Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8701) #70339072 válasza macikos (#8697) üzenetére


#70339072
törölt tag

Ha engem kérdeznek érdemes váltani. Csak kérdés hogy miről és mire?
Én is most váltottam egy quad I3 előtti 775-ös ről erre a 3570K-ra. Bizony pont a dupplája a sebessége ami pl a GFlops-ot illeti. Ha engem kérdezel nekem pl elég a 4 mag, nem kell még 2 emulált mellé. És bizony megy a rendering is rendesen meg a 3D-zés is, nem izgultam rá a 3770K-ra. Ezzel a kis leheletfinom tuningal is már rég alúlmaradtak a régebbi I7-esek, legalább is a tesztek szerint. Nekem is simán ment pl 4500-on a proci majdnem 80 fokon most ősz végefelé a 25 fokos lakásba, de minek rohanni. a 4 GHZ is nekem bőven megfelel és minden akadásmentesen szépen csendben fut.

[ Szerkesztve ]

(#8702) 04ahgy válasza akoska07 (#8682) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Neked egy alacsony szivárgású példányod van.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8703) macikos válasza #70339072 (#8701) üzenetére


macikos
addikt

Intel 3.0GHz Prescott-ról váltok... szerinted? :D

(#8704) akoska07 válasza #70339072 (#8695) üzenetére


akoska07
nagyúr

Hát az az igazság,hogy lóf@szt sem nyertél vele.
Pontosan az az igazság,amit leirtál.
Ebben az esetben nem feltétlenül érte megy levenni a kupakot.
Azt kifelejtetted,hogy mivel pasztáztad vagy vmi mással kented be a procit.

04ahgy : Neked egy alacsony szivárgású példányod van.
Biztosan én vagyok nagyon tudatlan,de nem tudom pontosan ez mit jelent.
Ilyen megfogalmazásban még nem közölték velem,hogy sz@r a procim :DDD

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8705) #70339072 válasza =HG= (#8700) üzenetére


#70339072
törölt tag

Remélem nem baj ha nekem nem a 4.5 GHZ volt a célom, megmondom őszintén márt csak azért sem mert a GFlops nálam ugyan annyi maradt mint 4.2-őn.

Aki egy ilyen kissebb tuningot célozna meg esetleg annak lehet érdekes ez a konklúzió, aki meg a nagy tuningra hajt jótanácsként alap feltétel gondolom a vízhűtéses megoldás rá amitől én nagyon félek, mert hallani eldurrant csövekről, besült kompresszorokról is.

Ami viszont érdekelne és valahol a neten olvastam valaki meg is csinálta az a venti nélküli processzorhűtés, amin csodálkozom miért nem lehet kapni, hiszen simán megoldható lenne pláne ezeknél az új prociknál.

Lehet mondjuk maga a hűtőborda beteritené az egész alaplapot és csak ilyen házakba lehetne alkalmazni mint az enyém is, viszont megszünne a processzorok hűtőrendszerével való foglalkozás.

(Szubjektív)

(#8706) Winne válasza akoska07 (#8704) üzenetére


Winne
nagyúr

"Ilyen megfogalmazásban még nem közölték velem,hogy sz@r a procim"

Most sem ez történt. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#8707) akoska07 válasza #70339072 (#8705) üzenetére


akoska07
nagyúr

4GHz-t megcélozva sztem nem lett volna szükség levenni a kupakot,mert azt egy jó léghütéssel le lehet hűteni. Nem régóta van nálam a 3570K,erre hamar rájöttem,hogy nem minden áron kell kupakjavítani.
Illetve mérlegelni kell milyen tuningot szeretnél,és hogy érdemes-e a procival olyan szinten foglakozni,mert igéretes darab. ugy emlékszem irtuk ezt itt egy páran.

Mindenesetre grat,hogy véghez vitted. :K

#8706 Winne : vmi hasonló. kb azt jelenti. :)

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8708) #70339072 válasza akoska07 (#8704) üzenetére


#70339072
törölt tag

Sztem meg nekem megérte mert más és más a célunk. Nekem pl. egy stabil téli nyári oda nem figyelgetős gép építése volt a cél saját magamnak munkára és játékra a gyereknek egyaránt.
Másnak meg a határok feszegetése, amit bír azt hozza ha már kifizette érte valaki azt a sok pénzt, én azonban valamiért úgy tekintek a procikra is mint az autókra, egyiket sem hajtanám padlógázzal, pedig ez utóbbit még akár lehetne is talán.

A Paszta a gyári 612S-hez adott cooler masteres mellékelt csoda volt, azt vittem fel a procimagra a sapka alá is.

minden esetre a tudat azért jól eső hogy vannak bőven tartalékok de öreg rókához híven kivárok, nem e lesznek vagy születnek a tuning határait feszegető nagyrabecsült kollégáknál a későbbiekben problémák.

remélhetőleg nem.

(#8709) akoska07 válasza #70339072 (#8708) üzenetére


akoska07
nagyúr

Persze te döntöd el mi éri meg neked.
Én a hőfokokra irtam,hogy nem igazán nyertél vele,mivel a kupakjavításnak ez lenne a fő célja,
és nem azért szedjük le,mert unatkozunk. :)

Az a paszta szerintem nem a legjobb probléma megoldás volt.
Nem tudom milyet mellékelnek a hűtőd mellé,de nem jellemző,hogy nagyon jó minőséget adnának.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8710) Repsol600 válasza #70339072 (#8708) üzenetére


Repsol600
addikt

Ha már leszedted megérte volna beszerezni egy Liquid Pro-t. Azzal minimum még 5-10fokot nyertél volna. :K

(#8711) #70339072 válasza akoska07 (#8709) üzenetére


#70339072
törölt tag

Én is alaposan körbelengtem a témát a youtubeon, és az ottani videók ezzel kapcsolatban viszont arról szólnak hogy igen is megéri a skalpolós mutatványt elvégezni akinél számít 5-10 fok, mert ők ennyiről beszélnek átlagosan. Nos az eredmények megszülettek és ez megnyugtató hogy nem kamu, és köszönöm a gratulációdat is. Én azonban azt mondom a gyári tuning 3.8-on megáll alapbeállításokkal aki azt használja az ne is gondolkozzon a kupakjavítós mutatványon mert szükségtelen. Én a 4 GHZ-et céloztam meg és ehez bizonyára azért bekell hagy lássuk ártani nem ártott.

Az én tapasztalatom abból indúl hogy az előző quadom 2,8-as volt és 3 ghz-en húzna is már tévedett, és fagyogatott a rendszer akár milyen csoda hűtőket alkalmaztam a vízes blokkot kivéve. Tehát a 200 MHZ sikertelenség után a 600 MHZ 3,4-4 re ami a 3x-osa a 2,8 sikertelen 200-a után, maga a magasugrási olimpia győzelme.

köszönet az itteni infókért is hozzá mert előtte azért itt is visszaolvasgattam rendesen.

:R

(#8712) #70339072 válasza Repsol600 (#8710) üzenetére


#70339072
törölt tag

Köszönöm szépen a javaslatot, a nyárra beszerzek egy olyat, addig meg tesztelem a stabilitást, mert nem vacakolok a feszültségekkel, meg az offszetokkal sem minden auto-n megy.

(#8713) akoska07


akoska07
nagyúr

Én meg beszereztem más ramokat,ki kell derítsem mi a bibi...
Remélem ideér szombatra.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8714) andrasko válasza akoska07 (#8673) üzenetére


andrasko
senior tag

Félreértettél, nem ez elméleti max-ra vagyok kiváncsi... :))

Az én i5-3570 (non-K) gyári 38x-as turboszorzó, helyett beállítható a 42x-es szorzó.
A kérdés, hogy a i7-3770 (non-K) proci esetén, mekkora érték állítható be?
(a 39x-es turbószorzó helyett)
:R

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#8715) krx21 válasza #70339072 (#8712) üzenetére


krx21
nagyúr

Én is írtam: a kupak modding csak Liquid Pro használatával éri meg igazán...
Ha sikerül felvinni ügyesen, leesik az alád mennyit számít még! (-8-15C)...
A nélkül, olyan mint halottnak a beöntés...

(#8716) =HG= válasza krx21 (#8715) üzenetére


=HG=
addikt

Én nem használtam ezt a Liquid csodát, de nem hinném, hogy Mx2-höz képest sokkal többet tudna...Talán egy gagyi pasztát lever 10 fokkal.....

(#8717) #70339072 válasza krx21 (#8715) üzenetére


#70339072
törölt tag

Hát nem tudom, annak a gumi szerü ragyának amit lekapartam a procimag tetejéről meg a kupak belsejéről ránézésre sztem inkább hőszigetelő hatása lehetett nem hőátadó vagy vezető. Tehát a youtubeon szajkozott külföldi kollégák megállapítása helyesnek bizonyúlt, de cikkeztek is erről valahol a neten hogy az intel spórolt a hűtőzsíron és hogy ez mekkora szégyen. utánnanéztem ennek a liquidnak itthon és nem olcsó de ha ennyire azt mondjátok hogy jó akkor ma beszerzek egyet és este elvacakolok vele, köszi mégegyszer a tippet. Minden esetre azt hozzá kell hogy tegyem a mutatványom bemutatásához, hogy lelett kapargatva az összes fekete trutyi is a prociról is és a kupakról amivel egymáshoz lettek ragasztva. Sőt kicsit nagyon fimom polirpapirral meg is csiszoltam a kupak alját hogy jobban felfeküdjön a mag felszinére és meglepve láttam hogy az bizony rézből van mikor a lepolírozott ezüstös felület alól előbukkant a rendes fémszíne, nem pedig aluminiumból mint azt szintén valami fórumon egy "nagy" tudásu szakember szajkózta.

Aki meg remegne a gariveztéstől, ne tegye, bármikor visszaállítható hiszen nekem mondjuk nem célom de ha ne adj isten történne valami, a proci kupak 4 sarkára egy kis zselés pillanat ragaztó, és ember legyen a talpán aki azt mondja utánna hogy azt skalpolták és lejön mert bizony senki lenem szedi....

minden esetre amég a szilikonzsírok tesztje folyik inkább óvatoskodok ragasztgatás nélkül, és ha nagyon bejönne majd visszatesszük véglegesre ha ez az új liquid pro csoda sem szárad ki pl egy év alatt hogy újra kelljen kenni.

:K

(#8718) 04ahgy válasza krx21 (#8715) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Leesik alá az álla? :D A RAM-jaiddal hogy állsz? Mindenki 1866-os Vengeance-ot vesz mostanság, be akarnak érni. ;) Nézz csak be valamelyik RAM-os topikba, ott tárgyaltuk. :D

(#8704) akoska07: Alacsony szivárgás esetén kicsi az állandóan folyó áram. Emiatt magasabb alapfeszültséget lehet alkalmazni, és még úgy is kevesebbet melegszik a CPU. A hűtésével viszont alig nyersz, mert a kevésből lehűtve alig tudsz kevesebbet csinálni, így kevés lesz a növekedés. Az alacsony szivárgású CPU-k relatíve hűvösek, léggel, alapfeszen jól tuningolhatók, de vízzel, nitróval nem. A legmagasabb órajeleket sem ezek szokták elérni. :(

Az alacsony szivárgás nem bug, hanem feature. Speciel te most nem örülsz neki, de gondolj a kicsiny disszipációra. :DDD

A magas szivárgás esetén értelemszerűen minden fordítva van. Alacsony VID, már ott is melegedős, feszemelésre iszonyatosan melegszik, de ha hűtöd, hálás. A fentiekből is következik, hogy az urban legendet alapul véve (miszerint a Malay CPU-k antituningabbak) belátható, hogy a kisebb szivárgás produkálása okán a Malayziai gyáregység technológiai fölényben van a Costa Ricaihez képest. Én nem hiszek a legendában amúgy.

Winne: köszi. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8719) kovsol válasza 04ahgy (#8718) üzenetére


kovsol
titán

Én Malay procimra meg pont a magas szivárgás minden tulajdonsága illik
Amíg nem lesz jobb hűtésem addig ez a max amit merek használni: [link] LinX alatt már 90 fok volt :(

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#8720) 04ahgy válasza kovsol (#8719) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Örülj neki, és add kölcsön nitrózni. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8721) kovsol válasza 04ahgy (#8720) üzenetére


kovsol
titán

A 90 foknak nem örülök, nem pedig annak, hogy ilyen példány :)

May the Force be with you!

(#8722) Colos1 válasza 04ahgy (#8718) üzenetére


Colos1
őstag

Akkor alighanem az enyém is kis szivárgású.

Szóval ez akkor ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy magasabb a CPU ellenállása?

Ez kérdéseket merít fel bennem.

Szokták megadni, hogy "max adható fesz". A magas fesz degradálja a CPU-t, vagy a nagy áram? Mert utóbbi esetben a kisebb szivárgású CPU-knak magasabb fesz adható, büntetlenül. Ha meg a magas fesz degradálja, akkor olyan problémába ütközik az ember, hogy nem tud megfelelő feszt adni a CPU-nak, mert még nem érte el a megfelelő áramerősség szintet, de a fesz már tűréshatáron van.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#8723) Repsol600 válasza #70339072 (#8717) üzenetére


Repsol600
addikt

Szerintem megéri kipróbálni nem fogsz csalódni benne. Ez valami folyékony fém, olyan mint a higany. Az eredmény hasonló mintha rá lenne forrasztva a kupak tehát nagyon sok hőt át tud adni. Itt van aki ilyennel csinálta: [link]

(#8724) #70339072 válasza Repsol600 (#8723) üzenetére


#70339072
törölt tag

Köszönöm szépen a link igen hasznos.
Esetleg ha érdekel valakit majd teszek fel a liquidal is tesztképet de csak 4 GHZ-n, mert nekem az elég.
Mondjuk lehet viszonyítani az előző képekhez is majd.

(#8725) don dante válasza Repsol600 (#8723) üzenetére


don dante
aktív tag

Erős a hőmérsékletbeli különbség... A cikket végigolvasva csak néztem... Ha lecserélem a sima 3770-est egy K-ra szerintem én is belevágok a "kupakolásba"... :DD

TELEFONON GYORSABB!!! Samsung Galaxy s6 edge...:)

(#8726) Repsol600 válasza #70339072 (#8724) üzenetére


Repsol600
addikt

Érdekel persze. :D Kíváncsi vagyok mennyit hoz a Liquid.

(#8727) m3ss


m3ss
veterán

udv
milyen i5-ot erdemes most venni? nem nagyon vagyok benne a mostani cpu kinalatban..
latok itt 3300/3450/2320/2400s mindent...
alaplap tipp is johet hozza, vmi asus 1155-ben gondolkodtam...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8728) slayer006 válasza m3ss (#8727) üzenetére


slayer006
addikt

3570(K)

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#8729) m3ss válasza slayer006 (#8728) üzenetére


m3ss
veterán

ez nagyon draga, olcsobban?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8730) slayer006 válasza m3ss (#8729) üzenetére


slayer006
addikt

ár nem volt kikötés csak i5

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#8731) kovsol válasza m3ss (#8729) üzenetére


kovsol
titán

Írd le mennyit szánsz a procira és a lapra akkor könnyebb lesz.

May the Force be with you!

(#8732) m3ss válasza slayer006 (#8730) üzenetére


m3ss
veterán

jo lenne minel olcsobban. mindenkepp 4 mag kellene. q6600@3.2 helyett lenne. nem mintha ez nem lenne eleg cpu teljesitmenyben, de ddr2 meg egyeb okok miatt cserelnem. gondolom az osszes i5 tudja mar ezt teljesitmenyben nem?

vagy van ertelme egyaltalan lecserelni? kellene meg bele memoria, de eleg draga a ddr2. meg memoria atvitelben nem vmi jok ezek a q6600+ddr2 kombok. bar lehet egy ssd-vel meg +4 gbyte ddr2-vel jobban jarnek...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8733) Repsol600 válasza m3ss (#8732) üzenetére


Repsol600
addikt

Mindenképp jobban járnál egy i5-el. Ha használt is jó neked akkor vegyél azt így olcsóbban kijössz. i5 2xxx széria is jó, ehhez lapot már 10k körül kapsz, és sima 1333mhz ramot 4-8Gb-ot veszel még bele és kész. Viszont egy SSD is nagyon sokat dob a teljesítményen.

[ Szerkesztve ]

(#8734) m3ss válasza Repsol600 (#8733) üzenetére


m3ss
veterán

ezek a h61-es 10 e koruli alaplapok jok barmelyik i5-hoz, nem? amugy nincs olyan 1155-os alaplap, amin az integralt hangkartya tudna dolby digital live-ot spdifen?
szamlas kellene, de kicsit sokallom, hogy a legolcsobb i5 2310 35 netto korul van.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8735) akoska07 válasza m3ss (#8734) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ezek ennyibe kerülnek,vitatkozni nem nagyon tudunk vele. :D

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8736) Repsol600 válasza m3ss (#8734) üzenetére


Repsol600
addikt

Jó hozzá, a hangot nem tudom, biztos hogy van olyan lap is. Hát igen ezek elég drága cuccok. :(

(#8737) 04ahgy válasza Colos1 (#8722) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A max. adható fesz. az nem a szivárgási áramtól függ, az architektúránál ugyanannyi. Igen, az említett jelenség az egyik oka, hogy a magas szivárgású procik a hűtési nehézségek, az alacsony szivárgásúak meg a relatív alacsony fesz. miatt nem olyan jól tuningolhatók. Az előbbin segít a víz, kupak mod, nitró. Az utóbbin semmi.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8738) #70339072 válasza Repsol600 (#8726) üzenetére


#70339072
törölt tag

Nos kicsit utánna olvasva kicsit veszélyes ez a csodapaszta...

[link]

szerintem artic cooling mx 3 vagy 4 lesz a befutó ló.

(#8739) akoska07 válasza #70339072 (#8738) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nekem az az első kérdésem ezzel kapcsolatban,hogyan lett kör alaku a "paszta" rajta.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8740) JoolsNOS válasza #70339072 (#8738) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Elvileg "csak" az aluminiumot eszi, de majd kiderül mert elég sokan használják most.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#8741) Repsol600 válasza #70339072 (#8738) üzenetére


Repsol600
addikt

Csak az alu-t eszi meg de ez rá is van írva a csomagolásra. Másra nyugodtan rá lehet tenni.

(#8742) #70339072


#70339072
törölt tag

Az viszont tény hogy a ramiris volt az egyetlen forgalmazó és már ők sem szállítják és a listán is kifutott termékként jelenítik meg tehát valszeg ez nem véletlen.

Én angyali attitűdömként javasolnám aki ezt a vackot használja sose akarja többé a cpu sapkát levenni mert kitépheti vele a magot is....

úgy tűnik minden esetre rögzíteni a skalpot jó vele...

:)

(#8743) #70339072 válasza Repsol600 (#8741) üzenetére


#70339072
törölt tag

Elolvastad a cikket? két vörösréz lapot ragasztott össze nem alut.
és én aggódok mert a proci sapkája is réz.

(#8744) Repsol600 válasza #70339072 (#8743) üzenetére


Repsol600
addikt

Azt csak összeragasztotta de kárt nem okoz benne. A proci sapkája pedig krómozva is van belülröl is tehát a rézzel nem érintkezik a paszta.

(#8745) #70339072 válasza Repsol600 (#8744) üzenetére


#70339072
törölt tag

A lényeg hogy 2 fajtát viszek ma haza az artic coolingból. egy mx-2 est és egy négyest.
Amelyik jobban produkál azzal leragasztom a sapkát vissza a helyére 4 ponton és a mutatvány letudva...

A másik észlény döntés a krómozott réz. (már aki ezt is kitalálta)
a króm az egyik legszarabb hővezető fém

[link]

ezüst
réz
aluminium

és aztán jön a többi vacak...

-csak ezt ússzam még meg.

:)

[ Szerkesztve ]

(#8746) akoska07


akoska07
nagyúr

Én meg azt gondolom ez egy bizonyos formája a liquid pro lehuzásának.
Az az irás abban a formájában nekem semmitől nem lesz hiteles.

Ami a képen van "rézdarab" az nem volt procin,
legalábbis azelőtt hogy az a kép készült,biztosan nem.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8747) bodva válasza #70339072 (#8745) üzenetére


bodva
aktív tag

Olyan vagy :D Nem az a lényeg, hogy jól vezesse a hőt :D Hanem hogy cép legyen :D:D:D:D

Az intelnél gondoltak azokra is, akik a kupak másik oldalát is szeretnék megnézni :D

--------
Akoska miért érné meg nekik lehúzni a pasztát? Szerintem nem túl logikus. Ettől még persze lehet, hogy volt valami gubanc azzal a rézzel :U

[ Szerkesztve ]

(#8748) #70339072 válasza akoska07 (#8746) üzenetére


#70339072
törölt tag

attól még lehet jó és működhet hogy ezeket a dolgokat megosztották.

Most éppen azon kezdtem agyalni (kár hogy nem vagyok mérnök), mi lenne? ha lepolíroznám azt az ócska krómot a proci sapka belsejéből ahol érintkezik a maggal és a sapka tetejéről is ahol érintkezik a réz talpu 612S-el.

Tud erre valaki magyarázatot adni?

Gyorsabb lenne a hőleadás, vagy megerősödne a melegedés?, esetleg javulna tovább a hőleadás és kapnénk egy olyan procit ami majd csak még majd 2 3 generáció mulva lesz mikor ezeket mi kikisérleteztük és bebizonyosodik hogy pl működik???

:U

érdekes kérdések ezek...

(#8749) #70339072 válasza bodva (#8747) üzenetére


#70339072
törölt tag

szépnek szép, még belűlről is :D

kár ezt takargatni csak mi azaz a sok láma biztos lesarkazná minden másodikat kénytelenek eldugni azt a magot jó alaposan.. :)

és még milyen okosak lettek volna ha nem krómozzák hanem pl ezüstel galvanizálják a kupakot ami még fel is javítaná a hőátadási képességeket és a galvánizálásról is tudjuk hogy csak pár mikron épp ezért aki arra gondol milyen drága az nagyon nagyot is téved.

amennyi ezüst kellene egy procihoz sztem az max 500 Ft kiadást jelenthetne...

:U

[ Szerkesztve ]

(#8750) bodva válasza #70339072 (#8748) üzenetére


bodva
aktív tag

Ha jól tudom (bár én sem vagyok fizikus:D) akkor a polírozás során belülről távolodna a kupak alja és a die. A paszta pedig nem arra van, hogy minnél nagyobb távolságon keresztül tudjuk átvinni a hőt, hanem, hogy a kis egyenetlenségeket kitöltsük, valamint egyenletesen menjen át a hő.

A kupak tetejének polírozása hozhat a konyhára, de ivy-nél belül van a gond, nem felül :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.