Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7901) S. Szabi válasza Diocles (#7897) üzenetére


S. Szabi
őstag

A CPU-Z az folyamatosan annyit

(#7902) S. Szabi válasza S. Szabi (#7901) üzenetére


S. Szabi
őstag

Most vissza állítottam a BIOS-t alapra, így már 1660-at ír a CPU-Z, és érdekes módon a proci hőmérséklete is vissza esett 7-8°C-ot, szóval biztosan fix 4200-on ment. De nem értem miért, mikor be volt kapcsolva minden "ECO"-os cucc.

(#7903) bsh válasza S. Szabi (#7902) üzenetére


bsh
őstag

mert fix 42-es szorzót állítottál be.

(#7904) haddent válasza bsh (#7903) üzenetére


haddent
addikt

Nem... hiába állít be fix. 42 -es szorzót, ha az energiatakarékos dolgok be vannak kapcsolva, akkor lejjebb kell vigye 16x -os szorzóra idleben.

(#7905) bsh válasza haddent (#7904) üzenetére


bsh
őstag

nem veszi azt csak auto szorzóval veszi vissza.

(#7906) S. Szabi válasza S. Szabi (#7902) üzenetére


S. Szabi
őstag

Akkor, hogyan kéne beállítani a BIOS-os cuccokat helyesen, hogy ha kell 4,2-n mennyen, amúgy meg 1600-on? Vagy ezek szerint ilyet nem lehet?

Most, hogy benyomtam

[ Szerkesztve ]

(#7907) bsh válasza S. Szabi (#7906) üzenetére


bsh
őstag

ezt csak úgy tudod elérni, hogy szorzó autón, és a turbo boost szorzókat állítod 42-re.

(#7908) haddent válasza bsh (#7905) üzenetére


haddent
addikt

Hát most magyarázd meg ... :DDD Az Asus / Asrock Z77 lapok biztosan visszaveszik, hiszen ez a logikus. CPU szorzónak / turbó szorzónak (mindegy melyik helyen állítom, ugyanazt eredményezi) beállítom kézzel azt, hogy pl. 41 az én esetemben, és load alatt az 41, idle meg 16 mivel az energiagazd. cumók be vannak kapcsolva. Lehet, hogy az az MSI ezt nem volt képes megoldani és valahogy máshogy gányolta össze, arról nem tudok nyilatkozni, de most nézem neked hasonló van, akkor biztos úgy van MSI -nél ahogy mondod

[ Szerkesztve ]

(#7909) Möhe válasza 7600 GS (#7900) üzenetére


Möhe
addikt

Asrock AXTU-t használva 1 v 2-es fokozatra belőve a ventiket ( ház és proci is) valahol 50-55 fok körül alakulnak terhelés alatt (régen néztem rá) . Később ha hazaérek rakok képet terhelésről.

(#7910) bsh válasza haddent (#7908) üzenetére


bsh
őstag

nem van, hanem volt :DDD
msinél biztos így van, nekem legalábbis így volt. lehet bugnak is felfogni, abból van rengeteg, bár szerintem teljesen logikus, hogy ha fix szorzót állít be az ember, akkor az imndig annyin fog menni, mert felülbírálja processzor által beállított szorzóka. lehet ez más lapoknél nem így van, nem tudom. ugyanez igaz a feszültségre is, ha nem autón van, akkor ha kell, ha nem, mindig annyin fog menni a proci.

[ Szerkesztve ]

(#7911) Norb3rto válasza haddent (#7908) üzenetére


Norb3rto
senior tag

+1 ,nálam is visszavesz a lap ha nincs terhelés(z77ex4).

(#7910) bsh: volt gd65 ös lapom ha windowsba restartot nyomtam kikapcsolt a gép majd utána be, bios update- el eltünt de soha többet msi. :DDD

[ Szerkesztve ]

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#7912) 7600 GS válasza Möhe (#7909) üzenetére


7600 GS
addikt

Előre is köszönöm! :R

(#7913) 04ahgy válasza SzlobiG (#7898) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ezt írtam Helkisnek. 4800-4900MHz felett minden +100MHz egyre nehezebb, ahogy Te is nagyon helyesen írod: megnő a feszültségigény, és a melegedés kezelhetetlen - elvezethetetlen méreteket ölt. Persze a deltaT-re – mint Ivy sajátosságra – kell itt gondolni, nem a magas wattban mért disszipációra.

No meg ők kupaktalanítva tolják, ha jól tudom...

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7914) bsh válasza Norb3rto (#7911) üzenetére


bsh
őstag

hát ja :(((

[ Szerkesztve ]

(#7915) SzlobiG válasza 04ahgy (#7913) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen nekik át van pasztázva a kupak, de gondolom tom_tol-nak is a hőfokok alapján. :F

(#7916) misionline válasza 7600 GS (#7889) üzenetére


misionline
tag

Üdv.

Ha veszel egy olcsót, bánni fogod, inkább vedd meg azt ami majdnem a legjobb cooler, az jó ha nem tuningolsz és jó ha mégis...Ha később akarsz tuningot majd ezt a coolert árulhatod, vagy ha nem akkor ennyivel többe lesz majd ha veszel ütősebb coolert.

(#7917) Möhe válasza 7600 GS (#7912) üzenetére


Möhe
addikt

tessék a terhelés alatti állapot: katt

(#7918) Repsol600 válasza 7600 GS (#7912) üzenetére


Repsol600
addikt

Egy Ninja 3 se lenne rossz választás szerintem. :)

(#7919) S. Szabi válasza bsh (#7910) üzenetére


S. Szabi
őstag

Na, végül sikerült megoldani a dolgot, bár igen b@lf*sz módon :U

Most idle 1600, terhelve meg 4200-ig állítja.

(#7920) helkis válasza SzlobiG (#7915) üzenetére


helkis
addikt

nem nyert, neki -40fokos levese van.. :)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#7921) tom_tol válasza helkis (#7920) üzenetére


tom_tol
addikt

csak -18°C :D

(#7922) SzlobiG válasza helkis (#7920) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az más, de ahhoz képest nem vmi hűvös mert ilyen hőfokokat szateszék is elértek vízzel. Persze kupak pasztázás után. :)

(#7923) Möhe


Möhe
addikt

Lehet rossz helyen kérdezem de nme tudom hirtelen hová írjam.

Az utóbbi időben valami egész furát művel a gépem. Indítás után megy,majd hirtelen a mamóriát 95%-ban használja és a proci magok is le vannak a terhelve össze vissza.
Csökkentett módos indítás majd sima indulás már helyrehozza. Kb minden 10ik indulásnál van ez.
Mi lehet a gond?

(#7924) Colos1


Colos1
őstag

Ha én állítom be ugyanazokat a paramétereket, amelyeket az OC Tuner, akkor miért nem veszi vissza az órajelet?
Mit nem veszek észre :F

Még egy: a 4200 MHz -hez az 1,2V még sok?

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#7925) haddent válasza Colos1 (#7924) üzenetére


haddent
addikt

Nem veszélyes az 1.2V ha erre vagy kiváncsi, de egyáltalán nem szép vagy jó. Nekem még nem is "K" -s a procim csak sima 3770, és bőven 1.1V alatt (1.06-7V) tudja a 4.1-2GHz -et, de vannak itt olyanok akiké kb. kerek 1V -on is... De ha le tudod hűteni akkor jó az :K

(#7926) Colos1 válasza haddent (#7925) üzenetére


Colos1
őstag

Igen, ezek érdekeltek :R

BF 3 közben 51...53 fokos, Linx közben néha felugrik 69 fokra. De megpróbálok lejjebb menni, viszont alapon 1,186V -ot állított be 3600 -ra, így nem biztos hogy sokat tudok.

A másik kérdésemre nem tudod véletlen a választ? :F
3X néztem át, amit a gép beállított, és mindent úgy állítottam én is, de nem volt hajlandó visszavenni az órajeleket :U

Nálad visszaveszi a lap a feszt, ha manualra rakod? Úgy akartam beállítani, de nem vette vissza, ezért ofszeteltem, - 0,025V van beállítva. Az még nem teljesen világos, hogy miből veszi le ezt a 0,025 -öt, de így 1,2....1,208 V -on megy...

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#7927) kovsol válasza Colos1 (#7924) üzenetére


kovsol
titán

3570k 4,2Ghz -en 1,2V -t kér ? az elég soknak tűnik nekem. Nálam 1,06V az alap amit ad neki és ezzel még 4300 -t viszi

May the Force be with you!

(#7928) tom_tol válasza SzlobiG (#7922) üzenetére


tom_tol
addikt

na igen de úgy vélem nem érdemes levenni a kupakot mert nem hiszem hogy 15-20 fok-nál több lenne a különbség és valószínűleg akkor sem menne 5,4-5,5 Ghz-t

(#7929) Colos1 válasza kovsol (#7927) üzenetére


Colos1
őstag

Nem kér, csak fogalmam sem volt, hogy mennyin kellene vinnie.

Szerk: Offszet máris -0,05V -on, így azon a feszen megy terheléskor, mint ami alapon volt, 1,176...1,184 V. Viszont a 0,96 helyett a 0,91 V 1600 MHz -re nem lesz neki kevés ?

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#7930) haddent válasza Colos1 (#7929) üzenetére


haddent
addikt

Majd kiderül :DD Nem kéne kevés legyen, nekem 0.9V -on 3.4GHz -et tud nem 1.6GHz -et, tehát szerintem sima ügy..
A másik kérdésed pedig most nem tiszta nekem. Mi is a kérdés? Manuális fix feszültséggel állítottad be, és nem vette vissza a feszültséget? Az normális, nekem így van, direkt. Ha a szorzót nem vette vissza, az már baj.

[ Szerkesztve ]

(#7931) JoolsNOS válasza Colos1 (#7929) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nálam most ,888 1.6on. Nincs vele gond mióta megvan. És az enyém elég sok feszt kér ahogy nézem a többi hsz-t.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#7932) Colos1 válasza haddent (#7930) üzenetére


Colos1
őstag

Ok, akkor nem idegesítem magam vele :DDD

Igen, valaki azt írta, hogy ha manualon van, akkor is vissza kellene vennie a feszt, és mivel neked is ilyen lapod van, gondoltam megkérdem.

Azért nem volt egyértelmű mert ott két kérdés van, csak összefolynak :)

Szóval arról lenen szó, hogy az alaplapra ráengettem az OC Tunert, ami belőtte, hogy mi mennyi. Faszán visszaveszi az órajeleket, szóval működik. Kipróbáltam, hogy minden értéket, amit az OC Tuner átállított (fixált), egy load default után beállítgatom. Viszont ha én csináltam, akkor nem vette vissza az órajeleket.
Ezt nem értem :F 3X csináltam meg, de nem tudom mit hagyhattam ki :U

Szerk: Linx -et meddig kell futattni? 4 percig ment 4096 MB -on, nem volt gond. Ennek a procinak mennyi a normális hőmérséklete? 70°C volt Linx alatt.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#7933) haddent válasza Colos1 (#7932) üzenetére


haddent
addikt

Nem tudom, ilyen auto tuningos hülyeséget meg sem néztem, nem bízok még az Asusban sem annyira, hogy majd ő magától mókol ott nekem valamit :DD
80C alatt illene tartani, tehát az jó. LinX -et? Ha tényleg biztosra akarsz menni akkor ~50kör :DDD . De az sem elég. Ezután nem árt még egy kis prime95, és hát a rendes "kézi" teszt, azaz tedd vele amit szoktál nap mint nap

[ Szerkesztve ]

(#7934) Colos1 válasza haddent (#7933) üzenetére


Colos1
őstag

Én sem szoktam bízni, azért akartam magamtól beírni az értékeket, amiket még korrigálni is kellett, mert 103 -ra tette a BCLK -t, hogy a RAM 40 MHz -el gyorsabb legyen (/facepalm)

Meg a fesz is túl magas volt, 1,272 V körül ment 4223 MHz -en, szóval megértelek :))

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#7935) #35434496 válasza haddent (#7933) üzenetére


#35434496
törölt tag

50kör linx prime95 :DDD Tüzet nem akartok gyújtani alatta?

(#7936) Brutus880


Brutus880
tag

Sziasztok!

Érdeklődnénk hogy egy i7 3770K-nál milyen hűtőt javasoltok hogy olyan stabilan 4,6-4,7 Ghz elvigyen simán?

Eddig a thermaltake frio OCK és a Frio Extremet nézegettem hozzá.

Válaszokat előre is köszi!

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#7939) SzlobiG válasza #35434496 (#7935) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hideg van már kell az 50kör had fűtsön.:D

(#7940) haddent válasza #35434496 (#7935) üzenetére


haddent
addikt

Hát és még az sem biztos egyáltalán, ahogy ez már többször ki is lett tárgyalva itt :R

(#7941) tikshow válasza Brutus880 (#7938) üzenetére


tikshow
addikt

Én Noctua NH-D14-el hűtöm. 4,6-on olyan 65C° körül szokott lenni.

(#7942) Rexcor válasza Brutus880 (#7937) üzenetére


Rexcor
őstag

Szia!

Nekem ThermalTake Frio-m van és 4,5Ghz-n alapon 25-30 fokos a cpu, játékoknál 45 körülire megy fel, burn meg ilyen teszteknél meg max 70 fokos szóval én nagyon szeretem ezt a hűtőt, csak ajánlani tudom. :)

(#7943) krx21 válasza Brutus880 (#7938) üzenetére


krx21
nagyúr

Én másodszorra is megvenném a Prolimatech Megahelms-t... Vagy ha kell, hogy vékony legyen akkor az Armageddont... Nagyon szép borda mind a kettő... Általában szebb mint a többi...

(#7944) Colos1


Colos1
őstag

Na, az előbb minden előzmény nélkül csak úgy újraindult a gépem, de semmit nem csináltam, ment a face, meg nézegettem az Asus AI Suite -t. Ez lehet a CPU instabilitása miatt?

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#7945) JoolsNOS válasza Colos1 (#7944) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Valószínű...

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#7946) Colos1 válasza JoolsNOS (#7945) üzenetére


Colos1
őstag

Azt nem mondtam, hogy teljesen lekapcsolt, a ventik is leálltak. Mintha kihúztam volna a konnektorból.

Pedig játszottam BF -el, BC2 -vel, ment Linx is :U

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#7947) Colos1 válasza Colos1 (#7946) üzenetére


Colos1
őstag

Kísértettem a sorsot, megint belőttem ugyanazokat a beállításokat, és leállításkor STOP 19 -es BSOD :F

Gondolom akkor fesz gondja van, ami idegesít, hogy a STOP 19 -et általában nem megfelelő memória fesz miatt ad a gép :U

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#7948) Bacusuz


Bacusuz
őstag

hali mindenki.

nekem egy 3770k van ,és azt tapasztaltam hogy a max turbo frekvencia nekem 3,9 ghz helyett ,csak 3,7ghz.
viszont régen ezzel a lappal 3,9 ghz volt...
intel burn test el terheltem,cpu-z vel mértem.
lapom asrock fatal1ty z77 prof...

szerintetek mi lehet?
valakinek ötlet?
lehetez bios frissitéstől?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#7949) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Az lenne a kérdésem, hogy i7-2600K -t cserélem i7-3770K -ra, kell -e rendszert újrahúzni :F Lap marad egyenlőre.

(#7950) SzlobiG válasza HoReSz1975 (#7949) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.