Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) Klikodesh válasza Winne (#6000) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Mennyit ?

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#6002) Ferdzsoo válasza Winne (#6000) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Igen, én sem erőltetném.... :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#6003) SzlobiG válasza Winne (#6000) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem, K-s procit kell venni, ha több kell.

(#6004) Klikodesh válasza SzlobiG (#6003) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Volt K 3770-em is. :DDD Nem erte meg... :K

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#6005) Winne válasza SzlobiG (#6003) üzenetére


Winne
nagyúr

Pontosan ezt érzem én is. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6006) viktor82


viktor82
őstag

Tegnap sikerült összeraknom a gépet neki is estem a teszteknek kis tuningal hát meglepődve néztem ,hogy 90fokba belenyaldostak a magok nem semmi ! :Y

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#6007) milszab válasza Klikodesh (#5999) üzenetére


milszab
senior tag

Így gondoltam lenyitva : (jobb alsó sarok)

De neked nem is 3550-esed van, az meg lehet más... Meg akkor nyomass 1 bios képet is beállításokról!

(#6008) haddent válasza milszab (#6007) üzenetére


haddent
addikt

Minek? 41x szorzót viszi 4 magon a 3770, ezen nincs mit bizonygatni :DDD

(#6009) Klikodesh válasza milszab (#6007) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Megsimogatni nem szeretned ? :DDD

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#6010) subaruwrc válasza Klikodesh (#6009) üzenetére


subaruwrc
félisten

:DDD

(#6011) MadBlade


MadBlade
tag

Tiszteletem az Uraknak!

Eltelt pár év, és most úgy érzem, itt az ideje egy "kis" vérfrissítésnek a jelenleg az adatlapomon szereplő konfigomban.
Ebben pedig a segítségeteket, tanácsotokat kérném.
A kiszemeltjeim:
Alaplap: GIGABYTE GA-Z68XP-UD3 (rev. 1.3)
CPU (1. kiszemelt): Intel i5 Ivy Bridge 3570K
CPU (2. kiszemelt): Intel i5 Ivy Bridge 2500K
CPU hűtő: AC Freezer 13
Ramok: Kingston HyperX DDR-III 1600/4Gb CL7 Limited Edition Kit
HDD: WD BLUE 500GB 32MB 7200RPM SATA3

A kérdéseim pedig, amikben a tanácsotokat kérném:
- Melyik procit ajánlanátok inkább? Egyelőre nem tervezem a proci húzását , de szeretném ha lenne azért benne tuning potenciál a jövőre való tekintettel.
- A nyertes CPU-hoz jó lenne szerintetek a kiszemelt lap ?
- A fent felsoroltakban láttok bármi olyat, ami az összerakásnál, vagy a használat során fejfájást okozna vagy egész egyszerűen rossz választásnak tűnhet ?

Megtisztelő válaszotokat, és esetleges segítő jellegű hozzászólásaitokat előre is köszönöm !

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#6012) MadBlade


MadBlade
tag

Elnézést a dupeért ...

[ Szerkesztve ]

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#6013) kribe válasza MadBlade (#6011) üzenetére


kribe
őstag

A két proci között kb. 10-12 ezres lehet az árkülönbség, és nem vagyok benne biztos hogy a teljesítményben meglátszik-e ez. Ha az olcsóbbat veszed, még beruházhatsz 8Gb ram-ra (nem kell szupergyors, egy 1600-as cl9-es is megteszi), ami szerintem jól fog jönni.
A cpu hűtőt ismerem, ilyen volt nekem is (csak azért cserélem le mert a mini-itx lapra nem fér fel a videokártyától), i7-2600k-t gond nélkül vitt 4.5 Ghz-en, eléggé nagy feszültséggel.

Amit még javasolnék a konfigodba az egy ssd. NAGYON megéreznéd a különbséget.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#6014) Klikodesh válasza MadBlade (#6011) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Mire szeretned hasznalni ?

Egyebkent csatlakozom az elottem szolohoz, ssd tobbet gyorsit a gepeden sok esetben mintha upgradelnel, tehat azt mindenkepp vegyel. Akkor inkabb a procibol vegyel gyengebbet, 10% teljesitmenykulonbseget nem veszel eszre.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#6015) Ferdzsoo válasza MadBlade (#6011) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

+1 voks az SSD-re iszonyatosan megdobja a rendszer sebességét, még akár a régi rendszeredét is. :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#6016) MadBlade válasza kribe (#6013) üzenetére


MadBlade
tag

Köszönöm a gyors reagálást, és a precíz, kielégítő választ!

SSD beszerzésén már régóta agyaltam, de az árfekvésük miatt eddig eléggé vonakodtam a dologtól ... válaszaitok alapján viszont egyértelműen át kell gondolnom egy SSD meghajtó beszerzését :)

klikodesh:
Szintén köszönöm a gyors választ!
Most néztem, hogy többek közt a Te prociddal is szemeztem :D Ment is pü ;)

Feree13:
Ugyancsak köszönöm a gyors segítséget!

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#6017) ST05


ST05
őstag

2105 HD3000 holnapig még nálam
2 nap múlva utód érkezik
3225 HD4000

ha valakit érdekel bármi teszt a 2105-röl, majd összehasonlításképp a 3225 -el összevetve, irjatok, és elkészitem ha valaki jobban belemerülne az igp dologba
u.i, asrock h67m-ge 2,10 biosát feltéve már 1024 Mb ram adható az igp nek 512 helyett, ami kellemes meglepetés ( és változott az igpu offset beállitás lehetöségei is ., valamint 1400,1600 stb mhz es lépéseket enged az igpu nak, amit sokallok, de mindjárt ránézek mit ér,.
kiváncsian várom az uj Ivy-m

(#6018) MadBlade


MadBlade
tag

Ja, és amire nem válaszoltam (elnézést) ... hogy mire is lenne a gép:
Tulajdonképpen egy mindenes munkaállomást szeretnék, ami esetlegesen játékra is alkalmas -mégha nem is full hd-ban, max grafikán- , illetve gond nélkül megbírkózik minden komolyabb programmal (photoshop, sony vegas, stb.), egy esetleges fullhd muxolással -akár egy időben- , szóval bármivel, amivel egy kocka kalandor szembetalálkozhat :)

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#6019) Klikodesh válasza MadBlade (#6018) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Akkor en inkabb egy 2600-ra szavaznek mint 2500K-ra, vesztesz 10% ot orajelben amit filmes meloban tobbszorosen behozol a HTval.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#6020) McJoker válasza Ferdzsoo (#5979) üzenetére


McJoker
tag

Köszi!

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#6021) MadBlade válasza Klikodesh (#6019) üzenetére


MadBlade
tag

Na igen, de egy i7-2600 már egy 20-assal többe fáj, és azért a fullhd konvertálgatás nem része a mindennapjaimnak, csak néha fordul elő, így egyelőre inkább maradok a 2500k-nál, amit ha mégis "kevésnek" találnék, még mindig fel tudok húzni 4,5-ig nyugodt szívvel, ahogy olvasgattam :)

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#6022) keIdor


keIdor
titán

Amúgy mi van akkor, ha a proci meghal, pillanatragasztóval meg visszaragasztják az IHS-t?
Észre lehet venni? :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6023) Repsol600 válasza keIdor (#6022) üzenetére


Repsol600
addikt

Ki kell próbálni. :DDD
Ha a fekete ragasztót nem kaparod le akkor sztem nemigazán lehet észrevenni hacsak külsőleg nem látszik a kupakon vagy körülötte sérülésnyom.

[ Szerkesztve ]

(#6024) Cybertrone válasza keIdor (#6022) üzenetére


Cybertrone
veterán

Inkábbb szilóval, vagy fekete motortömítő loctite-al :K Szerintem azt nem veszi észre senki, ha csak nem karistoltad össze :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#6025) Ferdzsoo válasza Repsol600 (#6023) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Az a baj ha a fekete ragasztót nem kaparod le, lehet ugyanott vagy mint előtte, hogy nem érintkezik megfelelően az IHS a maggal.. :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#6026) milszab válasza haddent (#6008) üzenetére


milszab
senior tag

Oké elhiszem, csak a srác akinek írta ő olyat akar mint az enyém, és az meg nem viszi ezekszerint...

(#6027) Klikodesh válasza milszab (#6026) üzenetére


Klikodesh
senior tag

3550 nezd meg, irtam hogy max turbo +2 ( ennyit enged az intel a nem Ks procikon emelni) lesz az elerheto legmagasabb szorzo, a procid turboja 37, +2 OC, ezert 39 amit be tudsz allitani.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#6028) milszab válasza Klikodesh (#6027) üzenetére


milszab
senior tag

Jah értem! Csak akkor a bios miért enged 41-et? AMúgy ha ezt állítom be és alapon használm a gépet néha fel fel ugrik 1-1 szél 4,1-re de ha maxon küldöm neki, akkor mag csak 3,9

(#6029) Klikodesh válasza milszab (#6028) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Ezt is reszleteztem mar, ha 3 mag van hasznalva akkor a turbo eggyel magasabb mint ha mind a 4 magot hasznalna, s ha 1-2 mag van csak terhelve akkor 2 vel.

Tehat 1-2 magnal 41, 3 nal 40, 4 nel 39 es szorzo a max a procidon.

[ Szerkesztve ]

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#6030) haddent válasza milszab (#6028) üzenetére


haddent
addikt

Pontosan azért amiért leírtad :DDD Mert a 39x az a 4 mag max szorzója, ezen felül 1 mag még mehet feljebb, de semmi értelme becsapni magadat, hogy az 4.1GHz mivel nem az. (Vagyis az, csak nem a te procid erejével..)

(#6031) Szatesz.


Szatesz.
aktív tag

A Processzorban lévő gpu nak mennyi a max felbontása? z68 az lapban is tudja?

(#6032) Klikodesh válasza Szatesz. (#6031) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Jelenleg 2560, Haswell mar tud 4K-t is, de az alaplap kimenete limitalhat abban hogy ezt ki tudja e tenni a megjelenitore.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#6033) Szatesz. válasza Klikodesh (#6032) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

Én is így gondoltam csak mondom megkérdem!
:R

(#6034) tikshow válasza Szatesz. (#6033) üzenetére


tikshow
addikt

Viszont a 2560-at szerintem csak Display Porton tudja, mint minden más, szóval olyan alaplap is kell hozzá amin ez van.

(#6035) Szatesz. válasza tikshow (#6034) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

Ha jól látom dual dvi meg hdmi van rajta! Kipróbálom majd hogy milyen úgy sem lessz vgam par napig!

(#6036) Cybertrone válasza tikshow (#6034) üzenetére


Cybertrone
veterán

Dual DVI is tudja sőt az 1.4-es HDMI is... kicsit utánna kéne olvasni, bebaszna ha csak a DP port tudná kitolni :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#6037) tikshow válasza Cybertrone (#6036) üzenetére


tikshow
addikt

Olvastam valami ilyesmit amit én írtam, meg olyat is, hogy csak 30hz-en megy, meg azt is amit mondtál szóval mondtam valamit a három lehetőség közül. :)

(#6038) Klikodesh


Klikodesh
senior tag

30 colos monitorok voltak mar a HDMI elott is valahogy azoknak is ki kellett tolni a kepet, dual link dvivel mentek, mondjuk az ujjnyi vastag kabel nem epp a legjobb de ha nincs mas.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#6039) Pubszon válasza Klikodesh (#6038) üzenetére


Pubszon
veterán

A D-Sub is ki tud adni 2560*2048-at. ;)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#6040) Klikodesh válasza Pubszon (#6039) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Abban a hitben voltam csak QXGA-t tudott...

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#6041) Pubszon válasza Klikodesh (#6040) üzenetére


Pubszon
veterán

Bár, most hogy így mondod, lehet igazad van. :U
Bár a 30"-os dell monitoron még van D-Sub bemenet.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#6042) MPowerPH válasza #35434496 (#5972) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megkérdezhetem, hogy mennyit hozott Neked fokokban ez a művelet, mondjuk azonos freki és fesz mellett? Csak mert úgy néz ki én is belépek a klubba, és ez lenne az első dolog, amit megcsinálnék.

Don't Tread On Me

(#6043) Winne válasza MPowerPH (#6042) üzenetére


Winne
nagyúr

Vállalkozó szellemben nincs hiány. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6044) kovsol válasza Winne (#6043) üzenetére


kovsol
titán

kíváncsian várom ki teszi tönkre az elsőt :D

May the Force be with you!

(#6045) #35434496 válasza MPowerPH (#6042) üzenetére


#35434496
törölt tag

Szombat du tudok tesztelni de kb 10-15c a különbség 4.8Ghz 1.285v

(#6046) Szatesz. válasza #35434496 (#6045) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

Az is nagyon szép! Grat. hozzá! :C

(#6047) Pubszon


Pubszon
veterán

Nagy általánosságba a 3770K-nak az 1.176V sok vagy kevés esetleg megfelelő 4GHz-hez?
Ha másnak több század V-al kevesebb feszültséggel viszi ezt az órajelet akkor megpróbálom én is lejjebb.
Ha nem, akkor marad így egyelőre. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#6048) haddent válasza Pubszon (#6047) üzenetére


haddent
addikt

Rengeteg... Nem század, TIZEDdel viszi kevesebbel :D Nekem konkrétan 1.06V 4.1GHz betonstabil, de vannak itt 1.04 alattiak is (bár most átgondolva lehet, hogy ők 3570k -sok). De a lényeg, hogy mehetne 1.1V alá nyugodtan.

(#6049) Pubszon válasza Pubszon (#6047) üzenetére


Pubszon
veterán

Kicsit keresgéltem és láttam, hogy igen, ez a fesz sok a 4GHz-hez. :D
4.3GHz-et stabilan tudja 1.176V-on. Ez egyébként offset +0.005V.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#6050) haddent válasza Pubszon (#6049) üzenetére


haddent
addikt

Sajnos az, hogy offset +- X.XXX V még mindig nem mond semmit :( De abból szerintem kaparhatsz még le elég szépen, még egy átalágos chipnél is :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.