Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8451) Werkly


Werkly
őstag

Ha I5 3570K dobozán 77W van akkor az Costa? Már betettem a CPU-t és nem néztem. Doboz alapján is megállapítható fixre? Kösz!

(#8452) Repsol600 válasza Werkly (#8451) üzenetére


Repsol600
addikt

Igen, a dobozon is rajta van hogy hol gyártották.

(#8453) 04ahgy válasza Colos1 (#8448) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mert a magórajelen jár a memóriavezérlő is a CPU-ban.

(#8445) =HG=: "Az szép ! 1,5V és csak 70 C ? Víz ?" – Nem, egyszálas terhelés.

(#8439) Colos1: Nem állítottam, hogy defaultot kell nyomni. Az volt a bajod, hogy nem veszi vissza. Én meg javasoltam megoldást, amivel visszaveszi. Ennyi.

(#8441) fairi Azon az órajelen, Prime95 alatt normális hőfok.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8454) Geresics válasza Werkly (#8451) üzenetére


Geresics
addikt

Igen, itt egy remek leírás, ez alapján megtudhatod!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#8455) 04ahgy válasza Werkly (#8451) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mindegyik 77W-os, a 95W csak hiba miatt került a dobozra. A Malay és a Costa Rica is 77W. Amúgy nekem eddig pont a Malay volt tuningosabb, 12 példányból a legjobb három mind Malay. Szóval ez csak egy urban legend. Baromságnak tartom.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8456) jilian


jilian
addikt

(#8444) geresics

A Linx már annyiszor kibaszott velem, hogy arra már nincs magyarázat.
Szerintem csak arra jó, hogy ha netán valami megakasztaná a géped, és nem dobja el azonnal, mire számíts hőfokok terén, persze ez az idő múlásával csak nő és majd lekapcsol a géped...
Amit tapasztaltam: /találtam egy jó kis beállítást 4.5 Ghz -en (1.168V)/
Én is erre adtam, hogy ha itt nem dob hibát akkor überkirály... ment is 20 percet (aki ennél tovább engedi az vessen magára) hiba nélkül. F@sza. Másnap bekapcsolom a gépet, böngészek, konvertálok elhasal. Mondom ok, van ilyen. :DDD Rá két napra játszani akarok, puff kékhalál....
Namondomvárjácsakakuvaanyád nesze neked megint 20 kör 4000 rammal, semmi. Nincs hiba.
Ennyit a Linx "stabilitás" tesztről.

Azóta nálam a "stabil" szó fogalma ebben nyilvánul meg:
- max.!! 20 perc linx
- winrar teszt 20 perc (nem gondoltam volna, hogy tud meglepetést okozni)
- Cinebench
- alkalmazások/böngészés sok oldallal és mögötte futnak a monitorozó progik (cpu-z, gpu-z, hwinfo, aida, winrar, coretemp)
- és ami a legfontosabb: játék, erre a legalkalmassabb a BF3 multi, kis szervereken kevés játékossal jó...aztán betérsz egy kő kemény 64 fős háborúba....szevasz...

(#8445) =HG=

Ez nem használt 4c/8t -t! Pl.: a Cinebench már le se futott...

És igen víz:
MoRa3 4*18 cm @ 520 rpm
ház oldalt: 23 cm @ 420 rpm // hátul 14 cm @ 380 rpm

Nálam a hangtalanság az elsődleges célpont, és ez komoly! A winyók "kerregése" is zavart már, még szerencse, hogy mind hot swap-os. :DDD

(#8457) 04ahgy válasza jilian (#8456) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Így van. Nem csak a Linx stabil a stabil. Valós terhelésnél váltogatja a terhelést, órajelet, akármit, és ott könnyebben előjön egy esetleges instabilitás.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8458) Geresics válasza jilian (#8456) üzenetére


Geresics
addikt

:R
Linx-et eddig egy célra használtam: ezzel tudtam elérni a max hőmérsékletet! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#8459) 04ahgy válasza Geresics (#8458) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az AVX-es Prime95-öt sem kell ilyen téren félteni. krx21 a megmondhatója.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8460) Werkly válasza Geresics (#8454) üzenetére


Werkly
őstag

Malaysia

(#8461) Colos1 válasza 04ahgy (#8453) üzenetére


Colos1
őstag

Na, így már érthető :R

Erre nem gondoltam, azt hittem itt is külön órajelen van, mint AMD -nél.

Gondolom akkor a memóriavezérlő válik instabillá, annak kell feszt adni.

#2 - Azt a mondatot rosszul fogalmaztam, így kellett volna: "Nem kellett defaultot nyomni..." Visszaolvasva tényleg úgy tűnik, mintha kissé bántó stílusban íródott volna, sorry :B

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#8462) jilian válasza 04ahgy (#8457) üzenetére


jilian
addikt

És lehet rossz utakon evezek, de eddig a stabil (általam vélt) 4.5 Ghz beállítást, 1.24 V sikerült csak elérnem / fixálnom. :((
Hiába megy 1.168-on linx, 4 maggal 100% -on, más alkalmazás meg belenyal a 1.24 v-be 50% procihasználtságnál...ez miért van így?

(#8458) geresics

Más nagyon úgysem fogja! :N

[ Szerkesztve ]

(#8463) Werkly válasza 04ahgy (#8455) üzenetére


Werkly
őstag

Köszi! Akkor Malayosat sem kell elkapálni?

(#8464) jilian válasza Werkly (#8463) üzenetére


jilian
addikt

Nekem is Malay van.
Szerintem is tùl van ez lihegve. :K

(#8465) Werkly válasza jilian (#8464) üzenetére


Werkly
őstag

Még nincs összerakva az új konfig. Majd abban meglátjuk mit megy a CPU. Igen külföldi fórumokon is megoszlanak a kommentek.

(#8466) jilian válasza Werkly (#8465) üzenetére


jilian
addikt

Ez a tuning, nagyon lutri. Nem tudsz mit tenni.
Ha most vennèk cpu-t èn is ràgnàm a körmöm. :DDD

(#8467) 04ahgy válasza Werkly (#8463) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem hát!

(#8462) jilian: Load-Line Calibration. Droppol valamennyit, ha teljes terhelést kap, értelemszerűen a terheléssel arányos a drop.

(#8461) Colos1: AMD-nél is magórajelen van (legalábbis annál a procinál, amire én gondoltam - X2 6400+), és Intelnél is külön órajelen van (legalábbis annál a procinál, amire én gondoltam - i7-980X). :P

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8468) Colos1 válasza 04ahgy (#8467) üzenetére


Colos1
őstag

Zavarjál még jobban össze :DD

Én a Phenom II 955 -re gondoltam, ott nem a magórajelen van. Intelnél az i5-3570K -ra gondoltam, ott magórajelen van :DDD

A viccet félretéve, az alábbiak közül melyik a memóriavezérlő fesz, és mennyit kaphat büntetlenül:

VCCSA (VCCIO)
CPU PLL
PCH Voltage

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#8469) 04ahgy válasza Colos1 (#8468) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A felsoroltak közt nem szereplő VTT a memóriavezérlő fesz (elsődlegesen), a VCCSA csak kisebb részben, de köze van az IMC-hez, továbbá PCIe vezérlő, és egyebek.

A PCH kizárható, mert nem a CPU-ban van, a memóriavezérlő meg ott.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8470) Ombi5


Ombi5
őstag

Van egy Asrock P67 Extreme 4 alaplapom, ha cserelnek megjobbra, akkor lenne tobb esely a poci jobb huzhatosagara?

(#8471) fairi válasza 04ahgy (#8453) üzenetére


fairi
addikt

Úgy értve normális, hogy rövidíti-e az élettartalmát ha felmegy olyan hőfokra ritkán? Vagy ez már a "vörös" zónás hőfok

Észrevettem fiua dolgot:
alaplap msi mpower (bios 17.3), proci 3770k
core voltage amit beállítottam 1,215V, de CPU-Z és más diagnosztikai programok core voltage-nak 1,200-1.208 V közt ingadozónak írják,sztem vmi leszabályozza, pedig manuálisan 1.215 állítottam be ezt az értéket...

[ Szerkesztve ]

(#8472) Colos1 válasza 04ahgy (#8469) üzenetére


Colos1
őstag

VTT nincs a BIOS -ban :F

Akkor adok feszt a RAM -oknak.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#8473) tikshow válasza Ombi5 (#8470) üzenetére


tikshow
addikt

Normál esetben - léggel vagy vízzel - kupaktalanítás nélkül nem valószínű.

(#8474) 04ahgy válasza Ombi5 (#8470) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Max. 50MHz-et nyerhetsz az abban a lapban kimaxolt eredményhez képest.

(#8472) Colos1: A RAM-nak max. 1,575V-ot adj, ha nem tudod, mennyi a VTT feszültség, mert nagy VTT - DRAM feszültségkülönbség esetén degradálódik a CPU.

(#8471) fairi: Ha csak Prime és LinX alatt annyi, akkor az 70 fok sem lesz a valós alkalmazások alatt.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8475) fairi


fairi
addikt

alaplap msi mpower (bios 17.3), proci 3770k
core voltage amit beállítottam 1,215V, de CPU-Z és más diagnosztikai programok core voltage-nak 1,200-1.208 V közt ingadozónak írják,sztem vmi leszabályozza, pedig manuálisan 1.215 állítottam be ezt az értéket...

erre vkinek van ötlete?

(#8476) 04ahgy válasza fairi (#8475) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen. A szoftveres méréseknek köze nincs a valósághoz... Mérd meg műszerrel, annyit kap. Ott vannak a mérőpontok.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8477) bandika0626


bandika0626
senior tag

Helló mindenkinek.
Miért van az, hogy elindítom a linx-et és nem csinál semmit csak szürkén villog ahol zöldnek kellene lenni?

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#8478) krx21 válasza 04ahgy (#8459) üzenetére


krx21
nagyúr

Bizony! :K
Több esetben is, mind a memória mind, és a cpu instabilitást a hosszabb ideig futtatott Prime95 hozta csak ki... Nálam abszolút alap teszt programmá avanzsálta magát!

(#8479) don dante válasza bandika0626 (#8477) üzenetére


don dante
aktív tag

Próbáld meg rendszergazdaként elindítani... Nálam is előfordult ez a fajta probléma, de ha rendszergadakén indítom a programot szépen elindul... :K

TELEFONON GYORSABB!!! Samsung Galaxy s6 edge...:)

(#8480) Colos1 válasza 04ahgy (#8474) üzenetére


Colos1
őstag

Ezt nem tudtam :Y 1,6 V -ra mentek volna a modulok.

Megint belenéztem a BIOS -ba, de csak azokat a feszeket leltem, amiket ide is leírtam.

Közben összeraktam a szálakat, a múltkor is próbáltam húzni, akkor sem nagyon jött össze. A múltkor fél napig semmi probléma nem volt addig, ameddig az alaplap autotuningja által beállított feszekkel mentem. Akkor fagyott meg, amikor az offsettel lementem -0,05V -ot, hogy 4200 -on ne 1,224V -on menjen, mert azt sokalltam.
Ma is -0,05V offszetnél fagyott meg, de a múltkor még ilyen feszen ment Linx, Prime, BF3 és jó volt. Az 1600 -hoz kevés a 0,92V :U

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#8481) 04ahgy válasza Colos1 (#8480) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Lefotóznád a BIOS-ban a feszeket, amik vannak? Az 1,224V nem sok szerintem a 4200-hoz, ha azzal jár, hogy így energiagazdálkodás mellett is stabil a cucc.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8482) Colos1 válasza 04ahgy (#8481) üzenetére


Colos1
őstag

Itt a kép.

Azt hittem, hogy az 1,224V már "pirosban" van. Mekkora a legnagyobb adható fesz? Tudom, hogy függ a hűtéstől, de asszem van egy határ, ami fölött már megfelelő hűtés esetén is degradálódik a CPU.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#8483) JoolsNOS válasza Colos1 (#8482) üzenetére


JoolsNOS
veterán

1,45ig van talán a "hivatalos". De nem vagyok benne biztos. Bár googliban most 1.38at is olvastam.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#8484) 04ahgy válasza Colos1 (#8482) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hmmm, tényleg nincs. Durva. Megj.: az a BIOS nem tud pendrive-ra screenshotot készíteni? :DDD

A VCCSA-nak 1,2V felett nem nagyon, a VTT-nek 1,3V felett nem nagyon kell / lehet / van értelme adni. Sandy esetén ezek +0,05V-tal magasabbak.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8485) krx21 válasza Colos1 (#8482) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez a hivatalos, de jobb meg sem közelíteni! (elméleti maximum...)
ITT

(#8486) Colos1 válasza 04ahgy (#8484) üzenetére


Colos1
őstag

Köszi mindenkinek :R

De tud, csak nem találtam meg a pendrive -omat :P

Az előző lapomnál is egy későbbi BIOS frissítés után jelent csak meg az NB fesz állítási lehetőség. Az is ASUS lap volt...

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#8487) 04ahgy válasza Colos1 (#8486) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hát, akkor gyakrabban nézegesd, adnak-e ki frissítést hozzá. Ha most nem a legfrissebb van rajta, akkor frissítsd.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8488) bodva


bodva
aktív tag

Sziasztok!

Gondoltam rákérdezek nálatok, mert nekem kicsit hülyének néz ki a szükséges feszültség érték a 3570k-hoz.
Ahogy végigolvastam, mindenkinek tök jól megy, alacsony feszen a proci!

Szóval a hardverek:
Maximus V Gene
3570k

Szükséges feszültség érték 4.2-höz offsetben:
1.27V
Próbáltam már manuálisan is pakolni neki, de eredménytelen, ennyit zabál!
Elég sokmindent kipróbáltam már, de ez rohadt soknak tűnik nekem. A proci amúgy maláj k...va :D
LLC High-on van, de próbáltam már VeryHigh-on is.

A kapott feszültség érték dropp után értendő full terhelés alatt!
Várnám a javaslatokat, délután esetleg tudok feldobni képeket!

Memóriák egyébként a teszt erejéig levoltak véve 1600-ra 1.5V-ra cl9-ben (amúgy egy corsair 2000MHz-s memória és simán megy 1800on CL8-ban 1.5V-al, de biztosra akartam menni!)

Előre is köszönöm a segítséget :R

U.i.: vízzel hűteném, de igazából felesleges, mert a kupak nem veszi fel a hőt rendesen, így elvezetni sem tudom róla jól...na de ez már egy másik történet :)
Így prime alatt max 58fokos a legmagasabb mag hőmérséklete.

[ Szerkesztve ]

(#8489) Repsol600 válasza bodva (#8488) üzenetére


Repsol600
addikt

Hát igen, nagyon sok az a fesz, de ha nem tudod lejjebb vinni hogy stabil legyen akkor ez ilyen. Antituningos példányt fogtál ki sajnos. :( Pedig a lapod is nagyon jó. Az enyém 4,3Ghz-t 1,064V-al visz.
Kupak moddingot nem tervezel? :D

[ Szerkesztve ]

(#8490) bodva válasza Repsol600 (#8489) üzenetére


bodva
aktív tag

Előfordulhat :(

Már szinte minden beállítást próbáltam, ami szóba jöhet, de egyik sem okozott megváltást semmiben.
Pedig már kapcsoltam ki is feature-öket, meg be is, de semmi :\

Kár érte, de mindegy. 4.2-n is elég igazából :D
Max becserélem valami szandira (2600k), és azt legalább tudom hűteni is, mert hajlandó átadni a hőt a kupaknak :D

----
Nem tervezek moddingot, mert erre felesleges :D Minek ha tuningolni is csak ennyi fesszel lehet? 4.5 felé sehogy sem tudtam menni, pedig kipróbáltam az 1.48V-os feszt is. Egyszerűen itt vége van a procinak szerintem :\

[ Szerkesztve ]

(#8491) Repsol600 válasza bodva (#8490) üzenetére


Repsol600
addikt

Hát igen akkor valószínű ez ennyit tud nincs mit tenni. De ez azért ritka hogy 4,5-öt nem megy egy 3570K. :N
Tedd fel apróra hogy cserélnéd 2600K-ra vagy talán még 2500K se lenne rossz választás és arra még kérhetsz is pár ezrest. :D

[ Szerkesztve ]

(#8492) 04ahgy válasza bodva (#8488) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A te procid nagyon kis szivárgású (magas feszt kér, kis melegedése van). Esetleg valakivel elcserélheted, akinek HTPC-be, vagy kisfogyasztású gépbe kell, mert ezek némileg kevesebbet kajálnak wattban is. (Tehát a TDP sáv alja fele helyezkednek el.)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8493) xLt`


xLt`
tag

Sziasztok!

Szerintetek érdemes lecserélni egy i3-2100at egy i5-3470-re?
Jelenleg egy hd 6850el hajtok. VGA-t egy jóideig most még egy darabig nem akarok venni.
Most még értelmes áron el tudnám adni ezt a procit, késöbb már nem.
Vagy várjak még?

Köszi :R

(#8494) tikshow válasza xLt` (#8493) üzenetére


tikshow
addikt

Mindenféleképpen nagy előrelépés lenne, ha plusz proci erő kell. De ebben az esetben megfontolhatsz egy aprós i7-et is akár.

(#8495) xLt` válasza tikshow (#8494) üzenetére


xLt`
tag

Úgy érzem i7-re nincs szükségem és nem is lesz.
Nem használok olyan programokat, inkább csak játékgép.
Most is elég az i3, de most le tudnám cserélni nagyobbra, hogy késöbb ne kelljen.
Azért kérdezem tőletek, hogy megéri-e vagy esetleg karácsony után dob-e valami jobbat/olcsóbbat az intel?:)

(#8496) tikshow válasza xLt` (#8495) üzenetére


tikshow
addikt

Szerintem érdemi dolgok majd csak a 1150-es Haswell alapba fognak jönni, talán jövő nyáron. :)

(#8497) Geresics válasza xLt` (#8495) üzenetére


Geresics
addikt

"Nem használok olyan programokat, inkább csak játékgép."
Ez a proci kihajtja a VGA-dat, egy i5-ös nem hoz jelentős javulást.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#8498) bodva válasza 04ahgy (#8492) üzenetére


bodva
aktív tag

Köszönöm :R
Ha cserélném és IB vonalon maradnék, akkor ráfizetnék inkább egy 3770k-ra aztán kupaktalanítás, hogy legyen értelme a vízhűtésnek.

(#8499) xLt` válasza Geresics (#8497) üzenetére


xLt`
tag

A procit nem is azért venném, hanem a jövőre gondolva.
Nyilván vga-t is veszek kb 1 éven belül, ha szükség van rá :K

(#8500) S. Szabi válasza bodva (#8488) üzenetére


S. Szabi
őstag

Nekem is a 4200-hoz kicsit 1,2 felett kér, pedig Costa Rica, ez van. Nekem 1,52 Volttal a 4800 se megy neki, csak kb. 4760 körül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.