Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10351) Imy válasza Imy (#10349) üzenetére


Imy
veterán

Közben találtam olcsóbbat, Ipad Air 16Gb 105.000Ft házhoz szállítással.

A kérdés, hogy ennek a hardvere mennyire jó, mert nem mai tervezés egyik sem....

(#10352) Imy válasza blakey (#10350) üzenetére


Imy
veterán

Holnap megyek, és megtapizom mindegyiket még egyszer a Mediamarktba, az a biztos, addig én sem merek dönteni. A két fentebbi típus lesz, csak nem tudom melyik képátmérőben. Illetve a nagyobbik hardveréről várnám a véleményeket. ;)

(#10353) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Ez az oldal nálatok is használhatatlan safarin? [link] Kattintasokat érzékeli de az erintest, gorgetést nem.

Mostanában gyanúsan egyre többször csinalja ezt az Air 9.2-vel egy egy weboldalnál. Nagyon ritkán de feltűnt.

[ Szerkesztve ]

(#10355) CharlieDrop válasza legiaap (#10348) üzenetére


CharlieDrop
veterán

köszi

plex alkalmas lehet rá?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#10356) blakey válasza CharlieDrop (#10355) üzenetére


blakey
titán

Ha egy másik eszközön is, akár egy androidos telefonon fut a Plex, akkor átküldhető, megjelenik a listában és kiválasztható a megfelelő "kijelző".

(#10352) Imy
…csak nem tudom melyik képátmérőben. - átló. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10357) h1mpi válasza Imy (#10352) üzenetére


h1mpi
nagyúr

ment pü

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#10359) Alex91 válasza Imy (#10352) üzenetére


Alex91
félisten

[link], ezt...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10360) Imy válasza #05304832 (#10354) üzenetére


Imy
veterán

Azt pedig 115-e-ért találtam. ;) [link]

(#10362) koxkids válasza Imy (#10360) üzenetére


koxkids
őstag

Sokáig én sem tudtam dönteni, hogy melyik méret legyen.. (Mini vs. Air), de végül jó pár kézbe vétel után döntöttem, kell az a 10" :) 1 hónapja van meg az Air2, de imádom. Netezni, vonaton filmet nézni, mindent sokkal sokkal egyszerűbb, plusz 9.0 óta van kettős nézet, sokszor jól jön két alkalmazás egyszerre. Ez a minin eléggé nehezen használható szerintem.

Amióta megvan az Air2, alig használom a laptopom :D

[ Szerkesztve ]

(#10363) blakey válasza Imy (#10360) üzenetére


blakey
titán

A 32GB-ot én is merem ajánlani, rengeteg cucc elfér rajta.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10364) Noxy válasza vadászcsiga (#10353) üzenetére


Noxy
veterán

Nálam semmi gond vele.
Úgy megy ahogy kell. (IOS 8.3 JB)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#10365) Imy válasza koxkids (#10362) üzenetére


Imy
veterán

És az Air2 megér kicsit többet mint az Air? Lenne egy használtan a 16Gb-os verzió 110e-ért. (2015 szeptemberi).
Itt érdemes mérlegelni, hogy az Air 16Gb 105.000HUF, aaz Air 32Gb pedig 115.000HUF.

Illetve az Air2 16Gb [link] újan 125.000HUF. :F

[ Szerkesztve ]

(#10366) Alex91 válasza Imy (#10365) üzenetére


Alex91
félisten

A hasznalton alkudj meg le egy 5-10k-t, meg erre ugyelj: [link]

Azert jobb az Air2, de a 16 GB lehet, hogy keves lesz hosszu tavon. De a felhasznalastol is nagyban fugg, hogy mennyi hattertar lesz eleg.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10367) vadászcsiga válasza Noxy (#10364) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nálam makacskodik. Na mindegy, ez van

(#10368) CharlieDrop válasza blakey (#10356) üzenetére


CharlieDrop
veterán

1000 hála a válaszért.:) :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#10369) Imy válasza Alex91 (#10366) üzenetére


Imy
veterán

A használt már tárgytalan, még sem adja el...

Amúgy az új felé hajlok.

(#10370) _adaml21_ válasza Imy (#10349) üzenetére


_adaml21_
őstag

Én is azt tanácsolom, hogy mindenképp fogdosd meg őket, és az alapján dönts.

Döntő tényező lehet az, hogy inkább otthon szeretnéd-e használni, a kanapén ülve, vagy sokat utazol, buszon/vonaton használnád. Nyilván utazásnál előny a kisebb méret, míg otthon a nagyobb kijelző jön jól.
Nekem először iPad 2 volt, de nehéznek, és túl nagynak találtam, főleg buszon volt kényelmetlen használni. Aztán váltottam iPad minire, és nagyon meg volt elégedve a méretével, főleg a súlyával.
Mikor kijött az iPad Air, annak a súlya viszont beesett egy olyan határérték alá, ami már használhatóvá tette számomra buszon, vonaton, és a nagyobb kijelző is egyértelműen növelte az élményfaktort.
Ez a határ viszont egyéni preferencia, barátnőmnek mini2 van, és semmi pénzért nem váltana Airre, neki még az is túl nehéz/nagy.

Másik döntő tényező az ár, véleményem szerint nem ér 30ezerrel többet az Air a mini2-nél, mert hardverre ugyanaz, retinás mindkettő, szerintem ennyi "spórolást" megér a kisebb kijelző, főleg, hogy bizonyos helyzetekben egyenesen előnyös.

Tudom, nehéz a döntés, én minden egyes telefon/tablet/notebook stb vásárláskor ugyanezen megyek át. :)

(#10371) Imy válasza _adaml21_ (#10370) üzenetére


Imy
veterán

A minin mennyire kényelmes gépelni, forumozni, emailezni, nekem ez a fontos.
Illetve weblapokra nem kell ránagyítani, ahogy megjelenik, úgy ok?
Ez a használat/gyakorlat ami fontos, és nem fogom látni, ha megtapizom. Főleg ha net sincs ahol próbálom.

(#10372) tigomigocika válasza Imy (#10371) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Ezt döntsd el te!
Ha nincs net a közelben akkor a telefonodrol osztasz arra a kis időre netet neki.
Tökéletes netezés de,forumozâsra egyaránt

Kép róla alap helyzetben

[ Szerkesztve ]

XBOX LIVE: rolandinho007

(#10373) Imy válasza tigomigocika (#10372) üzenetére


Imy
veterán

Köszi, ez tényleg jónak néz ki! :R

(#10374) Imy


Imy
veterán

Az ipad mini 2 (a 9.7-ben is) van GPS. Ez mennyire jó? Megy mobilnet nélkül is? Van gyári free alkalmazás, vagy fizetős az is?

(#10375) Alex91 válasza Imy (#10374) üzenetére


Alex91
félisten

A csak WiFi-s verziokban nincs GPS!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10376) Imy válasza Alex91 (#10375) üzenetére


Imy
veterán

Értem. :)
Most rendelem MM webshopban (90e, 16Gb asztoszürke). Hátha fel megy az ára.
Mivel weben rendelem bármikor lemondhatom, ha esetleg holnap tapogatáskor nem tetszene.

Amúgy arra jutottam 16Gb elég. Ha nem, akkor felhőben lehet tárolni mindent, remélem azokat támogatja.

(#10377) Alex91 válasza Imy (#10376) üzenetére


Alex91
félisten

Jo lesz az! :) (Bar en is a nagyobbat preferalom.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10378) _adaml21_ válasza Imy (#10376) üzenetére


_adaml21_
őstag

Nem kell elkapkodni, nem fog felmenni az ára, ez tuti, Apple webshopban is ennyi elég régóta :)
Szerk: sorry, ott 99, de máshol tényleg régóta 90, nem lesz drágább :)

A 16 Gb szerintem elég, amennyiben nem akarsz egyszerre 2-3 nagy játékot tartani rajta (Real Racing és társai). Fotókat/videókat normális ember úgysem Tablettel készít (hülyét kapok az ázsiai turistáktól), pár 100 családi fotót meg azért fel lehet rakni, plusz a szükséges alkalmazásokat.

Gépelni teljesen jó rajta, sőt, nekem függőleges helyzetben nem kell splitelni a billentyűzetet, ellentétben az Air-el.

[ Szerkesztve ]

(#10379) runner 125 válasza Imy (#10365) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mint írtam sokáig használtam a Mini 2-t, most, h 10"-os Air 2-m van, továbbra is azt mondom h a 8"-os méret a Mini arányaival az egyik legjobb tablet méret. A 10" nekem kicsit már nagy, esetlen, a Mini-ben pont az ellenkezőjét szerettem. Kényelmes volt egy kézben, könnyedén lehetett mozgati bármerre. Szóval ideális a 8", nem beszélve arról h komoly felbontás társul hozzá.
Azon egyébként ne is aggódj, h böngészés közben scrollozásra, nagyítgatásra lesz szükség...

Próbáld ki. Ha újabb iOS-szel nem rebootol folyton a böngésző és elenyésző a lagg - tetszik a böngészési élmény azért az árért én simán vállalnám a Mini 2-t.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10380) dobost válasza Imy (#10373) üzenetére


dobost
senior tag

Szia! Én is szemezgetek életem első almás termékével és végignéztem minden lehetőséget minitől az air 2ig tablet terén.
Habár jóval drágább, de én az Air 2 mellett teszem le a voksomat:
- 3 magos processzor A8X (azt hiszem ez megy a 6Sben is)
- 2 GB RAM
- Az üveg és a kijelző között minimalizálták a távolságot, aminek pl a betekintési szögre is jótékony hatása van

A fentiek miatt én úgy döntöttem, hogy sokkal időtállóbb, mivel egy baromi erős HW van benne.
Másik oldalról én megfontolnám a nagyobb belső memóriát. A felhasználók szerint frissítés + alap appok letöltése és máris 8-10Gb marad szabadon csak, amivel garázdálkodhatsz. :(

Igaz a 64es Air 2 175től indul. :O

Üdv,
Tamás

(#10381) _adaml21_ válasza dobost (#10380) üzenetére


_adaml21_
őstag

2x-es árért nem nyújt 2x annyi szolgáltatást, élményt.
Valamint hozzátenném, hogy az Air2 sem tökéletes, főként a fizikai kialakítását tekintve, a vékonyságnak ára van. Valamint akku időben is visszafejlődött Air1/mini2-höz képest.

(#10382) Imy válasza _adaml21_ (#10378) üzenetére


Imy
veterán

Igen, tényleg máshol 99e. De MM webshopól nem engedte megrendelni áruházba... :F

(#10383) Handball94


Handball94
aktív tag

Ha jól emlekszem az MM webshop és az MM áruház kicsit más, más akciók is szoktak lenni.

(#10384) koxkids válasza _adaml21_ (#10381) üzenetére


koxkids
őstag

Hát nekem az Air2 vígan elmegy 15-16 órát. Ünnepek alatt rengeteget nyomkodtam. :D

[ Szerkesztve ]

(#10385) Imy válasza Handball94 (#10383) üzenetére


Imy
veterán

Igen, lehetséges. Mindegy, holnap megtapizom, addig meg nem rendelek, és imádkozok, hogy ne legyen drágább, ha tetszik.

(#10386) runner 125 válasza Imy (#10382) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kiemelik az MM-nél mindig, ha egyes termék az adott áron kizárólag csak webes rendelés mellett érthető el.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10387) _adaml21_ válasza koxkids (#10384) üzenetére


_adaml21_
őstag

Nem lehetetlen, de pl. egyik barátom váltott Air-ről Air 2-re, és fél év tapasztalata alapján ugyanolyan felhasználás mellett míg Air-el 10-10,5 órákat hozott, addig Air 2-vel 8,5 óra az átlaga.

(#10388) vadászcsiga válasza dobost (#10380) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ha nem játszik akkor elég az a 16gb. Játékokon kívül mindent letöltők ami érdekel de soha nem szólt még hogy kevés a hely.

(#10389) Imy


Imy
veterán

Több alkalmazás futtatására mennyire alkalmas a Mini 2? Pl egy böngésző, skype, levelező program. Nekem ez megy alapból a notebookon is, és ezeket használom. Memóriakezelése milyen a készülékeknek? Kilövi az alkalmazást, ah nem megy?
Illetve pl levelezőt be lehet úgy állítani, ha levelem jön jelezzen, amúgy meg ne fusson?

(#10390) tigomigocika válasza Imy (#10389) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Akármennyi alkalmazás meg lehet nyitva!
Home gombbal ha kilepsz akkor akar 10-20 alkalmazás is lehet nyitva,nem fogja leterhelni a rendszert
Ez nem android.....
Az e-mail akkor jelez amikor jön a level ,nem kell nyitva lennie,itt pl be tudod állítani milyen időközönként nézze a bejövő leveleid!
Plussz nem kell mindig minden alkalmazást bezárni,az tévhit hogy zabalja a memóriát meg az akksit ha nyitva van...

XBOX LIVE: rolandinho007

(#10391) pescara válasza tigomigocika (#10390) üzenetére


pescara
aktív tag

Hali! Azt hol lehet beallitani, hogy milyen gyakran ellenorizze a bejovo maileket?

(#10392) Alex91 válasza tigomigocika (#10390) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, csak egy ido utan tele lesz szemettel a rendszer, es foloslegesen foglalja a tarhelyet... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10393) tigomigocika válasza pescara (#10391) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Itt:

XBOX LIVE: rolandinho007

(#10394) tigomigocika válasza Alex91 (#10392) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Amit ugye lehet üríteni alkalom adtán ;]

XBOX LIVE: rolandinho007

(#10395) Alex91 válasza tigomigocika (#10394) üzenetére


Alex91
félisten

Nem, van amit nem tudsz. Max. egy restorral, de azert az kicsit maceras.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10396) pescara válasza tigomigocika (#10393) üzenetére


pescara
aktív tag

Koszi!!!! Megvan!

(#10397) dobost válasza vadászcsiga (#10388) üzenetére


dobost
senior tag

Az igaz, átlagos felhasználásra elég a 16G. Az a kérdés, hogy kell-e tárolni rajta hosszabb távon dolgokat. pl a spotify könyvtárát vagy esetleg 1-2 megvásárolt sorozatrészt. :)
Én az utazásaimkor szoktam hurcolni magammal a tabletet, ezért fontos, hogy nagy tárhely legyen, legyen mit nézni a repülőn. :DDD

(#10398) Imy válasza dobost (#10397) üzenetére


Imy
veterán

Én netezéshez használnám...

Amúgy a lighting csatlakozón keresztül az OTG-t nem támogatja?

(#10399) dobost válasza Imy (#10398) üzenetére


dobost
senior tag

Egy fórumtárs linkelte valamelyik ipad topicba az alábbi ketyerét:
Kingston mobilelite

(#10400) tigomigocika válasza Alex91 (#10395) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Az lehet!
Nyilván vannak még hiányosságaim e téren !
Köszi az infót,ebből tanul az ember :K

XBOX LIVE: rolandinho007

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.