Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20251) HoTaZo válasza Tüzi (#20248) üzenetére


HoTaZo
őstag

:(((
Volt pár szitum nekem is eddig, de ennyire még nem nyúltam bele. Már rég ott kellett volna hagynod azt a bagázst!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20252) otto14 válasza Tüzi (#20248) üzenetére


otto14
senior tag

Szomorú és dühítő a helyzeted. Már csak a te döntésed (gondolom), ha még ki szeretnéd-e ülni ezt a hónapot, vagy sem.

asd

(#20253) Tüzi válasza HoTaZo (#20251) üzenetére

Reggel tolattam ki, mert mar megszaradt a szar annyira, hogy volt eselye... Ja, kozben a jobbra hatranal ne nagyon told ki balra az autot, mert egymasra dobalt raklapok, terdig ero sar, stb, de lendulet legyen, kulonbrn nem megy fel.
Harmadszorra eltalatam az osszefuggo szurkesegben az ivet, mondom fasza, erre erzem, hogy csuszik a huzo.
Nem kapar, hanem csuszik.
Megalltam, es mivel jobbra lejtett az ut azert, hogy a feltornyozott szarbol elfollyon a le, ez a sarral osszeallva, es az eltomodott kerekekkel azt eredmenyezte, hogy elkezdett a huzo csuszni az arok fele.
Kozben az ut olyan szeles, hogy van kb fel metered jatszani az autoval, de mivel mindenhol all a szar meg a sar, nem tudod mikor mesz fure, es arokba.
Kiraly volt.
Elore meghuztam, elertem a szarazra. Proba megint, ahogy gurulok hatra, ugy megy a huzo az arok fele.

Mindegy, lenyeg a lenyeg, kijott, traktorral meghuztuk cirka 50 meteren, egy spani kuka, leszarom, kijottem.

Elmentem mosoba, egesz auto formaja lett a gepnek.
Kozben a nyiradi fuvart eladtak.
Megkerdezte a tulaj srac, hogy portugal vw erdekel-e, gongyoleges visszaval.
Ez supernovas szerintem.
Hajra, menjunk.
Jovo het vegen vege, egy portugal jo zaras lesz.

Az a baj, hogy ez ugye alvallalkozo ceg. A srac 28, jo gyerek, de kb 40-50ezer euroja log a levegoben, mert amelyik ceggel elkezdtek ezt, az ugy atbaszta oket, csak fustolt. En szoltam nekik, hogy ne, ha megis akkor kurvara esszel, mert gyoker a faszi, utanajartam...
Beszoptak, de nagyon. Most birosagon van az ugy, de a gyoker nem megy el...
Probalnak lavirozni, azert van ez gartneres szar is, en megertem, aterzem, probaltam, nem tortem, nem volt sajat hibas arukar, stb, de van egy pont amikor az en turelmem is elfogy, es az onvedelem erosebb lesz mint a segito szandek.

Na, befejeztem a sirankozast.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20254) HoTaZo válasza Tüzi (#20253) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nagyon jó barátodnak kell lennie a srácnak, hogy ennyit küz(kö)dj érte!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20255) Tüzi válasza HoTaZo (#20254) üzenetére

Nem ismerem annyi ideje, hogy a baratom legyen, de meg a talan a johaveri szinthez elegendo ido sem telt el.
Szimplan csak sajnalom szerencsetlent, es probalok segiteni rajta ezzel, hogy itt vagyok.
Ennyi.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20256) Qtya123


Qtya123
őstag

Ezt a recessziót érzékelitek? [link]

Csökkent valóban a fuvarok száma?

(#20257) otto14 válasza Qtya123 (#20256) üzenetére


otto14
senior tag

Mi ugye egy tisztasági papír gyárat szolgálunk ki. Januárban nem dolgoztam, de ez már a harmadik hetem. Az elmúlt két hét normálisnak tűnt nekem, de ezen a héten eddig lazaság van, karrieremben először nem 9/11 órás hétközi szünetet tartottam, hanem 13+ órásat. Most raknak le, de már annyira későre jár, hogy összesen lesz mára 4-4h30 vezetésem 1 felrakással, a szokásos 6-8 óra helyett 2-3 felrakással. Arra nem esküdnék meg, hogy érdemben kevesebb kamiont rendel a gyár, mint máskor. Mondta a főnök is, hogy lassan indult ez az év, messze elmarad a tavalyitól. Ráadásul a megemelt autópályadíj itt a németknél a 3 kamionra bruttó 4000 euró havi plusz kiadást is jelent, aminek egynegyedét sem kompenzálja a picit emelt fuvardíj.

asd

(#20258) Zolás válasza Qtya123 (#20256) üzenetére


Zolás
addikt

Azt látom hogy nehezebben indítanak ki az országból. Utána már nincs baj, januárban 12ezret futottam 25 nap alatt, ami nehéz lenne ha nem lenne munka. A magyar piac viszont ótvar szintre süllyedt, már az élelmiszert se éri meg hazavinni, ráfizetés a fuvar az osztrák szerint. Két kollégám is üresen gurul ki Bécsig, mert inkább így küldik őket, mint áruval.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#20259) Tüzi válasza Zolás (#20258) üzenetére

55 centes magyar utdij, 27es afa, etc... Nem vesznek semmit az emberek.
Ma dumaltam zirci zoldsegessel, ok havi egyszer kimennek Parndorfba bevasarolni, szomszedoknak ia hordjak haza.
Es.megeri

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20260) HoTaZo válasza Tüzi (#20255) üzenetére


HoTaZo
őstag

Hát, a nemes gesztusod tiszteletreméltó! Csak közben egy harmadik kizsigerel... :(((

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20261) otto14


otto14
senior tag

Azt tudja valaki, hogy AdBlue hibakódnál mekkora sebesség korlátozás lesz, ha lejár a türelmi idő? Az autó egy Scania R450 2013 -ból. [kép]

asd

(#20262) Tüzi válasza otto14 (#20261) üzenetére

Szerintem elso korben 40re, aztan letilt. De lehet csak 20ra...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20263) otto14 válasza Tüzi (#20262) üzenetére


otto14
senior tag

Tehát autópályára már nem mehetek vele. Még 2 órám van maradva, remélem nem kever bajba a fuvarszervezés és holnap időben eljutok a szerelőhöz.

Múlt vasárnap még voltam, akkor hibakódot töröltünk, ami 1 nap múlva visszajött, illetve tegnapra is eltűnt..

asd

(#20264) kzolisajnos válasza otto14 (#20261) üzenetére


kzolisajnos
csendes tag

Nekem volt ilyen egy 2015-ossel, ha jól emlékszem a teljesítményt vette vissza csak, amúgy 60-rol beszéltek, de ilyet nem tapasztaltam

(#20265) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Hát srácok, én nem tudom, hogy miként lehet ezért a melóért megadni a beígért pénzt. :F
Hétfő 4:15 indulás, 13:00 Ljubljana, göngyöleg lead, nap vége. Kedden 2 felrakó, de a második csak 14:00-tól, így az indulás csak d.e. 10-kor. Este 10-re otthon. Egész nap szarakodott az akksi, reggel nem is indított. Szerdán megintcsak 10-kor indultam, leszórtam Miskolcon az első tételt, átmentem egy szomszédos kamionos boltba akksiért + pár más cuccért. 14 óra után Maklár. Kollégák is befutottak, kicsit bandáztunk, aztán hazamentem (elhozta egy srác a kocsimat). Ma reggel 8-ra visszamentem, d.u. 3-kor behívtak, 16:40-kor már műszakot zártam. Közben megbeszéltem az importos és az exportos részleggel, hogy ha hívnak akkor ½ óra múlva tudok bemenni. Nekik megfelel.
Ezután megint hazajöttem, holnap akkor megyek rakodni itthonról, amikor hívnak (sms). S, ahhoz még hétfőre találnak még egy felrakót. Tehát a holnapi felrakó után jövök megint haza. :D
Kíváncsi vagyok rá, hogy mikor fordul a kocka...

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20266) otto14 válasza kzolisajnos (#20264) üzenetére


otto14
senior tag

Végül 20km/h korlátozás lett az időkorlát lejárta után, de csak a motor újraindítása után lépett érvénybe. Így nem maradtam az autópálya közepén sem. Kis trükkel legurultam a szerelőnkig, vasárnap újra ránéz majd.

asd

(#20267) Di Natale


Di Natale
aktív tag

Mennyire van sofőrhiány? Jövőhéten péntek-szombat GKI vizsga. Sikeres vizsga után automatikusan adnám be a felmondásomat a munkahelyemen. Kvázi 30 napom lenne munkát találni.

(#20268) Zolás válasza Di Natale (#20267) üzenetére


Zolás
addikt

Besétálsz egy kamionos céghez, és van állásod. Kb ennyi.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#20269) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Tudom ez itt nem a börze topik de hátha valakinek hasznos lehet.
Van egy Convoyban vásárolt új Gázfőző hordozható táskás+4palack.
Megvetem de nem gondoltam megvárom amíg a másik nagy palack kifogy, de úgy néz ki visszamegyek belföldre napi hazajárósba,féláron átadnám valakinek aki hasznát tudná venni, 14000 volt, csak külön a főző vihető 5000ft-ért. palackokkal 7000.

(#20270) kzolisajnos válasza Di Natale (#20267) üzenetére


kzolisajnos
csendes tag

Kb oda mész dolgozni ahová akarsz, a legtöbb cég vállal 0 kilométereseket is. Milyen jellegű munkát szeretnél?

(#20271) tahepa válasza Intruder A 6 (#20269) üzenetére


tahepa
senior tag

Én vinném a pakkot komplett... de nem tudom hogy hogy jutna el hozzám mivel most is németben vagyok.
Silós munkát válaltam (pedig sokan le akartak beszélni róla 😁) és eddig no problem...

(#20272) stingy2 válasza kzolisajnos (#20270) üzenetére


stingy2
senior tag

Hát, nem tudom...pár hete lett meg a GKI, megkaptam a kártyát, megjött a tachográf kártya is. Én 0 km-es vagyok C, CE, de B-vel szgk olyan 1M+ km, amiből kisteherrel áruterítés kb 200.000, baleset 0. Eddig két céget próbáltam, egyik azt se mondta fapapucs, a másik - oda még ajánlottak is, mert a GKI-s oktató látta, hogy megy ez nekem :) - betelt és majd szólnak, ha újoncot is felvesznek. Pedig nincsenek nagy igényeim: fizu most eleinte mindegy, amit adnak, csak a gyakorlat kellene. De az meg nem lesz, ha nem vesznek fel gyakorlat nélkül . Mondjuk lehet az a korlát, hogy belföldi napizós melót keresek először, de abból kb. a mindegy kategória. Valami ilyesmire gondoltam, az is belefér, hogy heti 1-2 éjszakára nem érek haza, de egyelőre nemzetközizni nem akarok, kellene egy kis gyakorlat. Persze kizárva az sincs, igaz a német nyelv kínai, de angolul nem adnak el. Mondjuk ha minden kötél szakad, a Posta non-stop hirdeti a C-s állást, de azért mindennek van határa :D .

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#20273) Freiherr válasza stingy2 (#20272) üzenetére


Freiherr
őstag

Egyáltalán nem vesznek fel sok helyre kezdőként, bullshit.
Nézd ki a környékbeli cégeket, és semmi CV, e-mail, sms.
Személyes kontakt a lényeg, simán be kell sétálni a firmához, első helyem így sikerült utcáról bementem, azt kész.

XXX

(#20274) kzolisajnos válasza Freiherr (#20273) üzenetére


kzolisajnos
csendes tag

Dunántúlon több cég hirdetésénél is láttam, hogy vesznek fel nullasokat, megkérdeztem kíváncsiságból, nálunk sok volt velük a gond, ha jól tudom, egy sem maradt meg eddig

Munkavállalói oldalról is szívás, mert nem baj ha épkézláb betanitoval küldenek el nemzetközibe, aki nem a keziféken tárolja a büdös zokniját és néha zuhanyzik is (az enyém 3 het alatt csak eső formájában latott vizet :D )
Mondjuk elsőre nehéz belenyúlni a jóba cég szinten is

[ Szerkesztve ]

(#20275) Intruder A 6 válasza tahepa (#20271) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Szia! Hogyan/ mikor érsz haza legközelebb? Foxpost esetleg?

(#20276) Di Natale válasza kzolisajnos (#20270) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Egyelőre belföld, napi bejárós. A későbbiekben nemzetközi.

(#20277) kzolisajnos válasza Di Natale (#20276) üzenetére


kzolisajnos
csendes tag

Néha belföldezem én is 1-1 napot, szerintem ultra szívás, mert rendszertelenül érsz haza és sokszor 9/11 óra múlva kezdeni kell újra, hetelos nemzetközi sokkal nyugisabb ilyen szempontból, de persze kezdeni jó.
Én elsőre elmentem a wabihoz, ott úgy is csak egy darab vagy, de betanulni jó volt

(#20278) Tüzi válasza Di Natale (#20276) üzenetére

Azert azt a nemzetkozit gondold at.
Ez mar nem az ami 10 eve volt...
Agyatlan rohanas az egesz, teleszart wckkel, sok budos tolvaj ro... ize... rohadekkal...
Ma reggel ertem le lisszaboni vw-hez, gondoltam elmegyek furdeni.
Tok korrekt vizesblokk volt itt fel eve, most lelopva a zuhanybol a rozsa, hallod, a harom zuhanyzo kozul az egyikbol meg a falbol harom meter magasan kijovo csovet is levagtak (csinaljak kepet?), a wcben a papirtartot szetbarmoltak, latszik, hogy probaltak lelopni, mert el van nyalva a csavarok feje), stb.
En egyre inkabb egy stigmanak erzem ezt az egeszet.

Remelem, talan a koncertes cegnel masfele on-megitelesem lesz, mert most ott vagyok, hogy inkabb ki sem szallok mar a fulkebol. Ne lassanak.
Iszonyat mennyi gyoker, agyhalott ork van mar ebben az egeszben.
Transmarkban konkretan ki van irva, ha a vandalizmus igy folytatodik, bezarjak a vizesblokkot a picsaba.
Szegyen ez az egesz.

Maradj belfoldon szerintem. Haverom pennynel megkeres 500at, es minden este otthon van. Nyugiban (lehetosegekhez kepest)
Elmesz nemzetkozibe, kapsz 8-9et, oke, de se ejszakad, se nappalod, se fott kajad, se nyugalmad nem lesz.
Se eleted.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20279) Tüzi válasza stingy2 (#20272) üzenetére

Azert az a posta sem rossz am.
En voltam ott, es noha nagyon nem azt csinaltam amiben megegyeztunk, ha bekerulsz a jo korbe, ott azert jo vilag van.
Veszpremben konkretan este felmennek pestre, begurigatjak nekik a kocsikat a potba, lehozzak pestrol, itt kigurigatjak nekik, es ez 450 most ha jol tudom. Aztan szabad az egesz napod.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20280) Tüzi válasza HoTaZo (#20265) üzenetére

Mit foglalkozol vele :) utaljak a lovet, a tobbi nem a Te dolgod :) Melo legyen megcsinalva, kesz.
Ismerek ceget, legdurvabb dafokkal, egyedileg matricazva (9k euro csak az), havi 8-9ezret mennek, guriga korul keresnek.
Penzmoso ceg, mindenki tudja.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20281) Zolás válasza Tüzi (#20278) üzenetére


Zolás
addikt

Ezt én is látom, szinte mindenhol! Calais nincs egy éves új parkoló, WC ülőke letépve, papírtartó szétbarmolva. Zuhanyzó is törött, még a plafonon is valamelyik gyökér szőre lóg. Minden olyan hely ahova nem rakhatsz kamerát szét van szedve.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#20282) Di Natale válasza Tüzi (#20278) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Az nagyszerű :W Ha valamire allergiás vagyok az a higiénia. Egyébként mik azok a dolgok amiket összepakoltok a túra előtt? Étel, víz, fogkefe.. tehát lassan meglesz minden papírom, de erre igazából senki se készített fel, hogy nemzetközinél miket csomagoljak magammal. :(((

(#20283) kzolisajnos válasza Di Natale (#20282) üzenetére


kzolisajnos
csendes tag

Van kollégám aki motorral jar dolgozni és egy kis szatyorban van mindene :)

Én meg egy 120literes duffel baggel :D
Viszek 2-3 zsugor vizet és 3-4 napra kaját, táskás kemping gázfőzővel melegitek serpenyőben. Pár konzerv van azért ha 1-2 napra ottragadsz valahol egy sztrájk vagy az időjárás miatt, ne legyen gond.
Pár gyógyszer, fájdalom-, lázcsillapító.

Kalapács, mérőszalag, duct tape a ponyvara, szigszalag, wd40, egy bitkészlet olykor jól jön. Van egy szétszedhető lapátom is és egy jó fejlámpám.

Van nálam 4 felé bankkártya, az egyik revolut, mert ha kell fizetni kint, akkor vagy vársz a cégre míg utalnak, vagy mrgoldod magad és nem buksz időt

(#20284) Tüzi válasza Di Natale (#20282) üzenetére

Huha :)
Hat erre a temakorre valaszt adni kb lehetetlen.
Leirom mi van nalam, hatha segit valamit.
5 db toll
3 db kisfuzet
2 guriga szemetes zsak :)
4 guriga budipapir
4 guriga keztorlo
Mobil gaztuzhely, hozza palackok, edenyek, miegymas
Somatom javaslatara beszereztem egy villanyos kuktat, ez jo otlet volt. Ehhez kell egy inverter, nekem 1.2kw-os van, fulkebe huzott 24v-on log.
Van egy gyogyszeres pakkom dobozban, benne ollo, kotszer, sebtapasz, meg gyogyszertarban megkerdeztem a csajt, hogy o mit vinne, aztan van benne magnezium, fosas elleni cuccok, fajdalomcsillapito, rovarcsipesre, egesre, miegymasra minden ilyesmi.
Canestent vigyel magaddal :)
Ket helyre dugi szappan :D
Elektromos fogkefe, fogkrem, koromvago csipesz, ilyesmik.
Melos kesztyuk. Telre 3 par meleg, nyarra sima melos, meg borkesztyu.
Szerszamos taska. Ebben minden, a gyorskotozoktol kezdve, a zsirok, wd40, ragaszto, csavarhuzok, kalapacs, ilyesmik.
Lengyelpiacon vettem oras kerekfujot, raraktam 20 meter tomlore, nem kell szetakasztani a kerekfujashoz.
Csinaltam bikakabelt, sajat fejlesztes, 8m, full rez csipesz, hegesztokabel, volt vagy 100ezer huf, de buszke vagyok ra, mert ez bikakabel, nem hilferkabel.
Multkor audibal raktam, lengyel srac nem tudom hogyan, de leolvasztotta az akksijanak a polusait :D
Szerencsetlenkedtek, kis vekony tyukbel kabellel, dehat nem sikerult. Na, jottem en, mondom varjal tesa, kiszedtem, nezik, hogy ez mi a f.sz a kezemben, mondom neki kuk mal, schwarz, negative, ok, rot, pozitiv, ok, satarasatara, go, gyerek beul, ugy indult mintha uj akksi lett volna benne.
Csillogott a szemuk, sehr gut kabel, mennyi euro... :D
Nekem meg nem kellett, de 5 lengyelt mar megmentett.
Tekintve, hogy egy bikazasra 5-600 eurot szamolnak...
Na.
Aztan van nalam meg csizma, meg szerelos overall, ki tudja mikor johet jol.
Harom usbs szivargyujto cucc, mobil modem, benne sim-el szorja a wifit.
Kulonbozo takaritoszerek.
Konzervnyito
Konzervek (mostanaban rakaptam a paradicsomos babos cuccra, tukortojassal, ilyesmivel tok jo)
Tesztak, szoszok, ruhak, zoknik, ilyesmik.
Jobb idok bekoszontekor edzeni szoktam a poton, ahhoz gumis kotel, meg decathlonos fekvotamaszos ize.
Vettem napelemes toltot, amazonrol, ha barmi vegzetes szar beut (generator, akku, akarmi) telefont, powerbankot tudok tolteni.
Elemlampa
Ket db akksis sarga villogo, magneses
Dugiban 200 euro, 10 tizes, ot 20as.

Ismerostol kaptam komplett ponyvavarro cuccot, tukkel, meg vitorlavarro fasza madzagoggal.
Plusz ket tekercs ultraeros powertape. Ezek mar jol jottek amikor felvagtak :W

Meg fejlesztes alatt all nyarra egy fulketakaro feher szovet alapu, arnyekolo cucc, amit a tetoablakon kitolva, minimum a tetot de inkabb az ablakok magassagaig a komplett fulket learnyekolja.

Hat ugy kb ennyi

Ja, meg poton hordok egy 20as kannat, 15 fokban ha oldalrol megsuti a potot a Nap, mar lehet belole furdeni. Nyaron meg a legkiralyabb, ket vegzarora feldobod, megnyitod, had szoljon.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20285) kesenyi válasza Di Natale (#20282) üzenetére


kesenyi
tag

Kb

Okmányok:
Jogsi, útlevél, személyi, lakcímkártya, sofőrkártya, gki kártya, eu egészségbiztosítási kártya, páv vizsga lapod, szerződésed

Fülkei 'irodádba':
jegyzettömb, hibajavító, 2-3db toll, irattartó mappa, irattartó bugyi, gémkapocs, tűzőgép, tűzőkapocs, olló, határidőnapló
+ router 4G/5G nano sim kártyát tudjon fogadni, flottás külföldre is érvényes net

Tisztálkodás:
100as Papírzsebkendő, toalett papír 4gurigás, papír toalett ülőke, tüsfürdő, sampon, kézfertőtlenìtő, folyékony szappan, fülpiszkáló, körömvágó olló\csiptető, nedvestörlő kendő (vastagabb fajta nem kifejezetten trónolás utánhoz), fertőtlenítő kendő, univerzális fertőtlenìtő spray, borotva+pengék, borotvahab, szilvia papírtörlő, kéztörlő törölköző, törölköző, tükör, hintőpor, izzadásgátló stift, hajzselé, papucs, annak valami nagyobb zacskó, akasztó ajtóra, lábspray, cipőspray, szöszhenger, fogkefe, fogkrém, fogselyem

'konyha':
24V rizsfőző, szivargyújtós elosztó (3as), kanál, kés, villa, konzervnyitó, konyharuha, szemetes, szemeteszsák, serpenyő, vágódeszka, alufólia, folpsck, só, bors, fűszerek, kicsi fém szűrő, citromfacsaró, összehajtható szilikon tésztaszűrő, húsfogó csipesz, merőkanál, fakanál, mélytányér, tálca, közepes edény 1-2db, frissen tartó tasak, tölcsér, mérőpohár, kalória mérleg, szivacs, mosogatószer, hordozható gázfőző + gáz patronok minimum 4db

Elektronika:
Telefon, telefontöltő kábel, gps, gps kábel (pót telefon ha betojik a rendes, esetleg sim kártyát fogadni tudó tablet, de ha lesz céges ez nem kell), szivargyújtó elosztó, headset, 24v melegszendvics sütő, feszültségmérő, inverter ha kell, akksis fejlámpa

Ruházkodás:
aláöltöző, 2-3szabadidő nadrág, szabadidő felső 2-3db, sok póló, sok boxer, sok zokni, vállfa, mellény, kabát, rövidnadrág évszaknak megfelelő mennyiségben, télisapi, sál, kesztyű, váltó cipők 2db vagy bakancs

Munkaruha lehetőleg fényvisszaverős, fényvisszaverős mellény, acél orrmerevìtős munkalábbeli, 3-4 pár bőr kesztyű, esőkabát, munkakabát

Háló:
Ágynemű huzat, párna, takaró, pléd, matracvédő

Extrák de hasznosak:
Vizeskannacsapos 20lteres minimum, tároló dobozok 40-60 literesek tetővel, hátizsák, tornazsák, mikroszálas törlőkendők, illatosítók, műszerfalápoló, wd40, zárolajozó, jégoldó, kárpittítsztító, fertőtlenítő hab, koszszivacs, kárpittisztítókefe, ecset, nagyméretű bevásárló táska, nyakbaakasztó kulcshoz, fagyasztó, felnitisztító spray, gumiápoló flakonos, rovaroldó, ablaklehúzó szilikonos, ablaktisztító, teleszkópos létra, mosó kefe, felnitisztító kefe hengeres, izomlazító kenőcs, orrkenőcs, sebtapasz, fájdalomcsillapító, kalapács, ducktape, bitkészlet, seprű

Élelem:
Száraztészták, konzervek, tartos kenyér, ásványvíz, üdìtő, zöldség, gyümölcs, felvágott, kenőmájas, májkrém, rizs, Polcz kész ételek, sütőolaj, szörp, halkonzerv, húskonzerv, borsó koonzerv, kukorica konzerv, mexikói konzerv stb, csoki, chips, keksz, rágó, tökmag, napraforgómag, krumpli, fagyasztott zöldség mix, serteshús, csirkemellfilé mindből amennyi elfér, vitaminok, gyógyszerek

[ Szerkesztve ]

(#20286) Avicularia válasza kesenyi (#20285) üzenetére


Avicularia
veterán

Páv vizsga lap. Ezt kéri valaki valaha?
Nekem mikor 88-ban megkaptam a jogsimat bele volt pecsételve a páv III és benne volt míg papír alapú volt a jogsi, de azóta sehol sincs.
Most referenciának benne van a svéd személyi számom, hogy arról upgradeltem vissza magyar jogsira, pávról egy szó nincs benne.

(#20287) kesenyi válasza Avicularia (#20286) üzenetére


kesenyi
tag

Nem tudom, én hordom magamnál az a tuti.

(#20288) Tüzi válasza kesenyi (#20285) üzenetére

Es a pot moge akassz egy ujabb potot a cuccoknak :D
Amugy elvileg az eu taj a sajat dolgod, az A1et viszont a cegnek kellene kikernie... Csak kb 99.9 szazalekban szarnak ra, ha meg bajod van kint, akkor siman viszik a hazad.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20289) stingy2 válasza Tüzi (#20279) üzenetére


stingy2
senior tag

Ez jól hangzik, mert az éjszakázást bírom. Repteres meló is jó lenne, szeretek éjszaka vezetni, csak amit írtam is, hogy gyakorlat nélkül gyakorlatot szerezni, na, ez most a kihívás :).

INTJ

(#20290) Di Natale


Di Natale
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszokat. Majd írok egy listát és idővel majd folyamatosan bővítem.

(#20291) HoTaZo válasza Tüzi (#20280) üzenetére


HoTaZo
őstag

Csak legyen meg, s ne csak az első pár hónapban az ígért összeg!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20292) HoTaZo válasza Di Natale (#20290) üzenetére


HoTaZo
őstag

Igen, egyszerre úgysem tudsz mindent bepakolni.
A srácok 99.99%-ban mindent megírtak.
Még talán a lavór, a Decathlonos törülköző (brutális a nedvszívása és gyorsan szárad), s ha ponyváson dolgozol, akkor a szerszámokhoz egy csavarbehajtó+spanifer feltekerő villa nagy segítség. Széles, erős nyelű partvis a pótba. Létra, mert nem mindenhol mehetsz fel a pótra lekötözni az árut, csak kívülről birkózhatsz.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20293) Qtya123 válasza stingy2 (#20289) üzenetére


Qtya123
őstag

Nézz körbe a sofőr melókat hirdető oldalakon (soforallasapro.hu, soforallas.com, stb...) van egy rakat hirdetés, próbáld minél több helyre kiszórni, valamelyik biztosan beakad.

(Az edzést meg ne hanyagold majd el a sofőr munka mellett. Ismerős a neved a gyúrós topikból. :) )

[ Szerkesztve ]

(#20294) stingy2 válasza Qtya123 (#20293) üzenetére


stingy2
senior tag

A sofőrállást ismerem, a sofőrállásaprót nem, de most már azt is figyelni fogom, köszi.
Edzést nem szívesen adnám fel, ezért is lenne jó elsősorban helyi napi bejárós munka.
De pl. amit te csináltál, beugrós meló is tökéletes lenne, csak nem havi 1-2 nap, hanem heti pár napos. Csak vidéken ez gondolom macerásabb, mint Bp-en.

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#20295) Agyrák666


Agyrák666
aktív tag

Nekem is olyan kene ami havi 11-12 nap.
A tobbi off. :K

(#20296) Tüzi

Hadizsakmany :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20297) Qtya123 válasza Agyrák666 (#20295) üzenetére


Qtya123
őstag

Nem tudom mennyire elterjedt, de vannak 2/2 hét munkarendek. Én ha esetleg főállású kamionos leszek, akkor remélem találok ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#20298) Agyrák666 válasza Qtya123 (#20297) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

A 2 het sok.
Jobb lenne a 10 nap, vagy 1 het max.

3/1-ben kene elvallalnom azt az egy hetet. :DDD

(#20299) otto14 válasza Di Natale (#20282) üzenetére


otto14
senior tag

Én még annyit tennék hozzá, hogy nekem nincs az akkuról 24V nagyteljesítményű vezetékem, ami kiszolgálna sok elektromos akármit. Így a szivargyújtóról, 150-200 Wattból gazdálkodok (habár nagyobb teherbírású invertert vettem), csak ez a teljesítmény is már eléggé meleg tud lenni a csatlakozónál, főleg nyáron. Szóval azután terveznék elektromos cucokkal, amiután tudom, hogy mit nyújt az autó. Lehet, hogy sok helyen alap egy jó 24V -os csati, de az én főnököm azt mondta, hogy inkább ne piszkáljam.

Ekkora teljesítményből is lehet élni, ám nem olyan jól. Például Budapesten a Convoyban van 24V 140W rizsfőző, ebben bármit tudsz főni, mert jól felfőzi a vizet. De teflon a bevonata, ezért 2 hónap után kerestem más megoldást. Van Russel Hobs -tól egy Slow Cookerem azóta, de csak 75-95 fok között megy. Inverter, kis teljesetítmény. Zöldség, hús pár óra alatt elkészül benne (míg megyek az autópályán), de tésztát vagy rizset még nem próbáltam benne, a tojásnak (rántotta) elrontja a textúráját az alacsony hő sok időn keresztül.. De kerámia bevonatú, ami tök jó. Ételt melegíteni szintén kiváló. WMF -nek vagy 1 helyes tojás főzője, 67W ha jól emlékszem, szintén inverterről. Ez is szuper.
Minden másra ott a gázpalack és barátai

Tehát: nálam van minden amit /amivel főzök /eszek, üveg /inox tárolók, evő eszközök, nedves /száraz zsepi + tisztálkodási cuccok, sok ruha, több pár cipő, leptop, telefon, és a töltőjük, pár gyógyszer.

[ Szerkesztve ]

asd

(#20300) kzolisajnos válasza otto14 (#20299) üzenetére


kzolisajnos
csendes tag

Én is száműztem az invertert mert párszor megszivatott(én magamat), de a szivargyújtós megoldás sem az igazi. Én csak laptopot töltöttem róla, de most lecserélem olyanra ami usb-c-vel tölthető. Később áttértem amúgy dedikált szivargyújtós laptop töltőre, az jó volt.
Már rendeltem baseus 100w-os töltőt, de az nagyon melegedett. Lehet, hogy a töltő a hibás, kiderül ha megérkezik a cseredarab.
Mondjuk 4 akksis autóval járok, de utálom feleslegesen járatni, az inverter meg hamar leszivja az akkut.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.