Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20351) csibe1 válasza Qtya123 (#20342) üzenetére


csibe1
addikt

"Kérdem, hogy miért? Hát mert 0 Ft-ot keresett ma, mert egy métert nem ment, viszont előbb vett ebédet 2.000 Ft-ért a büfében.
Azt mondja km-ben fizetik. Mondom neki, hogy hát de miért nem megy olyan céghez, ahol napidíj van. Válasz: áhh, mindenhol ez van, máshol se jobb."

Addig lesznek is ilyen cégek, amíg megy hozzájuk valaki dolgozni, mert miért adnának rendes napidíjat ha találnak km-re dogozó balekokat.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#20352) kzolisajnos válasza csibe1 (#20351) üzenetére


kzolisajnos
csendes tag

Vannak kollégák akik nem szeretnek hazaérni hétvégére, mert nem szeretnek otthon, ezt hogyan kezelik vajon a napidíjas cégek?

(#20353) csibe1 válasza kzolisajnos (#20352) üzenetére


csibe1
addikt

Kérdezd meg tőlük. :D
Mármint a kollégáktól. :)
Aki annyira kint akar maradni az úgyis húzza az időt, már a hét elején is.
Főleg ha állandó fuvarok vannak.
Angliában találkoztam egy öreg Waberers-es csókával kb. 8-9 éve, azt mondta ő már 3 hónapja nem volt otthon.
Szóval mindent meg lehet oldani. :D
Persze van olyan fuvar amikor muszáj kint hétvégézned, vagy úgy döntesz nem éri meg hazamenni a távolság miatt. Hazaérsz, fürdesz, alszol stb. aztán már jöhetsz is vissza.
Jópáran inkább kint maradnak, mert ha olyan helyen vannak akkor jobban kipihenik magukat, és inkább a következő rendesen otthon töltött hétvégére mennek haza, nem egy villámlátogatásra.

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#20354) kzolisajnos válasza csibe1 (#20353) üzenetére


kzolisajnos
csendes tag

Úgy értem, ahol hetelős munka van ott a cég nem feltétlen számol (vagy nem tud) 30 napi bérrel mert épp a sofőr húzza az időt állandóan és inkább km-díjnál maradnak.

(#20355) csibe1 válasza kzolisajnos (#20354) üzenetére


csibe1
addikt

Akkor ez a róka fogta csuka esete?
Mindenki döntse el, hogy megfelel-e neki a jelenlegi felállás. (még ha km-be is fizetik)
Ha nem, akkor menjen máshová dolgozni. :)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#20356) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Ma reggel Ócsán kezdtem (Szlovéniából jöttem vissza), este meg nem volt kedvem egy 0-ás parkolójában éjszakázni. Hát, felhívtam az előző cégem (Gyálon) raktári műszakvezetőjét. Kérdeztem tőle, hogy - Aludhatnék nálatok?. Hosszú csend, hallottam a fogaskerekeket... Aztán mondtam persze, hogy a telephelyen.
Reggel összefutottunk, sírtam... Ő végig gondolta, hogy a gyerek szobája most dzsumbúj,de a nappaliban van hely, kaja nem gond, a sört meg majd behűtjük... :DDD
Ilyen kollégáim voltak ott. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20357) Tüzi válasza HoTaZo (#20356) üzenetére

Ehhez azert ket ember kell :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20358) l4cz


l4cz
csendes tag

https://ofa.hu/hu/news/valts-sebesseget-munkaerohiany-csokkenteset-celzo-program-indul

(#20359) Tüzi

De jo erzes erre kelni...

Erdekesek ezek a gazdatuntetesek amugy. Leginkabb az a resze, hogy az atomfizizikus, meg a hidmernok nem nagyon szokott tuntetni...

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20360) kzolisajnos válasza Tüzi (#20359) üzenetére


kzolisajnos
csendes tag

Kedd hajnalban érek arra a szakaszra, remélem addigra megunják. Valenciaig megyek, szombaton haza akarok érni, amúgy annyira nem izgatom magam miatta, legalább lesz időm könyvet olvasni :D

(#20361) Zolás válasza Tüzi (#20359) üzenetére


Zolás
addikt

Az atomfizikust meg a hídmérnököt nem lopja meg a saját minisztériuma pofátlanul, és nem hoznak be olcsó dzsunka árut miközben teli torokból üvöltik feléd, hogy megvédünk. A tüntetéssel egyetértek. A helyszínnel már nem. Ott kell tüntetni, ahol a probléma forrása van. Ha ez az agrárminisztérium, akkor ott!

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#20362) chop válasza l4cz (#20358) üzenetére


chop
őstag

Eddig sem az volt a fo gond, hogy az emberek nem tudtak kikohogni a jogsi arat, hanem az, hogy hatalmas csicskaelet a nemzetkozizes.

15 orak, nincs parkolo, nincs mosdo, mindenhol utalnak.

Sajnos.

(#20363) Tüzi válasza Zolás (#20361) üzenetére

Nekem csak az a bajom, hogy:
Nem kapsz uj vontatora tamogatast
Nem kapsz uj potra tamogatast
Nem kapsz szembeszel-kompenzalast
Nem kapsz uzemanyag-kompenzalast
Nem kapsz "leesett a ho, es nem tudsz menni" kompenzalast.
Nem kapsz km kompenzalast
Nem kapsz kompenzalast lopas-karra.

Nem kapsz lofaszt se, csak plusz szabalyozast, plusz ellenorzest, plusz bunteteseket, stb.

A gazdak meg kapnak uj traktorra, meg eszkozokre tamogatast, minel tobbet szant be annal nagyobb a foldalapu tamogatasa, ha nem szant be valamit arra is kap tamogatast, ha sok eso esik arra kap karteritest, ha nem esik eleg arra is, ha megcsocsalja a vad a termest arra is, stb.

Neked meg kamionoskent lerohad az autod, orulhetsz ha nem bax meg a rendor, a cegnek meg repkednek az ezereurok.

Kicsit kisarkitottam, de azert nem nagyon.

Persze, tuntessen ha nem tetszik nekik valami, de van helye, pont ahogy mondod.
Annak semmi ertelme ha a kis fogaskerek szopatja a masik kis fogaskereket.
Amugy meg en ezt mogott erzek nemi (nem is keves) keleti hatszelet ha erted mire gondolok.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20364) l4cz válasza chop (#20362) üzenetére


l4cz
csendes tag

Nekem ne mondd 1 év elég volt belőle. Az nem élet mondhat bárki bármit .

(#20365) Tüzi válasza l4cz (#20364) üzenetére

Dehogynem :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20366) HoTaZo válasza Tüzi (#20363) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ehhez annyit tudok csak hozzátenni, hogy a francia gazdáknak abból van elegük, hogy mindenre támogatást kell kérniük. Már-már többet ülnek az íróasztal mögött, megirogatni a támogatási pályázatokat, mint amennyit a földjeiken vagy az állataikk vannak. Mert a kormány nem áll ki az ő érdekeikért az Unióban. Megy a nagy duma, ígérgetés, hogy lecsillapítsák őket, aztán semmi. Most ebből lett elegük, de nagyon. Sajnos a társadalom nem képes felfogni (sajnos sehol sem), hogy egy ilyen megmozdulás nem az ő basztatásukra, hanem ő értük (is) van, s ha melléjük állna a tömeg, egy hét alatt megkaphatnák a követeléseik 70-80%-át és folytathatnák az életüket. De így mindenki belefásul és minél tovább húzódik, annál többen lesznek a megmozdulás ellen és a hatalomnak elegendő lesz morzsákat szórnia.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20367) Zolás válasza HoTaZo (#20366) üzenetére


Zolás
addikt

Én szívesen melléjük állnék, de miért engem szívatnak a pályán? Hogy jutnak előrébb, ha nem is azzal csesznek ki akivel kell, hanem átlagjózsival meg átlagterikével?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#20368) kzolisajnos válasza Zolás (#20367) üzenetére


kzolisajnos
csendes tag

ha elmennek az agrárminisztérium elé az kb senkit nem érdekel, majd megunják, ez mindenhol így van. A közlekedést nem lehet örökké megakasztani
Mo-n is csak a taxis blokád működött, azóta is himestojaskent bannak veluk

(#20369) Qtya123 válasza Tüzi (#20363) üzenetére


Qtya123
őstag

"Neked meg kamionoskent lerohad az autod, orulhetsz ha nem bax meg a rendor,"

A cégnél ahol voltam egyik nap megyek be, át a műhelyen. A főnök mutat egy kettétört csavart, mondja, hogy ez teljesen mozgásképtelenné tette a kamiont (ha jól emlékszem váltóalkatrész volt).
Mellette áll a sofőr, meséli a sztorit, hogy Horvátországban történt a dolog, lámpánál kanyarodott balra és rotty... Megállt a kereszteződésben.

Kijött a rendőr és elkezdett ugatni neki, hogy vigye el innen a kamiont, mert megbünteti....
:DDD :(

Ez az a dolog, amire tényleg csak annyit tudsz mondani, hogy büntess b@zdmeg....

(#20370) HoTaZo válasza Zolás (#20367) üzenetére


HoTaZo
őstag

A szándék sosem az átlagfrançois és átlaglouise a cél, viszont ha ők is melléjük állnának egy hétre, abból lenne a kormány(ok) nagy baja. Te, mint külföldi, éppen arra kerülő nem vagy beletervezett része a képletnek, hacsak nem olyan árut viszel, ami ellen tüntetnek.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20371) Freiherr


Freiherr
őstag

SOS- ben lehet aludni- Italy, hogy áll most hozzá a rendőr? Felfelé a Brenner - en

XXX

(#20372) kzolisajnos válasza Freiherr (#20371) üzenetére


kzolisajnos
csendes tag

Én ott semmiképpen nem próbálnám meg

[ Szerkesztve ]

(#20373) Freiherr válasza kzolisajnos (#20372) üzenetére


Freiherr
őstag

Miért?

XXX

(#20374) Tüzi válasza Freiherr (#20373) üzenetére

Mert a josidat is siman elveszi az olasz ott ha rossz napja van.
Carab nem szarozik, elozni tilosban le is tartoztat ha olyanja van
SOSben ne, ahol ki van tablazva ott se, a tobbiben siman.
A4en is lutri, de a brenneren en inkabb nem.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20375) Freiherr válasza Tüzi (#20374) üzenetére


Freiherr
őstag

Sikerült még kúton megállnom, csak nyugodtabb így a szituáció. :)

XXX

(#20376) kzolisajnos válasza Freiherr (#20375) üzenetére


kzolisajnos
csendes tag

45 percre a nem túl frekventált pályákon megállok sos-ben ha nagyon kell az idő, de az 4A-en és attól északra még annyira sem, nem is biztonságos és ahogy Tüzi mondja, arrafelé nem jó magadra vonni a figyelmet.

(#20377) HoTaZo válasza Freiherr (#20375) üzenetére


HoTaZo
őstag

Hú, este 7 után? Az már mázli! Ilyenkor már az autoportok is megtelnek.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20378) Freiherr válasza kzolisajnos (#20376) üzenetére


Freiherr
őstag

Igen, B opció volt, de ahogy írta, mázlim volt.

[ Szerkesztve ]

XXX

(#20379) Tüzi

Romantol kaptam kifliszeru kenyeret. Kette vagtam, megkentem portugal olivaolajjal, tettem ra spanyol tengeri sot, olasz szalamit, magyar paprikat, es nemet retket.
Mindezt amerikai talcan eszem, Andalusiaban, majd leontom egy kis kolumbiai mango level.
Ez a globalizmus :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20380) HoTaZo válasza Tüzi (#20379) üzenetére


HoTaZo
őstag

:D :C

Nekem a kedvenc európai vegyes tálam: Serrano sonka, francia kacsamáj pastétom, tepertős pogácsán, Comté sajt Fekete erdei sonkába tekerve, Portoval öblítve. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20381) Tüzi válasza HoTaZo (#20380) üzenetére

Nem vagyok nagy husos, hogy oszinte legyek.
Serranot nem ettem me'g, parmait multkor kertem, marmint pizzan, de nekem az ehetetlenul sos volt.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20382) HoTaZo válasza Tüzi (#20381) üzenetére


HoTaZo
őstag

Hát, nem lennék a helyedben! :D
Jó kis felvágottak! Mmmm! :DDD
A Serranot felülmúlja az Ibérico, franciáknál a la rosette-t vettem, olaszoknál salame milano-et.
Amúgy szerintem vétek ilyen sonkát pizzára tenni. 1, mert sütéskor kiszállnak belőle azok a medvék, amik adják a zamatát, s ezért érezted túl sósnak. 2, nyersen kapod meg azt a finom ízt, amitől nevesek.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20383) Tüzi válasza HoTaZo (#20382) üzenetére

Rendeltem, jonak hangzott :) Nem volt rossz izre, mar amit a sotol ereztem.
Infot elmentem, ha ugy alakul raprobalok :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20384) kzolisajnos válasza HoTaZo (#20382) üzenetére


kzolisajnos
csendes tag

Nemrég a Casa Tarradellas féle Iberico majdkremre kaptam rá, bármi mellé kanalazok egy kicsit :)
Borhoz nem értek, jót már ittam hazaibol, spanyolból vagy franciából nem tudom, mi számít jónak, tegnap vettem egy ilyet, kíváncsi vagyok.

(#20385) HoTaZo válasza kzolisajnos (#20384) üzenetére


HoTaZo
őstag

Egy francia ismerősöm mondta, hogy az a jó bor, amelyik ízlik.
Hiába egy 1972-es Chateau Lafite Rothschild, ha nem tudsz mit kezdeni az ízével, mert annyira tömény, variáns. S, hiába látod, az árcédulán túl, hogy mindenki dicséri, ha neked nem ízlik. A bor is maga a művészet, mindenkinek egyénileg kell megtalálnia, azt ami tetszik neki.

Faustinot vettem én is, nekünk ízlett.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20386) Tüzi

[link] Emberek nem ertik, miert akarok 12-16 kerekes mobildarut venni, es boltba is azzal menni...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20387) kzolisajnos válasza HoTaZo (#20385) üzenetére


kzolisajnos
csendes tag

Oké, én messzebbről indítom a gondolatmenetet, a jó bor nálam az aminek nincs mellékíze, és 1-2 pohár után reggel nem fáj tőle a fejem, aztán az ízlés az más kérdés, mo-n ennek nincs kultúrája, legalábbis abban a társadalmi rétegben, ahonnan én származom :D

(#20388) Zolás válasza Tüzi (#20386) üzenetére


Zolás
addikt

Ezt a madarat, nem hiszem el, és látom a saját szememmel, és nem hiszem el!

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#20389) Tüzi válasza Zolás (#20388) üzenetére

Es ez jon veled szemben :D
Jo erzes tudni.
Mondjuk igazabol nem lepodtem meg.
Egyreszt lengyel, masreszt Rönós.
Mondom sok eve, hogy a rönósok milyenek, senki nem hiszi el nekem.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20390) HoTaZo válasza kzolisajnos (#20387) üzenetére


HoTaZo
őstag

A minőségi bortól nem fáj a fejed, ott kezdődik. :) A mellékízt nem is tudom elképzelni, hogy milyen lehet. Van, hogy úgymond dugó ízű a bőr, mert nem jól tárolták, rossz volt a dugó. Ilyenkor kicsit dohos íze lesz a bornak, de azt étteremben ki kell cserélniük. Nem az ő hibájuk, még egy leviaszolt nemes borral is előfordulhat.
Én sem olyan helyen nőttem fel, ahol kóstolgatták volna a borokat, de F.o.-ban volt szerencsém olyan ember ismeretségére szert tennem, aki tudta, hogy mire érdemes odafigyelni a boroknál, s ezt meg is osztotta velem.
Szerencsére párom is szívesen fogyaszt velem bőrt, így nem kell egyedül iszogatnom. 🙂

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20391) HoTaZo válasza Zolás (#20388) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nekem az a feltételezésem, hogy legtöbben, amikor elkövetnek egy bakit, akkor azon kezd el filózni, hogy miként ússza meg a büntit, a lebukást. S ilyenkor nem az ésszerű megoldást választja, hanem elkezdi tetézni egyre nagyobb baromságokkal.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20392) KAMELOT válasza Tüzi (#20386) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez egy totál debil. Hála istennek már nem sok idejük maradt és ezeknek is tachográf lesz. Aztán el lehet gondolkodni, hogy ebben a kutyaólban fog várakozni napi 9-11ó vagy megcsinálja a CE jogsit?!?

Zolás: Ez nem madár, hanem elmebeteg.

Rövid sztori: Megyek Konstanz-nál át a határon és várakozok a vámpapirokra az irodánál. Hallgatom a sofőröket. Dopicsi itt mindenki ruszkiul beszél. :U
Egyik mongol meg azt kérdi ismerem e ezt a címet?
(lerakó címet mutogatja nekem). :DDD
Mondom persze, ott lakom :W

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20393) Qtya123 válasza KAMELOT (#20392) üzenetére


Qtya123
őstag

Ezen így fennakadtál, hogy kérdezgeti ismered-e a címet?

Én ilyenen nem húzom fel magam, a rövid pályafutásom során néha hozzám is odajöttek kérdezni, nincs ebben semmi. Úgy van vele, hogy próba szerencse, hátha jártál már ott.
Ráadásul én parkolókban nem is nagyon álltam, cégeknél amíg a rámpán voltam, addig jöttek oda kérdezni, hogy kaptak itt egy felrakó címet, hogy jutnak oda. Főleg ha az a cím a városban volt.

Én inkább azon lepődtem meg, hogy az esetek 90%-ában egy kukkot nem beszéltek sem angolul, sem németül. Amit azért nem értek, mert ha a fél életed Ny-Európában töltöd, csak ragad rád valami.
Egyfolytában orosz, meg lengyel meg hasonló nyelveken akartak kommunikálni velem. Horvátul ismerek néhány szót, az segített sokszor kikövetkeztetni, hogy mit akarnak. Én amúgy, ha ennyire meg lennék lőve nyelvileg, azt tenném, amit sok kínai szokott. Odajön aztán a google translate-be beírja a nyűgjét és felolvastatja a géppel magyarul.

[ Szerkesztve ]

(#20394) KAMELOT válasza Qtya123 (#20393) üzenetére


KAMELOT
titán

A lényeg az volt, amit írsz. Idejön EU-ba és sehogy nem tud.
Kivételek vannak, de az kevés.
Tőlem is sokszor kéreznek dolgokat, szívesen segítek, mert azok általában valamit beszélnek ENG/DE. :)
Google translate a legjobb csakhát azoknak az sem megy.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20395) SzalaiG válasza Tüzi (#20389) üzenetére


SzalaiG
addikt

Maximálisan igazad van.
Nem értem őket, de debilek az biztos.

(#20396) Tüzi válasza SzalaiG (#20395) üzenetére

Kamionban is ha masik kamion ram dudal, vagy ram huzza a kormanyt, vagy ilyesni, az 80 szazalekban rönós.
Ha autoban balfaszkodik, vagy eroszakoskodik valaki, az 70 szazalekban rönós, 80ban valamelyik francia market vezeti.
10+ eve mondom, hogy az elso auto amivel "sajat" hibas balesetem lesz, az rönó lesz.
Ez meg is tortent ket hete ugye.

Anugy ezt itt hagyom szamotokra:
[link]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20397) KAMELOT válasza Tüzi (#20396) üzenetére


KAMELOT
titán

Rengeteg az idióta az utakon! Azt sem tudják hol vannak és miben ülnek.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20398) Tüzi válasza KAMELOT (#20397) üzenetére

[link]
:Y

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20399) HoTaZo válasza Tüzi (#20398) üzenetére


HoTaZo
őstag

:(((
A képzéseknek ez lenne a lényege, hogy ilyen eszébe se jusson a sofőrnek. Igen, benézte, ott kellett volna kimennie.
De mi jobb? Kerülni 10-20-...km-t vagy kórházban, tolószékben netán sitten ülni?
Amit nekünk sulykoltak, mert hivatásosak leszünk az az, hogy "Előre látni az előre láthatatlant!"
S ebben a helyzetben nem a hátulról jövőkre gondolok, hanem arra, aki megállt, mert nem ment ki a kellő időben.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#20400) KAMELOT válasza Tüzi (#20398) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem is volt ilyen, de a következő kijárónál kimentem és visszafordultam.
Nem álltam meg mint ez az ökör.
Pontosan erre jó a vészfékező rendszer, ha még nem is figyelsz akkor is megáll a kamion. Sok ember profi és mindent kikapcsolnak, aztán ez a vége.
Egyik is hibás volt és a másik is.
Harmadik meg éppen kikerülte az utolsó pillanatban.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.