Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20501) csibe1 válasza Agyrák666 (#20499) üzenetére


csibe1
addikt

Olvasd el Qtya123 hsz-ét, és próbáld meg értelmezni; kicsit nézz utána, ne a marketing blabla után menj. :U

Az elektromost tudod otthon szerelni ha muszáj?
Van pénzed a szervizre, fenntartásra?
Van rendesen kiépített töltőhálózat?
Mi van ha nem férsz oda a töltőhöz, mert valaki parkolónak használja egész nap?
Tudod otthon tölteni?
Mennyibe kerül az otthoni töltés megoldása?
Ha messzebb kell menni akkor mi a helyzet?
800km oda+vissza gond nélkül megy, max egy töltéssel? :F

Ha minden oké akkor persze; vegyél kettőt is.
Ha mégsem, akkor meg gondolkodj még egy kicsit az elektronos dolgon.
Vagy ne, az a legkönnyebb, menni a többiek után.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#20502) Agyrák666 válasza csibe1 (#20501) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Elolvastam, de teljesen felesleges egy szakmunkas joska elmelkedeset olvasgatni ebben a temaban, aki valszeg az elet iskolajaban tanult, mint ahogy te is (meg en is ;] )

(#20503) Qtya123 válasza Agyrák666 (#20502) üzenetére


Qtya123
őstag

1: Miből gondolod, hogy szakmunkás vagyok? Plusz nem értem a szakmunkást, mint degradált irányultságú kifejezést a szakmunkások felé...

(Ez olyan, hogy hehh a tanulatlan majom ne ugasson, az okosok dolgát úgysem érti. Aztán hány olyan dolog volt, amit a szakmabeli mérnökök/marketingesek nagy dirrel durral kijelentették, hogy ez így jó, aztán utána meg pislogtak, hogy mégsem. És ezzel nem azt akarom mondani "hogy az élet iskolája" felfogásúaknak van igaza, hanem azt, hogy érdemes néha mindenkinek és minden területen a fejlődésben önrevíziót tartani.)

2: Szoktál használni elektromos autót? Mert én 4 éven át használtam, szóval az elmélkedések mellett tapasztalatom is van.

(amúgy az elmélkedésem nem kifejezetten csak az eautókra irányult, hanem a komplett zöldek vagyunk vs. fogyasztói társadalom ellentmondásának irányába)

[ Szerkesztve ]

(#20504) Avicularia válasza Qtya123 (#20494) üzenetére


Avicularia
veterán

Szerencsére a Honda visszahozta a gombokat. Az új hibrid Civicnél minden fontos funkciót elérek gombokkal vagy tekerővel(hangerő, hőmérséklet, ülésfűtés, kormányfűtés, telefon, stb) de pld ami a Teslánál megy az nevetséges, hogy már indexkar sincs az autóban.
Elektromos autós emberek sokszor nevetségesek a térítős dumájukkal, mint valami jehova tanúja. Itt a fórumban is sokszor megfigyelhető.
Vehettem volna a hibrid Civic helyett elektromos autót, de mivel lakásban lakom nem tudom otthon tölteni. Gyorstöltés nálunk 6-7 sek/kW (200-250ft) és akkor drágább lenne tölteni mint most benzint tankolni. Ha lassú töltéssel megelégednék akkor az van 2 sek-ért kb. de az asszem 22kW, aminél ülhetnék 2-3 órát a kocsiban. Havi 2K km megyek, sokkal drágább lenne az elektromos autó nekem mint a hibrid és a drágább ár mellé ülhetnék órákat a kúton. Van akinek megéri az EV, itt a Tesla model Y vezeti messze az eladási listát, de csak annak éri meg aki tudja otthon tölteni, pláne ha van napelem a háztetőn.

Megállni tölteni 200km-ként duma tényleg nevetséges. Nekem 1600 km-re van Budapest. Ezt a távot akkor szakítom meg mikor 6 órát ülök a Trelleborg-Rostock kompon illetve a teljes távon 2x szoktam tankolni.

(#20505) kzolisajnos válasza Agyrák666 (#20502) üzenetére


kzolisajnos
csendes tag

a hasonló stílusú kommentek miatt nem olvasok/kommentelek a Facebookon (sehol máshol sem), itt pedig azért mert normalis a kozeg.

(#20506) Agyrák666 válasza Qtya123 (#20503) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

90 szazalekban igaz szokott lenni az a mondas, hogy a tanulatlan majom ne ugasson. ;]
Covid alatt is okos volt
Ukran orosz haboru kozben is okos (,,legyen beke" wow 500 IQ)
Elektromos autoknal is okos. ,,Csakavényóc"

(#20507) KAMELOT válasza csibe1 (#20501) üzenetére


KAMELOT
titán

Kihagytad azt...
Ha neked otthon van töltő és leég a kocsi, neadj isten a házad akkor a biztosító nem fizet. Viszont töltőn történik ez akkor a biztosító fizet.
Akik vettek ilyet mind eladják még garancia előtt és ott rohadnak majd meg a bazárokban, mert senkinek nem kell egy bizonytalan kocsi, amiben semmit nem tudsz szerelni.
Igen van aksi csere és motor csere. Darabja 10-20k euro :)
Azt meg ott baxxa meg ahol van!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20508) Agyrák666 válasza KAMELOT (#20507) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Ok :O ;]

(#20509) csibe1 válasza Agyrák666 (#20502) üzenetére


csibe1
addikt

Örülök, hogy ekkora arcod van. :C
Remélem, hogy a pajtakapun nem keresztben férsz ki vele. :DDD

Elolvasni, és értelmezni, az két külön dolog.
Neked sikerült a második is? :U

Amúgy te is megkímélhetnél az agyas kommentjeidtől. :U

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#20510) csibe1 válasza Agyrák666 (#20506) üzenetére


csibe1
addikt

"90 szazalekban igaz szokott lenni az a mondas, hogy a tanulatlan majom ne ugasson."

Nézz a tükörbe, és fogd be ;] :DDD

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#20511) Qtya123 válasza Agyrák666 (#20506) üzenetére


Qtya123
őstag

Én elfogadom azt, hogy Te magadat annak titulálod és értelmes eszmecsere helyett böfögsz ide egysoros értelmetlen jólbeszólok mondatokat, de engedtessék meg az, hogy másoknak legyen véleménye és ellenvéleménye. És ezeket meg lehessen vitatni a kussolj paraszt duma helyett.
(Amúgy szerintem ezt Te is tudod és érted, csak magasan képzett troll vagy. Eleve ki a tököm ad magának ilyen elborult nicknevet, ha nem egy troll... :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#20512) Zolás


Zolás
addikt

Én csak azt nem értem, hogy mit keres itt az elektromos autó a kamionok között? Vagy ez is olyan lett, mint a korai iphone tulajok, mindenhova beírogatnak, hogy akinek nem iphone van az hülye?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#20513) KAMELOT válasza Zolás (#20512) üzenetére


KAMELOT
titán

Itt V8 dízelek vannak :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20514) Agyrák666 válasza Qtya123 (#20511) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

;]
Milyen ertelmes eszmecseret lehetne itt folytatni, ha olyan dolgokat hoznak fel egyesek, hogy:

,,Van eleg tolto?
Nyoccah" kilometert elmegy e?!
Mivan ha kigyulladesleeg a hazad?"

2) Csak az ujjad koptatod, semmilyen hatassal nincs az eletedre, es meggyozni se fogod a masikat.

En mindenesetre orulnek, ha legalabb a varosban, 2 meterre az orromtol nem szennyeznenek a benzines/dizeles roncsok.
Ezt el fogjak erni fokozazos tiltasokkal, ha tetszik, ha nem.

(#20515) HoTaZo válasza Zolás (#20512) üzenetére


HoTaZo
őstag

+1

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20516) Qtya123 válasza Agyrák666 (#20514) üzenetére


Qtya123
őstag

Csak ismételni tudom magam, az írásom sok része nem a villanyautókról szólt...
De szerintem teljesen OFF irányba ment el az egész, szóval felesleges folytatni.

(#20517) KAMELOT


KAMELOT
titán

(#20518) kesenyi válasza Agyrák666 (#20514) üzenetére


kesenyi
tag

Zsákutcába terelnek tudatosan a giga cégek, mert az utolsó fillért is ki akarják sajtolni belőled is, mindenféle hamisított áltudományos maszlaggal/trenddel. Ha pedig találnak egy olyat mint mondjuk ez esetben te, aki még örül is ennek, az nekik win-win. A gigacégek pedig mint tudva levő kormányokat/országokat irányítanak.

A sznobizmus még most sem kifizetődő. ;]
A hidrogénből lehet majd valami amint engedik elterjedni.

(#20519) Di Natale


Di Natale
aktív tag

Jöttem sírni. Elbuktam a vizsgát. Éreztem a vizsgabiztoson, hogy aznap valakit megakar buktatni. Én lettem az. :)

(#20520) csibe1 válasza Di Natale (#20519) üzenetére


csibe1
addikt

Legközelebb vastagabb borítékot csúsztass oda neki. ;] :D

Viccen kívül, miért vágtak meg?

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#20521) Qtya123 válasza Di Natale (#20519) üzenetére


Qtya123
őstag

Ne keseredj el, és ne stresszelj rajta. Benne van az ilyen a pakliban.

Nekem a B, C, E, D vizsgák alatt egyszer volt bukás, a C városi vizsgán. Egy elkészült útfelújítás után mentünk azon a részen. Minden kész volt, táblák már sehol, a munkagépek, egyéb dolgok nagy része már elszállítva. Az út mellett állt egy markoló, a kanalába behajítva egy alul és felül meggyűrt 30-as tábla. A vizsgabiztos szerint az érvényes forgalomkorlátozó jelzés volt....

Haveromat buszon azért vágták meg mert átment a sárgán és nem satuzott. Érted... buszon, ahol kb az előtted befékező autóba "elvárás", hogy ne satuzva szállj bele, mert az utasok sérülhetnek. Na vizsgán az volt a baj, hogy átment és nem fékezett nagyot. Gyanítom, ha meg besatuzott volna, akkor azért buktatják meg.
Anno én is úgy szálltam fel a városi vizsgán a buszra, hogy az oktatóm közölte, hogy az előttem lévő 4-et megvágta mondvacsinált hülyeségekért a vizsgabiztos. Én ennek örültem, mondom akkor mára kiélte magát. Úgy is lett, nem volt gond.

Fel a fejjel, nem kaphatsz mindig kézbe 21-et.

[ Szerkesztve ]

(#20522) FeZ... válasza Qtya123 (#20521) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Sajnos benne van, de azért azt a 40e-t (vagy mennyi most a pótvizsga díja) sajnálja az ember , főleg, ha hasonló, általad is említett gyökérség miatt kell kifizetnie. (markolókanálban 30-as tábla) :F

(#20523) Qtya123 válasza FeZ... (#20522) üzenetére


Qtya123
őstag

Több az, mint 40. Mert plusz órákat is kell venni.

(#20524) csibe1 válasza Qtya123 (#20521) üzenetére


csibe1
addikt

Jah, hát ez az.
Ha olyan sapka van a vizsgabiztoson tök mindegy mit csinálsz.
Aztán meg volt olyan csávó aki elvitte reggelizni meg vissza, és átment.
Talán 6km-t ha vezetett oda-vissza. Várt fél órát, aztán meg is volt a jogsija.
Szóval vannak érdekes dolgok...

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#20525) Tüzi válasza Di Natale (#20519) üzenetére

Reszvetem :(
Legkozelebb meglesz az!

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20526) HoTaZo válasza Di Natale (#20519) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ne keseredj! B-t harmadikra, C-t elsőre, de az emelkedőn való indulást második körben sikerült abszolválnom (katonáéknál, rendes volt a vizsgabiztos hadnagy), CE-t másodikra sikerült. S itt vagyok '97 óta.
Benne van a pakliban.

De, érdekelne, hogy miért húzott meg?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20527) KAMELOT válasza Di Natale (#20519) üzenetére


KAMELOT
titán

Gyere el ide, itt fél év alatt meg lenne a vizsga. C+E

Itt nem buktatnak meg senkit.
Jól kibaxnak ott veletek.

HoTaZo: B C E elsőre megvolt. Nem kell itt xarozni. Utána haverom tanított be RO BG TR útvonalon. Kapikule Istanbul Izmir Kanakkale útvonalon :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20528) HoTaZo válasza KAMELOT (#20527) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nem vagyunk egyformák. :)
B-nél, elsőre összevesztem a biztossal, másodiknál tök rendes volt a vizsgabiztos csaj, ott nem értettem, hogy mitől izgultam, s hibákat hibák határa halmoztam, harmadszorra megdicsért mindkettőnket a biztos, annyira jól ment. A CE-nél szakadt az eső és a tolatási manővernél nem láttam semmit a tükörben és kifutottam az időből.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20529) KAMELOT válasza HoTaZo (#20528) üzenetére


KAMELOT
titán

Nálunk családias a légkör :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20530) FeZ... válasza Qtya123 (#20523) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Akkor meg pláne. :(((

(#20531) Zolás válasza FeZ... (#20530) üzenetére


Zolás
addikt

B kat első vizsga, sorolok be a sávba, elkezd kiabálni a biztos, rámentem a záróvonalra. Sehol se volt még, de csakazértis rámentem. Következő vizsgán meg simán átmentem, bár a harmincas övezetben úgy suhantam 40 felett mint a huzat! Ez ilyen, rossz a nadrág rajta, asszony beszólt valamit, lábára lépett valaki a buszon, te meg fizethetsz.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#20532) Di Natale


Di Natale
aktív tag

Nálam konkrétan elmaradt a fékpróba :B
Pedig annyira ügyeltem erre a C és az E rutin, forgalmi vizsgákon. Ez automatikus bukás, de volt akinek ezt elnézte...

(#20533) stingy2 válasza Di Natale (#20532) üzenetére


stingy2
senior tag

Nekem is elmaradt a fékpróba. Mondtam, hogy tartálynyomás rendben, tömítettség rendben, aztán elindultam, mint aki jól végezte dolgát. Vibi szólt, hogy fékpróba? Nyomtam olyan satut, hogy majdnem kinéztek az oktatóval a szélvédőn :).
Aztán mentünk tovább. Aztán volt még 2 gyalog nem átengedés "zebrán", és 45km/h a 30-as táblánál. Mondta, hogy a gyalogokat még elnézte volna, de az 50% sebességtúllépés már sok volt :). Másodikra meglett.

INTJ

(#20534) csibe1 válasza Zolás (#20531) üzenetére


csibe1
addikt

"Ez ilyen, rossz a nadrág rajta, asszony beszólt valamit, lábára lépett valaki a buszon, te meg fizethetsz."

Pontosan, valaki elviszi reggelizni a vizsgabiztost, oda meg vissza talán 6 km volt az egész; ott várt rá 30 percet, visszahozta aztán át is ment.
Utána meg már mikor hogyan, ha felhúzták páran akkor jó eséllyel kasza van, lehet venni a plusz órákat.
Személyből engem is megcsaptak jópárszor valami hülyeségért.
Teherből elsőre átmentem. Milyen érdekes... :DDD

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#20535) FeZ... válasza csibe1 (#20534) üzenetére


FeZ...
aktív tag

"Pontosan, valaki elviszi reggelizni a vizsgabiztost, oda meg vissza talán 6 km volt az egész; ott várt rá 30 percet, visszahozta aztán át is ment."

Melyik vizsgabiztost is kell elvinni ebédelni ? :B :D

Nekem forgalmi vizsgám lesz - remélem - nemsokára.

(#20536) KAMELOT válasza FeZ... (#20535) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem kell egyiket sem elvinni, csak még mindig van MO-n, hogy ilyen emberek elvárják, hogy lefizessék őket.
Elég szomorú!
Másik fél meg aszisztál. Ezeket feljelenteni, aztán kukázhat az utcán.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20537) Tüzi

Dugo volt a palyan :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20538) Tüzi

Kesobb ismet :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20539) KAMELOT válasza Tüzi (#20538) üzenetére


KAMELOT
titán

Genova előtt van ez valahol?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20540) Tüzi válasza KAMELOT (#20539) üzenetére

Ventimiglia elott, az utolso francia kut utan

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20541) HoTaZo válasza Tüzi (#20540) üzenetére


HoTaZo
őstag

Akkor az Monaco után volt valamivel.

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20542) Freiherr válasza HoTaZo (#20541) üzenetére


Freiherr
őstag

Ez Menton, ott szokott állni ennyi vitorlás az unatkozó milliomosok jóvoltából.

XXX

(#20543) KAMELOT válasza Freiherr (#20542) üzenetére


KAMELOT
titán

Te is unatkozó időmilliomos vagy ;]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20544) Freiherr válasza KAMELOT (#20543) üzenetére


Freiherr
őstag

Most tényleg az vagyok, tegnap reggel óta várok a leszedésre. :O

XXX

(#20545) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Törölve

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20546) Tüzi válasza Freiherr (#20544) üzenetére

Fizetik?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20547) Freiherr válasza Tüzi (#20546) üzenetére


Freiherr
őstag

Napidíj, úgyhogy nem gond. Csak éppen nincs parkoló, csak a cég mellett az utcán.

XXX

(#20548) Tüzi válasza Freiherr (#20547) üzenetére

Kezdj el kajat csinalni
Azonnal behivnak :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20549) KAMELOT válasza Freiherr (#20544) üzenetére


KAMELOT
titán

Én is várok a Dachserban. Mondta a csávó 1-2 ó és itt a kamion. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20550) HoTaZo válasza Freiherr (#20544) üzenetére


HoTaZo
őstag

Engem meg csak leszedni tudták múlt hét pénteken, megrakni nem, csak hétfő reggel, az is csúszott, így már csak kedd reggel tudtam lerakni Ljubjanában. Utána 2 felrakó, estére Maklár, de úgy jelentkeztem be, hogy csak szerda reggel 8 után hívjanak, s irány haza. Reggel 8-kor hívtak is, nem azonnal, de még, mondjuk hamar, le is szedték. A nagy meglepi az volt, hogy kész volt az export is (hogy mit el nem lehet érni néhány csokival)!
Még pár óra punnyadás a parkolóban, hátha tudok hozzárakni valamit, de nem talált csak keddre. Így tegnap délutántól kedd reggelig élvezem az itthon örömeit.
Nem hittem volna, hogy ennyi munkával is lehet ennyit keresni! :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.