Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7201) akoska07 válasza Kolondrum (#7200) üzenetére


akoska07
nagyúr

nem tudok százalékos arányt az elért kupak javitásról,de nem biztos,hogy megkockáztatnám,pedig nem vagyok egy ijedős :)

részemről ez most egy rossz pont az intelnek,
mert ilyen értékü és tudásu procinál,ezen spórolni.... :o

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#7202) Kolondrum válasza akoska07 (#7201) üzenetére


Kolondrum
félisten

Majd meglátod, én pár órát bírtam kupakkal! :R

[ Szerkesztve ]

(#7203) akoska07 válasza SzlobiG (#7199) üzenetére


akoska07
nagyúr

Szép eredmény ezen a feszen,igaz tul sok tesztet még nem néztem ezekről a procikról,de sztem ez rendben van.
Te is átpasztáztad ? (80°C :U )

hát ez nem jó hir,hogy mind ilyen.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#7204) SzlobiG válasza akoska07 (#7203) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem én nem nyúltam a kupakhoz. Ivynak nagyobb a tűrés határa hőfok terén mint sb-nek, szal nem gáz a 80fok.

(#7205) krx21 válasza Kolondrum (#7202) üzenetére


krx21
nagyúr

Liquid pro-t tettél már?

(#7206) akoska07 válasza SzlobiG (#7204) üzenetére


akoska07
nagyúr

Akkor nálad is hüvösebb lenne 10-15 fokkal kupakjavitással.

Nézegetem a Z77 lapokat...
Z77 vs Z77X mivel ér többet az X-es ?

Bocs hogy ennyit kérdezek,de még nem sokat tudok ezekről a cuccokról.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#7207) krx21 válasza akoska07 (#7206) üzenetére


krx21
nagyúr

Talán én vagyok az egyetlen akinek csak 4C volt a nyeresége a kupaktalanítás után...

(#7208) akoska07 válasza krx21 (#7207) üzenetére


akoska07
nagyúr

szóval te is megcsináltad....

vissza is ragasztottad a kupakot ? mivel ?
töbibek is ? :)

én már nézegetem alá az alaplapokat
hátha én leszek az egyetlen szerencsés akinek nem fog melegedni :DDD

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#7209) Repsol600 válasza akoska07 (#7208) üzenetére


Repsol600
addikt

Fekete sziloplasztal kell visszaragasztani a felesleget lekapargatni és nemigazán látszik hogy volt leszedve. :N
Az enyémet még nem csináltam meg, de már csináltunk egy ismerőssel egy 3570k-t, és elég jól sikerült. :D Ha tudnék beszerezni olcsón Liquid Pro-t lehet én is megcsinálnám. :)

[ Szerkesztve ]

(#7210) akoska07 válasza Repsol600 (#7209) üzenetére


akoska07
nagyúr

Viszont a gari ugrik.
Nem igazán szokott érdekelni a procikhoz a gari,de itt azért nem 20k-s procikról van szó.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#7211) krx21 válasza akoska07 (#7208) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem felesleges visszaragasztani...
Sőt, így megmarad az esélye, hogy kicseréld a pasztát, ha úgy van kedved...
Idővel ez is öregszik...
A processzor rögzítő keret tökéletesen illeszti, a helyén marad...
Akkor ragasztanám vissza, ha gariztatni próbálnám...

Gyakorlatilag visszaragasztva, nem mondja meg senki, hogy valaha le volt szedve...

[ Szerkesztve ]

(#7212) kovsol válasza akoska07 (#7210) üzenetére


kovsol
titán

lehet linx alatt 80 fok, de normál használtban közelébe nem megy ennek

May the Force be with you!

(#7213) Repsol600 válasza akoska07 (#7210) üzenetére


Repsol600
addikt

1 próbát megérne a gariztatás is, lehet nem nézegetnék annyira, és cserélnék.
Nekem is cseréltek egy 4890-es vga-t aminek a hűtő csavarjai elég megviseltek voltak, pedig elvileg annak is ugrik a garija ha leszeded a hűtőt.

(#7214) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

Azt véletlen nem tudjátok, hogy mi van akkor a garanciával, ha a dobozt és a hűtést (hozzátartozó) eladom ?
érvényes marad vagy meg se próbáljam eladni ?
Volt már valakinek ilyen tapasztalata ? (csak mindennel együtt garanciáztatták le)

Sürgős lenne ! :R :R

(#7215) Kolondrum válasza krx21 (#7205) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hallottam ám engustól rám vársz h felpakoljam. :DD Elmondom mi a bajom az egésszel. Néhány hónap és eltelik az az idő ami után illik a vízhűtésben vizet, a blokkban gumit cserélni. A csövezés is változna (szín hossz, útvonal). Ehhez az egészhez nekem akkor majd le kell venni a blokkot és ugrott a 2490ft-os paszta. Alszom rá egyet.
Amúgy egy apró cseppet rátettem a gyári intel hűtő lamellájára, valóban "bántja", csak azt nem vágom miért nem bántja a CPU magját, az ezerszer érzékenyebb. Amúgy valaki tudja villamos szempontból vezető vagy szigetelő a cucc?

(#7216) akoska07 válasza Repsol600 (#7213) üzenetére


akoska07
nagyúr

Sztem szerencséd volt,hogy nem nézték meg komolyabban. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#7217) Repsol600 válasza akoska07 (#7216) üzenetére


Repsol600
addikt

Ja, minden bolt más.

asuspc96: Ne add el, mert valamelyik bolt nem gariztatja, csak ha mindene megvan!

(#7218) krx21 válasza Kolondrum (#7215) üzenetére


krx21
nagyúr

Csak az alumíniumot "eszi"! A mag egy üveg alatt van...
Bár olvastam hogy egyéb felületekre is rendesen bedolgozza magát és nehéz leszedni...
De Te próbáld ki! ;] Kell az infó! Egyébként no para.... :DDD

(#7219) asuspc96 válasza Repsol600 (#7217) üzenetére


asuspc96
senior tag

:R

(#7220) #35434496


#35434496
törölt tag

Én mindenhova liquid prot raktam és ha megjön a lightning karira az EK blokk oda is ez megy.

(#7221) krx21 válasza #35434496 (#7220) üzenetére


krx21
nagyúr

Én mi a tapasztalat?
Cserélted már?

(#7222) Kolondrum válasza krx21 (#7218) üzenetére


Kolondrum
félisten

Alszom rá egyet.

(#7223) #35434496 válasza krx21 (#7221) üzenetére


#35434496
törölt tag

Éppen cserélem a csöveket 19/13-ra. Simán lejön a blokk és a kupak is. Nekem a blokk full nikkel bevonatú (EK).

(#7224) Kolondrum válasza #35434496 (#7223) üzenetére


Kolondrum
félisten

Majdnem vettem egy ilyet, apró kopással az egyik fülön, jó kis ára volt.

(#7225) akoska07 válasza krx21 (#7218) üzenetére


akoska07
nagyúr

Mostmár én is várom mit alkot SymbianOS :))

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#7226) krx21 válasza akoska07 (#7225) üzenetére


krx21
nagyúr

Most már, szinte kötelező egy átfogó tesztet írnia!
Felelősség van a hátán... :K

(#7227) Kolondrum válasza akoska07 (#7225) üzenetére


Kolondrum
félisten

Úgy érzem ebből holnap szerelés lesz.
Muterom kérdezi mi az az infekciós tű és mi az benne? Mondom muter folyékony fém! :DDD Ma már ezt sokan megkérdezték! Ja képzeljétek ma találtam füvet! :DDD Képzeljétek kidobtam a kukába, valaki elhagyta!

:P Este van! Holnap du ha lesz hangulatom! Szerdán suli meg éjjel még a GTX480-at is életre akarom kelteni! :))

[ Szerkesztve ]

(#7228) krx21 válasza Kolondrum (#7227) üzenetére


krx21
nagyúr

Ahelyett hogy kipróbáltad volna! Mármint, hogy milyen a hővezetése!
Ha közel van égeti a szádat... ;]

(#7229) akoska07 válasza Kolondrum (#7227) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ne kapkodd el,semmi sem sürgős. :)

krx21 : ha átfogó tesztet nem is,de a lényeget és egy leirást szivesen fogadunk :)

Azt hiszem ideje lesz utána olvasni ennek a kupak javitás dolognak...

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#7230) Kolondrum válasza akoska07 (#7229) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én most is elégedett vagyok a 70 pár fokommal. :))

(#7231) #35434496 válasza Kolondrum (#7230) üzenetére


#35434496
törölt tag

4.5 vagy 4.6GHz-n használod?

(#7232) akoska07 válasza Kolondrum (#7230) üzenetére


akoska07
nagyúr

Hihetetlen egyébként,hogy még meg sem vettem a procit,ami nem az olcsó kategóriába tartozik és máris azon kell agyalnom,hogyan veszem le róla a kupakot.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#7233) Kolondrum válasza #35434496 (#7231) üzenetére


Kolondrum
félisten

4500, mert 100MHz nem ér meg majdnem 1 tized volt pluszt.

akoska07! Majd amikor a pengének fémes hangja van ahogy tolod és várnod kell, h körbevágd, letakarítsd, aztán csak utána derül ki megdöglött e. :))

[ Szerkesztve ]

(#7234) SzlobiG válasza akoska07 (#7232) üzenetére


SzlobiG
félisten

De minek levenni? Nekem sincs levéve azt 4.6-on megy az, hogy most 80fok nem érdekel úgysincs úgy terhelve.

(#7235) #35434496 válasza SzlobiG (#7234) üzenetére


#35434496
törölt tag

Kell az adrenalin. ;]

(#7236) krx21 válasza SzlobiG (#7234) üzenetére


krx21
nagyúr

Most hogy két lépcsőt is kellett emelnem feszültségügyileg, 4.5Ghz kupaktalanítva nekem is 80C linx...

(#7237) kovsol válasza SzlobiG (#7234) üzenetére


kovsol
titán

én se értem miért jó levenni, talán akkor majd megy még +100 Mhz -t ? biztos iszonyatosan megérzi majd bárki is azt ilyen 4.5Ghz fölött

May the Force be with you!

(#7238) akoska07 válasza Kolondrum (#7233) üzenetére


akoska07
nagyúr

Hát elég izgi lehet ;]
nem biztos,hogy vágyom rá :DDD

SzlobiG : Az a baj,hogy én is elég őrült vagyok,aztán ha elkap a láz akkor jól jöhet a segitség innen. :)
Az is vszinü,hogy plusz biztositást is kötnék rá intelnél,mert a "tuningra is adnak garit",gondolom ez a proci is benne van a listában.
Egyébként azt gondolom,hogy bármely hűtő ami a tulajdonomban van (adatlap) elég lehet ennek a procinak 4-4.2GHz -en kupak javitás nélkül is.
Jelenlegi gépem sincs agyon hajtva és az is "elég",és ez csak gyorsabb lehet nála ugyanazon órajelen.
Szóval ha meggyőz,hogy nem kell "agyon hajtanom",akkor nem fogom leszedni.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#7239) haddent válasza akoska07 (#7238) üzenetére


haddent
addikt

Tök fölösleges plussz biztosítás... Ha szénné égeted és meglátszik akkor úgyse cserélik, ha meg nem akkor úgyis, mivel lehetetlen megállapítani..

(#7240) krx21 válasza Kolondrum (#7230) üzenetére


krx21
nagyúr

Ahogy elnézem a hőfokaidat, pont annyi a különbség a minimumunk között mint a maximumunk között... Lehet, hogy a szenzorba van a különbség???
Én ha bekacsolom a gépet a 23C-os szobában, már akkor 34-35C a CPU...Amit el is hiszek... Ellenben a húszon valamennyi vagy a 20C alatti értékkel...
Mi van ha ez végig ilyen jellegű különbség?
Az első 2-3 percben, pláne terheletlenül, nem lehet alapvetően nagy hőmérséklet különbség a procik között, közel azonos feszen...
Megvizsgálnám, hogy a jobb eredmények mennyivel mutatnak más minimum értékeket?
Mert ha ott is %-ban azonos különbség van akkor a szenzor lehet a különbség nem pedig a tényleges hőfok...
A hőmérséklet összehasonlításban fel kellene tüntetni a szoba hőmérsékletét és a bekapcsolási közvetlen minimum hőfokokat is... Egy pár ilyen tapasztalatból le lehetne vonni a konzekvenciát... (Lehet, hogy csak magyarázni, nyugtatni akarom magam, hogy nem tudtam sokkal lejjebb menni az itt lévő jobb hőfokokhoz? Lehet ... :DDD )
De lehet benne valami...
Az egyik volt kollégám most tett össze egy 3770K-t, 4,6Ghz az elmondása alapján 1.33V-on max 70C Linx (ha igazat mond) Ugyan olyan hűtővel mint az enyém és persze kupaktalanítva nincsen...
Nekem meg 80C kupaktalanítva 1,23V-al... :F
Kíváncsi lennék a minimum hőfokaira?

[ Szerkesztve ]

(#7241) SzlobiG válasza krx21 (#7236) üzenetére


SzlobiG
félisten

Megérte ugrasztani a garit...

(#7237) kovsol Csak benchekbe látni. Nem mondom lehet ha elkap engem is a hév akkor majd leszedem, de nem igen érdekel ilyen szinten.

(#7240) krx21 Kizárt, hogy csak annyi legyen kamu.

[ Szerkesztve ]

(#7242) krx21 válasza SzlobiG (#7241) üzenetére


krx21
nagyúr

Mért ugrott a gari? Nem darabokban adnám oda... ;]
(kevesebb gonddal vissza lehet tenni, mint egy gyári vga hűtőt...)

Azt én is gondoltam (lásd zárójel :U ...)

[ Szerkesztve ]

(#7243) akoska07 válasza haddent (#7239) üzenetére


akoska07
nagyúr

[link]
olvasd el ha gondolod :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#7244) #35434496 válasza akoska07 (#7238) üzenetére


#35434496
törölt tag

Nekem ilyen lett.

(#7245) SzlobiG válasza krx21 (#7242) üzenetére


SzlobiG
félisten

Egy olyan helyre viszed vissza ahol értenek hozzá, akkor bukta, amúgy meg nálad tuti nem stimmel valami kupak levétel után kevesebb fesszel olyan hőfokot kapsz mint én. Hiába lég.

(#7244) players111 Szép, csak 10perc kb semmire nem elég, ahogy írtam fentebb nálam majd 2 óránál hibázott, ha lefut az 50kör akkor azt mondom stabil ez a 10perc max egy támpontot ad, hogy elképzelhető hogy stabil.

[ Szerkesztve ]

(#7246) akoska07 válasza #35434496 (#7244) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ez kupak javitott ?
hőfokokból annak tünik,az eddig látott-hallottak után

amugy grat :K
csatlakozom #7245 SzlobiG megjegyzéséhez

igaz már kérdeztem,de nem kaptam választ. :)
Z77 vs Z77X , mi a különbség az X javára ?

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#7247) #35434496 válasza SzlobiG (#7245) üzenetére


#35434496
törölt tag

Igy használom 3hete. BF3 stb... Sose fagyott. Tökéletesen megy. Mi kell még?

(#7248) #35434496


#35434496
törölt tag

Na itt már nem volt stabil órákon át. :) Mem 2345MHz CPU 5222MHz

[ Szerkesztve ]

(#7249) Kolondrum válasza krx21 (#7240) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az fix, h javult a hőfok mert ki is lőtte magát a gép amikor az elején mertem neki adni egy 1,36V-ot. Két hőmérőm is van a szobába, egy gép magasságba tőle 2 méterre, a hitelesség miatt, a másik mellette és 3 fokkal többet mutat ami érthető. A radiátorom a gép mellett van az ablak alatt. Tudok olyat, hogy csak a lábam fázik résre van nyitva az ablak és a radi kapja a hideget. Simán csinálok neked itt 15 fokos első magot miközben bent úgy is 22 fok marad tartósan. A radi helye a kulcs! Aztán meg ismerem már annyira a szobát meg a gépet, hogy indításkor hűvös a szoba meg a víz is, ezért tudok csodákat művelni. Ha kap pasztát a cucc nyugodj meg az pontos lesz, alapból meleg rendszerre indítom a teszteket és az olyan lesz emilyennek kell lennie.
Pillanatkép
Szobába 24fok! Gép mellett 25.6fok. Figyu már az komoly fokokat jelent ha a a radi ventiket leveszem 5V-ra. Minden rezdülését ismerem ennek a dögnek.

A szenzor kérdés a Q6600 alatt is felmerült, amivel én dolgoztam Tj max az alapján nekem meleg volt a CPU, más 5 fokkal alacsonyabbat tekintett jónak. Nekem a házam azon része nyitott ahol a CPU van a lapon, van infrásom, de annál közelebb nem jutok a CPU-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#7250) akoska07 válasza #35434496 (#7247) üzenetére


akoska07
nagyúr

BF3 az egyik legjobb "tesztprogivá" avanzsált :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.