Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24001) misfine válasza mcwolf79 (#24000) üzenetére

Az miért lehet hogy nem ismeri fel a vidikarimat?:> Mármint felvan rakva minden alaplapos cucc stb. Egyik monitor bevan dugva a vidikariba(de nem ad képet), a másik pedig az integráltba arról telepítgetek most.

never say never

(#24002) misfine válasza misfine (#24001) üzenetére

Szerkesztés gomb megint lejárt szóval:
Eszközkezelőben sem látom az Nvidia VGA-mat, csak az Inter HD Graphics-ot...

never say never

(#24003) Manitos32 válasza misfine (#24001) üzenetére


Manitos32
tag

alaplapi driver lemezről miket raktál fel?

Ha csak két választásod van, válaszd a harmadikat

(#24004) misfine válasza Manitos32 (#24003) üzenetére

Mindent felraktam. Egyedül az nvidia driver nincs fent , de ugyebár fel sem ismeri a gép, szóval...

never say never

(#24005) bandika0626 válasza misfine (#24004) üzenetére


bandika0626
senior tag

Biosban állísd át, hogy a pci-e legyen az elsődleges.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#24006) Tomdriver válasza misfine (#23998) üzenetére


Tomdriver
őstag

:C Nekem is az van, szépen működik, jó döntés.

(#24007) misfine válasza bandika0626 (#24005) üzenetére

Be van állítva. Direkt le ellenrőiztem:/

never say never

(#24008) Manitos32 válasza misfine (#24007) üzenetére


Manitos32
tag

akkor lehet véletlenul felraktad a integrált kártya driverét is az kéne letőrőlni akkor talán felismeri a kártyád,ha mindent felraktál :)

Ha csak két választásod van, válaszd a harmadikat

(#24009) Tomdriver válasza misfine (#24004) üzenetére


Tomdriver
őstag

nVidia drivert fel kell rakni, addig nem ismeri fel a karidat.

(#24010) Tomdriver válasza Manitos32 (#24008) üzenetére


Tomdriver
őstag

..az nem zavar be.
Nemrég telepítettem én is egy ilyen lapot, nVidia karival. Tedd csak fel a driverét.

(bocs a dupláért)

[ Szerkesztve ]

(#24011) misfine válasza Tomdriver (#24010) üzenetére

Nem talál hardwaret es igy nem tudom felrakni a vidikari drivert. :) biosban is azt irha a slotra h empty. A vidikarim tuti h jo mivel a masik lapban meg ma reggel mukodott.

never say never

(#24012) Tomdriver válasza misfine (#24011) üzenetére


Tomdriver
őstag

Hülye kérdés, de kari fizikálisan jól illeszkedik?
Mi a típusa amúgy?

szerk: integráltból húzd ki a monitort és indítsd újra a PC-t, akkor mit csinál. Csak egy monitor legyen bedugva, az is az nV kariba.

[ Szerkesztve ]

(#24013) Manitos32 válasza misfine (#24011) üzenetére


Manitos32
tag

akkor sajnos vagy lapal vagy a kártyádal van valami, akkor uj rendszer win7 -64, és csak a chipszet ,lan hang,usb drivert ragdfel,ha igy se jo akkor elemkivétel 1 percet várjál és visza elem

Ha csak két választásod van, válaszd a harmadikat

(#24014) laychi


laychi
veterán

Nézd meg a processzor socketet,hogy nincs e elhajolva vagy kitörve tüske.az okozhat ilyen jellegű problémát.Vagy próbálj ki egy masik pcie slotot(ha van).

(#24015) jeni válasza misfine (#24007) üzenetére


jeni
félisten

tutira menj !

Z77 Extreme6
hoppá-még IDE csati is van rajta!

tedd át a VGA karit akár az utolsóba is teheted csak induljon el arról,a PCI-e 4-s slot vagy a 6-ba tedd

1. törölj mindent amit addig felraktál !
2.ha lehet kezd elölről a telepítést.
3. a diszktrét karira tedd a monitor kábelt
4. és így kezd el a telepítést lemezről,alapból is mennie kell neki.
de előtte ha van lehetőséged a BIOS töröld,vagy beépített gombbal vagy vedd ki a gomb elemet 5 percre(ez a biztosabb) és így alap helyzetbe áll a BIOS.

ha ezek után sem megy akkor sanda a gyanúm,hogy hibás a PCI-e slot a VGA helyén,vagy rosszul rögzítetted be! Az gáz lenne mert akár haza is vághatód a lapot a rossz berakással !

igen lehet,hogy a procit nem jól tetted be,memória hiba nem lehet,mert azzal el se indulna a géped.
Nézd,illetve hallgasd van -e egyéb figyelmeztető hang az alaplapod felől,illetve a DEBUG mit ír KI? mi a hiba kód?

[ Szerkesztve ]

(#24016) =HG= válasza misfine (#24011) üzenetére


=HG=
addikt

Ha az eszközkezelőben sem látod, akkor tök mind1 milyen driver van fent, egyébként is drivertől függetlenül win-nek látnia kell a karit, mivel van saját drivere is... Vedd ki a karit, majd tedd vissza..Utána bios reset...Ha akkor sem mükszik, akkor vagy a kártya, vagy az alaplap fos... Akkor jön az, hogy vga kipróbál másik gépben...
(tápcsatik rendesen rajta vannak? )

[ Szerkesztve ]

(#24017) =HG= válasza Tomdriver (#23993) üzenetére


=HG=
addikt

Először is bios reset!

Utána: CPU Ratio All Core
Alatta megnyílik egy ablak, oda beírod a 45-ös szorzót

CPU Voltage Offset mode
Alatta megnyíló ablak: adsz neki + 0,050V-ot

CPU Load-Line Calibration: Level 4

Semmi mást ne állíts egyenlőre. Ez a fesz elég magas lesz, ahogy nézem a procid Vid-jét. Teszteled, ha stabil, mehetsz lejjebb a fesz-el, vagy ha nem melegszik nagyon, akkor feljebb a szorzóval.

Ja, és mindezek előtt AXTU uninstall ! Ha nem tudsz meglenni nélküle, akkor később visszarakod. ;)

[ Szerkesztve ]

(#24018) Manitos32


Manitos32
tag

bár vannak emberek,de szerintem 1155 procit nagyon nehéz lenne roszul berakni :R :R

Ha csak két választásod van, válaszd a harmadikat

(#24019) misfine válasza =HG= (#24016) üzenetére

Teljesen újra van rakva a gép most. Még a biost sem tudom behozni az nvidia karin keresztul. Semmilyen képet nem ad egyáltalán. Csak az integráltan keresztül tudom behozni a dolgokat. Mikor biosban nézem a slotot a browserrel akkor is azt írja h empty. A kártyám biztos jó mert kipróbáltuk lakótársam gépéven szóval marad a lap. Magyarul vettem egy "sz@r" lapot ami elvileg a tulajánál még működött, amit persze én kétlek mert hülye fejjel nem néztük meg mikor megvettem:) vagy valami nincs jól összedugva a lapon, amit kétlek mert ennyire azért nem vagyok bamba.

never say never

(#24020) =HG= válasza misfine (#24019) üzenetére


=HG=
addikt

Akkor nagyon úgy néz ki! :U

(#24021) misfine válasza =HG= (#24020) üzenetére

Ha garanciális, akkor ugye javítják/cserélik? Nem fogom megszívni azzal hogy kiadtam 26E-t egy sz@rért?:>

never say never

(#24022) =HG= válasza misfine (#24021) üzenetére


=HG=
addikt

Persze. Ha normális szervizest fogsz ki, akkor kb 5 perc alatt megmondják, hogy jó-e a lap. Beledugnak egy diagnosztika kártyát, ami rögtön kiírja, hogy mi van az alaplappal... Ha nincs fizikai sérülés az alaplapon, akkor valószínű csere...
Kb ennyi:[link]

[ Szerkesztve ]

(#24023) jeni válasza misfine (#24021) üzenetére


jeni
félisten

ha van papírod(?)ami számlás és esetleg jótállási papírral is tudod igazolni és nem látható a lapon a fizikai sérülés,akkor kapsz helyette másikat 30 napon belül,most inkább én ara mennék,hogy akitől vetted vegye vissza,hivatkozz arra,hogy nem jó

amúgy a lapod tudja DEBUG funkciót azon tudod követni ha zűr van,kiírja a kódot !

[ Szerkesztve ]

(#24024) laychi válasza misfine (#24021) üzenetére


laychi
veterán

Nézd meg a socketet,ha sérült,akkor vidd vissza,kérd vissza a pénzed,ha nem adja,akkor jelentsd.
Gariba nem javítanak sérült lapot,csak pénzért(ha tudják).

(#24025) Manitos32 válasza misfine (#24021) üzenetére


Manitos32
tag

ha normális a srác akkor valahogy nészétekmeg h mi lehet a baj egyut :R

Ha csak két választásod van, válaszd a harmadikat

(#24026) misfine válasza laychi (#24024) üzenetére

Sérülést nem igazán látok rajta. Max annyi hogy az egyik sloton a csati ami oda fogja nincs ott. De az nem tudom hogy mennyire gázos. A másik , hogy ha a 24 pines alaplapi cuccról, a 19. pin(ha jól sejtem) nincs benne a fém cuccos, nem lehet ez a gond?:>

DEBUG nem ad ki hibát.

[ Szerkesztve ]

never say never

(#24027) misfine válasza misfine (#24026) üzenetére

UP(szerkeszteni már nem tudok): Rájöttem hogy ott alapból nincs fém cuccos, szóval nem ez a gond:/ Marad a lap a ludas. Bemegyek holnap oda ahol vásárolta az illető a lapot, megkérdezem mit lehet vele tenni, ha elküldenek hogy semmit, stb, akkor visszakérem a pénzem. Ha nem adja vissza akkor mit csináljak? :/

never say never

(#24028) jeni válasza misfine (#24026) üzenetére


jeni
félisten

ha tudsz,csinálj fotót az alaplapodról,SŐT HA UTÓLAG BIZONYÍTANOD KELL,LEGYEN MIRE IS HIVATKOZNOD MAJD A VOLT TULAJNÁL,ESETLEG A BOLTBAN AHOL LETT VÉVE AZ ALAPLAPOT,a doboza is meg van?
az inkább segítene mindenkinek hátha több szem többet lát elven észre veszünk valamit
lehetőleg jó éles,közeli képeket csinálj az általad felételezett hibákról

ebből az esik le,hogy nincs semmilyen papírod a lapról,hogy garis lenne,itt nem az adás-vételre gondolok,mert az jelenleg fabatkát sem ér,hacsak nincs próba gari rá,vagy egyéb utaló írás,hogy bla-bla-bla és tovább...

[ Szerkesztve ]

(#24029) Tomdriver válasza =HG= (#24017) üzenetére


Tomdriver
őstag

Úgy csináltam mindent ahogy írtad, de játék elején vagy pár perc után kidob, jobb esetben csak az asztalra, vagy kékhalál. +0.055 V-nál is.
A turbó mód engedélyezve van, azt is kikapcsoljam?

Axtu már kuka. :K

(#24030) Manitos32 válasza misfine (#24027) üzenetére


Manitos32
tag

az lenne a legjobb, akitől veted a lapot vele bemész a boltba ahol vete a lapot :)

Ha csak két választásod van, válaszd a harmadikat

(#24031) Tomdriver válasza Tomdriver (#24029) üzenetére


Tomdriver
őstag

Csatoltam képet a BIOS-ról. Amit látsz egy gyári beállítás ha a Turbo30 mód be van kapcsolva, itt offsetet visszavettem +0.065-re, meg az Igpu voltage-ot is drasztikusan.

(#24032) =HG= válasza Tomdriver (#24031) üzenetére


=HG=
addikt

Nem jól csináltál bios resetet, mert ha lenullázott volna mindent, akkor nem lenne enabled a Turbó 30.. :( Azt ki kell kapcsolni Terhelve így mennyit kap a proci 1,3V ? És ne piszkálj mást, csak amit írtam! Először CPUZ és Coretemp-et futtass ! Ott tudod nézni a hőfokot és a feszt. Indíts egy Linx-t és úgy nézd!

[ Szerkesztve ]

(#24033) Tomdriver válasza =HG= (#24032) üzenetére


Tomdriver
őstag

Bios képet csak azért raktam be, h. mit csinál turbo 30 móddal.
Ha kikapcsolom, a turbo mód még enable marad BIOS reset után is, azt is kikapcsoljam?
Terhelve így 1.297-et láttam max, de innen már könnyen átugorhat 1.2 fölé sajna.

Bios eset után csak CPU offset állítva +0.055V-al ahogy írtad, de kidobott a játék elején mindjárt. Majd csinálok BIOS képet a reset utáni állapotról is, és akkor ha megtennéd és leírnád mit állítsak még át, mert ez így kevés volt neki.

Linx-hez nics esetleg linked, ahonnan letölthetném?

(#24034) =HG= válasza Tomdriver (#24033) üzenetére


=HG=
addikt

[link] Advanced Turbo 30 disabled!

[ Szerkesztve ]

(#24035) =HG= válasza Tomdriver (#24033) üzenetére


=HG=
addikt

Csinálj újra bios resetet! Egyszerűen működő gépnél nyomd be az alaplap hátulján lévő clr cmos gombot. Újraindul és a Turbót is kikapcsolja. Most néztem a sajátomon meg. Nem maradhat úgy, ha resetelsz.

[ Szerkesztve ]

(#24036) mcwolf79 válasza misfine (#24027) üzenetére


mcwolf79
veterán

Csak megjegyzem, hogy mikor én is megvettem az Asrock lapomat akkor valamiért piszkosul nehezen tudtam beizzítani. Akármit állítgattam lassú volt a gép, windowst nem tudtam feltenni annyira "akadt".
Aztán magam sem tudom mit bűvészkedtem vele, egyszer csak hipp-hopp helyrejött.
Azóta is hűségesen szolgál immár 3. éve :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#24037) misfine válasza jeni (#24028) üzenetére

Van róla garancia igen, igaz az ő nevére, de van garancia. Rendesen papír, rajta hogy 2016.xy-ig van. Block stb minden megvan. A fotó okos dolog, csinálok róla. Igen, doboza is megvan.

Manitos32: ez okos dolognak tűnik, köszi a hozzászólást! Holnap fel is hívom, hogy elmenjünk.

never say never

(#24038) Tomdriver válasza =HG= (#24035) üzenetére


Tomdriver
őstag

Így néz ki BIOS reset után a menű. Ha szorzót állítom 45-re, CPU offset +0.05 V-ra, az LLC levelt 4-re, sajna kékhalál. Vagy kell még fesz, vagy még át kell írni valamit.
Mi a véleményed?

(#24039) F e Z o válasza =HG= (#24035) üzenetére


F e Z o
veterán

Azért működő gépnél nem csinálnék bios reset-et, ez számomra így elég cifra. Gép kikapcs, leáramtalanít, elem ki, érintkező összezár 5-10 mp-ig, elem vissza, gép indul.

(#24038) Tomdriver : Én a helyedben előbb 4GHz-n-re keresnék egy stabil beállítást, s onnan infulnék felfelé, nem kapásból 4,5-re belőni az egészet.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#24040) Tomdriver válasza F e Z o (#24039) üzenetére


Tomdriver
őstag

Szia, biossal annyit csináltam, hogy visszaállítottam defaultra, talán ennyi is elég. Minden szépen visszaállt alapra és nem kellett újratelepítenem a legfrisebb biost (reset után ugyanis nem azzal indul a lap).

Tegnap még kipróbáltan, 4.2 GHz-el gyönyörűen lefutott a Linx, utána 3dMark11-ből sem lépett ki, mindezt úgy, hogy csak a szorzót emeltem, a feszekkel nem is babráltam!

Ma este megyek feljebb is, ha kapok Tőletek segítséget meg bátorítást - tegnap elég volt a kékhalálból bőven. :R

[ Szerkesztve ]

(#24041) =HG= válasza F e Z o (#24039) üzenetére


=HG=
addikt

Lehet, hogy te nem csinálnál, de az Ő alaplapjának hátulján van a clr gomb, amit ezért találtak ki! Nem kell elemkivevős kezdő ovis módszer, amit azok csinálnak, akik nem tudnak átrakni egy jumpert. Ha Te meg elem kivétel után csinálsz "érintkező összezár 5-10 mp-ig" az pont semmit nem ér..( Vagy elemet veszed ki, vagy tápot kikapcs, és úgy hogy elem bent van, jumper átrak )
Nem 4,5 Ghz-el kezdett, hanem 4,4 már volt neki...Ha visszaolvasol... Miért kezdjen 4-el, ha 4,5 a cél (amit nem biztos, hogy tud a procija, de 90%, hogy igen. Bár lehet nem tudja hűteni)

(#24040) Tomdriver: Semmi mást ne babrálj, csak a feszt emeld. Próbáld meg offset + 0,1-el. Ha ezzel sem megy, akkor valószínű nem is fog 4,5-öt Közben nézd a hőfokot. Az a baj, hogy 1,35V felett már nem fogod tudni hűteni, csak skalpolással.. Esetleg még megpróbálhatod, hogy nem offsettel emeled a feszt, hanem manuálisan...

[ Szerkesztve ]

(#24042) F e Z o válasza =HG= (#24041) üzenetére


F e Z o
veterán

Az én deszkámon is van bios clr gomb hátul, de valahogy nálam sose nullázza le a bios-t, igaz nem is működés közben próbáltam. Ennek egyébként utánajárok. Az elem kivesz, érintkező összezár biztos nullázza a bios-t, gyakorlatilag olyan, mintha lemerülne az elem, s ugye akkor is nullázódik a bios, mert az elem adja a feszkót a bios megtartásához.

H2O über alles!

(#24043) =HG= válasza F e Z o (#24042) üzenetére


=HG=
addikt

Ha kiveszed az elemet, akkor nullázódik, de akkor már minek érinted össze a jumpernél? Ha nem veszed ki, akkor a jumper átrakásával gyakorlatilag az elem feszültségével nullázod a biost....
Nálam a hátlapi clr gombbal nullázódik a bios.Azért van, ha tuningnál befagysz, ne kelljen szétszedni a gépet, hogy babrálj a jumperral..

[ Szerkesztve ]

(#24044) Tomdriver válasza =HG= (#24041) üzenetére


Tomdriver
őstag

Szóval a helyzet az, hogy a fesszel babráltam továbbra is, ha +0.04 V-ot adtam neki (LLC level=3), volt még a legstabilabb, de 3 dMark Combine testnél itt is kitett az asztalra.

Aztán próbálkoztam lejjebb vinni a feszt, de már Linx sem futott le rajta. Próbálkoztam az LLC level értékek variálásával, de mindég kékhalál lett a vége.
Ha több feszt adok neki kicsivel, stabilabb egy bizonyos értékig, de jobban melegszik, annak ellenére, hogy egy bazinagy Zalman Extreme venti próbálja visszahűteni.

Ha nem találok stabil beállítást 4.5 GHz 24/7-re, akkor inkább hagyom 4.4, vagy 4.3-on.

Akkor hogyan tovább, szerinted mit állítsak még ha a fesz emeléssel, csökkentéssel sem igazán stabil és az LLC variálás sem jött be igazán?

[ Szerkesztve ]

(#24045) bandika0626 válasza Tomdriver (#24044) üzenetére


bandika0626
senior tag

LLC-t tedd 2-re feszt meg 1.27-1.275V-ra.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#24046) =HG= válasza Tomdriver (#24044) üzenetére


=HG=
addikt

Digi vrm beállításokkal lehet játszani, de ez már annyira nem egyszerű. Próbálkozhatsz vele állítgatni, de egyszerre csak 1 valamit, és utána teszt..(általában az ultra beállítások jók a tuningnál)
Ahogy nézem szépen lement a Linx, nincs messze a stabil állapot. Tedd LLC4-re és próbáld offset helyett manuál-al állítani. Adj neki 1, 28 V-ot és próbáld mindég lejjebb. Közben hőfokokat nézni! Sajnos nem biztos, hogy le tudod hűteni...

[ Szerkesztve ]

(#24047) Tomdriver válasza =HG= (#24046) üzenetére


Tomdriver
őstag

Igen, LLC4 a bejövős, ahogy megyek lejjebb, annál instabilabb a rendszer. De pl fölfelé LLC5-nél meg nagyon sok + fesz kell, az sem jó.
LLC4/+0.060 offsetben ez tűnt végül a legjobbnak, de kidőlt ez is 3dMark11 physics teszten - hihetetlen. :W

Holnap még próbálkozom manuállal ahogy írtad, tuti ezen az értéken 100*C körül jövök ki - nem éri meg, 24/7-be úgysem mennék ilyen értékkel.

Most beállítottam 4.4 GHz-re, LLC4/+0.045, fesz így 1.248-1.256 körül van, 3dMark is szépen lefutott.

Egy kérdés még: Linx-ben ha a flops érték váltakozik pl. 95.xxx és 96.xxx értékek között (mondjuk lefut 4szer- 5ször 95.xxx-en utána dob egy 96.xxx-et) az azt jeleni, hogy valami határon fut a proci? Vagy nincs jelentősége?

Köszi minden eddigi segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#24048) =HG= válasza Tomdriver (#24047) üzenetére


=HG=
addikt

Hát igen, ez egy türelem játék.. Nem fogod megérezni, hogy 4,5 vagy 4,4 Ghz... Az a Gflops különbség meg nem különbség, ne törődj vele! Lehet háttérben számolt valamit a proci, vagy egyszerűen mérési hibahatár....

(#24049) bandika0626 válasza Tomdriver (#24047) üzenetére


bandika0626
senior tag

Asrock lapoknál visszafelé kell állítani az LLC értékét, hogy minél kevesebbet droppoljon. Szerintem FIX fesszel próbálkozz 4.5GHZ-hoz 1.3V és LLC-t 2-re akkor 1.296-1.304V között kell, hogy tartania. Aztán lehet lejjebb menni a fesszel de az LLC 2-sen maradjon.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#24050) Gainka


Gainka
őstag

Hali
Ugy néz ki lesz egy i5 2400-am.
Na most nézegettem az alaplapokat es ha jol ertelmezem visszafelé kompatibilisek màr amelyiknél làtom a 2. Gen.intel cpu... +3. Gen ...
Szoval bios frissites mindenfele herce hurca nelkul egy uj 1155-os labba bele rakhatom a 2400-at és ha ugy gondolom később egy 3xxx-es procit?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.