Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7951) Pubszon válasza Bacusuz (#7948) üzenetére


Pubszon
veterán

Max Turbo Boost Multipliers 1C: 39x, 2C: 39x, 3C: 38x, 4C: 37x
Ez a gyári beállítás, tehát Intel Burn teszt nem gyengén 4 magot terhel. :D
Működik az, csak még nem vetted észre.
Kisebb terhelésnél ugrik fel 39X-re a szorzó. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7952) Geresics


Geresics
addikt

Hali!

Ha minden jól megy, 1 hónap múlva beruházom egy ASRock Z77 Extreme4 alaplapra, és ehhez nézegettem procikat. Eredetileg egy i3-3xxx-et akartam, de most úgy fest, hogy lesz egy kis plusz pénzem, ezért elkezdtem nézegetni az i5-3xxx-eket. Az adatlapomon levő konfigból csak ezt a 2 dolgot akarom(/tudom) cserélni. Ha már i5, akkor minimum az i5-3470 lenne a választásom.
És itt kezdődik az ördögi kör:
Csak kicsivel drágább a 3550 (+2500Ft), ami még megérné a plusz kiadást talán. (Vagy nem! :F ) Igen ám, de innen már csak +1500Ft, és meg is van a 3570. De ki az a hülye, aki megvesz egy 3570-et, ha "csak" +3eFt-ért már megkaphatná a 3570K-t?
A 3470 és a 3750K között 7eFt(+áfa) a különbség! Na, gondoltam akkor jó nekem a csúcs i5, úgy is szeretek (normális határokon belül) tuningolgatni, pláne, ha már tuning alaplapom lesz. Most is tuningolva megy a gépem (mert a Google Chrome aztán nagyon igényli...)
Ekkor jutott eszembe, hogy van nekem egy szép hűtőm a tuninghoz jelenleg. Akkor vajon a 3570K-hoz is kell majd hűtő? Mert az már végképp túlmutat minden anyagi határomon. :O

Na, de most, hogy vázoltam a nagy dilemmám alapját (kisiránkoztam magam), megint ott vagyok, hogy nem is tudom mi legyen! Hogy tovább tudjam őrölni magam mindenféle kételyek között szeretném megkérdezni:
- Az i5-ök mennyire melegszenek, mennyire hangos a gyári hűtőjük?
- Az i5-3570K-t gyári hűtővel kb. meddig lehet húzni?
- Mennyire hangosodik fel olyankor?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#7953) tikshow válasza Geresics (#7952) üzenetére


tikshow
addikt

Nem akarsz gyári hűtővel tuningolni. Az se számodra - hang -, se a proci számára - hő - nem egészséges. Viszont ha nem veszel K-s procit akkor nem látom értelmét a Z77-es lapnak.

[ Szerkesztve ]

(#7954) CHIPman válasza Geresics (#7952) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Az Intel gyári hűtője egy hulladék, ugyan nem i5-öm, csak i3-am van, de Ivynek Ivy. Olyan hangja van, mint egy helikopternek(rendesen recseg), és BIOS alatt is 45°C a proci, terhelés alatt eddig meg se mertem nézni...
tikshow: Mondjuk a max turbo+1 szorzó kihasználására 4 magon. Ami egy 3,3GHz-es processzornál 3,7GHz-et jelent, meg amit rá tudsz dolgozni a bclk emeléséből.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#7955) Bacusuz válasza Pubszon (#7951) üzenetére


Bacusuz
őstag

értem már
köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#7956) tikshow válasza CHIPman (#7954) üzenetére


tikshow
addikt

Mert az aztan hatalmas teljesitmenynovekedes, hogy egy max 20K-s B75-os lap helyet inkabb egy 35K-s Z77-est vegyen. Mindegy, nem az en penzem lesz feleslegesen kidobva az ablakon. :)

[ Szerkesztve ]

(#7957) slayer006 válasza Geresics (#7952) üzenetére


slayer006
addikt

ASRock Z77 Extreme4 -en lehet használni a 775 -ös hűtőket.

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#7958) fanti válasza slayer006 (#7957) üzenetére


fanti
addikt

Igen, de picikét elforgatva!
És amiatt nem minden 775-ös hűtés megy föl sajnos.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#7959) Geresics válasza tikshow (#7956) üzenetére


Geresics
addikt

B75-öt nem vennék, akkor már inkább H77-et. Eredetileg az volt a tervem, hogy egy P8H77-V lesz, és egy i3-3xxx, de "találtam" egy kis extra pénzt, ezért kezdtem el vacillálni.
Viszont egyre inkább azon vagyok, hogy marad a Z77 Extreme4, veszek egy i3-3xxx-et, és később, ha szükségem lesz nagyobb teljesítményre, akkor cserélem i5-3750K-ra. (Így csináltam anno a jelenlegi alaplapommal is. Eredetileg egy E2120@3,2GHz volt benne, és mikor az kevés lett, akkor jött a mostani.)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#7960) tikshow válasza Geresics (#7959) üzenetére


tikshow
addikt

Nekem is ilyen lapom van, szóval nem ellene beszélek, csak azt mondom, hogy ha jelenleg nem húzod akkor felesleges. Viszont ebben az esetben akkor a helyedben nem 3570k-ra gyűjtögetnék, hanem 3770k-ra. Ha már lúd legyen kövér. :)

Viszont lapra visszatérve, ha nem használsz RAID-et akkor a B75 is elég, ennyi a különbség lényegében a B75 és a H77 között.

(#7961) makoss


makoss
addikt

Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy mi a külömbség az i7 3770 és az i7 3770K processzor között?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7962) tikshow válasza makoss (#7961) üzenetére


tikshow
addikt

A 3770k szorzózár mentes. Tehet a szorzó növelésével tudod húzni a procit. A 3770-nél is lehet húzni egy kicsit, de csak minimálisan.

(#7963) makoss válasza tikshow (#7962) üzenetére


makoss
addikt

ok. Mivel nem vagyok nagy szakértő a 3770K processzor (mivel azt mondtad szorzózármentes) csak úgy lehet húzni, ha én növelem az értéket, vagy megy ez a procinál automatikusan is bizonyos tartományon belül?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7964) tikshow válasza makoss (#7963) üzenetére


tikshow
addikt

Addig megy automatikusan 3770-nél és a 3770K-nál, hogy van mindkettőbe egy úgynevezett Turbo Mode. Ez annyit tesz, hogy ha a proci nincsen használva akkor a visszaveszi a tempót. Ilyenkor a Bus Speed 100 Mhz a szorzó pedig 16 és így kijön az 1600Mhz. Ha szükség van a tempóra akkor a szorzót növeli alapesetben 37-ig ilyenkor tehát 3700Mhz-re pörög fel a proci. Tuningnál (K-s proci) te ezt a szorzót növeled, plusz ha nem stabil a rendszer adott frekvencián akkor kis lépésekben növeled a feszültséget is. Egyesek szeretik növelni a Bus Speed-et is, de több helyen olvastam, hogy ez nem egészséges.
Egyes alaplapok BIOS-ában megtalálható előre beállított tuning profilok - ilyen pl az enyém, Asrock Z77 Extreme 4 - , ezeknél annyi a dolgod, hogy kiválasztod a neked tetszőt és megnézed, hogy nem melegszik-e túl, stabil-e rajta a rendszer. Ha nem stabil és még viszonylag hűvös akkor a feszültséget növeled egy kicsit. Vannak olyan alaplapok, azt hiszem az ASUS gyárt ilyeneket csak, hogy van egy Windows-os program és magától állítja be a legnagyobb teljesítményt ami stabil és normális hőmérsékleten üzemel, ezen persze a későbbiekben te magad csiszolhatsz, ha nem tetszik. ASUS Turbo-V EVO a program neve ha jól tudom.

(#7965) CJ3 válasza S. Szabi (#7906) üzenetére


CJ3
senior tag

Én le is takarítottam az Asus nak ezt az energiatakarékos sz@r-át mert úgy visszavette a gépem teljesítményét hogy csak lestem....Pedig állítottam rajta hogy a teljesítményre menjen. és fele teljesítményt engedett........BIOS-ból szabályozd csak, ott is van ilyen és akkor jó lesz a Processor is meg minden....... :R

Crypto

(#7966) makoss válasza tikshow (#7964) üzenetére


makoss
addikt

köszi a választ! :R
hihi pont ilyen lapot szeretnék én is! (Asrock Z77 Extreme4) :K
Megmondanád merre miket állítottál te be rajta?
Sosem tuningoltam még, hardvert sem cserélek sűrűn, lehet egyenlőre alapjáraton fogom működtetni, hogy megnézzem mit tud, de ha leírnád mit kell beállítani tuning, úgy, hogy az ne legyen káros de észrevehető külömbség legyen alapjárat között azt megköszönném! ;)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7967) tikshow válasza makoss (#7966) üzenetére


tikshow
addikt

Belépsz UEFI-be(BIOS). Ott OC Tweaker azt hiszem de valami OC-sbe belépsz. Lesz legfelül egy ilyen, hogy Load Optimized CPU setting. És ott kiválasztasz valamit, nekem 4.8-ig stabil minden, 4.8-on már emelni kell a feszt, de am is annyira melegszik ott, hogy csak a 4.6-os beállítást használom egy Noctua NH-D14 hűtővel már amikor szükségem van a plusz proci tempóra.

(#7968) CHIPman válasza tikshow (#7956) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Arról volt szó, hogy olyan lapot mindenképp vesz, procit néz bele.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#7969) Geresics válasza CHIPman (#7968) üzenetére


Geresics
addikt

Bizony! :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#7970) makoss válasza tikshow (#7967) üzenetére


makoss
addikt

Rendben, köszi majd megnézem :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7971) S. Szabi válasza CJ3 (#7965) üzenetére


S. Szabi
őstag

Most úgy van, hogy az összes energiagazdálkodós cucc ki van kapcsolva, EIST meg Intel Turbo be. Adjust CPU Ratio maradt Auton, és az Adjust CPU Ratio in OS letiltva. És alul van egy olyan menüpont, hogy "CPU Features", amibe be lehet lépni, és itt állítottam át a szorzókat ( 1/2/3/4 Core Ratio Limit) 42-re. És így most 1600 és 4200 között mozog, de nem csak eza kettő érték van, CPU-Z szerint még kb. ezek is: 2000, 2400, 2600, 1700, ilyeneket mutat néha, de nagyrészt 1600, 4200. Szerintem így már jó. :K

(#7972) CJ3 válasza S. Szabi (#7971) üzenetére


CJ3
senior tag

Nekem jó lett úgy utána.....csak a Bios-ban állítottam, és így nincs gond vele, ha kell pörög rendesen...futtass tesztet .....Ne csak CPU-ra, hanem VGA, RAM, mert nekem azokat is visszavette ezzel együtt, és olyan tesztben ahol magát a Procit is pörgetni kellene teszt alatt......3D-Mark 11......LinX....Meg Aidában is nézd meg írás olvasás stb...És ha ott hozza a maxot akkor jó minden......nekem felére vette vissza a teljesítményt ez a kis gyári program:) Azután jelentkezett hogy felraktam, azelőtt minden maxon volt...... :R

Crypto

(#7973) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
A következő generációja mikor jelenik meg az intelnek?(1150)
Érdemes emgvárni, az már új tokozás is lesz igaz?

(#7974) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy van-e értelme lecserélnem az i5-2500 -as procimat egy i5-3570 -re? Húzni nem húznám alapon menne. Ezért is írtam a simát.

Asrock Z77 Pro4-be menne bele.

Köszönöm előre is:R

iPhone 13 Pro Max

(#7975) NINCS!!!


NINCS!!!
csendes tag

Üdv!

i7 3770-re milyen hűtőt ajánlotok? Húzni nem szeretném.

Köszi a válaszokat

__________Powered by Rántotthús__________ nameg HONDA POWER !..!

(#7976) Brutus880 válasza NINCS!!! (#7975) üzenetére


Brutus880
tag

Thermaltake Frio / Be quiet Dark Pro

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#7977) krx21 válasza NINCS!!! (#7975) üzenetére


krx21
nagyúr

Az én favoritom a Prolimatech Megahelms... Nem a legolcsóbb és ha nem is tuningolsz akkor is van értelme mert akkor majdnem passzívan (nagyon halkan alacsony ventilátor fokozaton)elviszi a cpu-t...

(#7978) Pubszon válasza NINCS!!! (#7975) üzenetére


Pubszon
veterán

Bármilyen 120mm-es ventilátorral ellátott hűtő jó lesz. :K
Nem kell kiadnod 10-20 ezret érte.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7979) krx21 válasza Pubszon (#7978) üzenetére


krx21
nagyúr

Akkor jó lesz a gyári is...

(#7980) Geresics válasza jozsi252 (#7974) üzenetére


Geresics
addikt

Attól függ, hogy mennyire használod ki, de 90%, hogy nincs értelme cserélned egyenlőre.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#7981) polgi803


polgi803
őstag

A ma vett kis Malay-omból nem tudtam többet kipréselni... :(

(#7982) krx21 válasza polgi803 (#7981) üzenetére


krx21
nagyúr

Szép! Stabilitás? Hőfokok? ;]

(#7983) polgi803 válasza krx21 (#7982) üzenetére


polgi803
őstag

Kb. 1.4-en volt stabil ...ezen még egy idő után újraindult...hőfokot nem tudtam nézni,mert kapkodva csináltam...majd holnap tüzetesebben megnézem,mert közben a két gyerek is üvöltözik mellettem...Ááááá...így nem lehet tunyingolni... :(

[ Szerkesztve ]

(#7984) Pubszon válasza krx21 (#7979) üzenetére


Pubszon
veterán

Természetesen az is jó, nagyobb ventilátort a halkabb működésért mondtam.
Nem kell neki drága, mert felesleges.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7985) polgi803


polgi803
őstag

Befolyásol valamit negatívan,ha IGP-t használok és húzom a procit? Tehát a teljesítményét visszafoghatja pl. stabilitás terén? :U

(#7986) 7600 GS


7600 GS
addikt

Sziasztok!

Holnap egy Alpenföhn Brocken boldog tulajdonosa leszek. Ehhez kapcsolódóan kérdezném, hogy mennyi MX-4-es pasztát rakjak a CPU-ra (i5 3570 K)? A hűtő majd szétnyomja a pasztát maga alatt, vagy pedig én kenjem szét a processzoron a hűtő felhelyezése előtt?

(Bocsi, hogy picit elüt a topik témájától, azért remélem, hogy elfér itt.)

Üdv.:Marci

[ Szerkesztve ]

(#7987) krx21 válasza 7600 GS (#7986) üzenetére


krx21
nagyúr

Vékonyan kend szét...
(mindenki mást mond, én nem bízók a magától szétkenődik be... )

[ Szerkesztve ]

(#7988) Winne válasza 7600 GS (#7986) üzenetére


Winne
nagyúr

Szia!

Egy pöttyöt nyomj a közepére és ahogy ráfeszíted a hűtőt szétterül magától. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#7989) polgi803 válasza 7600 GS (#7986) üzenetére


polgi803
őstag

Én pont így voltam vele...egy kis borsószemnyi a közepére és nekem van egy újra húzható tisztatéri gumi, amivel szépen el tudom egyenletesen kenni az MX4-et...mindig bénáztam kártyával meg mittoménmivel...de full béna voltam...aztán ezzel a módszerrel simán fel tudtam kenni a Brocken alá...és lám....ez a jelenlegi hőfok...

(#7990) Brutus880 válasza 7600 GS (#7986) üzenetére


Brutus880
tag

Szétkenni nem ajánlatos mert buborék képződik/képződhet és így nem hűteni fog hanem szigetelni és elég gumiállagú és szagú lesz. Tehát majd a hűtő súlya elfogja kenni szépen, kellően. Egy borsónyit tegyél középre vagy egy vékony csíkot és hát ennyi tömören.

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#7991) krx21 válasza polgi803 (#7989) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez így semmit nem mond... A terhelt értékek a beszédesek...

(#7992) krx21 válasza Brutus880 (#7990) üzenetére


krx21
nagyúr

Vajon melyik buborék (ha egyáltalán keletkezik) marad meg a hűtő feltétele után? :DDD
Az egyenletesen eloszlatottnál legalább tudod, látod , hogy milyen mennyiség kell... :U
Ha csak középre teszek-nél a legritkább esetben nyomódik ki a szélekre, ha meg igen, akkor már túl vastag a paszta...
De sok vélemény van persze, de én így gondolkodok...
Én legutóbb Liquid Pro-t használtam, azt pl. nem is lehet szétkenés nélkül használni...

[ Szerkesztve ]

(#7993) polgi803 válasza krx21 (#7991) üzenetére


polgi803
őstag

Nyomok egy Prime-ot...csak a te kedvedért...

(#7994) Möhe válasza 7600 GS (#7986) üzenetére


Möhe
addikt

Én fülpucolóval kicsit szétkentem azt a pasztát amit kaptam a Brockenhez. Semmi bajom nincs a hőfokokkal ( a múltkor már linkeltem egy képet is) ,csak egy kicsi maradt a tubusban.

(#7995) 04ahgy válasza polgi803 (#7981) üzenetére


04ahgy
nagyúr

5GHz kupakmod nélkül, 1,35V-on. Hova a sajnálkozós smiley akkor? :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7996) polgi803 válasza krx21 (#7991) üzenetére


polgi803
őstag

Eddig jutottam,mert mennem kell...mivel szó nem volt tuningról,ezért alapon ment....akkor a hőfokok...

(#7997) polgi803 válasza 04ahgy (#7995) üzenetére


polgi803
őstag

A 2600K-nál is te voltál a mentorom... :) most 3570K-val próbálkoztam...egyszer csak kifogok egy kiválóbbat...mindegy úgysem kell még húzni...elég ez.... :R

(#7998) 04ahgy válasza polgi803 (#7997) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Még mindig nem értelek. De ugye most nem sajnálkozol? Nagyon kevés 3570K szaladgál 1,35V-on 5GHz-en, szóval tuningosnak mondható.

Nem jó Prime95 verziót használsz, ez ősrégi. A Prime95 v27.7 sokkal jobb az Ivy-hez, támogatja az AVX-et is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7999) kovsol válasza 04ahgy (#7998) üzenetére


kovsol
titán

a bebootol egy kép erejéig és a szaladgál még elég messze van egymástól :)

May the Force be with you!

(#8000) kovsol


kovsol
titán

power limitet érdemes lehet 77W ról feljebb rakni biosban amúgy ? 3570K 4300@1,06 vagy 4400@1,12V mellett van-e neki jelentősége?

May the Force be with you!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.