Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8951) krx21 válasza tom_tol (#8942) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha ez stabil, akkor nagyon szerencsés vagy... (de nem hiszem... ;] )

(#8952) tom_tol


tom_tol
addikt

nem az enyém (sajnos)

(#8953) slayer006 válasza Rexcor (#8948) üzenetére


slayer006
addikt

15k -ért van akcióban Samsung 830 64GB -os
rendeszerlemeznek tökéletes ennyiért

[ Szerkesztve ]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#8954) Colos1 válasza Rexcor (#8946) üzenetére


Colos1
őstag

Nekem is Samsung 830 van, még új, de eddig jónak tűnik :)
Egy régebbi Kingston SNVP325 -ről váltottam, de nem nagyon érzek sebességbeli különbséget. Sőt, átlag használat közben semennyire, de programtelepítésnél azért más.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#8955) Winne válasza Colos1 (#8954) üzenetére


Winne
nagyúr

Az egyik legjobb széria. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#8956) Rexcor válasza slayer006 (#8953) üzenetére


Rexcor
őstag

A 15K tényleg nagyon jó ár érte, csak nem kevés a 64Gb?

(#8957) Winne válasza Rexcor (#8956) üzenetére


Winne
nagyúr

Kevés az. Nekem volt az is, inkább rádobtam és lett a 128-as. BF3 maga 25 GB, rendszer 18, trim miatt 10 megy a levesbe, aztán még semmink sincs. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#8958) Colos1 válasza Rexcor (#8956) üzenetére


Colos1
őstag

Nekem 2 év alatt max 45 GB volt rajta. A játékokat felesleges SSD-re telepíteni, azoknál max a betöltési időt csökkenti, az FPS nem javul. Kivéve néhány, de tényleg csak néhány játékot, pl. a repülőszimulátorok, meg pár olyan játék, amelyek folyamatosan olvasnak a lemezről.
Én most is csak a két repülőszimulátort telepítettem rá, a többi játék a HDD -n van.

Bár a közhihedelemmel ellentétben ezeknél sem növekszik számottevően az FPS, hanem csak stabilizálódik, a min. érték nő, a max marad.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#8959) Macei válasza Colos1 (#8958) üzenetére


Macei
tag

Szerintem sem lenne értelme játékokat SSD-re tenni. Hamarabb feltelepül meg betölt oszt ennyi.
Talán még Tervező programokat pro/desktop, catia, autocad, stb van előnye feltenni rá

Én úgy képzelném el a dolgot ahogy most is csinálom 60 gigás partíción WIN+programok, a maradékra meg játék, film, stb

Egy szót sem szólhatok mert nincs SSD-m, de karácsonyra meglepem magam fele az tuti, pénzbe elérhető a Samsungnak 830 szériája 64 gigásnák nagyobb nem kell.

Aki meg ssd-ről akar játszani inkább adja ide az arra szánt lóvét :P

(#8960) Colos1 válasza Macei (#8959) üzenetére


Colos1
őstag

Jól képzeled el :K Nálam is úgy áll fel a rendszer, hogy SSD-n a Win7 + programok + repülőszimulátorok, HDD - játékok és egyéb adatok. A dokumentumok - képek - videók - zene rendszermappák át vannak helyezve.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#8961) Macei válasza Colos1 (#8960) üzenetére


Macei
tag

huh nemsokára ránkszálnak a moderátorok mert itt a procikon kívűl minden másról szó van

(#8962) kovsol


kovsol
titán

4800Mhz -en már kér a kicsike feszt rendesen, de mondjuk még nem volt időm kitesztelni mi a minimum amivel még elmegy ennyin stabilan. [link][link] 5Ghz lenne az igazi :) az a következő lépcsőfok.

(#8964) Rexcor de ez "csak" egy i5-3570k

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#8963) Rexcor


Rexcor
őstag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat :R és bocs , hogy elindítottam ezt a sok off-ot.

(#8964) Rexcor válasza kovsol (#8962) üzenetére


Rexcor
őstag

Nekem 4,5Ghz-hez kell 1,320V szóval ne panaszkodj. :)
Egy CPU Queen-t is tudnál nyomni?

[ Szerkesztve ]

(#8965) 04ahgy válasza Macei (#8932) üzenetére


04ahgy
nagyúr

:R

Honnan indult ki, már el is felejtettem? Jah megvan. Nem kell a hőfokokat olyan komolyan venni. Ivy-nél a 80°C még csak simogatás neki.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8966) Winne válasza 04ahgy (#8965) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszönöm, ezt szerettem volna látni valakitől. :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#8967) SP!T válasza Winne (#8966) üzenetére


SP!T
addikt

Egy i7-2700 procit megéri elcserélni 1:1-ben új i5-3570k-ra? :)

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#8968) Diocles válasza SP!T (#8967) üzenetére


Diocles
aktív tag

Nem.

(#8969) SP!T válasza Diocles (#8968) üzenetére


SP!T
addikt

De az i7-es nem K-s verzió. És úgy látom alapból is majdnem azonos a teljesítményük. Ennek ellenére sem? :U

There's a device that I've been using called a whoop.

(#8970) Diocles válasza SP!T (#8969) üzenetére


Diocles
aktív tag

Ja látom. Hát ez már attól függ mire van szükséged. Ha videót konvertálsz, vagy sokat fordítasz programot, renderelsz, Battlefield 3-azol, akkor jobban jársz a 2700-assal. Egyéb esetben a 3570K lesz a nyerő.

(#8971) 04ahgy válasza Diocles (#8970) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Meg amennyiben alulfeszel, és a minimális fogyasztás a cél, akkor is a 3570K. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8972) reset válasza akoska07 (#8949) üzenetére


reset
senior tag

Valóban - és XnView-val is működik...köszi.

(#8973) #70339072 válasza SP!T (#8967) üzenetére


#70339072
törölt tag

Amennyiben te vagy a Petike részemről csak egy ajánlat volt, nem kötelező....
:)

Nekem tökéletesen elég a 3570K is.
De talán érdemes körbejárni ezt a kérdést egy picit.

Okulásként amikor az ember hazaviszi a várvavárt K-s széria egyik mintapéldányát derül csak ki, hogy ÓRIÁSIszerencséje volt? , vagy kakiba nyúlt.

Miért?

Az én esetemben pl a processzorom 2. magja 15 fokkal!!!! magasabb hőmérsékleten működött alaphangon is mint a többi ami pl engem bosszantott, pláne azok után hogy mások screenshottjait látva az általános hőmérsékleti külömbségekk 5-8 fok körül realizálodtak általában ami pl elfogadható.

Hogy esetemben a hőmérő volt e a ludas, vagy tényleg az a mag működött magasabb fokon az most tök mind1 viszont amik utánna történtek (Skalp etc) azok ennek az oknak a következményei voltak, és próbáltuk javítani ami bizony utólagosan kiderült javíthatatlan és a skalpolással az összes magra vonatkozóan is csak pár fok nyerhető, és az sem mindegy a skalpot a foglalatban hol szorítod le (mert ugyebár előre hátra csuszkál utánna) mert az én esetemben a procik melegedése is a sapka csuszkálásával együtt vándorolt hol az első 2 magra hol az alsó kettőre.

Tehát én azt javaslom nem éri meg a skalpot leszedni, mert azt a fémes csoda pasztát, pl én fel sem tenném.

De hogy adjak támpontot is sztem a 4 ghz minden 3570K-ban benne van és kiaknázható talán még a gyári hűtővel is azonban aki e fölé akar merészkedni annak nem árt avizes blokkon is elgondolkoznia, hacsak!!!! nem malaca volt a proci kifogásán és megcsipett egy olyan alulfeszelhető példányt ami pl 1 volt alatt is rendesen röfög hibák nélkül a 4 GHZ-n.

Én ezt ,,, most így látom.

[ Szerkesztve ]

(#8974) Werkly válasza #70339072 (#8973) üzenetére


Werkly
őstag

Pasztaegyenetlenség nem lehet? Nálam habár nem mindig a 4. mag a hűvösebb 11 néhány fokkal!

[ Szerkesztve ]

(#8975) krx21 válasza #70339072 (#8973) üzenetére


krx21
nagyúr

"Tehát én azt javaslom nem éri meg a skalpot leszedni, mert azt a fémes csoda pasztát, pl én fel sem tenném."

Ha a sapkát sikeresen le tudja szedni valaki akkor annak csak előnye van! A lefogató behúzása után semmilyen körülmények között nem csúszkál... A várt hőfokok csakis Liquid Pro-al érhetők el!!!
Ha nem ezt használjuk, na akkor felesleges leszedni... A "műtét" után biztos a magok közötti hőmérsékletek is változnak, majd minden paszta csere után valamilyen mértékben...

(#8976) Repsol600 válasza #70339072 (#8973) üzenetére


Repsol600
addikt

Nem lehet adni a szenzorra, mert pontatlanül mér! kb 45-50fok fölött kezd el pontosabb lenni. Pl nekem most ilyen hőfokokat mutat: [link]
Csúszkálni meg nem tud, mert a keret a sapkát szorítja le, szal ha sz csúszkálni tudna akkor a procit se tartaná a helyén.
Ha nem csinálja meg a kupak pasztázást hiába tesz rá 50k-s vízhűtést csak pár fokot nyer mert nem képes a kupaknak átadni a hőt a mag a rossz paszta miatt. És a Liquiddel lehet elérni a legjobb eredményt, a többi is hoz javulást de azokkal nem érdemes ha már szét lett vágva.

(#8977) oliba válasza Repsol600 (#8976) üzenetére


oliba
őstag

Egy olyan mérés is születhetne, ami nem az alaplapi szenzorra alapszik, hanem a bordán kimért hőmérséklet különbségre, mert ez véleményem szerint pontosabb. Pl egy hőcsőre rárkott mérőműszer

(#8978) Repsol600 válasza oliba (#8977) üzenetére


Repsol600
addikt

Meg lehetne próbálni, nem tudom milyen eredmény lenne belőle. :D A hűtő nálam se melegszik 40 foknál jobban fel, a proci hiába 70 fokos ha a hűtő nem veszi át a hőt.

(#8979) bodva válasza oliba (#8977) üzenetére


bodva
aktív tag

Ezzel az a baj, hogy a kupak alig melegszik a magokhoz képest (amíg a kupak a helyén van!)

Szóval sok értelme nem lenne a mérésnek, esetleg úgy, hogy kupaktalanítás előtt és kupaktalanítás után :)
De ott is mind a 4-6-8-x hőcsövet mérni kellene.

(#8980) oliba válasza bodva (#8979) üzenetére


oliba
őstag

De akkor megtudnád, hogy valójában mennyivel több hőt ad át az IHS a hűtőnek.

(#8981) MiB


MiB
tag

Hi

Tuning szempontjából milyen memória a jobb: dual vagy quad chanel és quad chaneles memóriát milyen alaplap használ ki? És milyen memóriát ajánlotok ami alacsony időzítéssel megy 2400 Mhz-en? Thx

(#8982) bodva válasza MiB (#8981) üzenetére


bodva
aktív tag

Ha jól tudom, akkor Quad channelhez LGA2011-es foglalatú proci kell (és lap).
Valamint ha két dual channelt betolsz elvileg azzal is mennie kellene a quadcahannelnek, de ez már kevésbé biztos!

Amúgy én most Corsair XMS3-at használok. Alapból 1.5V-on megy 1800-at cl8-ban is ha szerencsés kitet fogtál ki.

Nekem 3 vásárlásból kettő lett ilyen, szóval jó arány (most 16gb csücsül a gépben).

[ Szerkesztve ]

(#8983) #70339072 válasza Werkly (#8974) üzenetére


#70339072
törölt tag

Hát nem tudom...
Próbálkoztam én 3-4 pasztával de a megdöbbentő az a legjobbnak az bizonyult amit a gyári cooler master 612S hűtőhöz adtak.
Ahoz közelitett a legjobban az mx4 és kicsit de nem sokkal lemaradva az mx3 és a sima fehér mezei zsir volt a legrosszabb ebből a szempontból.

Most egy malay verziót nyűstölök de csodák nincsenbek 1.100 volt alatt ez sem indult el 4 Ghz-n viszont ez is 69-70 fokig megy fel a 4 gigán tehát általánosságokban is beszélhetek a costa rica után mind két proci 4 ghz-n simán megy azonban én a fölé léggel nem tenném.

Hogy milyen eredmények vannak hűtési szempontból pl egy gyári Inteles hűtővel??? talán valamelyik kollega megosztja velünk, ez az eredmény a 612S-re vonatkozik ami nálam produkálódik.

Viszont a sapka ezen fent marad mert én le nem szedem azért a 3-4 fokért és az esetleges +100 megahertzért mert a vizet én az alaplap közelébe nem viszem...

:K

(#8984) tikshow válasza MiB (#8981) üzenetére


tikshow
addikt

Semmi értelme nincsen 2400-as ramot venned, egy 1600-as bőven jó. Közel se lesz annyival gyorsabb, mint amennyivel többe kerül - duplája minimum.

(#8985) MiB válasza tikshow (#8984) üzenetére


MiB
tag

El tudnád magyarázni hogy miért is nem? 4-5 éve építettem egy tuning gépet és azóta eléggé megkopott a tudásom.:/ Thx

[ Szerkesztve ]

(#8986) #70339072


#70339072
törölt tag

Ja és itt az eredmény screen shot...

Nekem a 4 Ghz is egy pszichológiai határ volt meg a 100 GFlops is.

Elég...

Minek több? utánna nézve 5 Ghz környékén járnak 125-130 Gflops környékén a procik a neten fellelhető tapasztalatokból, tehát aki a stabilitást keresi ezekből az értékekből kiindulhat 3570K esetén, ha az eredmény eltér valami nem stimmel, mint nálam se amikor 4500 Mhz-n 98 volt a gflops.

Röviden ennyi...

Remélem tudtam segíteni.

(#8987) tikshow válasza MiB (#8985) üzenetére


tikshow
addikt

Beszéljenek helyettem a grafikonok amondó vagyok: link

(#8988) #70339072 válasza krx21 (#8975) üzenetére


#70339072
törölt tag

A liquid pro-ra azért óvatosabban beszélném az embereket rá mert láttuk a neten a képeket az összemart rézlapocskákról...

Én a proci teteje közelébe nem vinnék olyan dolgot ami maró hatású, és szerintem aki egy kicsit belegondol igazat is ad pláne ha azt állítom hogy egy mezei pillanat ragaztó olyan marásokat okoz pl egy processzor nyákon hogy az többé el sem indul...

persze rajtam kívűl ezt nem sokan tudták idáig...

:B

de most majd okulnak belőle talán.

(#8989) Ferdzsoo válasza #70339072 (#8988) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A rezet nem eszi csak az alumíniumot. Nekem rézen van kb 3 hónapja és érdekes nem ette meg. :U
Kicsit körül kell járni a témát mindenkinek és az égvilágon semmi veszélyeset nem rejteget a liquid pro.
Alumíniumra nem kell rakni ennyi.
A vízhűtésről meg annyit hogy nekem volt hogy csöpögött az alaplapra meg a VGA-ra (működés közben!), és utána meg lett pucolva alkohollal és semminek semmi baja nem lett. Szóval ez megint a másik tévhit a vízzel kapcsolatban.
A víz nem azért veszélyes mert zárlatot okoz, hanem az esetleges lerakódások vágják tönkre az áramköröket.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#8990) Repsol600 válasza #70339072 (#8988) üzenetére


Repsol600
addikt

A rezet nem oldja, csak az alut! A rezet csak összefogta, de ez a másik sima pasztára is igaz ha meg keményszik nehezen jön le ez meg ugye fémes jobban tapad. Nyáron tisztítottam unokatesóm gépét és a gyári hűtőt nem tudtam levenni róla, erre ő meg el kezdte keményen húzni és kitépte az alaplapból a procit úgy megfogta a paszta, utána még csavarhúzóval kellett lefeszegetni a hűtőröl a procit! Pedig csak sima paszta volt rajta. :)

(#8991) don dante válasza Repsol600 (#8990) üzenetére


don dante
aktív tag

AMD-s procit tisztítottál...? mert azoknál a tokozásoknál tényleg előfordult nálam is... :Y

TELEFONON GYORSABB!!! Samsung Galaxy s6 edge...:)

(#8992) ffodi válasza Ferdzsoo (#8989) üzenetére


ffodi
veterán

"A vízhűtésről meg annyit hogy nekem volt hogy csöpögött az alaplapra meg a VGA-ra (működés közben!), és utána meg lett pucolva alkohollal és semminek semmi baja nem lett. Szóval ez megint a másik tévhit a vízzel kapcsolatban."

Viccet félretéve, nekem már halt meg attól vga-m (7900GTX), és hangkártyám (Audigy 2), hogy rájuk csöpögött a hűtőfolyadék (aka víz) működés közben. Szivárgott a folyadék a prociblokk csatlakozójánál..........

"A víz nem azért veszélyes mert zárlatot okoz, hanem az esetleges lerakódások vágják tönkre az áramköröket."

Pedig bizony a víz szereti rövidrezárni a dolgokat (ha konkrétan vízről van szó, nem valami spec. folyadékról, ami nem vezet). Gondolj csak bele, hány elektronikai eszköz halt már meg attól, hogy a hidegről bevitték, és egyből bekapcsolták? (ugye lényegében itt is vízről van szó, persze jelen esetben ez a példa kicsit sarkított)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#8993) Ferdzsoo válasza ffodi (#8992) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Értem én, mobiltelefonoknál nálunk sokszor előfordult hogy megúsztatták, és még észre sem vették rögtön.
Fogtuk szétszedtük, a trutyit kipucoltuk belőle alkohollal és azt kell mondanom hogy 60%-uk működött.
Függ attól hogy hova csöpög a víz a VGA-n is ez biztos.
Amúgy nálamis a prociblokk csatlakozója volt a ludas. :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#8994) Repsol600 válasza don dante (#8991) üzenetére


Repsol600
addikt

Igen régi Sempron proci. :K

[ Szerkesztve ]

(#8995) bodva válasza Ferdzsoo (#8993) üzenetére


bodva
aktív tag

Proci blokkal én is majdnem áztattam el a cuccot :D A cső kicsit megcsavarta a menetet a blokknál :D

Első összeszerelésem volt, azóta tudom, hogy mire kell figyelni :D
Csak én eleve olyan folyadékot használtam, ami nem vezet :)

(#8996) #70339072


#70339072
törölt tag

Konklúziókénti tapasztalat átadások...:

Azért csak kirajzolódnak az előnyök mellett a hátrányok is azok számára akik pl. most ismerkednek a sufni tuning művészetével.

Reális gondolkodáshoz alap ez, és ha lehet óvainteni vagy igazán jó tanácsot adni az nem az hogy "mindenki csak a saját felelőségére", hanem az hogy ez ilyen .. de!!!.... az pedig olyan DE!!!!

azután a tuningolás mindkét oldalának (jó és rossz) ismeretében saját felelőségre elindulhat a választott úton az illető felhasználva a bios okosságait és tudva a víz vagy levegő és paszták hiányosságait hátrányait vagy itt kiteregetett jó és rossz tapasztalatait.

Az vesse rám az első követ aki azt állítja hogy a 3570K-s procik Otthoni sufni tuningos 4Ghz-es működését nem tudnák garantálni mert amit leírtam volna az pl hülyeség.

Így legalább nem lesz értelmetlen senki számára sem végigolvasni ezt a topikot, mert nem az a vita téma hála istennek hogy a 2500K szarabb e mint a 3570k, hanem annak a boncolgatása, ha valaki bevetődik egy számtech boltba és meglepi magát egy ilyen ótvarral az mire számíthat reális alapokon.

[ Szerkesztve ]

(#8997) akoska07


akoska07
nagyúr

Hi!

Kivancsi leszek a másik jövevényre Elvileg holnap itt van. Az elözöt már el is adtam,holnap postázom. Remélem hozza a postás addig amig otthon vagyok,hogy este már össze is tudjam rakni. Utána 2 nap szabad,szal lesz idöm foglalkozni vele. ;)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8998) jilian


jilian
addikt

Hát én nem tudom a Cinebench honnét vette azt az eredményt, és milyen órajelen de a 4.5 nekem nem volt elég, hogy elérjem. Kellett a 4.8. :U

(#8999) krx21 válasza #70339072 (#8988) üzenetére


krx21
nagyúr

Egy Liquid Pro-s kupak moddingal nem 3-4 fokot nyernél, hanem 12-20C-ot...
Egyébként már feljebb írtam a veszélyeiről... (csöpög, nehéz elkenni, alumíniumra nem szabad...ennyi...)
De ha nem mész 4Ghz felé akkor nem kell...

(#9000) tom_tol válasza krx21 (#8999) üzenetére


tom_tol
addikt

nekem csak egy kérdésem lenne
órajelben mennyit hozott a Liquid Pro-s kupak modding ?
hőmérséklet nem érdekes

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.