Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8651) kovsol válasza akoska07 (#8650) üzenetére


kovsol
titán

2*2x2Gb ez van az adatlapodon. Ez eléggé úgy tűnik mintha 2db 2x2-es kit lenne benne. bár mondjuk kétszer is van ram írva az adatlapodon, szóval a ramos része elég zavaros szerintem

(#8648) Pubszon mielőtt kérdezel legalább az adatlapját megnézhetted volna

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#8652) akoska07 válasza kovsol (#8651) üzenetére


akoska07
nagyúr

Jah bocsi...
cpu-z mem ablakot nem raktam ki,igy nem látszik mennyi ram van a gépben.

adatlapomon van pár dolog ami a tulajdonomban van,
természetesen nem tudom őket egyszerre használni. :)

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8653) akoska07


akoska07
nagyúr

Ezért nem szeretek amugy boltból vásárolni,ilyenkor jönnek a meglepetések. :D

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8654) kovsol válasza akoska07 (#8653) üzenetére


kovsol
titán

felfedezés öröme :D
én eddig amúgy akármilyen procit vettem elég jól lehetett húzni, szerencsém van. VGA kártyából viszont talán ez a mostani az első ami értelmesnek mondható tuningot tud produkálni

May the Force be with you!

(#8655) akoska07 válasza kovsol (#8654) üzenetére


akoska07
nagyúr

Jah felfedezem én szivesen :D
Amugy egyáltalán nem haragszom a procira :DDD
Rendben van ez így is.

Procikból én mindig olyat vettem amiről sejthető volt,hogy jól fog menni.
A vga-k nálam mindig nagyon jól mentek.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8656) Pubszon válasza akoska07 (#8650) üzenetére


Pubszon
veterán

Akkor a tied is olyan tré tuningba mint az enyém... :F
Nekem 4.3GHz-en 1.2V-al linx stabil volt, de a BF3 multi meg elszállt, nem volt kedvem túlságosan finomhangolni, így lejjebb vettem a feszt is meg az LLC-t is kicsit, meg a szorzót is 43-ról 42-re.
Így van az 1.18V 4.2GHz, lekopogjam így atomstabil. :K

(#8651) kovsol: Néztem és láttam is, de az miért gond, ha rá is kérdezek? :F

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#8657) akoska07 válasza Pubszon (#8656) üzenetére


akoska07
nagyúr

Sztem nem panaszkodhatunk. ;]

[link]
[link]

Mi lenne ha még tuningos is lenne a procim... :)

Ugy látom ez a 4.2GHz szimpi a prociknak.
Egyébként sztem ez az a határ ami már elég és nem felesleges.
Akár hőfokokat és fogyaztást is nézve.
(ezt még a melegedős procikon is le tudod hűteni kupakjavítás nélkül is)
Még az 1600-os ramokkal is buta időzítésekkel együtt.
Azt gondolom ez ismét telitalálat az Intel-től.

Amugy a másik topicban fogok csinálni neki táblázatot is.
Szivesen látunk majd benne bármilyen procit,tuningos antituningos egyaránt.
Az inkább csak ilyen informativ táblázat.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8658) kovsol válasza akoska07 (#8657) üzenetére


kovsol
titán

fogyasztást mértél esetleg?

Táblázatban miket akarsz vezetni majd amúgy?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#8659) akoska07 válasza kovsol (#8658) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nem mértem fogyasztást,nincs mivel.
Az Aida és HW Monitornak nem hiszek.

A táblázatos részét,nem hoznám be ebbe a topicba csak megjegyeztem.
Arról inkább ott társalognék,oda való.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8660) don dante válasza akoska07 (#8657) üzenetére


don dante
aktív tag

Osztom a véleményed a 4.2Ghz-el kapcsolatban.... Ha játékra használod a gépet bőven elég, mivel a legjobb VGA-kat is bőven kihajtja 4.0Ghz-n... E fölött max 1-2%-kal többet lehet kihozni még a VGA-ból de szerintem ez már nagyon nem érzékelhető...

[ Szerkesztve ]

TELEFONON GYORSABB!!! Samsung Galaxy s6 edge...:)

(#8661) jilian válasza don dante (#8660) üzenetére


jilian
addikt

Ez csak szimplán nem igaz.
Igenis számit a proci mennyin döcög.
Alacsony felbontáson jön ki ez leginkább.

(#8662) don dante válasza jilian (#8661) üzenetére


don dante
aktív tag

4 mag 8 szál... Nálam 4200 Mhz felett nincs változás... :F Most egy 3770-el tolom, de előtte 2600K-val 4970Mhz toltam egy Asus GTX 580-as VGA-val... de nem volt észrevehetőbb különbség... :R :R :R

TELEFONON GYORSABB!!! Samsung Galaxy s6 edge...:)

(#8663) krx21 válasza don dante (#8662) üzenetére


krx21
nagyúr

680 SLI-nél már van némi különbség a 4000-4500Mhz között... A jövőre megjelenő videokártyákon majd még inkább...

(#8664) don dante válasza krx21 (#8663) üzenetére


don dante
aktív tag

Hát ott még nem tartok... :F :Y :R

TELEFONON GYORSABB!!! Samsung Galaxy s6 edge...:)

(#8665) akoska07 válasza krx21 (#8663) üzenetére


akoska07
nagyúr

Sztem nem sokan használnak itt 680 SLI-t. :)

Inkább az egy kártyás rendszer van használatban.
Ott tényleg nem sokat számít hogy 4.5-n megy a proci,4.2-vel szemben.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8666) don dante válasza akoska07 (#8665) üzenetére


don dante
aktív tag

Így van... :C :R

TELEFONON GYORSABB!!! Samsung Galaxy s6 edge...:)

(#8667) kovsol válasza don dante (#8660) üzenetére


kovsol
titán

Játéka válogatja! Starcraft2 ben pl egy proci magot terhel főleg a játék és 4300Mhz -en ez nekem 80-85% ra hajtja ki a jól megtuningolt 7850 -t. (7870 szint felett van most így)
Guild Wars 2 ben a World vs World csatáknál konkrétan 4000Mhz kevés volt már, de 4400Mhz en próbáltam utána és ott javult a helyzet, de még mindig kellett volna neki pár száz Mhz.
Nem lehet kijelenteni általánosságban, hogy xy Mhz elég valamihez. Mert van olyan játék ahova elég lenni 2000Mhz is van ahova meg kellene a 4600 is.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#8668) krx21 válasza kovsol (#8667) üzenetére


krx21
nagyúr

Egyébként a terhelési százalékokból, nem nagyon lehet következtetni, hogy emelt CPU frekvenciával hogyan alakulna a össz. teljesítmény...Csak hozzávetőlegesen...

(#8669) kovsol válasza krx21 (#8668) üzenetére


kovsol
titán

Én konkrétan beállítottam a procit magasabb órajelre és elindítottam a játékot és láttam, hogy jobban fut. Magasabb gpu használat és magasabb fps érték, elég kevés az a játék ami tényleg igényli a 4+Ghz -t.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#8670) krx21 válasza kovsol (#8669) üzenetére


krx21
nagyúr

Na igen! Ez a konkrét teszt...

(#8671) don dante válasza kovsol (#8667) üzenetére


don dante
aktív tag

Akkor jöhet majd egy 3770K...

TELEFONON GYORSABB!!! Samsung Galaxy s6 edge...:)

(#8672) andrasko válasza 04ahgy (#8603) üzenetére


andrasko
senior tag

Nem tudja valaki, hogy mennyi a i7 3770 (no-K) proci esetén, a gyári turbónál (39x) nagyobb beállítható maximális szorzó? (Z77 deszka)
:R

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#8673) akoska07 válasza andrasko (#8672) üzenetére


akoska07
nagyúr

Sztem nem.

Nálam a helyzet:
A proci 0.05v lépésekkel halad egy-egy szorzó emelésnél. :)
1.15V 4.2GHz
1.25V 4.4GHz
1.3V 4.5GHz
Az a baj ezzel egyenes arányban növekszik a hőfok is.
Ha le tudná hűteni 1.35V-on 4.6GHz az ugy maradna 24/7 amíg nálam van.

Nem akarom nagyon dícsérni a lapot,mert vannak jobbak is nála.
De azt gondolom,ha nem ebben a lapban lenne a proci nem menne így.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8674) kovsol válasza don dante (#8671) üzenetére


kovsol
titán

És mit segít ott az i7 nekem ahol a program szarul optimalizálása miatt nem is használ ki még két magot se rendesen? pl Starcraft2.

May the Force be with you!

(#8675) don dante válasza kovsol (#8674) üzenetére


don dante
aktív tag

HY. Nem az I7 a lényeg hanem, a húzhatóság... De nem megyek vissza I7-ről I5-re, mivel 3770-es procim van, aminek a vége 4233 Mhz... Így a 3770K marad amit feljebb tudok tornázni... :R

TELEFONON GYORSABB!!! Samsung Galaxy s6 edge...:)

(#8676) =HG= válasza akoska07 (#8673) üzenetére


=HG=
addikt

Nem próbáltad az offset módot ? Nem tudom, a lapnak vagy a procinak köszönhető, de ha biosban mindent autón hagyok (tök alapon) csak egyedül a szorzót emelem, nekem tök stabilan megy 4,5 Ghz-en. :K Vagy egyszerűen ezt hívják űberbrutál szerencsének ?

(#8677) akoska07 válasza =HG= (#8676) üzenetére


akoska07
nagyúr

De néztem offset mod-al is.
Szerintem a fix fesz stabilabb.

És annál a minden auto-nál mennyi a procifesz ?
Ha auto-n hagyom felnyomja 1.3V vagy még magasabbra,ugy nekem is stabil. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8678) JoolsNOS válasza =HG= (#8676) üzenetére


JoolsNOS
veterán

És ilyenkor mennyi feszt kap?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#8679) dime27 válasza 04ahgy (#8637) üzenetére


dime27
őstag

Köszöni szépen jól van a z68-ud7em és sztem is még nagyon sokáig megállja majd a helyét ebbe aztán tettek anyagot rendesen! :DD :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#8680) =HG= válasza akoska07 (#8677) üzenetére


=HG=
addikt

Na tuti elátkoztátok a procim ! Linx alatt hibázott, pedig előtte semmi gond nem volt, úgyhogy visszavontam a "tök alapon" kijelentésem ! Úgyhogy most offset + 0,05 (de így 5 c-al melegebb)

(#8678) JoolsNOS: Egyébként 1, 06-ot kapott Gpu-z szerint

[ Szerkesztve ]

(#8681) akoska07 válasza =HG= (#8680) üzenetére


akoska07
nagyúr

:DDD
Dehogy átkoztuk.

Mi csak kérdeztünk.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8682) akoska07 válasza =HG= (#8680) üzenetére


akoska07
nagyúr

Most figyelem csak ezt az offset feszt
Nálad +0.05 re kell állitani és ugy lesz 1.1V
Nálam meg minuszolni kell több mint 0.1V-ot majdnem 0.2V,nem keveset és ugy lesz 1.14V.

Ezek szerint a coretemp jól mutatja a vid-et.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8683) Ryan927


Ryan927
tag

Sziasztok!

INTEL Core i5-3570K megéri a többlet költséget a sima "K" nélküli (INTEL Core i5-3570) változattól?
Játékra kellene a gép. Nem lenne tuning.

A konfig ilyen:
ASROCK Z77 Pro4
SAPPHIRE HD7850 2GB GDDR5 GHZ EDITION OC PCIE / vagy ugyen ez csak 7870
KINGSTON 8192MB DDR3 1600MHz CL9 KIT
COOLERMASTER GX-Lite 500W RS500
SEAGATE 2000GB Barracuda 7200rpm 64MB SATA3
+ a fent említett procik közül az egyik.

Mit szóltok a konfighoz?
Alaplap jó?

(#8684) Geresics válasza Ryan927 (#8683) üzenetére


Geresics
addikt

Itt már nem válaszolok mindenre, mint a másik 2 topikban.
A K-s proci megéri, ha szeretsz tuningolni. Ha nem, akkor nem.
Többi dologgal kapcsolatban nézd meg azokat a topikokat, ahova írtál, mert ott válaszoltam.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#8685) =HG= válasza akoska07 (#8682) üzenetére


=HG=
addikt

Nem teljesen értem én ezt az offsetet, csak próbálkoztam az állítgatással, és tádám...
Az a baj, hogy egyenlőre sem időm, sem idegem nincs a finomhangolásra... Nézegettem neten valami leírást, de nem igazán találtam a témáról...
Az a poén, hogy amint írtam, teljesen alap bios beállításon, 4,5 Ghz-en tegnap még BF3-at is nyomtam, és semmi hiba, most meg 2 kör után eldobta a Linx.. Szeszélyes a kicsike ! :D

(#8686) Winne válasza akoska07 (#8677) üzenetére


Winne
nagyúr

"De néztem offset mod-al is.
Szerintem a fix fesz stabilabb."

Azt is nézted, hogy a kettő beállításnál milyen LLC érték van érvényben?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#8687) Geresics válasza =HG= (#8685) üzenetére


Geresics
addikt

Véleményem szerint a LinX irreálisan nagy terhelést ad! Ha semmi másnál nincs gond, akkor nem kell törődni vele (persze azért teszteld mással is!).

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#8688) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Hali az adatlapomban lévő konfignak szeretném megtépni kicsit a ramjait! A cél 1866 mhz. Mekkora feszt bírnak elviselni a corsair ramok?

(#8689) akoska07 válasza Winne (#8686) üzenetére


akoska07
nagyúr

Az hogyan befolyásolja ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8690) Winne válasza akoska07 (#8689) üzenetére


Winne
nagyúr

Más-más értékeken máshogy droppol, de a szakik majd leírják a tudományos hátterét. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#8691) #03482112


#03482112
törölt tag

A biosban a szorzó 42-re van állítva ,így használom már rég óta, de ma észrevettem a CPU-Z-vel nézve 16-19-42 között ugrál úgy 3-4 mp-enként. Ez mitől lehet?

(#8692) akoska07 válasza #03482112 (#8691) üzenetére


akoska07
nagyúr

energiatakarékos funkció be van kapcsolva.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8693) #03482112 válasza akoska07 (#8692) üzenetére


#03482112
törölt tag

Hoppsz tényleg! :R

(#8694) Colos1 válasza #03482112 (#8691) üzenetére


Colos1
őstag

A Win7 energiagazdálkodása + a C1E miatt. A Win7 speciális beállításaiban tudod beállítani, hogy a CPU minimális teljesítménye mennyi legyen. Kikapcsolni úgy lehet, hogy itt megadod a minimális teljesítményre is a 100%-ot, vagy teljesítménycentrikusra állítod, abban ez az alap. Utána is vissza fogja venni 1600 MHz-re, azt meg a C1E teszi.

A Win7 órajel visszavételével kapcsolatban még régebben a laptopomnál megfigyeltem, hogy a három sémában hiába állítom be ugyanazt a min-max értéket, máshogy vezérli az órajelet, mert más a sémához tartozó teljesítmény limit. Úgy tudnám a legjobban elmagyarázni, hogy energiatakarékoson mindig a legkisebb órajelen megy, és megemeli, ha kell a CPU teljesítmény. A teljesítménycentrikuson pedig mindig a legnagyobb órajelen megy, és leveszi, ha nem kell a teljesítmény.

Pl. egy Excel tábla nyitása teljesítménycentrikuson azonnal felnyomja 2133-ra, és üresjáratban is csak ritkán, pár pillanatra esik vissza 900 valamennyire. Viszont energiatakarékoson az Excel tábla csak olyan 1200 körülire emeli meg, és szinte mindig 900 körül megy alapon, szinte alig lehet 2133 -ra felkergetni.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#8695) #70339072


#70339072
törölt tag

Én is beszáltam ebbe a 3570k-s skalpolós mutatványba íme az eredmények már ha valakit érdekel a dolog

Skalpolás előtt:

Skalpolás után:

Konklúzió:

Mondjuk tényleg lehet nyerni pár fokot de izzasztó a stressz. nehogy lesarkazza az ember a mutatvány közben a magot, vagy a hűtő visszarakása alatt történjen valami gebasz, szóval nem nekiugrani az eredményeket látva mert ezek a procik azért még igen borsos áron vannak.
Magát a műtétet 1db willkinson pengével végeztem el.

Hardvarem:
Asus P8Z77-V
Proci 3570K
Hűtő : Cooler Master 612S
Videokari Asus GTX 560
Ram : 8GB Crosair CLK8
Természetesen Intel SSD-k egy 120-as és egy 60-as
valamint 2db 1 TB-os Caviar
Ház: CoolerMaster Storm Trooper

:)

[ Szerkesztve ]

(#8696) kovsol válasza #70339072 (#8695) üzenetére


kovsol
titán

szerintem ha mondjuk 4500Mhz körül tesztelted volna akkor jobban látszódna az eltérés.

May the Force be with you!

(#8697) macikos


macikos
addikt

Üdv!

Nézegettem az i5 3570 és i7 3770-et.

Most komolyan csak a cache méretében van különbség és a hyper-threadingben? Egyáltalán milyen lépés az, hogy a kisebb prociban nincsen HT? Ez nem egy új technológia.

Még arra lennék kíváncsi, hogy a procigyártóknál, mondjuk az Intelnél hogy vannak a termékciklusok, tehát tavasszal jött ki az Ivy-s széria és hogy mikor jön a következő? Érdemes várni? Persze tudom, hogy mindig lesz újabb és újabb, de én most a gép vásárlással nagyot lépnék előre és kb. 6-8 évig nem is fejlesztenék tovább. Tehát érdemes lehet várni?

(#8698) #70339072 válasza kovsol (#8696) üzenetére


#70339072
törölt tag

Az is igaz.
Én azonban nem vagyok valami nagy igényű, azt szeretném ha télen nyáron menne a vas különösebb odafigyelés nélkül. És ez ezzel a módszerrel szerintem akár ez garantált is lehet, mert nyáron a 35 fokba sem fog 80 fölé menni, remélhetőleg.

(#8699) kovsol válasza macikos (#8697) üzenetére


kovsol
titán

Intel évente ad ki új termékcsaládot. Kb +10% növekedés szokott lenni azonos órajelen. Ha minden igaz most az a fejlesztés jön amikor az épp aktuális csíkszélességen valami újjal fognak próbálkozni. Ki tudja mi sül ki belőle.

i3 2core+ht 3MB L3
i5 4core 6MB L3
i7 4core+ht 8MB L3

K -ra végződő processzor amik szorzózár mentes verziót jelentenek.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#8700) =HG= válasza kovsol (#8696) üzenetére


=HG=
addikt

Igen, ez így van..Tulajdon képpen 4,5 Ghz-ig nem olyan melegdősek, mert nem kell nekik sok fesz. Utána viszont megugrik a hőfok..Engem is jobban érdekelt volna, hogy mennyivel jobban lehet letekerni a fűtést....

(#8698) Stewen1967: Nyáron sem lessz gond, mert nem kell sok hűtés neki. Nálam majdnem passzívban megy..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.