Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28001) zsoleszka17 válasza Bjørgersson (#27991) üzenetére


zsoleszka17
tag

szia én is egy i5 3470 et vettem ez nem K jelzésű de costa rica ezis ez mit jelent az intelnél?

Asrock P67 professional I5 3470 8gb corsair vengerance R9 280x

(#28002) 04ahgy válasza zsoleszka17 (#28001) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Azt jelenti, hogy Costa Rica-ban gyártották.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#28003) 04ahgy válasza zsoleszka17 (#28000) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szia!

Egész korrekt lap. Jó a véleményem róla, volt nekem is.

A fázisok azt jelentik, hogy hány részegységre bontható a CPU tápellátása. Minél több a fázisszám, annál több önálló egység dolgozik össze. Redundánsabb.

Megjegyzem, a hozzászólásaidban jó volna mondatokat, központozást, nyelvhelyességet látni, mert a jelenlegi szint katasztrofális.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#28004) Bird


Bird
addikt

Sziasztok!

Egy i5 3570k tulajdonosa lettem Asrock z77 extreme 4 alaplappal, 2x4Gb HyperX Beast 2400Mhz DDR3 memóriával.
Milyen memória időzítéseket állítsak be 4,5Ghz körüli tuninig esetén? Az 1600Mhz CL11-11-11 @1.5 V beállítás jó lehet?
Valaki leírná, hogy mit hogyan állítsak? Noob vagyok még egyelőre a témához. :B

Köszi!

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#28005) Speed® válasza Bird (#28004) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha nem akarod 1.65Von használni, ill. 1600 körül hajtanád, akkor CL9 körül nézelődj, azt is illene vinnie. Bár a szintén 2400as Predatorokkal anno nem volt jó tapasztalatom ilyen téren, lehet, hogy Ivy IMCvel tovább jutsz. Ha más nem, 2. XMP profil, 2133/1.6V, azzal sem lenne semmi gondod, legfeljebb igazítsd utána a VCCIO feszt, ha félted.

(#28006) Bird válasza Speed® (#28005) üzenetére


Bird
addikt

Konkréten az 1,5V 1600Mhz 9-9-9 24 értékeket preferálnám. A procinál 1,25V feszültséggel kezdhetek? Remélem 4,3-4,5 Ghz körül elegendő lesz. Egy cooler master EVO 212 hűtőm van hozzá.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#28007) Bjørgersson válasza Bird (#28006) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hello! :)

Szerintem eleg 1,2-rol indulni.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#28008) Bird válasza Bjørgersson (#28007) üzenetére


Bird
addikt

Látom már te is ebben a ligában focizol. :D :R Csak az a fránya 2600k menne már el. :B

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#28009) Bjørgersson válasza Bird (#28008) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Bizony, egészen péntek óta. :DDD Jó lenne. :K

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#28010) Bird


Bird
addikt

Tuning esetén a 72-74 celsius jó érték?

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#28011) Bird


Bird
addikt

Mi lehet léghűtéssel a szélsőérték?

Itt tartok most:

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#28012) Bjørgersson válasza Bird (#28010) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerintem határeset, bár egy 212 Evoból azért többet néznék ki. :F

Használd légyszi a beilleszt gombot. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#28013) Bird válasza Bjørgersson (#28012) üzenetére


Bird
addikt

20 perc után nyaldossa a 80 fokot. Ettől a 10ks hűtőtől sokkal többet vártam... :U

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#28014) F e Z o válasza Bird (#28013) üzenetére


F e Z o
veterán

Nézted magasabb órajelen 1,2V mellett?

H2O über alles!

(#28015) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

Ha már hőmérsékletek, meg egyebek, akkor ez megfelelő több órás használat után? (játékok, internet...stb) - i53470 (3,6 GHz) + GTX660 OC

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#28016) Bird válasza F e Z o (#28014) üzenetére


Bird
addikt

Még nem tekertem feljebb. :)

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#28017) Speed® válasza Hunork (#28015) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mit szeretnél szemléltetni egy idle állásos értékekkel tűzdelt képpel..? Ezen nincsenek max értékek, csak az aktuálisak. CoreTemp+GPUz vagy HWinfo vagy ilyesmi..ami tárolja a max értéket, ha a háttérben futva hagyod.

Bird/kovy29
A 212 Evo jó hűtő..? :B

[ Szerkesztve ]

(#28018) Bjørgersson válasza Speed® (#28017) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Eddig abban a tudatban éltem, de ezek szerint rosszabb, mint egy Freezer 13? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#28019) Speed® válasza Bjørgersson (#28018) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kb. azonos szintet képviselnek, de az F13 erősebb ventivel jobb tud lenni, mert nagyobb összfelületre. Viszont ha arra gondolsz, hogy nálad hűvösebb a proci, az sok mindentől függ..difi kupak alatti pasztázás terén pl.
Egyébként nem rossz egyik sem, csak nem kell túl sokat várni tőlük és olcsón kell beszerezni őket..aprón brutál jó dolgok vannak 10 körül-alatt :)

[ Szerkesztve ]

(#28020) Bird válasza Speed® (#28019) üzenetére


Bird
addikt

Nekem baromi nagy csalódás ez a minőségi hűtőnek nevezett vacak...

Ez a legjobb amit eddig kitudtam hozni. Ha emelem a feszt rögtön 83+ értékek jönnek. :U

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#28021) Bjørgersson válasza Speed® (#28019) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem kifejezetten a 3570K-ra gondolok, pl. a 2500K-t, 1,275 V-on képes volt megfogni 70°C-on, nyáron a nagy melegben is valami 72°C volt a rekord. Ott azért már a 2500K is fűt rendesen, hiába a paszta helyetti forrasztás.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#28022) Speed® válasza Bird (#28020) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem mindegy, mi van a kupakod alatt..ha ráncbaszednéd, ez is elég lenne, hiszen Wattokat tekintve jól áll az Ivy..csak nem tudja leadni rendesen ugye.
Az eredményed kevésbé jó, szétszórtak az értékek ill. zusammen alacsonyak. Engedj neki 3GB RAMot legalább és úgy nézd meg..de készülj fel, hogy meleg lesz. Hasonlót kéne láss, magasabb értékekkel mondjuk, mert ez egy 2500K 4Gn..

Minőségi hűtő..~1.5Xes méretben már azok mennek :) Persze nem mindenki csípi a batárokat..de megvan az előnyük OCnál. Mondjuk van pár kecsesebb darab is, épp nézegettem az aprót, 10 alatt Prolima Armageddon, AF Himalaya és társai..rendesen vissza kell fogjam magam, hogy ne kezdjem el megint begyűjteni a vasakat, régi fétisem :DDD

kovy29
A Sandy egész más..a sajátom most épp passzívan hűtöm a HR02vel, <70°C.
Még az i7-2600at is simán megfogta anno 4Gn, igaz, az <1.2Vos példány volt.
Sok múlik az adott procin is..alacsony VIDesek ugye jobban be tudnak fűteni..

[ Szerkesztve ]

(#28023) Bird


Bird
addikt

Ezek az eredmények lettek 3 gb rammal.

Volt elfekvőben egy 200mm-es ventim azt is beraktam a házba közvetlenül a procihűtő fölé (CM HAF 912 ház). Így 77 fok volt a max 1,16V mellett stabil 4,2 Ghz-en.

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#28024) Grave_444 válasza Bird (#28023) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Játék alatt simán megáll 65 fokon, nyugodtan mehetsz feljebb órajelben.

(#28025) Speed® válasza Bird (#28023) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Alakul. Ahogy előttem írták, játékban nem lesz ilyen meleg, szóval ha nem LinXre akarod belőni, van még benne. Mondjuk procilimited így sincs, szóval nem muszáj nyúzni :)

(#28026) Hunork válasza Speed® (#28017) üzenetére


Hunork
veterán

öööö, nem szerettem volna szemléltetni semmit... csak gondoltam több órás (5-6 óra) után, ez így jó-e, és megkérdem. Nem bekapcsolás után, erre akartam kilyukadni. De nem számít, minden rendben, a gép összes alkatrésze rendben dolgozik.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#28027) Speed® válasza Hunork (#28026) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

De érted, ez alapján nem lehet megmondani, jó-e..terhelés közben nem ennyi, de mikor idle állapotban csekkolod a sensort, már hűvös. Az utolsó restartom 50+ órája volt és ugyanúgy ~35°C most minden, miközben írok, pedig közben volt már 70+ is, mikor ment a GTA5.

(#28028) F e Z o válasza Hunork (#28026) üzenetére


F e Z o
veterán

Amikor terheled a gépet, előtte indíts el egy HWInfo-t, azon belül is a szenzorok ablakot, majd ha kiléptél az adott alkalmazásból, akkor látod meg, mi volt a max hőmérséklet az egyes hardvereknél.

(#28022) Speed(R) : Aprón mindig ki lehet fogni jó hűtőket, néha majdnem féláron, mint a boltban. Házi lefogatóval 6-7k-ért vettem év elején az AF Matterhorn-om.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#28029) Speed® válasza F e Z o (#28028) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jaja, kincsesbánya..nemrég lőttem 8ért egy origi HR02t.
A Matteredhez még lehet én vágtam a rögzítőt anno :)

(#28030) Bjørgersson válasza Speed® (#28022) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Esetleg egy Pure Rock?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#28031) Bird válasza Speed® (#28025) üzenetére


Bird
addikt

Szerintem itt megállok, kellemes nekem ez a 4,2 Ghz. ;)

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#28032) Speed® válasza Bjørgersson (#28030) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mihez képest? Ha most kéne OCra hűtés, ezeket nézegetném: A B C D E. Persze kérdés, mi a cél..nomeg, hogy mi van a kupak alatt.

(#28033) Bjørgersson válasza Speed® (#28032) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mondjuk a F13 helyett. :D 4,5 GHz nekem boven eleg, fole egy darabig tuti nem fogok menni, ugyhogy inkabb a huto legyen csendben. Gyari paszta van a kupak alatt.

Ez az Alpenfohn tetszik egyedul, viszont nagyon. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#28034) Speed® válasza Bjørgersson (#28033) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azt már egy Brocken is veri lazán, a Matter meg hasonló. Van pár szép AF borda, ha a dizájn is fontos..a Himalaya se semmi. De a Matti a WingBoost ventivel valóban jóféle, annyiért meg főleg :K Noh..léghűtés topik ;p

(#28035) Grave_444 válasza Bird (#28031) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Te tudod, de ennyit szinte egy non K-s 3570 is tud.

(#28036) gonorrea


gonorrea
senior tag

Üdv újra!

Pár héttel ezelőtt sok segítséget kaptam itt egy 3770k tuningolásához, de valami oknál fogva nem jött össze, csak alap turbo boost ment! Próbálgattam mindent, még is mindig kifagyott a gépem, már akkor is ha turbo boost helyett kézzel állítottam be a turbos értékeket!

Úgy néz ki a tápom volta a ludas! Egy 500 W-os chieftec gps500 A8 volt, utánaolvasva inkább csak irodai gépekbe ajánlják!
Lecseréltem egy SuperFlower 650 Bronz 80+-ra (igaz többek szerint egy 450-550 is elég), Easy Tune6 programmal feljebb is nyomtam az órajelet (4,2), és az elmúlt egy napban tökéletesen működik minden!
Most próbálgatom majd állítgatni, mivel ET egyből 1.285 V-ot adott, és teszt alatt kb 83 fok volt a proci :)

Na a lényeg, hogy nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget!!

[ Szerkesztve ]

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#28037) F e Z o válasza gonorrea (#28036) üzenetére


F e Z o
veterán

4,2-re nagyon sok a majdnem 1,3V, normális 3770(k)-k 1-1,1V körül viszik. Jó tanácsként mondom, bios-ból tuningolj, ne ET-ből.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#28038) gonorrea válasza F e Z o (#28037) üzenetére


gonorrea
senior tag

Köszi, igen így gondoltam én is, hogy az nagyon sok neki, ezért már biosból állítottam

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#28039) Hunork válasza F e Z o (#28028) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Na, kérem, kis Rage, ez volt alatta. Nyilván ez egy szelet, de szerintem minden látható. A Realtemp-et használtam. Természetesen megvan a közel 2 óra log fájlja. :K

Ez meg utána egy Cinebench 11.5 teszt alatt

Remélem, jók az értékek! :K

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#28040) bandika0626 válasza Speed® (#28034) üzenetére


bandika0626
senior tag

Nekem egy Brocken hűti a 3570K-t ami 4.5GHZ-t csak 1.3V hajlandó menni viszont videószerkesztés alatt megy fel 70 fokra 800-as ventifordulat mellett pedig 100%-on megy a proci. Nyilván egy Prime95 meg IBT még vagy 10-15 fokot rátenne nem arra használom a gépet.

Ja és a proci nincs kupaktalanítva.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#28041) Speed® válasza bandika0626 (#28040) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az jó hűtő :K De az underkupak kencéd is okés, ha 1.3Von nem izzik.

(#28042) ati888


ati888
senior tag

Hello!

Most jött el az idő, hogy tuningoljam az i5 3570K procimat, megjött a Thermaltake Macho Rev B hűtő is hozzá, de először így alap órajelen tesztelném le, hogy legyen mihez viszonyítani. Milyen program a legjobb erre, az sem lenne baj, ha a hőmérsékleteket is mutatná?

Köszi

Ati

(#28043) F e Z o válasza ati888 (#28042) üzenetére


F e Z o
veterán

AVX-es LinX legalább 4GB memóval. Hőmérséklet mérésre van több szoftver : Aida64, HWInfo, CoreTemp, stb.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#28044) ati888 válasza F e Z o (#28043) üzenetére


ati888
senior tag

Hello!

Ráraktam a nagy Macho hűtőt és indításnál 55-ös hibakóddal leáll mindig, nem érzékeli a RAM-okat. Sehogy nem bírtam elindítani, utánaolvastam és írták, hogy lehet az alaplapban a procifoglalat tüskéi elmozdultak. Erre kivettem a procit és úgy látom mintha az összes láb el lenne egy irányba hajolva. Létezik, hogy túl meghúztam a hűtőt és a procit annyira rászorította a lapra, hogy elnyomta a tüskéket??? Mert ha így van, akkor kuka az alaplap? :W

Ez most kinek a hibája? Én mindent a leírás alapján csináltam, erre tönkremegy az alaplapom?

Ati

(#28045) gF válasza ati888 (#28044) üzenetére


gF
senior tag

Fotózd le az alaplapod proci foglalatát! Így látatlanban nehéz megmondani.

(#28046) Bird válasza ati888 (#28044) üzenetére


Bird
addikt

Egyáltalán nem kuka... Keresd meg Cink-Elek fórumtársat...

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#28047) Bird válasza ati888 (#28044) üzenetére


Bird
addikt

Egyáltalán nem kuka... Keresd meg Cink-Elek fórumtársat...

Itt a hirdetése. Rendkívül korrekt és segítőkész. Akár egész foglalatot tud segíteni. Szóval no para! :R

Hogy lett ez dupla? :U :U

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#28048) ati888 válasza Bird (#28046) üzenetére


ati888
senior tag

Leszedtem a hűtőt, cserélgettem a ramokat és elindult végre, visszatettem óvatosabban a hűtőt, összeraktam és elindult, most tesztelem LinX-el , eddig jónak tűnik. Lehet, hogy csak nagyon meghúztam és deformálódott kicsit az alaplap? A ramok pedig ugyanott vannak, mint előtte.

Furcsa.

Mindenesetre most megkönnyebbültem.

Ati

(#28049) Bird válasza ati888 (#28048) üzenetére


Bird
addikt

Szerintem a proci foglalatban kimozdult a helyéről egy- két láb ahogy meghúztad... Ha most jó akkor ne nyúlj hozzá. :D
Ezeken a lapokon már nincs külön memóriavezérlő a proci menedzseli.

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#28050) F e Z o válasza ati888 (#28044) üzenetére


F e Z o
veterán

Azok a lábak a foglalatban gyárilag el vannak hajolva. ;)

H2O über alles!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.