Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8301) tikshow válasza =HG= (#8297) üzenetére


tikshow
addikt

Azt is csinálhatod, hogy dobozon összerakod(proci, memória, hűtő) - semmiféle képen sem az alaplap zacskóján, mert az vezeti az áramot -, rákötöd a tápkábeleket, egy monitort meg egy billentyűzetet és megnézed, hogy jó-e. Úgyis van az Extreme4-en ki/be kapcsoló gomb. :)

Egyébként, ha egyáltalán nem vagy biztos a dolgodban itt egy videó: link

[ Szerkesztve ]

(#8302) S. Szabi válasza Geresics (#8300) üzenetére


S. Szabi
őstag

Csak 3Dmark 11-ezek most :), meg azért az az 1,5Volt nagyon nem kevés
________

A Vdroop Offset-es cucc az micsoda tulajdonképpen? Ha azt feljebb állítom, meg lehet vajon az 5000MHz? Vagy annak ehhez semmi köze? Mert ugye 1,52Voltnál többet enged, így meg csak 4800-ig megy, 4900 már nem

[ Szerkesztve ]

(#8303) =HG= válasza kovsol (#8298) üzenetére


=HG=
addikt

Széria H50-el hűtöd ?

(#8304) kovsol válasza =HG= (#8303) üzenetére


kovsol
titán

Még igen, de gondoltam rá, hogy meg kellene buherálni majd. Annyi a változás rajta, hogy coolink swif2 1200 meg egy 120p csücsül rajta.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#8305) =HG= válasza kovsol (#8304) üzenetére


=HG=
addikt

Én javaslom a buherát ! Dupla radit, meg egy kis tartályt elbír...A tripla már szerintem visszafogná az áramlást..azt nem mertem ráakasztani...

Egyébként van 95W-os 3570K.. Malaysiaival találkoztam.....Bár érdekes, hogy a dobozon 95W van, a cpu-z 77w-ot ír :F

[ Szerkesztve ]

(#8306) kovsol válasza =HG= (#8305) üzenetére


kovsol
titán

[link]

May the Force be with you!

(#8307) =HG= válasza kovsol (#8306) üzenetére


=HG=
addikt

Tévedés ! Keresztfiam most tolta az arcomba a webcam-on a dobozát, amire rá van írva ! tuti :K

(#8308) Repsol600 válasza kovsol (#8298) üzenetére


Repsol600
addikt

Ezek már teszteltek Linxel és több óra BF 3-al, de 5000-5200-on nem akarom linxelni. [link]

(#8299) S. Szabi 85-ig mehetsz hőfokban teszt alatt, valahol volt linkelve egy Inteles táblázat azon úgy emlékszem 1,5V volt a max amit szabad adni, de azt nem hiszem hogy lehet hűteni kupak modding nélkül.
Offset +/- al azt tudod állítani hogy mennyivel térjen el a gyári fesztől.

[ Szerkesztve ]

(#8309) kovsol válasza =HG= (#8307) üzenetére


kovsol
titán

akkor fussunk neki még1x és a linkekre is kattints rá: [link]

"Its a box misprint. Also verified by Intel.

They are 77W."

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#8310) =HG=


=HG=
addikt

Ilyen is van ? :F Legalább matricázták volna át !...Akkor bocsi az okoskodásért ! :B

(#8311) 7600 GS


7600 GS
addikt

Sziasztok!

Kicsit off topic a téma, de azért remélem megfér itt.

A helyzet a következő: a gépem teljesen megbízhatatlan és kiszámíthatatlan lett egyik pillanatról a másikra. Értem ezalatt azt, hogy mikor csak simán netezek, akkor a következő hibajelenségek lépnek fel: vagy csak simán kékhalál, vagy pedig előtte beszaggat az egér aztán teljesen megfagy majd kékhalál, vagy pedig csak beszaggat az egér egy darabig aztán megy minden normálisan. Azért nem gondolom, hogy hardver hiba lenne, mert Everest stabilitásteszt és játékok alatt nem hibázik a gép. A proci egyébként tuningolva van.

Én sajnos kifogytam az ötletekből, remélem Ti tudtok segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#8312) kovsol válasza 7600 GS (#8311) üzenetére


kovsol
titán

Esetleg alaplap túlmelegedés, vagy pedig nem megfelelően raktad be a gépházba az alaplapot és kicsit meg van görbülve. Első körben erre tudok gondolni. Ez a meggörbült alaplap nekem már többször előfordult, és a lakótársam is folyton szívott, erre mondom neki vegye ki a házból az alaplapot és az asztalon összeszerelve megszűnt a hibajelenség ami nagyon hasonló a tiédhez.

Ahogy írják a ram is lehet, de én mondjuk már úgy gondolkoztam, hogy te azt letesztelted.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#8313) tikshow válasza 7600 GS (#8311) üzenetére


tikshow
addikt

Memtestet neki.

[ Szerkesztve ]

(#8314) belinho válasza 7600 GS (#8311) üzenetére


belinho
senior tag

Ram hogy van beállítva, mennyi feszt kap a ram?

(#8315) 7600 GS válasza kovsol (#8312) üzenetére


7600 GS
addikt

Alaplap 30 foknál nem melegebb, tehát szerintem a melegedés kizárva. A Carbide 500R jól szellőzik. Viszont ez az alaplap görbülés egész ijesztően hangzik. :( Nehogy itt nekem kuka legyen az alaplap, mert akkor szomorú leszek. :(((

belinho: 1,5 V-ot kap. Nem hiszem, hogy a RAM a ludas, mert Everest stabilitástesztben azt is megdolgoztattam 1 órán keresztül. Én itt arra tudok gondolni, hogy valami szoftver összeakad egy másikkal. Majd rakok fel egy új Windowst, de előtte lehet, hogy kiszedem az alaplapot a házból.

Köszi mindegyikőtöknek a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#8316) Rexcor válasza 7600 GS (#8311) üzenetére


Rexcor
őstag

Ugyan ilyen problémám volt augusztusba, ugyan ezekkel a jelenségekkel.
A neted router-es?

[ Szerkesztve ]

(#8317) tikshow válasza 7600 GS (#8315) üzenetére


tikshow
addikt

Nekem ugyanilyen random crash volt, egy windows-os program se tudta kimutatni a hibát, ezek után kipróbáltam a memtestet és rögtön az elején talált hibát az egyik modulba. Gyárilag hibás volt valszeg. :(((

(#8318) belinho válasza 7600 GS (#8315) üzenetére


belinho
senior tag

Pedig ez az egér akadás ramra utal, vagy nem stabil a tuning beállításod!
Azt az everest stabilitás tesztet hanyagolnám inkább linx vagy prime 95-öt kéne kipróbálni!

(#8319) 7600 GS válasza Rexcor (#8316) üzenetére


7600 GS
addikt

Igen, routeren keresztül kapom az internetet. Ez tudna ekkora galibát okozni? :F

tikshow: Akkor lehet, hogy nekem is rá kell eresztenem a Memtestet.

belinho: Ok, lefuttatom valamelyiket.

[ Szerkesztve ]

(#8320) S. Szabi válasza S. Szabi (#8302) üzenetére


S. Szabi
őstag

Na, nekem 4800 a vége, 1,504 Volton :) Szóval nem egy tuningbajnok cucc. Most jön a VGA teszt...

(#8321) Rexcor válasza 7600 GS (#8319) üzenetére


Rexcor
őstag

Nekem is ugyan ezek a problémák voltam mint amit leírtál. Netezésnél belassult az egér ,akadozott majd kékhalál. Először én is a RAM-okra gyanakodtam de leteszteltem és nem volt semmi bajuk.
Mivel netezésnél jött elő legtöbbször a probléma ezért letöltöttem egy frissítést a routeres nethez és azóta sose jött elő a probléma. (kopp, kopp, kopp)
Szerintem próbáld ki te is.

(#8322) Rexcor


Rexcor
őstag

Rajtam kívül van még olyan szerencsétlen akinek a 3770k-hoz 1,35 V kell a 4,5Ghz-hez? :DDD

(#8323) helkis válasza Rexcor (#8322) üzenetére


helkis
addikt

mivel fűtöd? ;]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#8324) Rexcor válasza helkis (#8323) üzenetére


Rexcor
őstag

tüzifával :)
Amúgy még ezen a feszültségen sem megy játékok alatt 45-50 fok fölé ThermalTake Frio-val. Most is 29 fokos.

[ Szerkesztve ]

(#8325) Pubszon válasza Rexcor (#8322) üzenetére


Pubszon
veterán

Természetesen, nekem kell legalább annyi. :DDD

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#8326) jilian


jilian
addikt

Háát visszatértem a topikba, és így, hogy átolvastam majdnem 1000 hsz.-t...csak ámulok, milyen merész emberkék akadnak...
Gratulálok nekik!
Én már az elején megmondtam, hogy Liquid Pro-t kell adni a kicsikéknek...

Kedvet is kaptam a finomhangoláshoz. :K

(#8327) 7600 GS


7600 GS
addikt

Lefuttattam egy Memtestet, a ramok hibátlanok. Viszont a net kábelen is elszállt, szóval ebből rendszer újratelepítés lesz, remélem, hogy ez megoldja a problémámat.

(#8328) akoska07


akoska07
nagyúr

Sok videót megnéztem erről a kupaktalanitásról,de talán ő csinálja meg a legjobban.
2 perc az egész...
IHS removals - kupaktalanítás
kameraman-ülj le egyes :D

Ja és a végén nézzétek meg légyszi milyen lapba rakja bela a procit. :)) ;]

közben ebédel a család meg a gyerekek a háttérben :D

Viszont a "sárgák" tudják mi kell a ragsztónak,vagyis a ragasztótalanításnak:
plasztik kártya és nem pedig szike.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8329) Brutus880 válasza akoska07 (#8328) üzenetére


Brutus880
tag

Hát igen tud valamit a csávó de azért igen el kell gondolkodnia az embernek hogy kupaktalanítsa mivel ugrik vele együtt a garancia is... Ezért se akarok majd én se kupaktalanítani ha nekem is már végre meg lenne a proci :)

Egyébként szerintem egy Z77X-UP7 deszkába teszi bele de nem biztos

[ Szerkesztve ]

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#8330) akoska07 válasza Brutus880 (#8329) üzenetére


akoska07
nagyúr

ügyesen megcsinálta.
aki ehhez hozzáfog nem igazán érdekli a garancia.
ha tönkre megy a proci akkor az attól lesz,hogy az user tönkre teszi.
ha nem teszi tönkre ugyanugy fog tovább müködni.

nem talált,nem up7 :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8331) Brutus880 válasza akoska07 (#8330) üzenetére


Brutus880
tag

Ohh hát most látom hogy olyan deszkába rakja ami neked is van Biostar TZ77XE4 :D szép volt nem rég jöttem haza éjszakásból kicsit már hulla vagyok :)

Hát én is megcsinálnám ha ugyan úgy élne rajta a gari. De ha megtenném nem igen vennék meg így tőlem ha eladom egyszer :)

[ Szerkesztve ]

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#8332) akoska07 válasza Brutus880 (#8331) üzenetére


akoska07
nagyúr

:D az ám,jó kis biostar

simán el tudod igy adni,ügyesen rakod rá vissza normál felhasználó sose jön rá,hogy az le volt szedve.és ráadásul kap egy olyan procit ami már nem melegszuik az intel hibája miatt. :))

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8333) kockaharcos válasza Brutus880 (#8331) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Szerintem még sokan örülnének is neki, ha valaki lenne olyan bátor és leszedné, majd eladná. :D

(#8334) Winne válasza akoska07 (#8328) üzenetére


Winne
nagyúr

A bal oldali screenen megmutatott értékek szerint elég kellemes darabot gyepál. :)

@(#8333) kockaharcos: én sosem vennék olyan darabot, de hát ízlések és pofonok. :)

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#8335) 04ahgy válasza Brutus880 (#8329) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"Egyébként szerintem egy Z77X-UP7 deszkába teszi bele de nem biztos"

Szegény UP7-nek ez sértés volt. :D

(#8332) akoska07: "simán el tudod igy adni,ügyesen rakod rá vissza normál felhasználó sose jön rá,hogy az le volt szedve" - ezt meg csalásnak hívják.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8336) Brutus880 válasza akoska07 (#8332) üzenetére


Brutus880
tag

És te nem akarod kupaktalanítani a 3570K-t? :) Amúgy szerintem tuti észrevenné még ha normál felhasználó is. Elég kicsi olvasgat róla erről meg arról és még netán itt kérdezősködne ez miatt, utána még rajtam csattana az ostor vagy netán a bilincs csalás miatt...

[ Szerkesztve ]

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#8337) akoska07 válasza Brutus880 (#8336) üzenetére


akoska07
nagyúr

Előbb ide kell érjen a proci,de biztosan meg lesz műtve.
Sajnos késő délután vettem meg és ma már nem tudott ideérni,remélem holnapra már itt lesz.

Amugy mi van,senki nem alszik ? :D

04ahgy : ne gondold hogy tényleg eladnám ugy,hogy nem szóltam az előéletéről. :P

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8338) Brutus880 válasza akoska07 (#8337) üzenetére


Brutus880
tag

Akkor sok szerencsét hozzá és majd képet is kérünk majd a műtétről meg tesztekről (előtte-utána) :)

Én még nem alszok mert várom az asszonyt hogy hazaérjen 2-kor mert éhes vagyok és mondtam neki hogy hozzon valamit :D

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#8339) akoska07 válasza Brutus880 (#8338) üzenetére


akoska07
nagyúr

Persze jövök majd,tesztekkel,műtét utáni képekkel.
Remélem nem vmi antituning darab kerül hozzám,
mert ezt nem tudtam válogatni,boltból rendeltem,semmit nem tudok róla. :)

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8340) krx21 válasza akoska07 (#8339) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha megműtöd, akkor én nem szikével csinálnám a helyedben, mert túl vastag és nem is olyan éles, mint egy kétélű, régi borotvapenge... Tehát a szike sokkal jobban feszít! A pengét meg nehéz fogni! ;]
Tesztnél csinálj műtét előtti hőmérsékleteket is...
Ja csak is kizárólag Liquid Pro-t használj! :K

[ Szerkesztve ]

(#8341) akoska07 válasza krx21 (#8340) üzenetére


akoska07
nagyúr

Már eldöntöttem mivel fogom majd csinálni ( lakcímkártya :DDD ),
de előbb a gyári állapotában lesz majd megnézve.

Persze,olvastam amiket irtatok előtte a Liquid Pro-ról.
Itt is lehet kapni,kb annyi,mint otthon.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8342) jilian válasza akoska07 (#8341) üzenetére


jilian
addikt

Elàrulnàd a pontos okàt mièrt is akarod leszedni? :U

(#8343) kovsol válasza jilian (#8342) üzenetére


kovsol
titán

még meg se jött neki

May the Force be with you!

(#8344) don dante válasza akoska07 (#8341) üzenetére


don dante
aktív tag

Hy. Azért a pár fokért érdemes elbukni a garanciát...? :R

TELEFONON GYORSABB!!! Samsung Galaxy s6 edge...:)

(#8345) 04ahgy válasza akoska07 (#8341) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Így igaz. Ha gyári állapotban ígéretes, kis feszen is tuningos (tehát magas szivárgású), és egyértelműen a melegedés miatt nem tudsz továbblépni, csak akkor kupaktalanítanám a helyedben. Vannak procik, amiket véleményem szerint nem éri meg kupaktalanítani.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8346) dime27 válasza 04ahgy (#8345) üzenetére


dime27
őstag

Vagy egyszerűbb ha kikukáz egy jól menő 2600k-t :DDD

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#8347) jilian válasza kovsol (#8343) üzenetére


jilian
addikt

Ez az.

Mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok a végkimenetelre...

(#8348) don dante válasza jilian (#8347) üzenetére


don dante
aktív tag

Engem is érdekel a történet vége... :)

TELEFONON GYORSABB!!! Samsung Galaxy s6 edge...:)

(#8349) kovsol válasza don dante (#8348) üzenetére


kovsol
titán

én arra leszek kíváncsi, hogy mikor lesz meg az első tönkrement proci :B

May the Force be with you!

(#8350) Brutus880


Brutus880
tag

Hogy tudhatnám meg ha jól akarok járni hogy Costa Ricas 3770K? Mert úgy tudom az a tuningosabb, mert félek hogy nem azt kapnám meg hanem a túlfűtöttet.

[ Szerkesztve ]

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.