Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) D@ve89


D@ve89
tag

Sziasztok, szerintetek melyik éri meg jobban? (Ha a képernyőátlót figyelmen kívül hagyjuk.)

IPad Air Wifi 16GB - 99.990Ft
IPad mini 3 Wifi 16GB - 99.990Ft

Igazából főleg csak netezésre, olvasgatásra használnám, játékra egyáltalán nem. Melyik jobb hardveresen, van köztük egyáltalán különbség?

(#9302) 30z.Samu válasza D@ve89 (#9301) üzenetére


30z.Samu
félisten

Itt igazából az számít, hogy neked melyik esik jobban kézre. De ha a Mini mellett voksolsz, akkor szerintem nyugodtan megveheted a Mini 2-t is, mert szinte semmivel sem gyengébb, mint a 3. A 3-ban az a nagy újdonság, hogy kapott ujjlenyomat olvasót.

Sic Parvis Magna

(#9303) tench


tench
tag

Sziasztok,.

Tegnap szembesültem egy olyan problémával, hogy nem sikerül videókat importálnom SD kártyáról.
IPAD mini 2- re menne a művelet, de a fotókon kívül semmilyen videó formátum nem megy át.
Már formatáltam az SD kártyát, ill a tabletet újra indítottam, de sajna az sem segített. A videókról is csak egy
kép megy át. A fényképezőgépem egy Pana G3. Találkoztatok mostanában hasonló problémával?
Nem lehet, hogy a 9- es IOS- szel lehet gond?

(#9304) Ragnar95 válasza 30z.Samu (#9302) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az az egyetlen különbség, hogy a 3-ban van touch ID, minden másban megegyezik a Mini 2 és 3.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#9305) 30z.Samu válasza Ragnar95 (#9304) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ezért nem jött szóba nálam a Mini 3 váltásnál. Meg tudok lenni a touch ID nélkül is, ráadásul nem is érné meg a felár érte. Még a Mini van és összességében az is teszi a dolgát szépen, de most már ideje picit feljebb kapcsolni és az iPad is pörögjön úgy, mint az iPhone. :)

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9306) univerzita válasza tench (#9303) üzenetére


univerzita
addikt

A videókat csak akkor tudod importálni ha H.264, mp4 vagy mov formátumban vannak.

(#9307) D@ve89 válasza 30z.Samu (#9302) üzenetére


D@ve89
tag

Hardveresen esetleg van valami nagyobb különbség az Air és a Mini között vagy ha van is, nem jelentős?

(#9308) 30z.Samu válasza D@ve89 (#9307) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szerintem nem számot tevő.

Sic Parvis Magna

(#9309) Noxy válasza D@ve89 (#9307) üzenetére


Noxy
veterán

Minden ipad-n ott van a Safari könyvjelzőben az Apple, ahol választ kapsz a kérdéseidre.
http://www.apple.com/hu/ipad/compare/

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#9310) Hunt3r22 válasza D@ve89 (#9307) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Nincs.

Airnek nagyobb a képernyője, Mininek van touch id-je.

Dönts hogy melyik fontosabb számodra.

2 hónapja vettem egy Air-t, nagy megelégedéssel használom. :K

Xr

(#9311) tench válasza univerzita (#9306) üzenetére


tench
tag

Mov- ban készültek a videók, de sajnos nem tudom importálni.

(#9312) univerzita válasza tench (#9311) üzenetére


univerzita
addikt

Hogyan csináltad? A kártyát Camera Connection Kittel használtad?

(#9313) danilla válasza D@ve89 (#9307) üzenetére


danilla
őstag

Ipad air-ben 100mhz-el magasabb órajelen megy a processzor, mini 3-ban van ujjlenyomatolvasó.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#9315) univerzita válasza tench (#9314) üzenetére


univerzita
addikt

Ez kiváló. Még esetleg egy dolgot megpróbálhatsz. A kártyán hozzá létre egy mappát amit DCIM - re nevezzél és ebbe másol a videókat és utána próbáld átmásolni.

(#9316) nederlanden válasza nederlanden (#9281) üzenetére


nederlanden
senior tag

Hát megcsináltam a teljes törlést visszaállítást majd újként beállítást és ugyanúgy kattan nagyon hangosan fotózáskor.
Holnap viszem vissza

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#9317) Noxy válasza tench (#9314) üzenetére


Noxy
veterán

Nincs ezzel baj, csak hogy a mp4, m4v, mov, kiter.. fájlokat nem lehet az icloud fotó mappába bemásolni.
Ehhez az iTunest kell használnod, ezen belül is a filmek.
1x bejelölöd az iTunesban hogy a zene és videó kezelése kézzel.
Összerakod a mp4, m4v, mov, kiter.. fájlokat egy mappába (lehet ez több is) ezután felül az itunesban rányomsz filmek ikonra. Fájl-->Mappa hozzáadása a könyvtárhoz.-
Hozzáadod a mappákat.
Ezután lessz egy olyan menü, hogy házi videók. Itt találod meg őket.
Katt.. az iPad ikonra.
Alul a készülékemen-->Filmek-->Játéklista szerkesztése-->Házi videók--> Kijelölöd a filmeket, és áthúzod jobbra őket.
Ennél a Syncios prog.. sokkal egyszerűbb.
Ebben közvetlenül importálhatod a videókat a mappába, + konvertál is a megfelelő formátumra a végén meg be is másolja.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#9318) blakey válasza nederlanden (#9316) üzenetére


blakey
titán

Ha lenémítod akkor is? Egyébként kattan.
Bizonyos országokban nem engedélyezett, legalábbis egyszer ilyet olvastam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9319) 30z.Samu válasza blakey (#9318) üzenetére


30z.Samu
félisten

Valahol meg hangosabb, hallják a csajok, ha lekapták őket a próbafülkében. ;]

Sic Parvis Magna

(#9320) nederlanden válasza blakey (#9318) üzenetére


nederlanden
senior tag

Mindkét helyen le van némítva,kerestem a foto/videon belűl vmi lehetőséget de nincs.
Most húzzák a szájukat a mobil üzletben,h kekec vagyok,dehát olyan a munkám,h sokszor éjszaka kell kifényképeznem dolgokat amit majd nappal visszanézek.
Meg hát,hogy az iphoneom totál lelasítja egy wifin az ipadod is zavar nagyon.

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#9321) tench válasza univerzita (#9315) üzenetére


tench
tag

A G3 eleve a DCIM mappàba rakja a videòkat.
Lehet, hogy a kàrtyaolvasò adta meg magàt?

(#9322) univerzita válasza tench (#9321) üzenetére


univerzita
addikt

Ha laptopra tudod másolni akkor a legkönnyebb ahogy Noxy fórumtársunk javasolta. SynciOS Manager free - vel felmásolod iPad-re.

(#9323) blakey válasza nederlanden (#9320) üzenetére


blakey
titán

Nekem némítva nem kattan. a lassítás meg hálózati probléma, valószínűleg. IP-ütközés vagy hasonló, esetleg ua. a név alatt oda-vissza szinkronizálnak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9324) tench válasza univerzita (#9322) üzenetére


tench
tag

Köszi a vàlaszokat. Azonban csak egy dolgot nem èrtek. Ha nem règ mèg tudtam mov fàjlokat importàlni, akkor most mièrt nem??? A laptop nincs nàlam mikor fotòzni megyek, a tàbla viszont szinte mindig.

(#9325) univerzita válasza tench (#9324) üzenetére


univerzita
addikt

Sajnos nemtudom hogy miért most nem megy és előtte igen. Esetleg ha van lehetőséged kipróbálni egy másik kártyát.

(#9326) nederlanden


nederlanden
senior tag

Egyébként van vmi hátránya,hogy angol(vagy mittudomén milyen)töltős?,mert én olyat kaptam 130e-ért

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#9327) Ragnar95 válasza nederlanden (#9326) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mivel világgarancia van rá, így semmi. Maximum a gari újraindulását befolyásolja, ha Magyarországon cserélik a készüléked meghibásodás esetén.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#9328) nederlanden válasza Ragnar95 (#9327) üzenetére


nederlanden
senior tag

Köszönöm.

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#9329) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

jobb lenne egy ipad air 2,mint egy mini 4?
maga a hardver erősebb, de egyébként? nekem kb a ram fontos, meg az akkuidő. mini 4est már megrendeltem, de ha nagyon akarnék, változtathatnék a rendelésen.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9330) bok92 válasza bajnokpityu (#9329) üzenetére


bok92
addikt

A proci valamennyivel erősebb, de a RAM meg a többi, az ugyanaz. Elvileg a Mini 4-nek jobb az akksija.[link] de nekem az air 2 napi aktív használattal 10 órát simán kibír, és azért az nem rossz. Ami nagy különbség az a kijelző mérete. Ezt kellene inkább eldönteni,.. :)

(#9331) nederlanden


nederlanden
senior tag

Na hát visszavittem az ipad air2-t és ki lett hangosítva az apple-től a szervízes aki azt mondta,h sajnos vmiféle regionális okokból a kamerahang nem némítható jelenleg az air 2-nél,majd a későbbiekben halkítanak rajta szoftveresen.
A lelassúlás másik telefon miatt meg az azonos icloud használat miatt volt,kikapcsolás utát hibátlan lett.
Egyre zavarosabb lett ez az ios rendszer is.

[ Szerkesztve ]

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#9332) Noxy válasza nederlanden (#9331) üzenetére


Noxy
veterán

Ne basszus.
Nekem egy Air, 5s, 4s, van azonos iCloud-n. Nem lassul egyik sem, meg meg sok másnak sem. Eddig csak nálad van ilyen gond.
Sztm valami hálózatos gond lessz nálad.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#9333) vtechun válasza nederlanden (#9331) üzenetére


vtechun
veterán

Levettem a jelzések hangerejét, nekem így némán exponál.

(#9334) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Sziasztok!

Air 2 64gb wifi hivatalos ara 200k, mashol 170k. Miert olcsobb ennyivel? Mi benne a trukk? Pl. Speedshopnal is 170k..

(#9335) Szabikaa20 válasza Balázs1621 (#9334) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nincs benne trükk!Bárhol megveheted ahol a legolcsóbb!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#9336) -secret- válasza Szabikaa20 (#9335) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

142-ért is van bontatlan.. annyi, hogy azokhoz nem kapsz számlát amit visszaigényelhetnél.. esetleg 0%-ost.

(#9337) Winne


Winne
nagyúr

Urak mi lehet a megoldás arra, hogy az iCloud biztonsági mentésről sír mindig az iPad, hogy most éppen már 9 hete nem készült mentés róla, mert kevés a tárhely, holott azt írja, hogy van még az 5 GB-ból 4,2 GB?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#9338) Szabikaa20 válasza -secret- (#9336) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Hát akinek nem kell számla,annak jó vétel!Garinál úgyse számít mert a szerial szám alapján működik a világgari.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#9340) Hunt3r22 válasza #05304832 (#9339) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Hardverapron persze.

Xr

(#9341) vadászcsiga válasza Winne (#9337) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Töröld a meglévő mentést, hátha megelegszik vele.

(#9342) PlatiaAmos


PlatiaAmos
tag

Sziasztok!

Egy ipad air2 128gigásat szeretnék rendelni/venni valahonnan, mobil internet nem feltétel hozzá..

Valaki elárulná nekem, hogy miért van 40ezer ft-os különbség egyes boltok között és, hogy honnan érdemes megrendelni ahol jó áron is kapom és tuti nem lesz vele semmi gondom?(bár nem tudom egy ilyen készülékkel mi problémám lehet?)

[ARUKERESO]

[ Szerkesztve ]

(#9343) vadászcsiga válasza PlatiaAmos (#9342) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mert szabadpiac van. Mindenki ennyiért adja amennyiért gondolja. Onnan vedd ahol a legolcsóbb. Garancia az elso aktiválástól indul es számla ellenében bármelyik APR-ben érvényesítheted.

(#9344) PlatiaAmos válasza vadászcsiga (#9343) üzenetére


PlatiaAmos
tag

Semmi különbség sincs a 200e és a 160e ft-os között?

(#9345) vadászcsiga válasza PlatiaAmos (#9344) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Semmi. Bontatlan legyen es aktiválatlan.

[ Szerkesztve ]

(#9346) tench válasza Noxy (#9317) üzenetére


tench
tag

Köszönöm szépen a segítséget, a Syncios megoldotta a problémát. :R
Bár még mindig kínai, hogy a mov fájl miért nem megy át az SD k. olvasón keresztül, noha eddig evvel nem volt probléma..... :F

(#9347) ImpersonatoR

Ki lehet kapcsolni valahogy, hogy mobilnetrol is leszedje a 100 mb nal nagyobb frissiteseket? Csak wifirol engedne. Legujabb ios van rajta.

(#9348) Ragnar95 válasza ImpersonatoR (#9347) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

JB nélkül nem.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#9349) ImpersonatoR válasza Ragnar95 (#9348) üzenetére

De el kell inditani pending lesz ugye de nem fog menni.
Majd ujrainditas utan egybol elkezdte szedni. Le is jott 873 mb HearthStone update.

(#9350) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Én vagyok béna, vagy tényleg nincs gyári számológép app iPaden?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.