Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8851) =HG=


=HG=
addikt

Ha ezt a videót veszem alapul, annyira nem kell félni a lesarkazástól ! :C Két szalonkázáz közepette egy kis kupaktalanítás.... :DD

(#8852) #35434496


#35434496
törölt tag

4GHz-n egy teszt.

(#8853) Colos1 válasza =HG= (#8851) üzenetére


Colos1
őstag

Ezt rossz volt nézni :DDD

Én a múltkor az ősrégi Athlon 3800+ procimat óvatosabban szedtem szét :D

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#8854) don dante válasza =HG= (#8851) üzenetére


don dante
aktív tag

Ez barbár... :Y

TELEFONON GYORSABB!!! Samsung Galaxy s6 edge...:)

(#8855) Robi_73 válasza akoska07 (#8845) üzenetére


Robi_73
őstag

Szia! :B

Ha a tiédnél jobb, akkor már nyugodt vagyok! ;]

Robi73

(#8856) Macei válasza =HG= (#8851) üzenetére


Macei
tag

Ez egy állat. Ha eddig nem volt halott a procc mostmár tuti az.

júúúúj

(#8857) don dante válasza Macei (#8856) üzenetére


don dante
aktív tag

Nem értem, hogy hogyan lehet így leszedni a kupakot egy ilyen drága prociról... :F Bár lehet, hogy megengedheti magának... :W

TELEFONON GYORSABB!!! Samsung Galaxy s6 edge...:)

(#8858) Macei válasza don dante (#8857) üzenetére


Macei
tag

Ehhez én még kezdő vagyok. Mért kell azt leszedni?

Mindenesetre és csak halott cuccokat pűfölnék így

(#8859) Colos1 válasza 04ahgy (#8816) üzenetére


Colos1
őstag

Akkor mitől függ, hogy az egyik jobban szivárog, a másik meg nem?

A GPU-m 91,6% -os, és a fesz még nem volt 1V fölött és 1050MHz -en meghal Unigine alatt, míg mások 1,13...1,175V -on kergetik 1000+ MHz -eken. Mondjuk a feszt illetően a múltkor kétségeim támadtak, mert az új AIDA64 most GPU VRM fesz -nek tartja azt, amit régen GPUmag -nak írt, és most a GPUmag -ra más értéket ad, ami stabil, terhelés alatt állandó. 0,85V alapon és 1,13V terhelés alatt. A GPU VRM -re meg azokat a feszeket írja, mint a régi a GPU mag-ra. Mint itt a CPU-nál, a kiolvasott CPU VID nem változik, a "mért" pontosabban saccolt CPUmag fesz meg változó azonos órajelen, és alacsonyabb.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#8860) don dante válasza Macei (#8858) üzenetére


don dante
aktív tag

Ha meglesz a 3770K, azért elgondolkodom a kupaktalanításon... Elnézegetve a hőfok alakulásokat, tuningnál nagyon is sokat számít...

TELEFONON GYORSABB!!! Samsung Galaxy s6 edge...:)

(#8861) reset válasza Rexcor (#8850) üzenetére


reset
senior tag

A Realon én 26...-os szorzót látok...
Ez érdekes...Lefuttattál egy progit, és annak végeztével csináltad a screenshotot, amikor már működött az energiatakarékosság. Ismételd meg a tesztet, de már a program futtatása előtt indítsd el a CPU-Z-t, Real Tempet - és nézd meg, hogy a progi futása közben/után milyen értékeket mutatnak...Ha nem okés, esetleg egy másik Real Temp verzsönt próbálj ki!

(#8862) Macei válasza don dante (#8860) üzenetére


Macei
tag

Én inkább az élettartamra gyúrok rá mindig. most olyan cuccok vannak a procin(paszta, hűtés) amivel 30 fok alatt tartom terhelve. Majd ha gépem le lesz maradva a technikában akkor jöhet a tuning addig meg elég a 3220 alapjáraton.

Amúgymeg hamarabb polírozok rajta meg nagyobb hűtést veszek minthogy így szétbarmoljam a cuccaimat.

(#8863) don dante válasza Macei (#8862) üzenetére


don dante
aktív tag

Jól bírják ezek a procik.. csak ta tudod kinyírni... Ha kupaktalanítod, és sikerül az élettartama is hosszabb lehet, mivel jöbban le lehe hűteni "kupakolás" után... :R

TELEFONON GYORSABB!!! Samsung Galaxy s6 edge...:)

(#8864) Winne válasza =HG= (#8851) üzenetére


Winne
nagyúr

Atyaég, önkéntelenül is csak elhagyta a számat: "Jézus ereje!"

Mások meg éheznek...

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#8865) Diocles válasza Winne (#8864) üzenetére


Diocles
aktív tag

Mondjuk ezt a processzort nem tudnák megenni...

(#8866) Winne válasza Diocles (#8865) üzenetére


Winne
nagyúr

de az árából nem kevés kaja kijönne. ;)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#8867) jilian válasza Winne (#8864) üzenetére


jilian
addikt

Nos, már kezdtem azt hinni megvan a végleges stabil 24/7 beállítás. 4.5-ön
De sajnos a következő műveletekben "megröccent" ;]

- zene hallgatás
- BD50 ISO fájlból való .m2ts kiszedése
- 1 másik BD50 film futása
- monitorozó programok
- chrome futása 5 ablakkal
- CINEBENCH cpu test
- winrar teszt

mindez persze egyszerre. ;]

[ Szerkesztve ]

(#8868) JoolsNOS válasza Macei (#8862) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Olvass vissza miért szedte le róla! :U Persze nem így kellene. Amúgy szvsz az a proci tuti halott volt már.
Másik: ezeket a procikat semmivel sem tartod 30fok alatt terhelve akárhogy polírzod. Leszámítva az extrém hűtést. (a víz nem elég)

(#8867) jilian: szerintem jó lesz az 24/7re. Egy ilyen teszt néha még egy alapjáratos procit is "megzavarhat".

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#8869) jilian válasza JoolsNOS (#8868) üzenetére


jilian
addikt

Én is megelégszem vele. ;)

(#8870) Macei válasza JoolsNOS (#8868) üzenetére


Macei
tag

20fok terhelésmentesen AIDA64-el nézve. bios szerint 21fok... Vagy rosszat nézek

Nincs vízhűtésem csak azok vannak rajta amiket lejjebb linkeltem.
Film konvertálás közben felmegy 35-36 fokra ez igaz, de még nem találtam olyan játékot ami 30fok fölé vitte volna.

(#8871) gt350


gt350
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! :)

(#8872) krx21 válasza Macei (#8870) üzenetére


krx21
nagyúr

Többször említettük, hogy a szenzorok 50-60C alatt nem igen pontosak! Bár lehet, hogy neked a 20C pontos, amelyben a szobában 16C alatt van... ;]

"Én inkább az élettartamra gyúrok rá mindig. most olyan cuccok vannak a procin(paszta, hűtés) amivel 30 fok alatt tartom terhelve."

30C alatt? :Y Ez kicsit úgy hangzik, mintha az autómat kímélve nem hajtanám 1500-as fordulat fölé... :DDD

Üzemszerű működés közben egy 60C-os CPU kifejezetten hűvösnek számít...
Melegnek 80C felett számít és a probléma olyan 90C feletti értékeknél keresendő...

Az élettartam miatt ne aggódj, hidd el sokkal előbb fogod használni, önszántadból asztal alátétnek, minthogy tönkremenjen...

(#8873) oliba válasza 04ahgy (#8816) üzenetére


oliba
őstag

De ha egy alacsony fogyasztású kártyáról beszélünk (pl:7770), akkor a kisebb asic értéket elérő kártyával jobban lehet tuningolni, mert le lehet hűteni még gyári léggel is. Visszaérek az albiba, akkor meglesem, hogy az enyém mit produkál, de látatlanba magasnak kell lennie az ASIC értékemnek, mert a gyári 1,2V-on nem bírja az 1120Mhz-es gyári órajelet és a hőmérsékleti értékeim pedig különösen jók. Kíváncsi leszek az elmélet és a gyakorlat hogyan fog összeférni :R

(#8874) Macei válasza krx21 (#8872) üzenetére


Macei
tag

A kocsi motorja üzemi hő alatt alacsonyabb hatásfokkal üzemel mint az üzemihőmérséklet tartományában. És nem is tesz jót neki. Ilyenkor van az hogy hidegen megpörgeted és reped a blokk, Nem értem hogy jön ide

Az elektronikában meg minél nagyobb a hőfok annál nagyobb az ellenállás így több terhelést kapnak az egységek. És persze a hatásfok is csökken valamennyit. A sima mezei kábelnek is kissebb az ellenállása alacsonyabb hőmérsékleten.

A szobám köszöni szépen nappal konvektor éjjel cserépkályha, fűtött és nem fagyok meg, nyáron valszeg nem fogok ilyen értékeket kapni hőségriadó idején, de ha már megegyezik a szobahővel már örülök.

A szenzorokról meg annyit, hogy ha az nem pontos akkor miről beszélünk itt höfokokról? Honnan tudod hogy nem csal olyan 10-20 fokot?

A külső hőmérő meg pár fokkal magasabbat mutat, ez rendben is van mivel ott van a hőcserélődés, az ő szenzora a lamellák közé van szúrva.

És igen azért költöttem rá a pénzt hogy még jó pár évig működjön, kit érdekel a 4Ghz meg a fölé húzás hogyha csúnyán csökken az élettartam, és értékéből is veszít a használtcikk piacon. Akkor olyan cuccot kell venni ami húzás nélkül tudja. ennyi

[ Szerkesztve ]

(#8875) krx21 válasza Macei (#8874) üzenetére


krx21
nagyúr

A félvezetőknél amúgy pont fordítva van a hőmérséklet és az ellenállás kapcsolata...(nemrég néztem utána én is...)
A szenzorok pontosságát nehéz megmondani, de iránymutatónak nálam kérdéses az a szenzor amelyik 22C-os szobában 20C-ot mutat... Persze üzemi hőmérsékletnél lehet jóval pontosabb is...(kb. 60C!)
A 30C alatti tartásról még nem hallottam, de valószínű itt még senki... Az ilyen jellegű kívánalmak valószínűleg tájékozatlanság, vagy erőteljes hőmérséklet fóbia következményei lehetnek.
De ne vedd bántásnak, itt mindannyian kicsit fanatikusak vagyunk! :DDD
Én is sokat foglalkoztam a hőmérsékletekkel, mert nem nagyon tudtam a tuningolt 3770K-t 80C alatt tartani...
Kockáztattam és költöttem rá, hogy 70C alatt maradjon Linx-nél... Ez is mánia! Mert 99%, hogy az eredeti állapotában sem menne tönkre... De a 30C azért felkeltette a figyelmemet...

(#8876) Macei válasza Macei (#8874) üzenetére


Macei
tag

ya és ha megnézed a többi értéket rájössz hogy a szobám ténylegesen is fűtött, különben az alaplapi hő meg a vidikari hője is alacsonyabb lenne nem?

Nem veszem én semmiféle bántásnak sem, Értem én az értetlenséged :DDD

Nincs hőfok fóbiám :F vagy nem tok róla. előző procim(pentium D820) 50-60 fok között lengedezett persze nem gyári hűtéssel. A gyárival felkúszott 80 fölé is.

Én csak arra törekszem hogy minél alacsonyabb legyen mert az jó :P

Ha megy egyszer úgy döntök hogy lássuk mit tud akkor meg nem lesznek gondjaim.

Amúgy a vinyót is simán le lehet hűteni hogy fel se pörögjön, azért az már nekem is tulzás.

[ Szerkesztve ]

(#8877) Macei válasza Macei (#8876) üzenetére


Macei
tag

Amúgy meg csak az iparipaszta volt 4000Huf egy tubussal, el is várom tőle hogy vezesse a celsiuszt elfele.

(#8878) Macei válasza Macei (#8877) üzenetére


Macei
tag

sorry a sokadik HSZ-ért.

Megnéztem linx-el.

Nem állítgattam semmit csak elindítottam. Ha kell akor mondmit.

Egy furcsaságot azért láttam. amit visszaesett a terhelés a hő is esett vele együtt a képen 34fokos és simán visszaesik 27 fokra amiíg nem terheli.

Vagy ennyire pontatlan a szenzor vagy ennyire jó a hűtés?! :Y

[ Szerkesztve ]

(#8879) krx21 válasza Macei (#8877) üzenetére


krx21
nagyúr

Pasztánál én a tapasztalatom alapján a Liquid Pro-ra esküsök...
De életveszélyes az biztos... Tegnap le kellett, gépátrendezés miatt vennem a proci hűtőt és a levételnél több helyre is csöppent... Az amúgy nagyon nehezen elkenhető anyag most a letörlésnél, mintha szándékosan beledolgozná magát a nyákba! Fehéredtem is rendesen... :O
Viszont hatékonyságba köröket ver a hagyományos zsír illetve szén alapú pasztákra...
Igazából a kupak alatti paszta cserét, csak evvel érdemes csinálni!... Máshova a veszélyessége miatt meggondolnám... Ez a legdrágább is a mennyiségét tekintve, max. 2-3 pasztázás és újabb 2500 Ft...

(#8880) Macei válasza krx21 (#8879) üzenetére


Macei
tag

Az enyém grafit alapú és most használtam elöszőr. paráztam is hogy nehogy máshova is odakívánkozzék.

Komoly cucc lehet a tied. tudsz róla mondani egy teljesítmény értéket?

(#8881) Macei válasza krx21 (#8879) üzenetére


Macei
tag

Az enyém grafit alapú és most használtam elöszőr. paráztam is hogy nehogy máshova is odakívánkozzék.

Komoly cucc lehet a tied. tudsz róla mondani egy teljesítmény értéket?

(#8882) krx21 válasza Macei (#8880) üzenetére


krx21
nagyúr

Összehasonlítás képen: A kupak alatti és feletti cserénél arcic MX4-hez képest -12C-ot hozott!!!
Más fórumtárs esetében is ilyen különbségekről számoltak be!
Sima borda alatti cserénél persze nem hoz ennyit, ott kb -2-4C-ot...
Nekem történetesen 81C-ról 69C-ra esett vissza...

(#8883) Johnny001 válasza =HG= (#8851) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Én még új vagyok itt, ezt akkor így kell? :))

Addig jutottam, hogy a P8Z77-V-vel, egy 3570K jó választás. Phenom II-ről váltottam, hála Oliverda tesztjeinek.

Maláj verzió, 1,1 volton megy 4,3-at, ezt le is teszteltem még játékkal is. Linx 0.6.4.0-nál mit kell beállítani memóriánál, Prime95 stabil, így 60° maximum. Amikor az Offsetet úgyhagytam 4,5-ön is vígan elindult, csak 1,4 voltot adott a procinak. Hamarosan még tesztelem tovább csak közben van dolog is.

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#8884) Repsol600 válasza Johnny001 (#8883) üzenetére


Repsol600
addikt

Memóriánál 4-4500mb.

(#8885) 04ahgy válasza Rexcor (#8844) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az a gagyi stock hűtő a VRM-re is áramoltat levegőt, aminek tekintetében a venti nélküli vizesblokkokat is túlszárnyalja.

(#8850) Rexcor: Mindent arra használjunk, amire való. A CPU-Z a frekvenciát, a RealTemp a hőmérsékletet olvassa ki pontosabban. :D

(#8859) Colos1: Gyártási szórás. De ez a VGA topikra tartozik. Nálam meg mérési eredmény kategóriába a multiméterrel mért GPU feszültség alatt nem kerül semmi.

(#8874) Macei: Szobahővel bekapcsolt állapotban nem egyezhet, az fizikai képtelenség (kikapcsoltan persze igen, a termikus egyensúly beállta után). A félvezető nem úgy működik, a melegedéssel az ellenállása a tranzisztornak csökken. Ezért is van a hőmegfutás jelensége. Ha a külső hőmérséklet magasabb, mint a belső, akkor kívülről áramlana befelé a hő, és a CPU hűtő a szobát hűtené.

(#8883) Johnny001: Korrekt, átlagos CPU-nak tűnik, de semmiképp sem gyenge.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8886) 7600 GS válasza Repsol600 (#8831) üzenetére


7600 GS
addikt

Uram atyám. :Y

Ez nagyon durva alulfeszelés, én egyelőre még szépen haladgatok lefelé a feszültséggel, aztán meglátom, hogy mit tudok kihozni belőle. :D

(#8887) Johnny001 válasza 04ahgy (#8885) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Köszönöm a válaszokat!

Akkor jó, tuningban a cél végül is már meg is valósult, elég hűvös is. A ramjaimat feltoltam 1600-ra, itt is elég az 1,5V,
pont jó hozzá a Corator DS. Azért még megnézzük, hogy hol a vége :))

Repsol600: Akkor átállítom aztán megnézem mit csinál.

By.: Johnny

[ Szerkesztve ]

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#8888) Macei válasza 04ahgy (#8885) üzenetére


Macei
tag

Nekünk annak idején (4éve) elektrotechnikán azt tanították hogy minél alacsonyabb a hő annál alacsonyabb az ellállás, a szupravezetőnek amit csak elvileg ismernek abszolút 0 fokon végtelen a vezetőképessége vagyis nincs ellenállása. Nem összekeverendő a vezetőképesség SIEMENS jele: S Elenállás ohm jele: R

Egyébként ha a melegtől csökkenne az ellenállás akkor fűteni kéne a gépeinket nem? Mert úgy legalább alacsony a fogyasztás ugye? Akkor a tirisztorra ami tulajdonképpen egy nagy teljesítményű tranzisztor minek borda? Hisz ha meleg akkor jobbis.
Kb 2 perces kersegélés eredménye: WIKI
Az elektronikában ahol hő van ott veszteség is, minél nagyobb hő annál nagyobb veszteség.

És egyébként a légkondi az mit csinál? a kinti 30-40 fokból csinál a szobába 23-at persze ez megint egy más folyamat.

Linkeltem lejjebb képeket azokon minden látszik és bármikor szívesen produkálom újból.

Ettől függetlenűl ami a gépembe van hőfok elvileg lehetetlen, gyakorlatilag meg van, aki nem hiszi az átjön megnézi, jelenleg a géphái külső szenzor 23fok proci 24 szobában 23

Nah gyerekek kinek küldjem a csekket a fizika óráról?

[ Szerkesztve ]

(#8889) Repsol600 válasza 7600 GS (#8886) üzenetére


Repsol600
addikt

:)
Hol tartasz most vele?

(#8890) 7600 GS válasza Repsol600 (#8889) üzenetére


7600 GS
addikt

Jelenleg 1.055, de fog ez még lejjebb menni. :D

(#8891) SVLaller válasza Macei (#8888) üzenetére


SVLaller
senior tag

[link]

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#8892) Repsol600 válasza 7600 GS (#8890) üzenetére


Repsol600
addikt

:D

Nekem is többet kapott, aztán tegnap nekiálltam tesztelgetni és még így is stabil. De kisebb fesszel már kéket dob, de sztem ez is jó eredmény. :D

(#8893) Colos1 válasza Macei (#8888) üzenetére


Colos1
őstag

"a szupravezetőnek amit csak elvileg ismernek abszolút 0 fokon végtelen a vezetőképessége"

Nekem a fősulin volt szerencsém szupravezetőkkel játszadozni. A 0K az minden anyagra igaz, viszont a létező - és néhol már a gyakorlati életben alkalmazott - szupravezetőket elég a folyékony nitrogén forráspontjára hűteni, és máris szupravezetnek.

Van magas és alacsony hőmérsékletű szupravezető, a magas hőmérsékletűt nitrogénnel, az alacsony hőmérsékletűt pedig héliummal kell hűteni. A gyakorlati életben egyelőre a magas hőmérsékletűeket alkalmazzák.

A hőmérőszenzorokról meg nekem is írták, hogy hidegen pontatlanok.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#8894) Macei válasza SVLaller (#8891) üzenetére


Macei
tag

Egy tranyó nem attól félvezető mert mondjuk germánium vagy szilícium van benne hanem attól hogy bizonyos hatásokra pl áram vezetővé válik persze ha megsűl akkor ki tudja mi lesz belőle. alapesetben szakadás.

pl egy jól bekötött transzisztor megkapja a bázisára a feszt akkor te a collektoron nem fogsz kinenő feszt kapni, viszont ha bekötöd az emittert is akkor kap a bázis fesszel megegyező pár mA-el nagyobb áramot,
a tranyó tulajdonképpen egy kapcsoló amit erősítésre is használnak. lásd astabil multivibrátor, vagy monostabil multivibrátor.

Ismétlem magam: akkor a tirisztorra ami a hangfalaba erősíti fel azt a pár voltnyi/milliampernyi váltóáramot minek hűtőborda?

A szupravezetőkról meg annyit hogy WOW már itt tartunk vagy a tanárom volt suta? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8895) akoska07 válasza Diocles (#8865) üzenetére


akoska07
nagyúr

hát ezen beszartam. :DDD

megy a kedvencek közé :D

#8883 Johnny001 : tényleg csak az én procim ennyire szerencsétlen... :DDD

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8896) 7600 GS válasza Repsol600 (#8892) üzenetére


7600 GS
addikt

Én ha 1V környékére eljutok majd, akkor teljesen boldog leszek. :D

(#8897) kovsol válasza 7600 GS (#8896) üzenetére


kovsol
titán

Szerintem inkább azt keresd meg 1,1V körül mi a max amit bír és mondjuk ott egy 4200-4400Mhz szépen teljesít és teljesen hűthető is!
(#8898) 7600 GS ahhoz már egy viszonylag jó példányt kell kifogni, hogy 1,1V vagy alatta 4400Mhz meglegyen.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#8898) 7600 GS válasza kovsol (#8897) üzenetére


7600 GS
addikt

1,065-ön vitte stabilan a 4,1Ghz-et. Abba az 1,1V-os tartományba remélem beleférne még a 4,4Ghz is. :D

(#8899) Repsol600 válasza 7600 GS (#8898) üzenetére


Repsol600
addikt

Costa Rica v. Malaj a procid? :)

(#8900) Johnny001 válasza akoska07 (#8895) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Egy párszor én is kifogtam antituningosat, de most ez jónak tűnik kivételesen. Az enyém is maláj, tényleg nem azon múlik. Gondolj arra, hogy ez a proci alapon is bőven sok mindenre vagy vársz egy kicsit mire megjelenik a következő platform, már vehetsz űber tunigosat olcsóbban.

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.