Új hozzászólás Aktív témák

  • carapace

    tag

    válasz Sztenly #24515 üzenetére

    A BA-val az van, hogy ez a pozíció kb minden cégnél tök mást takar. Volt olyan állásom, ami nagyon domain heavy volt, kenni-vágni kellett egy elég bonyolult banki területet, plusz UML, SQL, Python meg mindenféle. Aztán volt olyan is, ahol kb stakeholder management volt az egész, mert volt egy picike rendszer, amit lespecifikálni rohadt egyszerű volt, de volt körülötte egy rakás manager meg mindenféle jóember, akik állandóan összevesztek, hogy mit és hogyan kéne csinálni. De volt olyan is még régen, ahol csak UI mockupokat kellett összedobálni az üzleti jóemberek kívánságainak megfelelően.

    Azért mindent összevetve az a véleményem, hogy ha valaki igazán jó projekteken akar dolgozni (és ezt svájci nagybankoknál eltöltött 8 év után mondom), akkor kelleni fog:

    1. Egy erős BA skillset (UML, SQL, metodológiák stb)
    2. Domain tudás a megcélzott területen
    3. Plusz olyan személyiség, hogy a stakeholderek dolgait hatékonyan tudd kezelni, és megvédd a csapatodat az üzleti oldalról származó mindenféle zajtól.

Új hozzászólás Aktív témák