Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8351) kovsol válasza Brutus880 (#8350) üzenetére


kovsol
titán

Rá van írva. Szóval ha meg tudod nézni a dobozát kiderül azonnal.

May the Force be with you!

(#8352) Brutus880 válasza kovsol (#8351) üzenetére


Brutus880
tag

Tudnál nekem írni egy példát hogy melyik lenne az? Valami típus szám vagy valami.

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#8353) Repsol600 válasza Brutus880 (#8352) üzenetére


Repsol600
addikt

A dobozon a cimkén rajta van hogy Costa Rica :)

(#8354) kovsol válasza Brutus880 (#8352) üzenetére


kovsol
titán

[link]
Rá van írva rendesen betűkkel, nincs itt furfang. Meg a dobozán is rá van írva, hogy Made in xy. Meg a Batch# után ha 3 al kezdődik akkor is az.

May the Force be with you!

(#8355) Brutus880 válasza kovsol (#8354) üzenetére


Brutus880
tag

Oké most már tiszta a kép. Köszi szépen srácok! :)

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#8356) akoska07 válasza 04ahgy (#8345) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ezt én is pontosan igy gondolom.

#8344 don dante : Elsőre én is azt mondtam elég drága a proci ahhoz,hogy figyeljünk a garira.Viszont ha nem akarom eladni,akkor nem igazán érdekel a gari,mert ha én nem teszem tönkre a procit,akkor az nem fog magától tönkre menni kupakjavitás után sem.Mivel nekem számit a tuning,igy természetesen kell az a 8-10-15 fok javulás,ha érdemes tuningban jobban foglalkozni a procival.

#8342 jilian : Sok oka van. Egyik fő gondja a melegedés lehet,azon kivül még sosem láttam kupak nélkül procit,és elég őrült vagyok én is az ilyenek kipróbálásához. ;]
De ahogy 04ahgy is irta fentebb,nem minden áron kell megcsinálni.

Lehet kapok egy Malay verziót,aztán nézhetek ki a fejemből :D

A végkimenetelre én is kiváncs leszek,ha oda jut a sor.
Láttam videót ahol egy kinai-japán nem tudom milyen figura leszedte róla a kupakot,és miután összerakta ott imádkozott,hogy elinduljon a gép. Az arckifejezése mindent elárult közben :DDD
Az biztos,hogy nálam nem 2 perc lesz,mert nagyon körülményesen csinálom az ilyen dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8357) kovsol válasza akoska07 (#8356) üzenetére


kovsol
titán

"Lehet kapok egy Malay verziót,aztán nézhetek ki a fejemből"
Persze mert tuningolni csak a CR ban készültet lehet mi? Meg abban nincs gyenge darab. :U Szerintem túl van lihegve ez nagyon.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#8358) akoska07 válasza kovsol (#8357) üzenetére


akoska07
nagyúr

Végülis igen,pont a Te procid az ellenpélda erre,mert elég jól megy. :K
Malay-ból legalább ilyet kivánok magamnak. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8359) ESP válasza Brutus880 (#8350) üzenetére


ESP
senior tag

Kupakra nincs ráírva? Sandy-n rajta van.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#8360) krx21 válasza don dante (#8344) üzenetére


krx21
nagyúr

Pár fok? Nekem 17C volt az összes... Csak az MX4 vs Liquid Pro hozta a 13C-ot...(persze már kupaktalanítva...) Aki leszedte, szerintem nem bánta meg...
Egyébként visszaragasztani sokkal, de sokkal egyszerűbb az esetleges gari miatt... ;]

(#8361) akoska07 válasza krx21 (#8360) üzenetére


akoska07
nagyúr

Én nem nagyon hallottam még olyat,hogy proci csak ugy magától meghalt volna.
Szóval én nem aggódom a gari miatt. Prociknál nem.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8362) akoska07


akoska07
nagyúr

Egyébként az Intel némi plusz pénzért garanciát ad a tuningban elhalálozott procikra.
Ugynevezett biztosítást kötsz rá,procinként változó az ár.
Van Intel tuningplan list a "benevezhető" procikról.
És ha tuningban meghal a proci,egyszeri kicserélésre alkalmas a biztosítás.

Magyarul,a lényeg

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8363) Brutus880 válasza akoska07 (#8362) üzenetére


Brutus880
tag

És egy magyarországi bolt ezt eltudja intézni/vállalni hogy ilyen biztosítást megkössön velünk? :)

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#8364) akoska07 válasza Brutus880 (#8363) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ezt közvetlenül az Intel-el intézed.
Beregisztrálod a procidat,kifiezeted a kifizetnivalót,és ha baj történik csak benyujtod az igényt.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8365) Brutus880 válasza akoska07 (#8364) üzenetére


Brutus880
tag

És utána nekem küldeni fognak egy másik új procit az elhaltat meg kidobom? :) Vagy el kell nekem küldeni nekik a rosszat?

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#8366) don dante válasza Brutus880 (#8363) üzenetére


don dante
aktív tag

Ez engem is érdekelne... :R

TELEFONON GYORSABB!!! Samsung Galaxy s6 edge...:)

(#8367) tikshow válasza Brutus880 (#8365) üzenetére


tikshow
addikt

Elküldöd boltnak ahol vásároltad, mellékelve az Intel által kapott bizonylatot, hogy kötelességük cserélni.

(#8368) akoska07 válasza Brutus880 (#8365) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ahogy a cikkben is irva van,természetesen megnézik a procit.

Persze megkötések itt is vannak, ha valakinek csiszolhatnékja támad és túllő a célon az nem számít garanciális problémának, de ha normális tuning alkalmával a processzor távozik az örök üresjárati mezőkre, akkor kérdés nélkül kicserélik.

Vagyis el kell küldened a procit.
Intel nem követ el akkora hibát,hogy 20-25$ fejében küld neked egy ~200$ értékü procit anélkül,hogy megvizsgálta volna a halott procit.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8369) don dante válasza akoska07 (#8368) üzenetére


don dante
aktív tag

Köszi a választ... :R Meggondolandó... :K

TELEFONON GYORSABB!!! Samsung Galaxy s6 edge...:)

(#8370) Brutus880 válasza akoska07 (#8368) üzenetére


Brutus880
tag

Akkor ezek szerint a kupaktalanítást is elfogadják? Vagy az már túllövő lenne számukra?

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#8371) Repsol600 válasza Brutus880 (#8370) üzenetére


Repsol600
addikt

Az nem tartozik bele. :)

(#8372) Brutus880 válasza Repsol600 (#8371) üzenetére


Brutus880
tag

Rendben köszi szépen a válaszotokat! :)

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#8373) don dante válasza Brutus880 (#8372) üzenetére


don dante
aktív tag

De valószínűleg vissza lehet úgy helyezni a kupakot, hogy az-az INTELNÉL ne legyen érzékelhető...

TELEFONON GYORSABB!!! Samsung Galaxy s6 edge...:)

(#8374) akoska07 válasza Brutus880 (#8370) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ha meg tudod csinálni ugy,hogy nem veszik észre akkor kicserélhetik,de ott szakemberek dogoznak,sztem elsőre rájönnének,hogy vmi nem ok.
Én nem merném visszaküldeni ugy a procit.

#8369 don dante : Aki ésszel hajtja túl a prociját,annak sztem nincs szüksége erre.
De sosem lehet tudni... aki megteheti,hogy kifizeti ezt,annak mindenképp ajánlott.
Én is el fogok gondolkodni a biztosításon.
Azért egy kis nyugodtságot tud adni,ha léggel megküldöm rendesen . ;]

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8375) tikshow válasza don dante (#8373) üzenetére


tikshow
addikt

Esélytelen. :D

(#8376) krx21 válasza akoska07 (#8374) üzenetére


krx21
nagyúr

Simán vissza teszed, mint a üvegre a kupakot, csak itt még elszaladt perforáció sincsen... :DDD

(#8377) don dante válasza akoska07 (#8374) üzenetére


don dante
aktív tag

Nem rossz lehetőség... Ha nem váltok procit elgondolkodom én is rajta... "Bár sokáig nem szoktak meglenni az alkatrészeim"...

TELEFONON GYORSABB!!! Samsung Galaxy s6 edge...:)

(#8378) akoska07 válasza krx21 (#8376) üzenetére


akoska07
nagyúr

Szerintem az az első amit megnéznek rajta.
Nem néztem még utána az összes ivy procinak,hogyan néz ki kivülről (kondik,stb...)
De ha első ránézésre nem tudni,hogy éppen mit tart a kezében,csak a kupakról tudná eldönteni,akkor vszinü alaposan le fogja ellenőrizni az eredeti kupak van-e rajta,vagy pedig egy 3570-re rárakott 3770K kupak.

Esetleg nincs vkinek vmi belső infója Intelről ?
Sztem tuti van nekik olyan kütyü,amibe belerakják a halott procit és kiolvassa az adatokat még ugy is.
Vagy marad az első verzió,másképp épitik fel a procit,és aki ebben dolgozik elsőre megmondja mi az.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8379) ESP válasza don dante (#8373) üzenetére


ESP
senior tag

AZ intelnél?

Te most vicceskedsz? :)

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#8380) don dante válasza ESP (#8379) üzenetére


don dante
aktív tag

Nem igazán tudom, hogy-hogyan megy ez az intelnél, mert eddig ez a téma még nem foglalkoztatott... :F
De nem lenne rossz ha működne... :) Bár természetesen gondolom, hogy körültekintőek... :R

TELEFONON GYORSABB!!! Samsung Galaxy s6 edge...:)

(#8381) tikshow válasza don dante (#8380) üzenetére


tikshow
addikt

Nézd, legyen bármilyen garanciád bármire, ha megbontod a terméket buktad a garit. Laptopoknál például például ha a csavar húzásának a nyomatékát is nézhetik. Teszem azt ha te kicseréled a memóriát vagy a hdd-t egy sdd-re gariztatás előtt pedig visszarakod azt ami eredetileg volt benne, de bent a szervizbe nincsen a megadott tartományon belül a csavar húzásának a nyomatéka, akkor vége a dalnak, buktad a garit, vissza küldik neked úgy a laptopot ahogy küldted.

(#8382) ESP válasza tikshow (#8381) üzenetére


ESP
senior tag

Volt már olyan laptopom amiből hullottak ki csavarok pedig hozzá se nyúltam :D

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#8383) tikshow válasza ESP (#8382) üzenetére


tikshow
addikt

Én is szedtem már szét az enyémet és küldtem vissza gariba utána, viszont halottam ilyenről boltos ismerőstől. :) Ha minden igaz a Dell csinálja így.

[ Szerkesztve ]

(#8384) #03482112 válasza kovsol (#8357) üzenetére


#03482112
törölt tag

Szerintem is túl van lihegve. Az enyém is 4,3-on megy alapfeszen mint Kovsol-é, pedig ez is Malay.

(#8385) akoska07 válasza #03482112 (#8384) üzenetére


akoska07
nagyúr

Mutiss :K

BATCH# ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8386) JoolsNOS válasza #03482112 (#8384) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Alapfesz mit takar?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#8387) =HG=


=HG=
addikt

Mondjatok egy bios beállítást 4,5 Ghz-hez 3570K procihoz légyszives ! Megnézném, mert 10 perce raktam össze egy Costa Rica-s konfigot...Bár a Win-t sajna újra kell raknom ! :O

(#8388) tikshow válasza =HG= (#8387) üzenetére


tikshow
addikt

Bemész UEFI-be ott OC, lesz fent ilyen menüpont, hogy Load Optimized CPU setting. Kiválasztod a 4.5-öst és használod, később pedig finomhangolhatod.

[ Szerkesztve ]

(#8389) akoska07 válasza tikshow (#8388) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ez ennyire egyszerü lenne ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8390) tikshow válasza akoska07 (#8389) üzenetére


tikshow
addikt

Asrock igen. Asus-on meg ott az Auto OC.

(#8391) akoska07 válasza tikshow (#8390) üzenetére


akoska07
nagyúr

Na utána nézek mi van ebben a lapban.
még nem volt dolgom UEFI-vel.

találtam egy ilyet
van sok kép,de pont azt nem látni,nem mintha annyira hiányozna.
na keresgélek még :)

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8392) kovsol válasza =HG= (#8387) üzenetére


kovsol
titán

Windowst jó hogy újra kell raknod. Teljesen más a chipset és a cpu architektúra is a gépedben most.
És itt sincs ultimate beállítás, ahogy az AMD nél se volt. Mindenkinek ki kell tesztelni az övé mit tud.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#8393) #03482112 válasza JoolsNOS (#8386) üzenetére


#03482112
törölt tag

Lehet hogy, rosszul fogalmaztam.
Core Voltage: 0,992 és 1,024 között mozog. Ez így van nálam gyárilag ezen nem állítottam semmit csak a biosban 43-ra húztam a szorzót.

(#8394) =HG= válasza kovsol (#8392) üzenetére


=HG=
addikt

Nevetni fogsz, de simán megy win7 !

(#8388) tikshow : Én csak manuálba lőttem 45-re, kapott 1, 12V-ot és használom. Létezik, hogy AIDA cpu stress alatt ennél a beállításnál csak 45 C a cpu ??

[ Szerkesztve ]

(#8395) tikshow válasza akoska07 (#8391) üzenetére


tikshow
addikt

Majd csinálok képet róla, ha érdekel.

(#8394) =HG=: Léggel az igen érdekes lenne, pedig az AIDA pontos, szóval ezek szerint van rá valami esély.

[ Szerkesztve ]

(#8396) kovsol válasza =HG= (#8394) üzenetére


kovsol
titán

Oké, hogy megy, de te nem fogsz sokáig nevetni mikor elkezdenek előjönni a gondok vele. Haverom is azt hittem majd intel amd váltás után nem rak windowst, mert teljesen oké a rendszer. Aztán pár nap múlva rájött mégis reinstall kell.

May the Force be with you!

(#8397) =HG= válasza kovsol (#8396) üzenetére


=HG=
addikt

Persze ! Újra is fogom rakni mindenképp! Csak azt hittem, hogy el sem fog indulni ! Azért pl érdekes. hogy win élményindexben (tudom nem sokat számít) rosszabb pontot kaptam vinyóra. meg vga-ra, mint előtte volt !

(#8395) tikshow : moddolt H50..úgyhogy nem lég...

[ Szerkesztve ]

(#8398) tikshow válasza =HG= (#8397) üzenetére


tikshow
addikt

Miben módosított?

(#8399) kovsol válasza tikshow (#8398) üzenetére


kovsol
titán

Dupla rudi és tartály is van rajta. Csak azért tudom, mert beszéltem vele privátban, mert én is tervezem majd az okosítását a hűtésemnek.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#8400) akoska07 válasza =HG= (#8394) üzenetére


akoska07
nagyúr

ha lőnél egy screenshot -ot okosabbak lehetnénk :P

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.