásoló tényezők. Mit tesz, ha autópályán dugóba kerül, és túllépi a max. vezetési időt?
Igazából ugyanazt kell tudnod, mint a nyomkodós teszten, csak nem lesz 3-4 válaszlehetőség.

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#20105) stingy2


stingy2
senior tag

Itt van még 2 esettanulmány kidolgozva: GKI-C esettanulmány

INTJ

(#20106) KAMELOT válasza Di Natale (#20101) üzenetére


KAMELOT
titán

SK-ban ez csak pár nap suli, utána vizsga. Aztán szevasz. 2 hét múlva kapod a kártyát. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20107) Tüzi válasza Di Natale (#20101) üzenetére

8 kerdes van, 100 pontot lehet elerni.
Marhasag az egesz...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20108) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Tegnap végre elszabadultam M.o.-ról, az utolsó turnusommal. Csütörtökre sikerült az exportomat legyártaniuk. De, beérve a telephelyre valahogy elszállt a kedvem, hogy tovább menjek. Így viszont volt lehetőségem megkóstolni a Tátrateát (52-est) :) .
Tegnap viszont bántam, hogy nem mentem tovább. Talán megúsztam volna a szlovén szívást. Ma viszont Olaszország kárpótolt. :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20109) Zolás válasza HoTaZo (#20108) üzenetére


Zolás
addikt

Kedden megyek Zágrábba, onnan meg Anglia. Örülök, hogy nem a héten kellett...

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#20110) Tüzi

[link]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20111) HoTaZo válasza Zolás (#20109) üzenetére


HoTaZo
őstag

Várjál még, a Busók még nem járták végig a falvakat! ;]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20112) Tüzi válasza HoTaZo (#20108) üzenetére

Néztem a híreket. Szép világ volt. A parkoló nélküli láv szlovéniában :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20113) HoTaZo válasza Tüzi (#20112) üzenetére


HoTaZo
őstag

Reggel, ahogy közeledtem a határhoz, már esett a hó, a muraszombati parkolóban már készülődtek a DARS-osok, Maribortól álltunk, araszoltunk. De végül szerencsém volt, mert Ljubljana után az első kúton még volt hely. Nem léptem túl egyik időmet sem. Eddig ott soha nem kellett megállnom, de észrevettem, hogy mindig volt pár szabad hely.
Onnantól fogva már rendben volt minden. Gorizia felé nem mehettünk, de sikerült utólérnem magamat, 1½ órára vagyok a holnap reggeli lerakómtól Róma és Nápoly között. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20114) KAMELOT válasza HoTaZo (#20113) üzenetére


KAMELOT
titán

Én is éjjel 2-kor álltam meg Dojcsland A5-ön egy wc-s nagy parkolóban. 15km-re vagyok a 1. lerakótól. :)
2. lerakó +10km
3. lerakó kedd NL/DE határ
4. lerakó ked NL Aldi
Biciklizek egyet.
Jó volt tegnap jönni, találkoztam a 370km alatt 3 kamionnal. :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20115) Di Natale


Di Natale
aktív tag

Köszi Mindenkinek a támogatást. Gyorsabban megy mint hittem. :)

(#20116) HoTaZo válasza KAMELOT (#20114) üzenetére


HoTaZo
őstag

Szlovák kenyeret esznek a hollandok? :Y

Di Natale: Látod, nem is olyan nehéz! :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20117) KAMELOT válasza HoTaZo (#20116) üzenetére


KAMELOT
titán

Fagyasztott árut viszek oda! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20118) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Csodás reggelem volt ma. Tegnap este olyan helyre tudtam beállni, ahonnan tuti kiállást gondoltam. Reggelre viszont közvetlenül elém állt egy olasz. Gondoltam, hogy 45 percest vesz ki, mire végzek a kávéval, induláshoz felkészüléssel úgyis elmegy. Még műszak indítás előtt szoktam körbejárni az autót. Ekkor bekukkantottam hozzá, s látom, hogy függöny behúzva. Na, akkor kérdezzük meg, hogy mikor indul!
Nem örült az ébresztőnek, kérdésemre bulldog üvöltésbe kezdett. Ez általában jó kedvre derít. Vigyorgok, imitálom, még jobban üvölt, egy flakonnal fenyegetőzik, hogy hozzám vágja. Röhögve magára hagytam, tolatva ki tudtam állni. Mellé érek, vérbenforgó szemekkel üvölt. Már bekészítettem egy adag reggeli langyos "iceteát". Megkapta, alsóban ugrott ki törölgetve a fejét, de az alkata nem segítette, hogy utolérjen. :DDD Még egy baráti integetésemen elgondolkodhatott... :))
Amilyen vörös volt a feje, szerintem ő sem aludt vissza. Gondoskodtam a vérnyomásaról. :))

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20119) HoTaZo válasza KAMELOT (#20117) üzenetére


HoTaZo
őstag

Azt gondoltam. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20120) KAMELOT válasza HoTaZo (#20118) üzenetére


KAMELOT
titán

Tirolban is ezt csinálják. Olasz beáll a kamionok elé csicsikálni. Dementek. :(

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20121) Tüzi válasza HoTaZo (#20118) üzenetére

Nagyon komoly problemak vannak a fejekben :(
Jol reagaltad le, grat :))

Kamelot:
Vagy csak siman nyustyuk...

Ilyen sem volt meg miota nemzetkozizem...
Freiburg alatt allok.
Varom, hogy szedjek a motyot.
Kapok felrakot...
Nezem, nezem, Koln feletti a cim, gyori lerako.
Wtf kiul az arcomra, irok vissza, hogy ez biztos jo igy?!
Igen, az, kifizetik (!)
Jaaa, akkor oke...
Nyeljek kefet ha ertem...

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20122) HoTaZo válasza Tüzi (#20121) üzenetére


HoTaZo
őstag

Idegeskedni már nem fogok. Amikor valaki velem szemben felbassza az agyát, akkor valami vált az agyamban és rögtön vigyor ül ki az arcomra.

Nekem tavaly volt a leghosszabb átállásom egy felrakóhoz, ehhez még jött 130km, hogy el is jussak oda hétfő reggel.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20123) KAMELOT válasza Tüzi (#20121) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem volt 900km átállás is :) Ki van fizetve.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20124) HoTaZo válasza KAMELOT (#20120) üzenetére


HoTaZo
őstag

Álljon oda 45 percesre, de arra számítson, hogy ha indulni akar aki elé állt, akkor mozdulnia kell.
Ez még kiváltképp barom volt.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20125) KAMELOT válasza HoTaZo (#20124) üzenetére


KAMELOT
titán

Azt még előtte illik megkérdezni. Ezek nem kérdeznek semmit. Azt hiszik talián mindenki, mint ők :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20126) HoTaZo válasza KAMELOT (#20125) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ha hajnalban áll oda, amikor még behúzott függönnyel van mindenki, akkor nem fogja felébreszteni őket, de legyen készen az indulásra, mert van aki ½ óra alatt indulás kész, nekem kell egy óra is.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20127) Qtya123 válasza HoTaZo (#20126) üzenetére


Qtya123
őstag

Ezzel én is így vagyok. Kicsit teszek-veszek, kaja stb. Meglepődtem magamon, hogy mennyit tudtam szöszölni a fülkében azon a kemény pár napon, amikor benne aludtam. De nyilván egy 9-es pihenőnél nem lenne annyira buli ez az 1 órás készülődés, mert az alvásidő kárára megy. Gondoltam is rá, hogy ilyen esetben csipkedném magam és nem lenne tesz-vesz.

[ Szerkesztve ]

(#20128) KAMELOT válasza HoTaZo (#20126) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem 15p és indulok.
Általában hajnalban nem állnak oda, mert tudják, hogy indulni fognak. 1x volt ilyen hétvégén, akkor is megkérdeztem 3-4 sofőrt, mikor fognak indulni és akkor felkeltem én is, hogy mozduljak.

Qtya123: Szöszölni nem jó annyit! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20129) HoTaZo válasza Qtya123 (#20127) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nekem kell az 1 óra ébresztőtől műszak indításig. A kávé végéig zombi vagyok. Utána elrakodás, körbejárás, mosakodás, határidőnapló megírása, műszak indítás... Repkednek a percek.

KAMELOT : 15 perc? Ruhában alszol? :Y :D
Volt már, hogy úgy áll elém (elénk)román srác, hogy megkérdezte, mikor indulunk. Egyeztettünk, kávé alatt már készen állt. Megnyugtatták, hogy még molyolok egy kicsit. Amikor beindítottam a motort, ő is indította. Így ok.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20130) KAMELOT válasza HoTaZo (#20129) üzenetére


KAMELOT
titán

Így kéne lennie ennek. Korekt emberek vagyunk nem állatok.
Kaja, wc, öltözködés. Ruha nincs, úgy az egészséges az alvás .

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20131) HoTaZo válasza KAMELOT (#20130) üzenetére


HoTaZo
őstag

Kaja, wc, öltözködés, 15 perc?? :Y
Ha nem szundizok még egyet -kettőt, akkor is míg felöltözök, elrendezés a dolgaimat, kikészítem a kávéhoz kellő cuccaimat, már elment 15-20 perc, további 20 perc a kávé, elrakodás 5', körbejárás, mosakodás 10', megírom a határidő naplót, már el is telt az óra, kezdheted a műszakot, 5' munka, utolsó gondolatok helyretétele és indulok. :DDD

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20132) Freiherr válasza HoTaZo (#20131) üzenetére


Freiherr
őstag

Bőgeti a hűtőt éjszaka, neki gyorsan kell távoznia a színhelyről hajnalban. :D

XXX

(#20133) Tüzi válasza HoTaZo (#20131) üzenetére

Nekem sincs tobb.mint 20 perc.
Felkelek, lemaszom, gatya polo fel, fuggony el (szigoru sorrend), muszak nyit, gep roff, korbejarok, pislantok, vissza, pracli megmos, reggelit eloveszem, aztan menet kozben elragom.
Szerencsere nem kavezom. Se nem bagozom...

Mas
Akkora szel volt ma felfele menet Kolnnek, 61en, hidon megemelte a potot. Ilyet meg nem ereztem.
Fura volt, mintha csuszna a pot, ereztem a seggemmel, hogy kapaszkodik a gumi, belenezek jobbos "tukorbe", szoget zar a traktorral. Hat mondom jol van, volt mar Ilyen, jobbra kormany, gaz elvesz, es ereztem egy huppanast a seggemmel.
Na mondom fasza... Lefujt volna a viaduktrol, az szar lett volna.
Onnantol bealltam a belsobe az osszes hidon ami utana jott. Felborulni meg mindig jobb mint leborulni alapon.
Baszki...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20134) KAMELOT válasza HoTaZo (#20131) üzenetére


KAMELOT
titán

Kávét nem iszom, én már lefekvés előtt elrakodok mindent, pont ez végett, hogy reggel ne menjen el az idő ilyennel. Szeretem ha rend van. Odakészítem a ruhákat, meg a reggelihez a dolgokat. Felöltözök, kaja és indulás. 5p kalapács közben már megy a motor, melegítem.
3 hét után megmostam a kamiont és kimostam a pótot.

Freiherr: Ilyenkor alig kapcsol be, nem kell hallgatni állandóan. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20135) HoTaZo válasza Tüzi (#20133) üzenetére


HoTaZo
őstag

& KAMELOT
Annyi idő alatt fel sem ébredek! :N A felkelés és ébredés két távoli fázis nálam.
Van egy mindenes dobozom, meg a tisztálkodási hátizsákom amit pakolgatok. De a kávé visz el sok időt, az külön ceremónia.

Freiherr : ;]

Azt a szelet én is éreztem Stuttgart környékén. Szerencsére pont jó a súlyom. De azért lökdösött rendesen.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20136) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Ha Würzburg és Stuttgart között, az A81-esen akartok éjszakázni akkor itt a Kaufland új parkolójában kényelmesen találtok helyet. Sok hűtős van, de legtöbb nem zörög.
Kutya nem kérdezi, hogy miért állsz oda. A becsekkolónál van wc, tusoló.

Most itt rohadok, mert a megbízó nem foglalt ablakot. Így, szerintem, a holnapi ADR -es felrakóm is ugrik, kereshet mást.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20137) KAMELOT válasza HoTaZo (#20135) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor nem kell kávézni reggel. :)
Soha nem ittam ilyet.
Ilyen parkolós infókat jó tudni. Köszi! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20138) kzolisajnos válasza HoTaZo (#20135) üzenetére


kzolisajnos
csendes tag

Na ez a kávé téma érdekes, van nálam 3 féle kávékészitő eszköz és egy kézi őrlő... Néha hozom a flairt is, de az elég macerás a kamionban.
Múltkor találtam Cremonaban egy kis pörkölőt a belvárosban, már várom hogy megint bejussak.
Régen én is ébredés után 15 perccel már a pályán voltam, ma már csak ritkán csinálom mert nem esik jól.

Egyébként többet között azért sem szeretek normális parkolóban állni, mert sokan berregetik az autót indulás előtt 10-15 percig és felkelek rá. Scania megmondta, hogy teljesen felesleges mert alapjáraton nem melegszik fel igazán úgysem, úgyhogy indítok, öv be és indulás.

(#20139) KAMELOT válasza kzolisajnos (#20138) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor is jobb, ha egy kicsit megy előtte legalább az olaj és a víz már melegebb meg a többi cucc, mintha jég hideggel indulnál.
Azt a 15p én úgy írtam, hogy ha már felkeltem. Én még ébresztés után 10-15p az ágyban vagyok. Rendesen fel kell ébredni! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20140) Qtya123 válasza KAMELOT (#20139) üzenetére


Qtya123
őstag

Ez nálam sosem működött. Ha felébredtem, fel vagyok ébredve. :DDD
Kidob az ágy. Ébresztő csörgése után 30 másodperccel már felkelek. Valószínűleg azért, mert elég rossz alvó vagyok. Sosincs az a kómás, félálomban lévő állapot ébredés után, akkor sem ha fáradt vagyok.
De inkább lennék olyan, mert ez az éber alvás sem túl jó.

[ Szerkesztve ]

(#20141) KAMELOT válasza Qtya123 (#20140) üzenetére


KAMELOT
titán

Én így szoktam meg gyerekkoromtól kezdve. Jó kicsit az ágyban lustálkodni. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20142) HoTaZo válasza KAMELOT (#20137) üzenetére


HoTaZo
őstag

Olyan nincs. Amíg el nem kezd hatni, addig zombi vagyok.
Ha lustálkodok, akkor összeszedettebb tudok lenni.
Hát, itt nem zavarsz senkit a hűtőddel! :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20143) HoTaZo válasza kzolisajnos (#20138) üzenetére


HoTaZo
őstag

Én mindig is lassan ébredő voltam. Már elfogadtam, hogy kell az idő hozzá, úgy állítom be az ébresztőt.

Én max 5 percet járatom a motort. Van egy légtartályom aminek a szelepe ereszt, így az egész rendszert fel kell töltenem, még hadd kenődjön az olaj.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20144) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Kifogtunk megint egy gennyes lengyel megbízót. Nem adtak booking referencia számot, azóta még mi vagyunk a türelmetlenek. Most innen el tudtam intézni a bejelentkezést, megértőek voltak. De még mindig úgy tűnik, hogy 2-3 órát is várnom kell akár.
Egy melót hazafelé már buktunk, s valószínűleg, hogy ha végzek is néhány óra alatt, akkor is csak holnap tudok rakodni.
Szerintem a hétvégét még kint töltöm.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20145) Tüzi válasza HoTaZo (#20144) üzenetére

Raferne az egeszre egy tisztitotuz, elegge elburjanzott mar a szar...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20146) HoTaZo válasza Tüzi (#20145) üzenetére


HoTaZo
őstag

Hát, érdekes az élet... Egyre inkább hiszem, hogy a sors nem véletlenül alakítja úgy a dolgokat, ahogy.
Egy órán belül behívtak végül, került egy másik meló hétfő reggel 6 órás lerakóval Biatorbágyon. Tegnap reggel megraktam, s simán haladtam keresztül Németországban. Viszont azt már tudtam, hogy nem otthon töltöm a hétvégét. Akkor még használjuk ki az alkalmat!
Oed környékén van egy baratnőm (ő lett az én fogadott húgom). Egyeztettünk, a pénteke és a szombatja szabadnap, 500m-re tőlük van egy kamion parkoló. Délután 4-re megérkeztem. ~15 éve csak neten keresztül tudtunk csevegni, volt mit bepótólnunk. Vasárnap reggelig élvezhetem a vendéglátásukat, akkor visszamegyek a kamionba, előkészítem magam az esti induláshoz és lerakom az utolsó (eme cég beli) fuvaromat. Lemosatás, kipakolás, irány haza. Kedden iroda, szerda pihi, csütörtökön indulás az új cégnél. A leendő autóm már a házamnál vár. Párom szerint, nem leszek elragadtatva...
Egyelőre nem foglalkozom vele. Annyira jól jött ki ez a hétvége, hogy csak erre vagyok hajlandó fókuszálni. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20147) KAMELOT válasza HoTaZo (#20144) üzenetére


KAMELOT
titán

Remélem nem a LUKMAZ vagy AGMAZ maffia céget? :DDD
Itt is votl a telephelyen egy cég 1,5 évig működött Walter pótkocsikat huzigattak.
2 hete becsődölt. Mondjuk ezt mindenki tudja, hogyan. Becsődöltették. :DDD Maffia cég volt.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20148) HoTaZo válasza KAMELOT (#20147) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nem azok, szerencsére.
Párom küldött képeket, első ránézésre, nappali fényben, nem olyan vészes.
[kép]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20149) Tüzi válasza HoTaZo (#20148) üzenetére

O jajj

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20150) Tüzi

Kaptam mara egy ilyet:
[kép]
Persze 24tonnaval.
Aki jart mar Olaszoknal, az tudja, hogy kb minden ut kifele lejt a csapadekviz miatt.
Lottem egy kepet a szekerrol, csak ugy az aranyok erzekeltetese miatt.
[kép]
Na most oda menj fel, megaval, ugy, hogy ne baszd ossze a trepnit, se az elejet, se a hatuljat ne hagyd el.
Nem sikerult :)
Hatulja leert.
Igy jartak.

Nem ertem mikor fogjak emberek megerteni, hogy ez nem lanctalpas csapatszallito...
Felul kell kijonni a cegtol, amit ugy sikerult abszolvalnom, hogy az A tengely a poton 40 centire volt az aszfalttol, a huzo maxon kiemelve, 8 percig jatszottam a szintezessel, hogy ne erjen le megint. 7szer szalltam ki, de az alafutasgatlo es az kihajto koze nem szivesen raktam volna be az ujjam.
:DDD
Jott egy Supernovas srac is, o kapasbol gyurte a trepnit, hiaba volt kiemelve a huzo maxra.
Igaz neki nem ert le az alafutasgatlo a behajtaskor :D

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.