Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7701) Winne válasza Diocles (#7700) üzenetére


Winne
nagyúr

Most néztem meg, feltoltam a gyári ultra beállításra és ott már hajtja 90% felett, szal elég neki a proci így is, csak akkor meg nem tudom mi a gond... Az lenne a cél, hogy folyamatosan magas fps-em legyen, elég nekem a medium beállítás is, csak ott meg nem hajtja a kártyákat. :F

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#7702) Diocles válasza Winne (#7701) üzenetére


Diocles
aktív tag

Nem vagyok benne biztos, hogy mit nem értesz. Az ultra és medium beállítások között csak a videokártya terhelésében van különbség. Teljesen mindegy, hogy mennyire terheled a videokártyát, a processzor ugyanakkora framerate-hez lesz elég.

(#7703) Winne válasza Diocles (#7702) üzenetére


Winne
nagyúr

Ez tiszta sor, nem ezzel van bajom. A Heaven alatt képes a proci kihajtani mindkét kártyát 96% folyamatos terhelésével, ergo a proci elég kihajtani a játékot is, hiszen a procit sem hajtja a játék fullon. Valami más akadály van.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#7704) Diocles válasza Winne (#7703) üzenetére


Diocles
aktív tag

A Heavennek semmi köze nincs ehhez. Az azért látszik, hogy a GPU 50%-os terheltségéhez 90%-os processzor terheltség társul, tehát 100%-osan nyilvánvalóan nem tudja őket kihajtani, talán 60%-ra képes lenne, ha a proci mindig 100%-on járna, de valószínűleg nem olyan a felépítése, vagy a rendszer ütemezése, hogy ez a kerek érték kijöjjön.

[ Szerkesztve ]

(#7705) Winne válasza Diocles (#7704) üzenetére


Winne
nagyúr

Gyári ultra beállítás:

[link]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#7706) JoolsNOS válasza Winne (#7705) üzenetére


JoolsNOS
veterán

A lényeg a kollega mondanivalójában. A multi miatt van procilimited. Amivel nem tudsz mit csinálni. Közepes grafikán 50%ban dolgozik a gpu. Fullon 90%ban. MIndkét esetben procilimit van. Nyugodtan nyomd fullon.

(#7707): nem tudom, hogy ez megfelel-e a valóságnak, csak így értelmezem a fórumtárs szavait.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#7707) Winne válasza JoolsNOS (#7706) üzenetére


Winne
nagyúr

Ha ez tényleg így van, akkor adtam egy nagy pofont a sza*nak... Engem multiban nem érdekel, hogy hogy néz ki a játék... Ugye ebben a gondolatmenetben az egy kártyát kihajtja fullon folyamatosan mediumon, ott is van ennyi fps-em, sőt még több is, akkor semmi értelme a két kártyának, ami elvileg több számítást tud végezni.

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#7708) Diocles válasza Winne (#7707) üzenetére


Diocles
aktív tag

Igen, jól értelmeztétek. A BF3 multiplayere nagyteljesítményű videokártyákkal pláne többkártyás megoldásoknál processzorlimitált még i7-es processzorokkal is. A crossfire ráadásul ugyanazt a framerate-et nagyobb késleltetéssel produkálja, mint egy egykártyás rendszer, ez ms-okban mérhető. Szerencsétlen esetben pedig még microstutteringet is okozhat.

(#7709) Winne válasza Diocles (#7708) üzenetére


Winne
nagyúr

Érdemes órajelet emelnem, vagy halottnak a csók? Mennyit jelenthet vajon?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#7710) tikshow válasza Winne (#7709) üzenetére


tikshow
addikt

C4-nél számíthat, másnál nem hiszem. De ránézésre nincsenek rossz FPS értékeid, szóval én nem kínlódnék vele ennyit. :)

(#7711) kovsol válasza Winne (#7709) üzenetére


kovsol
titán

Hogyne számítana. 4,3-4,4Ghz -re rántsd meg a procit. Az már +10%

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7712) Diocles válasza Winne (#7709) üzenetére


Diocles
aktív tag

Ha úgyis K-s a procid, akkor ne hagyj benne kihasználatlan teljesítményt. Egy i7-es procira, netán LGA2011-re váltással tudnál jelentős javulást elérni.

De hogy valami pozitívat is mondjak: ha veszel még két monitort, akkort tolhatod 3 monitoron is, ezt egykártyás rendszerrel nem tudnád megtenni.

[ Szerkesztve ]

(#7713) Winne


Winne
nagyúr

Megnézem azt a 4.4-et, azt még talán le bírom hűteni, aztán ha érdemben nem segít, akkor keresnem kell egy 8 napos lemondási nyilatkozatot...

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#7714) SzlobiG válasza JoolsNOS (#7706) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez nem proci limit a motor ilyen tehet alá 6GHz-es procit is kb semmivel nem lesz gyorsabb. Feladat kezelőbe meglehet nézni mennyire dolgozik a cpu tuti hogy nem 100%-on megy neki mind a 4 mag.

(#7715) Winne válasza Winne (#7713) üzenetére


Winne
nagyúr

4.4 GHz-en 5%-ot nyertem vele, ami nem érdemi javulás sajnos...

A képen az látható, amikor elindítom a játékot, akkor ugrik egy nagyot, majd menü, majd elindítom a kampányt. Aztán terhelés lennt, ez egy olyan részen van, ahol egy folyosón megyek, semmi sem történik, 220 fps és 95% gpu használat, majd kiérek, ahol van a nagy lövöldözés, rengeteg process, ott ugrik fel a tetejére, 80-95 % közötti porcihasználat, ott esik vissza a vga használat 55-60%-ra. Ez bizony tényleg cpu limit, így is, meg 4 GHz-en is...

Hogy van ez a 8 napon belül visszaküldhetem a cuccot dolog?

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#7716) 04ahgy válasza subset (#7685) üzenetére


04ahgy
nagyúr

De a tű szám a lényeg, mert csak korlátozott áramot lehet az egy tű által létesített kontaktuson áthajtani. A sima, négytűs tápcsatlakozó 130-140W TDP-ig elég, afelett nyolctűs javasolt.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7717) kockaharcos válasza Winne (#7715) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Visszaküldöd a címükre, az elállási nyilatkozattal, a számlát nem kell visszaküldeni.
Adsz nekik számlaszámot, a futárköltséget is visszautalják,amennyiben nem rendeltél mást,csak a VGA-t. A visszaküldést fizeted te.

Akkor az én 2600k-m vajon kihajtja-e a 7870 CF-et? :D

(#7718) Winne válasza kockaharcos (#7717) üzenetére


Winne
nagyúr

Ilyen nyilatkozatot honnan tudok szerválni?

@(#7715) Winne:

Itt van ugyanez képekben, procihasználat monitorozva... Vonjátok le a következtetéseket pls.

Lennt:

[link]

Fennt:

[link] [link]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#7719) kockaharcos válasza Winne (#7718) üzenetére


kockaharcos
senior tag

innen sztem ott lesz,hogy interneten rendelt termék esetén

:(

(#7720) Winne válasza kockaharcos (#7719) üzenetére


Winne
nagyúr

Lementettem, köszi.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#7721) SzlobiG válasza Winne (#7715) üzenetére


SzlobiG
félisten

De nézd meg a grafikonokat nem 100%-on mennek kb 80%-on mehet átlagba. Ezért mondom a motor is ilyen nem csak a proci limit. Ha jó lenne a motor akkor 100%-on dolgozna mind a négy mag.

(#7722) Pubszon válasza Winne (#7707) üzenetére


Pubszon
veterán

Ebben a játékban és ebben a felállásban nincs sok értelme nálad a CF-nek, de húzd fel a procit ameddig csak tudod és akkor lesz több FPS-ed médiumban is, de még ultrán is valamivel. :K
Most mennyin megy a CPU?
Kár, hogy nem lehet jó benchmarkot csinálni a BF3 multiba összehasonlításként.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7723) kisza25 válasza Winne (#7718) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

elmondom neked, hogy én ugyanezt figyeltem meg 1db HD7850-el, multi fullHD mediumon, ugyananyi az FPS-em alapon a kártyával, mint 1100Mhz-re húzott GPU-val és megnéztem, hogy csak annyi történt, hogy visszaesett a GPU kihasználtság, tehát a CPU azt a 80FPS-t (AVG)tudja nálam max ennél a beállításnál.
Itt már előjön a fullgrafikához VGA kell (VGA limit) multihoz meg proci (CPU limit) kíváncsi is voltam mire jutsz CF-el, nem hittem volna, hogy a te prociddal gondod lesz :(

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#7724) Winne


Winne
nagyúr

A menüben dolgozik mindkét kártya ahogy csak bír, mert ott a procinak nincs más dolga. Ez bizony tényleg cpu limiit...

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#7725) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

iPonektol szeretnem megrendelni a "kis" i5-3570K-t. Mit gondoltok érdemes meg várni? Vagy jelentősen már úgy sem csökken az ára?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#7726) subaruwrc


subaruwrc
félisten

[link]

R4E-m eladó akár, 3770k-t beszámítok. de nem ez a lényeg

akit érdekel meg hajlandó egy fél órát rászánni a dologra, nézze már meg hogy milyen minimum feszen képes a procija 5ghz-re ( minden mag ) meg hol fut le a superpi 32m. amelyik ilyen szempontból jobb ( kevesebb feszt kér ) az előnyt élvez ! köszike.

(#7727) tikshow válasza Archttila (#7725) üzenetére


tikshow
addikt

Elnézve a grafikont, 4 hónap alatt csökkent 7.000 forintot az ára. Ez kb annyi amennyivel a forint erősebb lett. Szóval nem, nem nagyon fog csökkenni.

(#7728) Kolondrum válasza subaruwrc (#7726) üzenetére


Kolondrum
félisten

5GHZ 1.4v mellett annyira sem elég, hogy a boot elinduljon. :DD

Sejtettem!

[ Szerkesztve ]

(#7729) subaruwrc válasza Kolondrum (#7728) üzenetére


subaruwrc
félisten

akkor az a proci nem kell :DDD

(#7730) tom_tol válasza subaruwrc (#7729) üzenetére


tom_tol
addikt

nekem csak malay van
de tegnap nézegettem 5Ghz linx 1,4v, igaz az én hűtésemmel bár jéggel nem jutottam 5,7 fölé
de van hozzá m5e is :D

[ Szerkesztve ]

(#7731) subaruwrc válasza tom_tol (#7730) üzenetére


subaruwrc
félisten

lapom lesz alá :) 3218C017 v 3218C055 kellene a leginkább
vagy egy 3229 valami

(#7732) Kolondrum válasza subaruwrc (#7731) üzenetére


Kolondrum
félisten

1.4V 4.7GHz még bootol! :DD

(#7733) tom_tol válasza subaruwrc (#7731) üzenetére


tom_tol
addikt

itt nincs elérhető Costa Ricai
átnézettem az eladóval az egész polcot csak malay van :D

(#7734) subaruwrc válasza tom_tol (#7733) üzenetére


subaruwrc
félisten

átnézettem az eladóval az egész polcot :DDD :C

(#7735) helkis válasza subaruwrc (#7726) üzenetére


helkis
addikt

1,5v 7ghz? ;]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#7736) #35434496 válasza helkis (#7735) üzenetére


#35434496
törölt tag

ES példány talán. De szerintem hamarabb szerzek kőzetmintát a Marsról. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7737) 04ahgy válasza #35434496 (#7736) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Attól, hogy egy CPU ES még nem tuningosabb a többinél. Ugyanazon a gyártósoron készül.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7738) Winne válasza 04ahgy (#7737) üzenetére


Winne
nagyúr

Mi a különbség amúgy? Én nem tudom. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#7739) Kolondrum válasza 04ahgy (#7737) üzenetére


Kolondrum
félisten

De az tény, hogy a kezdeti tesztekben az ES 3770K nagyon jól ment. Mindenütt ezeket a képeket szórták, hogy 5GHz 1.2V kb.

(#7740) helkis válasza Kolondrum (#7739) üzenetére


helkis
addikt

lehet az még forrasztott volt? :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#7741) Kolondrum válasza helkis (#7740) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én nem tudom, de nagy mágus az intel is az fix. Nekem ne mondja senki, hogy nem tudatosan vannak úgy belőve, hogy kb 4500 körül kezdenek irreálisan magas feszkót kérni. Inkább úgy mondom a 4500 az a pont amit minden visz normális fesszel.

(#7742) subaruwrc válasza Kolondrum (#7739) üzenetére


subaruwrc
félisten

csak ahhoz a taiwani hardver császárokon kívül senkinek nincs esélye hozzájutni. az a laborokban jár kézről kézre ameddig két teszt után ki nem nyuvad. 1.2v 5ghz talán 2 v 3 van a földön.

(#7743) Kolondrum válasza subaruwrc (#7742) üzenetére


Kolondrum
félisten

Jól tudom h lehet az inteltől olyat venni felárért ami jobban húzható?

(#7744) subaruwrc válasza Kolondrum (#7743) üzenetére


subaruwrc
félisten

én ilyenről nem tudok de érdekelne a forrása :DDD
szerintem ilyen nincs :) annyi procit gyártanak hogy azt nem binneli ki neked senki. vagy nem hivatalos.

(#7745) SzlobiG válasza Kolondrum (#7743) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen jól azok a procik K-s jelzéssel vannak ellátva. ;]

(#7746) subaruwrc válasza SzlobiG (#7745) üzenetére


subaruwrc
félisten

comment win :D

(#7747) 04ahgy válasza Winne (#7738) üzenetére


04ahgy
nagyúr

ES = Engineering Sample - Mérnöki mintapéldány. Kereskedelmi forgalomba nem hozható, a teszoldalak kapják meg az Intel marketing partnereitől a bemutatókhoz, stb.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7748) Kolondrum válasza 04ahgy (#7747) üzenetére


Kolondrum
félisten

Aztán mégis kikerülnek. :)) Akad Q6600-ból egy pár kint, PH-n is láttam régebben.

(#7749) kisza25 válasza Kolondrum (#7748) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja nekem is volt egy ES procim még laptopba vettem, de az amd volt

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#7750) melan


melan
senior tag

Sziasztok!
I5-3450-em van, és azon gondolkodom, ki kellene próbálni ezt az IGP-t. Feleség gépébe G850-re cseréltem a múlt héten, és meglepően jól teljesít a CPU-ban lévő IGP, kiváncsi vagyok, az enyém kiváltaná e a Radeon 4850-emet. Az a kérdésem, hogy mennyi memóriát adjak az IGP-nek, és, hogy a turbo-t érdemes a bekapcsolni, vagy fixálni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.