Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16251) vlevi válasza DS39 (#16249) üzenetére


vlevi
nagyúr

Több amerikai oldal pedig egyszerűen letiltotta az európai hozzáférést, szintén GDPR miatt.
:(

(#16252) csako válasza vlevi (#16251) üzenetére


csako
veterán

USA Today EU Edition

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#16253) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Sziasztok!

Egy ötlet, azt be lehetne állítani hogy ugyanakkora szélességű legyen a üzenetírásnál a beviteli mező, mint utána ahogy megjelenik a hozzászólás:

Sokszor csak azért kell szerkeszteni a hozzászólást utólag mert máshogy tördelődik a megjelenésnél a szélesség miatt. Előre is köszönöm.

Egyébként számomra tökéletes a fórum rendszer nehogy megváltoztassátok! :R

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#16254) lezso6 válasza -=MrLF=- (#16253) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Fototrend alatt WYSIWYG szerkesztő van, ami megoldja ezt a problémát. S ez majd jön a többi oldalra is.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16255) dqdb válasza lezso6 (#16254) üzenetére


dqdb
nagyúr

Lehetne szó kikapcsolható WYSIWYG működésről, hogy szerkesztés közben a markupot lehessen látni és írni?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#16256) cubix válasza dqdb (#16255) üzenetére


cubix
tag

Ezt én is örömmel fogadnám. Illetve lezso fototrenden hsz íráskor a linkesítés néha nem megy csak 2-3 próbálkozás után. Ha rákattintok a link gombra megszűnik az editorban a kiválaszás és így nem sikerül a link beillesztése.

「시작이 반이다」

(#16257) lezso6 válasza dqdb (#16255) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lehetne elvileg. Jelenleg copy-paste support sincs, mármint csak plaintext teszi be.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16258) lezso6 válasza cubix (#16256) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem tűnik el a kiválasztás, csak úgy látszik. De a mostani linkesítő úgyis megváltozik ("felugró ablakos" lesz, ami mobilbarát), illetve lesz képfeltöltő is végre.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16259) asdf_ válasza lezso6 (#16257) üzenetére


asdf_
veterán

Jelenleg copy-paste support sincs, mármint csak plaintext teszi be.

Az ugy van jol, fel karomat odaadnam, ha a vilag osszes programja kizarolag plaintextben copypastelne :D SOHA nincs szuksegem a forrasszoveg formazasara, agybajt kapok a jobbgomb, masolal mint, meg a koztes notepad-es masolasoktol... ;)

(#16260) DS39 válasza asdf_ (#16259) üzenetére


DS39
nagyúr

+1 :K

(#16261) csako válasza asdf_ (#16259) üzenetére


csako
veterán

+sok :D
Csak akkor találtam jónak ezt a formázás megtartást, amikor Wordben készített anyagot másolgattam egy wordpress alapú honlapra.
Itt fórumon még sosem éreztem szükségességét, gmailen vagy akárhol máshol meg csak az idegeimre megy, a formázás törlése gomb jó barátom lett. :))

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#16262) dqdb válasza asdf_ (#16259) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#16263) asdf_ válasza dqdb (#16262) üzenetére


asdf_
veterán

Aldassek a neved... :)

(#16264) -=MrLF=- válasza lezso6 (#16254) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Köszi a választ.
+1 plaintext teljesen jó

(#16262) dqdb, Köszi ezt fel is ment! :)

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#16265) energy4ever


energy4ever
addikt

3db otletem lenne a Premium elofizetes+hardveraproval kapcsolatban. Premium elofizetoknek lehetne olyan a hardverapron, hogy:

- 5db ingyenes up helyett 10db.
- Kiemelt hirdetes szine allithato lenne(pl az arnyalat, vagy 5-6 kozul lehessen kivalasztani a szinet)
- Salyat hirdetes alatt kikapcsolhato hsz-ek lehetosege.

(#16266) Rimuru


Rimuru
veterán

fototrend forum, kedvencek: szerintem nem artana egy kis delay a drag&drop-hoz (pl 0.25-1sec kozott valami)

Vigyázat, csalok!

(#16267) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Pont kezdett már hiányozni egy Vodafone-os reklám. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16268) megema válasza Bjørgersson (#16267) üzenetére


megema
őstag

+1

Megint 100%-on teker egy szálat és laggol az oldal, amíg látható a reklám.

[ Szerkesztve ]

(#16269) lezso6 válasza megema (#16268) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Reggel küldtem mailt az illetékesnek, mert a 970x250-es banner tényleg nagyon gáz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16270) #65675776


#65675776
törölt tag

PNG-nél nem lehetne feloldani a teljesen értelmetlen 1 MiB-os méretkorlátot?

[ Szerkesztve ]

(#16271) gold007


gold007
tag

Látom páran már jelezték, de nekem is problémát okoz, hogy a nagy reklámok indokolatlanul sok procit használnak. A lapcsalád bármelyik oldalán a nagy fenti reklám (mostanában vodás) egyszerűen megállás nélkül 25%-on pörgeti a procit.
Ez egyrészt nevetséges, másrészt hogyha épp akksiról laptopról nézem az oldalt akkor igencsak zavaró, hogy a ph legalább annyira meríti az akksit mintha fullhd-t néznék youtubeon...

Eddig direkt nem blokkoltam a reklámokat a lapcsalád oldalain, mert tudom hogy ingyenes az oldal és egyetértek vele, hogy legalább ennyivel támogatlak titeket. Ezek után viszont kénytelen voltam visszakapcsolni és amíg nem változik a helyzet, addig így is marad sajnos. Nem normális hogy nézek egy hirdetést, vagy olvasok egy cikket és ezerrel pörög a laptop hűtője... :U

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#16272) lezso6 válasza gold007 (#16271) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Már jeleztem anno az illetékesnek, aki a kapcsolatot tartja a hirdetővel, ugye utóbbi csinálta a bannert, mi nem tudunk tenni semmit, csak szólni nekik. :( Egyelőre nem tudom mi a helyzet, írtam neki megint.

Engem is rohadtul zavar ez a banner, egy egész magot megeszik, offscreen állapotban is. :((( Arról nem is beszélve, hogy mivel nagyon szaggat, öntudatlanul mindig bezárom az ablakot.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16273) vlevi válasza gold007 (#16271) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem i5-3470 gépem van, azok "csak" 11-13% CPU használ a reklám.

Csak 1 lap van nyitva a böngészőben (Firefox 60, kiegészítőket nem használok).

Ha ezt az 1 lapot becsukom, akkor 1% alá esik a CPU használat.

Ha legalább valami olyan reklám lenne, ami tudná használni a GPU-t (Nvidia 1060), akkor talán jobban gazdálkodna az erőforrásokkal.

Nem ide tartozik, de jó volt a múltkor az a GDPR-os példa, ahol az összes felesleges bloatware-t, tracking szirszart eltávolították az oldalról, kb tizedére esett a böngésző által használt hálózati forgalom, és töredékére a betöltődési idő.

(#16274) lezso6 válasza vlevi (#16273) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, Firefox (meg Edge) alatt csak fél magot eszik, de a Chrome alatt durván szaggat. És i5 4460 procim van.

Ez a Vodafone reklám sajnos kivételesen szarra sikeredett, kb nulla CPU-használattal ellenne egy ilyen banner, ha rendesen optimalizálva lenne. A hirdetőnek se jó ez, hisz így pont a szemetet fogják azonosítani a vodával.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16275) vlevi válasza lezso6 (#16274) üzenetére


vlevi
nagyúr

Még egy indok, hogy ne használják Chrome-t :)

(#16276) Parci válasza gold007 (#16271) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

teljesen igazad van. sírunk is a hirdetőnek, de az a baj, hogy abszolút két tűz között vagyunk: ez a reklám csak nálunk fut, nem kapnak mástól visszajelzést, de egyébként sem jellemző, hogy a reklámozó megoldana ilyesmit. a user joggal dühös, de a számlát természetesen mi fizetjük, miközben ki vagyunk szolgáltatva a reklámozónak.

nem tudom, hogy mit tehetnénk. :(

(ha kétszer annyi bevételünk lenne, mint költségünk, akkor lehetne ilyenkor "népnevelni" a hirdetőket, de a valóság ezzel szemben az, hogy mostanra, mint a média legtöbbje, örülünk, ha élünk. nemzeti inzultáció ugye nem fut nálunk, nem is fog, akkor viszont marad a vékony magyar piac. mindig szólunk, mondják, hogy oké, figyelni fognak, aztán...)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16277) Lauda válasza lezso6 (#16274) üzenetére


Lauda
félisten

Nálam a core i7-en 4 magot járat és 12-16% a proci használat. Ha kiblokkolom 1%-ra esik vissza, chrome.

(#16278) lezso6 válasza Lauda (#16277) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hm, valami furaság van. Chrome alatt most azt vettem észre, hogy nem terhel szinte semmit a banner. Frissítettem az oldalt, erre megint terhel izomból. Frissítettem megint, így is terhel. Sokszor próbálkoztam, erre egyszer csak nem terhel, nem szaggat, jó a banner.

Tehát néha, viszonylag ritkán "jól tölt be", nem terheli szénné a gépet. Nálatok is ilyen?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16279) vlevi válasza lezso6 (#16278) üzenetére


vlevi
nagyúr

Akkor átküldted hozzám azt a terhelést, mert elővettem egy chrome-t (portable), és nálam a chrome nyitóoldala 29-30%, és folyamatos lemezhasználat. Vártam 2-3 percet, hátha abbamarad, de nem.

(#16280) lezso6 válasza vlevi (#16279) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Frissítsd az oldalt, amíg szaggatás nélkül nem tölt be, azaz abba nem hagyja az izomterhelést. Bár így is 6-7%, de legalább nem 25% (egy teljes mag). Lehet javították közben, csak még nem ürült ki teljesen a cache-ből a bugos banner.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16281) Lauda válasza lezso6 (#16278) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, nálam is ilyen. Mondjuk én csak azért látom, mert most ránéztem az erőforrásokra, egyébként az i7-et nem zavarja.

(#16282) vlevi válasza Lauda (#16281) üzenetére


vlevi
nagyúr

"egyébként az i7-et nem zavarja"
Csak annyiban, hogy olyankor már a teljes 85W TDP-t elhasználja az i7-es, egyébként pedig 1-2Ghz órajelen pörögne, minimális fogyasztással...
Meg hát, azért, nem b****a meg már a világ, hogy i7-es kell a böngészéshez? WTF?
2 magos Pentium meg elviszi a Crysis-t medium grafikán...

(#16283) Lauda válasza vlevi (#16282) üzenetére


Lauda
félisten

Mondjuk ez a része engem nem izgat.

(#16284) gold007 válasza lezso6 (#16278) üzenetére


gold007
tag

Na ez érdekes! Eddig nem tűnt fel(talán mert altalában több lap van nyitva), de nekem is ilyen. Kb minden 5-6odik betöltésre megszűnik a terhelés.

Asztali gépen engem se zavar(sőt, észre se vettem pedig az "csak" i5 2nd gen), de laptopon kifejezetten zavaró, hogy hangosan megy a venti és zabálja az akksit(3rd gen, rendes mobil i5 nem az ultra low power szóval ez még fogyaszt rendesen 30-40w...)

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#16285) Kékes525


Kékes525
félisten

Meglehetne valahogyan csinálni azt, hogy kereséskor az adott keresési találatoknál a hozzákapcsolódó válaszokat is láthassam? Nagyon sokszor a kereső szó nincs benne a válaszban és ilyenkor külön meg kell keresnem, ami hosszú idő, viszont a lényeget legtöbbször az tartalmazza. :R Lehetne ehhez scriptet írni? Az is tökéletesen elég lenne. Valami olyan formára gondoltam, hogy az adott hozzászólásnál lenne feltüntetve a hozzákapcsolódó válaszok megjelenítése.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16286) csako válasza Kékes525 (#16285) üzenetére


csako
veterán

Már van ilyen a zöld "fejléc" végén lévő kis nyílra bökve.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#16287) Kékes525 válasza csako (#16286) üzenetére


Kékes525
félisten

Huh! Lemaradtam az új felület követésében, még a régit használom. Ez nagyon frankó. :) :C Viszont nem tudok belépni a prohardvares jelszómmal. :F Már bent vagyok, nem tudom mi volt a gond. :B

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16288) zeon.hu válasza csako (#16286) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Közel 4 éve javasoltam egy "mit válaszoltak erre" gombot (nyilván mások is kértek ilyesmit).
Így kibővítve persze még jobb :C :R

Azt lehet vajon tudni, mikor jelenik meg a Fototrend-en kívül is?
(Nem használom, nekem nem tetszik)

#?*@&!

(#16289) csako válasza zeon.hu (#16288) üzenetére


csako
veterán

Gondolom amikor a többi oldal is átveszi a fototrendes új kinézetet (természetesen a saját színvilággal) #soon

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#16290) Parci válasza csako (#16289) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

őszig a terv: új apró, aréna, ph.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16291) Ringman


Ringman
nagyúr

ez a szélmalmos voda-reklám eléggé beszaggat nálam - a korábbi vodásokkal nem volt ilyen gond. (SRWare Iron Verzió: 64.0.3350.0 (Hivatalos verzió) (32 bites)), win10, i5-3320m

(#16292) AtHoS válasza Ringman (#16291) üzenetére


AtHoS
nagyúr

De most tényleg: Margit? Ezek a vodás reklámemberkék nóóóóóóóóóóóórmálisak?

read-only mode on the forum

(#16293) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Csak egy jelzés, a Firefox kikapcsolt Adblock mellett is blokkolja ezt a reklámot az alapból bekapcsolt követésvédelem mellett:

most hogy engedélyeztem hogy kövessenek :) , 20-23% terhelést jelez (Athlon II X2 245) kibírható(nem zavar), de jobb lenne ha nem lenne.

#16291 Ringman: nemrég írták már feljebb

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#16294) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

(#16295) csako mea culpa :R

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#16295) csako válasza PowerBuldog (#16294) üzenetére


csako
veterán

Azért nem találtál itt, mert rossz topikban vagy :D
Összefoglaló első sora -> "Az új hardverapróval kapcsolatos hibákat a ÚJ HARDVERAPRÓ - CSAK konkrét bugreportok topic-ban jelezzétek! Köszönjük!"

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#16296) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Mostanában bejelentkezéskor felugró ablakos reklám akar megjelenni, csak a chrome tiltja, vagy valami ilyesmi.

Légyszíves ilyen reklámot ne akarjatok megjeleníteni, mert úgy bekapcsolom a reklámblokkolót mint a sicc.

(#16297) Rage47 válasza Parci (#16290) üzenetére


Rage47
veterán

Várjuk :R

(#16298) lezso6 válasza ReSeTer (#16296) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Valószínűleg Gemius kérdőív lesz az, valamiért megint felbukkan néhány embernél. Nem szándékos, nem akarunk titeket ezzel zavarni. A Gemius csinálja ezt, de ez nagyon ritka, én pl kb kb 10 éve kaptam ilyen az arcomba, egyszer. Ha mégis rendszeresen jön, akkor süti és egyéb gyorsítótárak, stb komplett ürítése megoldja.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16300) Ringman válasza lezso6 (#16298) üzenetére


Ringman
nagyúr

asztali gépemen kb minden bejelentkezés után feldobja többször is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.