Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7651) Rexcor válasza 04ahgy (#7649) üzenetére


Rexcor
őstag

Biztosan nem állítottam be rosszul semmit és amikor megvettem és összeraktam a gépet azóta csinálja ezt a fekete kép dolgot pedig akkor még nem húztam semmit és nem hiszem hogy normális hogy nem lehet újraindítani vagy bekapcsolni teljes áramtalanítás nélkül.
Sok ismerősömnek volt már problémája ezzel a lappal és amit megvettem az is volt már gariba egyszer.

(#7652) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Helló!

Nagyjából hány MHz-n szokott stabilan menni a 3570K alapfeszen? 4200-300 körül?

(#7653) kisza25 válasza S. Szabi (#7652) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a tuning mindig lutri, de a körül igen

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#7654) S. Szabi válasza kisza25 (#7653) üzenetére


S. Szabi
őstag

Csak érdeklődök kicsit, mielőtt belekezdek jövő héten (akkor jön meg a Be Quiet! Dark Rock 2 :C ) :)

(#7655) krx21 válasza S. Szabi (#7654) üzenetére


krx21
nagyúr

Csak tudja leadni a proci a meleget a super hűtődnek! ;]
Mi egy páran már rég óta szenvedünk ezzel... Nemsokára megnézzem én is mit tud a Liquid Pro+kupak modding... ;] Ha reményeim beválnak, nem kell ide vízhűtés, csak jó hőátadás...

(#7656) S. Szabi válasza krx21 (#7655) üzenetére


S. Szabi
őstag

Néztem már én is ezt a dolgot, de nem nagyon akarom leszedni a kupakot, majd kiderül, hogy működik :K

(#7657) Norb3rto válasza krx21 (#7655) üzenetére


Norb3rto
senior tag

Ha minden jól megy holnap kész lesz a víz és mehet a tuning :D kupak modba nem merek belevágni :B :D

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#7658) krx21 válasza Norb3rto (#7657) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem is biztatok senkit rá, mert könnyű elrontani... De én már örülök, hogy levettem...
Holnap próba! :DD (Liquid Pro)

Úgy gondolom, hogy darabja válogatja, némelyik egész jó, de vannak nagyon melegedő darabok is, melyeknél sokat jelenthet a kupakozás...

(#7659) Norb3rto válasza krx21 (#7658) üzenetére


Norb3rto
senior tag

Toljad neki :DD

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#7660) SzlobiG válasza Norb3rto (#7657) üzenetére


SzlobiG
félisten

Felesleges is nyersz vele kb 200Mhz és ugrott a garid. Nekem mindenféle pasztázás és kupak levétel nélkül megy 4.6-on stabilan ami bőven elég is.

(#7661) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Szerintem a hőmérséklettel nem lesz baj, Battlefield 3 alatt kb. 25°C-os szobában Aida szerint nagyjából 60-65°C körül mozog, a gyári hűtővel, nyitott házban.

(#7662) tomama


tomama
aktív tag

memóriához milyen időzítést kell beállítani,hogy 1600mhz-en menjen?vki azt mondta,hogy 9-9-9-27.de nekem így csak 800mhz-en megy.
amúgy a gépbe 4*2 kingston hyperx blue 1600mhz-es ram van.ja és nem XMP.

[ Szerkesztve ]

(#7663) S. Szabi válasza tomama (#7662) üzenetére


S. Szabi
őstag

Én annyira nem értek hozzá, de ha azt írja, hogy 800, akkor megy 1600-on. Amúgy nem igazán az időzítéstől függ, csak bizonyos órajeleken bizonyos időzítésekkel tud üzemelni.

Nálam ilyen:

[ Szerkesztve ]

(#7664) JoolsNOS válasza tomama (#7662) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ha azt látod mint alul a kollegának akkor jó! De ezt inkább pl itt.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#7665) kovsol


kovsol
titán

ramokat amúgy 1T vagy 2T re érdemes állítani? AMD esetén én mindig 1T -n használtam így most is arra állítottam. Mi fekszik jobban az ivy mellé? Vagy édes mind1?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7666) SzlobiG válasza kovsol (#7665) üzenetére


SzlobiG
félisten

1T itt is gyorsabb.

(#7667) haddent válasza Pubszon (#7650) üzenetére


haddent
addikt

28nm -es GPU -ról számoltak be az adott linken. Na most ennek a "legalja" a HD7850, ami már szinten van a GTX660 -al. Na most ebből kettő gondolod, mit művel vele... De egyáltalán nem biztos, hogy ilyen régi gput pakoltak oda, sőt! Ahogy néztem 1x6 és 1x8 power connector van (ez 2x ugye..). Ha jól tudom, a HD7850 és HD7870 modelleken csak 2x6 pin van (de a 7850 -en talán csak single 6pin), tehát erősen gyanús a HD7950 vagy a HD7970 cross-fire. Ezek még egyesével is széttépik a GTX660Ti -t is, nem ketten a sima GTX660-t. Értem én, hogy arra gondolsz, hogy a hűtés miatt nem tudják kihajtani, de azért nem hinném, hogy az Asus hülyeséget csinálna :R

(#7668) krx21


krx21
nagyúr

Arctic MX-4 + IHS removal VS Liquid Pro + IHS removal!!! Újabb teszt!

MX4
Liquid Pro

Jó cucc az biztos... ;]
Először azt hittem nem is indult el a Linx mikor a Liquid Pro volt már rajta...
Régebben ilyenkor már rögtön megemelte a PWM fordulatszámod jó hangosra, most csendben maradt... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7669) krx21


krx21
nagyúr

Az első próbálgatások: 3770K Malay
Atom stabil beállítások:
1.230V 4.5Ghz (tuti) 68C
1.260V 4.6Ghz (teszt alatt) 71C
1.320V 4.7Ghz (teszt alatt) 75C
1.4V 4.80Ghz???
Melyiket szeressem?

Az látszik, hogy nem a legjobb tuningos proci, de a hűtésmódosítással egész szerethető lett :K ...

[ Szerkesztve ]

(#7670) Winne válasza krx21 (#7669) üzenetére


Winne
nagyúr

1. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#7671) krx21


krx21
nagyúr

A Arctic MX-4 + IHS removal VS Liquid Pro + IHS removal kepénél ha nehezen lenne olvasható:
A max. hőfokok: 81C vs 68C !

[ Szerkesztve ]

(#7672) polgi803


polgi803
őstag

Jövő hét szerdán az én lapomban is duruzsol egy 3570K majd... :B :)

(#7673) Pubszon válasza haddent (#7667) üzenetére


Pubszon
veterán

Ha az órajelet lefelezed, 2 ilyen GPU-nak akkor is karcsú lenne a ez a borda.
Szvsz ez a hőfelület passzívan még 60W-ot sem képes elvezetni, két általad említett GPU pedig meg haladja ezt, egy picit. :D
Maximum 2db 7750 lehet életképes ebben.
Ha ez így marad akkor nem ér semmit, mert annyira vissza kell venni a GPU órajelet/feszültséget, hogy nem lesz benne teljesítmény, vagy átalakítják vízhűtésesre esetleg egy nagy aktív hűtést rá.
De a nyakam ráteszem, hogy ha ez meghaladja egy HD7850 teljesítményét, akkor ebben az állapotban egy 3DMark sem futna le rajta.. :K

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7674) Szatesz. válasza krx21 (#7669) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

Mondtam én hogy a LiquidPro a király!

Grat. Hozzá!

(#7675) krx21 válasza Szatesz. (#7674) üzenetére


krx21
nagyúr

Konzekvencia: Kupak módosítást csak Liquid Pro-val szabad csinálni!!! :K

(#7676) haddent válasza krx21 (#7669) üzenetére


haddent
addikt

Hát 1.4V már Sandy bridge-nek sem volt javasolt 24/7 -re, itt ez kb. az 1.3V lett, tehát szerintem a legelső, 4.5GHz -es felállás, de az én ízlésemnek még az is picit sok

(#7677) krx21 válasza haddent (#7676) üzenetére


krx21
nagyúr

Én alapvetően teljesítmény gépet szerettem volna építeni:
Ezért inkább feljebb keresgélek: Most 1.305V 4.664Gzh-et tesztelem max 72C linx...
Itt sem azt nézem, hogy 1.3V! hanem hogy épp hogy 70C felé kúszik! Elégedett vagyok...
Nagyon sokat variáltam is érte! Köszönet a fórumtársaknak aki tapasztalata és információja nélkül, sem a kupak, sem a paszta módosításba nem kezdtem volna bele!
Szerintem annak ellenére. hogy feszkívánós a procim az 5Ght-et is meg próbálhatnám léggel...
De az 90-100C alatt épp hogy lenne, bár ki tudja...(Nem próbálom meg...)
Nyári melegben ha a Linx egyértelműen 80C alatt van akkor az teljesen jó 24/7-re... (Hivatalosan még feljebb is jó kb.90C).
Tuning nélkül épp hogy 50C felett van a linx!!! De a hőmérsékleteknek csak akkor van haszna ha azt ki is használjuk! (tuningép esetében nem éjszakai passzív netgépnél...)
Szerintem az 1.4V-ot is nyugodtan lehet adni neki, csak 80-90C alatt maradjon! de én azért nem teszem...
Nitróval hűtve kapnak azok 2V közelében is! (1.8-1.9)

Egyébként hihetetlen jó lett a hűtés az MX4-hez képest. -13C!!!
Nagyobb feszültségeknél ez a különbség még több!

*** Liquid Pro: Veszélyes, alumíniumra! (vagy alumínium tartalmú felületre) nem szabad tenni, nehéz elkenni, mindig összeáll és könnyen spriccel, ha nem vagyunk óvatosak a fecskendővel! A nagyobbik fecskendő épp hogy elég a kupak alatt és feletti cseréhez! Eltávolítása is nehezebb mint a hagyományos pasztáknak...

(#7678) haddent válasza krx21 (#7677) üzenetére


haddent
addikt

Hát most erre mit mondjak..? Meg lehet adni neki az 1.4V -ot, meg az 1.9V -ot is. -100C alatt fél óra benchre, és még úgyis degradálódik :DDD . (Most nyilván az 1.9V -ról beszéltem..). Na de viccet félretéve, a hőmérséklet csak az egyik dolog. A következő a feszültség, és 1.3V -nál 24/7 az IB néhány év alatt degradálódni fog nagy valószínűséggel, 1.4V -nál szinte biztosan. És azért érdemes ám figyelembe venni az elektronikai teljesítményt is (W), mert az sem mindegy marhára, hogy hány Amper tekereg benne...

De megértelek, K -s procit vettél, én is szeretném, hogy szépen fusson. Meg ha jól tudom GTX690 -ed van? Gondolom akkor nem 5-6 évre lesz ez a konfig, akkor meg mindegy, hogy 3 év múlva elkezd szenvedni. Carpe diem :R

(#7679) #35434496 válasza krx21 (#7669) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ekkora különbség van Malay és Costa Rica között? Nekem 4.8GHz 1.248V kell.

(#7680) haddent válasza #35434496 (#7679) üzenetére


haddent
addikt

Nem, ekkora különbség van 2 chip között. Ez a malay-costa rica is inkább csak urban legend. Vagyis malaybol is van kiváló szinte biztosan

(#7681) kisza25 válasza #35434496 (#7679) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nem, ekkora különbség van az ostya közepe(tied) és ostya széle(övé) között ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#7682) krx21 válasza haddent (#7678) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát lehet, hogy én is lejjebb jövök 1.3V alá... :U

#7679) players111:
Igen sajnos ez a proci nagyon feszültségfüggő... De halottam már malay-t 5Ghz-en is...
Szerintem, a Tiéd kifejezetten szerencsés darab...

[ Szerkesztve ]

(#7683) 7600 GS


7600 GS
addikt

Sziasztok!

Egy 3570K-t hajtok 4 Ghz-en. Elég-e neki tápellátás szempontjából ha az alaplapi 8 tűs tápcsatira csak 4 tűset rakok? (Nem emeltem feszültséget, ezért reménykednék)

(#7684) tikshow válasza 7600 GS (#7683) üzenetére


tikshow
addikt

Elv nem kéne, hogy baja legyen.

(#7685) subset válasza 7600 GS (#7683) üzenetére


subset
senior tag

Igazából nem a "Tű" száma a lényeg, inkább az, hány ampert tud 12V -on a tápod.
Azért van 8 "Tű" a lapon, hogy "nagyobb" legyen a csatlakozó felület = nagyobb áramerősség átvitel. De ezzel a procival biztosan nem lesz gondod...

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#7686) 7600 GS válasza subset (#7685) üzenetére


7600 GS
addikt

A 12V-os ágon 4x18 ampert tud.

(#7687) subset válasza 7600 GS (#7686) üzenetére


subset
senior tag

Bőven elég lesz !

Használj Te is szabad szoftvert !

(#7688) Diocles válasza haddent (#7678) üzenetére


Diocles
aktív tag

Külföldi fórumokon többször is visszaköszönt az alábbi vélemény.
"Ivy Bridge is less susceptible to degrade so running 1.35 vcore is not a problem even for a long time at 100%."

Fogalmam sincs egyébként, hogy ez a kamu, vagy az, amit te írsz. Nem értem, hogy egyáltalán miért degradálódnak ezek a csipek a feszültségtől, és azt sem, hogy miért pont a kisebb csíkszélességű degradálódna kevésbé.

Értékelném, ha valakinek lennének erről megalapozott infói, és nem csak random netes mantrák.

(#7689) haddent válasza Diocles (#7688) üzenetére


haddent
addikt

Hát azt, hogy a kissebb csíkszélességű, ezáltal arányosan kevesebb feszültséget igénylő chipp miért degradálódna kevésbé ugyanakkora, sőt nagyobb feszültségektől, mint elődje, azt bizony én sem értem :DDD
Amit én írtam, az nem számszerű bizonyított tény, vagy intel specifikáció, egyszerű de nagyszerű "inkább félek mint megijedek" törvényen alapuló határvonal..

(#7690) Diocles válasza haddent (#7689) üzenetére


Diocles
aktív tag

Csak éppen lehet, hogy igazságtartalma nincs.

Általában véve jó ötlet az óvatosság, csak kíváncsiságból szeretném végre tudni, hogy létezik-e feszültség okozta degradálódás, és ha igen, akkor mi a fizikai magyarázata. Annál is inkább, mert az eddigi ismereteim alapján ezt semmi sem indokolja.

(#7691) krx21 válasza Diocles (#7690) üzenetére


krx21
nagyúr

Valamilyen korlát a méretezésből fakadóan biztos, van a hőmérsékleteken kívül is...
A nagyobb feszültség nagyobb elektromágneses mezőt, nagyobb indukciót, örvényáramokat eredményez, melynek fizikai hatása is van ezekre az adott távolságban elhelyezett tranzisztorokra... A kérdés, hogy ez a korlát hol van és mennyivel feljebb a normál üzemet nem teljesítő cpu (fagyogató) feszültsége felett? Mert ha jóval feljebb van, akkor mindig lejjebb tudunk menni a feszültséggel, hisz látjuk, hogy fagy és a cpu ebben az esetben csak szándékosan lehetne tönkre tenni...(remélem ez az általános...)
De kíváncsi lennék én is, hogy hol van ez a határ, hol az időt belekalkulálva, fizikai károsodást szenvedne a lapka...?

[ Szerkesztve ]

(#7692) krx21


krx21
nagyúr

Más kollégával együtt azt tapasztalom, hogy az alacsonyabb hőmérsékleten tartott cpu alacsonyabb feszültséggel is stabil tud maradni! Azt tudjuk fizikából, hogy a hőmérséklet csökkenés jót tesz a villamos vezetésnek... De, hogy ez itt is tapasztalható ennyire?
A régebbi melegebb hűtésnél 1.230V kellett a 4.5Ghz-nek, most 1.210V elégnek tűnik!
Ez visszafelé nagyon kellemes egymást segítő hatás, de felfelé pont fordítva megy...
Ha a meleg miatt kell egy adott frekihez több fesz. akkor ott bizony a hőmérséklet emelkedés még egy pici feszt kívántat...(ördögi kör)
Tehát a feszültségeknek is nagyon jót tesz az alacsony hőmérséklet... :K
Ha ezt beleszámítom az előző állapothoz (1.230V 4.5), a mostanival (1.210 4.5) akkor bizony 14-15C is a javulás a Liquid Pro-val.. :Y

[ Szerkesztve ]

(#7693) Diocles válasza krx21 (#7692) üzenetére


Diocles
aktív tag

Valami más lehet a magyarázat. A félvezetők éppen magasabb hőmérsékleten vezetnek jobban, de az adalékolt félvezetőknél (processzor) 10 fok különbség nem sokat jelent.

(#7694) haddent válasza krx21 (#7692) üzenetére


haddent
addikt

Én nem hinném, hogy ilyen tartományban 10C csökkenés ekkora, processzor feszültségnél drasztikusnak számító javulást hozna. Ráadásul tapasztalatból tudjuk azt is, hogy vannak hűvös, de nagy fesz.igényes procik, míg vannak olyanok amik kevés feszültségen is melegek.
Diocles akkor ezt be is bizonyította szakmai magyarázattal :R

[ Szerkesztve ]

(#7695) krx21 válasza haddent (#7694) üzenetére


krx21
nagyúr

Lehet, hogy az elméletem nem igaz ide... De a tény az tény, amit tapasztalok és SymbianOS kollégának is kevesebb feszültség elég lett, mihelyt sokat javult a hűtése... Hát nem tudom... :U

(#7696) helkis válasza Diocles (#7690) üzenetére


helkis
addikt

minden proci degradálódik még gyári beállítások mellett is. csak a fesz-hűtés-tdp úgy van beállítva, hogy ez huzamosabb ideig ne okozzon problémát. ezt a folyamatot, fesz emeléssel négyzetesen, órajel emeléssel egyenes arányban felgyorsítjuk, hűtéssel lelassítjuk..
tehát ha feszültséget emelünk+órajelet emelünk és közben jobban hűtjük a chip-et akkor valamennyire szinten tudjuk tartani a dolgot. ez a tuning alapja.

a félvezetők alapja a pn-átmenet, amiből felépülnek a tranyók a cpu-ban, ezek anyagát teszi tönkre maga a használat, a magas hő és magas fesz/áram miatt gyorsabban ezért akár pár héten/napon belül látványosan jelentkezhet a vissza nem fordítható hibás működés, amit degradációnak hívunk..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#7697) haddent válasza helkis (#7696) üzenetére


haddent
addikt

Persze a gyári specek mellett ez inkább 20-30 év mintsem 3-4, ahhoz, hogy valóban az előtt degradálás észlelhető legyen, mielőtt úgyis cserélnéd a procit, nagyon durván oda kell neki csapni valamelyik tényezővel. De javíts ki ha tévedek

(#7698) helkis válasza haddent (#7697) üzenetére


helkis
addikt

ilyen kis csíkszélesség mellett egyre könnyebb előidőzni ezt (akár gyári állapotban), tehát a korábban 75-re becsült kiégetett silicium lapkák (pentium1 éra), ma szvsz max 10évig bírnák, tehát nem kell durvulni szvsz..

ezért is jött be ennyi energiagazdálkodási opció, hogy az úgymond "chip-en maradt fesz"-t se kapja állandóan meg a proci, csak ha muszáj.

régebben egy tuningos ezeket élből kikapcsolta, manapság meg már az a ajánlás nevesebb körökben, hogy érdemes bent hagyni mert stabilabb a rendszer.

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#7699) Winne


Winne
nagyúr

Problémamegoldásra lenne szükségem...

Mitől lehet, hogy csak félig hajtja ki a kártyákat a gép? Változtatás nélkül ment ez már fullon is pár napja..

[link] [link]

:F

Adnom kellene még a procinak vajon?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#7700) Diocles válasza Winne (#7699) üzenetére


Diocles
aktív tag

64 fős multinál SLI esetén még egy i7-essel is CPU limitált tud lenni, valószínűleg nálad is egyszerűen ennyiről van szó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.