Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7751) hertotti


hertotti
csendes tag

Hi all!
Ne haragudjatok hogy itt teszem fel a kérdést ami nem ide való!
Adott egy Gigabyte z77x ud5h + 3570k + x-fi titanium hangkártya és hx650 tápegységgel!
Az utóbbi napokban kezdte el hogy pl cs:go ban nagyobb tűzharcban elkezd recsegni a hang egy idő után , sőt most már közbe zenehallgatás alatt is csinálja , próbáltam másik hangkari driverel de nem segített sőt rosszabb lett... ja és a füles amit használok steelseries siberia v2 ...hangfalak meg z906 de már nagyon idegesít ez a dolog..
akinek valami ötlete van legyen oly kedves jelezze :R :R

(#7752) kisza25 válasza melan (#7750) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nem fogja kiváltani, mert a butított HD2500 van benne :Negy HD4650 is kenterbe verné ezek arra vannak, hogy legyen kép a monitoron és filmnézésbe besegít.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#7753) tikshow válasza hertotti (#7751) üzenetére


tikshow
addikt

Alaplapi hangkártyával recseg? Másik PCI slotba recseg?

(#7754) hertotti válasza tikshow (#7753) üzenetére


hertotti
csendes tag

alaplapi le van tiltva biosban , másik slotban nem probáltam még

(#7755) tikshow válasza hertotti (#7754) üzenetére


tikshow
addikt

Jó lenne engedélyezni és megnézni.

(#7756) kisza25 válasza hertotti (#7751) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem dfx prg felrakása, majd eltávolítása után volt ugyanez, nem tudom, te esetleg használod/tad...
(#7757) hertotti: a dfx egy program ami a hangzásra van hatással és nekem az kevert be, lehet nálad is szoftveres a probléma

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#7757) hertotti válasza kisza25 (#7756) üzenetére


hertotti
csendes tag

mi az a dfx? :F
engedélyezem akkor az alap hangkarit és megnézem azzal akkor mit produkál

(#7758) hertotti válasza hertotti (#7757) üzenetére


hertotti
csendes tag

na akkor most kipróbálok mindent , ki kell szűrnöm ma a problémát mert nagyon zavaró már :R

(#7759) 04ahgy válasza Kolondrum (#7748) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az, hogy kikerül (tehát valami a gyártó szándéka ellenére, nem jogszerűen történik) és az, hogy nem hozható kereskedelmi forgalomba, szerintem nem opponens fogalmak.

(#7758) hertotti: Ha neked a hangkártyáddal van a bajod, akkor nem nagyon helyénvaló az Ivy Bridge topikban hibakeresési információkkal offolni a témát. Még akkor sem, ha amúgy ilyen CPU-d van, mert a hiba nem a CPU-ban van.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7760) Winne válasza 04ahgy (#7747) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi, akkor jól sejtem, hogy ezek nem válogatott erősebb darabok, csak jelölve vannak, mint pl. a tesztereknek, újságoknak kiküldött hardverek?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#7761) haddent válasza Winne (#7760) üzenetére


haddent
addikt

Szerintem, az alapján, amit eddig hallottam, olvastam teszteket ES példányokról, pedig de, jobbak. Nem feltétlen a legjobb darabok, de a nagy átlagnál jobbak sokkal.

(#7762) polgi803


polgi803
őstag

Én meg azt mondom, mire 5 Ghz kell majd, addigra rég újabb, erősebb procitok lesz...minek szénné húzkodni egy átlagos procit...egy átlag 4.4-4.7-ig húzott bőven elég mindenre...sztem... :U

(#7763) Winne válasza polgi803 (#7762) üzenetére


Winne
nagyúr

Nekem már most nem elég, nem tekeri ki a két vga-ból a kraftot. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#7764) haddent válasza Winne (#7763) üzenetére


haddent
addikt

Lehet, hogy az i7 kitekerné... Egyébként 2x milyen kari az? Ilyenről se hallottam még, még ha 4et mondtál volna :Y

(#7765) polgi803 válasza Winne (#7763) üzenetére


polgi803
őstag

Pedig tesztek alatt erősebb mint egy 2600K. Nekem az volt, de akkor az sem hajtotta volna ki? Hoppá...akkor mi? 2011-es Xeon-ok???Pffff....akkor maradok a passziánsznál... :U

(#7766) HSM válasza polgi803 (#7765) üzenetére


HSM
félisten

De most őszintén, mi a frász van akkor, ha nem hajtja ki? :U
Fáj, ha nem 100%-ot látsz a VGA-kihasználtságmérőn vagy mi? :)

Én anno a GTA4 miatt (is) vettem idejekorán x58-as I7-es rendszert. Ha az ember a maximumot akarja, az zsebbenyúlós, a s1155 meg még mindig csak mainstream cumó. Highend game-hez highend vas is illik, ez mindig is így volt, vagy marad itt-ott butítás, meg a kisebb szaggatások elviselése. Bár végülis a pasziánsz is opció, bár azért kicsit túlzás. :)

(#7767) Winne válasza haddent (#7764) üzenetére


Winne
nagyúr

Két darab 7850-es. :)

Fps szerzés érdekében vettem, de arra kapufa lett, mert a proci egy darabig bírja a BF3-at, onnantól meg csak a grafika emelésével tudom terhelni a vga-kat. Sosem gondoltam, hogy ez a proci nem lesz elég...

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#7768) kovsol válasza Winne (#7767) üzenetére


kovsol
titán

i7 -el se lenne sokkal jobb, BF3 nem az a játék ami szereti a HT -t, de igazából nem sok játékban érezni a HT előnyét.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7769) polgi803 válasza HSM (#7766) üzenetére


polgi803
őstag

Amíg volt még Asus 7850-em és 2600K-m,addig minden fullra volt állítva a BF3-ban és simán ment...mindenki mondta hogy 64 fős terep,meg minden...nekem egyszer nem akadozott...nem tudom mi volt,de hiába meresztettem a szemem nem volt baj vele...lehet 2 VGA sok neki,vagy mittomén...nekem jó volt...

(#7770) Diocles válasza kovsol (#7768) üzenetére


Diocles
aktív tag

(#7771) kovsol válasza Diocles (#7770) üzenetére


kovsol
titán

és a HT miatta mikro akadások ?
3400Mhz -en menne a 2500k akkor már csak 8fps lenne az eltérés 1024x768 ban, ez mondjuk ultrán 1080p ben jelentene 1fps eltérést

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7772) Diocles válasza kovsol (#7771) üzenetére


Diocles
aktív tag

A fontosabb minimum fps-sel számolva 3,4 GHz-es 2500K esetén 12 fps lenne a különbség. Ez 16%-os növekedés a HT hatására. A processzorterhelés felbontásfüggetlen. Ha elég erős a videokártya, 1080p-ben is ugyanekkora volna a különbség. Még ha okoz is mikroakadásokat a HT (valószínűleg a core parking okoz egyébként), az már ebben akkor is benne lenne.

Ha van játék, ami kihasználja a HT-t, akkor az a BF3.

(#7773) HSM válasza Diocles (#7772) üzenetére


HSM
félisten

Ha a core parking okozna mikroakadásokat, akkor a játék lenne brutál szarul megírva, amit azért kétlek. Inkább az egymás elől erőforrást lopó szálak rossz összejövetele okozhat mikroakadást. A HT-vel midig is ez volt a helyzet, általában az átbocsájtóképesség javul, a válaszidő romlik.

(#7774) ETOM válasza HSM (#7773) üzenetére


ETOM
addikt

Ha a core parking alap beállításon volt nálam BF3 két szálat érintetlenül hagyott. Mikor kikapcsoltam akkor egyből 8 szálon futott. Mondjuk nem tudom mennyit számít ez.

[ Szerkesztve ]

(#7775) haddent válasza Diocles (#7772) üzenetére


haddent
addikt

Na ez a mikrolag, fps, szaggatás, kihajtás már állandó téma itt és a hd 79xx topikban is. Amint kijön a MoH:Warfigher (ugyanaz a motor?), megveszem, és akkor már tudok saját tapasztalat alapján nyilatkozni, lesz elemzés, mostmár nagyon kiváncsi vagyok.

(#7776) 04ahgy válasza haddent (#7761) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szerintem meg nem. Nem olvastam a teszteket, hanem jópár ES és jópár retail példány járt a kezemben. Tökátlagosak voltak. (Vagy max. annyiban tértek el, hogy a típusazonos retail CPU szorzózáras volt, ezek meg szorzózármentesek, pl. i7-860 ES).

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7777) kovsol válasza Diocles (#7772) üzenetére


kovsol
titán

[link]

May the Force be with you!

(#7778) ETOM válasza kovsol (#7777) üzenetére


ETOM
addikt

Valahol azt olvastam, h azért volt ilyen a HT-s prociknál mert a bulldozerre optimalizáltak és ebből jöttek gondok ez igaz? Mikor megjelent a játék nekem is így akadozott az i7 2600-n.

(#7779) 7600 GS


7600 GS
addikt

Kicsit off, de azért remélem hogy elfér itt.

Milyen hűtőt ajánlanátok olyan 7-8 ezer forintig bezárólag egy 3570K-ra? Egy CM Hyper 212 EVO korrektül le tudná hűteni? Nem tuningolok extrém módon, feszültséget sem emelek sokat.

(#7780) Rendo84


Rendo84
senior tag

i5 3570K-s procim van jelenleg és Gainward GTX 570 Golden Sample GLH kártyát hajtok vele.
Előbb utóbb szeretnék majd váltani GTX 680-ra, de nem tudom hogy kihajtaná-e maximálisan ezt a kártyát is, illetve ha egy i7-es procival működne, lenne-e még valami érzékelhető plusz?
Alaplapom Asrock Z77 Extreme 4.

(#7781) SzlobiG válasza Rendo84 (#7780) üzenetére


SzlobiG
félisten

Simán kihajtaná, semmi plusz nem lenne I7-el.

(#7782) Winne válasza Rendo84 (#7780) üzenetére


Winne
nagyúr

Nemsokára lesz nálam is egy 680, lemonitorozom neked, ha érdekel. ;)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#7783) Pubszon válasza Rendo84 (#7780) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem GTX670 van GTX680 feletti órajelen.
A 3770K 4.2GHz-en teljesen ki hajtja a kártyát. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7784) Winne válasza Pubszon (#7783) üzenetére


Winne
nagyúr

Mennyi az az órajel, amin hajtod? Szoktad monitorozni a gpu kihasználtságát? HT megy, vagy kikapcsoltad?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#7785) tomama válasza Winne (#7699) üzenetére


tomama
aktív tag

12.8-as driver van fönt?mert nekem azzal pont ezt csinálta.felraktam a 12.6-ot és 100%-on pörgeti a GPU-t.

(#7786) Winne válasza tomama (#7785) üzenetére


Winne
nagyúr

Most már az új béta, ezzel még inkább cpu limit, mert több van a kártyában. :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#7787) Pubszon válasza Winne (#7784) üzenetére


Pubszon
veterán

Így használom.

Nem szoktam, de tegnap direkt néztem az itten folyó ügy miatt, és a GPU kihasználtság végig maxon ment, 64-es teli szerveren a BF3-ban.
Mikrolag meg ilyenek nincsenek.
A grafika ultrán, az AA kikapcsolva.
Proci kihasználtság 50-60%.
Ha még érdekel valami, meg tudom nézni. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7788) SzlobiG válasza Winne (#7784) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nálam BF alatt végig 98-99%-on megy a 680, 4.6GHz-en, de alap procival is annyin megy.:U

(#7789) Winne válasza SzlobiG (#7788) üzenetére


Winne
nagyúr

+ @(#7787) Pubszon: jó jelek, az előző tulaj 1200-on használta, 1240 a max azt mondja, és AA nélkül hozza a cf-et, már amennyire ki bírom hajtani, AA nélkül többet is picivel. Várom már, a procit így hagyom sztem 4.4-en, így sem kér olyan sokat. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#7790) Colos1


Colos1
őstag

Kellene egy kis help.

A jelenlegi gépem hónapokig szarakodott, ezért a múltkor rendeltem új lapot+procit, ASUS P8Z77-V + Core i5-3570K -t.

A gond az, hogy megvan a hiba oka, mégsem döglődik, ezért felesleges megvennem. DE, ha a jelenlegihez képest nagy előrelépés lenne, főleg játékokban, akkor nem mondom vissza. Akkor is jöhet, ha időtálló proci, legalább 3 évben gondolkodom.

Jelenlegi gép az adatlapomon.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#7791) kovsol válasza Winne (#7789) üzenetére


kovsol
titán

Én 4,3-ra tettem a procit, ezt még viszi minden fesz módosítást nélkül. Ez 1,06V -t jelent bios szerint.

May the Force be with you!

(#7792) haddent válasza Colos1 (#7790) üzenetére


haddent
addikt

Kategóriákkal jobb ez az új konfig. Persze kell 1 bika vidikari is. Az alaplapból elég egy kicsit szerényeb is esetleg. A proci bőven fogja 3 évig bírni, viszont tudnod kell ,hogy esetleg még a mostani is elég lehet egy ideig, tehát halogathatod esetleg. Innentől a te kezedben.

(#7793) helkis válasza Colos1 (#7790) üzenetére


helkis
addikt

sokkal jobb az intel, még alapon is a tuning amd ellen! (sajnos, ezért is drága..) 3évet bőven kiszolgálja!
a 7950 meg fog táltosodni.. :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#7794) Winne válasza kovsol (#7791) üzenetére


Winne
nagyúr

Nekem azért ennél lényegesen többet kér a 4.4-hez, de nem is zavar. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#7795) polgi803 válasza helkis (#7793) üzenetére


polgi803
őstag

+1

(#7796) Colos1 válasza helkis (#7793) üzenetére


Colos1
őstag

Értem, köszönöm. :R

(#7792) haddent: A 7950 950MHz Edition nem elég bika :F Az alaplapra te mondtad, hogy megéri a felárat a borda miatt. :P
Erről jut eszembe, miért kell 1,5V -osnak lenni a RAM -nak? Ezek amúgy olyanok, 1,5V 1333MHz 9-9-9-24 -es időzítésekkel. Kingston KVR1333D3N9K2/4G, és 2 kit, az egyiket pár hónapja vettem. Nem ugyanazok a chipek vannak rajtuk, az remélem nem lesz gond. A régi KIT Elpida chipes, az új meg asszem Kingston.

Amúgy köszi mindkettőtöknek :R

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#7797) haddent válasza Colos1 (#7796) üzenetére


haddent
addikt

Semmi gond nem lesz, egy channelben legyen ugyanolyan, a másik az szinte mindegy milyen, nekem sem tök egyforma csak 2x2 stick...
Igen, valóban én mondtam. Megéri, ha van rá pénzed, de te az előbb még vissza is akartad mondani az egészet :F Ezért mondom, hogy egy LE verzió is tökéletes, és spórolhatsz vele, így esetleg nem kell visszamondani mégsem :R Nem csak a borda miatt, jónéhány plussz funkció, és a borda alatt a VRM is erősebb, minőségibb.
A vidikaridat pedig csak utólag csekkoltam, de nyilván nagyon is bika (már csak azért is mert nekem is az van :DDD )! De most nézem, nem is írtam, hogy venni kell új vidikarit, csak általánosságban kell mellé :P

[ Szerkesztve ]

(#7798) misionline


misionline
tag

Sziasztok.

Ez a hűtő elég egy 4.4 - 4.5Ghz es tuninghoz Corsair Hydro H60. ?
Alaplapom Asrock Z77extreme 4 CPU: i5-3570K.

(#7799) misionline válasza Pubszon (#7787) üzenetére


misionline
tag

Szia.
Hogy tudod nézni BF3 ban, hogy mennyi a cpu kihasználtság?

(#7800) Colos1 válasza haddent (#7797) üzenetére


Colos1
őstag

Nem az ára miatt akartam visszamondani (bár nem olcsó), hanem azért, mert a jelenlegivel még el lettem volna, ha nem megy tönkre. :)
Csak a megrendelés utáni napon véletlenül rájöttem arra, hogy a fél éve feltelepített AMD AHCI Driver volt a ludas... :W :O

Ha minden jól megy, hétvégére meglesz :)

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.